5. Aukcja Prac na Papierze – 17.05.2021 r. godz. 19:30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem „5. Aukcji Prac na Papierze”, która trwa na portalu Onebid.pl.

W naszym najnowszym katalogu aukcyjnym znajdziecie Państwo bogaty zbiór prac wykonanych w różnych technikach, których autorami są zarówno młodzi początkujący artyści, jak również uznane nazwiska polskiego rynku sztuki.

Katedra na wzgórzu, 2021

czarny tusz, biała kredka, papier naturalny, 29 x 21 cm (arkusz), w oprawie: 40 x 30 cm, sygn. p.d.: Dawid Masionek

Deszczowa piosenka, 2019

technika własna, papier, wymiar arkusza: 32 x 24 cm, w oprawie passe-partout: 50 x 40 cm, sygn. l.d.: Anitt2019

Jarosław Janda (ur. 1953)

Kompozycja z ptakiem

pastel, papier; 60 x 46 cm; na odwrocie papierowa, drukowana nalepka z opisem pracy.

Cena: 100*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Summer field, 2021

akryl, papier, 42 x 30 cm, w oprawie passe-partout: 51 x 40,5 cm, sygn. p.d.: DRaczynska

Pyramid of needs, 2021

technika mieszana (tusz, farba akrylowa, dermatograf, ołówek), papier, 50 x 40 cm, w oprawie: 70 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Granica, 2021

akryl, tektura, 100 x 70 cm, sygn. na odwrocie. Praca nieoprawiona.

Inter cubes II, 2020

linoryt, papier canson biel antyczna, 100 x 78 cm, 6/20, sygnowana na spodzie grafika od lewej: Inter cubes II, środek 6/20, prawa strona Sebastian Laszczyk 2020. Praca nieoprawiona.

Pryzmat czasu, 2020

spray, papier, 70 x 50 cm, w oprawie: 80 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Tropiki, 2021

akryl, papier, 20,5 x 29 cm (arkusz), w oprawie: 32 x 42 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 350

Jacek YERKA (ur. 1952)

Noce Mordoru

serigrafia, papier; 75 x 56 cm; sygn., opisana i numerowana u dołu.: 2/9, / >NOCE MORDORU< ,Yerka (ołówkiem).

Cena: 500*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Czaszka nr 94, 2018

fotografia cyfrowa kolekcjonerska kolor, wydruk cyfrowy papier Hahnemuhle Photo Rag Baryta 315g (półbłysk), papier archiwalny, bezkwasowy, 40 x 40 cm, 1/5, sygn. na odwrocie

Michalina Przestrzelska (ur. 1996)

Grymas 1, 2020

linoryt, brystol 200g/m², 42 x 29,7 cm (kompozycja), arkusz: 50 x 37,7 cm, 1/15, sygn. p.d.: Michalina Przestrzelska

Cena: 350

Katarzyna Tchórz (ur. 1986)

Descent, 2021

technika mieszana (kredka, węgiel, ołówek), papier 220 g/m2, 40 x 30 cm, sygn. l.d.: KTK

Cena: 450

Olga Szewczuk (ur. 1991)

Melancholy II, 2017

fotografia cyfrowa, miękki werniks, papier fotograficzny, 28 x 19,5 cm, w oprawie: 42 x 34 cm, 1/2, sygn. na odwrocie

Iggy Pop, 2014

akwarela, papier, 39 x 29 cm (arkusz), w oprawie: 51 x 42 cm, sygn. u dołu: Kikowski

Grażyna Korpal, XX / XXI w.

Penelopa, 1999

pastel, papier; 27,5 x 20 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. l. d.: GKorpal / 99; na odwrocie nalepka z informacją o pracy.

Eliza Kwiatkowska (ur. 1996)

Akt, 2016

węgiel, papier, 100 x 70 cm, sygn. p..d.: e.k. Praca nieoprawione.

Cena: 350

Dariusz Miliński (ur. 1957)

Księżyc, 2021

litografia, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe partout); sygn., dat. i opisany u góry: D. Miliński Lito m 6/20 2021 (ołówkiem); grafika oprawiona.

Cena: 400*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Ewa Kutylak

Dwa brzegi, 2017

akwaforta, papier, 38 x 38 cm (arkusz), w oprawie passe-partout: 50 x 40 cm, 23/40, sygn. p.d.: Ewa Kutylak 2017.

Cena: 1300

The Head of the Giant, 2021

akryl, tektura, 50 x 70 cm, sygn. p.d.: K Płotnikow

Pocztówka z Hanami, 2021

akwarela, papier, 14 x 27,5 cm, sygn. p.d.: 2021 A. Piotrowiak

Grzmienie ciszy, 2021

olej, karton bezkwasowy 300 g, 48 x 34 cm, sygn. na odwrocie. Praca nieoprawiona

KAPITAN KLOSS - Człowiek, który stracił pamięć, 2020

akwarela, gwasz; 34,5 x 24 cm (w oprawie: 46 x 36 cm).

Grażyna Korpal, XX / XXI w.

Listopadowa melancholia, 1999

pastel, papier; 37,5 x 27,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. l. d.: GKorpal / 99; na odwrocie nalepka z informacją o pracy.

Cena: 200*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Mariusz Zdybał (ur. 1955)

Jan Heweliusz, 1998

sitodruk, papier; 50 x 39,5 cm (wymiar kompozycji), 55 x 44 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); sygn., dat. i opisany u dołu: XII / XXV, "JAN HEWELIUSZ" MARIUSZ ZDYBAŁ '98 (ołówkiem).

Łucja Sokołowska (ur. 1968)

Lazy mood, z cyklu: Ba-sen, 2018

fotografia analogowa, odbitka na papierze Fuji Pearl, 30 x 43 cm, w oprawie passe-partout: 40 x 50 cm, 1/20, sygn. na odwrocie

Warlock, 2021

technika mieszana (tusz, kredki, ołówek), papier, 42 x 29,7 cm, sygn. p.d.: Pervinece. Praca nieoprawiona.

Zamyślona dziewczynka, 2020

akryl, tusz, papier do akryli, 29 x 20 cm, w oprawie: 40,5 x 30,5 cm, sygn. p.d.: Karina Góra

Cena: 350

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

Portret z profilu - Maria, 1943

piórko, tusz, papier; 15 x 12 cm (w świetle oprawy); napis l. d.: styczeń 43 / S, napis ołówkiem p. d.: Maria; praca oprawiona.

Katarzyna Banaś (ur. 1973)

Biała łódź, 2020

technika mieszana (tempera, pastel, akryl), papier, 50 x 70 cm, sygn. l.d.: K. BANAŚ’20

Excessive sorrow laughs, 2020

tusze alkoholowe, papier syntetyczny, 66 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Tajemnicza Warszawa, 2021

ołówek, papier, 50 x 70 cm, w oprawie: 51 x 71 cm, sygn. p.d.: Sitnikova

Cena: 350

Jerzy Mierzejewski (1917-2012)

Ogród

akwaforta, papier; 15,2 x 22,4 cm (odcisk płyty), 21 x 25 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout); sygn. p. d.: JMIerzejewski (ołówkiem).

Marta Konieczny (ur. 1969)

Zimna majówka, 2021

akwarela, papier Daler Rowney Aquafine 300g, 30 x 42 cm, sygn. p.d.: MARTA KONIECZNY

Cena: 350

Przystanek w Chorwacji, 2021

technika mieszana (akwarela, akryl, szlagmetal), papier, 25 x 35 cm, sygn. p.d.: Natasza Mirak

Sąsiedzka symbioza, 2021

technika mieszana (akryl, akwarela, szlagmetal), papier akwarelowy, arkusz; 32 x 24 cm, w oprawie: 41,5 x 31,5 cm, sygn. p.d.: Kaja Wiśniewska

Dialog z naturą - lokomotywa IV, 2020

technika mieszana (piórko, tusz, ekolina), karton, 42 x 56 cm, sygn. p.d.: Piekut D. 2020. Praca nieoprawiona.

Aksamitki, 2020

tusz, stalówka, papier akwarelowy 200g/m2, 31 x 29 cm, w oprawie passe-partout: 35×33 cm, sygn. p.d.: K. Kabzińska-M 2020

Piotr Pasiewicz (ur. 1979)

PULS-IMPULS, 2017

technika mieszana, papier Fabriano,100 x 70 cm, sygn. l.d.: P.Pasiewicz 2017

#05 Kartka z wakacji, 2021

technika mieszana (akryl, szlagmetal), papier akwarelowy, 29 x 39 cm (kompozycja), w oprawie: 42,5 x 52,5 cm sygn. p.d.: A.Kappa

Cena: 450

Paulina Taranek (ur. 1989)

Midnight II, 2020

linoryt, papier, 29,5 x 21 cm, wymiary pracy z passe partout 29,5 x 21 cm, w oprawie: 30,6 cm x 22 cm, 2/14, sygn. p.d.: Paulina Taranek

Cena: 350

Robert Znajomski (1968-2021)

Anioł, 2016/2017

piórko, tusz, papier; 18,5 x 19 cm; sygn. na odwrocie: Robert Znajomski 15.06/2016 lub 7 (? - słabo czytelnie).

Vanessa Eslain Świgulska (ur. 1993)

Akt, 2018

fotografia cyfrowa, papier fotograficzny satyna, 100 x 70 cm, 1/10, oprawiona w antyramę (pleksi), sygn. na odwrocie

Akt 1, 2013

węgiel, papier, 100 x 70 cm, sygn. p.d.: Śliwa Aneta. Praca nieoprawiona.

Cena: 350

16171020, 2020

intaglio, korund, papier, 42 x 32 cm (arkusz), kompozycja: 30 x 19,5 cm, 3/10, sygn. p.d.: Kołakowska'20

Akty

kredka, ołówek, akwarela lawowana, papier; 21 x 29,6 cm; na odwrocie okrągła pieczęć: ze zbiorów Franciszka Starowieyskiego z podpisem M. Starowieyskiego (syna artysty).

Cena: 1000*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Oko Boga, 1992

ołówek, papier, 40 x 30 cm, w oprawie: passe-partout i antyramie: 50x40 cm, sygn.po prawej stronie u dołu: Paloma Beach Saint Jean Cap Ferrat, Senna 92

Fragmenty Obecności VIII, 2018

tempera, karton, 49 x 66 cm, sygn. na odwrocie. Praca nieoprawiona.

Marian MICHALIK (1947-1997)

Cisza o zmierzchu

serigrafia barwna, papier, 40 x 48,5 cm (wymiar odbitki), 43,5 x 52,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); sygn. p. d. z płyty: M. Michalik; tytuł l. .: "CISZA O ZMIERZCHU" XXIII/XXV (ołówkiem); pośrodku u dołu napis: SERIGRAFIA (ołówkiem).

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

Akt na tle obrazu

technika własna (piórko, tusz, pisak, gwasz), karton; 26 x 39 cm; sygn. p. d.: H. Płóciennik (piórem); praca na autorskim podkładzie imitującym passe-partout.

Cena: 1500*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Przestrzeń Intymna 1, 2020

linoryt dwubarwny, szlagmetal, papier Fabriano Tiepolo 290 mg Bianco, odcisk płyty: 28,5 cm x 29 cm, arkusz: 50 x 61 cm, w oprawie passe-partout: 59,5 x 61 cm, 7/10, sygn. p.d.: K. Lipska--Ziębińska

Paulina Taranek (ur. 1989)

Midnight I, 2020

linoryt, papier, 29,5 x 21 cm, w oprawie: 30,6 cm x 22 cm, 1/14, sygn. p.d.: Paulina Taranek

Cena: 350

Janusz Kulikowski, XX / XXI w.

Portret Hansa Klossa, 2019

kredka, papier; 40 x 30 cm (w oprawie: 46 x 36 cm); sygn. p. d.: Janusz Kulikowski.

Cena: 800*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Pawła Swanski (ur. 1980)

Stalin, Lenin, Marks, Engels, 2011

tusz, papier; 22 x 31 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: SIXI.

Adam Hoffman (1918-2001)

Z głową w chmurach, 1977

węgiel, papier; 49 x 72 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p. d.: ah / 21 X / 1977.

Cena: 900*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Roman MODZELEWSKI (1912-1997)

Autoportret, 1940

ołówek, papier; 27,5 x 19 cm (w świetle oprawy); sygn. i opis ołówkiem p. d.: Roman Modzelewski / …? 1940; praca oprawiona.

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

Lucjan Rudnicki, ok. 1943

tusz, papier; 25 x 16,5 cm (w świetle oprawy); sygn. ołówkiem p .d.: napis długopisem Dawski, l. d.: Lucjan Rudnicki; praca oprawiona.

Nie ze mną takie sztuczki Brunner !, 2019

Za garść dolarów, 2019

akwarela, kredka, karton; 40 x 58 cm (w oprawie 46 x 64 cm); sygn. l. d.: Włodarczyk.

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

Szkic portretowy, 1945

ołówek, papier; 14,5 x 11 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d.: 1945 / H. Stażewski (ołówkiem).

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

Leon Dołżycki śpi, ok. 1943

tusz, papier; 27,5 x 19 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Daw, p. d. napis ołówkiem: Leon Dołżycki - / śpi; praca oprawiona.

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

Autoportret, ok. 1943

tusz, papier; 30 x 22,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Dawski,napis ołówkiem l. d.: Autoportret; praca oprawiona.

Imię i nazwisko autora

Tytuł pracy

opis pracy
Warszawa 2021/05/17

Katedra na wzgórzu, 2021

Warszawa 2021/05/17

Deszczowa piosenka, 2019

Warszawa 2021/05/17

Jarosław Janda (ur. 1953)

Kompozycja z ptakiem

Warszawa 2021/05/17

Summer field, 2021

Warszawa 2021/05/17

Pyramid of needs, 2021

Warszawa 2021/05/17

Granica, 2021

Warszawa 2021/05/17

Inter cubes II, 2020

Warszawa 2021/05/17

Pryzmat czasu, 2020

Warszawa 2021/05/17

Tropiki, 2021

Warszawa 2021/05/17

Jacek YERKA (ur. 1952)

Noce Mordoru

Warszawa 2021/05/17

Czaszka nr 94, 2018

Warszawa 2021/05/17

Grymas 1, 2020

Warszawa 2021/05/17

Katarzyna Tchórz (ur. 1986)

Descent, 2021

Warszawa 2021/05/17

Olga Szewczuk (ur. 1991)

Melancholy II, 2017

Warszawa 2021/05/17

Iggy Pop, 2014

Warszawa 2021/05/17

Grażyna Korpal, XX / XXI w.

Penelopa, 1999

Warszawa 2021/05/17

Eliza Kwiatkowska (ur. 1996)

Akt, 2016

Warszawa 2021/05/17

Dariusz Miliński (ur. 1957)

Księżyc, 2021

Warszawa 2021/05/17

Ewa Kutylak

Dwa brzegi, 2017

Warszawa 2021/05/17

The Head of the Giant, 2021

Warszawa 2021/05/17

Pocztówka z Hanami, 2021

Warszawa 2021/05/17

Grzmienie ciszy, 2021

Warszawa 2021/05/17

Warszawa 2021/05/17

Grażyna Korpal, XX / XXI w.

Listopadowa melancholia, 1999

Warszawa 2021/05/17

Mariusz Zdybał (ur. 1955)

Jan Heweliusz, 1998

Warszawa 2021/05/17

Łucja Sokołowska (ur. 1968)

Warszawa 2021/05/17

Warlock, 2021

Warszawa 2021/05/17

Zamyślona dziewczynka, 2020

Warszawa 2021/05/17

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

Warszawa 2021/05/17

Katarzyna Banaś (ur. 1973)

Biała łódź, 2020

Warszawa 2021/05/17

Excessive sorrow laughs, 2020

Warszawa 2021/05/17

Tajemnicza Warszawa, 2021

Warszawa 2021/05/17

Ogród

Warszawa 2021/05/17

Marta Konieczny (ur. 1969)

Zimna majówka, 2021

Warszawa 2021/05/17

Przystanek w Chorwacji, 2021

Warszawa 2021/05/17

Sąsiedzka symbioza, 2021

Warszawa 2021/05/17

Warszawa 2021/05/17

Aksamitki, 2020

Warszawa 2021/05/17

Piotr Pasiewicz (ur. 1979)

PULS-IMPULS, 2017

Warszawa 2021/05/17

#05 Kartka z wakacji, 2021

Warszawa 2021/05/17

Paulina Taranek (ur. 1989)

Midnight II, 2020

Warszawa 2021/05/17

Robert Znajomski (1968-2021)

Anioł, 2016/2017

Warszawa 2021/05/17

Akt, 2018

Warszawa 2021/05/17

Akt 1, 2013

Warszawa 2021/05/17

16171020, 2020

Warszawa 2021/05/17

Akty

Warszawa 2021/05/17

Oko Boga, 1992

Warszawa 2021/05/17

Warszawa 2021/05/17

Marian MICHALIK (1947-1997)

Cisza o zmierzchu

Warszawa 2021/05/17

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

Akt na tle obrazu

Warszawa 2021/05/17

Przestrzeń Intymna 1, 2020

Warszawa 2021/05/17

Paulina Taranek (ur. 1989)

Midnight I, 2020

Warszawa 2021/05/17

Portret Hansa Klossa, 2019

Warszawa 2021/05/17

Pawła Swanski (ur. 1980)

Warszawa 2021/05/17

Adam Hoffman (1918-2001)

Z głową w chmurach, 1977

Warszawa 2021/05/17

Roman MODZELEWSKI (1912-1997)

Autoportret, 1940

Warszawa 2021/05/17

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

Lucjan Rudnicki, ok. 1943

Warszawa 2021/05/17

Warszawa 2021/05/17

Za garść dolarów, 2019

Warszawa 2021/05/17

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

Szkic portretowy, 1945

Warszawa 2021/05/17

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

Leon Dołżycki śpi, ok. 1943

Warszawa 2021/05/17

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

Autoportret, ok. 1943

Warszawa 2021/05/17

Imię i nazwisko autora

Tytuł pracy

opis pracy

    Limit ceny