Aukcja Kolekcji – Sztuka Współczesna – 24 czerwca 2020 r., godz. 19.30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem Aukcji Kolekcji – Sztuka Współczesna. Licytacja odbędzie się 24 czerwca o godz. 19.30. Aukcja odbędzie się wyłącznie on-line, bez obecności osób licytujących na sali. Zachęcamy do rejestracji na platformie Onebid, Artinfo.pl oraz do składania zleceń licytacji telefonicznej lub z limitem poprzez formularz dostępny na naszej stronie lub mailowo / telefonicznie.

Katalog na onebid.pl – LINK

Józef HAŁAS (1927-2015)

Z cyklu: Notatki Hałasa, ok. 1980

tusz, pędzel, papier czerpany szary, autorski tekst (maszynowy), papier; 31 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
w tekście pisanym na maszynie data: 20 IX.80;
na odwrocie nalepka z informacją o wystawie: Notatki Hałasa, Otwarta przestrzeń kultury, Wrocław, 2019; (obraz z kolekcji Ewy Kaszewskiej).

Cena wywoławcza: 1500

Jan CHWAŁCZYK (ur. 1924)

Układ geometryczny I, 1990

gwasz, papier; 15 x 15 cm;
sygn. i dat. p. d.: [sygn. artysty] / 1990 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 1500

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

Model II, 1980

srebrny marker olejowy, papier; 68 x 48 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie: papierowa nalepka z autorskim napisem: II. J. (dopisane długopisem: JÓZEF) Robakowski / 80; papierowa nalepka z napisem: MODEL II.

Cena wywoławcza: 3000

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993

pastel, karton barwny; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1993 r.

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Apres passe-partout, 2005

akryl, karton; 70 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 2005 (ołówkiem);
na odwrocie opisany: JAN / BER / DYSZ / AK / 2005 / akryl / Apres passe-par-tout - zielone (piórem).

Cena wywoławcza: 7000

Bogusław SZWACZ (1912-2001)

Bez tytułu, 2001

technika mieszana (gwasz, korektor, pastel), papier; 23 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. po środku, u dołu: szwacz / 2001.

Cena wywoławcza: 800

Andrzej SZEWCZYK (1950-2001)

The Vision of Isaiah

lany ołów na składanej karcie pocztowej; 20,5 x 29 cm (w świetle oprawy).

Cena wywoławcza: 3000

Marta SALA (ur. 1985)

Portret z wyciorem, 2011

olej, płótno; 150 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: MARTA SALA / 2011 R / PORTRET / Z WYCIOREM / Marta Sala /
„Portret z Wyciorem” / 2011 r.

Cena wywoławcza: 1800

Agnieszka FLORCZYK (ur. 1983)

Wyjście samotnie wzbronione, 2011

olej, płótno; 150 x 120 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie l. g.: Agnieszka Florczyk / 2010/11 / „Wyjście samotnie / wzbronione”.

Cena wywoławcza: 1800

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

Stadion, 2005

olej, płótno; 100 x 130 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: STADION / Tobis 2005.

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

Budowa, 1952

olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: Jan Świderski;
na odwrocie opis autorski: Jan Świderski / "Budowa" / olej 80 x 100 / rok 1952.

Roman SZCZERZYŃSKI (1908-1985)

Cementownia - Chełm, 1949

olej, płyta; 55 x 85 cm;
sygn. l. d.: Szczerzyński R;
na odwrocie opisany: GOLISZÓW pod CHEŁMEM jesień 1949 r. / olej 56 x 75 cm / autor Szczerzyński Roman.

Cena wywoławcza: 1800

Elżbieta KAPUSTA-KOZERA (1976)

Pejzaż z wyobraźni

olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. l. d.: Kapusta.

Cena wywoławcza: 1800

Wojciech KOPCZYŃSKI (ur. 1955)

Postać

olej, technika mieszana, płótno; 80 x 48 cm

Cena wywoławcza: 2000

Zdzisław STANEK (1925-1996)

Obrazo-forma: Owad I, 1976

relief, akryl, drewno, metal, pleksi,
płyta pilśniowa, 80 x 50 cm (podobrazie);
93 x 50 x 15 cm (całość);
na odwrocie nalepka wystawowa BWA Katowice z autorem, tytułem, techniką i czasem powstania; na odwrocie dedykacja.

Cena wywoławcza: 6000

Daria WAWRZKIEWICZ (ur. 1978) i Johann BROS

Kulturmachine – Möglich!

asamblage; 121 x 40 x 30 cm.

Cena wywoławcza: 4000

Aleksander KOZERA (ur 1976)

Domy II, 2007

olej, akryl, tempera, płótno; 130 x 180 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ALEKSANDER KOZERA / "DOMY II" / 2007 / OLEJ, AKRYL, TEMPERA / 130 x 180 cm.

Cena wywoławcza: 1800

Justyna MACIEJSKA, XX / XXI w.

technika własna, płótno; 160 x 140 cm

Cena wywoławcza: 5000

Lech KOŁODZIEJCZYK (ur. 1953)

Z cyklu: Kosmogonia, 1996

olej (technika własna), płótno (kompozycja trzech podobrazi); 185 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: LK (inicjał wiązany) / 96;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: LECH KOŁODZIEJCZYK / OLEJ / KOSMOGONIE / 1996.

Cena wywoławcza: 1800

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Ocean, 1988

akryl, płyta pilśniowa; 39 x 60 cm;
na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski 88 / "OCEAN" / 39 x 60 cm.

Tomasz WAGNER, XX / XXI w.

Poligon

metal; 126 x 124 cm.

Cena wywoławcza: 3500

Marian SOLISZ (ur. 1967)

Ładne kwiatki I

drewno, metal; wym. rzeźby: 95 x 16 x 16 cm, wys. postumentu: 143 cm.

Cena wywoławcza: 1800

Bez tytułu, 2002

litografia, papier; 194 x 96 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: Bez tytułu, linoryt e/a, Justyna Maciejska 2002 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 2500

Helge LEIBERG (ur. 1954)

Im drei Ecke springen IV, 1998

tusz, pędzel, papier czerpany; 66 x 47 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Leiberg 98 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 1800

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

Figura parkowo-geometryczna, 2013

olej, płótno; 130 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Tobis / 2013.

Helge LEIBERG (ur. 1954)

Im drei Ecke springen II, 1998

sygn. i dat. p. d.: Leiberg 98 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 1800

Małgorzata FONFRIA-PEREDA (ur. 1947)

Przenikanie, 1994

technika mieszana (ołówek, akryl, spray), papier; 54 x 38 cm;
sygn. i dat. l. d.: MFonfriaPereda / 94.

Cena wywoławcza: 800

Karol WIECZOREK (ur. 1949)

Ruda, 1993

olej, płyta; 100 x 78 cm;
sygn., dat. i opisany przy lewej krawędzi, u góry: KAROLWIECZOREKKATOWICE1993.

Akt kobiecy, 1998

pastel, karton; 25 x 38 cm.

Cena wywoławcza: 800

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

Martwa natura z gałęzią, l. 60. XX w.

olej, płótno; 180 x 120 cm;
na odwrocie naklejki z wystaw: 1. Wystawa "Pokolenia", Będzin, 2000 r., nr kat. 9. wraz z odręcznym opisem obrazu; 2. Wystawa "Pokolenia" z nr kat. 22. oraz informacją o obrazie i datami trwania wystawy w kolejnych miejscach.

Cena wywoławcza: 28000

Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)

Opowieści babiego lata, 1988

olej, metal; 85 x 80 cm (okrąg);
na odwrocie opis autorski: OPWIEŚCI BABIEGO / LATA / ANDRZEJ URBANOWICZ / 1988.

Cena wywoławcza: 1800

Albert RECK (1922-2019)

Vogeliber Kopf

akryl, gwasz, ołówek, karton na blejtramie; 92 x 71 cm;
sygn. i dat. p. d.: ACHR. / RECK 02/04.

Heidrun WEIGT, XX / XXI w.

Flaming, 1994

akwarela, papier; 59 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: HEIDRUN WEIGT'94 (długopisem).

Cena wywoławcza: 800

Paweł GARNCORZ (ur. 1979)

Zamek – Sucha Beskidzka, 2017

kredka, papier; 48 x 68 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: Paweł Garncorz / Zamek Sucha Beskidzka / jesień 2017 r. (piórem).

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

Szosa, 2005

olej, płótno; 120 x 150 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: SZOSA / Tobis 2005;
oraz dwa stemple Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach.

Cena wywoławcza: 4000

Aleksander ROSZKOWSKI (ur. 1961)

Pola w śniegu, 2018

olej, płótno; 97 x 130 cm;
na odwrocie opis autorski: ALEKSANDER / ROSZKOWSKI / 886 [w okręgu] "POLA W ŚNIEGU" / 2008.

Piotr KOSSAKOWSKI (ur. 1976)

Dekonstrukcja twarzy, 2016

olej, papier, płótno 60 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie, p. g.: Piotr Kossakowski / 2016 / „DEKONSTRUKCJA TWARZY”.

Bartłomiej KIEŁBOWICZ (ur. 1985)

Next 10 years of my life, 2017/2018

akryl, papier, płótno; 40 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: NEXT 10 / YEARS / OF MY / LIFE / BARTEK / KIEŁBOWICZ / 2017/18.

Jan WERYHA-WYSOCZAŃSKI (ur. 1950)

Epitafium

drewno; 12 x 16 cm, 24 x 24 cm, 34 x 34 cm;
największa z kompozycji sygn. na odwrocie: Jan de Weryha- / Wysoczański.

Cena wywoławcza: 5000

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

XXX XVII, 1968

gwasz, akryl, karton; 77 x 69 cm;
sygn. i dat. p. d.: JAN / BER /DYSZ / AK / 1968 (ołówkiem), l. d.: XXX XVII (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 7000

Krzysztof SKARBEK (ur. 1958)

Pewna Pani gra na gitarze z papugami, 2000

druk, akryl, pianka, płótno; 35 x 25 cm;
sygn. l. d.: KRZYSZTOF SKARBEK;
na odwrocie, na krośnie opisany: T: PEWNA PANI GRA NA GITARZE / Z PAPUGAMI / KRZYSZTOF / SKARBEK / 2000.

Cena wywoławcza: 1500

Andrzej KRAJEWSKI (1933-2018)

Kalashnikov

akryl, akwarela, ołówek, papier; 60,5 x 45,5 cm;
sygn. przy prawej krawędzi, u dołu: KRAYEWSKI.

Cena wywoławcza: 700

Krzysztof SKARBEK (ur. 1958)

Tancerz leci nad Manhattanem, 2000

druk, akryl, pianka, płótno; 23 x 32 cm;
sygn. i dat. l. d.: KRZYSZTOF SKARBEK 2000 (pisakiem);
na odwrocie, na krośnie i płótnie opisany: KRZYSZTOF SKARBEK / 2000 / TANCERZ LECI / NAD MANHATANEM.

Cena wywoławcza: 1500

Lech KOŁODZIEJCZYK (ur. 1953)

Z cyklu: Kosmogonia

olej (technika własna), płótno (kompozycja trzech podobrazi); 192 x 92 cm;
sygn. i opisany l. d.: LK (inicjał wiązany) 94;
na odwrocie opisany: LECH KOŁODZIEJCZYK / 1985.

Cena wywoławcza: 1800

Zdzisław STANEK (1925-1996)

Obrazo-forma: Struktura I, 1975

technika własna, płyta pilśniowa, drewno, akryl, pleksi,
elementy metalowe;
80 x 50 cm (podobrazie),
80 x 60 x 20 cm (całość);
na odwrocie nalepka wystawowa BWA Katowice z autorem, tytułem, techniką i czasem powstania.

Marian SOLISZ (ur. 1967)

Ładne kwiatki II

drewno, metal; wym. rzeźby: 70 x 50 x 24 cm, wys. postumentu: 179 cm.

Cena wywoławcza: 1800

Martyna GASZCZYK (ur. 1986)

Marzenie

olej, płótno; 100 x 150 cm;
[onraz przed konserwacją].

Cena wywoławcza: 1200

Andrzej SIEK (ur. 1973)

Leżący

drewno polichromowane, metal, plastik; 55 x 154 cm

Cena wywoławcza: 1800

Albert OSZEK (ur. 1974)

The Infantilisators, 2011

akryl, płótno; 150 x 150 cm;
sygn. i dat. l. g.: ALBERT'O 20 / 11;
na odwrocie opis autorski: ALBERT OSZEK / "The Infantilisators 13.05.2011" / 150 x 150 cm, akryl na płótnie / 2011.

Cena wywoławcza: 1800

Przemysław KWIEK (ur. 1945)

Maki i bzy

olej, płótno, spawana krata (brona?); wymiar obrazu: 50 x 61 cm; wymiar całej kompozycji przestrzennej: 65 x 80 x 80 cm;
obraz sygn. p. d.: Pkwiek;
na odwrocie powtórzona sygnatura.

Cena wywoławcza: 8000

Paweł GARNCORZ (ur. 1979)

Zamek w Mosznej, 2015

kredka, papier; 50 x 70 cm.

Autor nieokreślony, XX w.

Cytryny

olej, płótno; 18 x 55 cm.

Cena wywoławcza: 800

Autor nieokreślony, XX w.

Jabłka

olej, płótno; 55 x 55 cm.

Cena wywoławcza: 800

Warszawa 2020/06/24

Józef HAŁAS (1927-2015)

Warszawa 2020/06/24

Jan CHWAŁCZYK (ur. 1924)

Układ geometryczny I, 1990

gwasz, papier; 15 x 15 cm;

Warszawa 2020/06/24

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

Model II, 1980

Warszawa 2020/06/24

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993

Warszawa 2020/06/24

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Apres passe-partout, 2005

akryl, karton; 70 x 49 cm;

Warszawa 2020/06/24

Bogusław SZWACZ (1912-2001)

Bez tytułu, 2001

Warszawa 2020/06/24

Andrzej SZEWCZYK (1950-2001)

The Vision of Isaiah

Warszawa 2020/06/24

Marta SALA (ur. 1985)

Portret z wyciorem, 2011

olej, płótno; 150 x 100 cm;

Warszawa 2020/06/24

Agnieszka FLORCZYK (ur. 1983)

olej, płótno; 150 x 120 cm;

Warszawa 2020/06/24

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

Stadion, 2005

olej, płótno; 100 x 130 cm;

Warszawa 2020/06/24

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

Budowa, 1952

olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: Jan Świderski;

Warszawa 2020/06/24

Cementownia - Chełm, 1949

olej, płyta; 55 x 85 cm;
sygn. l. d.: Szczerzyński R;

Warszawa 2020/06/24

Pejzaż z wyobraźni

olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. l. d.: Kapusta.

Warszawa 2020/06/24

Postać

Warszawa 2020/06/24

Zdzisław STANEK (1925-1996)

Obrazo-forma: Owad I, 1976

93 x 50 x 15 cm (całość);

Warszawa 2020/06/24

Kulturmachine – Möglich!

asamblage; 121 x 40 x 30 cm.

Warszawa 2020/06/24

Aleksander KOZERA (ur 1976)

Domy II, 2007

Warszawa 2020/06/24

Warszawa 2020/06/24

Lech KOŁODZIEJCZYK (ur. 1953)

Z cyklu: Kosmogonia, 1996

Warszawa 2020/06/24

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Ocean, 1988

Warszawa 2020/06/24

Tomasz WAGNER, XX / XXI w.

Poligon

metal; 126 x 124 cm.

Warszawa 2020/06/24

Marian SOLISZ (ur. 1967)

Ładne kwiatki I

Warszawa 2020/06/24

Bez tytułu, 2002

Warszawa 2020/06/24

Helge LEIBERG (ur. 1954)

Warszawa 2020/06/24

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

olej, płótno; 130 x 100 cm;

Warszawa 2020/06/24

Helge LEIBERG (ur. 1954)

Warszawa 2020/06/24

Przenikanie, 1994

Warszawa 2020/06/24

Karol WIECZOREK (ur. 1949)

Ruda, 1993

olej, płyta; 100 x 78 cm;

Warszawa 2020/06/24

Akt kobiecy, 1998

pastel, karton; 25 x 38 cm.

Warszawa 2020/06/24

olej, płótno; 180 x 120 cm;

Warszawa 2020/06/24

Opowieści babiego lata, 1988

Warszawa 2020/06/24

Albert RECK (1922-2019)

Vogeliber Kopf

Warszawa 2020/06/24

Heidrun WEIGT, XX / XXI w.

Flaming, 1994

Warszawa 2020/06/24

Paweł GARNCORZ (ur. 1979)

Zamek – Sucha Beskidzka, 2017

kredka, papier; 48 x 68 cm;

Warszawa 2020/06/24

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

Szosa, 2005

olej, płótno; 120 x 150 cm;

Warszawa 2020/06/24

Pola w śniegu, 2018

olej, płótno; 97 x 130 cm;

Warszawa 2020/06/24

Piotr KOSSAKOWSKI (ur. 1976)

Dekonstrukcja twarzy, 2016

Warszawa 2020/06/24

Warszawa 2020/06/24

Epitafium

Warszawa 2020/06/24

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

XXX XVII, 1968

Warszawa 2020/06/24

Krzysztof SKARBEK (ur. 1958)

Warszawa 2020/06/24

Andrzej KRAJEWSKI (1933-2018)

Kalashnikov

Warszawa 2020/06/24

Krzysztof SKARBEK (ur. 1958)

Warszawa 2020/06/24

Lech KOŁODZIEJCZYK (ur. 1953)

Z cyklu: Kosmogonia

Warszawa 2020/06/24

Zdzisław STANEK (1925-1996)

elementy metalowe;
80 x 50 cm (podobrazie),
80 x 60 x 20 cm (całość);

Warszawa 2020/06/24

Marian SOLISZ (ur. 1967)

Ładne kwiatki II

Warszawa 2020/06/24

Martyna GASZCZYK (ur. 1986)

Marzenie

olej, płótno; 100 x 150 cm;
[onraz przed konserwacją].

Warszawa 2020/06/24

Andrzej SIEK (ur. 1973)

Leżący

Warszawa 2020/06/24

Albert OSZEK (ur. 1974)

The Infantilisators, 2011

akryl, płótno; 150 x 150 cm;

Warszawa 2020/06/24

Przemysław KWIEK (ur. 1945)

Maki i bzy

obraz sygn. p. d.: Pkwiek;

Warszawa 2020/06/24

Paweł GARNCORZ (ur. 1979)

Zamek w Mosznej, 2015

kredka, papier; 50 x 70 cm.

Warszawa 2020/06/24

Autor nieokreślony, XX w.

Cytryny

olej, płótno; 18 x 55 cm.

Warszawa 2020/06/24

Autor nieokreślony, XX w.

Jabłka

olej, płótno; 55 x 55 cm.

    Limit ceny