8. Aukcja Designu – 27 listopada, godz. 19.30

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Aukcji Designu w Pragalerii, która odbędzie się 27 listopada, o godz. 19.30, w siedzibie naszej galerii.
Przed aukcją zapraszamy w sobotę 23 listopada w godzinach 12.00-19.00 na showroom kolekcjonerski, podczas którego będą mogli Państwo zobaczyć wystawiane obiekty i porozmawiać z naszymi ekspertami.

Plakieta "Don Kichot"

Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999);
ceramika; 42 x 33 cm;
stan zachowania: spękania kafla.

Owocarka "Medaliony"

szkło prasowane; wys. 23 cm, średn. czaszy: 22,5 cm.
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, II poł. XX w.

Plakat turystyczny: "ZIEMIA KRAKOWSKA - DOLINA RABY"

proj. Jerzy NAPIERACZ (1929-2018), 1966;
druk, papier naklejony na tekturę (fabrycznie), 58,5 x 82,5 cm;
na odwrocie nalepka BWA w Krakowie z odręcznie wypisaną informacją m.in. autorem: Jerzy Napieracz, tytułem: plakat "Dolina Raby", i techniką wykonania.

Cena wywoławcza: 500

Wazonik kulisty

proj. Nadzieja KOWALÓW (1939 – 1998);
czerwona glinka, szkliwiona; wys. 12 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze
Analogiczny obiekt znajduje się Izbie Pamięci w Łysej Górze.

Cena wywoławcza: 800

porcelana, natrysk wybierany; średn. 32,2 cm;
sygn.: Karolina/Made in Poland, pieczątka: 82;

Cena wywoławcza: 600

Figurka "Dama w niebieskiej sukni"

Hanna MODRZEWSKA-NOWOSIELSKA (1917-2008);
ceramika szkliwiona; 23,5 cm;
stan zachowania: naprawy autorskie (?) prz szyi.

Cena wywoławcza: 900

Lampa sufitowa D-156

blacha niklowana, blacha chromowana, przewód elektryczny, tworzywo. Wymiary 70 cm x 37 cm x 37 cm;
Zakłady Wytwórcze Lamp Elektrycznych POLAM w Bielsku-Białej, lata 70 XX w.
Drobne rysy na metalu, odprysk na podsufitce. Brak tabliczki znamionowej.

Cena wywoławcza: 300

Zestaw 5 kieliszków

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019); szkło sodowe barwione w masie różowe i mleczne; wys. 24,5 cm

Plakat: ORBIS lädt nach Polen ein

proj. Marek MOSIŃSKI (1936-1998)
offset, papier; 93 x 66,5 cm; stan zachowania: zagniecenia, nieliczne rozdarcia papieru.

Cena wywoławcza: 200

Wazon fason DI

kanelowany, dekorowany czerwienią, złocony;
porcelana biała, szkliwiona; wys. 33,5 cm;
sygn. na spodzie [dzban] z wpisanym inicjałem ZB;
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" Zygmunt Buksowicz, Katowice.

Cena wywoławcza: 700

Wazon - dzban

porcelana biała malowana czerwienią i opalizującym szkliwem; wys. 43 cm;
sygn. na spodzie: "STEATYT" / [dzban] z wpisanym inicjałem ZB / KATOWICE, oraz na szyjce nalepka: Steatyt;

Cena wywoławcza: 800

Patera

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019); szkło sodowe, formowane ręcznie, barwione w masie na kolor rubinowym; 5 X 30 cm; spód szlifowany, ślad przylepca, drobne rysy na spodzie, niesygnowana.

Patera „Kapelusz”

proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990); fajans ręcznie malowany, szkliwiony; średn.: 30 cm; sygn. na spodzie: sygn. na spodzie: Made / in Poland / Zakład Fajansu Rewolucji 1905 (w otoku) oraz WŁOCŁAWEK (po środku) / Hand / painted / 3293; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku.

szkło sodowe, barwione w masie; 11,5 x 30 x 28 cm.
Huta „Laura” w Tarnowie, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Serwis do kawy "Milo" z motywem olimpijskim

proj. formy Adam SADULSKIi (1934-2010);
składający się z dzbanka z pokrywką - wys. 22 cm, cukiernicy z pokrywką - wys. 8,5 cm, filiżanki 5 szt. - wys. 7 cm, spodki 6 szt. - średn. 13,5 cm;
porcelana biała, szkliwiona, złocona, dekorowana pasem barwnej aplikacji z przedstawieniami dyskobola oraz kół olimpijskich poniżej;
sygn. na spodzie: pod koroną w owalu napis Karolina / MADE IN POLAND;
Zakłady Porcelany Stołowej ''Karolina'' w Jaworzynie Śląskiej, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 500

Owocarka "Migdały"

proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)
szkło prasowane, barwione w masie; wys.: 20,5 cm, średnica: 20 cm.

zielono-biało-niebieski;
porcelana, farby natryskowe; wys. 29,5 cm;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND;
Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie

Cena wywoławcza: 500

Wazon "Lidia"

proj. formy Wincenty POTACKI (1904-2001);
porcelana dekorawana farbami natryskowymi, szkliwiona; wys. 16,5 cm;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND poiżej nieczytelny numer oraz dodatkowy nieczytelny czarny stempel.

Zestaw do miodu pitnego "Kurka"

w składzie: karafka z pokrywką – wys. 21 cm i 5 kieliszków – wys. 4,5 cm;
ceramika, szkliwo zaciekowe;
Spółdzielnia Rzemieślnicza Reflex, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 300

Plakieta dekoracyjna

ceramika szkliwiona; 22 x 26,5 cm;
sygn. na odwrocie wyciskiem: MI oraz autor RĘKODZIEŁO / PROJ. A. ZAJĄC
Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych

Świecznik

żeliwo, 15 x 22 x 8,5 cm

Cena wywoławcza: 200

Plakat: Orbis invites you to Poland

proj. Dariusz BYLINKA - projektant; Jacek WOŁOWSKI - fotografia
offset, papier; 89,5 x 67 cm; stan zachowania: zagniecenia papieru.

Cena wywoławcza: 200

Wazonik okrągły z oplotem

czerwona glinka, szkliwiona; wys. 8 cm;

Cena wywoławcza: 800

Kilim "Czarny Dunajec"

wełna owcza; 177 x 144,5 cm;
wszyta metka: ZDZ Kraków, Warsztaty Szkoleniowe, Czarny Dunajec z maszynowo wypisaną informacją m.in.: kilim płochowy / WTK-1 / wełna owcza

proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934), 1976 r.
szkło sodowe, prasowane i formowne ręcznie, dwuwartwowe; 37,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 3. tercja XX w.
Stan zachowania: rysy użytkowe na spodzie.

Gazetnik z kompletu mebli - typ 1329

proj. Rajmund Teofil HAŁAS (1925 - 2008)
drewno lakierowane; 55 x 60,5 x 27 cm;
Bydgoskie Fabryki Mebli, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 1250

Zestaw do napojów

proj. Lucyna PIJACZEWSKA,
w składzie dzbanek i 5 szklanek;
szkło sodowe, barwione w masie na kolor seledynowy, nawodzone; wys. dzbana: 24 cm, wys. szklanki: 10,5 cm;
Huta Szkła Kryształowego „Sudety” w Sczytnej Śląskiej, lata 70 XX w.

Cena wywoławcza: 350

fajans, malowany ręcznie, szkliwiony; średn. 30 cm;
sygn. Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905; 7456; mal. Ż. Syroczyńska
Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 400

Zestaw naczyn wzór „Perełki”

Wanda ZAWIDZKA-MANTEUFFEL (1906 - 1994), projekt dla IWP z 1951;
w skład zestawu wchodzą: 4 miseczki i 4 spodki;
szkło zielone, przeźroczyste; wys. miseczki 3,5 cm, średn. miseczki: 12,3 cm, średn. spodka: 14,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej

Cena wywoławcza: 250

Butla

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019) szkło sodowe, antico, barwione w masie, nawodzone; 30 cm; Huta Szkła Kryształowego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, 3. tercja XX w.

Zestaw 9 gazet - „Świat Mody”

5 szt. kompletnych, 4 szt. z ubytkami – wycięte elementy; 34 x 24 cm, numery 7, 8, 9, 12, 16, 18, 19, 21, 22 z lat: 1951-1955.

Cena wywoławcza: 200

Wazon "Lodowy grys"

szkło prasowane, barwione w masie, wys. 15 cm
Huta Szkła "Prądniczanka" w Krakowie, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Plansza III

projekt dla Zakładów Fajansu "Włocławek" we Włocławku;
dekoracja serwisu obiadowego (wazy, talerza, półmiska);
ołowek, tusz (?), szablon, papier; 31,5 x 21,5 cm;
stempel: 3160;
stan zachowania: ślad po złożeniu arkusza.

Plansza II - Victoria

projekt dekoracji dla Zakładów Fajansu "Włocławek" we Włocławku
ołowek, tusz (?), papier; 21 x 29,7 cm;
l. g. stempel: Zakład Fajansu / "WŁOCŁAWEK", p. g.: maszynowy opis: Imbryk Victoria, cukiernica Viktoria, / mlecznik Victoria" dek. 900!. / Kl. II.
stan zachowania: arkusz przed konserwacją.

Plansza I - Serwis do herbaty

gwasz, papier; 32 x 20,5 cm;
stan zachowania uszkodzenia rogów, ślady po złożeniu arkusza.

Patera „Kapelusz”

proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990);
fajans ręcznie malowany, szkliwiony; średn.: 30 cm;
sygn. na spodzie: Hand Painted / Zakład Fajansu Rewol. 1905 (w otoku) oraz WŁOCŁAWEK (po środku) / Made / in Poland / 3293;
Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku.

proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)
kamionka szlachetna; 41 cm;
na podzie odręcznie: mal. Irena Niziołek;
Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu

Cena wywoławcza: 600

Talerz dekoracyjny 17

porcelit, szkliwiony, natrysk wybierany; średn. 32 cm;
sygn. na spodzie: PT w wieńcu z kwiatonem i wstęgą / TUŁOWICE / MADE IN POLAND;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice"

Cena wywoławcza: 500

Patera

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019);
szkło sodowe, formowane ręcznie, barwione w masie na kolor zielony; 5 x 30 cm;
spód szlifowany, ślad przylepca, drobne rysy na spodzie, niesygnowana.

Komplet Resovia

składa się z okrągłej tacy, imbryka, mlecznika z nakrywką, cukierniczki, 6 filiżanek, 6 podstawek pod filiżanki i 5 łyżeczek;
plater cechowany (MET, 3R w kwadracie);
taca - średn. 27,4 cm,
imbryk: 12,5 x 17 x 12 cm;
mlecznik: 8,3 x 10,2 x 7,4 cm;
cukiernica: 5,7 x 7,2 cm;
filiżanki: 3,8 x 8,7 x 7,2 cm;
podstawki : średn. 11,2 cm;
łyżeczki: dł. 7,2 cm.
Rzeszów, wg projektu Andrzeja Szadkowskiego z 1979 r., XX w.

Cena wywoławcza: 1300

Para wazonów falbanką

proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002);
szkło sodowe, dwuwarstwowe, ręcznie formowane; 30 i 30,5 cm;
Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 200

Wazon Calypso

proj. Zbigniewa Śliwowska - Wawrzyniak (1931- 2003)
porcelana malowana, natrysk
na spodzie znak wytwórni: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND oraz oznaczenia numeryczne farbą: C-516-1068 / 8.

Figurka "Lis skradający się"

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1957 r.; porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; 4,5 x 20 x 8 cm; sygn. i oznaczenia: [znak firmowy] / WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND, nr: W/17/223.. / 9 (czarną farbą); Zakład Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 700

Wazon z dekoracją śląską

szkło barwione i bezbarwne, platerowane, dekoracja wybierana; wys. 32 cm.

Cena wywoławcza: 300

Wazon fason AY

porcelana biała, szkliwiona, natrysk wybierany, złocenia; wys. 21 cm; sygn. na spodzie "STEATYT" / [dzban] z wpisanym inicjałem ZB / KATOWICE / Ręcznie / malowane / MADE IN POLAND oraz farbą: AY; Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" Zygmunt Buksowicz, Katowice.

Patera na nóżce

proj. Ludwik FIEDOROWICZ (ur.1948);
szkło sodowe, prasowane maszynowo, barwione w masie, hialitowe; 16 x 20 cm;
nieliczne wady produkcyjne, wada włosowata we wnętrzu misy, widoczne ślady po łączeniu formy;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

porcelana, natrysk wybierany, 31,5 cm;
sygn. C w trójkącie / Chodzież / Made in Poland i ręcznie: Hand painted/ 4428/ 62;
Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, II poł. XX w.
Stan zachowania: drobne przebarwienia.

Świecznik z metalu

metal; 20 x 32 x 10,2 cm
Polska, II poł. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Wazon "Lidia"

projekt formy: Wincenty Potacki
porcelana; 24,5 cm;
sygn. Ćmielów Made in Poland oraz ręcznie C/35.714 / 29;
Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów, lata 60 . XX w.

Plakieta "Adam i Ewa"

ceramika, malowana, szkliwiona; 39 x 85 cm (wymiar całości składającej się z 3 kafli);
na odwroice nalepka z maszynowym opisem: PARADIES / Keramikplatte / 85 x 39 cm / DM 1035 ,- oraz stempel wywozowy;
stan zachowania: drobne ubytki w niewielkich elementach

Cena sprzedaży: 3900

Wazon fason CM

porcelana biała, szkliwiona, złocenia; wys. 31,5 cm;
sygn. na spodzie: "STEATYT" / [dzban] z wpisanym inicjałem ZB / KATOWICE oraz: CM (złota farbą);
Przetarcia złoceń.

Cena wywoławcza: 400

Wazon fason BF

porcelana biała, szkliwiona, złocenia; wys. 26,5 cm;
sygn. na spodzie: "STEATYT" / [dzban] z wpisanym inicjałem ZB / KATOWICE oraz BF (zieloną farbą);

Cena wywoławcza: 400

Wazon - dzban fason ZZ

porcelana biała, szkliwiona, malowana; wys. 25,5 cm;
sygn. na spodzie: "STEATYT" / [dzban] z wpisanym inicjałem ZB / KATOWICE oraz wycisk: ZZ/1;

Cena wywoławcza: 400

porcelana biała, dekorowana tamponażem, szkliwo opalizujące; wys. 26,5 cm;
sygn. na spodzie: [znak wytwórni] / WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND / 7.

Cena wywoławcza: 250

Fotel typ 0/300-192

proj. Juliusz KĘDZIOREK;
drewno bukowe, materiał tapicerski; 69 x 65 x 69 cm;
Bystrzyckie Fabryki Mebli (?), lata 60. XX w.
Fotel po renowacji stolarsko-tapicerskiej.

Cena wywoławcza: 1350

Patera „Kapelusz”

fajans ręcznie malowany, szkliwiony, dekoracja typu "kora"; średn.: 30 cm;
sygn. na spodzie: sygn. na spodzie: Made / in Poland / Zakład Fajansu Rewolucji 1905 (w otoku) oraz WŁOCŁAWEK (po środku) / Hand / painted / 6492 (?);

Wazon Włocławek

proj. Jan SOWIŃSKI (1911 - 1990), 1960 r.
wzór nr 430;
fajans malowany podszkliwnie, wys.: 31,4 cm;
na spodzie znak wytwórni pod szkliwem: Zakład Fajansu Rewolucji 1905 (napis w otoku) WŁOCŁAWEK (po środku);
Zakłady Fajansu ''Włocławek'' we Włocławku

Cena wywoławcza: 250

czerwona glinka, szkliwa zaciekowe; średn.: 21 cm
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60. XX w.
Zachowana naklejka znamionowa.

Cena wywoławcza: 150

Wazon "Fala"

proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934), 1980-1981 r.
szkło prasowane, hialitowe; 24,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 300

Butla

proj: Jerzy SŁUCZAN - ORKUSZ (1924-2002);
z uszami ze szczypanką i zaklaśnięciem;
szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 20 cm;
Krakowski Instytut Szkła, 1972 r.

Wazon "Osiołek"

proj. Czesław Zuber (1948);
szkło sodowe, formowane ręcznie, barwione w masie; wys. 16,5 cm;
Huta Szkła Artystycznego "Barbara" Polanicy Zdroju, lata 70. XX w.

proj. Ludwik FIEDOROWICZ (1948);
szkło sodowe, formowane ręcznie, barwione w masie na koloro oranżowy; wys. 33cm;
Huta Szkła Artystycznego "Staszic" w Dąbrowie Górniczej (filia HSG "Ząbkowice"), lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 200

Zestaw do napojów

proj. Czesław Zuber (1948);
szkło sodowe, formowane ręcznie, barwione w masie; wys. dzbanka: 26,5 cm, 6 szklanek: 10 cm;

Komplet 2 kielichów

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019); szkło sodowe, barwione w masie, typu "antico"; 33 cm (oba kieliszki); Huta "Barbara" w Polanicy Zdroju, lata 80. XX w.?

Cena wywoławcza: 200

Kielich dekoracyjny

szkło barwione, ręcznie formowane, 24,5 cm
Instytut Szkła i Ceramiki w Krakowie, lata 70.XX w.?

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Monachium 1974 - talerz okolicznościowy

porcelana biała, szkliwiona, złocona, dekorowana kalką; średn.: 17,2 cm;
sygn. na spodzie: W / Wawel / MADE IN / POLAND / -.

Figurka dwóch gęsi

porcelit malowany, szkliwiony; 10 x 6,5 x 8 cm;
sygn. na podzie: C w trójkącie i wieńcu / MADE IN POLAND / 3;
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, 3 ćw. XX w.

Wazon fason RR

porcelana biała, szkliwiona, złocenia; wys. 25,5 cm;
sygn. na spodzie: "STEATYT" / [dzban] z wpisanym inicjałem ZB / KATOWICE oraz wycisk: RR1;
stan zachowania: drobne przetarcia złoceń

Cena wywoławcza: 400

Talerz reklamowy: „Kieleckie Zakłady Wyrobów Papierniczych”

porcelana dekorowana kalką; średn.:19 cm;
pieczęć wytworni;
Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, 4. ćwierć XX w

Cena wywoławcza: 50

Karafka "Baba"

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019) szkło sodowe typu antico, formowane ręcznie, barwione w masie; Wysokość 26 cm; Huta Szkła Kryształowego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, 3. tercja XX w. Brak korka.

Cena wywoławcza: 500

Komplet talerzy deserowych

szkliwiona czerwona glinka, wielobarwne szkliwa zaciekowe; średn. 17 cm;
Spółdzielnia "Przyjaźń" we Włocławku, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 150

Rzeźba ceramiczna

ok. 1969 r
Maria Tadeusz (Teddy) Sempiński (1927 - 1998)
ceramika malowana, szkliwiona; 9 x 6,2 x 3,5 cm;
sygn. na spodzie: Sempliński (pieczątką) oraz okrągła pieczeć: HOO...NAS / KERAMIK z inicjałem wewnątrz oraz z napisem poniżej: SWEDEN; odręczna adnotacja długopisem, data (?) 1969.
Studiował w Art College w Sztokholmie.

Cena wywoławcza: 150

Talerz, Łysa Góra

czerwona glinka, szliwiona, malowana; średn.: 21,5 cm;

Cena wywoławcza: 50

Talerz Łysa Góra

czerwona glinka, szkliwiona, malowana; średn.: 33cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Plakat turystyczny: ZIEMIA KRAKOWSKA - CAMPING

druk, papier naklejony na tekturę (fabrycznie), 83,5 x 58,5 cm;
na odwrocie nalepka BWA w Krakowie z odręcznie wypisaną informacją m.in. autorem: Jerzy Napieracz, tytułem: plakat "Camping", i techniką wykonania;
plakat zaprojektowany w 1966 r.

Cena wywoławcza: 500

Świecznik

ceramika malowana, szkliwiona; 8 x 16,5 x 4,5 cm;
na spodzie fragment papierowej nalepki z drukowanym napisem: TECHNOP[LAST] / SP-NIA;
Rzemieślnicza Spółdzielnia „Technoplastyka” Kraków, II poł. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Wazon z ikebaną

ceramika; 25 cm;
Millenium Kraków, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 150

Lampa sufitowa "Tykwa"

proj. Adam SADULSKI (1934 - 2010);
porcelit, szkliwa zaciekowe; wys. 26 cm, średn. klosza: 15,5 cm;
sygn.: Mi / Mirostowice

Ikebanka

ceramika szkliwiona; 4,5 x 10,5 x 7,5 cm;
na spodzie fragment papierowej nalepki z imieniem i nazwiskiem: Ceramika Szlachetna / Barbara Kukla / Kudowa Zdr. 1 maja 10 (...).

Cena wywoławcza: 70

Wazon "Dinozaur"

proj. Jerzy SACHA (ur. 1931);
czerwona glinka, szkliwa zaciekowe; 37 cm;

Cena wywoławcza: 250

Plakat: POLAND, a land of interesting National Parks and thrilling hunting

proj. Jerzy CZERNIAWSKI (ur. 1947)
offset, papier; 66 x 97 cm; stan zachowania: uszkodzenia papieru, zalania.

Cena wywoławcza: 200

Figurka „Sarna”

porcelIt, natrysk wybierany, ręcznie malowana, szkliwiona; 9,5 x 11 x 7 cm;
sygn. P w wieńcu / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND (zatarte) oraz stemple 1 5 6 4 7, Ręcznie malowane;
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, 2. poł. XX w.

Figurka "Zając"

porcelit malowany, szkliwiony; 11 x 10 x 5,5 cm;
sygn. P w wieńcu Chodzież oraz stemple: 156, Ręcznie malowane;

Cena wywoławcza: 100

Figurka "Mały zajączek"

porcelit malowany, szkliwiony; 5,5 x 7 x 6 cm;
nie sygn.

Talerz z cyklu „Bajki”

porcelana; dekoracja wykonana w technice sitodruku, średn.: 24 cm;
sygnatura: Karolina/ MADE IN POLAND / 1 / 34;
Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej.

Butelka na miód

Spółdzielnia CERAMIKA ARTYSTYCZNA w Bolesławcu, lata 70. XX w.
ceramika lejna, kmaionka, szkliwo transparentne, szkliwo zaciekowe;
Na spodzie naklejka znamionowa: "Sp-nia Ceramika Artystyczna Bolesławiec Kamiona biała".

Figurka "Lis"

porcelit; 20 x 30 x 11,5 cm;
sygn.: P (w wieńcu)/Chodzież/Made in Poland, stemple: 15537, Ręcznie malowane
Zakłady Porcelany i Porcelitu Stołowego "Chodzież" w Chodzieży, 2. poł. XX w.

Cena wywoławcza: 250

Figurka "Owczarek"

porcelit malowany, szkliwiony; 19,5 x 22,5 x 6,5 cm;
sygn. na spodzie: P w wieńcu z napisem CHODZIEŻ/ MADE IN POLAND oraz numer z dopiskiem: 35336 ? / Ręcznie malowane;
Stan zachowania: skaza na uchu.

Cena wywoławcza: 250

Figurka "Koń"

porcelit malowany, szkliwiony; 20 x 24 x 7,5 cm;
sygn. na spodzie: P w wieńcu z napisem CHODZIEŻ/ MADE IN POLAND oraz numer z dopiskiem: ...5682 ? / Ręcznie malowane;

Cena wywoławcza: 250

Figurka "Jamnik"

porcelit malowany, szkliwiony; 13,5 x 22 x 7 cm;
sygn. na spodzie: P w wieńcu z napisem CHODZIEŻ/ MADE IN POLAND oraz numer z dopiskiem: 15637 / Ręcznie malowane;

Cena wywoławcza: 250

fajans malowany, szkliwiony; 15 x 15,3 cm;
pieczęć wytwórni;
Polskie Zjednoczone Fabryki Fajansu Włocławek, lata 1945-1955.

Cena wywoławcza: 100

kamionka szlachetna; 35 cm;

Serwis "Carry"

na 6 osób
w składzie, dzbanek z pokrywką – 18 cm, cukiernica z pokrywką – wys. 9 cm, mlecznik – wys. 9 cm, 6 filiżanek – wys. 5,5 cm i 6 spodków – średn. 12,7 cm; porcelana biała, szkliwiona, dekorowana kalką, złocenia;
sygn. na spodzie: znak wytwórni oraz stemple numeryczne;

Cena wywoławcza: 200

Owocarka "Romby i guziki"

szkło prasowane; wys.: 21 cm, średnica: 17 cm.
Huta Szkła Gospodarczego ""Ząbkowice"" w Dąbrowie Górniczej, II poł. XX w.

Cena wywoławcza: 100

dekorowany abstrakcyjnym malunkiem??? zielono-brązowym;
porcelana biała, ręcznie malowana, szkliwiona; średn. 33 cm;
sygn. na spodzie: W / WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND;
Zakład Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu

Cena wywoławcza: 500

dekorowany fuksjową malaturą w kołnierzu;
Porcelana biała, ręcznie malowana, szkliwiona; średn.: 32 cm;
sygn. na spodzie: W / Wawel / MADE IN / POLAND / - / 4;

Cena wywoławcza: 500

Wazon „Okulus”

proj. Jan Sylwester Drost (ur.1934)
szkło sodowe, prasowane, barwione w masie na kolor rosalinowy, wys.: 22 cm

Popielnica

szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane; 4,5 x 15 cm;
Krakowski Instytut Szkła (?), lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Talerzyk ozdobny

fajans malowany; 18,2 cm;
sygn.: Zakłady Fajansu we Włocławku im. Rewolucji 1905 orz ręcznie: malow.: M.P. Koch
Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 50. XX w.

Wazon - dzban fason CX

złocony „różowym złotem”
porcelana biała, szkliwiona; wys.: 28 cm;
sygn. na spodzie: "STEATYT" / [dzban] z wpisanym inicjałem ZB / KATOWICE oraz złotą farbką: CX;

Wazon - dzban fason CX

porcelana biała, szkliwiona, złocenia; wys. 28 cm;
sygn. na spodzie "STEATYT" / [dzban] z wpisanym inicjałem ZB / KATOWICE, oraz: CX (złotą farbą);

złocony, z pomarańczową dekoracją, wklęsło-wypukły;
porcelana biała, szkliwiona; wys. 30,5 cm;
sygn. na spodzie: "STEATYT" / [dzban] z wpisanym inicjałem ZB / KATOWICE oraz wycisk: ... (nieczytelny);

Wazon fason DG

złocony, z żółtą dekoracją, wklęsło-wypukły;
porcelana biała, szkliwiona; wys. 30 cm;
sygn. na spodzie: "STEATYT" / [dzban] z wpisanym inicjałem ZB / KATOWICE (zatarte) oraz: DG (farbą);

Cena wywoławcza: 500

proj. formy: Zofia Przybyszewska, 1958 r.
porcelit, szkliwo zbiegające, 21,5 x 9,5 x 8 cm;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie
na spodzie znak wytwórni oraz PRUSZKÓW / MADE IN POLAND (stempel).

Cena wywoławcza: 300

Ikebana

proj.Wiesława Gołajewska (1929-2015)]
porcelit, szkliwo zbiegające; 13,5 x 19 x 15 cm.
Fabryka Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, lI poł. XX w.

Cena wywoławcza: 400

Wazon "Noga słonia"

proj.Wiesława GOŁAJEWSKA (1929-2015)]
porcelit, szkliwo zbiegające; wys.38 cm

Cena wywoławcza: 200

Figurka "Żyrafa"

proj. Stanisław MOŻDŻEŃ (ur. 1938), lata 50. XX w.
porcelana szkliwo opalizujące; 23,5 x 13 x 8,5 cm;
na spodzie zatarty numer farbą: KF-734 ... (nieczytelnie)

Cena wywoławcza: 300

Serwis "Goplana"

proj. Wincenty POTACKI, 1960 r.
w składzie: 6 filiżanek - wys. 8 cm, 6 spodków - średn. 14 cm, mlecznik - 13,5 cm, cukiernica z pokrywką - 13,5 cm, dzbanek z pokrywką;
porcelana, farby natryskowe różnokolorowe, złocenia; sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND oraz stemple numeryczne;
Ćmielów;
Stan zachowania: jedna filiżanka posiada niewielkie ukruszenie.

Cena wywoławcza: 1200

szkło sodowe, prasowane; wys. 23 cm;
Huta "Hortensja" w Piotrkowie Trybunalskim, lata 60. XX w.

porcelana natrysk wybierany, złocenia; średn. 30,5 cm;
na plycie napis: "K-ce 26. VI 1968"
sygn.: B w otoku /Made in Poland, oraz złotą farbą ręcznie: „Z okazji Urodzin – od przyjaciół”;
Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 500

porcelit, dekoracja reliefowa, lustrowa, opalizująca; średn. 32,5 cm; sygn. na spodzie: PT w wieńcu z kwiatonem i wstęgą / TUŁOWICE / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice" Spękania szkliwa na spodzie.

Cena wywoławcza: 600

Plakat: Navigation Sur Les Voies Fluviales Polonaises

proj. Witold JANOWSKI (1926-2006) offset, papier; 97 x 67 cm; stan zachowania: uszkodzenia papieru.

Cena wywoławcza: 300

Patera „Telewizor”

projekt formy: Kazimierz KOWALSKI (1931 - 1999), dekoracji: Lucyna KOWALSKA (1930-2006); porcelit, dekoracja reliefowa, lustrowa, opalizująca; 34 x 36 cm; sygn. na spodzie: PT w wieńcu z kwiatonem i wstęgą / TUŁOWICE / MADE IN POLAND oraz nr 14; Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice", lata 60./70. XX w. Stan zachowania: zarysowania szkliwa.

Cena wywoławcza: 600

porcelana, farby, złocenie; 22 cm; sygn.: znak fabryki (G pod koroną), stempel: 50 GIESCHE, Katowice, I poł. XX w.

Cena wywoławcza: 300

Komplet deserowy "Sahara"

proj. Eryka Trzewik-Drost; w składzie patera (średn. 29,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (średn. 18,5 cm); szkło sodowe, prasowane, barwione w masie na kolor miodowy; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.

Wazon "Lidia"

proj. Wincenty POTACKI (1904-2001); porcelana, farby natryskowe, wybierane, szkliwienie; wys. 23,8 cm; na spodzie znak wytwórni pod szkliwem: Ć / ĆMIELÓW / MADE/ IN POLAND oraz wypis: C-135-710 / 31; Zakłady Porcelany Stołowej ''Ćmielów'' w Ćmielowie, lata 60. XX w.

Wazon kręcony

porcelana, farby natryskowe lub kalka, szkliwienie; wys. 28,5 cm; sygn. na spodzie: B w otoku / MADE IN POLAND (zielenią, kalka) oraz numer: 5072/182 (odręcznie, czarną farbą); Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach

Cena wywoławcza: 200

Wazon z uszami fason M

porcelana malowana, szkliwiona; 27,5 x 24 x 17 cm; sygn. na spodzie: "STEATYT" / [dzban] z wpisanym inicjałem ZB / KATOWICE oraz wycisk M i ręcznie M; Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" Zygmunt Buksowicz, Katowice

Cena wywoławcza: 100

Kielich

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019); szkło sodowe w typie antico,formowane ręcznie, barwone w masie na kolor zielony; wys. 36,5 cm; Huta Szkła Artystycznego"Barbara" w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w.

Figurka "Dama z lustrem"

Hanna MODRZEWSKA-NOWOSIELSKA (1917-2008); ceramika szkliwiona; 24 cm.

Cena wywoławcza: 900

ceramika; 15 x 15 x 11,5 cm; na spodzie ręcznie podszkliwnie: P2; Szkoła Sztuk Pięknych w Warszawie, lata 20 -te, pracownia W. Jastrzębowskiego

Cena wywoławcza: 650

Pojemnik prostopadłościenny z dekoracją sznurową

proj. Nadzieja KOWALÓW (1939 – 1998); glinka, szkliwiona 10,5 x 11,5 x 11,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego ""Kamionka"" w Łysej Górze

Figurka "Kotka leżąca"

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1958; porcelana, czarna farba naszkliwna; 13 x 31 x 18 cm; numerowana czarną farbą: C-211-729 / 20 oraz stempel: Cena / 70,-. Fabryka Porcelany Ćmielów, po 1958

Figurka „Smutny Piesek”

porcelit, malowany, szkliwiony; wys. 12 x 12,5 x 8,5 cm; zachowana naklejka: Zakłady Porcelitu Chodzież z pod której wystaje fragment znaku wytwórni; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, 2. poł. XX w.

Cena wywoławcza: 150

Talerz malowany

fajans malowany; średn.: 32 cm; sygn.: pieczęć wytwórni, wycisk: 5.38 i numer stemplem: 3154; Fabryka Fajansu Teichfelda i Asterbluma we Włocławku (1882 - 1939)

Cena wywoławcza: 150

Zestaw do kawy „Kajtek”

proj. Zofia GALIŃSKA, z 1961 roku porclit dekorowana kobaltem, szkliwiony; wskładzie: 10 filiżanek - wys. 5,2 cm i 10 talerzyków - średn. - 11,5 cm, dzbanek z pokrywką - wys. 18,5 cm, cukiernica z pokrywką - wys. 7 cm i mlecznik - wys. 11 cm; nie sygn.; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie

Cena wywoławcza: 600

Plakat: ORBIS zaprasza do Polski

proj. Bogusław LUSTYK (ur. 1940) offset, papier; 97 x 66 cm; stan zachowania: zagniecenia papieru.

Cena wywoławcza: 300

Flakon na perfumy

porcelana biała, szkliwo opalizujące, korek z tworzywa; wys. 18,5 cm; sygn. na spodzie: B w wieńcu / Made in Poland (zieloną kalką, podszkliwnie); Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach

Cena wywoławcza: 50

Popielniczka

porcelit; 5 x 12,6 x 10,5 cm; sygn.: pieczęć fabryki; Zakłady Porcelitu Stołowego Tułowice, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 150

porcelit, natrysk wybierany, (fioletowy); średn. 30,5 cm; sygn. P/ Chodzież/ Made in Poland; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, II poł. XX w. Stan zachowania: przebarwienia na płycie.

Wazon "Tańce Polskie" Zofii Stryjeńskiej

porcelana, kalka, natrysk; 48,5 cm; sygn. Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND / 4

Cena wywoławcza: 500

Patera na nóżce w stylu art deco

szkło prasowane, barwione na kolor rosalinowy; 14 x 23,5 x 21,5 cm.

Cena wywoławcza: 300

Tablica ostrzegawcza

"Nie przechodź pod wiszącymi ciężarami"; blacha przykręcona na karton; 60,5 x 49 cm

Cena wywoławcza: 150

Lampka biurkowa

metal emaliowany, metal niklowany, plastik, biały przewód; wys. ok. 37,5 cm (wysokość regulowana); Warszawskie Zakłady Oświetleniowe, typ B-4064/1-1; stan zachowania: drobne zarysowania.

Cena wywoławcza: 200

Figurka "Pingwin"

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1957; porcelana szkliwiona, malowana; wys.: 17,5 cm; sygn. zatarta i oznaczenia: 46 (stempel); Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w.; stan zachowania: wady fabryczne na korpusie.

Cena wywoławcza: 700

Talerz dekoracyjny "Kawiarenki"

porcelana, natrysk wybierany, złocenia, średn. 32 cm; sygnowany: C (w trójkącie)/Chodzież/Made in Poland; Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, II poł. XX w.

Cena wywoławcza: 600

masa ceramiczna lejna, wielobarwne szkliwa zaciekowe; wys. 38 cm, średnica spodu 10 cm, średnica wlewu 4 cm; zabrudzenia spodu, widoczny szew po formie, niesygnowany; Polska, lata 70./80. XX w.

Misa rzeźbiona, Zakopiańskie Warsztaty Wzorcowe, lata 60-te

drewno z pasem dekoracji reliefowej, 6,5 x 21,2 x 15,2 drewno czernione

Misa, Spółdzielnia RZUT, 1964

ceramika malowana, szkliwiona, otwory, sznur do zawieszenia na ścianie; 4,5 x 32 x 22,7 cm; SPPA RZUT Toruń, lata 60./70. XX w. naklejka: SPPPA "Rzut" Toruń/Wysoka 2/ cech prod./misy art./cech.handl/F18, ręcznie: cena 50 zł

proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013) kamionka szkliwiona; 23 cm; wycisk stosowany po 1963 r. Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 200

Ikebana

proj. Wit PŁAŻEWSKI (1932 - 2004), 1962 r. wzór nr 494, fajans szkliwiony, malowany, 11 x 33 x 21 cm; na spodzie znak wytwórni: Zakład Fajansu Rewolucji 1905 (napis w otoku) WŁOCŁAWEK (po środku); Zakłady Fajansu Włocławek we Włocławku, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 250

proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013) kamionka szlachetna; 35,5 cm; syg.: po 1963 r., SPLiA, 186 Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu

Butla

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019), 1969 r. szkło sodowe w typie antico, formowane ręcznie, barwione w masie, wys. 29 cm; Huta Szkła Sudety w Szczytnej, 3. tercja XX w.

Serwis "Carry"

na 6 osób, porcelana biała, szkliwiona, złocenia, dekorowany różami (kalka), 6 spodków średn. 12.5 cm, dzbanek z pokrywką wys. 19 cm, 6 filiżanek – wys. 5,5 cm, mlecznik wys. 9 cm (sygn. w formie globu), cukiernica z pokrywką – wys. 10 cm; sygn. na spodzie: znak wytwórni oraz stemple numeryczne; Zakłady Fajansu ''Włocławek'' we Włocławku

Cena wywoławcza: 100

Para krzeseł

proj. Roman SCHNEIDER (1889 - 1969); krzesła tapicerowane, drewno; wys. krzesła: 90,5 cm, wys. siedzika 48,5 cm; wymiar siedziska: 50 x 50 cm; Spółdzielnia ŁAD, lata 30. XX w.

Cena wywoławcza: 2300

Wazon W-132

ceramika szkliwiona; 17 cm; sygn. na spodzie: Mi oraz wyciski numeryczne: W-132, farbą: J; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych

Cena wywoławcza: 100

Stolik z półką

drewno, krawędź półki i blatu malowana na czarno; wym.: 63 x 67 x 45 cm; na spodzie nalepka z Głuchołaskiej Fabryki Mebli z numerem kolejnym 110 (dopisane odręcznie) oraz okrągłym stemplem.

148

Plakat - Z wazonami ceramicznymi

wydruk, papier; 49 x 36,5 cm; Fot.: Błażej Pindor, 2014; szczegółowy opis na odwrocie sfotografowanych obiektow; Fotografie zrealizowane przy okazji projektu „Otwock. Obowiązki i przyjemności” (4 sezon) realizowanego przez Open Art Project i Mirosława Bałkę.

Cena wywoławcza: 100

149

Plakat - Stołek

Cena wywoławcza: 100

150

Plakat - Z wazonami i figurką Jerza

Cena wywoławcza: 100

151

Plakat - Z zestawem naczyń Conti oraz Stos

Cena wywoławcza: 100

152

Plakat - Zydelki O. Szlekysa i W. Wincze

Cena wywoławcza: 100

153

Plakat - Szafka nocna

Cena wywoławcza: 100

154

Plakat - Biała ceramika

Cena wywoławcza: 100

155

Plakat - Szkło

Cena wywoławcza: 100

156

Wazon Chribska

proj. Josef HOSPODKA (1923-1989); szkło kryształowe, ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masie; 17 cm; Huta Chribska (Czechosłowacja), lata 60./70. XX w.

Warszawa 2019/11/27

Plakieta "Don Kichot"

ceramika; 42 x 33 cm;

Warszawa 2019/11/27

Owocarka "Medaliony"

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Wazonik kulisty

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

ceramika szkliwiona; 23,5 cm;

Warszawa 2019/11/27

Lampa sufitowa D-156

Warszawa 2019/11/27

Zestaw 5 kieliszków

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Wazon fason DI

Warszawa 2019/11/27

Wazon - dzban

Warszawa 2019/11/27

Patera

Warszawa 2019/11/27

Patera „Kapelusz”

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Owocarka "Migdały"

Warszawa 2019/11/27

zielono-biało-niebieski;

Warszawa 2019/11/27

Wazon "Lidia"

Warszawa 2019/11/27

ceramika, szkliwo zaciekowe;

Warszawa 2019/11/27

Plakieta dekoracyjna

Warszawa 2019/11/27

Świecznik

żeliwo, 15 x 22 x 8,5 cm

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Wazonik okrągły z oplotem

Warszawa 2019/11/27

Kilim "Czarny Dunajec"

wełna owcza; 177 x 144,5 cm;

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Zestaw do napojów

proj. Lucyna PIJACZEWSKA,

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Zestaw naczyn wzór „Perełki”

Warszawa 2019/11/27

Butla

Warszawa 2019/11/27

Zestaw 9 gazet - „Świat Mody”

Warszawa 2019/11/27

Wazon "Lodowy grys"

Warszawa 2019/11/27

Plansza III

stempel: 3160;

Warszawa 2019/11/27

Plansza II - Victoria

Warszawa 2019/11/27

Plansza I - Serwis do herbaty

gwasz, papier; 32 x 20,5 cm;

Warszawa 2019/11/27

Patera „Kapelusz”

Warszawa 2019/11/27

kamionka szlachetna; 41 cm;

Warszawa 2019/11/27

Talerz dekoracyjny 17

Warszawa 2019/11/27

Patera

Warszawa 2019/11/27

Komplet Resovia

taca - średn. 27,4 cm,
imbryk: 12,5 x 17 x 12 cm;
cukiernica: 5,7 x 7,2 cm;
podstawki : średn. 11,2 cm;
łyżeczki: dł. 7,2 cm.

Warszawa 2019/11/27

Para wazonów falbanką

Warszawa 2019/11/27

Wazon Calypso

porcelana malowana, natrysk

Warszawa 2019/11/27

Figurka "Lis skradający się"

Warszawa 2019/11/27

Wazon z dekoracją śląską

Warszawa 2019/11/27

Wazon fason AY

Warszawa 2019/11/27

Patera na nóżce

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Świecznik z metalu

metal; 20 x 32 x 10,2 cm
Polska, II poł. XX w.

Warszawa 2019/11/27

Wazon "Lidia"

porcelana; 24,5 cm;

Warszawa 2019/11/27

Plakieta "Adam i Ewa"

Warszawa 2019/11/27

Wazon fason CM

Przetarcia złoceń.

Warszawa 2019/11/27

Wazon fason BF

Warszawa 2019/11/27

Wazon - dzban fason ZZ

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Fotel typ 0/300-192

proj. Juliusz KĘDZIOREK;

Warszawa 2019/11/27

Patera „Kapelusz”

Warszawa 2019/11/27

Wazon Włocławek

wzór nr 430;

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Wazon "Fala"

Warszawa 2019/11/27

Butla

Warszawa 2019/11/27

Wazon "Osiołek"

proj. Czesław Zuber (1948);

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Zestaw do napojów

proj. Czesław Zuber (1948);

Warszawa 2019/11/27

Komplet 2 kielichów

Warszawa 2019/11/27

Kielich dekoracyjny

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Figurka dwóch gęsi

Warszawa 2019/11/27

Wazon fason RR

Warszawa 2019/11/27

pieczęć wytworni;

Warszawa 2019/11/27

Karafka "Baba"

Warszawa 2019/11/27

Komplet talerzy deserowych

Warszawa 2019/11/27

Rzeźba ceramiczna

ok. 1969 r

Warszawa 2019/11/27

Talerz, Łysa Góra

Warszawa 2019/11/27

Talerz Łysa Góra

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Świecznik

Warszawa 2019/11/27

Wazon z ikebaną

ceramika; 25 cm;

Warszawa 2019/11/27

Lampa sufitowa "Tykwa"

sygn.: Mi / Mirostowice

Warszawa 2019/11/27

Ikebanka

Warszawa 2019/11/27

Wazon "Dinozaur"

proj. Jerzy SACHA (ur. 1931);

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Figurka „Sarna”

Warszawa 2019/11/27

Figurka "Zając"

Warszawa 2019/11/27

Figurka "Mały zajączek"

nie sygn.

Warszawa 2019/11/27

Talerz z cyklu „Bajki”

Warszawa 2019/11/27

Butelka na miód

Warszawa 2019/11/27

Figurka "Lis"

porcelit; 20 x 30 x 11,5 cm;

Warszawa 2019/11/27

Figurka "Owczarek"

Warszawa 2019/11/27

Figurka "Koń"

Warszawa 2019/11/27

Figurka "Jamnik"

Warszawa 2019/11/27

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/11/27

kamionka szlachetna; 35 cm;

Warszawa 2019/11/27

Serwis "Carry"

na 6 osób

Warszawa 2019/11/27

Owocarka "Romby i guziki"

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Wazon „Okulus”

Warszawa 2019/11/27

Popielnica

Warszawa 2019/11/27

Talerzyk ozdobny

fajans malowany; 18,2 cm;

Warszawa 2019/11/27

Wazon - dzban fason CX

złocony „różowym złotem”

Warszawa 2019/11/27

Wazon - dzban fason CX

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Wazon fason DG

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Ikebana

Warszawa 2019/11/27

Wazon "Noga słonia"

Warszawa 2019/11/27

Figurka "Żyrafa"

Warszawa 2019/11/27

Serwis "Goplana"

Ćmielów;

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Patera „Telewizor”

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Komplet deserowy "Sahara"

Warszawa 2019/11/27

Wazon "Lidia"

Warszawa 2019/11/27

Wazon kręcony

Warszawa 2019/11/27

Wazon z uszami fason M

Warszawa 2019/11/27

Kielich

Warszawa 2019/11/27

Figurka "Dama z lustrem"

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Figurka "Kotka leżąca"

Warszawa 2019/11/27

Figurka „Smutny Piesek”

Warszawa 2019/11/27

Talerz malowany

Warszawa 2019/11/27

Zestaw do kawy „Kajtek”

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Flakon na perfumy

Warszawa 2019/11/27

Popielniczka

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Tablica ostrzegawcza

Warszawa 2019/11/27

Lampka biurkowa

Warszawa 2019/11/27

Figurka "Pingwin"

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Misa, Spółdzielnia RZUT, 1964

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Ikebana

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Butla

Warszawa 2019/11/27

Serwis "Carry"

Warszawa 2019/11/27

Para krzeseł

Warszawa 2019/11/27

Wazon W-132

Warszawa 2019/11/27

Stolik z półką

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Plakat - Stołek

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Warszawa 2019/11/27

Plakat - Szafka nocna

Warszawa 2019/11/27

Plakat - Biała ceramika

Warszawa 2019/11/27

Plakat - Szkło

Warszawa 2019/11/27

Wazon Chribska

Limit ceny