9. Aukcja Prac na Papierze (Sztuka Dawna) – 5 kwietnia 2022 r. godz. 19:30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem „9. Aukcji Prac na Papierze”, która tym razem podzielona została na 2 części: Sztukę Młodą i Sztukę Dawną.

Licytacja dzieł sztuki dawnej odbędzie się 05.04.2022 r. o godz. 19:30 na portalu Onebid.pl.

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745 - 1830)

Autoportret Norblina jako malarza, 1778

akwaforta, papier, 15,7 x 10,5 cm (odcisk płyty); sygn. p. d.: Norblin fecit 1778 (na płycie)

Kozak

akwaforta, papier, 7 x 6,1 cm (odcisk płyty);

Edmund Bartłomiejczyk (1885-1950)

Dziad i baba - autorska książka drzeworytnicza, 1922

drzeworyt, papier czerpany, 18,5 x 16,5 cm (okładka); 17 x 15,5 cm (strony); 8 kart dwustronnnych, okładka do J. I. Kraszewski Dziad i Baba, wydał Ludwik Fiszer, Warszawa 1922

Cena wywoławcza: 800

Tratwy, ok. 1931

drzeworyt barwny, papier, 24,8 x 27,6 cm (odcisk klocka); sygn. l. d.: gmerk artysty (na klocku); sygn i opisany u dołu: Tratwy - drzeworyt barwny Edm. Bartłomiejczyka / Tadeusz Tuszewski (ołówkiem); załamania arkusza

Góral prowadzący konia, 1932

drzeworyt barwny, papier, 24,6 x 19,2 cm (odcisk klocka); sygn. p. d.: gmerk artysty (na klocku); sygn u dołu: Edmund Bartłomiejczyk 1932. (ołówkiem); drobne odbarwienia papieru

Mieczysław WEJMAN (1912 - 1997)

Smuga cienia, 1948

drzworyt, papier żeberkowy, 16,1 x 26 cm (odcisk klocka); sygn. p. d.: M. Wejman - 48 (ołówkiem); na odwrocie tytuł autorski (?)

Ludwik Maciąg (1920 - 2007)

Przejażdżka konna, 1955

litografia, papier, 38,5 x 27 cm (odcisk kamienia); sygn. l.d.: LMaciąg 1955

A. KARIM FARG (XX w.)

Wesele na wsi, z cyklu: "Z kraju", 1977

such igła, akwaforta, akwatinta, 26,6 x 48,4 cm (odcisk płyty), sygn. p. d.: '(...) A. Karim - Farg 1977' oraz l. d.: 'Cykl z kraju Wesele na wsi', śr. d.: '3/5 (...)' oraz 'imp'

Videolit I (Pocałunek kozicy), 1990

litografia, papier; 56 x 80 cm (wymiar kompozycji), 65 x 87 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisany u dołu: Videolit I 90 - (Pocałunek kozicy) Litografia 1/5 H. Opałka (ołówkiem).

Videolit III, 1987

litografia, papier; 56 x 80 cm (wymiar kompozycji), 65 x 87 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisany u dołu: "Videolit III-87" Litografia 1/8 H. Opałka (ołówkiem).

Tadeusz MAKOWSKI (1882 - 1932)

Święty Biskup przy pulpicie z książkami

ołówek, papier, 17,5 x 24 cm (w świetle oprawy); opisany u dołu: Benozzo Gozzoli XV. s (Florenc. Szk) / szczegół ... "Décoracion d'antel; na odwrocie potwierdzenie autentyczności rysunku znajdującego się nakrtce szkicownika Tadeusza Makowskiego z jego autentyczną adnotacją wystawione przez prof. Jerzego Sienkiewicza (1975) oraz prof. Władysławy Jawordkiej (1989)

Cena wywoławcza: 10000

Feliks TOPOLSKI (1907 - 1989)

Otello - scena teatralna, 1954

węgiel, papier, 35 x 45 cm; sgn i opisany u dołu: Otello ...Feliks Topolski / 54

Artysta nieokreślony, polski

Spacerek, 1956

piórko, tusz, papier, 14 x 12,5 cm; sygn. p. d.: nieczytelnie / 56

Stanisław GRABOWSKI (1901-1957)

Akt siedzącej kobiety - studium

piórko, tusz, papier żeberkowy (Ingres), 30,2 x 23,2 cm; opisany na odwrocie

Cena wywoławcza: 500

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

długopis, papier; 29,8 x 21 cm, sygn. l. g.: ZDZISŁAW / BEKSIŃSKI (pieczęć);, na odwrocie napis: ZB. 59 (ołówkiem). Proweniencja: kolekcja prywatna, Poznań. Dawna kolekcja Marka Piaseckiego.

Cena sprzedaży: 20000

Edward Ałaszewski (1908-1983)

Polska, projekt ilustracji satyrycznej do "Przeglądu Sportowego", 1977

flamaster na podrysowaniu ołówkiem, kolaż, papier, 51 x 36 cm, sygn. u dołu: ała 77 oraz na odwrocie napis flamastrem: Ała komentuje / Polska piłka nożna / po wyeliminowaniu / Manchester / przez Widzew: / „Jaka ja właściwie / jestem...?” oraz pieczątka: Przegląd Sportowy. Projekt pochodzi z autorskiego cyklu "Ała komentuje" wydawanego przez "Przegląd Sportowy" w latach 70. XX wieku.

Edward Ałaszewski (1908-1983)

Pierwsza dama TP, projekt ilustracji satyrycznej do "Przeglądu Sportowego", 1977

flamastry na podrysowaniu ołówkiem, kolaż, papier, 49,5 x 38 cm, sygn. u dołu: ała 77, na odwrocie opisany: ała komentuje / Pierwsza Dama TP / Reprezentacyjna to ona chwilowo nie jest... oraz pieczątka: Przegląd Sportowy. Projekt pochodzi z autorskiego cyklu "Ała komentuje" wydawanego przez "Przegląd Sportowy" w latach 70. XX wieku.

Edward Ałaszewski (1908-1983)

Wesołych Świąt, projekt ilustracji satyrycznej do "Przeglądu Sportowego", lata '70 XX wieku

flamaster na podrysowaniu ołówkiem, kolaż, papier, 39 x 54,5 cm, na odwrocie pieczątka: Przegląd Sportowy. Projekt pochodzi z autorskiego cyklu "Ała komentuje" wydawanego przez "Przegląd Sportowy" w latach 70. XX wieku.

Gwidon Miklaszewski (1912 - 1999)

Epidemia Grypy, projekt ilustracji z cyklu „Nasza Syrenka” dla Ekspresu Wieczornego

piórko, tusz, gwasz, papier, 25 x 12,5 cm w świetle oprawy, sygn. p.d.: mi (monogram); naddarcia przy dolnej krawędzi

8 marca - "Dzień Kobiet", projekt ilustracji do "Expressu Wieczornego", l. 70-te XX wieku

piórko, tusz, gwasz, papier, 22 x 15,7 cm, sygn. p.d.: mi (monogram);

Lech Zahorski (1923 - 1993)

Zestaw 5 ilustracji satyrycznych z cyklu: "Najkrótsza recenzja" dla tygodnika "Antena", l. 80-te XX w.

piórko, tusz, ołówek, papier, 4 prace o wymiarach: 21 x 29,5 cm, sygn. p.d.: LECH ZAHORSKI. Na jednym arkuszu naderwany rożek

Artysta nieokreślony, chiński (?), XX w.

Peonie i wróbelek

tusz, akwarela, papier żeberkowy, 69,5 x 37 cm; opisany z prawej; p. d.: stempel artysty

Szkic plakatu do wystawy Franciszka Starowieyskiego w BWA w Zamościu w 1995 r.

pisak, gwasz, papier, 24,5 x 16,5 cm, na odwrocie okrągła pieczątka: ze zbiorów Franciszka Starowieyskiego z podpisem M. Starowieyskiego (syna artysty).

Staw w lesie koło Nowogardu, 1986

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton, 24 x 30; syg. i opisany u dołu: Staw w lesie koło nowogardu, sz [szczecińskie] - FBStarowieyski 1686; na odworocie stempel i potwiedzenie autentyczności T. Starowieyska

Słońce - Bogini Ra

węgiel, karton, 21 x 30 cm; na odworocie stempel i potwiedzenie autentyczności T. Starowieyska

Juliusz KOSSAK (1824 - 1999)

W pościgu za zającem, 1893

akwarela, gwasz, papier jasno szary, 31,7 x 47,5 cm; sygn. l. d.: Juliusz Kossak / 1893;

Cena sprzedaży: 32000

Tadeusz WOJCIECHOWSKI (1902 - 1982)

Św. Dominik, 1944

gwasz, papier, 64,5 x 11, 5 cm; sygnowane i opisane na odwrocie: Tadeusz Wojciechowski, Kraków 1944 r. (...) [skala] 1:5; drobne uszkodzenia u dołu kompozycji

Św. Jakub Mniejszy, 1944

Cena wywoławcza: 500

Św. Jakub Apostoł, 1944

Projekt witraża, 1951

gwasz, papier, 65,5 x 22 cm (w świetle oprawy); u dołu napis: PROJEKT TADEUSZ WOJCIECHOWSKI KRAKÓW 1951. WYK. S. G. ŻELEŃSKI

Cena wywoławcza: 800*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Helena ZAREMBA-CYBISOWA (1911-1986)

Luwr, 1947

akwarela, gwasz, na podrysowaniu ołówkiem, karton, 26,5 x 35 cm; sygn. l. d.: H. Zaremba Cybisowa Louvre 47; opisany na odwrocie

Ludwik Maciąg (1920 - 2007)

Portret pani w żółtej sukience

tempera, papier fotograficzny, 18 x 13 cm; ze spóścizny po artyście

Ludwik Maciąg (1920 - 2007)

Portret kobiety w chuście

gwasz, karton, 32,5 x 24,5 cm; ze spuścizny po artyście

Cena wywoławcza: 200*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Ewa PIECHOWSKA (ur. 1942)

Pejzaż imaginacyjny, 1974

gwasz, papier, 24 x 29,5 cm, sygn. p.d.: 1974 / E. Piechowska

Ewa PIECHOWSKA (ur. 1942)

Symfonia barwna - Pejzaż imaginacyjny

gwasz,papier, 29,5 x 41,5 cm, sygn.p. d.: E. Piechowska / E. Piech(?.)`

Romana GINTYŁŁÓWNA (1911-1988)

Pejzaż jesienny, 1975

akwarela, karton, 28 x 37 cm; sygn. p. d.: R. Gintyłłówna - 1975 (długopisem); opisana na odwrocie

Drzewa jesienią, 1975

akwarela, karton, 36 x 27 cm; sygn. l. d.: R. Gintyłłówna - 1975 (długopisem); opisana na odwrocie

Drzewa nad wodą, 1975

akwarela, karton, 34,5 x 26,5 cm; sygn. l. d.: R. Gintyłłówna - 1975 (długopisem); opisana na odwrocie

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

bez tytułu [Słońce]

gwasz, papier, 29,5 x 21 cm; sygn.p.d.: JAN MŁODOŻENIEC (ołówkiem)

Warszawa 2022/04/05

Warszawa 2022/04/05

Kozak

Warszawa 2022/04/05

Warszawa 2022/04/05

Tratwy, ok. 1931

Warszawa 2022/04/05

Góral prowadzący konia, 1932

Warszawa 2022/04/05

Smuga cienia, 1948

Warszawa 2022/04/05

Ludwik Maciąg (1920 - 2007)

Przejażdżka konna, 1955

Warszawa 2022/04/05

A. KARIM FARG (XX w.)

Warszawa 2022/04/05

Warszawa 2022/04/05

Videolit III, 1987

Warszawa 2022/04/05

Warszawa 2022/04/05

Feliks TOPOLSKI (1907 - 1989)

Warszawa 2022/04/05

Artysta nieokreślony

Spacerek, 1956

Warszawa 2022/04/05

Warszawa 2022/04/05

Warszawa 2022/04/05

Edward Ałaszewski (1908-1983)

Warszawa 2022/04/05

Edward Ałaszewski (1908-1983)

Warszawa 2022/04/05

Edward Ałaszewski (1908-1983)

Warszawa 2022/04/05

Warszawa 2022/04/05

Warszawa 2022/04/05

Lech Zahorski (1923 - 1993)

Warszawa 2022/04/05

Peonie i wróbelek

Warszawa 2022/04/05

Warszawa 2022/04/05

Warszawa 2022/04/05

Słońce - Bogini Ra

Warszawa 2022/04/05

Juliusz KOSSAK (1824 - 1999)

W pościgu za zającem, 1893

Warszawa 2022/04/05

Św. Dominik, 1944

Warszawa 2022/04/05

Św. Jakub Mniejszy, 1944

Warszawa 2022/04/05

Św. Jakub Apostoł, 1944

Warszawa 2022/04/05

Projekt witraża, 1951

Warszawa 2022/04/05

Luwr, 1947

Warszawa 2022/04/05

Ludwik Maciąg (1920 - 2007)

Warszawa 2022/04/05

Ludwik Maciąg (1920 - 2007)

Portret kobiety w chuście

Warszawa 2022/04/05

Ewa PIECHOWSKA (ur. 1942)

Pejzaż imaginacyjny, 1974

Warszawa 2022/04/05

Ewa PIECHOWSKA (ur. 1942)

Warszawa 2022/04/05

Pejzaż jesienny, 1975

Warszawa 2022/04/05

Drzewa jesienią, 1975

Warszawa 2022/04/05

Drzewa nad wodą, 1975

Warszawa 2022/04/05

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

bez tytułu [Słońce]

    Limit ceny