Aukcja Designu z kolekcji Beaty Bochińskiej – 4 listopada (środa), godz.: 19.30

Pragaleria zaprasza na „Aukcję designu z kolekcji Beaty Bochińskiej”. Już 4 listopada o godz. 19.30 w milanowskiej willi z lat 30. XX w. pod młotek pójdą wybrane obiekty ze zbiorów najbardziej rozpoznawalnej miłośniczki i specjalistki od dobrze zaprojektowanych rzeczy.

Zachęcamy do rejestracji na platformie OnebidArtinfo oraz do składania zleceń licytacji telefonicznej lub z limitem poprzez formularz dostępny na naszej stronie lub mailowo / telefonicznie.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy przedaukcyjnej. Showroom kolekcjonerski odbędzie się w Milanówku już w najbliższą sobotę 31.10., we wnętrzach wyjątkowej willi z lat. 30. XX w., w godzinach: 12.00 – 16.00!

UWAGA:
Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa, zwiedzanie będzie odbywać się w maksymalnie 5 osobowych grupach. Przewidziany czas na zwiedzanie dla każdej z grup to 30 minut. Każdy uczestnik wydarzenia ma obowiązek noszenia maseczki zakrywającej usta i nos. Dla bezpieczeństwa i komforty gości na miejscu będą dostępne środki do dezynfekcji rąk oraz maseczki ochronne.
Kontakt do zapisów dla zwiedzających oraz w celu uzyskania szczegółowych informacji: tel.: +48 537 798 853, mail: kontakt@pragaleria.pl

Zapraszamy Państwa również na WIRTUALNY SPACER po ekspozycji. Wirtualne zwiedzanie da Państwu możliwość zobaczenia prac w przestrzeni galeryjnej, bez konieczności oglądania wystawy na żywo.

WIĘCEJ NA: bochinska.pragaleria.pl

Zobacz aktualności

Pragaleria zaprasza na „Aukcję designu z kolekcji Beaty Bochińskiej”, historyczki designu, kolekcjonerki i miłośniczki dobrych wzorów, autorki książki „Zacznij kochać dizajn.” Aukcja odbędzie się 4 listopada 2020 r., o godzinie 19.30. Poprzedzi ją cykl spotkań z Beatą Bochińską oraz wirtualny spacer po wystawie przedaukcyjnej, zorganizowanej we wnętrzach klimatycznego domu w Milanówku, w którym konteksty i wspomnienia wyłaniają się z każdego zakamarka.

Design czy dizajn? Oto jest pytanie! Jednak to nie spór o formę zapisu tego słowa i późniejsze komplikacje związane z jego odmianą są tu najważniejsze. Kluczowe jest to, że chodzi o wzornictwo i dobry projekt przedmiotów codziennego użytku. Pragaleria stanęła po stronie „designu”, za to autorka jednej z najpopularniejszych książek o kolekcjonowaniu form, miłośniczka sztuki użytkowej – po stronie „dizajnu”. Ten drobiazg nie przeszkodził nam jednak w obopólnym zachwycie nad utylitarnym pięknem prezentowanych w katalogu obiektów i połączeniu sił w celu promocji dobrze zaprojektowanych rzeczy.

Liczne filmy, wywiady z główną bohaterką, zawierające historię związaną z samym miejscem, opowieści o jej strategiach kolekcjonowania, analiza najciekawszych, zaprezentowanych w katalogu obiektów oraz niejedna anegdota, to dobry początek, by zachęcić wszystkich do rozpoczęcia przygody ze zbieraniem dobrych projektów. Dzięki temu, stwierdzenie że: Beata Bochińska przekazując wiedzę i dzieląc się sekretami domu w Milanówku, „mówi do rzeczy”, nabiera dodatkowego znaczenia. I jak tu „nie kochać dizajnu?!”

Beata Bochińska – Autorka książki “Zacznij kochać dizajn”
Historyczka designu, specjalistka zarządzania designem i rozwojem produktu, kolekcjonerka.
Autorka metodologii prognozowania trendów stylistycznych z wykorzystaniem profili klienta. W tym obszarze współpracuje z największymi sieciami wyposażenia wnętrz i producentami. Autorka kilkuset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych zarządzaniu designem. Producentka i współautorka filmów dla TV i kontentu dla portali branżowych. Wykładowczyni krytyki designu na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania rozwojem nowego produktu w SGH w Warszawie. Prowadzi dedykowane warsztaty dla firm z tworzenia korzyści biznesowych w oparciu o wykorzystanie designu i szkolenia dla kolekcjonerów i miłośników designu.Jurorka konkursów projektowania usług o zasięgu globalnym (Nowy Jork, Sydney, Kair, Warszawa) w dziedzinach: design, digital media i software design.

Wazon - proj. Stefan SADOWSKI (ur. 1941)

ręcznie formowane szkło barwione w masie; 42 x 13 x 13 cm;
Polska, Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, l. 70. XX w.
estymacja: 300 - 500 zł

Amfora - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; 38 x 14,5 x 14,5 cm;
Huta Szkła Artystyczne „Barbara” w Polanicy Zdroju, l. 70. XX w.
estymacja: 500 - 1000 zł

Serwis do kawy "Goplana" na 6 osób - proj. Wincenty POTACKI (1904-2001)

w składzie dzbanek z pokrywką: 25 x 17,5 x 9 cm; cukiernica z pokrywką: 12,5 x 7,5 x 7,5 cm; mlecznik: 13,5 x 11,5 x 6 cm; 6 filiżanek: 7,5 x 7,5 x 5,5 cm; 6 spodków: 2 x 14 x 14 cm;
porcelana, szkliwo, złocenia, dekoracja w formie tamponażu;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND oraz numery m.in. 95/33;
Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, (proj. z 1960 r.), l. 60. XX w.;
stan zachowania: jasno niebieska filiżanka po naprawach niewielkiej szczerby na racie wylewu
estymacja: 2000 - 2500 zł

Komplet do grzanego wina "Jaś" - proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

w składzie: dzban: 21 x 17 x 13 cm, 6 kubeczków: wys. 7,5 cm, średn. 7,5 cm;
porcelit szkliwiony;
sygn. na spodzie: Mi
Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 70. XX w.
estymacja: 300 - 400 zł

Lampa podłogowa - Z.S.O. POLAM

szkło sodowe barwione w masie na miodowo, rubinowo, aluminium, obsadka na żarówkę typu E27, włącznik na kablu; wys. 126 cm;
Polska, Z.S.O. Polam w Poznań, l. 70. XX w.;
Lampa najwyższa tzw wielka. Jej projektantem jest prawdopodobnie Jerzy Słuczan-Orkusz. Lampę można oglądać w scenografii kilku polskich filmów z przełomu lat 70. i 80. Między innymi w kultowym "Misiu" w reżyserii Stanisława Barei czy serialu "Alternatywy 4";
Klosz współczesny.
estymacja: 2500 - 3500 zł

Radio - bransoletka "Toot-a-Loop" (typ: R-72), na baterie - Firma: PANASONIC

tworzywo sztuczne; 17 x 15 x 6 cm;
na obudowie: oznczenia producenta i modelu;
Japońska firma Panasonic, l. 70. XX w.;
Klasyk designu znajdujący się między innymi w kolekcji Metropolitan Museum of Modern Art.
estymacja: 400 - 600 zł

Stolik kawowy H-259, tzw. "Pająk" - proj. Jindřich HALABALA (1903-1978)

fornir, drewno orzechowe; 66 x 64,5 x 64,5 cm;
na spodzie fragment firmowej nalepki z datą: 3 /DEC / 1955 [? - stempel];
Czechosłowacja, zaprojektowany dla: UP Zavody w Brnie pod koniec lat 30. XX w., l. 50. XX w.;
stan zachowania: zarysowania i przetarcia powierzchni blatu.
estymacja: 1000 - 1500 zł

Kwietnik w formie wieloliścia

drewno mahoniowe, aluminium, tworzywo sztuczne, szkło barwione; 98 x 28 x 52 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy (?); 3 ćw. XX w.
estymacja: 1500 - 2500 zł

Para siedzisk - proj. Adam STEGNER

krzesło dla dorosłego obrotowe: 81 x 40 x 40 cm, krzesełko dla dziecka: 59 x 26 x 27 cm;
nogi bukowe, siedzisko: modelowana sklejka, tworzywo sztuczne (?);
krzesełko dla dziecka sygnowane na spodzie siedziska tłokiem: Pagholz;
Niemiecka firma: Pagholz / Flototto, l. 60. - 70. XX w. (projekt i początek produkcji: koniec l. 50. XX w.).
estymacja: 1500 - 2500 zł

Fotel - LIDO / com40 - proj. Tomasz AUGUSTYNIAK (ur. 1974)

stal polerowana, tapicerka skóra; 76 x 77 x 74 cm;
Polska, ok. 2002.
estymacja: 1500 - 2000 zł

Stolik pomocniczy

orzech; 84,5 x 54,4 x 65 cm;
na spodzie drukowana nalepka: Spółdzielni Pracy "Przemysł Drzewny" w Brwinowie;
Polska, Spółdzielni Pracy "Przemysł Drzewny" w Brwinowie, 2 tercja XX w.;
stan zachowania: ślady użytkowania.
estymacja: 500 - 1000 zł

Magnetofon szpulowy - TG1000 - Braun - proj. Dieter RAMS (ur. 1932)

tworzywo sztuczne, metal; 35 x 44,5 x 12,5 cm; Niemiecka firma: Braun GmbH, 1972 estymacja: 1000 - 1500 zł

Telewizor - Discoverer - Firma: PHILIPS

plastik, szkło, metal, 41 x 42 x 50 cm;
Holenderska firma: PHILIPS, l. 70. XX w.
z wbudowaną anteną; sprawny;
Inspiracja do stworzenia tej formy telewiozra była misja kosmiczna Apollo 11, kiedy to 20 lipca 1969 roku, poraz pierwszy w historii, człowiek wylądował na księżycu.
estymacja: 1000 - 2000 zł

Serwis do kawy "Iza", na 6 osób - proj. Józef WRZESIEŃ (1930-2007)

w składzie: dzbanek z pokrywką: 21,5 x 16,5 x 8 cm, cukiernica z pokrywką: 8 x 7 x 6,5 cm, mlecznik: 8,5 x 8 x 6 cm, 6 filiżanek: 5,5 x 6,5 x 6,5 cm, 6 spodków: średn. 13 cm;
porcelit, szkliwo czarne, złocenia, dekoracja w formie tamponażu;
sygn. na spodzie: P w wieńcu / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND;
Polska, Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, (proj. z 1959 r.), l. 60. XX w.
estymacja: 400 - 700 zł

Elementy serwisu do kawy "Goplana" - proj. Wincenty POTACKI (1904-2001)

w składzie dzbanek z pokrywką: 25 x 17,5 x 9 cm; cukiernica z pokrywką: 12,5 x 7,5 x 7,5 cm; mlecznik: 13,5 x 11,5 x 6 cm; 6 filiżanek: 7,5 x 7,5 x 5,5 cm;
porcelana malowana, szkliwiona;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND;
Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, (proj. z 1960 r.), l. 60. XX w.
estymacja: 1500 - 2000 zł

Wazon "Osiołek" - proj. Czesław ZUBER (ur. 1948)

szkło sodowe, barwione w masie na rubinowo, formowane ręcznie;15,5 x 13,5 x 13,5 cm
Polska, Huta "Barbara" w Polanicy Zdroju, l. 70. XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

Cena: 50

Amfora - Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło sodowe, barwione w masie, ręcznie formowane; 39 x 11 x 14 cm;
Polska, Huta Szkła „Sudety” w Szczytnej Śląskiej, lata 70.- 80. XX w.
estymacja: 400 - 800 zł

Serwis do kawy "Novi" na 6 osób - proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

w składzie dzbanek z pokrywką: 18,5 x 22 x 11 cm, mlecznik: 11 x 10 x 7 cm, cukiernica z pokrywką: 7,5 x 8 x 8 cm, 6 filiżanek : wys.: 5,5 x 10 x 7,5 cm, 6 spodków: średn. 13 cm;
porcelit szkliwiony;
sygn. na spodzie: Mi / MIROSTOWICE;
estymacja: 300 - 600 zł

Stolik pomocniczy

drewno, orzech; 76 x 70 x 49 cm;
Polska, l. 30. XX w. (?);
stolik pomocniczy z dwoma szufladami i dodatkową półką często wykorzystywany jako podstawa pod radio a później telewizor.
estymacja: 500 - 1000 zł

4 krzesła z wyplatanymi siedziskami - typ 200-185 - Irena ŻMUDZIŃSKA (ur. 1921)

buk, siedziska wyplatane ze sznurka z tworzywa; 79 x 43 x 38 cm
Polska, Bielskie Zakłady Przemysłu Drzewnego w Jasienicy, l. 60.-70. XX w.
estymacja: 3000 - 4000 zł

4 krzesła tzw. "Patyczak" - Firma: FAMEG

z tapicerowanymi siedziskami, bukowe nogi; 82 x 38 x 42 cm;
Polska, Radomsko, Firma: Fameg, l. 60. XX w.
estymacja: 2500 - 3500 zł

Stolik do gry w szachy

drewno, PCV (?), laminat; 83 x 35 x 35 cm;
Rękodzieło, Polska, 2. poł XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

Cena: 50

Kwietnik

metaloplastyka, żyłka igielitowa; 99 x 46 x 48 cm;
Polska, l. 60. XX w.;
kwietnik po renowacji.
estymacja: 200 - 400 zł

Cena: 50

Fotel

metal malowany, żyłka igielitowa; 67 x 66 x 56 cm;
Niemiecka Republika Demokratyczna (DDR), 1958-1962.
estymacja: 300 - 500 zł

Wazon - Huta: KOSTA BODA

szkło warstwowe, prasowane, barwione w masie i bezbarwne; 33 x 11 x 11 cm;
Szwajcaria, Huta: Kosta Boda, l. 60. - 70. XX w..
estymacja: 200 - 400 zł

Wazon kobaltowy

szkło dmuchane, barwione na kobaltowo; 25 x 12 x 12 cm;
Szwecja, Huta Szkła Lindshammar, l. 60. XX w.
estymacja: 150 - 300 zł

Cena: 50

Patera kobaltowa

szkło z recyklingu, barwione w masie; wys. 7 cm, średn. 27 cm. Hiszpania, Huta San Miguel, po 1980 r. estymacja: 150 - 300 zł

Cena: 50

szkło sodowe, barwione w masie, ręcznie formowane; 37 x 10 x 11 cm;
Polska, Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, l. 70.- 80. XX w.
estymacja: 500 - 1000 zł

Kufel - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło ręcznie formowane, barwione w masie tonowane; 19,5 x 10,5 x 10,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, l. 70. XX w.
estymacja: 150 - 300 zł

Cena: 50

Fotel z zestawu Merlin - prototyp - proj. Tomasz AUGUSTYNIAK (ur. 1974) (Autorski bank projektów "Wzornik")

płyta, siedzenia z użyciem sprężyn, tapicerka, nogi z litego drewna; 85 x 101 x 85 cm;
Polska, Fabryka mebli "Adriana" SA w Kosowiźnie, projekt z 1999 roku;
Por.: "Rzeczy pospolite: polskie wyroby 1899-1999", oprac. Czesława Frejlich, Anna Maga [Warszawa, 2000], s. 267 [tu sofa z tego samego zestawu]; album towarzyszący wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie: maj - sierpień 2000 oraz w muzeach: Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej manggha, Fundacji Kyoto-Kraków, Muzeum Narodowe w Krakowie.
estymacja: 3000 - 5000 zł

Wazon "Tulipany" - proj. dekoracji Edyta BARAŃSKA-SASAK (Autorski bank projektów "Wzornik"), forma: Huta Szkła Deco-Glass

szkło barwione w masie, sodowe, dmuchane do formy, lakier wypalany w niskiej temperaturze, szablon kryjący wycinany ploterem; 30 x 17,5 x 18,5 cm;
Polska, Krosno, Huta Szkłą Deco-Glass, projekt z 1999;
Wąska linia wazonów z autorską dekoracją;
Por.: "Rzeczy pospolite: polskie wyroby 1899-1999", oprac. Czesława Frejlich, Anna Maga [Warszawa, 2000], s. 269; album towarzyszący wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie: maj - sierpień 2000 oraz w muzeach: Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej manggha, Fundacji Kyoto-Kraków, Muzeum Narodowe w Krakowie.
estymacja: 300 - 500 zł

Kosz na owoce wzór nr 443 - proj. Wit PŁAŻEWSKI (1932-2004)

wzór z roku 1960;
fajans malowany podszkliwnie; 8,5 x 29 x 25 cm;
Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, l. 60. XX w.
estymacja: 400 - 800 zł

Para wazonów do ikebany - proj. Wiesława GOŁAJEWSKA (1928-2015)

porcelit, szkliwo zbiegające; 14 x 14,5 x 19 cm;
Polska, Fabryka Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, l. 60. XX w.
estymacja: 300 - 400 zł

Stolik pomocniczy

sosna (?) fornirowana dębem; 70 x 60,5 x 40,5 cm;
Zachowana papierowa nalepka z datą: 22. Grudz. 1960 oraz oznaczeniem jakości.;
Polska, Sieradzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Terenowego, l. 60. XX w.;
estymacja: 300 - 500 zł

Stolik świetlicowy i dwa krzesła - Olgierd SZLEKYS (1908-1980) i Władysław WINCZE (1905-1992)

jesion; stolik: 67 x 64 x 65 cm, krzesło: 82 x 64 x 65 cm;
Spółdzielnia Pracy Architektury Wnętrz ŁAD w Warszawie, lata 1945-1955.
Zydle projektu Władysława Wincze z 1945 r. - ten model krzesła był prezentowany na wystawie „Chcemy być nowocześni" w Muzeum Narodowym w Warszawie;
Komplet mebli z wyraźnymi odniesieniami do kultury ludowej – prosta forma oraz użyty materiał (stosowany np. w meblach zakopiańskich).
estymacja: 3000 - 4500 zł

Zegar kominkowy, typ: ZK 16b

płyta fornirowana, plastik, metal, imitacja iworyny; 23 x 48 x 13 cm;
na deklu zamykającym mechanizm: PREDOM / METRON; PREDOM
mechanizm oznaczony i numerowany;
Polska, (dawne: Zjednoczenie Przemysłu Zmechanizowanego Sprzętu Domowego) Predom (w latach 1974-1989), 3 ćw. XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

Para wazonów - Firma: DITMAR URBACH

porcelit szkliwiony; 39 x 16 x 7 cm;
sygn. na spodzie znakiem wytwórni z dopiskiem: Made in Czechoslovakia;
Czechosłowacja, Ditmar Urbach, 1930-1940.
estymacja: 400 - 600 zł

Kwietnik

metaloplastyka, plecionka; 112 x 68 x 68 cm;
Polska, l. 60. - 70. XX w.
stan zachowania: uszkodzenie jednego ze szczebelków okalających podstawę na donice.
estymacja: 300 - 500 zł

Lampa sufitowa

stal niklowana, szkło barwione w masie; 58 x 64 x 65 cm,
Polska (?), klosze Huta Szkła w Piechowicach, l. 60. XX w.;
estymacja: 300 - 600 zł

Barek dwustronny z kombinatu "Monti 300" - František JIRÁK

drewno bukowe, szkło; 183 x 100 x 45 cm;
Czechosłowacja, Tatra Nabyok, l. 60-70. XX w.;
Por.: J. E. Koula, K. Koželka, Dnešní byt, Prague, 1962, s. nlb., il. 121, 122;
barek świetnie sprawdzi się jako wolnostojący mebel. Pojemnik na alkohole z odkładanymi obustronnie skrzydłami służącymi za niewielki stolik, pojemna szafka na utensylia z jedną półką również otwierana obustronnie, powyżej blatu korpusu półka a nad nią dwustronnie otwierana witryna z przesuwnymi szybami (załączone).
estymacja: 1500 - 2500 zł

Lampa wisząca z kinkietem

drewno lakierowane, metal emaliowany; lampa: wys. 35 cm, średn. 34 cm;
kinkiet: 30 x 21 x 14 cm;
Polska, l. 70. XX w.
estymacja: 150 - 300 zł

Cena: 50

Kilim

wełna; 208 x 104 cm;
Polska, Kraków (?), 3 ćw. XX w.
estymacja: 500 - 800 zł

Kilim

wełna; 210 x 130 cm;
Polska, 3 ćw. XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

Syfon "Kula"

aluminium, tworzywo sztuczne; 26 cm;
Niemiecka Republika Demokratyczna (GDR), 1972.
estymacja: 200 - 300 zł

Serwis do kawy "Julita" na 10 osób - proj. Edmund RUSZCZYŃSKI (1929-1997)

w składzie: dzbanek z pokrywką: 14 x 22,4 x 14 cm; mlecznik: 9 x 13,5 x 7 cm; cukiernica z pokrywką: 9 x 15 x 10 cm; 10 filiżanek: wys. 6,5 x 9 x 7,5 cm; 10 spodków: średn. 13 cm;
porcelana biała, szkliwiona, natrysk, ręczna malatura;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND oraz numery m.in. 77/62 / kl. 14 (czarny stempel);
Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, (proj. z 1957 r.), l. 60. XX w.
dodatkowo dwa spodki (jeden z niewielką szczerbą).
estymacja: 1500 - 2000 zł

Zestaw mleczników

1. (różowy) porcelana malowana, szkliwiona; 10,3 x 6 x 10,2 cm; Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej, l. 60. XX w.;
2. (żółty) porcelana biała, dekorowana natryskiem, szkliwiona; 13 x 12,3 x 8 cm; Zakłady Porcelany Stołowej "Chodzież" w Chodzieży, l. 60. XX w.;
3. (czarny) porcelana szkliwiona; 9,3 x 10,3 x 8 cm; Polska, Zakłady Porcelany Stołowej "Chodzież" w Chodzieży (?), l. 60. XX w.
estymacja: 200 - 300 zł

Cena: 50

Fragment serwisu deserowego: mlecznik, imbryk, patera na ciasto, 3 talerzyki - proj. Edmund RUSZCZYŃSKI (1929-1997)

patera: 26 x 27 cm, mlecznik: 9 x 10 x 5,5 cm, imbryk: 10 x 15,5 x 10,5 cm, trzy talerzyki średn. 17,5 cm;
porcelana biała, ręcznie malowana, szkliwiona;
sygn. na spodzie: W / Wawel / MADE IN / POLAND;
Zakład Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, l. 50. - 60. XX w.;
stan zachowania: przetarcia, szlifowanie ucha imbryczka.
estymacja: 500 - 1000 zł

Zestaw przezroczystych pater "Jodełka" - proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

w składzie: duża patera: 22,5 cm x 15 cm, 6 małych talerzyków: 15 cm x 10 cm;
szkło prasowane;
Polska, Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w.
estymacja: 300 - 500 zł

Zestaw talerzy "Igloo" - proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

w składzie: 1 duży talerz: średn. 24 cm, 4 małe talerzyki: średn. 18 cm;
szkło prasowane;
Polska, Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w.
estymacja: 400 - 500 zł

4 fotele

komplet 4 foteli tapicerowanych, obitych wełną, nogi z niklowanego metalu, podłokietniki z drewna malowanego na ciemny brąz; 78 x 68 x 65 cm;
Polska, 2 poł. XX w.;
fotele po renowacji, z zachowaniem pierwotnych barw. W latach 60. były eksportowane m.in. do USA, Niemiec, Szwecji, Włoch i Francji. Teraz w wielkim stylu powracają do polskich domów.
estymacja: 4000 - 5000 zł

Popielniczka gabinetowa - proj. Zofia PRZYBYSZEWSKA (1901-1966)

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 5 cm, średn. 14 cm;
Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, (proj. z 1956 r.). l. 60. XX w.;
estymacja: 300 - 500 zł

Popielniczka "Liść" - Danuta DUSZNIAK (ur. 1926, Lwów)

porcelana ręcznie malowana, szkliwiona; 4,5 x 13 x 12 cm;
sygn. na spodzie Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND;
Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, l. 60. XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

Wazon - proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

szkło warstwowe, wolno formowane, barwione w masie; wys. 30,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w.
estymacja: 300 - 500 zł

Cena: 50

Termos "Columbus" - Firma: LEIFHEIT

tworzywo sztuczne, metal, szkło; 22,5 x 14 x 20 cm;
na spodzie tłoczony napis:na spodzie LEIFHEIT / COLUMBUS MADE IN GERMANE;
Niemiecka firma: Leifheit, l. 60. XX w.
estymacja: 50 - 150 zł

Cena: 20

Stolik - František JIRÁK

drewno bukowe, szkło fazowane; 65,5 x 52,5 x 89 cm;
Czechosłowacja, Tatra Nabyok, l. 60. XX w.;
estymacja: 1400 - 2000 zł

Lampa wisząca z kryzowanym kloszem

tworzywo, fornir, plastik; wys. 37 cm, średn. 35,5 cm;
Polska, l. 70. XX w.
estymacja: 100 - 200 zł

Cena: 50

Budzik - Firma: REMINGTON

tworzywo sztuczne; 9 x 12 x 6 cm;
na tarczy oznaczenia: REMINGTON;
na tylnej obudowie: REMINGTON MADE IN GERMANY / TYP / S80;
Amerykańska firma: Remington, l. 70. XX w.
estymacja: 100 - 200 zł

Cena: 50

Maszyna do pisania w przenośnej kasecie - Firma: NECKERMANN

tworzywo sztuczne, metal; 11,5 x 38 x 34 cm;
Niemiecka firma: Neckermann, model: Brillant Perfekt 320S; 1970.
estymacja: 200 - 400 zł

Cena: 50

Lampa na biurko

metal emaliowany, tworzywo sztuczne, plastik; wym. ok. 45 x 48 x 23 cm (regulowana wysokość lampki);
Polska, Polam (?), l. 70.-80. XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

Regał i biurko z kombinatu mebli "Monti 300" - František JIRÁK

drewno bukowe, szkło czernione; 183 x 198 x 45 cm;
Czechosłowacja, Tatra Nabytok, l. 60-70. XX w.;
System mebli do dowolnego łączenia składający się z regału z przeszkloną witryną u góry (załączone szyby) i czernioną półką w dolnej partii, zamykanej przesuwanymi drzwiami. Biurko ze szklanym czernionym blatem, z dwoma szufladami poniżej pulpitu.
estymacja: 2400 - 3000 zł

Krzesło tapicerowane - 229X B, tzw. "Bumerang"

buk; 75 x 42 x 46 cm;
Polska, Gościcińskie Fabryki Mebli, l. 60. XX w.;
Ten model krzesła by często eksportowany do m.in. Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec, krzesło po renowacji.
estymacja: 300 - 400 zł

Lampa gabinetowa

metal niklowany, tworzywo, szkło mleczne; wys. 39 cm, średn. klosza: 30 cm;
Niemcy, 2 tercja XX w.
estymacja: 500 - 800 zł

Zegar mechaniczny

tworzywo sztuczne; 23 x 22,5 x 19 cm;
Republika Federalna Niemiec firma: Blessing, l. 70. XX w.
estymacja: 200 - 300 zł

Cena: 50

Kombinat mebli "Monti 300", dwa regały - František JIRÁK

System mebli do dowolnego łączenia, regał z przeszkloną witryną u góry (załączone szyby), z niewielką półką i ukrytą pod nią parą szuflad. Dolna część oskrzynienia w formie pojemnej szafki z jedną półką zamykaną przesuwnymi drzwiami lub z jednoskrzydłową szafką z półką i pięcioma szufladami.
estymacja: 3000 - 4000 zł

Patera dekoracyjna - projekt formy: Kazimierz KOWALSKI (1931 - 1999), dekoracji: Lucyna KOWALSKA (1930-2006)

porcelit, dekoracja reliefowa, lustrowa, opalizująca; 32 x 32 cm;
sygn. na spodzie: PT w wieńcu z kwiatonem i wstęgą / TUŁOWICE / MADE IN POLAND;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice" w Tułowicach, l. 60. - 70. XX w.;
Zarysowania powierzchni.
estymacja: 200 - 500 zł

Para talerzy dekoracyjnych - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

glinka czerwona, szkliwo zaciekowe; 3 x 21 x 21 cm (każdy);
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, l. 60. XX w.;
W latach 1951-1970 Bolesław Książek był kierownikiem artystycznym w Spółdzielni Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka", dlatego obiekty z tego okresu są silnie związane z jego wizją ceramiki zarówno tej artystycznej jak i użytkowej.
estymacja: 200 - 400 zł

Cena: 50

Para wazonów - W-108 i W-109 - proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

porcelit szkliwiony, szkliwo zaciekowe; 23 x 6 x 6 cm, 19,5 x 6 x 8,5 cm;
Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 60. - 70. XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

Wazon W-116 - proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

porcelit szkliwiony, dekoracja reliefowa; 13,5 x 8,5 x 8,5 cm;
estymacja: 150 - 200 zł

Cena: 50

Świecznik "Julian" - proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

porcelit szkliwiony; 22 x 19,5 x 6 cm;
estymacja: 200 - 300 zł

Komplet mebli, typ 1329 - proj. Rajmund Teofil HAŁAS (1925-2008)

drewno (m.in. jesion) lakierowane;
regał: 180 x 240 x 35 cm; stół: 130 x 73 cm, wys. 77 cm; cztery krzesła: 85 x 38 x 43 cm; gazetnik: 55 x 60 x 27 cm; ława: 47 x 112 x 42,5 cm; trzy taborety: 42 (37) x 35 x 35 cm; kanapa: 72 x 195 x 75 cm;
Polska, Bydgoskie Fabryki Mebli, l. 60. XX w.;
meble po konserwacji;
Cały, analogiczny zestaw był prezentowany na wystawie: "Punkt podparcia", 14.08.-28.09.2019 w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy.
estymacja: 40000 - 50000 zł

Kwietnik "Hohenstein"

drewno liściaste (bukowe), płyta pilśniowa fornirowana, tworzywo sztuczne (imitacja skóry); 122 x 61 x 42 cm;
na spodzie papierowa nalepka: z nazwą modelu, techniką wykonania oraz nazwą producenta: Albert Busch kommanditgesellschaft;
Niemiecka Republika Demokratyczna, l. 60.-70. XX w.;
stan zachowania: przed renowacją.
estymacja: 200 - 400 zł

Kwietnik

nogi bukowe, blat z płyty laminowanej obiedziony imitującą mosiądz opaską; 27 x 29,5 x 30 cm;
Polska, 3 ćw. XX w.
estymacja: 100 - 200 zł

Cena: 50

Fotel tapicerowany tzw. "patyczak"

drewno, tkanina obiciowa; 78 x 57 x 59 cm;
Polska, l. 60. XX w.;
fotel po renowacji.
estymacja: 300 - 500 zł

Serwis do kawy "Iza" na 6 osób - proj. Józef WRZESIEŃ (1930-2007)

porcelit, szkliwo, złocenia, dekoracja z kalki i natrysku;
Polska, Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, (proj. z roku 1959), l. 60. XX w.
estymacja: 600 - 1000 zł

Serwis do kawy "Helena / Millenium" dla 4 osób - proj. Edmund RUSZCZYŃSKI (1929-1997)

w składzie: dzbanek z pokrywką: 21,5 x 21 x 12 cm, cukiernica: 9 x 12 x 9,5 cm, mlecznik: 9 x 9,5 x 7 cm, 4 filiżanki: 6,5 x 10 x 7,5 cm, 4 spodki: 13 x 13 cm;
porcelana biała, dekoracja z kalki i natrysku, szkliwiona, złocona;
sygn. na spodzie zielenią: W / Wawel / MADE IN / POLAND;
Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, (projekt k. l. 50. XX w. ?), l. 60. XX w.
estymacja: 600 - 1000 zł

Para pater do ciasta i 3 talerzyki deserowe - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans malowany, szkliwiony; patera: 4 x 28 x 28 cm, talerzyk: 3 x 18,5 x 18,5 cm;
sygn. na spodzie: [lilijka] / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND;
estymacja: 200 - 300 zł

Cena: 50

Komplet mebli

buk, sosna, sklejka, oryginalna tapicerka; kanapa (z dostawionym podnóżkiem): 85 x 197 x 150 cm, fotel: 75 x 65 x 65 cm;
w składzie: kanapa rozkładana, para foteli;
Czechosłowacja, Tatra Nabyok, l. 60. - 70. XX w.;
stan zachowania: przetarcie na jednym z siedzisk fotela.
estymacja: 4000 - 6000 zł

Lampa wisząca

tworzywo sztuczne, średn. klosza: 46,5 cm;
wysokość regulowana;
Skandynawia, w typie lamp firmy: Louis Poulsen, 4 ćw. XX w.
estymacja: 500 - 1000 zł

Stolik pomocniczy

dąb; 70 x 65 x 34 cm;
na spodzie nalepka: Spółdzielnia Pracy Stolarzy "Wolanka";
Polska, Spółdzielnia Pracy Stolarzy "Wolanka", l. 50 XX w.
estymacja: 500 - 1000 zł

Regał

drewno fornirowane, szkło czernione; 234 (253) x 166 x 26 cm;
Europa centralna, l. 60.-70. XX w. (?);
Mebel nawiązujący do stylu projektów František Jirák czy polskiego duetu projektantów: Wacława Leśniewskiego i Stanisława Lejkowskiego.
estymacja: 3000 - 4500 zł

Kilim

wełna; 220 x 133 cm;
Polska, 3 ćw. XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

Kilim

wełna; 203 x 120 cm;
Polska, 3 ćw. XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

Para nawilżaczy powietrza "Motyl"

porcelit szkliwiony; 13 x 28,5 x 5,5 cm (każdy);
sygn. z tyłu, na korpusie: Mi;
estymacja: 400 - 600 zł

Świecznik "Janusz" - proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

porcelit szkliwiony; 20 x 9,5 x 9,5 cm;
sygn. na spodzie: Mi;
estymacja: 200 - 300 zł

Cena: 50

Para foteli

para foteli o miękkich, tapicerowanych siedziskach i oparciach (na sprężynach), drewno czernione i barwione, bukowe; 80 x 66 x 75 cm;
Belgia, l. 60. / 70. XX w.
estymacja: 3000 - 3500 zł

Patera

szkło sodowe barwione w masie na czerwono, przeźroczyste, ręcznie formowane; 7,5 x 42 x 14 cm;
Włochy, Murano (?), l. 70. XX w.
estymacja: 500 - 800 zł

Dzban [czerwony] - proj. Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948)

szkło barwione w masie; 34 x 15 x 15 cm;
Polska, Huty Szkła Artystycznego "Staszic" w Dąbrowie Górnicze, filia Huty Szkła Gospodarczego Ząbkowice., l. 80. XX w.
estymacja: 150 - 300 zł

Cena: 50

szkło cienkościenne, przeźroczyste, emalia; 18 x 11 x 11 cm;
Niemcy, 1970-1975.
estymacja: 200 - 400 zł

Cena: 50

Zestaw przezroczystych pater "Małż" - proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

szkło prasowane;
estymacja: 300 - 500 zł

Szafka na gramofon z miejscem na płyty

drewno fornirowane orzechem, metal, płyta; 82 x 66 x 46 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy (?), l. 60. XX w. (?)
estymacja: 600 - 1000 zł

Lampa - Firma: TEMDE LEUCHTEN

szkło typu "antico" mosiądz niklowany, polerowany; wys. 60 cm, średn. 28 cm;
Niemiecka firma: Temde Leuchten, l. 70. XX w.;
stan zachowania:uszkodzony klosz w miejscu niewidocznym, zakrytym opaską trzonu.
estymacja: 1500 - 2000 zł

Lampa wisząca

szkło prasowane, plastik, metal; wys. 18 cm, średn. 8,5 cm;
Czechosłowacja (?), l. 70.- 80. XX w.
estymacja: 300 - 400 zł

Cena: 50

Lampa wisząca [z metalowym kloszem] - typ: 756 - Firma: TEMDE LEUCHTEN

metal niklowany, drewno, plastik; wys. 16 cm, średn. 10,5 cm;
wewnątrz klosza nalepka. z drukowanym napisem: Temde;
Niemiecka firma: Temde Leuchten, l. 70.- 80. XX w.
estymacja: 300 - 400 zł

Cena: 50

Zegar kominkowy - Firma: JUNGHANS

orzech, metal, szkło; 18,5 x 40 x 14,5 cm;
mechanizm sygnowany z numerami: W278 / 3411 oraz 187/35 / 83; zegar z wahadłem i kluczykiem;
Niemiecka firma: Junghans, 2. tercja XX w.
estymacja: 200 - 500 zł

Stół okrągły - rozkładany, na 12 osób oraz 12 krzeseł

stół - dąb; wys. 78 cm, średn. 130 cm, stół rozkłada się do owalu mieszczącego 12 osób; Niemcy, 2 poł. XX w.
krzesła tapicerowane - dąb, tkanina; 104 x 45 x 48 cm; Polska, 2. poł. XX w.
estymacja: 8000 - 10000 zł

Bieliźniarka

dąb; 154,5 x 70 x 30 cm;
Europa Zachodnia, 2. tercja XX w.
estymacja: 800 - 1500 zł

Imbryk "Artur" - Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice"

porcelit szkliwiony; 11 x 9 x 19 cm;
sygn. na wkładzie: PT w wieńcu z kwiatonem i wstęgą / TUŁOWICE / MADE IN POLAND;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice" w Tułowicach, l. 60. XX w.
estymacja: 150 - 300 zł

Cena: 50

Imbryk do herbaty - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

z sitkiem;
porcelit szkliwiony; 12 x 12.5 x 12.5 cm;
estymacja: 150 - 300 zł

Cena: 50

Wazon W-129 - proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

sygn. na spodzie: Mi oraz W-129;
estymacja: 150 - 200 zł

Cena: 50

Toaletka z zestawu mebli do sypialni

drewno, orzech, szkło barwione, tafla lustrzana fazowana, mosiężne gałki; 170 x 101 x 37 cm;
Polska, l. 50 XX w.;
stan zachowania: pęknięcie szyby blatu.
Dwuczęściowy mebel, z oskrzynieniem zawierający trzy szuflady oraz szafkę zamykaną jednoskrzydłowo z dodatkową półką wewnątrz. Nadstawka - lustro w trójdzielnej formie gdzie skrajne tafle zostały zamocowane na ruchomych zawiasach.
estymacja: 2500 - 3500 zł

Wazon w stylu art déco - Firma: GEROLD-PORZELLAN

porcelana biała, szkliwiona, natrysk; 21 x 10 x 6 cm;
sygn. na spodzie: GEROLD-PORZELLAN / [kartusz herbowy] / Bavaria / MADE IN W.-GERMANY oraz wycisk;
Niemcy, Bawaria, Gerold-Porzellan, l. 60. XX w.
estymacja: 200 - 300 zł

Cena: 50

Wazon - Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof"

porcelana, dekorowana kalką i natryskiem, szkliwiony; 27 x 6 x 6 cm;
sygn. na spodzie: WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND;
Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, l. 60. XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

Cena: 50

Elementy serwisu do kawy - Zakłady Porcelany Stołowej "Wałbrzych"

w składzie dzbanek z pokrywką: 21,5 x 21 x 9,5 cm, cztery filiżanki (jedna uszkodzona): wys. 6,5 cm, średn. 6,5 cm cukiernica z pokrywką wys. 9 cm, średn. 7,5 cm;
porcelana biała, szkliwiona, natrysk;
sygn. na spodzie: WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND oraz wyciski lub wypisy farbą;
Zakłady Porcelany Stołowej "Wałbrzych" w Wałbrzychu, l. 60. - 70. XX w.
estymacja: 150 - 300 zł

Cena: 50

Lustro

dąb, tafla lustrzana; 87 x 53 cm;
Polska (?), 2 poł. XX w.;
Tafla z przebarwieniami wynikającymi z upływu czasu, na jej powierzchni trawiony (?) ornament kwiatowy.
estymacja: 200 - 400 zł

Szafa w stylu zakopiańskim

dąb, mosiężne okucia; 225 x 125 x 50 cm;
Podhale, 2 tercja XX w. (?);
Szafa w stylu nawiązującym do zakopiańskiego, z pojemnymi (wtórnie zamontowanymi) półkami za parą przeszklonych drzwi, u dołu szuflada. Pierwotnie szafa posiadała jedynie wieszaki na wierzchnią garderobę, zamontowane na tylnej ścianie (zachowane).
estymacja: 1500 - 2500 zł

Kilim

wełna; 214 x 142 cm;
Polska, 3 ćw. XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

ceramika szkliwiona, szkliwo barwne, matowe; wys. 17 cm, średn. 15 cm;
Niemcy (?), l. 80.-90. XX w.
estymacja: 150 - 350 zł

Cena: 50

Lampa sufitowa art déco

szkło matowe, mleczne, malowane na powierzchni dolnej partii w zielone pasy; wys. 82,5 cm, średn. klosza w najszerszej części: 19 cm;
Europa Zachodnia (?), 2 tercja XX w.
estymacja: 2500 - 3500 zł

Lampa wisząca

drewno bejcowane, sznurek; 37 x 33,5 x 33,5 cm;
Polska, l. 70. XX w.
estymacja: 100 - 200 zł

Cena: 50

Szafa na dokumenty / aktualnie ubraniowa

drewno fornirowane dębem; 193,5 x 181 x 42 cm;
Polska (?), l. 50. XX w. (?);
Trójdzielna, po lewej i prawej stronie półki. Pośrodku miejsce do wieszania odzieży.
estymacja: 1500 - 2500 zł

Dzban [zielony] - proj. Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948)

estymacja: 150 - 300 zł

Cena: 50

Wazon"Carola" - Fritz KEUCHEL

szkło prasowane barwione w masie; 26 x 6 x 6 cm;
Niemcy, Huta Szkła w Schwepnitz, (proj z 1968), l. 60. - 70. XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

Cena: 50

Zegar

metal emaliowany, szkło, tworzywo sztuczne; 19,5 x 21,5 x 35 cm;
na tarczy napisy: WEIMAR / MADE IN GDR;
Niemiecka Republika Demokratyczna (GDR), l. 70. - 80. XX w.
estymacja: 150 - 300 zł

Cena: 50

Wieszak na spodnie i niewielką garderobę

metal niklowany i polerowany; 78 x 42,5 x 30 cm;
Włochy, l. 70 XX w.
estymacja: 400 - 800 zł

Wieszak na ubrania ze stojakiem na parasole - Manufaktura: ROSCONI

metal niklowany, polerowany, emaliowany i malowany proszkowo, wieszak dociążany; wys. 174 cm, średn. 42 cm;
Niemiecka manufaktura: Rosconi, l. 70. - 80. XX w.
estymacja: 2000 - 3000 zł

Kwietnik z marmurowymi płytkami

metal emaliowany, marmur; 60 x 32 x 34 cm;
Polska (?), l. 70. XX w.
estymacja: 200 - 300 zł

Stolik pomocniczy

drewno fornirowane dębem; 71 x 60 x 40 cm;
Polska, l. 50 XX w.
estymacja: 300 - 500 zł

Zestaw 3 imbryków

1. (jasny w kobaltowy wzorek) fajans, malowany, szkliwiony; 9 x 17 x 9,5 cm; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, l. 60. XX w.;
2. (czarny) porcelana szkliwiona, dekorowana złoceniem; 11,5 x 15,5 x 9,5 cm; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, l. 60. XX w.;
3. (brązowy) porcelit szkliwiony; 11 x 16,3 x 10 cm; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 70. XX w.
estymacja: 200 - 300 zł

Cena: 50

Dzbanek do kawy z serwisu "London" - proj. Wincenty POTACKI (1904-2001)

porcelana biała, szkliwiona, natrysk wybierany; 24 x 23 x 10 cm;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / MADE / IN POLAND;
Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, (proj. z 1962 r.), l. 60. XX w.
estymacja: 200 - 300 zł

Cena: 50

Popielniczka "Ptak"

porcelana biała, szkliwiona, natrysk, ręczna malatura; 4,5 x 11 x 10 cm;
Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, l. 60. - 70. XX w.
stan zachowania: uszkodzenia ogona i dziubka.
estymacja: 150 - 400 zł

Cena: 50

Serwetnik "Żłobek" - Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana S.A

porcelana biała, szkliwiona, dekorowana kalką; 8 x 11 x 4,5 cm;
sygn. na spodzie: L w kole / LUBIANA / MADE IN POLAND / 2;
Polska, Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana S.A, l. 90. XX w. (?).
estymacja: 100 - 150 zł

Cena: 50

Para pater do ciasta - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans malowany, szkliwiony; 3,5 x 30 x 30 cm (każda);
sygn. na spodzie: [lilijka] / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND oraz numery 8238 i 7293;
estymacja: 200 - 300 zł

Cena: 50

sygn. na spodzie: [lilijka] / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND i numery: 185/30cm/7922 i 8498;
estymacja: 200 - 300 zł

Cena: 50

Patera na ciasto

fajans szkliwiony, dekorowany natryskiem; średn. 28,5 cm;
na spodzie wycisk: 7;
Europa, 3 tercja XX w.
estymacja: 100 - 200 zł

Cena: 50

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 300 - 500 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 500 - 1000 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 2000 - 2500 zł

Warszawa 2020/11/04

porcelit szkliwiony;
sygn. na spodzie: Mi
estymacja: 300 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

Klosz współczesny.
estymacja: 2500 - 3500 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 400 - 600 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 1000 - 1500 zł

Warszawa 2020/11/04

Kwietnik w formie wieloliścia

estymacja: 1500 - 2500 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 1500 - 2500 zł

Warszawa 2020/11/04

Polska, ok. 2002.
estymacja: 1500 - 2000 zł

Warszawa 2020/11/04

Stolik pomocniczy

orzech; 84,5 x 54,4 x 65 cm;
estymacja: 500 - 1000 zł

Warszawa 2020/11/04

Warszawa 2020/11/04

z wbudowaną anteną; sprawny;
estymacja: 1000 - 2000 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 400 - 700 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 1500 - 2000 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 400 - 800 zł

Warszawa 2020/11/04

porcelit szkliwiony;
estymacja: 300 - 600 zł

Warszawa 2020/11/04

Stolik pomocniczy

Polska, l. 30. XX w. (?);
estymacja: 500 - 1000 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 3000 - 4000 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 2500 - 3500 zł

Warszawa 2020/11/04

Stolik do gry w szachy

estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

Kwietnik

Polska, l. 60. XX w.;
kwietnik po renowacji.
estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

Fotel

estymacja: 300 - 500 zł

Warszawa 2020/11/04

Wazon - Huta: KOSTA BODA

estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

Wazon kobaltowy

estymacja: 150 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

Patera kobaltowa

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 500 - 1000 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 150 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 3000 - 5000 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 300 - 500 zł

Warszawa 2020/11/04

wzór z roku 1960;
estymacja: 400 - 800 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 300 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

Stolik pomocniczy

estymacja: 300 - 500 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 3000 - 4500 zł

Warszawa 2020/11/04

Zegar kominkowy, typ: ZK 16b

estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 400 - 600 zł

Warszawa 2020/11/04

Kwietnik

Polska, l. 60. - 70. XX w.
estymacja: 300 - 500 zł

Warszawa 2020/11/04

Lampa sufitowa

estymacja: 300 - 600 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 1500 - 2500 zł

Warszawa 2020/11/04

Lampa wisząca z kinkietem

kinkiet: 30 x 21 x 14 cm;
Polska, l. 70. XX w.
estymacja: 150 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

Kilim

wełna; 208 x 104 cm;
estymacja: 500 - 800 zł

Warszawa 2020/11/04

Kilim

wełna; 210 x 130 cm;
Polska, 3 ćw. XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

Syfon "Kula"

estymacja: 200 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 1500 - 2000 zł

Warszawa 2020/11/04

Zestaw mleczników

estymacja: 200 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 500 - 1000 zł

Warszawa 2020/11/04

szkło prasowane;
estymacja: 300 - 500 zł

Warszawa 2020/11/04

szkło prasowane;
estymacja: 400 - 500 zł

Warszawa 2020/11/04

4 fotele

Polska, 2 poł. XX w.;
estymacja: 4000 - 5000 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 300 - 500 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 300 - 500 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 50 - 150 zł

Warszawa 2020/11/04

Stolik - František JIRÁK

estymacja: 1400 - 2000 zł

Warszawa 2020/11/04

Polska, l. 70. XX w.
estymacja: 100 - 200 zł

Warszawa 2020/11/04

Budzik - Firma: REMINGTON

estymacja: 100 - 200 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

Lampa na biurko

estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 2400 - 3000 zł

Warszawa 2020/11/04

buk; 75 x 42 x 46 cm;
estymacja: 300 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

Lampa gabinetowa

Niemcy, 2 tercja XX w.
estymacja: 500 - 800 zł

Warszawa 2020/11/04

Zegar mechaniczny

estymacja: 200 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 3000 - 4000 zł

Warszawa 2020/11/04

Zarysowania powierzchni.
estymacja: 200 - 500 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 150 - 200 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 200 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

meble po konserwacji;
estymacja: 40000 - 50000 zł

Warszawa 2020/11/04

Kwietnik "Hohenstein"

estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

Kwietnik

Polska, 3 ćw. XX w.
estymacja: 100 - 200 zł

Warszawa 2020/11/04

Polska, l. 60. XX w.;
fotel po renowacji.
estymacja: 300 - 500 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 600 - 1000 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 600 - 1000 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 200 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

Komplet mebli

estymacja: 4000 - 6000 zł

Warszawa 2020/11/04

Lampa wisząca

wysokość regulowana;
estymacja: 500 - 1000 zł

Warszawa 2020/11/04

Stolik pomocniczy

dąb; 70 x 65 x 34 cm;
estymacja: 500 - 1000 zł

Warszawa 2020/11/04

Regał

estymacja: 3000 - 4500 zł

Warszawa 2020/11/04

Kilim

wełna; 220 x 133 cm;
Polska, 3 ćw. XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

Kilim

wełna; 203 x 120 cm;
Polska, 3 ćw. XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 400 - 600 zł

Warszawa 2020/11/04

sygn. na spodzie: Mi;
estymacja: 200 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

Para foteli

Belgia, l. 60. / 70. XX w.
estymacja: 3000 - 3500 zł

Warszawa 2020/11/04

Patera

estymacja: 500 - 800 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 150 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

Niemcy, 1970-1975.
estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

szkło prasowane;
estymacja: 300 - 500 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 600 - 1000 zł

Warszawa 2020/11/04

Lampa - Firma: TEMDE LEUCHTEN

estymacja: 1500 - 2000 zł

Warszawa 2020/11/04

Lampa wisząca

estymacja: 300 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 300 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 200 - 500 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 8000 - 10000 zł

Warszawa 2020/11/04

Bieliźniarka

dąb; 154,5 x 70 x 30 cm;
estymacja: 800 - 1500 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 150 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

z sitkiem;
estymacja: 150 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 150 - 200 zł

Warszawa 2020/11/04

Polska, l. 50 XX w.;
estymacja: 2500 - 3500 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 200 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 150 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

Lustro

Polska (?), 2 poł. XX w.;
estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

Szafa w stylu zakopiańskim

Podhale, 2 tercja XX w. (?);
estymacja: 1500 - 2500 zł

Warszawa 2020/11/04

Kilim

wełna; 214 x 142 cm;
Polska, 3 ćw. XX w.
estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

Niemcy (?), l. 80.-90. XX w.
estymacja: 150 - 350 zł

Warszawa 2020/11/04

Lampa sufitowa art déco

estymacja: 2500 - 3500 zł

Warszawa 2020/11/04

Lampa wisząca

Polska, l. 70. XX w.
estymacja: 100 - 200 zł

Warszawa 2020/11/04

Polska (?), l. 50. XX w. (?);
estymacja: 1500 - 2500 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 150 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

Wazon"Carola" - Fritz KEUCHEL

estymacja: 200 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

Zegar

estymacja: 150 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

Włochy, l. 70 XX w.
estymacja: 400 - 800 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 2000 - 3000 zł

Warszawa 2020/11/04

Polska (?), l. 70. XX w.
estymacja: 200 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

Stolik pomocniczy

Polska, l. 50 XX w.
estymacja: 300 - 500 zł

Warszawa 2020/11/04

Zestaw 3 imbryków

estymacja: 200 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 200 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

Popielniczka "Ptak"

estymacja: 150 - 400 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 100 - 150 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 200 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

estymacja: 200 - 300 zł

Warszawa 2020/11/04

Patera na ciasto

na spodzie wycisk: 7;
Europa, 3 tercja XX w.
estymacja: 100 - 200 zł

Limit ceny