6. Aukcja Prac na Papierze – 8 września 2021 r. godz. 19:30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem „6. Aukcji Prac na Papierze”, która trwa na portalu Onebid.pl.

W naszym najnowszym katalogu aukcyjnym znajdziecie Państwo bogaty zbiór prac wykonanych w różnych technikach, których autorami są zarówno młodzi początkujący artyści, jak również uznane nazwiska polskiego rynku sztuki.

Katedra w Brukseli, 2021

technika mieszana (tusz, akwarela), papier akwarelowy, 29 x 21 cm, w oprawie (passe-partout i rama) 40 x 30 cm, sygn. p. d.: Dawid Masionek

Ludwik LILLE (1897-1957)

Martwa natura z czajnikiem i mandarynkami

akwarela, papier; 18 x 33 cm (w świetle passe-partout); sygn. l. g.: L. Lille; na odwrocie oprawy napis własnościowy - obraz znajdował się w zbiorach Władysław Jaworskiej specjalistki m.in. od sztuki Tadeusza Makowskiego oraz kręgu malarzy Ecole de Paris.

Dancing in the air, 2021

tusze alkoholowe, papier syntetyczny, 66 x 50 cm, sygn. i datowana na odwrocie. Praca nieoprawiona.

Hawana, 2020

akwarela, papier, 49 x 64 cm, w oprawie passe-partout: 60 x 80 cm, sygn. l.d.: Edward Karczmarski 2019

Cena wywoławcza: 400

Zdzisław RUSZKOWSKI (1909-1991)

Dziewczyna czytająca

akwarela, papier; 34,5 x 22 cm (w świetle passe-partout); sygn. l. d.: Z. Ruszkowski.

Jan Aleksander SOĆKO [Jan WAGNER] (1937-1988)

Bez tytułu, 1977

olej, karton; 34,5 x 36,5 cm; sygn. i dat. p. d.: Wagner 77 (ryte końcówką pędzla).

Videolit III, 1990

litografia, papier; 56 x 80 cm (wymiar kompozycji), 67 x 89 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisany u dołu: "Videolit" III 90, Litografia 5/20 H. Opałka (ołówkiem). Stan zachowania: niewielkie zagniecenia papieru.

Nocny Bar nr 06, z cyklu: Bary, 2014

fotografia cyfrowa kolekcjonerska cz/b, wydruk cyfrowy papier Hahnemuhle Photo Rag Baryta 315g (półbłysk), papier archiwalny, bezkwasowy, 40 x 40 cm, 1/5, sygn. na licu i odwrocie. Dołączony autorski certyfikat artystki. Praca nieoprawiona.

Cena wywoławcza: 600

Jan Wacław (Zawado) ZAWADOWSKI (1891-1982)

Plakat do wystawy własnej z odręczną ilustracją w akwareli

offset, akwarela, papier; 55 x 38,5 cm

Studia postaci i zwierząt

długopis (tusz czarny i niebieski), papier; 30 x 21 cm; na odwrocie okrągła pieczątka: Z rysunków Franciszka Starowieyskiego z podpisem J. M. Starowieyski (długopisem).

Monika PIETSCH, XX / XXI w.

Postać

technika własna, papier; 60 x 42,5 cm; sygn. i opisana p. d.: ... MONIKA PIETSCH (ołowkiem).

Anna MIZERACKA-ZIELIŃSKA (1938-2017)

Niepotrzebne ptaki, 1976

długopis, piórko, papier; 37 x 52,5 cm; sygn. p. d.: ZMizeracka VI 1976 (długopisem), po środku, u dołu: Nieppotrzebne ptaki I (piórem); na odwrocie tytułu (ołówkiem).

1st version, 2021

technika mieszana (tusz i farba akrylowa, dermatograf, markery), 70 x 50 cm, w oprawie 72x 52 cm, sygn. p.d. oraz na odwrocie

Tadeusz Michał SIARA (ur. 1941)

Znowu

akwaforta, akwatinta, papier; 49 x 37,5 cm (wymiar kompozycji), 69,5 x 50 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: "Znowu" 19/50, (akwaforta, akwatinta), Siara ... (ołówkiem).

Ryszard Ruzik (ur. 1950)

Piękna i bestia, 2019

piórko, papier, 47,7 x 35,5 cm, sygn. p.d.: Ruzik Ryszard. Praca nieoprawiona. Lewy dolny róg arkusza ucięty

Cena wywoławcza: 350

Piotr SZMITKE (Schmidtke) (1955-2013)

Studium postaci

kredka, papier; 100,5 x 70,5 cm; sygn. p. d.: P... Szmitke; stan zachowania: zagniecenia papieru.

Jacek WALUSIAK (ur. 1957)

Testa divina

litografia, papier; 27 x 23 cm (wymiar kompozycji), 35,5 x 26,5 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana p. d.: "Testa diwina", Stan I 1/2, 1984 JWalusiak (ołówkiem).

Akt Męski Podparty, 2012

węgiel, papier, 100 x 70 cm, sygn. p.d.: Śliwa Aneta

Indygo, 2021

technika mieszana (akryl, pastel, tusz), papier, 40 x 30 cm (w świetle passe-partout), 50 x 40 cm (oprawa), sygn.l.d.: Karina Góra

Cena wywoławcza: 450

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

Akt w pudrowych różach, 1997

technika własna (kredka, piórko, tusz, gwasz), karton; 49 x 37 cm; sygn. i dat. l. d.: H. PŁÓCIENNIK / 1997 (kredką); praca na autorskim podkładzie imitującym passe-partout.

Julitta KARWOWSKA-WNUCZAK (ur. 1935)

Niewinne Igraszki

piórko, tusz, akwarela, papier; 36 x 29,5 cm (wymiar arkusza); sygn. p. d.: J. Karwowska; na odwrocie szkic analogicznej kompozycji oraz próbki farb, które przebijają na lico kompozycji, arkusz podklejony do papierowego passe-partout papierową taśmą, na passe-partout drukowana nalepka autorska.

Zuzanna KRAJEWSKA (ur. 1975)

Magda 2018

fotografia barwna, wydruk na papier; 68 x 48 cm; sygn. i nakład na odwrocie: Zkrajewska / ed 30/50.

Ludwik LILLE (1897-1957)

Postacie na plaży

węgiel, ołówek, papier; 12,8 x 21 cm; nieregularna lewa krawędź papieru.

Władysław GARNIK (ur. 1937)

Patrzy, 1982

kredka, papier czarny naklejony na karton; 27,5 x 22 cm; sygn i dat. p. d.: garnik'82.

Mercury, 2014

intaglio, papier, matryca: 55 x 44,5 cm, arkusz: 76,5 x 64,5 cm, edycja: e/a IV, sygn. p.d.: Kołakowska '14

Leszek RÓZGA (1924-2015)

Sen, 1987

pisak, karton; 47,7 x 63 cm; sygn., dat. i opisany p. d.: - Sen - / 13 - II - 1987 / Rózga; zabrudzenia dolnej krawędzi papieru.

Bożena WAHL (ur. 1932)

Bez tytułu, 1975

litografia, papier; 73,5 x 51 cm; sygn.i dat. p. d.: BWahl 1975 (ołowkiem), l. d.: 22/ 100 Litografia (ołowkiem)

Zuzanna KRAJEWSKA (ur. 1975)

Serena, 2018

fotografia barwna, wydruk na papier; 68 x 48 cm, sygn. i nakład na odwrocie: Zkrajewska / ed 46/50.

Chodź na kolana

piórko, tusz, akwarela, papier; 29 x 21 cm (wymiar arkusza); sygn. p. d.: J. Karwowska; arkusz podklejony papierową taśmą klejąca do passe-partout, na odwrocie pracy drukowana nalepka autorska.

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

Umizgi

tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 38 x 26 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: AU; niewielkie uszkodzenia papieru.

Zesatw 9 portretów

olej, papier; ok. 43 x 30 cm (każdy); niewielkie uszkodzenia papieru.

Portret Etno, 2021

akryl, karton, 40 x 30 cm, sygn. p.d.: elochman. Praca nieoprawiona.

Cena wywoławcza: 500

Krystyna BIENIEK (ur. 1930)

Ilustracja do książki "Wizyta u lalek"

gwasz, collage, karton; 14,5 x 22 cm (wymiar kompozycji), 21 x 30 cm (wymiar kartonu), na odwrocie opisy wydawnicze z nazwiskiem autora: Krystyna Bieniek oraz tytułem – Wizyta u Lalek. Agencja Wydawnicza "Ruch", pierwsze wydanie z 1971 r.

Krystyna BIENIEK (ur. 1930)

Zestaw 12 plansz do kalendarza z ilustracjami do bajki o Czerwonym Kapturkiem wraz z projektem okładki w języku polskim i szwedzkim

gwasz, karton, papier, drukowane plansze doklejone u dołu; ok. 19 x 30 cm; plansze z adnotacjami wydawniczymi; zapytaj o informacje dotyczące stanu zachowania obiektu.

Cena wywoławcza: 7000

Krystyna BIENIEK (ur. 1930)

Krystyna BIENIEK (ur. 1930)

Karen Broyan (ur. 1986)

Listen to the music, 2015

technika mieszana, akryl, papier, 29,7 x 21 cm, w oprawie: 42 x 32 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 500

Serce w kłębie nerwów, 2021

linoryt, papier Canson biel antyczna, 112 x 77 cm, 3/7, sygn. p.d.: Sebastian Laszczyk 2021r

Cena wywoławcza: 1000

Kartka z wakacji #08, 2021

technika mieszana (akryl, tusz, szlagmetal), papier, 31 x 41 cm (w oprawie), sygn. p.d.: A. Kappa

Katarzyna Balcerzak (ur. 1985)

Gdzieś na Grenlandii, 2021

technika mieszana (akwarela, gwasz), papier akwarelowy, 42 x 30 cm, w oprawie: 42,5 x 30,5 cm, sygn. l.d.: Balcerzak 2021

Cena wywoławcza: 300

Iwo ZANIEWSKI (ur. 1956)

Stodoła w Kaszewcu, 1982

serigrafia, papier; 37 x 42 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: 2/200 stodoła w Kaszewcu, IwoZaniewski 82 (ołówkiem).

Układ nr 7, 2021

technika mieszana (tusz, marker, papier), 45 x 32,5 cm, w oprawie: 54 x 43,7 cm, sygn. p.d.: Plewa 2021

Cena wywoławcza: 400

Między jawą, a snem, 2021

akryl, papier, 23 x 23 cm, w oprawie: 33 x 33 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 350

Mapa 7, 2021

tech.mieszana, tektura, 30 x 40 cm, w oprawie: 40 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Strącenie gwiazdy, z cyklu: list z Sankt Petersburga, 1992

akwaforta, papier; 33 x 24,5 cm (wymiar kompozycji), 53,5 x 39 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: "Strącenie gwiazdy" / (list z Sankt Petersburga), 2/50 (akwaforta), Siara ... 1992 (ołówkiem).

Delft, z cyklu: Listy z Grecji

akwaforta, papier; 35 x 27,5 cm (wymiar kompozycji), 53 x 39 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: "Delft" / (listy z Grecji), (akwaforta), Siara ... 88 (ołowkiem).

Kuszenie, z cyklu: list z Chartres, 1986

akwaforta, papier; 32 x 24 cm (wymiar kompozycji), 53 x 39 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: "Kuszenie" / (list z Chartres), 9/50 (akwaforta) Siara ... 86 (ołówkiem).

Tadeusz Cieślewski (1870-1956)

Drzewo w Łazienkach Królewskich w Warszawie, lata 40-te XX w.

akwarela, ołówek, papier; 30 x 43 cm (w świetle oprawy)

Tomasz KAZIKOWSKI (1952-2021)

Pałacowy ogród, 1994

akwarela, ołówek, papier; 25,5 x 35,5 cm. sygn. i dat. p. d.: TK (w kole) / 1994; poniżej opis: Alicji Wahl na pamiątkę mojego pobytu w Pałacu Branickich - czerwiec 1994 - TK (w kole, ołówkiem); na odwrocie powtórzona sygnatura wraz z datą (ołówkiem).

Morze, 2014

akwarela, papier; 35 x 49,7 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak / 2014 oraz stempel autorski.

Cena wywoławcza: 750*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Leszek RÓZGA (1924-2015)

Noc, 1961

akwaforta, papier; 24,3 x 32 cm (odcisk płyty), 37,7 x 44,5 cm (wymiar arkusza); sygn. na płycie p. d.: Rózga; ponizej sygn., dat. i opisana: Noc - akwaforta 13/50 / Rózga - 1961 (ołówkiem); na odwrocie dwa stemple z podpisami.

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Podzwonne, 1972

akwaforta, papier; 49,5 x 35,5 cm (wymiar kompozycji), 62 x 42,5 (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: "Podzwonne 9", akwaforta, Ewa Wieczorek (imp.) 1972 (ołówkiem).

Przystojny młodzieniec

akwarela, karton; 32,2 x 21,7 cm; praca pochodzi ze spuścizny po artyście.

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

Projekt kostiumu

ołówek, akwarela, papier; ok. 30 x 22,5 cm; stan zachowania: nieregularny kształ arkusza, zagniecenia.

Jacek WALUSIAK (ur. 1957)

Para portretów: "Anioł Nocy", "Postać"

technika własna, tusz, kredka, flamaster, papier; 42 x 29,5 cm (każda z prac); Anioł nocy: sygn. i opisany wraz z dedykacja l. d.: WWalusiak / Dla Alicji Wahl / Piękny Anioł nocy, pojawia się po godzinie 22 w moim pokoju w Andrychowie 8.9.10 III 1989 (piórem); Postać - l. d.: Dla Alicji Wahl, p. d.: J. Walusiak / III 1989 Andrychów (piórem); arkusze podklejone w narożach na karton.

Andrzej DUDZIŃSKI (ur. 1945)

Tryptyk

ołówek, kredka, papier; 31,2 x 24,5 cm; jedna z prac sygnowana p. d.: A. Dudziński (ołowkiem); ślady po podklejeniu arkuszy taśmą do passe-partout.

Ferdynand SZYPUŁA (1931-2018)

Pegaz, 1984

akwaforta, papier; 13,4 x 18,2 cm; sygn., dat. i opisana u dołu: "Pegaz", F. Szypuła 84 (ołówkiem); praca podklejona taśmą do passe-partout.

Fantazja XXX, 1988

olej, technika własna, karton; 32 x 20,5 cm; sygn. i dat. l. d.: Wagner 88 (ryte końcówką pędzla).

Jerzy ZARUBA (1891-1971)

Udany wieczór, 1956

tusz, piórko, akwarela, papier; 26,5 x 20,5 cm; sygn. i dat. p. d.: Zaruba56.

Alicja WAHL (1932-2020)

Bez tytułu, 1975

litografia, papier; 73 x 51 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: Litografia AWahl 1975 (ołówkiem).

Zdzisław Nitka (ur. 1962)

Ptaki, 1997

technika własna (akryl, gwasz), papier (tapeta); 54 x 75 cm, sygn. i dat. p. d.: Z. Nitka 97 (długopisem).

Jan MICHALSKI, XX / XXI w.

Zabawa z obsesją II, 1989

akwatinta i mezzotinta (?), papier; 23 x 30,5 cm (wymiar kompozycji), 40,5 x 49,5 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: "Zabawa z obsesją" II 9/30, Jan Michalski 1984 r. (ołówkiem).

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Wariacja nr 1 na temat "Snów pod Fumardą" Stanisława Zielińskiego", 1970

akwaforta, papier; 31,5 x 49 cm (wymiar kompozycji), 41,5 x 55,5 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: Wariacja nr 1 kompozycjitemat "Snów pod Fumardą" Stanisłąwa Zielińskiego", akwaforta, Ewa Wieczorek 1970 (ołówkiem).

Stanisław GRABOWSKI (1901-1957)

Martwa natura z owocami i dzbankiem

pastel, papier; 25,5 x 35,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: S. Grabowski -

Ludwik LILLE (1897-1957)

Tłum

ołówek, papier; 14 x 21,5 cm (w świetle passe-partout).

Wplątane w słońce. Nasturcje II, 2021

technika mieszana (tusz, szlagmetal), naturalny papier, 38 x 27 cm, w oprawie (passe-partout i rama) 50 x 40 cm, sygn. p.d.: K. Kabzińska-M

Cena wywoławcza: 400

Kwiat 4, z serii: Kwiaty w czerni, 1998-2021

technika mieszana (gwasz, akryl), papier czerpany, 52 x 42 cm, sygn. na dolnym brzegu motywu oraz na odwrocie

Cena wywoławcza: 700

Jadwiga SAWICKA (ur. 1959)

Dobro władzy złej, 2018

serigrafia, papier; 98 x 68 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: JADWIGA SAWICKA, 2018, 7/50 (ołówkiem), uszkodzenia papieru.

Zygmunt RYTKA (1947-2018)

Obiekty chwilowe. Projekt transformacji, 1987-2003 / 2007

wydruk atramentowy pigmentowy, papier Kodak Professional Endura; 22 x 24,2 cm; sygnowana, datowana, opisana na odwrocie, odcisk palca wskazującego na odwrocie, nakład: nieokreślony

Krystyna BIENIEK (ur. 1930)

Krystyna BIENIEK (ur. 1930)

Krystyna BIENIEK (ur. 1930)

Okładka do książki "Wizyta u lalek"

gwasz, collage, karton; 14,5 x 22 cm (wymiar kompozycji), 21 x 30 cm (wymiar kartonu), na odwrocie opisy wydawnicze z nazwiskiem autora: Krystyna Bieniek oraz tytułem – Wizyta u Lalek. Stan zachowania: niewielkie uszkodzenia. Agencja Wydawnicza "Ruch", pierwsze wydanie z 1971 r.

Warszawa 2021/09/08

Katedra w Brukseli, 2021

Warszawa 2021/09/08

Ludwik LILLE (1897-1957)

Warszawa 2021/09/08

Dancing in the air, 2021

Warszawa 2021/09/08

Hawana, 2020

Warszawa 2021/09/08

Dziewczyna czytająca

Warszawa 2021/09/08

Bez tytułu, 1977

Warszawa 2021/09/08

Videolit III, 1990

Warszawa 2021/09/08

Warszawa 2021/09/08

Warszawa 2021/09/08

Studia postaci i zwierząt

Warszawa 2021/09/08

Monika PIETSCH, XX / XXI w.

Postać

Warszawa 2021/09/08

Niepotrzebne ptaki, 1976

Warszawa 2021/09/08

1st version, 2021

Warszawa 2021/09/08

Znowu

Warszawa 2021/09/08

Ryszard Ruzik (ur. 1950)

Piękna i bestia, 2019

Warszawa 2021/09/08

Studium postaci

Warszawa 2021/09/08

Jacek WALUSIAK (ur. 1957)

Testa divina

Warszawa 2021/09/08

Akt Męski Podparty, 2012

Warszawa 2021/09/08

Indygo, 2021

Warszawa 2021/09/08

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

Akt w pudrowych różach, 1997

Warszawa 2021/09/08

Niewinne Igraszki

Warszawa 2021/09/08

Zuzanna KRAJEWSKA (ur. 1975)

Magda 2018

Warszawa 2021/09/08

Ludwik LILLE (1897-1957)

Postacie na plaży

Warszawa 2021/09/08

Władysław GARNIK (ur. 1937)

Patrzy, 1982

Warszawa 2021/09/08

Mercury, 2014

Warszawa 2021/09/08

Leszek RÓZGA (1924-2015)

Sen, 1987

Warszawa 2021/09/08

Bożena WAHL (ur. 1932)

Bez tytułu, 1975

Warszawa 2021/09/08

Zuzanna KRAJEWSKA (ur. 1975)

Serena, 2018

Warszawa 2021/09/08

Chodź na kolana

Warszawa 2021/09/08

Umizgi

Warszawa 2021/09/08

Zesatw 9 portretów

Warszawa 2021/09/08

Portret Etno, 2021

Warszawa 2021/09/08

Krystyna BIENIEK (ur. 1930)

Warszawa 2021/09/08

Krystyna BIENIEK (ur. 1930)

Warszawa 2021/09/08

Warszawa 2021/09/08

Krystyna BIENIEK (ur. 1930)

Warszawa 2021/09/08

Krystyna BIENIEK (ur. 1930)

Warszawa 2021/09/08

Karen Broyan (ur. 1986)

Listen to the music, 2015

Warszawa 2021/09/08

Serce w kłębie nerwów, 2021

Warszawa 2021/09/08

Kartka z wakacji #08, 2021

Warszawa 2021/09/08

Gdzieś na Grenlandii, 2021

Warszawa 2021/09/08

Iwo ZANIEWSKI (ur. 1956)

Stodoła w Kaszewcu, 1982

Warszawa 2021/09/08

Układ nr 7, 2021

Warszawa 2021/09/08

Między jawą, a snem, 2021

Warszawa 2021/09/08

Mapa 7, 2021

Warszawa 2021/09/08

Warszawa 2021/09/08

Warszawa 2021/09/08

Warszawa 2021/09/08

Warszawa 2021/09/08

Tomasz KAZIKOWSKI (1952-2021)

Pałacowy ogród, 1994

Warszawa 2021/09/08

Morze, 2014

Warszawa 2021/09/08

Leszek RÓZGA (1924-2015)

Noc, 1961

Warszawa 2021/09/08

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Podzwonne, 1972

Warszawa 2021/09/08

Przystojny młodzieniec

Warszawa 2021/09/08

Projekt kostiumu

Warszawa 2021/09/08

Jacek WALUSIAK (ur. 1957)

Warszawa 2021/09/08

Andrzej DUDZIŃSKI (ur. 1945)

Tryptyk

Warszawa 2021/09/08

Ferdynand SZYPUŁA (1931-2018)

Pegaz, 1984

Warszawa 2021/09/08

Fantazja XXX, 1988

Warszawa 2021/09/08

Jerzy ZARUBA (1891-1971)

Udany wieczór, 1956

Warszawa 2021/09/08

Alicja WAHL (1932-2020)

Bez tytułu, 1975

Warszawa 2021/09/08

Zdzisław Nitka (ur. 1962)

Ptaki, 1997

Warszawa 2021/09/08

Jan MICHALSKI, XX / XXI w.

Zabawa z obsesją II, 1989

Warszawa 2021/09/08

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Warszawa 2021/09/08

Warszawa 2021/09/08

Ludwik LILLE (1897-1957)

Tłum

Warszawa 2021/09/08

Warszawa 2021/09/08

Warszawa 2021/09/08

Jadwiga SAWICKA (ur. 1959)

Dobro władzy złej, 2018

Warszawa 2021/09/08

Zygmunt RYTKA (1947-2018)

Warszawa 2021/09/08

Krystyna BIENIEK (ur. 1930)

Warszawa 2021/09/08

Krystyna BIENIEK (ur. 1930)

Warszawa 2021/09/08

Krystyna BIENIEK (ur. 1930)

    Limit ceny