Aukcja Kolekcji Plakatu – 15 czerwca 2022, godz. 19:30

Aukcja Kolekcji Plakatu to wąska selekcja kolekcjonerskich prac najlepszych polskich grafików i ilustratorów.

Wśród obiektów znajdują się prace Wojciecha Zamecznika, Juliana Pałki, Tadeusza Trepkowskiego, Hanny Bodnar czy Waldemara Świerzego. Katalog uzupełniony o unikatowe afisze kinowe i plakaty filmowe to doskonały wybór polskiej grafiki użytkowej lat 60.-80. XX w.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną i uczestniczenia w licytacji za pośrednictwem zleceń telefoniczne lub z limitem ceny. Rekomendujemy także możliwość licytacji on-line w czasie rzeczywistym na platformie internetowej onebid.pl, ponieważ aukcja odbędzie się wyłącznie zdalnie, bez obecności osób licytujących na sali.

Wszystkie prezentowane w katalogu pozycje są dostępne do obejrzenia w Pragalerii DESIGN przy ul. Konopackiej 17! Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem on-line dostępnym na platformie On-bid.

Czwarty peryskop - proj. Wojciech ZAMECZNIK (1923-1967), 1949 r.

papier, offset; 69,8x50,6 cm. Stan zachowania: ślady po złożeniu arkusza.

Cena sprzedaży: 380

Panna de Scudery - proj. Julian PAŁKA (1923 2002), 1955 r.

papier, offset; 86,6 x 58,6 cm. Stan zachowania: naderwania, ślad po złożeniu arkusza.

Cena sprzedaży: 420

Powrót wilczycy

papier, offset; 96 x 66 cm. zagięcie papieru wzdłuż i w poprzek arkusza

Powrót wilczycy

papier, offset; 96 x 65,5 cm. zagięcie papieru wzdłuż i w poprzek arkusza

Cena wywoławcza: 150

Zestaw czterech afiszy kinowych z lat 60. i 70. XX w.

papier, offset; 40,5 cm x 27,5 cm; jeden z afiszy z wypisem z kina "Gryf"; stan zachowania: punktowe naddarcia i dziury po szpilkach, brzebarwienia papieru; afisze reklamują filmy: "Dom bez okien" 1962, "Panienka z okienka" 1964, "Księżniczka Czardasza" 1971 oraz "Magellan powraca" 1973.

Cena wywoławcza: 400

Zestaw trzech afiszy kinowych z lat 60. XX w.

papier, offset; 40,5 cm x 27,5 cm; jeden z afiszy z wypisem z kina "Śnieżka"; stan zachowania: dziury po szpilkach, brzebarwienia papieru; afisze reklamują filmy: "Miraż" 1965, "Przez pustynię" 1966 oraz "Nie można żyć we troje" 1969.

Cena wywoławcza: 300

Ucieczka do Francji - proj. Wojciech ZAMECZNIK (1923-1967), 1955 r.

papier, offset; 86,4x58,5 cm. Plakat oprawiony.

Cena wywoławcza: 400

Ostatni etap - proj. Tadeusz TREPKOWSKI (1914-1954)

offset, 84 cm x 59 cm; dodruk

Szynel - proj. Waldemar ŚWIERZY (1931-2013), 1959 r.

papier, offset; 83,7x58,3 cm. Stan zachowania: ślady po złożeniu arkusza.

Cena wywoławcza: 400

My Fair Lady - proj. Waldemar ŚWIERZY (1931-2013), 1986 r.

papier / offset; 82,5 x 57 cm.

Błękitny krzyż - Roman CIEŚLEWICZ (1930-1996), 1955 r.

papier, offset; 83,3x57,7 cm.

Cena sprzedaży: 360

Nocne spotkania - proj. Wojciech ZAMECZNIK (1923-1967), 1955 r.

papier, offset; 81,3x58,4 cm.

Orkiestra wojskowa - Roman OPAŁKA (1931-2011), 1961 r.

papier, offset; 84,5x58,5 cm. Plakat oprawiony.

Cena wywoławcza: 200

Torpedowiec „Nieugięty" - proj. Wojciech ZAMECZNIK (1923-1967), 1954 r.

papier, offset; 85,1x58,5 cm. Stan zachowania: ślady po złożeniu arkusza.

Cena sprzedaży: 360

Ubu Król. Improwizacje - proj. Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949), 1990 r.

papier, offset; 70 x 98 cm.

Cena wywoławcza: 300

Świątynia diabła - proj. Tomasz RUMIŃSKI (1930-1982), 1971

offset, 84 cm x 59 cm; plakat po delikatnej interwencji konserwatora

Cena sprzedaży: 320

Złoto Mackenny - proj. Jacek NEUGEBAUER (1934-2021), 1970

Romantyczna angielka - proj. Hanna BODNAR (ur.1929), 1976

offset, 84 cm x 59 cm

Viva Maria - proj. Leszek HOŁDANOWICZ (ur. 1937), 1966

offset, 84 cm x 59 cm

Cena wywoławcza: 300

Warszawa 2022/06/15

Warszawa 2022/06/15

Warszawa 2022/06/15

Powrót wilczycy

Warszawa 2022/06/15

Powrót wilczycy

Warszawa 2022/06/15

Warszawa 2022/06/15

Warszawa 2022/06/15

Warszawa 2022/06/15

offset, 84 cm x 59 cm; dodruk

Warszawa 2022/06/15

Warszawa 2022/06/15

Warszawa 2022/06/15

papier, offset; 83,3x57,7 cm.

Warszawa 2022/06/15

papier, offset; 81,3x58,4 cm.

Warszawa 2022/06/15

Warszawa 2022/06/15

Warszawa 2022/06/15

papier, offset; 70 x 98 cm.

Warszawa 2022/06/15

Warszawa 2022/06/15

Warszawa 2022/06/15

offset, 84 cm x 59 cm

Warszawa 2022/06/15

offset, 84 cm x 59 cm

    Limit ceny