Aukcja Art Déco i Designu z Krakowskich Kolekcji – 28 kwietnia 2021 r. godz. 19:30

Jako miłośnicy wyjątkowego wzornictwa postanowiliśmy przedstawić Państwu najlepsze przykłady projektów z dwóch stylów i epok! Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą „Aukcji Art Déco i Designu z Krakowskich Kolekcji”, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. o godz. 19:30. W katalogu znajdziecie Państwo unikalne meble o opływowych formach, platery, lampy czy szkło o zgeometryzowanej formie, tak charakterystycznej dla lat 20. i 30. XX w. Nie zabraknie również kontynuacji dobrych, przedwojennych wzorów autorstwa współczesnych, kreatywnych projektantów.

Wszystkie prezentowane w katalogu pozycje są dostępne do obejrzenia “na żywo” w galerii po wcześniejszym umówieniu się. Obcowanie osobiste ze sztuką każdego rodzaju, także tą użytkową, jest niezwykle ważne, jednak zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy z Państwa mają możliwość odwiedzenia Pragalerii. Dlatego tradycyjnie przygotujemy wirtualny spacer po wystawie. To doskonały sposób na zapoznanie się z obiektami, sprawdzenie ich stanu zachowania oraz dyspozycji we wnętrzu.

ZOBACZ KATALOG NA ARTINFO.PL

Figurka art déco - "Baletnica" - firma: Keramos

fajans szkliwiona, malowana; 17 x 30 x 17 cm; sygn. na spodzie stemplem: WIEN / KERAMOS /MADE IN / AUSTRIA oraz wycisk numeryczny: 2105 / 2 Keramos / Wiedeń; Wiedeń, Austria, firma: Keramos, 2 ćw. XX w.

Kilim w kwiaty art déco

wełna; 206 x 95 cm; Polska, Kraków, 2 ćw. XX w.

Bomboniera ceramiczna

ceramika szkliwiona, złocona; wys. 22 cm; Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.

Stolik pod telefon typ 1212 - Słupskie Fabryki Mebli

fornir orzechowy, buczyna; 66 x 55 x 44 cm; na spodzie papierowa metka z informacją o stoliku; Zjednoczenie Przemysłu Meblarskiego, Słupskie Fabryki Mebli, l. 60. - 70. XX w. Stolik przed konserwacją.

Zegar kominkowy art déco - firma Kienzle

drewno, okleina orzechowa, metal, metal niklowany, tworzywo sztuczne, szkło; 23 x 50 x 15 cm; na tarczy nazwa firmy: Kienzle; mechanizm sygn. i numerowany: KIENZLE / 166333; mechanizm z biciem godzin i półgodzin, gong prętowy; Niemcy, firma Kienzle, l. 30. XX w. Bez kluczyka.

Nike - rzeźba art déco

kompozycja metali patynowana na zielono, podstawa kamienna; wys. całkowita: 45 cm; Europa Zachodnia, Niemcy (?), 2 ćw. XX w. Stan zachowania: brak ręki, skrzydła, uszkodzenia podstawy.

Serwis do kawy "Milo" na 11 osób - proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

porcelana szkliwiona dekorowana, tamponażem, złocenia; dzbanek z pokrywką - wys. 21 cm, cukiernica z pokrywką - wys. 8 cm, mlecznik - wys. 11 cm, 12 filiżanek - wys. 6 cm (jedna z uszkodzonym uchem), i 12 spodków (jeden z niewielką szczerbą) - średn. 11 cm, sygn. na spodzie: Karolina pod koroną / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej, l. 70. XX w.

Fotel tapicerowany - Słupskie Fabryki Mebli

buk, tapicerowane siedziska; 80 x 68,5 x 57cm; na spodzie papierowa metka z informacją o stoliku; Zjednoczenie Przemysłu Meblarskiego, Słupskie Fabryki Mebli, l. 60. - 70. XX w. Fotel przed konserwacją.

Wazon - Huta Szkła "Hortensja"

szkło kobaltowe, barwione w masie, dekorowane srebro-szarą farbą; wys. 26 cm; Huta Szkła "Hortensja" w Piotrkowie Trybunalskim, l. 70.-80. XX w

Cena wywoławcza: 100

Pomocnik art déco

drewno, fornir orzechowy, politura na wysoki połysk, metal niklowany, szkło; 97 x 120 x 50 cm; Polska, l. 30. XX w.

Para podpórek do książek w formie rzeźb słoni, art déco

drewno; 13 x 15 x 9 cm; Europa, 2 tercja XX w.

Zestaw 6 nożyków do owoców z podstawą

metal niklowany, tworzywo; wys. stojaka - 20 cm, długość nożyka -16 cm; na nożach: ROSTFREI, podstawka: słoń B.O.; Niemcy, 3 ćw. XX w. Stan zachowania: jeden nożyk z niewielkim uszkodzeniem końcówki trzonka.

Patera autorska - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans, relief, ręczna malatura, szkliwo; średn. 24,5 cm; sygn. na spodzie: Zakł. Fajansu / Rewolucji / 1905 / WŁOCŁAWEK oraz 6213 i mal. B. Awarska; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, l. 60. XX w.

Lampka elektryczna i forma prostopadłoscienna

drewno, metal, obsadka porcelanowa, kabel w oplocie, klosz współczesny: wys całkowita 22 cm; forma - drewno intarsjowane; wys. 16 cm; Europa Środkowa, Polska (?), 2 ćw. XX w.

Kaseta

drewno fornirowane czeczota orzecha; 7 x 15,5 x 11 cm; Polska, 2 ćw. XX w. Stan zachowania: dno po naprawach.

Świecznik - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; 11 cm; sygn. na spodzie: Zakł. Fajansu / Rewolucji / 1905 / WŁOCŁAWEK poniżej numer oraz mal. M. Mroczy... (dalej zatarte); Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.

Hokeista - Jerzy NAPIERACZ (ur. 1929)

sitodruk, papier; 49 x 31 cm.

Żyrandol

metal patynowany, szkło matowione; wys. ok. 87 cm, średn. 55 cm, średn. cm; Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.

Wazon z organiczną fakturą

ceramika szkliwiona; wys. 42 cm; Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Rękodzieło", Tomaszów Mazowiecki (?), 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 300

Serwis Ira na 6 osób - – proj. Józef WRZESIEŃ (1930-2007)

porcelit dekorowany, szkliwiony, złocenia; w składzie dzbanek z pokrywką - wys. 21,5 cm, mlecznik - wys. 9 cm, cukiernica z pokrywką - wys. 9 cm, 6 filiżanek - wys. 6 cm i 6 spodków - średn. - 14 cm; sygn. na spodzie: P w wieńcu / ChODZIEŻ / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, 3. tercja XX w.

Zegar art déco

metal, drewno; wys. 24,7 cm, średn. tarczy 22,3 cm; Polska, Jubiler, lata 60. XX w. Stan zachowania: niewielkie wgniecenie obudowy i zarysowanie tarczy, brak kluczyka.

Cukiernica art déco

szkło barwione w masie na miodowo, lane; 9,5 x 15 x 10 cm; Polska, Huta Szkła J. Stolle „Niemen” (?), lata 30. XX w.

Zestaw do trunków, Milenium

ceramika szkliwiona; wys. 26 cm, wys. kubeczków (6 szt.) - 5,5 cm. Ceramika krakowska, Milenium, 3 tercja XX w.

Talerz dekoracyjny - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; średn. 21 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Lampa gabinetowa art déco, elektryczna

mosiądz patynowany, metal, tworzywo sztuczne; 23 x 21 x 21 cm; Polska (?), 2 ćw. XX w.

Praca w polu - Stanisław WIŚNIEWSKI (1936-2016)

tusz, tusz lawowany, papier; 29,5 x 42 cm; sygn. i dat. p. d.: ST. WIŚNIEWSKI 71.

Puchar art déco - Nagroda dla zwycięzcy biegu

metal, ślady srebrzenia; wys. 45 cm; na stopie grawerowany napis: Nagroda / wojewody łódzkiego Dąb-Kocioła dla zycięzcy w biegu naprzełaj Dziennik Łódzkiego / Jesień 1946 rok. Polska, 2 ćw. XX w. Stan: znaczne ubytki pierwotnego srebrzenia, wgniecenia.

Kałamarz

z dwoma szkłami wkładami (zamocowanymi na stałe), bakalitowy uchwyt na pióro; stop metali, patynowany; 9 x 21 x 10 cm; Niemcy (?), 2 tercja XX w.

Zestaw wazonów - Železný Brod

szkło barwione w masie na żółto i fioletowo, ryte, trawione; 24 cm i 18 cm; Czechosłowacja, Železný Brod, żółty wazon proj. Miloslava Klinger'a, l. 60. - 70. XX w.

Stolik pomocniczy art déco z lampą

drewno, fornir orzechowy, politura na wysoki połysk, metal niklowany, klosz oryginalny - szkło różowe o strukturze marmuru; wys. całkowita: 168,5 cm; wymiary szafki: 65 x 80 x 42 cm; Polska, Lwów, l. 20.-30. XX w. Mebel po renowacji.

Zestaw dla palacza art déco

plater; w składzie taca - 33 x 17 cm, podstawka na zapałki z szklanym pojemniczkiem - wys. 15 x 7 x 7 cm, dwa pojemniki (na papierosy i cygara) z wkładem szklanym - 8 x 7 x 7 cm (wkład szklany dobierany) oraz 11,5 x 9 x 9 cm (uszkodzenia korpusu); taca cechowana na spodzie: W&G (?); Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.

Hokeista

fajans szkliwiony; 25 x 18 x 15,5 cm czeski fajans, wycisk, sygnowany: B; Europa Środkowa, Czechy (?), 2 tercja XX w.

Wazon "Kalia" - Huta Szkła w Krośnie

szkło barwione w masie na zielono, warstwowe, przeźroczyste i matowe, ręcznie formowane; wys. 83 cm; Huta Szkła w Krośnie, 3 tercja XX w.

Patera dekoracyjna - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika, szkliwo zbiegające; średn. 25,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w. Stan zachowania: odprysk na spodzie.

Zestaw secesyjny - Wurttembergische Metallwarenfabrik

plater cechowany; w składzie: taca - 32 x 13 cm, mlecznik - wys. 9 cm, cukiernica - wys. 6 cm; każdy element cechowany: WMF oraz 0/I, O/X,; Niemcy, Württembergische Metallwarenfabrik (zał. 1880), początek lub 1 ćw. XX w.

Bez tytułu - Stanisław WIŚNIEWSKI (1936-2016)

tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 32 x 49 cm.

Ceramika - Milenium

ceramika szkliwiona; dzbanek - wys. 17 cm, 6 kubeczków - wys. 4 cm; Ceramika krakowska, Milenium, 3 tercja XX w.

szkło barwione w masie na różowo i szkło matowe, ręcznie formowane; wys. 21 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XX w.

Wazon - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

szkło barwione w masie na fioletowo, ręcznie formowane, w typie antico; wys. 22 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w. stan zachowania: wewnątrz osad.

Para foteli "Muszelka" - proj. Miroslav NAVRATIL

siedziska tapicerowane, drewno bukowe; 76 x 65 x 50 cm; Czechy, ok. 1962 r.

Patera dekoracyjna

porcelana malowana, szkliwiona, szkliwo iryzowane; średn. 32,5 cm; sygn. na spodzie C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND / 6; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, 2. poł. XX w.

Patera

szkło przeźroczyste, barwione w masie na fioletowo-różowo; 24 x 21 x 25 cm; Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.

Cukiernica z serwisu "Aldona" - Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

porcelana szkliwiona, dekorowana tamponażem; wys. 9 cm; na spodzie wycisk numeryczny. Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, l. 70. - 80. XX w.

Karafka z podstawą w formie rzeźby figuralnej "Kobieta z misą"

mosiądz srebrzony (zachowane tylko ślady po srebrzeniu), cyna, szkło; wys podstawy: 28 cm; wys. karafki z korkiem: 20 cm, wys. kieliszka 6 cm; Europa Środkowa, Polska (?), 1 ćw. XX w. Stan zachowania: korek z niewielkimi szczerbami (w miejscach zamykania).

Cukiernica - bombonierka art déco

plater; wys. 8,5 cm, średn. 14 cm; Polska, 2 ćw. XX w. Cukiernica - bombonierka w typie i stylistyce projektów Juli Keilowej.

Para krzeseł tapicerowanych

metal niklowany, tkanina (tapicerka); 113 x 47 x 44 cm; Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.

Maska - Jerzy NAPIERACZ (ur. 1929)

węgiel, kredka, papier; 45 x 56,5 cm.

ceramika szkliwiona; średn. 32,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Pojemnik na włóczkę

drewno intarsjowane, podstawa po naprawach, wys. 24 cm; Polska (?), ok. 1920.

Kilim art déco - Stanisław KACZKOWSKI

wełna; 152 x 75 cm; sygn. inicjałem SK; Polska, Kraków, 2 ćw. XX w.

Misa

ceramika szkliwiona; 7 x 17 x 13 cm; W typie wyrobów Spółdzielni Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, 3 tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Portret - Stanisław WIŚNIEWSKI (1936-2016)

sitodruk, papier oliwkowy; 48 x 32,5 cm; sygn. i dat. p. d.: ST. WISNIEWSKI 72 (ołówkiem). Stan zachowania: uszkodzenia papieru.

Zestaw 3 wazonów

ceramika szkliwiona; wys. 17 cm, 14 cm, 8 cm; Spółdzielnia "Przyjaźń", Włocławek, lata 60. / 70. XX w.

Figurka "Zebra"

porcelit szkliwiony dekorowany natryskiem wybieranym; 10,5 x 15 x 3,5 cm sygn. MADE IN POLAND / CHODZIEŻ; Polska, Chodzież, XX / XXI w.

Pudełko na papierosy ze stojakiem na zapałki, art déco

drewno, mosiądz giloszowany; 12 x 21 x 12 cm. Europa Zachodnia, 3 tercja XX w.

Wazon - Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych

porcelana szkliwiona, ręcznie malowana, złocona; wys. 29 cm; na spodzie litera farbą: F; Wazon przypisywany wytwórni Zygmunta Buksowicza "Steatyt" Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, lata 70. XX w. (?)

Postój - Jerzy NAPIERACZ (ur. 1929)

monotypia, papier; 45 x 56 cm.

Papierośnica na biurko art déco z popielniczką

metal niklowany, wnętrze szuflady wyłożone drewnem; 17 x 9 x 16 cm; Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.

Wazon - forma ceramiczna

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; 41 cm; Polska, Włocławek (?), 2 poł. XX w. Stan zachowania: niewielkie otarcia na krawędziach formy.

Garnitur do herbaty - Wurttembergische Metallwarenfabrik

plater; w składzie dzbanek z pokrywką - wys. 13 cm, cukiernica złocona wewnątrz z pokrywką - wys. 11 cm, mlecznik - wys. 9 cm, taca - 37 x 30 cm; wszystkie elementy cechowane: Struś WMF/G oraz: O/I, XO; Niemcy, Wurttembergische Metallwarenfabrik, początek / 1 ćw. XX w.

Zestaw do trunków

ceramika szkliwiona, podstawka: 23 x 16 cm, wys. kieliszka 4 cm (4 szt.) dzban w formie gryfa: 17 x 19 x 8 cm; wycisk na tacy, na spodzie: LICZYRZEPA; Polska, Ceramika krakowska, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 200

Misa dekoracyjna

ceramika szkliwiona; średn. 26,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze (?), 3. tercja XX w.

Zestaw toaletowy art déco

szkło lane barwione na jasno-żółto; w składzie: flakon z korkiem - wys. 14 cm, puzdro z pokrywką - wys. 11 cm, flakon na perfumy z pompką - wys. 10 cm, rynienka na przybory toaletowe - 22 x 8 cm; Polska lub Czechosłowacja, 2 ćw. XX w.

Wazon art déco

szkło dymne z formy; wys. 19 cm; Polska, w typie Huta Szkła J. Stolle „Niemen” (?), lata 30. XX w. Stan zachowania: wewnątrz osad.

Marszałek Józef Piłsudski - proj. Adama Siemaszko dla Ćmielowa z 1931 r.

brąz patynowany; wys. 13 cm; sygn. wewnątrz podstawy: MS. Polska, l. 30. XX w.

Dzbanuszek - Zakład Ceramiki Szlachetnej "Bolesław Zagórski i Syn"

ceramika, farby podszkliwnie, wys. 15,5 cm, znak podszkliwny drukowany; Zakład Ceramiki Szlachetnej "Bolesław Zagórski i Syn", Katowice, 3. tercja XX w.

Maska

metaloplastyka; 22,5 x 17 x 3,5 cm; Małopolska, Kraków, 3 tercja XX w.

Wazon skręcony - Huta Szkła “Ząbkowice”

wazon barwione w masie na żółto-niebiesko, ręcznie formowany; wys. 32 cm; Huta Szkła “Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. W typie szkieł Bogdana Kupczyka.

ceramika szkliwiona; średn. 32 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Skalar - rzeźba

brąz patynowany; wys. cm; Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.

Zestaw 3 naczyń

ceramika krakowska, malachitowe szkliwo; pojemnik puklowany: 8 x 13 x 11 cm (ubytki ceramiki w nóżkach), wazon w stylu secesynym - wys. 17,5 cm, żardinierka - 8 x 19 x 8 cm.

Misa

ceramika szkliwiona; wys. 7,5 cm, średn. 19 cm; na spodzie sygn. wyciskiem: B.E. / 1972; Polska, ceramika autorska, 1972; Stan zachowania: na spodzie błąd technologiczny.

Cena wywoławcza: 100

Wazon - Milenium

ceramika szkliwiona; wys. 30 cm; Ceramika krakowska, Milenium, 3 tercja XX w.

Figurka "Słoń"

porcelana, szkliwo opalizujące; wys. 20,5 cm; Polska, 4 ćw. XX w.

Komplet do palenia - Imago Artis

metal srebrzony (plater cechowany), w składzie: podstawka do zapałek - wys. 8 cm, popieniczka - wys. 2 cm, średn. 8 cm, pojemnik na papierosy (pęknięte) - wys. 4,5 cm, tacka - średn. 20 cm; na spodzie tacy metka wytwórni wraz z datą powstania 1966; "Imago Artis" Spółdzielnia Pracy Przemysłu Artystycznego w Krakowie, 1966.

Wazon - Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice"

szkło prasowane, barwione w masie na kobaltowo, przeźroczyste; wys. 20 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 4 ćw. XX w.

Zestaw toaletowy art déco

szkło lane barwione na niebiesko; w składzie: puzdro: 15 cm, flakon z korkiem: 17 cm, flakon na perfumy (bez pompki): 11 cm Czechosłowacja, 2 ćw. XX w.

Wazon - proj. Vladislav Urban

szkło lane, barwione w masie na turkusowo-niebiesko; wys. 17 cm Czechosłowacja, Sklo Union Rosice, l. 70. XX w.

Popielniczka z Chińczykiem - Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt"

porcelana szkliwiona, malowana; 13 x 12,5 x 6 cm; sygn. na spodzie: STEATYT "ZB" w dzbanie KATOWICE; Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" w Katowicach, l. 60. - 70. XX w.

Serwis do kawy "Płaski" - proj. Bogdan WENDORF (1904-1998)

porcelana, malowana, szkliwiona, złocenia; w składzie dzbanek z pokrywką - 25 x 23 x 10 cm, cukiernica z pokrywką - 14,5 x 14 x 9 cm, 6 filiżanek - 6 cm, 6 spodków - średn. 15 cm; sygn. niebieską kalką: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / numery 2029 oraz na niektorych elementach wycisk Ć w trójkącie; Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych w Ćmielowie S.A., model z ok. 1930 r. Stan zachowania: jedna filiżanka pęknieta.

Maska 10 - Jerzy NAPIERACZ (ur. 1929)

węgiel, ołówek, papier; 45 x 56 cm; sygn. i opisany p. d.: MASKA / NAPIERACZ / 65 / JERZY.

Wazon art déco - Wurttembergische Metallwarenfabrik

plater; wys. 18 cm; sygn. na spodzie: WMF / IKORA / GERMANY; Niemcy, Wurttembergische Metallwarenfabrik, 2 ćw. XX w. Stan zachowania: przetarcia i wgniecenia.

Kinkiet elektryczny

tworzywo sztuczne, szkło; 13 x 19 x 20 cm; oryginalne pudełko, lampa nieużywana; Polska, firma Formes, 3 tercja XX w.

Rowerzyści - Andrzej FOLFAS (ur. 1948)

akryl, płyta; 25 x 35 cm; sygn. p. d.: FOLFAS.

Żyrandol, typ S I-7/17/6

metal, pleksi; 48 x 40 x 40 cm; Elektrotechniczna Spółdzielnia Inwalidów Nowa Huta, Kraków, lata 70. XX w.

Zestaw mebli dla lalek

drewno malowane, karton; w składzie: kredens 21,5 x 19,5 x 5,5 cm; stół (po naprawach) 10 x 15 x 9,5 cm, dwa taborety - wys. 5,5 cm, szafa ubraniowa: 22 x 26 x 7,5 cm, toaletka - 21 x 14 x 6 cm, łóźko - 6,5 x 24 x 15 cm; Kraków, 2 poł. XX w.

Kilim "Motyl" - proj. Danuta PAPROWICZ-MICHNO (1926-2016)

wełna; 101 x 99 cm; wszyta metka z napisem: "Kilim" S / 63 "Motyl" / Michno / Durlatka, oraz papierowa metka Cepelii, l. 60. XX w.

Para masek ceramicznych

ceramika; większa maska: 23 x 9 cm, oznaczenia ryte w masie: FP, stan zachowania: po naprawach; mniejsza: 17 x 9 cm, na odwrocie opisana: W. Przybyłowicz 1963, stan zachowania: szczerby.

ceramika szkliwiona; wys. 24 cm; sygn. na spodzie znakiem wytwórni; Czechosłowacja, Ditmar Urbach, 3 ćw. XX w.

Popielnica z figurką "Kapitalista" - proj. Józef SZEWCZYK (1910-1987)

porcelana biała, recznie malowana, szkliwiona; wys. 10 cm; sygn. na spodzie błękitem: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / RĘCZNIE MALOWANE; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, projekt z l. 30. XX w. Józef Szewczyk - jest autorem popielnicy "Krupka" z satyrycznie przedstawianą postacią kapitalisty. Zapewne analogiczna popielnica była prezentowan na wystawie komiksu "Teraz Komiks" w 2018 r. w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Wieko od kasety na przybory malarskie - Regina ALEKSANDROWICZ

bakelit; wys. 12 cm, szer. 22 cm, głęb. 23 cm; na wieku napis: RAK /FABRYCZNY SKŁAD PAPIERU / R. ALEKSANDROWICZ / SYNOWIE / KRAKÓW / oddziały: / LWÓW / POZNAŃ / KATOWICE / BYDGOSZCZ; Polska, lata 20. - 30. XX w.

Zestaw do trunków - Milenium

ceramika szkliwiona; wys. dzbanka: 16 cm (nie ma pokrywki), naczynka (5 szt.) - wys. 5 cm; Ceramika krakowska, Milenium, 3 tercja XX w.

Erotyk II - Stanisław WIŚNIEWSKI (1936-2016)

linoryt, papier; 34,5 x 50 cm; sygn. p. d.: Wiśniewski. 70. (ołówkiem), opisany l. d.: EROT. II LIN 12/50 (ołówkiem). Stan zachowania: uszkodzenia papieru.

Ekrytuar z figurą pawia

metaloplastyka, szklany wkład; 14 x 39 x 14 cm; Polska, 3 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Patera na owoce "Kapelusz" - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; średnica: 30 cm; sygn: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewol. 1905; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, wzór z roku 1953, l. 60. XX w.

Zestaw do kawy dla 4 osób

w składzie: dzbanek z pokrywką - wys. 20,5 cm, mlecznik - wys. 10 cm, 4 filiżanki - wys. 7 cm, 4 spodki - średn. 15 cm; porcelana biała, dekorowana tamponażem, szkliwiona; filiżanki i spodki sygn.: Ć w trójkącie/ ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND; mlecznik: C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND (niewielkie uszkodzenie przy górnej nasadzie ucha); dzbanek dobierany sygn. MZ [orzeł] / CZECHOSLOWAKIA wycisk: 2250; Stan zachowania: ślady użytkowania filżanek - przetracia złoceń wewnatrz i nakrawęzi.

Żardiniera art déco - Huta Szkła Gospodarczego "Hortensja"

szkło lane, barwione w masie na rozalinowo, prasowane; 11 x 26 x 11 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Hortensja" w Piotrkowie Trybunalskim, 2 tercja XX w.

Patera "Irene" art déco - Huta Walther & Sohne

szkło rozalinowe, lane, matowione; 12 x 30 x 16 cm; Niemcy, Huta Walther & Sohne, l. 30. XX w.

węgiel, papier; 45 x 56 cm.

Popielnica art déco

srebro cechowane próby 830, iworyna; wys. 5,5 cm, średn, 11 cm; na spodzie cechy: ERIC SAND, trzy korony, S, G pod koroną, A8; Szwecja, Göteborg, Eric Sand, 2 ćw. XX w. Stan zachowania: pęknięcie fabryczne przy jednej z obsadek podtrzymującej papierosa.

Komplet do herbaty

ceramika szkliwiona, ręcznie malowana; dzbanek - wys. 10 cm, cukiernica z pokrywką - wys. 11 cm, podgrzewacz - wys. 6,5 cm, średn. 13 cm, 8 spodeczków - średn. 14 cm, 7 filiżanek - wys. 6 cm; Ceramika niemiecka, 2 poł. XX w.

Czajnik - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; wys. 15 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60. - 70. XX w. Zapewne projekt Bolesława Książka.

Wazon art déco

szkło dymne; wys. 17,5 cm, średn. 19 cm; Polska, Huta Szkła J. Stolle „Niemen” (?), lata 30. XX w.

Dzbanuszek

porcelana biała, szkliwiona, dekorowana natryskiem, ręcznie malowana; wys. 12 cm; na spodzie wycisk: 11812.

Talerz dekoracyjny "Telewizor" projekt formy: Kazimierz KOWALSKI (1931 - 1999), dekoracji: Lucyna KOWALSKA (1930-2006)

porcelit, dekoracja reliefowa, lustrowa, opalizująca; 34 x 36 cm; sygn. na spodzie: PT w wieńcu z kwiatonem i wstęgą / TUŁOWICE / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice", lata 60./70. XX w.; Stan zachowania: zarysowania szkliwa.

Bez tytułu II - Stanisław WIŚNIEWSKI (1936-2016)

tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 63,5 x 49,5 cm. Stan zachowania: uszkodzenia papieru.

szko barwione w masie, ręcznie formowane, warstwowe; wys. 20 cm; Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Maselnica

drewno, metal niklowany, szkło bezbarwne, przeźroczyste; 10 x 25 x 11 cm; Polska (?), 2 tercja XX w.

Patera "Kapelusz" - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans, szkliwa; 36,5 cm; sygn. na spodzie stemplem: Made / in Poland / Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905 / Hand Painted / 6455; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, l. 60. XX w.

Lampa gabinetowa - Wytwórnia Sprzętu Zootechnicznego,

metal, tworzywo sztuczne, drewno; wys maksymalna korpusu: 125 cm (regulowany kąt nachylenia źródła światła); na spodzie metka oraz tabliczka firmowa; Spółdzielnia Pracy, Wytwórnia Sprzętu Zootechnicznego, Kraków, l. 60. XX w. Oryginalny klosz.

Cukiernica - Bayerische Metallwarenfabrik

ceramika szkliwona, ręcznie malowana, tworzywo, metalowy; pałąk - ruchomy; wys. korpusu: 7 cm, śred. korpusu: 13 cm; sygn. na spodzie: [Kościół w gwiazdach], stempel: BMF / N FOREIGH wycisk: 3360, stempel: 4113. Niemcy, Bayerische Metallwarenfabrik GmbH Nürnberg, 2 ćw. XX w. Stan zachowania: szczerba na spodzie.

Cena wywoławcza: 50

Para krzeseł

drewno czernione, tworzywo sztuczne; cm Niemcy (?), l. 60.-70. XX w.

emalia na metalu; średnica; 25 cm; Polska, Olkusz, 2 poł. XX w.

Figurka "Terier"

stop metali, szlagmetal; 8 x 8 x 3,5 cm; Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.

Cena wywoławcza: 50

Para kielichów - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na żółto, ręcznie formowane; wys. 20 cm, wys. 13 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w. stan zachowania: znaczne uszkodzenie pierścienia łączącego czarę z trzonem.

Wazon - proj. Józef PODLASEK (1934-1995)

szkło barwione w masie na brązowo, antico; wys. 29 cm; Huta Szkła w Zawierciu, lata 70. XX w.

szkło, barwione w masie na brązowo, matowe, ręcznie formowane; wys. 25 cm; Iran (?), ok. 1970 r.

Zestaw wazonów

ceramka szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 33 cm, 35 cm i 37 cm Polska, Włocławek, 3 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Para pojemników

miedź, mosiądz; wys. 6,5 cm i 7,5 cm; Europa Zachodnia, Austria (?), 1 ćw. XX w.

Zegar z figurą "Kobieta z psem" art déco

marmur, marblit, iworyna, metal patynowany, kompozycja metali, szkło; 32 x 66 x 20 cm; Europa Zachodnia, Francja (?), 2 ćw. XX w.Stan zachowania: brak kluczyka i wahadła; Rzeźba nawiązująca stylistyką do form Demétre'a Chiparus'a

Cena wywoławcza: 800

Patera autorska

ceramika; średn. 23,5 cm Polska, 2 poł. XX w.

ceramika szkliwiona; wys. 25 cm; Ceramika krakowska, 2 poł. XX w. Stan zachowania: ślady po spiłowaniu (szlifowaniu) wylewu

Butla - Wazon - Zakłady Materiałow Ogniotrwałych, Jaroszów

ceramika szkliwiona; wys. 24 cm; sygn. na spodzie: ZMO; Zakłady Materiałow Ogniotrwałych, Jaroszów, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Zestaw 3 karafek w formie postacji sarmaty, mnicha i myśliwego - Milenium

ceramika szkliwiona; ok. 22,5 cm (każdy). Ceramika krakowska, Milenium, 3 tercja XX w.

Wazon "Kora" - Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Rękodzieło", Tomaszów Mazowiecki

ceramika szkliwiona; wys. 36 cm; Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Rękodzieło", Tomaszów Mazowiecki, 3. tercja XX w. Stan zachowania: niewielki ubytek przy wylewie.

Talerz - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; średn. 33 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Wazon - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit szkliwiony; wys. 31 cm; sygn. na spodzie: P / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, 3 tercja XX w.

Cena wywoławcza: 50

porcelit szkliwiony; wys. 12 cm; sygn. na spodzie stempel: kartusz z litera P / PORCELIT PRUSZKÓW / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Kałamarz

szkło barwione w masie na żółto, ręcznie formowane; wys. 8 cm; Polska, 3. tercja XX w. stan zachowania: wewnątrz osad.

Lampa gabinetowa art déco

mosiądz, ceramika, tworzywo sztuczne; wys. 35 cm, średn. klosza: 31 cm; Polska, Fabryka Żyrandoli Elektrycznych A. Marciniak, lata 30. XX w. Stan zachowania: ramię podtrzymujące obsadkę po naprawie.

Pojemnik "Kogut" - Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice"

szkło prasowane, białe lattimo; 24 x 21 x 14 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. Stan zachowania: nakrywka ze szczerbą na gardzieli.

W drodze - Jerzy NAPIERACZ (ur. 1929)

monotypia, papier; 56,5 x 45 cm.

Zestaw 4 krzeseł

drewno lakierowane i czernione, buczyna, tapicerowane; 86 x 43 x 42 cm; meble przed konserwacją.

Lampka "Pingwin"

metal malowany, plastik, tworzywo sztuczne, szkło; wys. 21 cm; regulowana wysokość źródła światła; na spodzie: ZAOS; Polska, l. 70. XX w.

Dzban - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło bezbarwne, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 29 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, l. 60. - 70. XX w.

Kalia - proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

szkło warstwowe, barwione w masie na czerwono i biało, ręcznie formowane; wys. 15 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, l. 80. XX w.

Zestaw 3 szkieł - Huta Szkła "Tarnowiec”

szkło barwione w masie na bordowo, tonowane, przeźroczyste i matowe; wys. 27 cm, wys. 14 cm, wys. 41 cm; Huta Szkła "Tarnowiec” w Tarnowcu, 4. ćw. XX w.

Patera dekoracyjna - Spółdzielnia "Przyjaźń"

ceramika szkliwiona; średn. 26 cm; Spółdzielnia "Przyjaźń", Włocławek, lata 60. / 70. XX w. male zarysowanie

Dzbanuszek - Wazon

porcelit, natrysk wybierany, szkliwiony; wys. 17 cm Polska, Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach (?), 3 tercja XX w.

Patera - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona, średn. 21 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja XX w. W typie wyróbów Nadziei Kowalów.

ceramika szkliwiona; wys. 42 cm; W typie wyrobów Spółdzielni Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, 3 tercja XX w.

Amforka - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec"

ceramika szkliwiona; wys. 20 cm; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w. Zapewne projekt Izabeli Zdrzałki.

Cena wywoławcza: 50

ceramika szkliwiona; wys. 42 cm; Europa Środkowa, 3 tercja XX w.

Zestaw do herbaty

ceramika szkliwiona; wys. dzbanka z pokrywką - 20 cm, kubeczki (6 szt.) - wys. 4,5 cm Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze (?), 3. tercja XX w. Stan zachowania: od spodu szczerba na pokrywce.

szkło barwione w masie na zielono, ręcznie formowane; wys. 16 cm, średn. 18 cm; Huta Szkła w Zawierciu, lata 70. XX w.

Wazon ażurowy

ceramika szkliwiona; wys. 22 cm; na spodzie wycisk B; Spółdzielna Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, 3 tercja XX w.

ceramika szkliwiona; wys. 19,5 cm; Ceramika krakowska, 3 tercja XX w.

Cena wywoławcza: 50

148

Wazonik - W-113 - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych

porcelit szkliwiony; wys. 13 cm; sygn. na spodzie: Mi; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

149

szkło barwione w masie na fioletowo, ręcznie formowane; wys. 12 cm, średn. ok. 22 cm; Spółdzielnia „Kamionka” w Łysej Górze, 3 tercja XX w. Zapewne projekt Nadzieji Kowalów.

150

Cukiernica z wkładem szklanym - BRACIA HENNEBERG

plater, wkład szklany; wys. 15 cm, średn. 13 cm; oznaczenia przy uchwycie: BCIA HENNEBERG / 742. Warszawa, BRACIA HENNEBERG (firma czynna 1856-1939), 2 ćw. XX w.

151

Wazon art déco

szkło przeźroczyste, rżnięte, barwione w masie na jasno-fioletowo; wys. 15,5 cm; Czechosłowacja, 2 tercja XX w. - w typie wyrobów firmy Moser.

152

Budzik - Zakłady Maszyn Biurowych Predom Metron

plastik, tworzywo sztuczne; wys. ok. 13 cm (możliwość regulacji położenia tarczy wraz z korpusem); na tarczy napis: METRON / KWARC; budzik na baterie: R14; Zakłady Maszyn Biurowych Predom Metron w Toruniu, lata 70. XX w.

153

ceramika szkliwiona; wys. 18 cm; Polska, 3 tercja XX w. stan zachowania: dwa niewielkie uszkodzenia na krawędzi wylewu.

Cena wywoławcza: 50

154

ceramika szkliwiona; wys. 20 cm; Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT (?), Toruń (?), 3 ćw. XX w.

155

drewno egzotyczne; wys. 26 cm; stan zachowania: uszkodzenie rantu wkładu.

156

Dzbanek

ceramika szkliwiona; wys. 16 cm; Polska, w typie wyrobów warsztatów garncarskich Neclów, 2 poł. XX w.

157

Wazon tzw "Szpula" - proj. Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948)

szkło recznie formowane, barwione w masie na czerwono; wys. 36,5 cm; ZSA "Siemianowice" w Siemianowicach Ślaskich, filia HSG "Ząbkowice", l. 70. XX w. Stan zachowania: wewnątrz osad.

158

Amfora - Huta Szkła WARTA

szkło barwione w masie, ręcznie formowane, tonowane; wys. 34 cm; na korpusie nalepki firmowe: Watra i Pracownie Sztuk Plastycznych PPS; Huta Szkła WARTA, l. 70. - 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100

159

Popielniczka

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 5 cm, średn. 11 cm Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej (?), 4 ćw. XX w.

160

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 45 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.

161

szkło barwione w masie na brązowo, ręcznie formowane; wys. 29 cm; Huta Szkła "Prądniczanka", Kraków, 4 ćw. XX w. Stan zachowania: niewielkie uszkodzenia w zdobieniach.

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Kilim w kwiaty art déco

Warszawa 2021/04/28

Bomboniera ceramiczna

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Nike - rzeźba art déco

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Pomocnik art déco

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Kaseta

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

sitodruk, papier; 49 x 31 cm.

Warszawa 2021/04/28

Żyrandol

Warszawa 2021/04/28

Wazon z organiczną fakturą

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Zegar art déco

Warszawa 2021/04/28

Cukiernica art déco

Warszawa 2021/04/28

Zestaw do trunków, Milenium

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Kałamarz

Warszawa 2021/04/28

Zestaw wazonów - Železný Brod

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Zestaw dla palacza art déco

Warszawa 2021/04/28

Hokeista

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Ceramika - Milenium

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Patera dekoracyjna

Warszawa 2021/04/28

Patera

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Para krzeseł tapicerowanych

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Pojemnik na włóczkę

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Misa

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Zestaw 3 wazonów

Warszawa 2021/04/28

Figurka "Zebra"

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Wazon - forma ceramiczna

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Zestaw do trunków

Warszawa 2021/04/28

Misa dekoracyjna

Warszawa 2021/04/28

Zestaw toaletowy art déco

Warszawa 2021/04/28

Wazon art déco

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Maska

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Skalar - rzeźba

Warszawa 2021/04/28

Zestaw 3 naczyń

Warszawa 2021/04/28

Misa

Warszawa 2021/04/28

Wazon - Milenium

Warszawa 2021/04/28

Figurka "Słoń"

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Zestaw toaletowy art déco

Warszawa 2021/04/28

Wazon - proj. Vladislav Urban

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Kinkiet elektryczny

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Żyrandol, typ S I-7/17/6

Warszawa 2021/04/28

Zestaw mebli dla lalek

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Para masek ceramicznych

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Zestaw do trunków - Milenium

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Ekrytuar z figurą pawia

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Zestaw do kawy dla 4 osób

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

węgiel, papier; 45 x 56 cm.

Warszawa 2021/04/28

Popielnica art déco

Warszawa 2021/04/28

Komplet do herbaty

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Wazon art déco

Warszawa 2021/04/28

Dzbanuszek

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Maselnica

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Para krzeseł

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Figurka "Terier"

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Zestaw wazonów

Warszawa 2021/04/28

Para pojemników

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Patera autorska

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Kałamarz

Warszawa 2021/04/28

Lampa gabinetowa art déco

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Zestaw 4 krzeseł

Warszawa 2021/04/28

Lampka "Pingwin"

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Dzbanuszek - Wazon

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Zestaw do herbaty

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Wazon ażurowy

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Wazon art déco

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Dzbanek

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

Amfora - Huta Szkła WARTA

Warszawa 2021/04/28

Popielniczka

Warszawa 2021/04/28

Warszawa 2021/04/28

    Limit ceny