Aukcja Kolekcji – Między salonem a gabinetem Kolekcjonera – 7 października 2020 r., godz.: 19:30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem „Aukcji Kolekcji – Między salonem a gabinetem Kolekcjonera”. Licytacja odbędzie się 7 października o godzinie 19.30. Zachęcamy do rejestracji na platformie onebid.pl oraz do składania zleceń licytacji telefonicznej lub z limitem poprzez formularz dostępny na naszej stronie lub mailowo / telefonicznie.

Prezentowana oferta to niezwykły zbiór obiektów, na który składa się malarstwo współczesne, grafika oraz rzemiosło artystyczne z elementami polskiego designu. Zbiór ten był pieczołowicie gromadzony przez pasjonata sztuki, który nie unikał ciekawych i zagadkowych przedmiotów, którym poświęcił wiele uwagi, niczym wytrawny poszukiwać – badacz tematu. Zachęcamy Państwa do odnalezienia w katalogu inspiracji do budowania własnej kolekcji dzięki zawartym w nim obrazom, grafikom czy też pięknym przedmiotom codziennego użytku.

Zapraszamy również na wyjątkową, showroomową sobotę, która odbędzie się 3 października w godzinach 12.00-16.00, w Aninie. W celu uzyskania dokładnych informacji dotyczących miejsca wystawy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: +48 537 798 853 lub mailowy: kontakt@pragaleria.pl.

Waldemar Jerzy MARSZAŁEK (ur. 1960)

Ewa w rajskim ogrodzie, 1988

olej, płótno; 61 x 48 cm;
sygn. l. d.: W. J. MARSZAŁEK;
na odwrocie, na płótnie nalepka autorska z informacją o obrazie, w tym z tytułem: EWA W RAJSKIM OGRODZIE, datą: 1998 i numerem obrazu 338, numer obrazu powtórzony na płótnie.

Magda SNARSKA, XX w.

Przed wieczorem – portret Pani w niebieskim kapeluszu, z cyklu: Moja ulubiona pora dnia, 1996

olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MAGDA SNARSKA / „PRZED WIECZOREM - PORTRET / PANI W BŁĘKITNYM KAPELUSZU / 1996 olej 61 x 50 / [podpis artystki], na krośnie malarskim nalepka z tytułem.

Monografista MS, XX w.

Wiosna

olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. p. d.: MS.

Vladimir PAVLOTSKY (ur. 1925)

W sadzie, 1993

akryl, tektura; 51 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: V. Pawlocki 93 (cyrylicą).

Stanisław ŁAZOREK (1938-2000)

Pejzaż wiejski z zabudowaniami, 1997

olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: ŁAZOREK 97.

Józef PANFIL (ur. 1958)

Martwa natura z chlebem

olej, płótno; 41 x 50 cm;
sygn. p. d.: PANFIL.

Teresa ALTRYCH-TRAWIŃSKA, XX w.

Martwa natura, 1997

olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Altrych / 1997;
na odwrocie opis autorski: TERESA ALTRYCH-TRAWIŃSKA / OBRAZ OLEJNY NA PŁÓTNIE / „MARTWA NATURA” / WYM. 0,41 X 0,33 / 1997.

Monografista MS, XX w.

Wizja

akryl, płyta pilśniowa; 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: MS.

Teresa PUTOWSKA (ur. 1936)

Chmury nad jeziorem, 1986

akwarela, karton; 46,5 x 60 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: TPutowska 1986 (ołówkiem);
na odwrocie oprawy opis: Teresa Putowska / Chmury nad jeziorem / akwarela 1986 (flamastrem) oraz nalepka Galerii Sztuki Współczesnej mieszczącej się przy ul. Waryńskiego 28 w Warszawie z informacją o obrazie.

Zdzisław GASPEROWICZ (1941-2018)

Jesienny spacer

olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. l. d.: Gasperowicz. Z.;
na odwrocie nalepka Galerii Sztuki Współczesnej mieszczącej się w Warszawie przy ul. Waryńskiego 28 z informacją o pracy.

Ireneusz MAŚLANKIEWICZ (1927-2007)

Na sumę, 1987

olej, płótno; 74,5 x 60 cm; sygn. i dat. l. d.: I.MAŚLANKIEWICZ / 87; Na odwrocie na krośnie malarskim opis: NA SUMĘ – mal. Art. mal. I.MAŚLANKIEWICZ. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Jerzy Wiktor KWIATKOWSKI (ur. 1948)

Panna młoda, 1984

olej, płótno; 66 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: [podpis artysty wraz z jego gmerkiem] / 1984;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jerzy . Wiktor . / Kwiatkowski / [podpis artysty] 1984 / WARSOWIE / POLOGNE oraz nalepka Galerii Sztuki Współczesnej mieszczącej się w Warszawie przy ul. Waryńskiego 28 z informacją o pracy, na krośnie malarskim nalepka wytwórni blejtramów z odręcznie dopisanym tytułem „Panna młoda” (flamastrem).

Włodzimierz GARLICKI (?-1992)

Arlekin

olej, płótno naklejone na sklejkę; 63 x 51 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: … W. GARLICKI / „ARLEKIN” … (słabo czytelnie), do obrazu dołączona papierowa metka z galerii, gdzie obraz został zakupiony.

Autor nieokreślony, XX w.

Akt kobiecy

olej, technika własna, płótno niebieskie; 49 x 39 cm;
sygn. p. d.: BURNGT (?);
Stan zachowania: obraz bez blejtramu.

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Akt tyłem

pastel, karton; 25 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: TK w okręgu.

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Spotkanie

technika mieszana (akwarela, gwasz, ołówek, kredka), karton; 23,5 x 30,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. śr. d.: TK w kole / 1990 / R.

Bożena BRATKOWSKA (1933-2017)

Scena erotyczna

gwasz, ołówek, papier; 41 x 30 cm; sygn. przy prawej krawędzi: Bożena Bratkowska. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Zofia Anna MISIAK (ur. 1950)

Sława

olej, tektura; 28,7 x 20,5 cm;
sygn. śr. d.: Z MISIAK.

J. STANKIEWICZ, XX w.

Portret w błękitach, 1990

olej, płótno; 61 x 41 cm;
sygn. p. d.: Stankiewicz. J.;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: STANKIEWICZ / J. 1990. / 61 x 41.

Malarz nieokreślony, XX w.

Lala

olej, płótno; 54,5 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: … 97 (? - sygn. nieczytelna).

Malarz nieokreślony, XX w.

Mała skrzypaczka

olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: D. Sincoin 99 (? - słabo czytelnie).

Wanda ORLIŃSKA (1942-2017)

Małe smuteczki, 1990

olej, płótno; 55,5 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Orlińska 90;
na odwrocie opisany: WANDA ORLIŃSKA / WARSZAWA / MARSZAŁKOWSKA …; na krośnie malarskim nalepka wytwórni blejtramów z Otwocka oraz na płótnie stempel wywozowy.

Jacek MIELIWODZKI (ur. 1942)

Pejzaż jesienny, 1964

olej, płótno; 56 x 42,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: JACEK / 64.

Maciej ŻWINIS (1926-2010)

Podmokły las

olej, płótno; 50 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: M. ŻWINIS;
na odwrocie opis autorski: „PODMOKŁY LAS” / OLEJ WYM: 50 X 61 / MACIEJ ŻWINIS / WARSZAWA;
Na krośnie malarskim nalepka Galerii Desa na Nowym Świecie oraz nalepka fabryki krosien.

Feliks DOŁGAŃ (1914-2012)

Wisła, 1985

olej, płótno; 40,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1985 r. / F. Dołgań;
sygn., dat. i opisany na odwrocie, na krośnie malarskim: Feliks Dołgań / Lublin … / „Wisła” olej 50 x 40 1985.

Florian KOHUT (ur. 1952)

akwarela, karton; 15 x 22 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kohut / Flor / 95 (ołówkiem, sygn. powtórzona w prawym dolnym rogu);
na odwrocie pieczątka autorska: GALERIA AUTORSKA / FLORIANA KOHUTA / „Pod strachem polnym” / woj. Bielsko-Biała / - Poland - / EXPORT – IMPORT.

Florian KOHUT (ur. 1952)

akwarela, karton; 13,5 x 30,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kohut / Flor / 95 (ołówkiem);

Feliks DOŁGAŃ (1914-2012)

Pejzaż z furmanką, 1984

olej, płótno; 25,5 x 27,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Dołgań. 84 r.;
na odwrocie, na krośnie malarskim opis autorski: Feliks Dołgań / Lublin 1984 r. / „Pejzaż z furmanką” / olej – 27 x 25 1984 r.

Malarz nieokreślony, XX w.

Pejzaż wiosenny

olej, tektura; 31 x 37,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: K I K / 49 [w otoku].

Autor nieokreślony

technika graficzna, tusz, jedwab; 26 x 23 cm (wymiar kompozycji), 35 x 32 cm (wymiar całości z bordiurą).

Autor nieokreślony, XX w.

tusz lawowany papier; 30 x 20 cm (wymiar kompozycji), 38,5 x 28,5 cm (wymiar całości z bordiurą).

Autor nieokreślony, XX w.

Pejzaż leśny

tusz, piórko, karton; 25 x 35 cm (wymiar arkusza).

Cwetan CACZEW, XX w.

Modlitwa

malarstwo na szkle, czerniona płyta pilśniowa; 70,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: C. CACZEW (ryte w szkle);
na odwrocie, na płycie opis: C. CACZEW / 41-900 BYTOM / SKR 144 oraz nalepka Galerii Sztuki Współczesnej mieszczącej się w Warszawie przy ul. Waryńskiego 28 z informacją o pracy.

Autor nieokreślony, XX w.

Ucieczka do Egiptu

malarstwo na szkle; 30 x 42 cm.

Rajmund GIERSZ (ur. 1937)

Portret

olej, płótno;35,5 x 28 cm;
sygn. l. d.: GIERSZ;
sygn. i opisany na odwrocie: Rajmund / Giersz / „Portret”.

Stefan SZMIDT (ur. 1943)

Palący fajkę, 1987

olej, płótno; 45,5 x 36,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: SZMIDT / 87;
na odwrocie, na płótnie opis autorski: Stefan / SZMIDT / Wa-Wa / … (ołówkiem).

Katarzyna PACANOWSKA (ur. 1954)

Ulica III – Wieczór

olej, płótno; 60,5 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Katarzyna Pacanowska - … (drugi człon nazwiska nieczytelny) / „Ulica III – Wieczór” / 1984 (? - druga cyfra słabo czytelna) olej oraz papierowa nalepka Galerii Sztuki Współczesnej mieszczącej się w Warszawie przy ul. Waryńskiego 28 z informacją o pracy.

Vladimir PAVLOTSKY (ur. 1925)

Białe słońce pustyni, 1994

akryl, tektura; 39 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: V. Pawlocki 94 (cyrylicą);
Na odwrocie opis: Pawlocki V. J. 1925R / Białe słońce pustyni. 1994 r. / karton, olej, 41 x 54 cm / Miasto: Aszchabad / sygn. z p.: v. Pawlocki 94 (cyrylicą).

Katarzyna KRYSTOSZYK XX / XXI w.

Latem, 2003

olej, płótno; 33 x 53 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Krystoszyk 2003.

Romana GINTYŁŁÓWNA (1911-1988)

Pejzaż z drogą, 1977

akwarela, tusze, papier; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: R. Gintyłłówna – 1977 (długopisem).

Florian KOHUT (ur. 1952)

Pejzaż, 1995

akwarela, karton; 10,5 x 23,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kohut / Flor / 95 (ołówkiem);

Jerzy BAURSKI (1905-1982)

Zima polska

olej, płótno; 29 x 55 cm;
sygn. l. d.: J. Baurski;
na odwrocie powtórzona sygn. J. Baurski, na krośnie malarskim wtórny napis (?) „Zima Polska”.

Magdalena SPASOWICZ (ur. 1927)

Widok miejski, 1980

gwasz, papier; 29 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: MSpasowicz / 80 (ołówkiem);
na odwrocie oprawy: Spasowicz (ołówkiem)

Feliks DOŁGAŃ (1914-2012)

Na saniach, 1985

olej, płótno; 27 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Dołgań – 85 r.

Roman ORŁOW (1922-2017)

Nokturn, 1987

akwarela, karton; 45,5 x 67 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: ROMAN ORŁOW / 1987;
na odwrocie oprawy nalepka Galerii Sztuki Współczesnej mieszczącej się w Warszawie przy ul. Waryńskiego 28 z informacją o pracy.

Maria ŁUSZCZYŃSKA, XX w.

Zimowy zachód słońca, 1993

olej, płótno; 27,5 x 33 cm;
sygn. p. d.: Łuszczyńska;
na odwrocie powtórzona sygnatura i data: Maria Łuszczyńska / 1993 oraz stempel galerii Canaletto.

Joanna KOSSUTH-CZARNECKA (ur. 1957)

Młodzian

akwarela, papier; 68,5 x 43,5 cm;
sygn. w kompozycji: J. Kossuth;
na odwrocie oprawy stempel autorski.

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

W drodze do przeznaczenia, 1990

technika własna, karton; 23,5 x 30,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: TK w kole / 1990.

Jacek PAŁUCHA (ur. 1966)

Wieczór mistrzów, 1998

olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Pałucha 98.

Monografista LP, XX w.

Cyrk, 1990

olej, płótno; 46 x 35,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: LP [inicjał wiązany] / 1990.

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

technika własna (pastel, kredka, gwasz), papier naklejony na papier; 61 x 43 cm;
sygn. p. d.: TK [w okręgu].

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Gracje

flamaster, tusz, akwarela, kredka, ołówek, karton; 25,5 x 28 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: TK w kole (ołówkiem);
Na odwrocie pieczątka Muzeum Narodowego w Warszawie potwierdzająca możliwość wywozu obrazu za granicę

Iwona SZMELTER, XX / XXI w.

Osobowości, 1990

olej, płótno; 33,5 x 41,5 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi u dołu: I / S /Z /M / E / L / T / E / R / 90.;
na odwrocie na krośnie malarskim papierowa, pisana na maszynie, autorska nalepka.

Marlena NIZIO XX / XXI w.

Dziewczynka

olej, płótno; 50 x 40 cm; sygn. l. d.: MN.

S. KALACHEV, XX w.

Zestaw 4 obrazów baśniowych

1. Pod papugami – technika mieszana (olej, akryl, złota farba), płótno; 30 x 24 cm, sygn. śr. d.: KALACHEV;
2. Śliczna gitarzystka - technika mieszana (olej, akryl, złota farba), płótno; 30 x 24 cm, sygn. p. d.: S. KALACHEV;
3. Wenus utajona - technika mieszana (olej, akryl, złota farba), płótno; 24 x 30 cm, sygn. i dat. l d.: S. KALACHEV. 2001;
4. Medalion - technika mieszana (olej, akryl, złota farba), płótno; 30 x 24 cm, sygn. i dat. l. d.: KALACHEV 2001.

Kitagawa UTAMARO (1753-1806) - ?

Kobieta

drzeworyt, papier; 40,5 x 27,5 cm.

Marian Paweł BOCIANOWSKI (ur. 1954)

Ona

akwaforta, akwatinta barwna, papier; 13,3 x 8,7 cm (odcisk płyty), 14,7 x 11 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana u dołu: Dla Małgosi – 24 / 100 / II [okręg] M. P. Bocianowski (ołówkiem);
Na odwrocie nalepka Galerii Sztuki K. Napiórkowskiej.

Autor nieokreślony

Profil kobiety

kredka, ołówek, papier; 21,5 x 15 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. v. ScKendorff / 1932;
na odwrocie nalepka: AUGUST SCHONINGER / MUNCHEN …;
stan zachowania: uszkodzenia papieru.

Cena wywoławcza: 50

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

Kompozycja z twarzami, 1994-1998

technika własna, papier; 20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z Lachur, dat. l. d.: 1994-8.

Jan Aleksander SOĆKO [Jan WAGNER] (1937-1988)

Portret

technika własna, karton; 40 x 25 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wagner 88 (ryte w warstwie malarskiej);
Na podkładzie opis: Jan Wagner / W-Wa Mariensztat … / „Portret” 40 x 25 cm oraz nalepka Galerii Sztuki Współczesnej mieszczącej się przy Waryńskiego 28 w Warszawie z informacją o pracy.

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Szkice aktów kobiecych, 1993

tusz, piórko, ołówek, kredka, pastel, papier; 34 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: TK [inicjał wiązany w okręgu] / 1993.

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

Ilustracja

piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 21 x 15 cm (wymiar arkusza); sygn. p. d.: AU; Praca podklejona na dwóch rogach do passe-partout z metką: KSIĘGARNIA / ANTYKWARIAT / DOM KSIĄŻKI / 842775 E. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Weseli mnisi

piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 15 x 20,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: AU;
Praca podklejona na dwóch rogach do passe-partout z metką: KSIĘGARNIA / ANTYKWARIAT / DOM KSIĄŻKI / 842773 E.

Autor nieokreślony, XX w.

Zamek

akwaforta, papier; 14,7 x 19,5 cm (odcisk płyty), 23 x 29,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
u dołu opis: … (ołówkiem, nieczytelnie).

Barbara ŚWIDZIŃSKA (ur. 1931)

Pejzaż leśny, 1981

olej, płótno; 24 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. ŚWIDZIŃSKA 81;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 27 x 24, PEJZAŻ LEŚNY / B. ŚWIDZIŃSKA / OLEJ, PŁÓTNO; na odwrocie nalepka Galerii Desa – Nowy Świat, Warszawa.

Łukasz SKŁUCKI, XX w.

Martwa natura z kieliszkiem wina, 2005

olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: Ł Skłucki;
sygn. i dat. na odwrocie: Łukasz Skłucki / 2005 r.

Marek FREUDENREICH (ur. 1938) - ?

Portret dziecka

technika własna, olej, płótno; 33,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie);
na odwrocie napis: Freudenreich (?).

Zenon POKRYWCZYŃSKI (1905-1992)

Sieci, 1965

olej, płótno; 59 x 90 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Pokrywczyński / 1965;
opisany na odwrocie: AUTOR: ZENON POKRYWCZYŃSKI / TYTUŁ: „SIECI” OLEJ ROZM. 60 x 90 cm, na płótnie stempel galerii Canaletto oraz na krośnie malarskim nalepka tej samej galerii.

Ewa GROCHALSKA-SOLAWA (ur. 1953) - ?

Ocieniona alejka, 1988

olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Grochalska 1988;
na odwrocie, na krośnie malarskim papierowa nalepka Galerii Sztuki Współczesnej mieszczącej się w Warszawie przy ul. Waryńskiego 28 z informacją o pracy.

Feliks DOŁGAŃ (1914-2012)

Kazimierz nad Wisłą, 1984

olej, płótno; 40 x 35,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Dołgań – 84 r.;
na odwrocie, na krośnie malarskim opis autorski: Feliks Dołgań (…) / „Kazimierz n/Wisłą” / olej 40 x 35 1984 r. (flamastrem).

Autor nieokreślony, XX w.

Pejzaż podgórski

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 42,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MKostw… (słabo czytelnie).

Monografista KK, XX w.

olej, tektura fakturowana; 52 x 64 cm;
sygn. i dat. l. d.: KK / 53 [w okręgu];
na odwrocie, na papierowej nalepce numer: 144 (czernią).

Richard ENDERS, XX w.

Panorama miejska

litografia barwna; 42 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji, na kamieniu: R. Enders;
na odwrocie oprawy naklejona kopia informacji o artyście.

Cena wywoławcza: 50

XX w., Zbigniew OLEJNICZAK

Weduta

olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. l. d.: OLEJNICZAK;
na odwrocie na krośnie malarskim nalepka Galerii Sztuki Współczesnej mieszczącej się przy ul. Waryńskiego 28 w Warszawie z informacją o obrazie.

Anna RAK-KASZANITS, XX w. - ?

Przystań, 1988

akwarela, papier; 11 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. 1988 Anna Rak.

Malarz nieokreślony, XX w.

Łodzie przy brzegu

olej, tektura; 30 x 36 cm;
ślad po sygnaturze i dacie w prawym dolnym rogu.

Jarosław KAMIŃSKI, XX w. - ?

Łąki

olej, płyta; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: JKamiński (kredką).

Autor nieokreślony, XX w.

Para obrazów

olej, płyta; 9 x 11 cm (w świetle oprawy, każdy);
sygn. l. d.: … (nieczytelnie, każdy).

Panorama Pragi czeskiej

druk na tkaninie; 34 x 90 cm (w świetle oprawy).

Amasserah

Jules LAURENS - rysownik litografii, odbijał: LEMERCIER, wydawca: Pierre BERNARD;
litografia, papier; 30,5 x 44 cm (wymiar kompozycji), 38 x 54,5 cm (wymiar arkusza);
drukowane napisy l. d.: Dessine d'après nature par JULES LAURENS et lith. par EUG. CICERI, p. d.: Imp. par LEMERCIER, rue de Seine, 57 Paris., śr. d.: Publié par PIERRE BERTRAND, Éditeur, poniżej: AMASSERAH / (Asie-Mineure), l. g.: VOYAGE EN TURQUIE ET EN PERSE., p. g.: PL XXI.;

Babie lato

własna technika graficzna (litografia, akwaforta, akwatinta), papier; 40,5 x 31 cm;
na odwrocie oprawy nalepka Galerii Sztuki Współczesnej mieszczącej się w Warszawie przy ul. Waryńskiego 28 z informacją o pracy z nazwiskiem artystki Joanna / Kossuth -Czarnecka.

Rajskie drzewo

haft na jedwabiu; 30,5 x 24 cm (w świetle passe-partout); 55 x 39,5 cm (wymiar całości).

R. A. ADGAMOV, XX w.

Martwa natura z różami i melonem, 1997

olej, płótno; 44 x 59,5 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Adgamov R. A. / 1951 r / MARTWA natura z różami i melonem. / płótno / olej, 60 x 44 cm / adgamov 97 (cyrylicą).

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Kobieta

tusz lawowany, karton; 25 x 20,5 cm (arkusz);
sygn. p. d.: TK w kole;

Autor nieokreślony

Para drzeworytów

drzeworyt, bibuła; 18 x 12 cm (każdy);
Stan zachowania: liczne zaplamienia.

Różni autorzy

Zestaw 3 grafik

1. Rozmowa dam – drzeworyt lub miedzioryt (?), papier; 23,5 x 23,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy), sygn. w kompozycji HOUTNEIL (odbite);
2. Auergnate – litografia (?), papier; 27 x 17,5 cm (w świetle kompozycji), sygn. w kompozycji l. d.: M. de SOLAR (odbite);
3. Dziennik dam i panienek - litografia (?), papier; 24 x 19 cm (w świetle kompozycji), sygn. i opisane drukiem, w kompozycji.

Zestaw 5 wycinanek

papier barwny, karton; 20 x 20 cm;
kilka wycinane dodatkowo - uszkodzone.

Cena sprzedaży: 80

Talerz dekoracyjny – znak zodiaku Wodnik - Janusz Tadeusz BIELSKI

Janusz Tadeusz BIELSKI; szkło ręcznie formowane, barwione w masie; średn. 37 cm; w masie: 21. I – 18. II / J.B.; Polska, 2 poł. XX w.; Owalna patera z szerokim kołnierzem ze szkła ręcznie formowanego i barwionego. Z symbolem znaku zodiaku - Wodnikiem - z wypisanymi datami 21. I - 18. II. W lustrze widoczny profil brodatego mężczyzny z trójzębem, na którym serca i gwiazda.

szkło sodowe, przeźroczyste, ręcznie formowane, barwione w masie na niebiesko; wys. 19,5 cm, szer. 10,5 cm, głęb. 10,5 cm;
Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu (?), lata 80. XX w.;
W typie wyrobów Jerzego Słuczan-Orkusza;
Stan zachowania: osad wewnątrz;
Wazonik o podstawie na planie koła, w 1/3 wysokości kulisty, dalej o kształcie cylindrycznym z delikatnymi kanelami. Wylew okrągły bez kołnierza. Całość korpusu ujęta u góry, symetrycznie rozmieszczonymi, dwoma wolutami z bezbarwnego, ręcznie formowanego szkła.

szkło barwione w masie, tonowane, mleczne i przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 25 cm, średn. stopy: 12 cm, średn. wylewu: 11 cm;
stan zachowania: błąd technologiczny przy nasadzie ucha;
Dzban osadzony na cylindrycznej stopie o profilu wklęsłowypukłym z przysadzistym, gruszkowatym korpusem oraz szeroką, cylindryczną szyjką i wylewem. Ucho dzbana, w formie ceownika, zamocowane w górnej partii korpusu.

Cena wywoławcza: 100

Karafka w stylu art deco

szkło przeźroczyste, bezbarwne, matowione, listra miodowa; wys. z korkiem 24,5 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 6 cm;
Polska, 2 tercja XX w.;
Karafka o eleganckiej i stylowej formie z podstawą na planie prostokąta, z "podciętymi" krótszymi bokami nadającymi formie lekkości. Korpus czworoboczny, owoidalny z wklęsłymi kanelami na krótszym boku oraz dekoracyjnym, zgeometryzowanym kielichem tulipana na dłuższym. Dekoracja frontu i tylnej ścianki podkreślona szlifami, matowieniem szkła oraz miodową listrą. Wylew karafki wąski i wieloboczny, stanowiący obsadkę na korek w formie stylizowanego wachlarza. Całość naczynia nawiązująca do tradycji form stylu art deco.

Taca repusowana

mosiądz repusowany; 39,5 x 48,5 cm;
Owalna, o gładkim błyszczącym lustrze i szerokim kołnierzu dekorowanym dużymi, równomiernie rozmieszczonymi guzami pomiędzy którymi znajduje się ornament floralny wypełniony w nierepusowanych miejscach giloszowaniem.

ceramika szkliwiona, szkliwo zbiegające; wys. 17,5 cm, średn stopy: 6 cm;
Polska (?), 3 tercja XX w.;
Wazonik w formie dwuusznej amforki o gruszkowatym korpusie i rozszerzonym wylewem, gdzie kształt podkreślono barwnym szkliwem zaciekowy.

Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, proj. formy Bronisław WOLANIN

ceramika szkliwiona; wys. 26,5 cm, średn. w najszerszym miejscu korpusu: ok. 20 cm, średn. wylewu: 16 cm;
na spodzie sygn: [orzeł] B w owalu;
Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, proj. formy Bronisław WOLANIN, 4 ćw. XX w.;
stan zachowania: uszkodzenie technologiczne na krawędzi wylewu;
Wazon w formie tralki. Oparty na podstawie na planie koła z dolną partią korpusu w formie półkuli oddzielonej wypukłą opaską od zwężającej się szyjki. Wylew rozszerzający się, podkreślony niewielki, wypukłym kołnierzem.

Zestaw naczyń z chochłomską dekoracją

drewno, malowane; w składzie: puszka – wys. 23 cm, średn. - 14 cm; miseczka – wys. 9 cm, średn. 14,5 cm, dwie łyżeczki – 20,5 cm (długość, każdej z nich); Rosja (?), Chochłoma (?), 2 poł. XX w.; stan zachowania: jedna z łyżek z przetarciami; Cylindryczna puszka na planie koła z analogiczną nakrywką zwieńczoną kulą. Korpus i pokrywka z pasem w złotym kolorze, korpus puszki dekorowany liśćmi, wiciami i owocami dzikiej róży (?), pozostała przestrzeń wypełniona drobnymi kwiatkami. Misa o podobnej formie i analogicznej dekoracji z różnicami barwnymi.

Komplet do kawy i herbaty

dzbanuszek do kawy – 16,5 x 16 x 9 cm; dzbanuszek do herbaty – 11 x 18,5 x 11 cm; cukierniczka – wys. 7,5 cm, średn. 7 cm; mlecznik – 7,5 x 10,5 x 6,5 cm;
plater na mosiądzu (?), sygn na spodzie: gwiazda / E. P. N. S.;
Europa zachodnia (?), XX w.;
stan zachowania: przetarcia plateru;
Zestaw do kawy i herbaty dla jednej osoby, dzbanek do kawy o korpusie w formie gruszki, a do herbaty w formie spłaszczonej kuli. Oba dzbanki wsparte na ażurowych podstawach z akantu, nakrywki wysklepione ze sterczynką w formie pigwy umieszczoną na wieloliściu. Uszka w formie litery C z ornamentem małżowinowym, wylewy w formie wysmukłych dziubków. Mlecznik i cukiernica wsparte na analogicznych podstawach o korpusie w formie spłaszczonej kuli i falistych kołnierzach. Każdy z elementów dekorowany grawerowaną rezerwą, której obramienie składa się z ceowników liści i wici akantu oraz stylizowanych palmet w centralnej części dekoracji.

Zestaw śniadaniowy

filiżanka – wys. 6 cm, średn. 10,3 cm, spodek - 13,5 x 13,5 cm, talerz – 18 x 18 cm;
porcelana biała, szkliwiona, dekorowana złotą i niebieską kalką;
każdy element sygn. na spodzie: Bayrische / lilijka w kartuszu / Ostmark (kalka);
Austria (pod okupacją niemiecką), ok. 1940 r.;
Porcelana podkreślonym ornamentem roślinnym na niebieskim tle oraz wpisaną w niego kratką regencyjną w otoczeniu akantu. Talerz i spodek o kwadratowej formie z wcięciami na narożach i pośrodku boków.

Amfora z wklęśnięciem - proj. Maria VELTUZEN-NAGRABECKA (ur. 1942)

proj. Maria VELTUZEN-NAGRABECKA (ur. 1942) szkło warstwowe, barwione w masie, tonowana, „antico”, ręcznie formowane; wys. 17,5 cm, szer. 13 cm, głęb. 7 cm; Polska, 2 poł. XX w. Amfora dwuuszna o wąskiej cylindrycznej szyjce ujętej ceownikami. O korpusie w formie spłaszczonej kuli ze znacznym wklęśnięciem pośrodku. Korpus dekorowany warstwami przeźroczystego szkła w typie antico z wielobarwnymi (niebieskimi i ugrowymi) smugami. Amfora z podstawą o owalnym kształcie.

Zestaw do mokki na 6 osób

porcelit dekorowany kobaltem, szkliwiony, złocony; w składzie: dzbanek z pokrywką – 19 x 17,5 x 10 cm; cukiernica z pokrywką – 9,5 x 12 x 9 cm; mlecznik – 7 x 11 x 8 cm; 6 filiżanek – wys. 4 cm, średn. 7 cm; 6 spodków – średn. 12,5 cm;
sygn. na spodzie: P w wieńcu / CHODZIEŻ / MADE IN / POLAND;
Model w różnych latach przypisywany Zakładowi Porcelana i Porcelitu w Chodzieży lub Zakładowi Porcelitu Stołowego w Tułowicach,główna część serwisu (dzbanek, mlecznik, cukiernica) przypomina ćmielowską formę serwisu - model 520, 2 ćw. XX w.;
Naczynia o pękatych, kanelowanych korpusach, dekorowana kobaltem i złoceniem. Z pasem girlandy roślinnej w górnych partiach korpusu lub na krawędzi kołnierzy spodków. Uchwyty w formie stylizowanych ceowników, nakrywki znacznie wysklepione w formie ażurowej pętelki. Komplet o niewielkiej pojemności, filiżanki do kawy typu mokka.

Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

Zestaw śniadaniowy z serwisu

porcelana szkliwiona, natrysk, złocenia; filiżanka – wys. 7,5 cm, średn. 8 cm; spodek – średn. 13,5 cm; talerz – średn. 17,5 cm;
sygn. na spodzie: C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND oraz numery;
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, 3 ćw. XX w.;
Para zestawów śniadaniowych o wykwintnej formie, z reliefowym wyciskiem na powierzchni talerzyka i spodka. Filiżanki wsparte na podstawie w formie ściętego stożka z wysmukłą, lekko rozszerzającą się ku górze czarką, ze stylizowanym uszkiem.

Para zestawów śniadaniowych z serwisu

sygn. na spodzie: C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND;

porcelana szkliwiona, natrysk, złocenia; filiżanka – wys. 7 cm, średn. 6 cm; spodek – średn. 13,5 cm; talerz – średn. 17 cm;
Para talerzyków, spodków i filiżanek o prostej i eleganckiej formie.

Kufel

szkło barwione w masie na seledynowo, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 14 cm, średn. stopy: 11 cm;
stan zachowania: fabryczne spękania przy górnej nasadzie ucha;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej (?), l. 80. XX w.;
Korpus z barwionego w masie szkła o cylindrycznej, lekko wklęsłej formie z delikatnymi skrętnie ułożonymi kanelami. Podstawa na planie koła z przeźroczystego, bezbarwnego szkła, podobnie jak ucho kształtu zbliżonego do ekierki.

Cena wywoławcza: 50

Zestaw 5 kieliszków stylowych

szkło bezbarwne i przeźroczyste, szlifowane, listry wielobarwne, wys. każdego ok. 19 cm;
Polska (?), 2. poł. XX w.;
Kieliszki do wina lub likieru, wsparte często na wielolistnych stopach dekorowanych rozetami lub kratką, o wąskim, wysokim, wielobocznym trzonku z nodusami w formie diamentów lub przewężeniem, czarki dekorowane wielobarwnymi listrami z dekoracją typu kryształowego na którą składają się m.in. palmety, kratki, mandorle i łuki.

Zestaw śniadaniowy

filiżanka – wys. 6 cm, średn. 10,3 cm, spodek - 15 cm, talerz – średn. 19,5 cm;
porcelana kremowa, szkliwiona, dekorowana złotą kalką;
talerz i filiżanka sygn. na spodzie: Bareuther / pod koroną / BAVARIA (kalka) oraz oznaczenia numeryczne;
Niemcy, Bawaria, Bareuther Waldsassen, 1931-1950 r.;
Zestaw śniadaniowy z kremowej porcelany, z reliefowym wyciskiem na spodeczku, dekorowany złotą kratką oraz złoconym obrzeżem każdego z elementów. Ponadto na każdej z części ozdobne bukiety kwiatów z tulipanami, pąkami róż i stokrotkami naniesione za pomocą kalki.

Para kufelków

1. szkło warstwowe, ręcznie formowane barwione w masie na różowo-szaro (tonowane) oraz bezbarwne i przeźroczyste; wys. 15 cm; średn. stopy 8 cm;
2. szkło ręcznie formowane, barwione w masie na bordowo, tonowane oraz szkło bezbarwne, przeźroczyste; wys. 15 cm, średn. stopy 8 cm;
stan zachowania: błędy technologiczne przy nasadzie ucha;
Kufle o prostej i eleganckiej cylindrycznej formie, lekko zwężającej się ku górze. Z przeźroczystymi i bezbarwnymi uszkami, w formie ceowników, osadzonymi przy dolnej krawędzi korpusu. Kufle o podstawie na planie koła z przeźroczystego, bezbarwnego szkła.

Huta Szkła Artystyczne „Barbara” w Polanicy Zdroju

Amfora

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019);
szkło barwione w masie na żółto-czerwono, tonowane, ręcznie formowane; wys. 55,5 cm, średn. podstawy: 11,5 cm;
Huta Szkła Artystyczne „Barbara” w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w.;
Amfora o wysmukłej formie, wsparta na stopie o planie koła. Z wrzecionowatym korpusem zwieńczonym wąskim wylewem z niewielkim dzióbkiem. Ucho w formie wydłużonego ceownika.

Kufel

szkło barwione w masie na czerwono, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 17 cm, średn. stopy: 11 cm;
stan zachowania: bąbel powietrza;

Cena sprzedaży: 80

proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

Kielich

proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002);
szkło sodowe barwione w masie na czerwono oraz szkło bezbarwne, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 26 cm, średn. wylewu: 10 cm;
Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, lata 80. XX w.;
Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 167;
stan zachowania: drobne zarysowania użytkowe;
Cylindryczna czara kielicha z barwionego na ciemny czerwony, krwisty kolor szkła, osadzona na zbliżonej do stożka nóżce z okrągła, wysklepioną stopą i przewiązką z przeźroczystego szkła w górnej partii, bezpośrednio przy czarze.

szkło przeźroczyste, bezbarwne, lane, z imitacją dekoracji szkła kryształowego, szlifowane i punktowo matowione, listra miodowa; wys. 25,5 cm, średn. wylewu 16 cm.

Cena sprzedaży: 80

Wazon autorski - „Flet”

szkło barwione w masie typu „antico”; wys. 47,5 cm, średn. stopy: 12 cm; stan zachowania: drobne, technologiczne spękania bąbelków; Polska, Huta Julia w Szklarskiej Porębie, 3 tercja XX w.; Wazon wsparty na stopie o kolistym planie, z wysmukłym, rozszerzającym się ku górze korpusem oplecionym barwnymi nićmi szkła, z wachlarzowym wylewem.

Huta Szkła Hortensja w Piotrkowie Trybunalskim

szkło barwione w masie, opalizujące na różne kolory; wys. 35 cm, średn. wylewu 15 cm, średn. stopy: 13 cm;
Huta Szkła Hortensja w Piotrkowie Trybunalskim, l. 70. XX w.;
Mogą to być kufle z serii Mimoza lub Pandora, być może proj. Stanisława KOWALCZYKA i Janusza KAZANECKIEGO;
Wazon o podstawie na planie koła. W dolnej partii w formie spłaszczonej kuli, oddzielonej od rozszerzającego się kielicha czary, zgrabnym wklęśnięciem.

Odblaśnica repusowana (zelektryfikowana)

mosiądz repusowany; 57 x 47,5 x 10 cm;
Prostokątna odblaśnica z rantem zdobionym perełkowaniem, na narożach podkreślona półkolistym, kryzowanym ornamentem. W centrum gładkie lustro otoczone wicią, listowiem i pąkami kwiatów. W dolnej części lustra ebonitowa obsadka na żarówkę osadzona na prostym ramieniu otoczona kwiatami i liśćmi. Całość dekoracji o charakterze antytetycznym.

Zestaw świeczników dwuświecowych

mosiądz patynowany; wys. 21 cm, szer. 15 cm, głęb. 9 cm;
drobne różnice w opracowaniu podstaw świeczników.;
Polska, w typie Księstwa Warszawskiego, XX w.;
Zestaw dwuświecowych świeczników wspartych na wysklepionej stopie z wklęsłą dekoracją podkreślającą konstrukcję. Trzon w formie tralki z opaskami w dolnej i górnej partii. Ramiona utworzone z ceowników przypominających wici roślinne. U szczytu każdego z świeczników, symetrycznie rozmieszczone obsadki na świecę w formie waz umieszczone na dyskowych, profilowanych profitkach.

Zestaw sztućców na 6 osób

w składzie: łyżka stołowa – dł. 20,5 cm; nóż do głównego dania - 21; widelec do głównego dania – dł. 19 cm; łyżeczka do herbaty – dł. 14,5 cm; widelczyk do ciasta – dł. 15 cm; stop metali; stan zachowania: niektóre sztućce odbarwione; Komplet sztućców o prostej formie podkreślonych na końcach trzonków wachlarzykiem stylizowanym na formę art deco (poza nożami). Część elementów z dodatkową przewiązką w połowie długości trzonków z dekoracją palmetową i perełkowaniem.

4 kufle

szkło barwione w masie, opalizujące na różne kolory; 14 x 14 x 8,5 cm;
Huta Szkła Hortensja w Piotrkowie Trybunalskim, l. 70. XX w. (?);
Kufle o wyjątkowo intrygującym wybarwieniu, zmieniającym się wraz z rodzajem światła, które na nie pada - od brązu do opalizującego błękitu. Naczynia o pojemności 0,5 litra, o cylindrycznej formie i dużym uchu.

proj. Stefan SADOWSKI (ur. 1941)

proj. Stefan SADOWSKI (ur. 1941);
szkło warstwowe, tonowane, ręcznie formowane; wys. 25 cm, średn. stopy: 9,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w.;
Wazon w formie kielicha, o rozszerzającej się czarze, dzięki nodusowi na zwężonej części trzonu, przypomina kształtem klepsydrę. Podstawa na planie okręgu.

Zestaw śniadaniowy

filiżanka – wys. 5 cm, średn. 11 cm (dwie, niewielkie szczerby), spodek – średn. 14,5 cm, talerz – średn. 19 cm;
każdy element sygn. na spodzie: kartusz pod koroną / SCHWARZENHAMMER / BAVARIA (kalka złota);
Niemcy, Porzellanfabrik Schumann & Schreider, 1 ćw. XX w.;
Porcelana o kremowym odcieniu dekorowana złotą kalką. Talerzyk i spodek w formie wieloliścia, gładki.

Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice" w Tułowicach

Para filiżanek ze spodkami z serwisu "Opole"

wzór z 1963, proj. Kazimierz KOWALSKI (ur. 1931);
porcelana, szkliwo opalizujące, złocenia; filiżanka – wys. 7 cm, średn. 8 cm; spodek – średn. - 14,3 cm;
sygn. na spodzie: PT w wieńcu / TUŁOWICE / MADE IN POLAND;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice" w Tułowicach, 3 ćw. XX w.;
Para filiżanek ze spodkami pokryta opalizującym szkliwem. Filiżanka z ekierkowym, złoconym uchwytem.

Zestaw 3 talerzy dekoracyjnych

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; miseczka: średn. miseczki – 15,5 cm (szczerba na krawędzi stopy), sygn. Na spodzie zielenią chromu: lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND oraz numery: 997 / 6; Zakłady Fajansu ''Włocławek'' we Włocławku, 3. tercja XX w.;
Talerz dekoracyjny - średn. 24 cm (szczerba na krawędzi kołnierza od spodu), sygn. Zielenią chromu: Hand Painted / lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND / S 21 / 9997 (?) / Mariola Jaranowska (?); Zakłady Fajansu ''Włocławek'' we Włocławku, 3. tercja XX w.;
3. Talerz z dekoracją kobaltową: fajans szkliwiony – średn. 24 cm, sygn na spodzie: KOŁO w trójkącie / MADE IN / POLAND / Hand Painted; Zakłady Fajansu w Kole, 2 poł. XX w.

Kabaret z obsadką na świecę

metal srebrzony; wys. 13,3 cm, średn. 21 cm;
sygn. na spodzie: ORFEVRERIE / MONTREUX / H.BEARD (w owalu) / 15;
Szwajcaria, Montreux, Firma H. BEARD, Xx w.;
Trzy niewielkie, owalne miseczki z kanelowanymi brzegami, wsparte na kulistych nóżkach, spięte pośrodku trzema pałąkami wspierającymi obsadkę na świecę.

Taca

plater; średn. 31 cm;
sygn. na spodzie: SILVER PLATE / MADE IN ENGLAND;
Anglia, XX w.;
stan zachowania: zarysowania lustra;
Okrągła taca o grawerowany w wić roślinną lustrze z kryzowanym, gładkim kołnierzem o profilu wklęsło-wypukłym.

Serwis do herbaty na 4 osoby

w składzie: dzbanek z pokrywką – 17,5 x 18 x 7 cm; cukiernica z pokrywką – 10 x 13 x 7 cm; mlecznik – 8 x 9 x 6,5 cm; 4 filiżanki – wys. 5,5 cm, średn. 5,5 cm; 6 spodków – średn. 11,5 cm; patera – średn. 26 cm (szczerba na wewnętrznej stronie kołnierza;
porcelana biała, ręcznie malowana, złocona;
sygn. na spodzie: KUTANI / … / PORCELAINWARE / MADE IN JAPAN;
Japonia, XX w.;
Dzbanek o cylindrycznej formie z wysklepioną pokrywką zwieńczoną sterczynką w formie kulki. Wylew w formie smukłego dziubka, uszko w formie ceownika, całość podkreślona malaturą, na korpusie tego i innych elementów przedstawienia postaci oraz liczne napisy. Cukiernica dwuuszna, z analogiczną pokrywką, kulista. Podobnie mlecznik o szerokim wylewie. Ozdobny talerz - patera z bordową wstęgą na krawędzi kołnierza oraz w lustrze - tu zwieńczony kokardą ze sznura.

Zestaw 5 filiżanek z 6 spodkami

filiżanka – wys. 5,5 cm, średn. 9 cm; spodek – średn. 14,3 cm;
porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana, złocona;
każdy element sygnowany: HEREND HVNGARY / kartusz z dwoma skrzyżowanymi pędzlami / HANDPAINTED / .. (kalka niebieska), na niektórych elementach wyciski HEREND / 4 / 724;
Węgry, Manufaktura w Herend, 4 ćw. XX w.;
Zestaw filiżanek i talerzyków z dekoracją reliefową imitującą koszyczek, o wielolistnej, złoconej krawędzi. Całość dekorowana ręcznie malowanymi kwiatami i listkami. Komplet przypomina w formie porcelanę z miśnieńskich wytwórni.

Zakłady Porcelany Stołowej "Wałbrzych" w Wałbrzychu

Zestaw 6 talerzyków deserowych

porcelana szkliwiona, złocona, dekorowana kalką (przetarcia); średn. 17,5 cm;
sygn. na spodzie: WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND;
Zakłady Porcelany Stołowej "Wałbrzych" w Wałbrzychu, 3. ćw. XX w.;
Talerze deserowe dekorowane bukietami róż (zielona kalka) o złoconej krawędzi kołnierza oraz tłoczonym, wachlarzowym wzorze na kołnierzu.

Zestaw śniadaniowy

filiżanka – wys. 5,5 cm, średn. 10,7 cm, spodek – średn. 15,5 cm, talerz – średn. 20 cm;
porcelana kremowa, szkliwiona, dekorowana kalką;
każdy element sygn. na spodzie: Korona / Bavaria / 50 (kalka brązowa);
Niemcy, Bavaria, 2 poł. XX w. (?);
Porcelana z reliefowym tłoczeniem podkreślonym ornamentem roślinnym oraz wpisaną w niego kratką regencyjną na zielonym tle. Całość dekorowana bukietami wielobarwnych, stylizowanych na polne, kwiatów. Zestaw utrzymany w lekkiej formie nawiązującej już do epoki rococo.

7 kieliszków do wina

proj. - Stanisław KOWALCZYK i Janusz KAZANECKI; szkło barwione w masie, opalizujące na różne kolory; wys. ok. 18 cm, średn. wylewu ok. 9 cm; na dwóch kieliszkach nalepki z Huty Hortensja; Huta Szkła Hortensja w Piotrkowie Trybunalskim, l. 70. XX w.; Mogą to być kieliszki z serii Mimoza lub Pandora, kieliszki różnią się delikatnie w detalach i wysokości; Kieliszki o wyjątkowo intrygującym wybarwieniu, zmieniającym się wraz z rodzajem światła które na nie pada - od brązu do opalizującego błękitu. Kieliszki na lekko wysklepionych stopkach, na planie koła. O tralkowym trzonie z przewiązkami, oraz dużych, pojemnych, tulipanowych czarach.

Serwis do herbaty na 6 osób w oryginalnym etui

laka; w składzie: 6 filiżanek – wys. 4 cm, średn. 6 cm; 6 spodków – średn. 10,5 cm; 6 łyżeczek – dł. - 11 cm;
Etui kartonowe – 7 x 30 x 27 cm;
Niewielkich rozmiarów filiżanki dekorowane przedstawieniami pejzażowymi oraz architektonicznymi z uszkami stylizowanymi na bambus. Spodeczki i łyżeczki czernione i gładkie.

Zestaw śniadaniowy

filiżanka – wys. 6 cm, średn. 10,5 cm (niedoszkliwienie ucha), spodek – średn. 15,5 cm, talerz – średn. 20 cm;
każdy element sygn. na spodzie: EPIAG / D.F. / DEUTSCHLAND (kalka, zieleń chromu);
Czechosłowackie zakłady porcelany pod okupacją niemiecką, EPIAG, ok. 1940 r.;
Porcelana z reliefowym tłoczeniem podkreślonym ornamentem roślinnym oraz wpisaną w niego kratką regencyjną. Całość dekorowana bukietami wielobarwnych, stylizowanych na polne, kwiatów. Zestaw utrzymany w lekkiej formie nawiązującej już do epoki rococo.

11 noży do ryb

srebro cechowane pr. 800; dł. 21,5 cm;
oznaczenie na trzonku: [znak firmy] półksiężyc, korona, 800;
Niemcy, Bremen-Hemelingen, M. H. Wilkens & Soehne, (po 1886 r.), pocz. XX w.;
Komplet noży do ryby z trzonkami podkreślonymi dekoracyjnymi opaskami, ze zwężeniem w 1/3 długości i stylizowaną formą trójliścia na końcu trzonka podkreśloną dwoma symetrycznie ułożonymi perełkami.

Królowa

heban; 91 x 22 x 13 cm;
Nigeria, XX w.

Pocałunek

drewno egzotyczne; 83,5 x 31 x 14 cm.

Kobieta z wężami (Mamie water – afrykańska syrenka)

drewno egzotyczne; 96 x 18 x 15 cm; Nigeria, XX w.

Kalaubird

drewno, okładzina miedziana (?), aplikacje z tkaniny; 68 x 28 x 18 cm; Kamerun (?), XX w.

Kobieta

Drewno; 79 x 26 x 25 cm; Kongo, XX w. (styl senufu); stan zachowania: rozeschnięcie drewna.

Figura mężczyzny

drewno, aplikacje z mosiądzu (?), tkanina, sznur (juta ?), muszle, koraliki; 46,5 x 17 x 31 cm; stan zachowania: rozeschnięcie drewna na kończynie górnej).

Warszawa 2020/10/07

Ewa w rajskim ogrodzie, 1988

olej, płótno; 61 x 48 cm;
sygn. l. d.: W. J. MARSZAŁEK;

Warszawa 2020/10/07

Magda SNARSKA, XX w.

olej, płótno; 61 x 50 cm;

Warszawa 2020/10/07

Monografista MS, XX w.

Wiosna

olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. p. d.: MS.

Warszawa 2020/10/07

Vladimir PAVLOTSKY (ur. 1925)

W sadzie, 1993

akryl, tektura; 51 x 60 cm;

Warszawa 2020/10/07

Stanisław ŁAZOREK (1938-2000)

olej, płótno; 38 x 55 cm;

Warszawa 2020/10/07

Józef PANFIL (ur. 1958)

Martwa natura z chlebem

olej, płótno; 41 x 50 cm;
sygn. p. d.: PANFIL.

Warszawa 2020/10/07

Martwa natura, 1997

olej, płótno; 33 x 41 cm;

Warszawa 2020/10/07

Monografista MS, XX w.

Wizja

sygn. p. d.: MS.

Warszawa 2020/10/07

Teresa PUTOWSKA (ur. 1936)

Chmury nad jeziorem, 1986

Warszawa 2020/10/07

Jesienny spacer

olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. l. d.: Gasperowicz. Z.;

Warszawa 2020/10/07

Na sumę, 1987

olej, płótno; 74,5 x 60 cm; sygn. i dat. l. d.: I.MAŚLANKIEWICZ / 87; Na odwrocie na krośnie malarskim opis: NA SUMĘ – mal. Art. mal. I.MAŚLANKIEWICZ.

Warszawa 2020/10/07

Panna młoda, 1984

olej, płótno; 66 x 50,5 cm;

Warszawa 2020/10/07

Włodzimierz GARLICKI (?-1992)

Arlekin

Warszawa 2020/10/07

Autor nieokreślony, XX w.

Akt kobiecy

sygn. p. d.: BURNGT (?);

Warszawa 2020/10/07

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Akt tyłem

pastel, karton; 25 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: TK w okręgu.

Warszawa 2020/10/07

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Spotkanie

Warszawa 2020/10/07

Bożena BRATKOWSKA (1933-2017)

Scena erotyczna

gwasz, ołówek, papier; 41 x 30 cm; sygn. przy prawej krawędzi: Bożena Bratkowska.

Warszawa 2020/10/07

Zofia Anna MISIAK (ur. 1950)

Sława

sygn. śr. d.: Z MISIAK.

Warszawa 2020/10/07

J. STANKIEWICZ, XX w.

Portret w błękitach, 1990

olej, płótno; 61 x 41 cm;
sygn. p. d.: Stankiewicz. J.;

Warszawa 2020/10/07

Malarz nieokreślony, XX w.

Lala

olej, płótno; 54,5 x 49 cm;

Warszawa 2020/10/07

Malarz nieokreślony, XX w.

Mała skrzypaczka

olej, płótno; 55 x 46 cm;

Warszawa 2020/10/07

Wanda ORLIŃSKA (1942-2017)

Małe smuteczki, 1990

olej, płótno; 55,5 x 46,5 cm;

Warszawa 2020/10/07

Jacek MIELIWODZKI (ur. 1942)

Pejzaż jesienny, 1964

olej, płótno; 56 x 42,5 cm;

Warszawa 2020/10/07

Maciej ŻWINIS (1926-2010)

Podmokły las

olej, płótno; 50 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: M. ŻWINIS;

Warszawa 2020/10/07

Feliks DOŁGAŃ (1914-2012)

Wisła, 1985

olej, płótno; 40,5 x 50 cm;

Warszawa 2020/10/07

Florian KOHUT (ur. 1952)

akwarela, karton; 15 x 22 cm;

Warszawa 2020/10/07

Florian KOHUT (ur. 1952)

Warszawa 2020/10/07

Feliks DOŁGAŃ (1914-2012)

Pejzaż z furmanką, 1984

olej, płótno; 25,5 x 27,5 cm;

Warszawa 2020/10/07

Malarz nieokreślony, XX w.

Pejzaż wiosenny

olej, tektura; 31 x 37,5 cm;

Warszawa 2020/10/07

Autor nieokreślony

Warszawa 2020/10/07

Autor nieokreślony, XX w.

Warszawa 2020/10/07

Autor nieokreślony, XX w.

Pejzaż leśny

Warszawa 2020/10/07

Cwetan CACZEW, XX w.

Modlitwa

Warszawa 2020/10/07

Autor nieokreślony, XX w.

Ucieczka do Egiptu

Warszawa 2020/10/07

Rajmund GIERSZ (ur. 1937)

Portret

olej, płótno;35,5 x 28 cm;
sygn. l. d.: GIERSZ;

Warszawa 2020/10/07

Stefan SZMIDT (ur. 1943)

Palący fajkę, 1987

olej, płótno; 45,5 x 36,5 cm;

Warszawa 2020/10/07

Ulica III – Wieczór

olej, płótno; 60,5 x 80 cm;

Warszawa 2020/10/07

Vladimir PAVLOTSKY (ur. 1925)

Białe słońce pustyni, 1994

Warszawa 2020/10/07

Latem, 2003

olej, płótno; 33 x 53 cm;

Warszawa 2020/10/07

Pejzaż z drogą, 1977

Warszawa 2020/10/07

Florian KOHUT (ur. 1952)

Pejzaż, 1995

Warszawa 2020/10/07

Jerzy BAURSKI (1905-1982)

Zima polska

olej, płótno; 29 x 55 cm;
sygn. l. d.: J. Baurski;

Warszawa 2020/10/07

Widok miejski, 1980

gwasz, papier; 29 x 47 cm;

Warszawa 2020/10/07

Feliks DOŁGAŃ (1914-2012)

Na saniach, 1985

olej, płótno; 27 x 34 cm;

Warszawa 2020/10/07

Roman ORŁOW (1922-2017)

Nokturn, 1987

Warszawa 2020/10/07

Maria ŁUSZCZYŃSKA, XX w.

Zimowy zachód słońca, 1993

olej, płótno; 27,5 x 33 cm;
sygn. p. d.: Łuszczyńska;

Warszawa 2020/10/07

Młodzian

Warszawa 2020/10/07

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Warszawa 2020/10/07

Jacek PAŁUCHA (ur. 1966)

Wieczór mistrzów, 1998

olej, płótno; 33 x 46 cm;

Warszawa 2020/10/07

Monografista LP, XX w.

Cyrk, 1990

olej, płótno; 46 x 35,5 cm;

Warszawa 2020/10/07

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

sygn. p. d.: TK [w okręgu].

Warszawa 2020/10/07

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Gracje

Warszawa 2020/10/07

Iwona SZMELTER, XX / XXI w.

Osobowości, 1990

olej, płótno; 33,5 x 41,5 cm;

Warszawa 2020/10/07

Marlena NIZIO XX / XXI w.

Dziewczynka

Warszawa 2020/10/07

S. KALACHEV, XX w.

Zestaw 4 obrazów baśniowych

Warszawa 2020/10/07

Kobieta

Warszawa 2020/10/07

Ona

Warszawa 2020/10/07

Autor nieokreślony

Profil kobiety

Warszawa 2020/10/07

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

Warszawa 2020/10/07

Portret

Warszawa 2020/10/07

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Szkice aktów kobiecych, 1993

Warszawa 2020/10/07

Ilustracja

piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 21 x 15 cm (wymiar arkusza); sygn. p. d.: AU; Praca podklejona na dwóch rogach do passe-partout z metką: KSIĘGARNIA / ANTYKWARIAT / DOM KSIĄŻKI / 842775 E.

Warszawa 2020/10/07

Weseli mnisi

sygn. p. d.: AU;

Warszawa 2020/10/07

Autor nieokreślony, XX w.

Zamek

Warszawa 2020/10/07

Barbara ŚWIDZIŃSKA (ur. 1931)

Pejzaż leśny, 1981

olej, płótno; 24 x 27 cm;

Warszawa 2020/10/07

Łukasz SKŁUCKI, XX w.

olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: Ł Skłucki;

Warszawa 2020/10/07

Portret dziecka

Warszawa 2020/10/07

Sieci, 1965

olej, płótno; 59 x 90 cm;

Warszawa 2020/10/07

Ocieniona alejka, 1988

olej, płótno; 46 x 55 cm;

Warszawa 2020/10/07

Feliks DOŁGAŃ (1914-2012)

Kazimierz nad Wisłą, 1984

olej, płótno; 40 x 35,5 cm;

Warszawa 2020/10/07

Autor nieokreślony, XX w.

Pejzaż podgórski

Warszawa 2020/10/07

Monografista KK, XX w.

Warszawa 2020/10/07

Richard ENDERS, XX w.

Panorama miejska

Warszawa 2020/10/07

XX w.

Weduta

olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. l. d.: OLEJNICZAK;

Warszawa 2020/10/07

Anna RAK-KASZANITS, XX w. - ?

Przystań, 1988

sygn. i dat. 1988 Anna Rak.

Warszawa 2020/10/07

Malarz nieokreślony, XX w.

Łodzie przy brzegu

olej, tektura; 30 x 36 cm;

Warszawa 2020/10/07

Jarosław KAMIŃSKI, XX w. - ?

Łąki

olej, płyta; 25 x 35 cm;

Warszawa 2020/10/07

Autor nieokreślony, XX w.

Para obrazów

Warszawa 2020/10/07

Panorama Pragi czeskiej

Warszawa 2020/10/07

Amasserah

Warszawa 2020/10/07

Babie lato

Warszawa 2020/10/07

Rajskie drzewo

Warszawa 2020/10/07

R. A. ADGAMOV, XX w.

olej, płótno; 44 x 59,5 cm;

Warszawa 2020/10/07

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Kobieta

sygn. p. d.: TK w kole;

Warszawa 2020/10/07

Autor nieokreślony

Para drzeworytów

Warszawa 2020/10/07

Różni autorzy

Zestaw 3 grafik

Warszawa 2020/10/07

Zestaw 5 wycinanek

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Karafka w stylu art deco

Polska, 2 tercja XX w.;

Warszawa 2020/10/07

Taca repusowana

Warszawa 2020/10/07

Polska (?), 3 tercja XX w.;

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Komplet do kawy i herbaty

Europa zachodnia (?), XX w.;

Warszawa 2020/10/07

Zestaw śniadaniowy

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Zestaw do mokki na 6 osób

Warszawa 2020/10/07

Zestaw śniadaniowy z serwisu

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Kufel

Warszawa 2020/10/07

Zestaw 5 kieliszków stylowych

Polska (?), 2. poł. XX w.;

Warszawa 2020/10/07

Zestaw śniadaniowy

Warszawa 2020/10/07

Para kufelków

Warszawa 2020/10/07

Amfora

Warszawa 2020/10/07

Kufel

Warszawa 2020/10/07

Kielich

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Wazon autorski - „Flet”

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Zestaw sztućców na 6 osób

Warszawa 2020/10/07

4 kufle

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Zestaw śniadaniowy

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Kabaret z obsadką na świecę

Warszawa 2020/10/07

Taca

plater; średn. 31 cm;
Anglia, XX w.;

Warszawa 2020/10/07

Serwis do herbaty na 4 osoby

Japonia, XX w.;

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Zestaw śniadaniowy

Warszawa 2020/10/07

7 kieliszków do wina

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Zestaw śniadaniowy

Warszawa 2020/10/07

11 noży do ryb

Warszawa 2020/10/07

Królowa

heban; 91 x 22 x 13 cm;
Nigeria, XX w.

Warszawa 2020/10/07

Pocałunek

Warszawa 2020/10/07

Warszawa 2020/10/07

Kalaubird

Warszawa 2020/10/07

Kobieta

Warszawa 2020/10/07

Figura mężczyzny

    Limit ceny