Aukcja Design & Loft – 22 czerwca 2016 r. godz. 19.30

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

Aukcja Design & Loft – 22 czerwca 2016 r. godz. 19.30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem pierwszej, organizowanej przez Pragalerię, aukcji Design & Loft, która odbędzie się w środę 22 czerwca 2016 r. o godz. 19.30. Wystawa przedaukcyjna czynna jest od 11 czerwca 2016 r. w godzinach pracy galerii, a na showroom kolekcjonerski zapraszamy w weekend 18-19 czerwca 2016 r. – w sobotę w godz. 11.00-18.00, a w niedzielę w godz. 12.00-18.00.

Tym z Państwa, którzy nie będą mogli osobiście wziąć udziału w licytacji, przypominamy o możliwości licytacji internetowej w czasie rzeczywistym na portalu onebid.pl, a także składnia zleceń telefonicznych lub z limitem za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Obcowanie osobiste ze sztuką każdego rodzaju, także tą użytkową, jest niezwykle ważne, jednak zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy z Państwa mają możliwość odwiedzenia osobistego Pragalerii. Dlatego tradycyjnie przygotowaliśmy wirtualny spacer po wystawie. To doskonały sposób na zapoznanie się z obiektami, sprawdzenie ich stanu zachowania, wyobrażenie sobie ich wielkości i dyspozycji we wnętrzu.

Katalog aukcyjny w formacie PDF do pobrania tutaj.

Czytaj więcej »

Aukcja Design & Loft to świetna okazja do uzupełnienia wystroju wnętrza o wyjątkowe obiekty z duszą. Osoby zainteresowane historią wzornictwa z pewnością zwrócą uwagę na takie pozycje jak: krzesła „Skoczki”, których projekt zainspirowany został dokonaniami polskich skoczków narciarskich; kultowe fotele typu 366 projektu Józefa Chierowskiego; krzesło Zydel produkowane przez Spółdzielnię Ład, czy aparat fotograficzny Alfa 2 zaprojektowany w Zakładach Artystyczno-Badawczych warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dla kolekcjonerów obiektów z  historią przygotowaliśmy prawdziwe rarytasy, takie jak reflektor filmowy z lat 60. wykorzystywany przy kręceniu filmu „Czterej Pancerni i pies”, radio Saba Wildbad, czy lampa nożycowa z lat 20. XX w.

Miłośników polskiej ceramiki z pewnością zadowoli niemała kolekcja prac sygnowanych nazwami takich wytwórni jak Ćmielów, Wawel, Tułowice czy Włocławek, w tym figurka pingwina z Ćmielowa utrzymana w estetyce najlepszych projektów tego zakładu, wazon Włocławek w stylu picassowskim projektu Wita Płażewskiego, czy zestaw wyjątkowych dekoracyjnych talerzy Włocławek zdobionych techniką kory.

Oprócz designerskich perełek z okresu PRL-u na aukcji znajdą się także obiekty dla zwolenników stylu loft. Tych zainteresować powinny takie pozycje jak lampy przemysłowe w różnej postaci – od dużych lamp sufitowych po skromniejsze, które z powodzeniem oświetlą mniejsze wnętrza, szafki na dokumenty, stołki warsztatowe, czy fotel z siedziskiem pochodzącym z ciągnika. To również obiekty z historią, które dzięki swojemu ponadczasowemu charakterowi i świetnej jakości wykonania posłużą jeszcze długie lata.

Na aukcji znajdą Państwo również szeroki wybór sprzętów użytkowych, takich jak radziecki telewizor Elektronika, wentylator Zefir z lat 60., zegar Metron czy takie ciekawostki jak syrena strażacka czy górnicza lampa karbidowa. Warto dodać, że wszystkie znajdujące się w katalogu pozycje to sprzęty w pełni sprawne.

Zgłoszenie chęci kupna

W celu zgłoszenia chęci kupna należy wypełnić formularz.

Prosimy o wpisaniu w pole "dodatkowe uwagi" informacji na temat preferowanego sposobu płatności (przelew, gotówka, karta, przelew) oraz sposobu odbioru prac (osobisty, przesyłka pocztowa, przesyłka kurierska) oraz ewentualnie czy są Państwo zainteresowani innymi pracami tego artysty.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
telefon: 884798852
email: info@pragaleria.pl
    Metoda licytacji

    Limit ceny

    Akceptuję regulamin oferty galeryjnej