Aukcja Grafika – Malarstwo – Plakat – 5 lutego 2020 r., godz. 18.00

Już 5 stycznia 2020 r. o godz.: 18.00 odbędzie się aukcja, na której możecie Państwo wylicytować od 50 zł lub 100 zł starannie wykonane grafiki czeskich artystów czy plakaty projektu Franciszka Starowieyskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w licytacji również za pośrednictwem portalu onebid.pl. Link do katalogu z możliwością licytacji przez internet znajdziecie Państwo TUTAJ

Daniela Havlíčková

Obyčejný Zátiší, 1987

sucha igła, technika mieszana, papier, 57/100, 49,8 x 32 cm (odcisk płyty), sygn. u dołu, pośrodku: 57/100 DHavlíčková. Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Daniela Havlíčková

Ikaros II, 1987

mieszane techniki graficzne, sucha igła, papier, 45/100, 49,6 x 32,5 cm (odcisk płyty), sygn. u dołu, pośrodku: 45/100 DHavlíčková Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Rastislav Bero

fotografia, papier fotograficzny, 48,6 x 38,3 cm (w świetle oprawy), sygn. p. d.: Rastislav Bero. Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Rastislav Bero

fotografia, papier fotograficzny, 48,6 x 38,3 cm (w świetle oprawy), sygn. p. d.: Rastislav Bero. Oprawiona passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Eva Hašková

bez tytułu, 1988

akwatinta, technika mieszana, papier, 40/100, 49 x 29,7 (odcisk płyty), numerowana l. d.: 40/100, sygn. p. d.: Eva Hašková '88 Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Kamila Ženatá

bez tytułu, 1990

akwaforta, papier, 20/50, 56 x 50 cm (odcisk płyty), numerowana l. d.: 20/50, sygn. p. d.: Kamila Ženatá 90 Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Vladimir Suchánek

bez tytułu, 1988

litografia barwna, papier, 87/100, 42,3 x 56,5 cm (kompozycja), numerowana l. d.: 87/100, sygn. U dołu, po środku: Vlad Suchánek. Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Kamila Ženatá

bez tytułu, 1990

akwaforta, papier, 20/50, 64,3 x 49,5 cm (odcisk płyty), numerowana l. d.: 20/50, sygn. p. d.: Kamila Ženatá 90 Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Kamila Ženatá

bez tytułu, 1990

technika mieszana, papier, 7/50, 31,7 x 41,5 cm (odcisk płyty), numerowana l. d.: 7/50, sygn. p. d.: Kamila Ženatá 90. Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Vladimir Suchánek

litografia barwna, papier, 15/90, 54 x 43,4 cm (kompozycja), sygn. U dołu, po środku: Vlad Suchánek / 15/90 Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Eva Hašková

bez tytułu, 1988

akwatinta, technika mieszana, papier, 54/100, 49 x 29,5 cm (odcisk płyty), numerowana l.d.: 54/100, sygn. p.d.: Eva Hašková '88 Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa.

Kamila Ženatá

bez tytułu, 1990

akwaforta, papier, 12/50, 41,5 x 44,6 cm (odcisk płyty), numerowana l. d.: 12/50, sygn. p. d.: Kamila Ženatá 90 Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa.

Kamila Ženatá

bez tytułu, 1990

akwaforta, papier, 30/50, 49,6 x 40 cm (odcisk płyty), numerowana l.d.: 30/50, sygn. P.d.: Kamila Ženatá 90, Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa.

Cena wywoławcza: 100

Daniela Havlíčková

Ikaros, 1987

sucha igła, technika mieszana, papier, 63/100, 49 x 32,2 cm (odcisk płyty), sygn. u dołu, pośrodku: 63/100 DHavlíčková. Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Daniela Havlíčková

Flying dreams, 1987

sucha igła, technika mieszana, papier, 55/100, 49 x 32 cm (odcisk płyty), sygn. u dołu, pośrodku: 55/100 DHavlíčková Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Jan Souček

bez tytułu, 1983

akwaforta, akwatinta, papier, 26/60, 48,7 x 39,5 cm (odcisk płyty), numerowana l. d.: 26/60, sygn. p. d.: JSouček 83. Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Alfred Fuchs

bez tytułu, 1989

litografia barwna, papier, 39/50, 25,2 x 35 cm (kompozycja), numerowany l. d.: 39/50, sygn. p. d.: A. Fuchs 89 Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Cena wywoławcza: 100

Kamila Ženatá

akwaforta, papier, 5/50, 64,3 x 49,5 cm (odcisk płyty), numerowana l. d.: 5/50, sygn. p. d.: Kamila Ženatá Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Cena wywoławcza: 100

Autor nieokreślony, XX w.

Widok Pragi

podmalowana ręcznie fotografia, papier; 27,5 x 48 cm (w świetle oprawy); Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Stefania BRANDT (1911-1980)

Dzieciaczki

litografia, papier; 29 x 21 cm (w świetle passe-partout);
opisana l. d.: Brandt Stefania / 1954 r. (ołówkiem);
Stan zachowania: ślady po zawilgoceniu passe-partout.

Bronisław Józef TOMECKI (1905-1994)

Lublin

linoryt (?), papier; 22 x 36 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: Lublin, JB Tomecki (ołówkiem);

Autor nieokreślony, XX w.

Chaty

akwarela, papier; 17,5 x 24,5 cm;
ślad po sygnaturze p. d.; na odwrocie stempel (?).

Cena wywoławcza: 50

Autor nieokreślony, XX w.

Mała Fatra

akwarela, papier; 17,5 x 23 cm;
sygn. i opisany p. g.: „MAŁA FATRA” A. H… 99 (?)

Helena JASTRZĘBSKA (1908-1968) ?

Martwa natura z pelargoniami

olej, gwasz, papier; 29,5 x 41,5 cm;
opisany l. d.: Jastrzębska / 48 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 50

Autor nieokreślony, XX w.

W kuchni

olej, deska; 31,5 x 23 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie).

Cena wywoławcza: 100

K. MAŃCZYŃSKI, XX w.

Pejzaż – Pieskowa Skała, 1962

olej, płyta; 19,5 x 14,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. MAŃCZYŃSKI / 1962.

Cena wywoławcza: 100

Autor nieokreślony, XX w.

Pejzaż z zakolem rzeki

olej, tektura; 17,5 x 24 cm.

Cena wywoławcza: 100

Eedward BERWERTZ, XX w.

Arab

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 30,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. Berwertz … (data zatarta);
Akwarela po konserwacji.

Cena wywoławcza: 100

Malarz nieokreślony, XX w.

Trzy gracje, 1963

olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wuleman (?) 77 / 1963;
Uszkodzenia podobrazia.

Malarz nieokreślony, XX w.

Sosny

olej, płótno; 55,5 x 45cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie)

Cena wywoławcza: 100

Walter SMITH, XX w.

Martwa natura z owocami, 1940

olej, tektura; 44,5 x 59 cm;
sygn. i dat. p. d.: Walt. Schmidt / Tempelburg / 1940.

Waldemar ZIELIŃSKI, XX w.

Martwa natura, l. 70. XX w.

olej, płótno; 65 x 80 cm;
na odwrocie nalepka z informacją o obrazie: autorem: Zieliński Waldemar oraz techniką i rokiem akademicki: 1971/72, ponadto nalepka inwentarzowa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Cena wywoławcza: 100

W. STENDERSKI, XX w.

Zestaw 4 akwarel – Pejzaże

akwarela, papier; 12 x 16 cm (wymiar każdej z prac, w pionie lub poziomie);
sygn. l. i p. d.: W. STENDERSKI (każda z prac).

W. STENDERSKI, XX w.

Zestaw 4 akwarel – Pejzaże

akwarela, papier; 12 x 16 cm (wymiar każdej z prac);

Leon MICHALSKI (1911-1989)

Kwiaty w wazonie

akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier; 31,5 x 25 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: L. Michalski 1952 r. (ołówkiem), l. d. dedykacja: Kochanemu Mietkowi – Leon (ołówkiem).

Halina CENTKIEWICZ-MICHALSKA (1912-2007)

Kwiaty w wazonie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 30,5 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: Hcentkiewicz-Michalska 1952 r. (ołówkiem), dedykacja l. d.: Jadzi i Mietkowi od Hali (ołówkiem).

Mieczysław JURGIELEWICZ (1900-1983)

Dom w lesie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 26,5 x 49 cm (w świetle oprawy).

Edmund BURKE (1912-1999)

Martwa natura

olej, tektura; 46 x 53 cm;
sygn. l. d.: EB (inicjał wiązany);
na odwrocie nalepka z informacją o obrazie.

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009) – projektant

Plakat do wystawy – Plakaty z kolekcji K. Dydo

offset, papier; 45 x 66 cm.

Cena wywoławcza: 100

Plakat [błękitny]

offset, papier; 83 x 60 cm.

Plakat do wystawy Franciszka Starowieyskiego w Galerii Artemis w Krakowie, 1998

offset, papier; 98 x 68 cm.

Plakat – Metafora / Przestrzeń, 1978

offset, papier; 67,5 x 97,5 cm.

Cena wywoławcza: 100

Autor nieokreślony, XX w.

Motyw górski

olej, tektura; 34,5 x 44,5 cm;
opisany p. d.: H.B. 55 (ryte w warstwie malarskiej).

Elżbieta ZAJĄCZKOWSKA (ur. 1954) ?

Na jeziorze, 1988

akwarela, gwasz, papier; 19 x 22 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Zajączkowska 1988.

Autor nieokreślony, XX w.

Kompozycja szara

gwasz, płyta; 26,5 x 40,5 cm.

Cena wywoławcza: 50

Warszawa 2020/02/05

Daniela Havlíčková

Obyčejný Zátiší, 1987

Warszawa 2020/02/05

Daniela Havlíčková

Ikaros II, 1987

Warszawa 2020/02/05

Rastislav Bero

Warszawa 2020/02/05

Rastislav Bero

Warszawa 2020/02/05

Eva Hašková

bez tytułu, 1988

Warszawa 2020/02/05

Kamila Ženatá

bez tytułu, 1990

Warszawa 2020/02/05

Vladimir Suchánek

bez tytułu, 1988

Warszawa 2020/02/05

Kamila Ženatá

bez tytułu, 1990

Warszawa 2020/02/05

Kamila Ženatá

bez tytułu, 1990

Warszawa 2020/02/05

Vladimir Suchánek

Warszawa 2020/02/05

Eva Hašková

bez tytułu, 1988

Warszawa 2020/02/05

Kamila Ženatá

bez tytułu, 1990

Warszawa 2020/02/05

Kamila Ženatá

bez tytułu, 1990

Warszawa 2020/02/05

Daniela Havlíčková

Ikaros, 1987

Warszawa 2020/02/05

Daniela Havlíčková

Flying dreams, 1987

Warszawa 2020/02/05

Jan Souček

bez tytułu, 1983

Warszawa 2020/02/05

Alfred Fuchs

bez tytułu, 1989

Warszawa 2020/02/05

Kamila Ženatá

Warszawa 2020/02/05

Autor nieokreślony, XX w.

Widok Pragi

Warszawa 2020/02/05

Stefania BRANDT (1911-1980)

Dzieciaczki

Warszawa 2020/02/05

Lublin

Warszawa 2020/02/05

Autor nieokreślony, XX w.

Chaty

Warszawa 2020/02/05

Autor nieokreślony, XX w.

Mała Fatra

Warszawa 2020/02/05

Martwa natura z pelargoniami

Warszawa 2020/02/05

Autor nieokreślony, XX w.

W kuchni

olej, deska; 31,5 x 23 cm;

Warszawa 2020/02/05

K. MAŃCZYŃSKI, XX w.

Pejzaż – Pieskowa Skała, 1962

olej, płyta; 19,5 x 14,5 cm;

Warszawa 2020/02/05

Autor nieokreślony, XX w.

Pejzaż z zakolem rzeki

olej, tektura; 17,5 x 24 cm.

Warszawa 2020/02/05

Eedward BERWERTZ, XX w.

Arab

Akwarela po konserwacji.

Warszawa 2020/02/05

Malarz nieokreślony, XX w.

Trzy gracje, 1963

olej, płótno; 60 x 50 cm;
Uszkodzenia podobrazia.

Warszawa 2020/02/05

Malarz nieokreślony, XX w.

Sosny

olej, płótno; 55,5 x 45cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie)

Warszawa 2020/02/05

Walter SMITH, XX w.

Martwa natura z owocami, 1940

olej, tektura; 44,5 x 59 cm;

Warszawa 2020/02/05

Waldemar ZIELIŃSKI, XX w.

Martwa natura, l. 70. XX w.

olej, płótno; 65 x 80 cm;

Warszawa 2020/02/05

W. STENDERSKI, XX w.

Zestaw 4 akwarel – Pejzaże

Warszawa 2020/02/05

W. STENDERSKI, XX w.

Zestaw 4 akwarel – Pejzaże

Warszawa 2020/02/05

Leon MICHALSKI (1911-1989)

Kwiaty w wazonie

Warszawa 2020/02/05

Kwiaty w wazonie

Warszawa 2020/02/05

Dom w lesie

Warszawa 2020/02/05

Edmund BURKE (1912-1999)

Martwa natura

olej, tektura; 46 x 53 cm;

Warszawa 2020/02/05

offset, papier; 45 x 66 cm.

Warszawa 2020/02/05

Plakat [błękitny]

offset, papier; 83 x 60 cm.

Warszawa 2020/02/05

offset, papier; 98 x 68 cm.

Warszawa 2020/02/05

Warszawa 2020/02/05

Autor nieokreślony, XX w.

Motyw górski

Warszawa 2020/02/05

Na jeziorze, 1988

Warszawa 2020/02/05

Autor nieokreślony, XX w.

Kompozycja szara

gwasz, płyta; 26,5 x 40,5 cm.

    Limit ceny