Aukcja Kolekcji Designu – 23 czerwca 2021 r. godz. 20:15

UWAGA: Zmiana godziny rozpoczęcia Aukcji Kolekcji Designu – początek licytacji 20:15

Ze względu na toczący się turniej piłkarski EURO 2020 (2021) oraz mecz polskiej reprezentacji, który zostanie rozegrany w środę (23.06.) zmieniona została godzina rozpoczęcia aukcji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych z Państwa, którzy chcieliby zarówno kibicować naszym piłkarzom, jak również wziąć udział w licytacji, jej rozpoczęcie zostało przesunięte na godzinę 20:15. Życzymy Państwu podwójnie emocjonującego wieczoru!

Serdecznie zapraszamy na kolejną aukcję w Pragalerii, która odbędzie się 23 czerwca, o godz. 20.15.

Wszystkie prezentowane w katalogu pozycje są dostępne do obejrzenia “na żywo” w siedzibie galerii.

Butla - Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło barwione w masie na zielono, antico, ręcznie formowane; 18 x 14 x 14 cm; Huta "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, 3. tercja XX w.

Serwis do kawy "Milo" na 6 osób - proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

na 6 osób (trójbarwny), w składzie dzbanek z pokrywką, cukiernica z pokrywką, 6 spodków (jeden z błędem technologicznym na spodzie) i 6 filiżanek; porcelana, natrysk; dzbanek: 20 x 10,5 x 21 cm, cukiernica: 8,5 x 10 cm, filiżanka: 8 x 7 x 9 cm, spodek: śr 14,5 cm; sygn. na spodzie: Karolina pod koroną / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej, l. 70. XX w.

Świecznik - proj. Stefan SADOWSKI (ur. 1941)

szkło barwione w masie na pomarańczowo, mleczne, ręcznie formowane; 27,5 x 13,5 x 13,5 cm; Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej Śląskiej (?), 4 ćw. XX w.

Cena: 50

Wazon model "TT" - Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt"

porcelana biała, szkliwiona, malowana; 19,5 x 11 x 7,5 cm; sygn. na spodzie: STEATYT / inicjały ZB wpisane w dzban / KATOWICE / MADE IN / POLAND / Hand painted / "T T"; Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" w Katowicach, l. 60. XX w. Por.: Barbara Banaś, Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach, Wrocław 2017, s. 128. Stan zachowania: pęknięcie jednego z wylewów z niewielkim odpryskiem widocznym po powiększeniu zdjęcia (prawa strona obiektu).

Kilim

wełna, bawełna; 96 x 200 cm.

Wazon - Amfora - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na pomarańczowo-jasno czerwono, ręcznie formowane; 23 x 13 x 20 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3. tercja XX w. Stan zachowania: dekoracja ze śladami od chwytaków.

Talerz dekoracyjny z cyklu "Bajki" - Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina"

porcelana biała, dekorowana natryskiem, szkliwiona; średn. 24 cm; sygn. na spodzie: Karolina pod koroną / MADE IN POLAND / 1; Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w. Stan zachowania: niewielkie zarysowania w lustrze.

Świecznik - Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku

ceramika szkliwiona; 20 x 21 x 7,5 cm; Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, l. 60. XX w.

Wazon - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

szkło barwione w masie na fioletowo, ręcznie formowane; 13 x 11 x 10 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka", 3. tercja XX w.

Cena: 50

Talerz dekoracyjny "Telewizor" projekt formy: Kazimierz KOWALSKI (1931 - 1999), dekoracji: Lucyna KOWALSKA (1930-2006)

porcelit, dekoracja reliefowa, lustrowa, opalizująca; 34 x 36 cm; sygn. na spodzie: PT w wieńcu z kwiatonem i wstęgą / TUŁOWICE / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice", 3. tercja XX w.

Dzban z zestawu do napojów - proj. Lucyna PIJACZEWSKA (1935-2019)

szkło barwione w masie na mleczno-pomarańczowo, ręcznie formowane; 23 x 11 x 16 cm; Huta Szkła „Sudety” w Szczytnej Śląskiej, lata 70 XX w.

Cena: 50

szkło barwione w masie punktowo na pomarańczowo, przeźroczyste, ręcznie formowane; 21 x 8 x 13 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka", 3. tercja XX w. Prawdopodobnie projekt Wiesława Sawczuka.

Cena: 50

Płaskorzeźba, 1996 - Ludwik SANDECKI (1951-2014)

drewno; 8 x 32 x 31 cm; sygn. i dat. na odwrocie: SANDECKI / LUDWIK / 1996

Patera autorska

porcelana szkliwiona, ręcznie dekorowana naszkliwinie; średn. 31,5 cm; nie sygn.

Patera - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; 17,5 x 18,5 x 18,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Cena: 50

Popielnica

ceramika szkliwiona; 4 x 16,5 x 16,5 cm; Niemcy, 3 tercja XX w.

Cena: 50

Amfora - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na bordowo, przeźroczyste, ręcznie formowane; 30 x 14 x 9,5 cm Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.

Świecznik

drewno; 80 x 50 x 20 cm; Skandynawia (?), 4 ćw. XX w.

Wazonik W-139 - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych

ceramika szkliwiona; 9,5 x 9 x 9 cm; sygn. na spodzie: Mi; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w.

Cena: 50

Wazon tzw. "Dinozaur" - proj. Jerzy SACHA (ur. 1931)

ceramika szkliwiona; 36 x 18 x 18 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

szkło barwione w masie na miodowo-brązowo, z pęcherzykami powietrza, ręcznie formowane; 20 x 12 x 12 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka", 3. tercja XX w.

Cena: 50

Para wazoników miodowych - proj. Václav Hanuš

szkło prasowane, miodowe; 15 x 5 x 5 cm (każdy); Huta Jablonec, proj. Václav Hanuš, Czechy, 4 ćw. XX w.

Cena: 50

Lampa wisząca

tworzywo sztuczne, metal; (wys. z kablem) 48 cm, wys korpusu: 18,5 cm, średn. 30 cm; Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.

Wazon i dzban - Ceramika kaszubska

ceramika szkliwiona; dzbanek: 18,5 x 13 x 14,5 cm, wazonik: 14 x 10 x 10 cm; na spodzie wyciski z napisem w otoku: CERAMIKA KASZUBSKA; Ceramika kaszubska, 3. tercja XX w.

Cena: 50

Wazon tzw. "Osiołek" - proj. Czesław ZUBER (ur. 1948)

szkło barwione w masie na czerwono, tonowane do niebieskiego, warstwowe; 15 x 12,5 x 12,5 cm; Huta Szkła "Barbara" w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w.

Cena: 50

Wazon "Rotterdam" - proj. Bogdan KUPCZYK (ur. 1934)

szkło barwione w masie na rubinowo, ręcznie formowane; 41 x 11 x 11 cm; Huta Szkła “Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.

Zestaw 5 kieliszków do jajek

porcelana biała, szkliwiona, natrysk; 5,5 x 4,5 x 4,5 cm; 4 kieliszki sygnowane: C w trójkącie / CHODZIEŻ, jeden (czerwony): Karolina pod koroną / MADE IN POLAND; Polska, 3 tercja. XX w.

Cena: 50

Dzban - Huta Szkła "Tarnowiec"

szkło barwione w masie na kobaltowo; 18 x 18 x 22 cm; Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, 4. ćw. XX w.

Cena: 50

Paterka

1. Paterka - porcelit szkliwiony dekorowany natryskiem; śr. 11 cm; sygn. na spodzie: P w wieńcu / CHODZIEŻ / MADE / IN POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, l. 60. XX w. Stan zachowania: niewielkie rysy użytkowe.

Cena: 50

Wazon "Lidia" - proj. Wincenty POTACKI (1904-2001)

porcelana szkliwiona, natrysk wybierany; 30 x 7 x 7 cm; sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / Ćmielów / MADE / IN POLAND (stempel) oraz wypis: C-125-710/26 (czarną farbą); Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, l. 60. XX w. Por.: Barbara Banaś, Polski new look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60., Wrocław 2011, s. 112.

Paterka w formie liścia - Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

porcelit szkliwiony, dekorowany natryskiem; 20 x 10,5 cm; sygn. na spodzie: P w wieńcu, CHODZIEŻ / MADE / IN POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, l. 60. XX w.

Cena: 50

Patera w okuciu

szkło, metal; 8,5 x 18,5 x 18,5 cm; Europa Zachodnia, 2. poł. XX w.

Para masek

ceramika szkliwiona; maska wąska: 24 x 10 x 4 cm, maska szersza: 23 x 14 x 3,5 cm; Polska, 2 poł. XX w.

Golfista w purpurze - Jerzy NAPIERACZ (ur. 1929)

gwasz, papier; 56 x 44,5 cm; niewielkie zagniecenia papieru.

Zestaw 3 dzbanów - Huta Szkła "Tarnowiec"

szkło barwione w masie na kobaltowo oraz przeźroczyste bezbarwne; dzbanek z długą szyjką: 28,5 x 12 x 12 cm, dzbanek średni: 24,5 x 12 x 17 cm, dzbanek mały (pękaty): 17 x 15 x 17 cm; Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, 4. ćw. XX w.

Kura

szkło barwione w masie na kobaltowo, ręcznie formowane; 22 x 11 x 19 cm.

Cena: 50

Wazonik kobaltowy

ceramika szkliwiona; 20 x 11 x 11 cm; Europa Środkowa, 3. tercja XX w.

Cena: 50

Para masek - Ceramika krakowska

ceramika szkliwiona; maska z barwnym szkliwem: 3 x 24 x 6 cm (być może proj. L. Dutki), maska brązowa: 3 x 23 x 5 cm (ubytek na jednej z brwi); Ceramika krakowska, Technoplastyka (?), 3. tercja XX w.

Cena: 50

Zestaw 3 wazoników ceramicznych

ceramika; wazonik z węższą szyjką: 16 x 10 x 10 cm, wazonik średni: 16 x 10 x 10 cm, wazonik mały: 10,5 x 7 x 7 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XX w.

Cena: 50

Figurka "Tancerka przytrzymująca falującą suknię" - Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”

porcelana szkliwiona, ręcznie malowana; 24 x 16 x 10 cm; ślad po stemplu wytwórni na spodzie; Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, l. 60. / 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Wytwórnia wyrobów ceramicznych Steatyt w Katowicach, Wrocław 2017, s. 203, poz. kat. 9.

Figurka "Kogut" - Maria Teresa Kuczyńska (ur. 1948)

porcelana biała, szkliwiona, malatura ręczna - autorska; 14 x 3,5 x 11 cm; Polska, 4. ćw. XX w.

Cena: 50

Wazon "optyczny" - proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

szkło prasowane barwione w masie na niebiesko; 19,5 x 8 x 8 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, l. 70.-80. XX w. Stan zachowania: na spodzie rysy użytkowe.

Cena: 50

Pokój - Stanisław WIŚNIEWSKI (1936-2016)

akwarela, papier; 30 x 42 cm; sygn. p. d.: ST. WIŚNIEWSKI (ołówkiem); uszkodzenia papieru.

Zegar "Predom" typ Z-206 - Zakłady Maszyn Biurowych Predom Metron

sklejka laminowana, tworzywo sztuczne, metal; 46 x 24 x 13 cm; Zakłady Maszyn Biurowych Predom Metron w Toruniu, 4 ćw. XX w. Stan zachowania: brak kluczyka.

Maska - Zbigniew MURA (ur. 1960)

porcelit złocony, malowany; 37 x 21 x 8 cm; sygn. na odwrocie: Z. Mura (ryte w masie); na odwrocie nalepka autorska z informacją o pracy.

Talerz dekoracyjny - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

kamionka, szkliwo zbiegające; średn. 21 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja. XX w.

Cena: 50

ceramika szkliwiona; 19,5 x 9 x 9 cm; Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, 2 poł. XX w.

Cena: 50

szkło barwione w masie na miodowo, przeźroczyste, ręcznie formowane; 25,5 x 19,5 x 12 cm; Krakowski Instytut Szkła (?), 3. tercja XX w. Być może projekt Józefa Górskiego pracującego w innej hucie.

Cena: 50

Solnica - Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice"

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; 16 x 14,5 x 14,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej (?), 3 tercja XX w.

Cena: 50

Wazon - proj. Józef GÓRSKI (ur. 1941)

szkło barwione w masie na czerwono, pienione, szkło bezbarwne przeźroczyste ręcznie formowane; 38,5 x 21 x 21 cm; na korpusie nalepka z Huty Laura; Huta Szkła "Laura" w Tarnowie, lata 70. XX w.

Misa - Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice"

szkło barwione w masie na bordowo; 8 x 23 x 23 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, l. 70. - 80. XX w. Projekt misy niekiedy przypisywany Eryce Trzewik-Drost.

Cena: 50

porcelit ręcznie malowany, szkliwiony; średn. 32,5 cm; sygn. na spodzie: J. Nowosielski; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie (?), 4. ćw. XX w. Prawdopodobnie talerz z dekoracją autorstwa Janusza Nowosielskiego współpracującego z wytwórnią w Pruszkowie.

Cena: 50

ceramika szkliwiona; 24 x 12 x 12 cm; Chmielno, warsztat garncarski Neclów (?) na co wskazuje rodzaj dekoracji, 3. tercja XX w.

Cena: 50

szkło barwione w masie na miodowo, w typie antico, ręcznie formowane, korpus kanelowany; 29 x 12 x 10 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka", 3. tercja XX w.

Cena: 50

Zegar Predom Metron model: Z 312-1 - Zakłady Maszyn Biurowych Predom Metron

plastik, tworzywo sztuczne, szkło; 19,5 x 18 cm; Zakłady Maszyn Biurowych Predom Metron w Toruniu, lata 70. XX w. Stan zachowania: wymienione wskazówki.

Zestaw wazonów ceramicznych

1. Wazonik ceramiczny (żółty) - ceramika szkliwiona; 11 x 10 x 10 cm; Europa Zachodnia (?), 2 poł. XX w. Stan zachowania: krakelura i otarcia korpusu. 2. Wazon - ceramika, szkliwo niebieskie i żółte; 19,5 x 12,5 x 12,5 cm; Europa Zachodnia, 2 poł. XX w. Stan zachowania: niedoszkliwienie na kołnierzu.

Cena: 50

Wazon ceramiczny i karafka

1. Wazon - ceramika szkliwiona; 19,5 x 9 x 9 cm; 2. Karafka - ceramika szkliwiona; 23 x 12 x 10 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XX w.

Cena: 50

Maska - Spółdzielnia "Wielobranżowa" Pabianice

gips; 28 x 23 x 6 cm; na odwrocie nalepka: Spółdzielnia Rzemieśl. / "Wielobranżowa" / Pabianice; Spółdzielnia "Wielobranżowa" Pabianice, 4. ćw. XX w. Stan zachowania: otarcia na nosie postaci oraz otarcia krawędzi.

W drogę - Jerzy NAPIERACZ (ur. 1929)

węgiel, papier; 44 x 55 cm; niewielkie zagniecenia papieru.

Serwis do kawy (mokki) na 5 osób - Zakłady Fajansu "Włocławek"

w składzie: dzbanek z pokrywką, cukiernica z pokrywką, mlecznik, 5 filiżanek, 5 spodków (jeden z niewielką szczerbą od spodu); porcelana szkliwiona (szkliwo opalizujące), dekorowana tamponarzem, złocona; dzbanek: 20 x 20 x 10 cm, cukiernica: 12 x 8 x 8 cm, mlecznik: 9 x 11 x 7 cm, filiżanka: 6 x 9 x 6,5 cm, spodek: śr. 13 cm; sygn. na spodzie: [Lilijka] / WŁOCŁAWEK / PORCELANA / MADE IN POLAND; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 4 ćw. XX w. Dodatkowo: Uszczerbiona filiżanka oraz spodek ze znaczną szczerbą.

Karafka w formie koguta

fajans ręcznie malowany, szkliwiony, złocony (przetarcia); 28 x 11 x 14 cm; Polska, 2 poł. XX w. Stan zachowania: szczerba przy podstawie, korek szlifowany po naprawach.

Cena: 50

Czara do ikebany - proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990)

ceramika ręcznie malowana, szkliwiona; 12 x 33,5 x 20 cm; sygn. na spodzie: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905 oraz 5642 i mal. J. Kędzierska, wycisk: 494; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku; lata 60. XX Stan zachowania: szczerba na krawędzi, wewnątrz osad z kamienia.

Cena: 50

Para wazoników rozalinowych

szkło prasowane, rozalinowe; większy wazonik: 16,5 x 5,5 x 5,5 cm, mniejszy wazonik: 13 x 4 ,5 x 4 cm; Huta Jablonec (?), proj. Václav Hanuš (?), Czechy, 4 ćw. XX w.

Cena: 50

szkło barwione w masie na zielono-niebiesko, ręcznie formowane; 19 x 8 x 8 cm; Polska (?), 3 tercja. XX w.

Cena: 50

Patera dekoracyjna - Eugeniusz JAKUBASZEK, XX w.

biskwit malowany, nieszkliwiony; wys. 8 cm śr. 34 cm; nie sygn. Polska, l. 80. XX w.

Zestaw 4 wazoników

ceramika szkliwiona, wys. ok. 15,5 cm (każdy); Europa Środkowa, 2 poł. XX w.

Cena: 50

Amfora

ceramika szkliwiona; 29 x 9 x 8 cm; stan zachowania: znaczne odpryski przy krawędzi dna. Ceramika krakowska (?), 2 poł. XX w.

Cena: 50

Para wazoników

szkło prasowane zielone imitujące jadeit; 15 x 6 x 6 cm (każdy); Europa Środkowa, 3. tercja XX w.

Cena: 50

Koszyk z krasnalami oraz osłonka na doniczkę

ceramika szkliwiona; koszyk: 22 x 17 x 10 cm; Ceramika krakowska, 2 poł. XX w. ceramika szkliwiona, osłonka: 14 x 12,5 x 14 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XX w.

Wazon - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; 20 x 10 x 9 cm; sygn. na spodzie: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905 oraz 3176 / E. M.; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 3. ćw. XX w. Stan zachowania: krakelura i osad.

Figurka "Kogut" - Janina KARCZEWSKA-KONIECZNA, XX w.

ceramika,szkliwo zielone; 12 x 5 x 12,5 cm; sygn. na spodzie: K.

Cena: 50

szkło dymne, barwione w masie, ręcznie formowane; 22 x 14 x 14 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Cena: 50

Zestaw 3 wazonów

ceramika szkliwiona; brązowy: 17 x 11 x 11 cm, zielony (szczerby przy wylewie i u podstawy): 14 x 10 x 10 cm, żółty: 16 x 8 x 8 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XX w.

ceramika szkliwiona; 20,5 x 12 x 9,5 cm; Ceramika krakowska (?), 2 poł. XX w.

Cena: 50

Wazon - Ikebana - Osłonka - Spółdzielnia "Przyjaźń" Włocławek

ceramika szkliwiona; 10,5 x 12 x 12 cm; Spółdzielnia "Przyjaźń" Włocławek, lata 60. / 70. XX w. Stan zachowania: Wewnątrz osad.

Cena: 50

Wazon "Kłos" - Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego "Sztuka Kujawska"

ceramika szkliwiona; 33 x 8 x 8 cm; Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego "Sztuka Kujawska" we Włocławku, 3. tercja XX w.

Zestaw 3 wazonów

1. ceramika szkliwiona; 35 x 18,5 x 18,5 cm; na spodzie papierowa metka; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja. XX w. 2. ceramika szkliwiona; 23,5 x 15 x 15 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze (?), 3. tercja XX w. 3. ceramika szkliwiona; wys. ok. 10 cm; Polska, 2 poł. XX w.

Uskrzydlona główka putta

gips malowany; 16 x 21 x 9 cm; Ceramika krakowska (?), 3 tercja XX w.

Cena: 50

ceramika szkliwiona; 18,5 x 9,5 x 9,5 cm; Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, 2 poł. XX w.

Cena: 50

Talerz dekoracyjny, tzw. "Telewizor" - projekt formy: Kazimierz KOWALSKI (1931 - 1999)

porcelit szkliwiony, szkliwo opalizujące; 34 x 36 cm; sygn. na spodzie: PT w wieńcu / TUŁOWICE / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice" w Tułowicach, 3 ćw. XX w. Stan zachowania: niewielkie zarysowania w lustrze.

Zestaw 3 form szklanych - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

szkło barwione w masie na miodowo lub fioletowo, ręcznie formowane; amfora duża: 16,5 x 14 x 14 cm, amforka: 16 x 9,5 x 13 cm, świecznik:11,5 x 11 x 11 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja. XX w.

Zestaw 3 wazonów - Ceramika krakowska

ceramika szkliwiona; wyższy wazon: 26 x 11 x 11 cm oraz wazon z kołnierzem: 23 x 8,5 x 8,5 cm; Wazonik podwójny: 12 x 9 x 8 cm; Ceramika krakowska, 2 poł. XX w.

Ikebana z wkładem - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

kamionka szkliwiona; 13 x 27 x 27 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja. XX w. Stan zachowania: niedoszkliwienie.

Świecznik - Kaganek

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; 10 x 12,5 x 15 cm; Krakowski Instytut Szkła (?), 3. tercja XX w.

Cena: 50

Wazonik - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie na czerwono, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 12 cm, śr. 9 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 105.

Cena: 50

szkło warstwowe biało-pomarańczowe, ręcznie formowane; 26 x 16 x 16 cm; Polska, 3 tercja. XX w. Forma niekiedy przypisywana Zbigniewowi Horbowemu.

Para wazonów - Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice"

porcelit szkliwiony; duży: 18 x 10 x 10 cm, mały: 12 x 9 x 9 cm; sygn. na spodzie: PT w wieńcu / TUŁOWICE / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice" w Tułowicach, l. 60. XX w.

Cena: 50

ceramika szlachetna, szkliwiona; 27 x 17 x 7 cm; sygn. na odwrocie: Z. Mura.

Cena: 50

Figurka "Piesek"

ceramika; 9 x 8 x 8 cm.

Cena: 50

Zestaw 3 pojemników - Iwona Krawczyńska-Jarmołowicz (ur. 1949) oraz Jerzy Jarmołowicz

fajans ręcznie malowany; zielony: 18 x 10 x 8,5 cm, niebieski (niewielka szczerba na pokrywce): 14 x 10,5 x 10,5 cm, żółty: 11 x 9 x 9 cm (sygn. wyciskiem na spodzie); Polska, l. 90. XX w. (?).

szkło barwione w masie na kobaltowo, ręcznie formowane; 19 x 28 x 28 cm.

Cena: 50

szkło barwione w masie na jasno-niebiesko, mleczne, ucho ze szkłą bezbarwnego, przeźroczystego; 19,5 x 13,5 x 13 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej (?), 4. ćw. XX w. Być może projekt Ludwika Fiedorowicza.

Cena: 50

kamionka, szkliwo zbiegające; średn. 20,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja. XX w.

Cena: 50

Komplet 4 bombonierek

szkło prasowane barwione w masie na zielono; wys. 11 cm, średn. 10 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XX w.

Cena: 50

Chłodnica - Jerzy NAPIERACZ (ur. 1929)

węgiel, papier; 44 x 57 cm.

Amforka i wazonik

ceramika szkliwiona; amforka: 13 x 9 cm, wazonik: 8,5 x 6 cm; Ceramika niemiecka (?), 2 poł. XX w.

Cena: 50

Para wazoników

szkło prasowane, hialitowe; 15 x 6,5 x 6,5 cm (każdy); Europa Środkowa, 3. tercja XX w.

Cena: 50

Para masek

ceramika szkliwiona; maska brązowa: 29 x 9 x 3,5 cm, maska czarna: 27 x 7,5 x 3,5 cm; Ceramika krakowska (?), 3. tercja XX w.

Wazonik wzór nr 166 - proj. Elżbieta Piwek-Białoborska

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; 11 x 11 x 11 cm; sygn. na spodzie: Lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, proj zatwierdzo 1956 r., l. 60. XX w. stan zachowania: szczerby na spodzie. Por.: Piotr Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa, Włocławek 2008, s. 33, nr kat. 29. [40].

Cena: 50

Patera dekoracyjna - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

kamionka, szkliwo zbiegające; śr. 32 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Wazon - Zakłady Porcelany i Porcelitu "Chodzież"

porcelana szkliwiona, natrysk; 24,5 x 7 x 7 cm; sygn. na spodzie: C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu "Chodzież" w Chodzieży, 3. ćw. XX w.

Cena: 50

Rzeźba "Taniec"

marmur; 20 x 17,5 x 6,5 cm; Stan zachowania: zarysowania na powierzchni.

Zestaw 3 wazonów - Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice"

szkło przezroczyste, prasowane; ok. 23 x 9 x 9 cm (każdy); Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.; Prawdopodobnie projekt Jana Sylwestra Drosta lub Eryki Trzewik-Drost, wg. niektórych źródeł nazywany "Krople rosy".

Wazonik w kwiaty - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec"

ceramika szkliwiona, ręcznie malowana; 12 x 8 x 8 cm; sygn. na spodzie wyciskiem oraz inicjałem: IP (farbą); Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Cena: 50

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; 61,5 x 12 x 12 cm; Polska, Huta Szkła "Sudety" (?), 2 poł. XX w. Stan zachowania: niewielkie otarcia korpusu, rysy użytkowe na spodzie.

Zestaw 3 wazonów

1. Amforka o kulistym korpusie - ceramika szkliwiona; 23 x 15 x 17 cm; Stan zachowania: otarcia wylewu. 2. Wazon - ceramika szkliwiona; 17 x 8,5 x 8,5 cm; 3. Amforka z kanelami - ceramika szkliwiona; 19,5 x 9,5 x 7 cm; Ceramika krakowska (?), 3. tercja XX w.

Karafka i 3 kieliszki - Ceramika krakowska, Milenium

ceramika szkliwiona; dzbanuszek: 15,5 x 8 x 10 cm, kieliszek - wys. 4 cm; Ceramika krakowska, Milenium, 3 tercja XX w.

Cena: 50

Figura "Żyrafa"

porcelit szkliwiony; 40,5 x 10 x 20 cm; na spodzie napis czarną farbą: DKI - SAS; Polska, 4 ćw. XX w. / XXI w.

Cena: 50

szkło mleczne, białe; 29 x 14 x 14 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej (?), l. 70. - 80. XX w.

Cena: 50

Maska - Jerzy NAPIERACZ (ur. 1929)

węgiel, kredka, papier; 29,5 x 41 cm.

Wazon - proj. Stefan SADOWSKI (ur. 1941)

szkło barwione w masie na czerwono, przeźroczyste, ręcznie formowane; 42 x 12 x 12 cm; Polska, Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, l. 70. XX w.

Cena: 50

Para wazonów - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; większy: 23 x 10,5, 10,5 cm, mały wazonik: 17 x 8,5 x 8,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja. XX w. Stan zachowania: na spodzie większego wazonu szczerba.

Cena: 50

Wazon w formie pieńka

ceramika szkliwiona; 37 x 15 x 15 cm; Polska (?), 2 poł. XX w. Stan zachowania: otarcia przy kołnierzu.

Para ukraińskich zwierzaków

ceramika szkliwiona; 18 x 10 x 16 cm (każdy); Ukraina, Fabryka Wasilkowskiego (?), 3 ćw. XX w. Stan zachowania: Jeden z nich po rekonstrukcji.

Cena: 50

Garnitur do wina "Piast" - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec"

ceramika szkliwiona; karafka: 34,5 cm x 12 x 12 cm, kubeczki (6 szt.): 7 x 7 cm; sygn. na spodzie wyciskiem: B oraz papierowa metka; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, l. 70. - 80. XX w.

Wazon - Zakłady Materiałów Ogniotrwałych

ceramika szkliwiona; 22 x 8 x 8 cm; sygn. na spodzie: ZMO; Zakłady Materiałów Ogniotrwałych, Jaroszów, l. 70. XX w.

Cena: 50

Para wazoników - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; 8,5 x 7 x 7 cm (każdy); Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja. XX w.

Cena: 50

Amfora - Huta Szkła "Tarnowiec"

szkło barwione w masie na kobaltowo oraz przeźroczyste bezbarwne; 18 x 15 x 15 cm; Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, 4. ćw. XX w.

Cena: 50

Zestaw naczynek

ceramika szkliwiona; granatowy: 8 x 7 x 7 cm (z rytą sygn. D) - Ceramika krakowska (?), 3. tercja XX w.; niebieski: 8 x 6,5 x 6,5 cm - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze (?), 3 tercja. XX w.

Cena: 50

Maska, 1998 - Zbigniew MURA (ur. 1960)

ceramika szlachetna, szkliwiona; 29 x 17 x 8 cm; sygn. na odwrocie: Z. Mura, ponadto na odwrocie nalepka autorska z tytułem i rokiem powstania.

Kompozycja - Stanisław WIŚNIEWSKI (1936-2016)

tusz lawowany, papier; 49,5 x 63 cm; sygn. i dat. p. d.: ST. WIŚNIEWSKI / 71 (? - ostatnia cyfra słabo czytelna); uszkodzenia i zagniecenia papieru

Karafka z lajkonikiem i 5 kubeczków - Ceramika krakowska, Milenium

ceramika szkliwiona; karafka: 16 x 9 x 14 cm, kieliszek: 4,5 x 3,5 x 3,5 cm; Ceramika krakowska, Milenium, 3 tercja XX w. Stan zachowania: szczerby na wylewie karafki.

Cena: 50

Dzban - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona;18,5 x 11 x 12 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja. XX w.

Cena: 50

Wazon - Fabryka naczyń kuchennych Bochni

ceramika szkliwiona, jasnobrązowa; 29,5 x 12,5 x 12,5 cm; sygn. na spodzie wyciskiem: F.N.K. / [dzban] / BOCHNIA; Fabryka naczyń kuchennych Bochnia, l. 60. - 70. XX w.

Cena: 50

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Kilim

wełna, bawełna; 96 x 200 cm.

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Patera autorska

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Popielnica

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Świecznik

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Lampa wisząca

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Zestaw 5 kieliszków do jajek

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Paterka

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Patera w okuciu

Warszawa 2021/06/23

Para masek

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Kura

Warszawa 2021/06/23

Wazonik kobaltowy

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Zestaw wazonów ceramicznych

Warszawa 2021/06/23

Wazon ceramiczny i karafka

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Karafka w formie koguta

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Para wazoników rozalinowych

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Zestaw 4 wazoników

Warszawa 2021/06/23

Amfora

Warszawa 2021/06/23

Para wazoników

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Zestaw 3 wazonów

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Zestaw 3 wazonów

Warszawa 2021/06/23

Uskrzydlona główka putta

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Świecznik - Kaganek

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Figurka "Piesek"

ceramika; 9 x 8 x 8 cm.

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Komplet 4 bombonierek

Warszawa 2021/06/23

węgiel, papier; 44 x 57 cm.

Warszawa 2021/06/23

Amforka i wazonik

Warszawa 2021/06/23

Para wazoników

Warszawa 2021/06/23

Para masek

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Rzeźba "Taniec"

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Zestaw 3 wazonów

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Figura "Żyrafa"

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Wazon w formie pieńka

Warszawa 2021/06/23

Para ukraińskich zwierzaków

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Zestaw naczynek

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

Warszawa 2021/06/23

    Limit ceny