Aukcja Charytatywna na Pomoc Białorusi – 13.10. 2020

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

Aukcja Charytatywna na Pomoc Białorusi – 13.10. 2020

Wszyscy z niepokojem śledzimy wydarzenie rozgrywające się na Białorusi. Protesty, które wybuchły po sierpniowych wyborach prezydenckich są brutalnie tłumione przez oddziały milicji. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych.

Pragaleria oraz Fundacja Promocji Sztuki Polskiej (http://fpsp.org.pl/) pragną pomóc naszym sąsiadom, którzy ucierpieli w wyniku rozgrywających się na Białorusi wydarzeń polityczno-społecznych. Dlatego przygotowaliśmy specjalną aukcję internetową „Na Pomoc Białorusi”.

Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na rzecz publicznej zbiórki, zorganizowanej przez Fundację Białoruski Dom.

Zebrane środki będą przeznaczone na pomoc prawną, medyczną, żywnościową poszkodowanych, wsparcie ich rodzin oraz systemowe działania organizacji i obywateli działających na rzecz pokojowych przemian na Białorusi – blogerzy, aktywiści i niezależni lokalni dziennikarze.

Katalog Aukcji Dostępny jest na Platformie ONEBID: LINK

Finał licytacji odbędzie się 13.10. o godz. 21:00

Ceny wywoławcze wszystkich prac to 100 zł.

Więcej informacji o celach zbiórki znajdziecie Państwu tutaj: LINK

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem i wsparcia naszej inicjatywy.

Czytaj więcej »

FUNDACJA BIAŁORUSKI DOM:

Białoruski Dom powstał po wydarzeniach z 19 grudnia 2010 roku, kiedy tysiące Białorusinów wyszły na ulice Mińska, aby zaprotestować przeciw fałszerstwom wyborczym w swoim kraju.

Demonstrację brutalnie rozpędzono, a wielu jej uczestników, w tym niezależni kandydaci na prezydenta, trafiło do więzień. Przedstawiciele dwóch białoruskich ruchów demokratycznych: Ruchu „O Wolność” i Europejskiej Białorusi, którzy w wyniku prześladowań z przyczyn politycznych wyjechali do Polski, stworzyli w Warszawie Białoruski Dom – placówkę służącą wsparciu działalności demokratycznej na Białorusi, pełniącą jednocześnie funkcję centrum informacyjnego.

Białoruski Dom, łącząc środowiska wielu białoruskich organizacji opozycyjnych, stał się z czasem „niezależną ambasadą Białorusi”.
Działalność Białoruskiego Domu obejmuje między innymi wsparcie lokalnych inicjatyw obywatelskich i niezależnej prasy na Białorusi, analitykę i edukację oraz promocję bialoruskiej kultury. W partnerstwie z organizacjami na całym świecie Białoruski Dom włącza się aktywnie w walkę o prawa człowieka.

Zgłoszenie chęci kupna

W celu zgłoszenia chęci kupna należy wypełnić formularz.

Prosimy o wpisaniu w pole "dodatkowe uwagi" informacji na temat preferowanego sposobu płatności (przelew, gotówka, karta, przelew) oraz sposobu odbioru prac (osobisty, przesyłka pocztowa, przesyłka kurierska) oraz ewentualnie czy są Państwo zainteresowani innymi pracami tego artysty.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
telefon: 884798852
email: info@pragaleria.pl
    Metoda licytacji

    Limit ceny

    Akceptuję regulamin oferty galeryjnej