6. Aukcja Dzieł Sztuki – 11 lipca 2022 r. godz. 19:30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 6. Aukcji Dzieł Sztuki. Licytacja odbędzie się 11 lipca o godz. 19:30. Aukcja prowadzona będzie wyłącznie w systemie on-line, bez obecności osób licytujących na sali. Zachęcamy do rejestracji na platformach Onebid, Artinfo oraz do składania zleceń licytacji telefonicznej lub z limitem poprzez formularz dostępny na naszej stronie lub mailowo / telefonicznie. Wszystkie obiekty są dostępne do obejrzenia na żywo w Pragalerii.

Christian Wilhelm Ernst DEITRICH (1712-1774) - przypisywany

Zakonnik z czaszką

olej, deska; 34 x 25 cm; na odwrociu opisany: C. W. Dietrich.; bez ramy

Malarz nieokreślony, holenderski? (XVII w.?)

Wizyta lekarza [kopia według obrazu Caspara Netschera]

olej, płótno; 32,5 x 27,5 cm; bez ramy

Malarz nieokreślony, polski (XIX-XX w.)

Spacer w parku

olej, płótno (podklejone na płótnie); 52 x 35 cm; praca po konserwacji

Malarz nieokreślony, polski

Ruiny twierdzy w Bałakławie, 1895

olej, tektura; 17,5 x 13 cm; na odwrociu wtórny napis: F.Ruszczyc / Ruiny twierdzy w / Bałakławie 1895 r.

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

Autoportret w kapeluszu, 1920

olej, deska; 12,5 x 8,5 cm; przy górnej krawędzi dedykacja: Wlastimil Hofmann Paryż 1920 / Pannie Ż. W. DETTLOW na pamiątkę

Cena sprzedaży: 22000

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

Zimowe zaprzęgi

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy; 14 x 30,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: A. Setkowicz

Jan KSIĄŻEK (1900 - 1964)

Azalie, 1935

olej, płótno; 75 x 64,5 cm; sygn. i dat. p. g.: Jan Książek / 935; na odwrocie naklejka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z informacją na temat pracy

Malarz nieokreślony, XX w.

Kwiaty w wazonie

olej, tektura; 40 x 29 cm; spękania i ukruszenia wartwy malarskiej, perforacje, ukruszenia brzegów i odłamany l.g. róg tektury; bez ramy

Malarz nieokreślony, polski (XX w.)

Łodzie

olej, płótno; 66 x 83 cm; napis l. d.: nieczytelny; bez ramy, spękania i ubytki w warstwie malarskiej

Cena wywoławcza: 1200

Edmund CIECZKIEWICZ (1872 - 1958)

Morskie Oko

olej, tektura; 67 x 96 cm; sygn. l. d.: E. Cieczkiewicz

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

Duchowny

gwasz, tusz, papier; 8,3 x 6,4 cm (w świetle oprawy); na odwrocie pieczątka "Pamiątka z Krynicy" (częściowo nieczytelna) i cena; oprawa dwustronna

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Jedenasty współny rok, 1978

tusz, papier; 51 x 72,5 cm; na odwrocie opisany: nazwisko artysty, tutył, data, technika, wymiary

Anatoli Mikhailovich SILIN (1916-1997)

Pejzaż, 1981

olej, płótno; 12 x 18 cm; sygn. i dat. l. g: A. Silin 81 g (cyrylicą); na odwrocie powtwórzona sygnatura artysty

Artysta nieokreślony, XX w.

Na przeprawie - Front wschodni, 1941

węgiel, papier pakowy; 19,5 x 29 cm (w świetle oprawy); opisany u dołu (cyrylicą)

BIEHKE ? (XX w.)

Strumień w lesie

olej, deska; 98 x 73 cm; sygn. p. d. [nieczytelnie]; bez ramy; odpryski i nierówności na brzegach, do konserwacji

Czesław RZEPIŃSKI (1905 - 1995)

Taras na plaży

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 29 x 39,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Rzepiński

Edward KOPACZEW (ur. 1941)

Dwie figury

ołówek, papier; 27 x 21 cm; p. d. dedykowany i sygn.: Dla A. Dawidowicza / EK; na p-p naklejka z nazwiskiem artysty

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Kompozycja abstrakcyjna, 1969

akryl, płótno; 20 x 28,5 cm; bez ramy; na odwrocie opisany nazwiskiem artystki i datą

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Zupełnie nowa pora roku III, 1971

akwaforta barwna, papier; 49 x 36 cm (odcisk płyty), 60,5 x 41,5 cm (wymiary arkusza); opisany l. d.: "Zupełnie nowa pora roku - III"; Akwaforta; sygn. i dat. p. d.: Ewa Wieczorek 1971

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Zestaw dwóch prac: 1. Kompozycja z planami architektonicznymi 2. Studia figuralne, 1968

1. akwaforta i akwatinta, papier; 29,8 x 21,3 cm (odcisk płyty), 36 x 26,5 cm (wymiary arkusza); sygn. p. d.: Ewa Wieczorek 2. akwaforta, papier; 29,8 x 20,5 cm (odcisk płyty), 35 x 26 cm (wymiary arkusza); l. d. opisany: Akwaforta; sygn. i dat. p. d.: Ewa Wieczorek 1968

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Zestaw trzech prac: 1. Zamek, 1970 2. Człow. witruwiański, 1969 3. Kompozycja [Rury], 1967

1. akwaforta i akwatinta, papier; 28,5 x 21 cm (odcisk płyty), 35 x 28 cm (wymiary arkusza); sygn. i dat. p. d.: Ewa Wieczorek '70 2. akwaforta i akwatinta, papier; 25 x 19,8 cm (odcisk płyty), 36,5 x 27 cm (wymiary arkusza); sygn. i dat.p. d.: Ewa Wieczorek '69 3. autorska technika graficzna (drzeworyt barwny i odbitka z drugiej niezidentyfikowanej matrycy); 30 x 20 cm (wymiary kompozycji), 34,5 x 24 cm (wymiary arkusza); sygn. i dat. p. d.: Ewa Wieczorek 1967

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Dzwon, 1968

tusz, papier; 27 x 18 cm; sygn. i dat. p. d.: E. Wieczorek '68

Hieronim KOZŁOWSKI (ur. 1940)

Zestaw dwóch prac: 1. Portret podwójny 2. Leda w łabędziem podwójna

1. akwaforta i akwatinta, papier; 29,8 x 21,5 cm (odcisk płyty), 32 x 23,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Hieronim Kozłowski 2. akwaforta i akwatinta, papier; 29,8 x 19,6 cm (odcisk płyty), 32 x 21,8 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Hieronim Kozłowski

Hieronim KOZŁOWSKI (ur. 1940)

Zestaw dwóch prac: 1. Portret podwójny 2. Koń podwójny

1. odbitka cyfrowa, farba w sprayu, papier; 42 x 29,8 cm (arkusz papieru), 50 x 40 cm (oprawa, podklejony papier); sygn. p. d.: Hieronim Kozłowski 2. odbitka cyfrowa, farba w sprayu, papier; 42 x 29,6 cm (arkusz papieru), 50 x 40 cm (oprawa, podklejony papier); sygn. p. d.: Hieronim Kozłowski

Hieronim KOZŁOWSKI (ur. 1940)

Zestaw dwóch prac: 1. Portret podwójny 2. Portret podwójny

Jacek SROKA (ur. 1957)

Para

akwaforta i akwatinta, papier; 6,7 x 12 cm (odcisk płyty)

Jan WAGNER [Jan Aleksander SOĆKO] (1937 - 1988)

Kompozycja abstrakcyjna

akryl, papier fotograficzny (?); 12 x 12 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Wagner

Jan WAGNER [Jan Aleksander SOĆKO] (1937-1988)Jan WAGNER [Jan Aleksander SOĆKO] (1937-1988)

Kompozycja abstrakcyjna, 1980

tusz, papier nabłyszczany; 38 x 50 cm; sygn. i dat. l. d.: Wagner 1980; uszkodzenia brzegu arkusza po lewej stronie

Kompozycja abstrakcyjna, 1975

tusz, papier nabłyszczany; 50 x 30 cm; sygn. i dat. p. d.: Wagner / 75; ukośne zagięcie arkusza w dolnej części

Zestaw dwóch prac:1. Kompozycja abstrakcyjna, 19752. Kompozycja abstrakcyjna

1. akryl, papier nabłyszczany; 35,8 x 25 cm; sygn. i dat. l. d.: Wagner 75 2. akryl, papier nabłyszczany; 35 x 26,7 cm; na odwrociu opisany: Wagner

Zestaw dwóch prac:1. Kompozycja abstrakcyjna, 19672. Kompozycja abstrakcyjna, 1975

1. akryl, papier nabłyszczany; 30 x 23 cm; sygn. i dat. l. d.: Wagner 1967; na odwrocie fragment kalendarza i reproducki obrazu Augusta Macke 2. akryl, papier; 32 x 25,7 cm; sygn. i dat. p. d.: Wagner 75

Janina BERDAK (1933-2019)

Przekrój

flamaster, tusz (długopis), akwarela, collage, papier (podklejony); 22,5 x 26 cm; inskrypcje w kompozycji

Janusz TERAKOWSKI (1933 - 2002)

Zestaw dwóch prac: 1. Kossakówka [plakat wystawy], 1973 2. Sum ergo cogito, ok. 1973

1. drzeworyt, papier; 32 x 22 cm (wymiary kompozycji), 35 x 25,3 cm (wymiary arkusza); przy lewej krawędzi, w kompozycji sygn.: Janusz i Kuba TERAKOWSCY 2. drzeworyt barwny, papier; 35 x 24 cm (wymiary arkusza)

Julita JAŚKIEWICZ (XX w.)

Wiosenny zmierzch

pastel, papier w kolorze szarym; 22 x 49 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Julita Jaśkiewicz

K. STECYK (XX w.)

Martwa natura

olej, płótno; 70 x 50 cm; na odwrociu sygn.: K. Stecyk

Cena wywoławcza: 100

Ludwik Stasiak (1858-1924)

Portret kobiety

olej, płótno; 45 x 59 cm; sygn. l. d.: Stasiak; na odwrociu opisany na blejtramie: Portret Pani [nieczytelne]; obraz po konserwacji

Cena sprzedaży: 4800

Magdalena HEYDA-USAREWICZ (ur. 1933)

Rakieta

olej, płótno; 70 x 49,5 cm; na odwrocie częściowo zachwoana naklejka z wystawy indywidualnej z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Sopocie, 1961;

Kompozycja abstrakcyjna

akryl, płyta pilśniowa; 100 x 50 cm; sygn. p. d.: Magdalena / Heyda-Usarewicz; na odwrociu sygn.: Heyda-Usarewicz

Rakieta

olej, płótno; 70 x 49,5 cm; na odwrocie naklejka z wystawy indywidualnej z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Sopocie, 1961; opisany na blejtramie: RAKIETA 70 x 49

Malarz nieokreślony, XIX w.

Święty Augustyn

olej, płótno; 70 x 59 cm; obraz obcięty przy krawędziach

Malarz nieokreślony, XX w.

Kompozycja z figurą w kapeluszu

akryl, płótno; 80 x 90 cm; spękania i ukruszenia warstwy malarskiej w dolnej części

Malarz nieokreślony, XX w.

olej, płótno; 50 x 70 cm; bez ramy

Cena wywoławcza: 100

Malarz nieokreślony, XX w.

Dwie kobiety

pastel, papier w kolorze szarobrązowym; 29,5 x 32 cm (w świetle oprawy)

Stefan GAŁKOWSKI (1912-1984)

Ikona ze świętym Grzegorzem i smokiem

tempera, drewno; 28 x 20,5 cm; bez ramy; uszkodzenia warstwy malarskiej

Malarz nieokreślony (XX-XXI w.)

Kompozycja w stylu bizantyjskim [Madonna z dzieciątkiem w otoczeniu niewiast]

tempera (?), płyta pilśniowa; 40 x 29,5 cm; bez ramy

Malarz nieokreślony, monogramista E.W. (XX w.)

Wieża zamku, 1939

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 36 x 25 cm; sygn. i dat. l. d.: E.W./1939

Malarz nieokreślony, monogramista W. B. (XX w.)

Głowa Chrystusa

olej, płótno; 26 x 16 cm; p. d. sygn. [nieczytenie]. Wg. Józefa Męciny-Krzesza (1860 - 1934).

Malarz nieokreślony, monogramista W. F. (XX w.)

Łódź przy brzegu

olej, tektura; 19 x 27 cm (w świetle oprawy); p. d. sygn. [nieczytelnie]

Malarz nieokreślony, polski (XVIII/XIX w.)

Święta Rodzina, według Marcello BACCIARELLI (1731-1818)

olej, płótno; 44 x 36 cm; na odwrociu opisany: M. Baciarelli pxt.; obraz do konserwacji, nierówności płótna, uszkodzenia wartswy malarskiej

Marian Paweł BOCIANOWSKI (ur. 1954)

Trzy Gracje

akwaforta barwna, papier; 20 x 14 cm (odcisk płyty), 23 x 17,5 cm (w świetle oprawy); odbitka próbna artysty; u dołu opisana i sygn.: Trzy Gracje- -é.a- M.P. Bocianowski

Marta RAK-PODGÓRSKA (1933-2020)

Pieniny, wąwóz, 1988

pastel, papier w kolorze jasnozielonym; 30,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d.: MRP 88; l. d. na p-p opisany: "Pieniny, wąwóz" pastel; na p-p sygn. i dat. p. d.: Marta Rak Podgórska 88

PRYCA ? (XX w.)

Anioł

akryl, płyta pilśniowa; 75 x 89 cm; sygn. p. d.: Pryca

Siergiej NIKIFOROW (1920-2005)

Zabawa w lesie, 1958

olej, tektura (podklejona na deskę); 34 x 23 cm; l. d. opisany cyrylicą; sygn. i dat. p. d.: [sygn. cyrylicą] 1958r.; wykruszenie warstwy malarskiej przy brzegach

Słoneczny pejzaż, 1975

olej, tektura (podklejona na deskę); 23 x 17,5 cm; sygn. i dat. p. d.: [sygn. cyrylicą] 1975.; wykruszenie warstwy malarskiej przy brzegach

Cena wywoławcza: 100

Pejzaż, 1993

olej, tektura (podklejona na deskę); 25 x 17,5 cm; sygn. i dat. p. d.: S. NIKIFOROW '93; na odwrocie opisany cyrylicą

Cena wywoławcza: 100

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

Matka z dzieckiem

olej, płótno; 78 x 57,5 cm; sygn. p. d.: ST. GAŁEK; na odwrocie opisany

Stanisław ROLICZ (1913-1997)

Statek podług stempla hrabiego Edwarda von Ruthland z ok.1395 r., 1948

drzeworyt, papier; 12 x 9,5 cm (wymiary kompozycji), 30 x 21 cm (wymiary arkusza); z teki "Historia żaglowca, 20 oryginalnych drzeworytów Stanisława Rolicza" (1947-1948); sygn. w kompozycji p. d.: RS; opsisany u dołu: Statek podług stempla hrabiego Edwarda von Ruthland ok.1395 r.; sygn. i dat. p. d.: SRolicz48

Stanisław ROLICZ (1913-1997)

Łódź Wikingów ok. VIII w., 1947

drzeworyt, papier; 9 x 13,5 cm (wymiary kompozycji), 21 x 30 cm (wymiary arkusza); z teki "Historia żaglowca, 20 oryginalnych drzeworytów Stanisława Rolicza" (1947-1948); sygnowany w kompozycji: RS; l. d. opisany: Łódź Wikingów ok. VIII w.; sygn. i dat. p. d.: SRolicz47; uszkodzona oprawa

Stefan BERDAK (1927 - 2018)

Zestaw dwóch prac:1. Dwa studia twarzy, 20002. Cztery studia twarzy, 2000

1. tusz, papier; 29,7 x 21 cm (wymiary arkusza); dat. l. d. : MAJ 2000r W RIO; sygn. p. d.: STEFAN BERDAK 2. tusz, papier; 29,7 x 21 cm (wymiary arkusza); dat. l. d.: MAJ 2000r W RIO; sygn. p. d.: STEFAN BERDAK

Tadeusz MOKRZYCKI (1903–1983)

Port w Łebie

akwarela, papier; 21,5 x 28 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: T. Mokrzycki; na odwrocie opis z nazwiskiem artysty, tytułem i techniką

Theodor SKOVGAARD (1913-1993)

Zachód słońca w porcie

olej, płótno; 15 x 17 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Th. SKOVGAARD

W. NOWAK (XX w.)

Dorożka, 2004

tusz (cienkopis), paper (podklejony papierem); 26,5 x 19 cm; sygn. i dat. p. d.: W. Nowak / 2004

Wacław Chodkowski (1878 - 1953)

Nimfa w kąpieli, 1907

olej, tektura; 13,5 x 10,8 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: W. Chodkowski; dat. p.d.: 1907

Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)

Starość i młodość

technika mieszana (kredka, akwarela, pastel), papier; 41 x 29 cm (w świetle oprawy); na odwrocie pieczątka artysty i opis z tytułem i techniką

Zestaw pięciu prac we wspólnej oprawie

akwarela, gwasz, ołówek, tusz, kredka, papier; 49 x 69 cm (całość w świetle oprawy); wszystkie sygn. p. d.: SAWULAK lub W.S.

Zbigniew KOWALEWSKI (1914-2004)

Zestaw dwóch prac: 1. Postać kobiety [Krysia Adamczyk], lata 1980-te 2. Kompozycja liściasta, 1981-82

1. ołówek, tusz, papier; 29 x 21 cm; sygn .p. d.: ZK; na odwrocie opisany: Z Kow. / KRYSIA / ADAMCZYK / (Spytkowice 80-te) 2. gwasz, długopis, papier; 29,5 x 21 cm; sygn. l. d.: Z. K.; na odwrocie opisany: ZB. KOWALEWSKI (81-2?) / "Kompozycja liściasta"

Warszawa 2022/07/11

Zakonnik z czaszką

Warszawa 2022/07/11

Warszawa 2022/07/11

Spacer w parku

Warszawa 2022/07/11

Malarz nieokreślony

Warszawa 2022/07/11

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

Autoportret w kapeluszu, 1920

Warszawa 2022/07/11

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

Zimowe zaprzęgi

Warszawa 2022/07/11

Jan KSIĄŻEK (1900 - 1964)

Azalie, 1935

Warszawa 2022/07/11

Malarz nieokreślony, XX w.

Kwiaty w wazonie

Warszawa 2022/07/11

Malarz nieokreślony

Łodzie

Warszawa 2022/07/11

Morskie Oko

Warszawa 2022/07/11

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

Duchowny

Warszawa 2022/07/11

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Jedenasty współny rok, 1978

Warszawa 2022/07/11

Pejzaż, 1981

Warszawa 2022/07/11

Artysta nieokreślony, XX w.

Warszawa 2022/07/11

BIEHKE ? (XX w.)

Strumień w lesie

Warszawa 2022/07/11

Taras na plaży

Warszawa 2022/07/11

Edward KOPACZEW (ur. 1941)

Dwie figury

Warszawa 2022/07/11

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Kompozycja abstrakcyjna, 1969

Warszawa 2022/07/11

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Warszawa 2022/07/11

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Warszawa 2022/07/11

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Warszawa 2022/07/11

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Dzwon, 1968

Warszawa 2022/07/11

Hieronim KOZŁOWSKI (ur. 1940)

Warszawa 2022/07/11

Hieronim KOZŁOWSKI (ur. 1940)

Warszawa 2022/07/11

Hieronim KOZŁOWSKI (ur. 1940)

Warszawa 2022/07/11

Jacek SROKA (ur. 1957)

Para

Warszawa 2022/07/11

Kompozycja abstrakcyjna

Warszawa 2022/07/11

Kompozycja abstrakcyjna, 1980

Warszawa 2022/07/11

Kompozycja abstrakcyjna, 1975

Warszawa 2022/07/11

Warszawa 2022/07/11

Warszawa 2022/07/11

Janina BERDAK (1933-2019)

Przekrój

Warszawa 2022/07/11

Warszawa 2022/07/11

Julita JAŚKIEWICZ (XX w.)

Wiosenny zmierzch

Warszawa 2022/07/11

K. STECYK (XX w.)

Martwa natura

Warszawa 2022/07/11

Ludwik Stasiak (1858-1924)

Portret kobiety

Warszawa 2022/07/11

Rakieta

Warszawa 2022/07/11

Kompozycja abstrakcyjna

Warszawa 2022/07/11

Rakieta

Warszawa 2022/07/11

Malarz nieokreślony, XIX w.

Święty Augustyn

Warszawa 2022/07/11

Malarz nieokreślony, XX w.

Warszawa 2022/07/11

Malarz nieokreślony, XX w.

Warszawa 2022/07/11

Malarz nieokreślony, XX w.

Dwie kobiety

Warszawa 2022/07/11

Stefan GAŁKOWSKI (1912-1984)

Warszawa 2022/07/11

Warszawa 2022/07/11

Wieża zamku, 1939

Warszawa 2022/07/11

Malarz nieokreślony

Głowa Chrystusa

Warszawa 2022/07/11

Łódź przy brzegu

Warszawa 2022/07/11

Warszawa 2022/07/11

Trzy Gracje

Warszawa 2022/07/11

Pieniny, wąwóz, 1988

Warszawa 2022/07/11

PRYCA ? (XX w.)

Anioł

Warszawa 2022/07/11

Zabawa w lesie, 1958

Warszawa 2022/07/11

Słoneczny pejzaż, 1975

Warszawa 2022/07/11

Pejzaż, 1993

Warszawa 2022/07/11

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

Matka z dzieckiem

Warszawa 2022/07/11

Stanisław ROLICZ (1913-1997)

Warszawa 2022/07/11

Stanisław ROLICZ (1913-1997)

Warszawa 2022/07/11

Stefan BERDAK (1927 - 2018)

Warszawa 2022/07/11

Tadeusz MOKRZYCKI (1903–1983)

Port w Łebie

Warszawa 2022/07/11

Theodor SKOVGAARD (1913-1993)

Zachód słońca w porcie

Warszawa 2022/07/11

W. NOWAK (XX w.)

Dorożka, 2004

Warszawa 2022/07/11

Nimfa w kąpieli, 1907

Warszawa 2022/07/11

Starość i młodość

Warszawa 2022/07/11

Warszawa 2022/07/11

    Limit ceny