Aukcja „Grafiteka 2020” – 1 stycznia 2021 r., godz.: 19:30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem Aukcji „Grafiteka 2020”, która odbędzie się 01.01. 2021 r., o godz. 19:30.
„Grafiteka” to cykliczna wystawa grafiki artystycznej, organizowana przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków, w której uczestniczy kilka pokoleń polskich grafików.

Tegoroczna, VIII edycja tego wydarzenia, z powodu pandemii koronawirusa została przesunięta na listopad 2021 roku. Część z prac została jednak wystawiona na aukcję, której katalog mamy przyjemność Państwu zaprezentować.

Zachęcamy również do zapoznania się z WIRTUALNYM SPACEREM, przygotowanym przez Wnętrza 3d: LINK

Najpełniej charakter wystawy oddaje fragment tekstu będącego wstępem do tegorocznego katalogu autorstwa historyka i filozofa Jakuba Kiersikowskiego,

„…Mają Państwo przed sobą pokłosie procesu poszukiwania nowych form wyrazu i nienarzucających się ujęć owocujące kalejdoskopem technik, które można odnaleźć na tegorocznej wystawie, nawiązującej tematycznie do zeszłorocznej edycji. Ta różnorodność technik i środków wyrazu jest znakiem rozpoznawczym grupy GRAFITEKA, która staje się coraz mocniej doceniana na świecie, m.in. w Japonii, Szwecji, USA i na Litwie. Wielu jej członków jest honorowanych międzynarodowymi nagrodami, a także organizuje ogólnoświatowe wystawy. …” – Jakub Kiersikowski

Kurator wystawy: Bożena Korulska

Komisarze wystawy: Wanda Badowska-Twarowska, Katarzyna Betlińska, Romuald Krzyżanowski

Organizator: Okręg Warszawski ZPAP, Galerie DAP 1, DAP 2 i DAP 3, Warszawa, ul. Mazowiecka 11 a

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą prac i licytacji!

Andrzej S. Grabowski

Black Hell, 2019

grafika cyfrowa, papier, 100 x 70 cm, 5/7, sygn. na odwrocie: Andrzej S. Grabowski, Black Hell

Cena wywoławcza: 400

Wanda Badowska-Twarowska (ur. 1950)

Znaki czasu, 2020

grafika cyfrowa, papier, 80 x 60 cm, 1/10, sygn. na awersie, pod grafiką: W. Badowska-Twarowska 2020

Cena wywoławcza: 400

Katarzyna Betlińska (ur. 1965)

Zawsze jest wyjście (1), 2019

grafika cyfrowa, papier graficzny Hahnemuhle, 18 x 18 cm, 1/5, sygn. u dołu: "Zawsze jest wyjście (1)", 1/5, K.Betlińska 2019

Cena wywoławcza: 400

Alina Dorada-Krawczyk (ur. 1952)

POZYCJA WYCOFANA

Pozycja Wycofana

Cena wywoławcza: 400

Anna Forycka-Putiatycka (ur. 1948)

Czarna Notre-Dame, 2020

linoryt, papier Fabriano, 70 x 50 cm, 1/30, sygn. p.d.: okrągłym stemplem suchym z symbolem jednorożca: Licorne *ANNA*FORYCKA*PUTIATYCKA*

Cena wywoławcza: 400

Katarzyna Gubrynowicz (ur. 1972)

Tryptyk praski, 2020

alugrafia, papier, 64 x 22 cm, 1/1, sygn. pod grafiką: Gubrynowicz 2020

Cena wywoławcza: 400

Hanna Haska (ur. 1952)

Wirus 2020 - Prawda, 2019

technika własna, grafika artystyczna giclée, tusze archiwalne, e.a., papier artystyczny archiwalny, 40 x 40 cm, 1/30, sygn. u dołu: WIRUS 2020 - Prawda - giclée - A/I  - 2019 - Hanna Haska

Cena wywoławcza: 400

Maria Janiga (ur. 1952)

POINTS, seria 1/4, 2020

monotypia, bibuła japońska, 37 x 50 cm, 1/1, sygn. na odwrocie: mj2020

Struktury z natury - 5, 2019

linoryt, papier Fabriano, 80 x 60 cm, 2/30, sygn. p.d.: Jolanta Johnsson

Cena wywoławcza: 400

Maria Kaleta

Pytanie o Tożsamość, 2020

grafika cyfrowa, wydruk artystyczny, papier, 100 x 70 cm, 1/1, sygn. na odwrocie: Kleta Marai, 2020

Joanna Korecka

Jedno, krótkie słowo, 2020

grafika cyfrowa, papier, 100 x 70 cm, 1/1, sygn. pod kompozycją: Korecka 2020

Cena wywoławcza: 400

Bożena Korulska (ur. 1949)

Metamorfozy III, 2020

technika mieszana, papier, 55 x 55 cm, 2/5, sygn. p.d.: B.Korulska

Bożenna Leszczyńska (ur. 1947)

Solaris, 2020

giclée, papier, 40 x 60 cm, 1/5, sygn. na odwrocie: B Leszczyńska 2020

Cena wywoławcza: 400

Marta Leszczyńska (ur. 1979)

Relacje, 2020

monotypia, linoryt, technika własna, papier, 70 x 100 cm, 1/1, sygn. p.d.: Marta Leszczyńska 2018

Przestrzeń Intymna, 2020

technika mieszana (linoryt - relief, szlagmetal), papier Fabriano Artistico 220 g/m2 Bianco, 70 x 50 cm, 2/6, sygn. u dołu: KLipska Ziębińska i tłoczony inicjał

Bogusław Lustyk (ur. 1940)

technika własna, papier, 100 x 70 cm, 1/10, sygn. p.d.: Bogusław Lustyk 2020

Cena wywoławcza: 400

Julia Marc

Bunker, 2020

grafika cyfrowa, fine art, papier, 50 x 80 cm, 1/1, sygn. na odwrocie: Marc Julia

Cena wywoławcza: 400

Mirosław Miroński (ur. 1952)

Bajka - Lato, 2019

technika własna, papier, 70 x 100 cm, 1/10, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 400

Iwona Ostrowska (ur. 1962)

Twarze, 2020

grafika cyfrowa, papier Fabriano, 100 x 80 cm, 2/5, sygn. na odwrocie: I.OSTROWSKA

Cena wywoławcza: 400

Magdalena Piwko-Chudzik (ur. 1963)

Akt, 2019

linoryt, papier, 70 x 50 cm, 12/30, sygn. przy dolnej krawędzi: Magdalena Piwko-Chudzik

Cena wywoławcza: 400

Iwona Sroczyńska (ur. 1964)

linoryt, papier Fabriano, 35 x 50 cm, 1/50, sygn. p.d.: Iwona Woszczyńska-Sroczyńska

Cena wywoławcza: 400

Małgorzata Światła (ur. 1966)

Struktury Czasu 1, 2020

rysunek - faksymile, papier, 29,7 x 21 cm, 1/5, sygn. p.d.: M. Światła

Cena wywoławcza: 400

Zaremba Radosław (ur. 1954)

Zdanie zaczyna się po kropce, 2020

linoryt, papier Fabriano Rosaspina, 45 x 57 cm, 1/50, sygn. pod kompozycją: Radosław Zaremba

Cena wywoławcza: 400

Warszawa 2021/01/01

Andrzej S. Grabowski

Black Hell, 2019

Warszawa 2021/01/01

Znaki czasu, 2020

Warszawa 2021/01/01

Zawsze jest wyjście (1), 2019

Warszawa 2021/01/01

POZYCJA WYCOFANA

Pozycja Wycofana

Warszawa 2021/01/01

Czarna Notre-Dame, 2020

Warszawa 2021/01/01

Tryptyk praski, 2020

Warszawa 2021/01/01

Hanna Haska (ur. 1952)

Wirus 2020 - Prawda, 2019

Warszawa 2021/01/01

Maria Janiga (ur. 1952)

POINTS, seria 1/4, 2020

Warszawa 2021/01/01

Struktury z natury - 5, 2019

Warszawa 2021/01/01

Maria Kaleta

Pytanie o Tożsamość, 2020

Warszawa 2021/01/01

Joanna Korecka

Jedno, krótkie słowo, 2020

Warszawa 2021/01/01

Bożena Korulska (ur. 1949)

Metamorfozy III, 2020

Warszawa 2021/01/01

Solaris, 2020

Warszawa 2021/01/01

Marta Leszczyńska (ur. 1979)

Relacje, 2020

Warszawa 2021/01/01

Przestrzeń Intymna, 2020

Warszawa 2021/01/01

Bogusław Lustyk (ur. 1940)

Warszawa 2021/01/01

Julia Marc

Bunker, 2020

Warszawa 2021/01/01

Mirosław Miroński (ur. 1952)

Bajka - Lato, 2019

Warszawa 2021/01/01

Iwona Ostrowska (ur. 1962)

Twarze, 2020

Warszawa 2021/01/01

Akt, 2019

Warszawa 2021/01/01

Iwona Sroczyńska (ur. 1964)

Warszawa 2021/01/01

Małgorzata Światła (ur. 1966)

Struktury Czasu 1, 2020

Warszawa 2021/01/01

Zaremba Radosław (ur. 1954)

    Limit ceny