7. Aukcja Malarstwa i Designu – 1 lipca, godz. 19.30

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wyjątkową, 7. edycję Aukcji Malarstwa i Designu, podczas której prezentujemy starannie wyselekcjonowane przykłady designu w otoczeniu obrazów artystów o wyjątkowym dorobku, poszukiwanych przez kolekcjonerów sztuki. To prawdziwa korespondencja sztuk, która otwiera wiele nowych możliwości aranżacji własnego wnętrza.

Licytacja odbędzie się 1 lipca o godz. 19.30. Aukcja odbędzie się wyłącznie on-line, bez obecności osób licytujących na sali. Zachęcamy do rejestracji na platformie OnebidArtinfo oraz do składania zleceń licytacji telefonicznej lub z limitem poprzez formularz dostępny na naszej stronie lub mailowo / telefonicznie.

Zapraszamy!

Bastien DUCOURTIOUX (ur. 1987)

About him, 2019

olej, płyta; 80 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: About him / Bducourtioux / 2019.

Cena wywoławcza: 5000

Taki cyc albo nic – Szkic

tusz, piórko, papier; 30 x 21,3 cm; na odwrocie okrągła pieczątka: ze zbiorów Franciszka Starowieyskiego, z podpisem M. Starowieyskiego (syna artysty). *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Occulo II, 2019

olej, płótno; 70 x 60 cm;
sygn. u dołu: Sz 19 oraz na odwrocie.

Cena wywoławcza: 5000

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

Rysunek, 2016

tusz, pędzel, papier; 29 x 20 cm (w świetle opraw); sygn., dat. i opisany u dołu: WŁODZIMIERZ PAWLAK RYSUNEK TUSZEM 2016 (ołówkiem). *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Podwójne zaćmienie księżyca, 2018

olej, kolaż, płótno; 78 x 70 cm;
sygn. p. d.: Magdalena Daniec.

Stanisław KORTYKA (ur. 1943)

Trwanie w szarej przestrzeni, 2015

olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: St. Kortyka 2015.

Tomasz TOBOLEWSKI (ur. 1973)

Sleepy Hollow, 2020

olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 2500

Horseman N2, 2017

akryl, płótno; 150 x 190 cm;
sygn. na odwrocie.

Cena sprzedaży: 3500

Dilan Abdulla (ur.1987)

Katharsis, 2019

olej, płótno; 100 x 100 cm; sygn. na odwrocie.

Cena wywoławcza: 2000

Bernard BRAUN (ur. 1935)

Okno III

tempera, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. p. d.: Braun;
na odwrocie nalepka autorska z tytułem: Okno III, na krośnie malarskim dodatkowo wypisany tytuł;
obraz przed konserwacją.

Zbigniew GŁOWACKI (1919-1987)

Milion

olej, kolaż, płótno; 140 x 120 cm, na odwrocie opis: GODŁO „MILION” Z. GŁOWACKI.

Cena wywoławcza: 5000

Jan Grzegorz (Issajeff) ISSAIEFF (ur.1953)

Misterium, 2001

olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Misterium" / Jan G. Issaieff / A. D. 2001 / olej.

Cena wywoławcza: 1000

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

Księżyc

tusz, piórko, tusz lawowany, gwasz, karton brązowy; 29 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: Stasys.

Cena wywoławcza: 1600

Dawid Zdobylak (ur. 1993)

Sen, 2019

olej, płótno; 20 x 30 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie;
na odwrocie druga kompozycja malarska.

Projekt plakatu do filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy „Wszystko na sprzedaż”

ołówek, kredka, pisak, papier jasno-brązowy; 29,7 x 21 cm; na odwrocie szkice ołówkiem rozwiązań kompozycyjnych plakatów oraz okrągła pieczątka: ze zbiorów Franciszka Starowieyskiego, z podpisem M. Starowieyskiego (syna artysty).

Cena wywoławcza: 3500

Filip GRUSZCZYŃSKI (ur. 1978)

Spawn game, 2019

olej, płótno; 60 x 90 cm;
sygn. p. d.: Filippo III 2019.

Cena wywoławcza: 1500

Władysław Nehrebecki, Leszek Lorek, Alfred Ledwig

Bolek i Lolek - nr 35

farby emulsyjne, folia celuloidowa; 22 x 26,5 cm (w świetle oprawy).

Cena wywoławcza: 500

Bolek i Lolek

Cena wywoławcza: 500

Grupa Twożywo

Tytoń, 2010

sitodruk, karton; 35 x 30 cm;
sygn., dat. i opsany na odwrocie: twożywo 2010 21/50 (pisakiem zielonym).

Urszula PIEREGOŃCZUK (ur. 1984), Mariusz LIBEL (ur. 1978)

Egoizm [Zasilanie], z cyklu: Bagnoza

olej, dibond; 150 x 135 cm;
sygn. i dat. p. d.;
Wystawiany: Bagnoza, Lublin, Galeria Biała, 2018; reprodukowany w katalogu wystawy.

Cena wywoławcza: 4000

Trzy sprawy, 1989

olej, płótno; 90 x 90 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: KORCZOWSKI / 1989 / ... / (TRZY SPRAWY); Obraz prezentowany na wystawie w 1990 r., w galerii: Frank Bustamante Gallery.

Cena wywoławcza: 3000

Videolit IV, 1987

litografia, papier; 55,7 x 80 cm (wymiar kompozycji) 66,3 x 89 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: Videolit IV - 87, Litografia 3/15, H.Opałka (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 700

Gabriela OBREMBA (1927-1997)

olej, tektura; 34,5 x 46,2 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p. d.: Gabriela Obremba 1984 (? - data słaboczytelna).

Cena wywoławcza: 1400

Leszek RÓZGA (1924-2015)

Pejzaż wiosenny, 1976

akwaforta barwna, papier; 33 x 25 cm (wymiar kompozycji), 50 x 36 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: Pejzaż wiosenny - akwaforta barwna - e.a., Leszek Rózga VII / imp. 1976 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 2700

Wanderlust V, 2018

olej, lakier, płótno; 75 x 84 cm;
sygnowany p.d.

Cena wywoławcza: 1800

Tomek MISTAK (ur. 1978)

Szum 2, 2020

akryl, płótno; 50 x 100 cm;
sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1500

Małgorzata MAJERCZYK (ur. 1972)

Błękitny, 2017

olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. na odwrocie.

Cena wywoławcza: 2000

Bernard BRAUN (ur. 1935)

Pejzaż, 1963

olej, płótno; 78 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. Braun 63;
na odwrocie opis oraz nalepka autorska;
obraz przed koserwacją

Misterium, 2001

olej, płótno; 100 x 73 cm;

Cena wywoławcza: 1000

Maria ANTO (1937-2007)

Eksplozja w katedrze

olej, płótno;
sygn. l. d.: Maria Anto (zapis w odbiciu lustrzanym);
opisany na odwrocie na krośnie malarskim: MARIA ANTO EKSPLOZJA W KATEDRZE 130 x 87; na płotnie: Maria Anto / MNV / 1120 (w okręgu).

Cena wywoławcza: 10000

Jan STOKFISZ-DELARUE (ur. 1950)

Galerie

akryl, płótno; 30,5 x 30,5 cm, sygn. p. d.: STOKFISZ-DELARUE.

Cena wywoławcza: 2200

Magdalena CYBULSKA (ur. 1977)

Bez tytułu, 2007

sitodruk, papier; 68 x 94 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: Bez tytułu, sitodruk 8/14, M. Cybulska 2007 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 1400

Konrad SRZEDNICKI (1894-1991)

Rycerz - Rapsod, 1964

akwaforta, akwatinta, papier; 64 x 48,5 cm (wymiar kompozycji), 75 x 56 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: 1964 r. "Rycerz - Rapsod", 19/50, Konrad Srzednicki (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 1400

Jurajski zachód słońca, 1982

litografia, papier; 57,3 x 76,6 cm (wymiar kompozycji) 65,4 x 82,6 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: Jurajski zachód słońca - 82, Litografia 13/15, H.Opałka (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 700

Cafe

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

Topologie A

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 16,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., opisana na odwrocie: Andrzej Lachowicz / "TOPOLOGIE A" / Photocanvas 110 x 110 cm / 1989 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 1000

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

Topologie HR

sygn., opisana na odwrocie: Andrzej Lachowicz / "TOPOLOGIE HR" / Photocanvas 110 x 110 cm / 1989 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 1000

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

Głowa Chrystusa

ołówek, akwarela, karton; 24 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opis autorski (?).

Viola TYCZ (ur. 1973)

Ze śmiercią jej do twarzy XII, 2020

akryl, płyta HDF; 40 x 34 cm;
sygn. na odwrocie (certyfikat autentyczności).

Cena wywoławcza: 1200

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

Akt, 1961

tempera, papier; 84 x 56 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Eugeniusz Geppert 1961.

Cena wywoławcza: 10000

Eugeniusz ŚLUSARSKI, XX / XXI w.

Kobieta z liliami, 2019

olej, płótno; 87 x 70 cm;
sygn. l. d.. Ślusarski Eug.

Cena wywoławcza: 2800

Bożena WAHL (ur. 1931)

Kwiaty

pastel, papier; 41 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: BWahl

Cena wywoławcza: 1600

Jerzy KRAWCZYK (1921-1969)

Portret Kingi, 1959

olej, płótno; 135,5 x 84 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Krawczyk 1959 r.;
na odwrocie nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Łodzi z 1959 r. z autorem, techniką, datą oraz tytułem: Portret Kingi.

Cena wywoławcza: 8000

Grzegorz ŚMIGIELSKI (ur. 1960)

Tenis

akryl, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. l. d.: GŚ;
na odwrocie napis autorski: Grzegorz / Śmigielski / 2000 r.

Cena wywoławcza: 5000

Beata TWARDOWSKA (ur. 1974)

Dzwoneczek, 2018

olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. Twardowska 2018.

Cena wywoławcza: 1000

Mapai

akwatinta, akwaforta; 39 x 29 cm (wymiar kompozycji), 53,5 x 39,5 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: 34/50 MAPAI KACPER BOŻEK XIII/XXI (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 1000

Jedność wielości

akwatinta, akwaforta; 41 x 27,5 cm (wymiar kompozycji), 53,5 x 39,5 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: 34/50 JEDNOŚĆ WIELOŚCI KACPER BOŻEK XIII/XXI (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 1000

Tadeusz DOMINIK (1928 - 2014)

Kompozycja, 1957

tusz, papier; 28 x 33 cm;
sygn. śr. d.: T.Dominik 57 (tuszem).

Cena wywoławcza: 6000

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

Rysunek, 2014

tusz, pędzel, papier; 29 x 20 cm (w świetle oprawy); sygn., dat. i opisany u dołu: WŁODZIMIERZ PAWLAK RYSUNEK 2014 (ołówkiem). *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Andrzej Kasprzak (ur. 1963)

Waiting for you, 2020

olej, akryl, szelak, węgiel, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Andrzej / Kasprzak.

Cena wywoławcza: 2600

Grupa Twożywo

Trickster dzierży ster, 2007

szablon, karton; 49,5 x 50 cm;
sygn., dat. i opsany na odwrocie: twożywo 2007 7/9 (pisakiem).

Cena wywoławcza: 1800

Piotr C. Kowalski (ur. 1951)

Bielsko - Biała ul. Waryńskiego, z cyklu "Obrazy Przejezdne", 2019

kurz, pył i ślady samochodów przejeżdżających ul. Waryńskiego w Bielsku Białej w dniu 9.XI. 2019 roku w godz. 15.40 - 18.10, płótno; 205 x 60 cm;
sygn. l.d.: PIOTR C. KOWALSKI (pieczątka) oraz podpis autora.

Cena wywoławcza: 2500

Bolek i Lolek - nr 30

Cena wywoławcza: 500

Kazimierz SZEMIOTH (1933-1985)

Pamiątki po artyście, 1969-1971

zestaw zawiera: 5 listów i kopert: jeden list adresowany do Rafała Seniucha, zatytułowany "Jaskółka zabłąkana w Gdańskim Kościele Mariackim", datowany na 1971 r. - późniejszym przebojem śpiewanym przez Stana Borysa i znanym pod tytułem "Jaskółka uwięziona"; cztery listy adresowane są do Czesława Seniucha, które poza treścią, zawierają kolaże, akwarela i tusze wkomponowane w notatki lub namalowane są zamiast znaczków pocztowych; dodatkowo jedna koperta bez listu z własnoręcznie wykonaną kompozycją zamiast znaczka pocztowego;
tusz, pióro, piórko, pędzel, akwarela, collage, papier; wymiary kopert ok. 10,2 x 18,7 cm (każda), wymiary arkuszy listów z przedstawieniami ok. 25,6 x 17,5 cm (każdy).

Cena wywoławcza: 2500

Beata SZCZEPANIAK (ur. 1988)

Z cyklu: Formy poszukujące – Wazon rozczarowany swoją funkcją, 2019

ceramika; 38 x 9 x 12 cm;
sygn. i dat.: SB '19 (na korpusie).

Cena wywoławcza: 1500

Wazon OKO / Rose - Konfetti, 2018 - Malwina KONOPACKA (ur. 1982)

Malwina KONOPACKA (ur. 1982);
ceramika szlachetna, malowana podszkliwnie, szkliwiona; wys. 44,5 cm;
średn. 19 cm; sygn. na korpusie MK;
na spodzie sygn. i oznaczenia: [OKO] / 2018 / Malwina / Konopacka / No 1 / Rose / MK (złotem).

porcelana, malowana, szkliwiona; średn. 32 cm;
sygn.: C w trójkącie / Chodzież w wieńcu i ręcznie Hand Painted 4339 (farbą).

Figurka "Pantera" - proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006)

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1958 r.
porcelana, farby naszkliwne, 7,5 x 8 x 22 cm;
sygnatura: stempel fabryki i ręcznie: 5029/61
Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, lata 60. XX w.

Butla - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019);
szkło sodowe, barwione w masie na zielono, antico; wys. 15 cm;
Huta "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, 3. tercja XX w.;
niewielka szczerba na krawędzi kołnierza.

Talerz dekoracyjny - Zakłady Porcelany Stołowej ''Karolina'' w Jaworzynie Śląskiej

porcelana, natrysk wybierany; średnica: 32 cm;
pieczęć wytworni: Karolina / MADE IN POLAND;

Wazon - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych

porcelit szkliwiony: natrysk; 26 cm;
sygn.: Mi / Mirostowice;
Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, 2. poł. XX w.

Cena wywoławcza: 300

Serwis do mokki "Prometeusz" - proj. Danuta DUSZNIAK (ur. 1926)

proj. Danuta DUSZNIAK (ur. 1926);
w składzie: dzbanek z pokrywką wys. 23,5 cm, mlecznik wys. 10,3 cm, cukiernica z pokrywką wys. 9 cm, 6 filiżanek wys. 5,5 cm, 6 spodków średn. 11,5 cm (jeden dobierany o innym wybarwieniu z pęknięciem);
porcelana biała, ręcznie malowana, szkliwiona;
dzbanek sygn.: wyciskiem 080 / C w trójkącie / Chodzież / MADE IN POLAND i ręczne: Hand Painted 4725 T (czarną farbą);
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, l. 60. XX w.;
stan zachowania: uzupełnienia malatury.

Cena wywoławcza: 900

Figurka "Grzybiarka" - proj. Zbigniewa ŚLIWOWSKA-WAWRZYNIAK (1931-2003)

proj. Zbigniewa ŚLIWOWSKA-WAWRZYNIAK (1931-2003);
porcelana malowana naszkliwnie; wys. 17,5 cm;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND (stemplem), nr farbą: C-506-967;
Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w.

porcelana, natrysk wybierany; średn. 32,2 cm;
sygn.: Karolina / Made in Poland, pieczątka: 82;

Panneau „Słońce” - Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)

Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994);
ceramika, szkliwa; 39 x 25 cm;
sygn. l. d.: gmerk artysty.

Talerz dekoracyjny - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze

kamionka szkliwiona; średn.: 33 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, l. 60. XX w.

kamionka szkliwiona; średn.: 25,5 cm;

Wazon "Izolator" - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019); szkło sodowe, barwione w masie, tonowane; wys. 31 cm; Huta Szkła Sudety, l. 70. XX w.

Butla "Alicja" - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło sodowe, cieniowane, antico, wys. 30 cm;
Huta Szkła Sudety w Szczytnej, lata 70. XX w:
bąbel powietrza

Wazon "Herkules" - proj. Ewa GERCZUK-MOSKALUK (ur. 1947)

proj. Ewa GERCZUK-MOSKALUK (ur. 1947), 1976;
szkło sodowe, warstwowe, barwione, wys. 40 cm;
Huta Sudety w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w.

Wazon - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002);
szkło sodowe barwione w masie na żółto, ręcznie formowane; wys. 35 cm;
Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.;
Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 145.

Flakon - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 26,5 cm;
Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Amfora - Krakowski Instytut Szkła

szkło sodowe, mleczne i przeźroczyste, tonowane, ręcznie formowane; wys. 32,5 cm;
Krakowski Instytut Szkła, 3. tercja XX w.;
ślady osadu.

Figurka „Tańcząca” - Zakłady Porcelany "Bogucice" w Katowicach-Bogucicach

porcelana szkliwiona, ręcznie malowana, dekoracja wybierana i kalka; wys. 15,5 x 14,5 x 13 cm; Zakłady Porcelany "Bogucice" w Katowicach-Bogucicach, 2. poł. XX w.; Podczas wystawy twórczości Państwa Drost: "Cora, Asteroid i inne? Eryka Trzewik-Drost, Jan Sylwester Drost", w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, była prezentowana figurka "Taniec ludowy", autorstwa Eryki Trzewik-Drost, która formą przypomina prezentowaną w katalogu.

Patera "Kapelusz" z dekoracją typu "kora" - proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990)

proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990);
fajans ręcznie malowany, szkliwiony, dekoracja typu "kora"; średn. 30 cm;
sygn.: Zakłady Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 / Hand Painted, 6460;
Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.

Wazon - proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)

proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013);
kamionka szkliwiona; wys. 25 cm;
na spodzie metka;
Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 150

na spodzie metka;

Figurka "Ewa z wężem"

ceramika, szkliwo niebieskie; wys. 17 cm;
Polska, 3. tercja XX w.;
stan zachowania: pęknięcie włosowate przez całość podstawy;
w typie prac Zygmunta Flina.

Cena wywoławcza: 500

Plakieta "Znak zodiaku - Baran" - Janina KARCZEWSKA-KONIECZNA

Janina KARCZEWSKA-KONIECZNA;
ceramika szkliwiona; średn. ok. 26 cm;
sygn. na odwrocie: (ryta w masie).

Cena wywoławcza: 200

sygn.: Zakłady Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 / Hand Painted, 6418;

Talerz dekoracyjny - Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku

fajans, malowany ręcznie, szkliwiony; średn. 30 cm;
sygn.: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905; 7456; mal. Ż. Syroczyńska;
Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, l. 60. XX w.

Ikebana z wazonem - proj. Marian GARGA (1922-1967) dla Millenium

proj. Marian GARGA (1922-1967) dla Millenium;
ceramika szkliwiona; wys. 27 cm;
Kraków, Millenium, l. 60. XX w.

Wazon - proj. Marian GARGA (1922-1967) dla Millenium

ceramika szkliwiona; wys. 21 cm;

Cena wywoławcza: 400

"Samotnia" - Ireneusz KIZIŃSKI (1937-2008)

Ireneusz KIZIŃSKI (1937-2008);
szkło warstwowe, barwione i przeźroczyste; wys. 32,5 cm;
sygn. na spodzie: K (ryta).

szkło warstwowe, barwione i przeźroczyste; wys. 15,5 cm;
sygn. na spodzie: K (ryta).

Popielniczka - proj. Wit PŁAŻEWSKI (1932-2004)

proj. Wit PŁAŻEWSKI (1932-2004), 1958 r., wzór nr 305
fajans malowany, szkliwiony; 3,5 x 17 x 12 cm;
sygn.: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905, fragment naklejki;
Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w.

Misa - Hanna GŁÓWCZEWSKA (1908-1980)

Hanna GŁÓWCZEWSKA (1908-1980);
ceramika, szkliwo zbiegające; wys. 7,5 cm, średn. 21 cm;
na spodzie: H. Główczewska / POLAND (podszkliwnie);
Polska, 3 tercja XX w.

Talerz dekoracyjny "Telewizor" - projekt formy: Kazimierz KOWALSKI (1931 - 1999), dekoracji: Lucyna KOWALSKA (1930-2006)

projekt formy: Kazimierz KOWALSKI (1931 - 1999), dekoracji: Lucyna KOWALSKA (1930-2006);
porcelit, dekoracja reliefowa, lustrowa, opalizująca; 34 x 36 cm;
sygn. na spodzie: PT w wieńcu z kwiatonem i wstęgą / TUŁOWICE / MADE IN POLAND oraz nr [zatarty];
Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice", lata 60./70. XX w.;
stan zachowania: zarysowania szkliwa.

Świecznik z aniołkiem - proj. Maria GRALEWSKA (1910-1972)

proj. Maria GRALEWSKA (1910-1972);
ceramika szkliwiona; wys. 19 cm;
sygn. wewnątrz: MG (inicjał wiązany);
Polska, lata 50./60. XX w.

Cena wywoławcza: 300

Figurka "Macierzyństwo" - Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983)

Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983);
ceramika; wys. 16,5 cm;
sygn. wewnątrz: Piętkowa (ryte w masie);
Polska, lata 50./60. XX w.

"Kapliczka" - Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)

Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994);
ceramika, szkliwa; 15,5 x 8,5 cm.

Patera dekoracyjna - Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku

fajans malowany, szkliwiony; 5 x 29,5 x 29,5 cm;
sygn.: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905, 5741, mal. J. Kedelarska (?);

Cena wywoławcza: 400

Talerz dekoracyjny - Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

porcelana biała, szkliwiona, natrysk wybierany; średn.: 32,5 cm;
na spodzie oznaczenie: C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND oraz dopisek czarną farbą: Hand painted / 4428;
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, l. 60. XX w.

Figurka "Żyrafa" - proj. Hanna ORTHWEIN (1916-1963)

proj. Hanna ORTHWEIN (1916-1963), lata 50. XX w.
porcelana, 26 x 6,7 x 6 cm;
sygnatura: stempel fabryki i ręcznie: C-170-031 4, stempel z ceną

Paterka - Zakłady Porcelitu Stołowego Tułowice

porcelit; 7 x 21 x 11,5 cm;
sygn.: pieczęć fabryki
Zakłady Porcelitu Stołowego Tułowice, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 200

Figurka "Gęsiarka"

porcelana szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 16 cm;
sygn. na spodzie: C w trójkącie z dopiskiem CHODZIEŻ oraz Hand painted / M.W. (farbą);

Figurka "Foksterrier" - proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006)

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1965;
natrysk wybierany, porcelana szkliwiona; 8 x 6,5 x 11 cm;
na spodzie znak wytwórni pod szkliwem oraz wypis: C-193-1239 / 31;
Zakłady Porcelany Stołowej, ''Ćmielów'' w Ćmielowie.

Misa - Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983)

ceramika, szkliwo zbiegające; wys. 7,5 cm, średn. 23 cm;
na spodzie nr inwentaryzacyjne?: P/43-51-1 / ZG SKA (farbą) oraz ryte w masie: P.;
Polska, 3 tercja XX w.

Cena wywoławcza: 600

Serwis do kawy "Ina" - proj. Lubomir TOMASZEWSKI (1923-2018)

proj. Lubomir TOMASZEWSKI (1923-2018), 1962 r.
porcelana, natrysk wybierany;
w skład zestawu wchodzi: dzbanek z pokrywką, cukiernica (brak pokrywki), mlecznik, 6 filiżanek
dzbanek: 12 x 23,7 x 9,5 cm, mlecznik: 9,5 x 12,3 x 7 cm, cukiernica: 5 x 12 x 9,3 cm, filiżanka: 6,5 x 9,4 x 7,5 cm;
sygn.i oznaczenia: C / Ćmielów Made in Poland, stemple: kl.10, 5563.

Puchar - Krakowski Instytut Szkła

szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane (żółte); wys. 14 cm;
Krakowski Instytut Szkła, 3. tercja XX w.

szkło przeźroczyste, tonowane; wys. 38 cm;
Polska, 2 poł. XX w.;
rysy na korpusie od użytkowania, osad.

Cena wywoławcza: 150

Wazon - proj. Marian GARGA (1922-1967)

proj. Marian GARGA (1922-1967);
ceramika szkliwiona; wys. 20 cm;
na spodzie ryta sygnatura: Garga;
Polska, l. 60. XX w.

Świecznik

ceramika szkliwiona; wys. 10,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze (?), 2 poł. XX w.; Prawdopodobnie projektantem świecznika jest Jerzy Sacha.

Cena wywoławcza: 100

Biesiada polska, 1988 - Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999)

Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999);
8 części - każda składająca się z 3 kafli ceramicznych;
ceramika szkliwiona, konstrukcja drewniana; 120 x 32 cm (wymiar każdej z 8 części);
jedna część sygnowana: L. Nowosielski / (znak artysty) / 1988 / Pologne / PODKOWA / LEŚNA / HELENÓW (?) (...).
Analogiczna praca prezentowana podczas wystawy "Atelier Nowosielskich" w Muzeum Narodowym w Gdańsku w 2016 r.
Stan zachowania: drobne naprawy i odpryski.

Cena wywoławcza: 38000

Figurka "Śmigus Dyngus" - proj. Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)

proj. Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994); ceramika szkliwiona; wys. 10,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja. XX w. niewielki odprysk szkliwa na rondzie kapelusza.

Figurka "Pastuszek"

ceramika szkliwiona; wys. 12 cm;
Polska, ceramika krakowska, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Figurka „Dziewczynka z lalką”

ceramika szkliwiona; wys. 12,5 cm;
Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu (?), 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Plakieta "Walka ze smokiem"

ceramika szkliwiona, szkliwiona; 17 x 16,5 cm;
Kraków, 2 poł. XX w.

Serwis do kawy - Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku

w składzie: dzbanek z pokrywką - wys. 20 cm, mlecznik - wys. 10,5 cm, cukiernica - wys. 7 cm, 6 filiżanek - wys. 6,5 cm, 6 spodków - średn. 13 cm;
porcelana biała, szkliwo opalizujące, dekorowana pomarańczową malaturą;
sygn. na spodzie: Lilijka / WŁOCŁAWEK / PORCELANA / MADE IN POLAND, dodatkowo numery indeksowane oraz numery złotem;
Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 300

Figurka "Kobieta" - Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983)

ceramika szkliwiona; wys. 16,5 cm;
Polska, lata 50./60. XX w.

Wazonik - Zakłady Fajansu w Kole

fajans dekorowany, szkliwiony; wys. 8,5 cm;
na spodzie wycisk: KOŁO / 402;
Zakłady Fajansu w Kole, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Patera wzór 306 - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze

kamionka szkliwiona, szkliwo zaciekowe; średn.: 33 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, l. 70. XX w.;
na odwrocie zachowana metka.

Figurka "Pszczyńskie” z serii „Stroje regionalne"

Helena GRZEŚKIEWICZ (1909-1977), Lech GRZEŚKIEWICZ (1913-2012)
fajans dekorowany kobaltem, szkliwiony; wys. 20 cm;
sygn. wewnątrz: (farbą) H. L. Grześkiewiczowie.

na spodzie ślad sygnatury (pisakiem);
Polska, lata 50./60. XX w.

Figurka „Niedźwiadek” - Domicella BOŻEKOWSKA (1927-2019)

Domicella BOŻEKOWSKA (1927-2019);
ceramika; wys. 9 cm;
Polska, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Plakieta "Piernik" - Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT Toruń

ceramika; 26,5 x 9 cm;
na odwrocie plakiety papierowa metka;
Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT Toruń, 3 ćw. XX w.

Figurka kobiety z dzbanem - Dionizy STRZELBICKI (ur. 1922)

Dionizy STRZELBICKI (ur. 1922);
ceramika szkliwiona; wys. 31 cm;
Polska, 2 poł. XX w.

porcelit, dekoracja reliefowa, szkliwo opalizujące (miejscowo); wys. 36 cm;
sygn. na spodzie: PT w wieńcu z kwiatonem i wstęgą / TUŁOWICE / MADE IN POLAND;
Polska, Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice", l. 60. XX w.
Analogiczny w zbiorach Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Cena wywoławcza: 400

Wazon z falbanką - proj. Ludwik FIEDOROWICZ (1948)

proj. Ludwik FIEDOROWICZ (1948);
szkło sodowe, formowane ręcznie, barwione w masie na kolor oranżowy; wys. 31,5 cm;
Huta Szkła Artystycznego "Staszic" w Dąbrowie Górniczej (filia HSG "Ząbkowice"), lata 80. XX w.

Kielich - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 24,5 cm;

szkło bezbarwne, przeźroczyste; wys. 24,5 cm;
Polska, 2 poł. XX w.

ceramika szkliwiona; wys. 20,5 cm;
Polska, l. 60. XX w.

Wazon - Andrzej MĘDREK (ur. 1962)

Andrzej MĘDREK (ur. 1962);
ceramika, szkliwo; wys. 28 cm;
Polska, ceramika krakowska, pocz. XXI w.

Wazon "Dinozaur" - proj. Jerzy SACHA (ur. 1931)

proj. Jerzy SACHA (ur. 1931);
glinka, szkliwa zaciekowe; wys. 37 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 300

Lampa ze skórzanym kloszem

ceramiczny korpus; wys. korpusu: 81 cm, wys. całkowita z kloszem ok. 150 cm;
Toruń (?) l. 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 1200

Kinkiet - Grupa "Stroma 5"

na odwrocie wycisk: ŻŻK;
Grupa "Stroma 5" (Ewa Żygulska, Janina Karbowska-Kluziewicz, Barbara Żątowska);
drobne ubytki przy oprawce oraz u góry.

Świecznik dwuświecowy - proj. Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)

proj. Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994); ceramika szkliwiona; wys. 17,5 x 18 x 6 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w. stan zachowania: drobny odprysk na jednej z profitek.

Cena wywoławcza: 100

Bombonierka numer 263 - Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku

proj. Instytut Wzornictwa Przemysłowego, 1958 r.;wzór nr 263
fajans malowany, szkliwiony; 8 x 20 x 13 cm;
sygn: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905, wycisk: 263;
Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku; lata 60. XX

Talerzyk dekoracyjny - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze

ceramika szkliwiona; średn. 21,5 cm;

ceramika szkliwiona; średn. 26 cm;

Figurka "Grajek" - Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983)

ceramika szkliwiona; wys. 14,5 cm;
Polska, lata 50./60. XX w.

Wazonik przyścienny - Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT

kamionka szkliwiona; wys. 11 cm;
na spodzie wyciski: RZUT TORUŃ [w kole] i MADE IN POLAND [w prostokącie];
Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT, Toruń, 3 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Wazon z długą szyją

szkło warstwowe; wys. 61,5 cm;
Polska (?), 2 poł. XX w.;
wazon w typie szkieł Zbigniewa Horbowego.

Serwis deserowy - Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu

w składzie: patera - średn. 25,5 cm, 6 talerzyków deserowych - średn. 17 cm;
porcelit biały, szkliwiony, tamponaż, złocenie;
na spodzie sygn.: Ć [w trójkącie] / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND, dodatkowo numery niekiedy indeksowane poniżej sygn. i raz dodatkowo złotą farba;
Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w.;
stan zachowania: przetarcia.

Cena wywoławcza: 200

Talerz dekoracyjny - Zakłady Porcelany Stołowej Wałbrzych

na spodzie oznaczenie: W / WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND;
Zakłady Porcelany Stołowej Wałbrzych, 2 poł. XX w.

Figurka "Tygrys"

porcelana ręcznie malowana, szkliwiona; 17 x 25 x 10 cm;
sygn.: W / Wawel / Made in Poland, stempel: ręcznie malowane i ręcznie: 1-155

Cena wywoławcza: 400

Świecznik

metaloplastyka, (mosiądz czerniony?); 21,5 x 37 x 16,5 cm;
Polska, 2. poł. XX w.

Cena wywoławcza: 250

Plakieta z orłem

mosiądz repusowany; 28 x 24cm;
Analogiczny orzeł projektu Henryka Grunwalda znajduje się na kracie przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

ceramika; 26,5 x 9 cm;

Plakieta z aktem kobiecym

ceramika szkliwiona; 34,5 x 7,5 cm;
sygn.: HK (monogram wiązany);
ceramika krakowska (?), 2. poł XX w.

ceramika; 16,5 x 8 cm;

Talerz dekoracyjny - Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.

fajans szkliwiony, malowany; 36,5 cm;
sygn.: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 stempel: 5914, mal. Z. Bykowska
Stan zachowania: po konserwacji (uzupełniony ubytek szerokości ok 1 cm na rancie).

Wazon w kwiaty - proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)

kamionka szkliwiona; wys. 47 cm;
na spodzie metka;
Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu

Warszawa 2020/07/01

About him, 2019

olej, płyta; 80 x 100 cm;

Warszawa 2020/07/01

Taki cyc albo nic – Szkic

tusz, piórko, papier; 30 x 21,3 cm; na odwrocie okrągła pieczątka: ze zbiorów Franciszka Starowieyskiego, z podpisem M. Starowieyskiego (syna artysty).

Warszawa 2020/07/01

Occulo II, 2019

olej, płótno; 70 x 60 cm;

Warszawa 2020/07/01

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

Rysunek, 2016

tusz, pędzel, papier; 29 x 20 cm (w świetle opraw); sygn., dat. i opisany u dołu: WŁODZIMIERZ PAWLAK RYSUNEK TUSZEM 2016 (ołówkiem).

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Stanisław KORTYKA (ur. 1943)

olej, płótno; 50 x 40 cm;

Warszawa 2020/07/01

Tomasz TOBOLEWSKI (ur. 1973)

Sleepy Hollow, 2020

olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. na odwrocie

Warszawa 2020/07/01

Horseman N2, 2017

akryl, płótno; 150 x 190 cm;
sygn. na odwrocie.

Warszawa 2020/07/01

Dilan Abdulla (ur.1987)

Katharsis, 2019

Warszawa 2020/07/01

Bernard BRAUN (ur. 1935)

Okno III

sygn. p. d.: Braun;
obraz przed konserwacją.

Warszawa 2020/07/01

Zbigniew GŁOWACKI (1919-1987)

Milion

Warszawa 2020/07/01

Misterium, 2001

olej, płótno; 100 x 73 cm;

Warszawa 2020/07/01

Księżyc

sygn. śr. d.: Stasys.

Warszawa 2020/07/01

Dawid Zdobylak (ur. 1993)

Sen, 2019

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Filip GRUSZCZYŃSKI (ur. 1978)

Spawn game, 2019

olej, płótno; 60 x 90 cm;

Warszawa 2020/07/01

Bolek i Lolek - nr 35

Warszawa 2020/07/01

Bolek i Lolek

Warszawa 2020/07/01

Grupa Twożywo

Tytoń, 2010

sitodruk, karton; 35 x 30 cm;

Warszawa 2020/07/01

olej, dibond; 150 x 135 cm;
sygn. i dat. p. d.;

Warszawa 2020/07/01

Trzy sprawy, 1989

Warszawa 2020/07/01

Videolit IV, 1987

Warszawa 2020/07/01

Gabriela OBREMBA (1927-1997)

Warszawa 2020/07/01

Leszek RÓZGA (1924-2015)

Pejzaż wiosenny, 1976

Warszawa 2020/07/01

Wanderlust V, 2018

sygnowany p.d.

Warszawa 2020/07/01

Tomek MISTAK (ur. 1978)

Szum 2, 2020

akryl, płótno; 50 x 100 cm;
sygn. na odwrocie

Warszawa 2020/07/01

Błękitny, 2017

olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. na odwrocie.

Warszawa 2020/07/01

Bernard BRAUN (ur. 1935)

Pejzaż, 1963

olej, płótno; 78 x 54,5 cm;
obraz przed koserwacją

Warszawa 2020/07/01

Misterium, 2001

olej, płótno; 100 x 73 cm;

Warszawa 2020/07/01

Maria ANTO (1937-2007)

Eksplozja w katedrze

olej, płótno;

Warszawa 2020/07/01

Galerie

Warszawa 2020/07/01

Magdalena CYBULSKA (ur. 1977)

Bez tytułu, 2007

Warszawa 2020/07/01

Konrad SRZEDNICKI (1894-1991)

Rycerz - Rapsod, 1964

Warszawa 2020/07/01

Jurajski zachód słońca, 1982

Warszawa 2020/07/01

Cafe

Warszawa 2020/07/01

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

Topologie A

Warszawa 2020/07/01

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

Topologie HR

Warszawa 2020/07/01

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

Głowa Chrystusa

Warszawa 2020/07/01

Viola TYCZ (ur. 1973)

akryl, płyta HDF; 40 x 34 cm;

Warszawa 2020/07/01

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

Akt, 1961

Warszawa 2020/07/01

Kobieta z liliami, 2019

olej, płótno; 87 x 70 cm;
sygn. l. d.. Ślusarski Eug.

Warszawa 2020/07/01

Bożena WAHL (ur. 1931)

Kwiaty

sygn. p. d.: BWahl

Warszawa 2020/07/01

POZYCJA WYCOFANA

Warszawa 2020/07/01

Jerzy KRAWCZYK (1921-1969)

Portret Kingi, 1959

olej, płótno; 135,5 x 84 cm;

Warszawa 2020/07/01

Tenis

akryl, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. l. d.: GŚ;

Warszawa 2020/07/01

Beata TWARDOWSKA (ur. 1974)

Dzwoneczek, 2018

olej, płótno; 80 x 100 cm;

Warszawa 2020/07/01

Mapai

Warszawa 2020/07/01

Jedność wielości

Warszawa 2020/07/01

Tadeusz DOMINIK (1928 - 2014)

Kompozycja, 1957

tusz, papier; 28 x 33 cm;

Warszawa 2020/07/01

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

Rysunek, 2014

tusz, pędzel, papier; 29 x 20 cm (w świetle oprawy); sygn., dat. i opisany u dołu: WŁODZIMIERZ PAWLAK RYSUNEK 2014 (ołówkiem).

Warszawa 2020/07/01

Andrzej Kasprzak (ur. 1963)

Waiting for you, 2020

Warszawa 2020/07/01

Grupa Twożywo

Trickster dzierży ster, 2007

Warszawa 2020/07/01

Piotr C. Kowalski (ur. 1951)

Warszawa 2020/07/01

Bolek i Lolek - nr 30

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Beata SZCZEPANIAK (ur. 1988)

ceramika; 38 x 9 x 12 cm;

Warszawa 2020/07/01

Malwina KONOPACKA (ur. 1982);

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

sygn.: Mi / Mirostowice;

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994);
sygn. l. d.: gmerk artysty.

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

bąbel powietrza

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

ślady osadu.

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

na spodzie metka;

Warszawa 2020/07/01

na spodzie metka;

Warszawa 2020/07/01

Figurka "Ewa z wężem"

Polska, 3. tercja XX w.;
w typie prac Zygmunta Flina.

Warszawa 2020/07/01

Janina KARCZEWSKA-KONIECZNA;

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

sygn. na spodzie: K (ryta).

Warszawa 2020/07/01

sygn. na spodzie: K (ryta).

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Polska, 3 tercja XX w.

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Polska, lata 50./60. XX w.

Warszawa 2020/07/01

ceramika; wys. 16,5 cm;
Polska, lata 50./60. XX w.

Warszawa 2020/07/01

Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994);

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

porcelana, 26 x 6,7 x 6 cm;

Warszawa 2020/07/01

porcelit; 7 x 21 x 11,5 cm;
sygn.: pieczęć fabryki

Warszawa 2020/07/01

Figurka "Gęsiarka"

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Polska, 3 tercja XX w.

Warszawa 2020/07/01

porcelana, natrysk wybierany;

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Polska, 2 poł. XX w.;

Warszawa 2020/07/01

Polska, l. 60. XX w.

Warszawa 2020/07/01

Świecznik

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Figurka "Pastuszek"

Warszawa 2020/07/01

Figurka „Dziewczynka z lalką”

Warszawa 2020/07/01

Plakieta "Walka ze smokiem"

Kraków, 2 poł. XX w.

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Polska, lata 50./60. XX w.

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

na odwrocie zachowana metka.

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Polska, lata 50./60. XX w.

Warszawa 2020/07/01

ceramika; wys. 9 cm;
Polska, 2 poł. XX w.

Warszawa 2020/07/01

ceramika; 26,5 x 9 cm;

Warszawa 2020/07/01

Polska, 2 poł. XX w.

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Polska, 2 poł. XX w.

Warszawa 2020/07/01

Polska, l. 60. XX w.

Warszawa 2020/07/01

Andrzej MĘDREK (ur. 1962);

Warszawa 2020/07/01

proj. Jerzy SACHA (ur. 1931);

Warszawa 2020/07/01

Lampa ze skórzanym kloszem

Toruń (?) l. 60./70. XX w.

Warszawa 2020/07/01

Kinkiet - Grupa "Stroma 5"

na odwrocie wycisk: ŻŻK;

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Polska, lata 50./60. XX w.

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Wazon z długą szyją

Polska (?), 2 poł. XX w.;

Warszawa 2020/07/01

stan zachowania: przetarcia.

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

Figurka "Tygrys"

Warszawa 2020/07/01

Świecznik

Polska, 2. poł. XX w.

Warszawa 2020/07/01

Plakieta z orłem

Warszawa 2020/07/01

ceramika; 26,5 x 9 cm;

Warszawa 2020/07/01

Plakieta z aktem kobiecym

sygn.: HK (monogram wiązany);

Warszawa 2020/07/01

ceramika; 16,5 x 8 cm;

Warszawa 2020/07/01

Warszawa 2020/07/01

na spodzie metka;

    Limit ceny