5. Aukcja Malarstwa i Designu – 28 sierpnia, godz. 19.30

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wyjątkową, 5. edycję Aukcji Malarstwa i Designu, podczas której prezentujemy starannie wyselekcjonowane przykłady designu w otoczeniu obrazów artystów o wyjątkowym dorobku, poszukiwanych przez kolekcjonerów sztuki. To prawdziwa korespondencja sztuk, która otwiera wiele nowych możliwości aranżacji własnego wnętrza.

Licytacja odbędzie się 28 sierpnia o godz. 19.30, w siedzibie naszej galerii. Przed aukcją zapraszamy w piątek (23 sierpnia w godzinach 12.00-19.00) na showroom kolekcjonerski, podczas którego będą mogli Państwo zobaczyć wystawiane obiekty i porozmawiać z naszymi ekspertami.

Zapraszamy!

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

Bez tytułu, 2001

ołówek, akwarela, papier; 38,5 x 28 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: W pięćdziesiątą rocznicę ślubu - 19 VII 2001/2 / St. Fijałkowski / 24/2001 (ołówkiem).
do wylicytowanej kwoty doliczana jest opłata droit de suite w wysokości 5%

Miriam II, 2014

ceramika malowana podszkliwnie, szkliwiona, malowana naszkliwnie, złocona, 75 x 23 x 19 cm, od spodu logo autora i opis numeryczny

Galille [Galileusz], 1993

olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: KORCZOWSKI;
na odwrocie napis autorski: GALILLE / 1993 / KORCZOWSKI oraz certyfikat autorski i informacje o wystawach;
Obraz eksponowany na wystawie w Galerii Nicole Ferry w Paryżu w 1993 r.

Podwójne zaćmienie księżyca, 2018

olej, kolaż, płótno, 78 x 70 cm, sygn. p.d.: Magdalena Daniec

Cena: 2600

Edna ROSEN (ur. 1940)

Never again, 1994

olej, płyta; 83 x 124 cm
sygn. p. d.: ... (w języku hebrajskim).

Lech KUNKA (1920-1978)

Koła, 1963

grafika, papier naklejony na karton; 20 x 20 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
na odwrocie napis piórem (ślad ołówka): LKun (...)
Praca pochodzi z teki Konfrontacje 63, tekę wydano w 250 egzemplarzach. Wydawcą była Galeria Sztuki Nowoczesnej przy Staromiejskim Domu Kultury ZMS w Warszawie.

Jan TARASIN (1926-2009)

Morze, 1970

serigrafia, papier; 20 x 20 cm;
sygn. p. d.: ... - słabo czytelna (wyblakły flamaster).

Nocte VII, 2019

olej, płótno, 81 x 65 cm, sygn. p.d.: Szczepkowski 19

Cena: 2600

Marek DZIENKIEWICZ (ur. 1951)

Bez tytułu, 2015-2016

akryl, płótno; 80 x 59 cm;
sygn. i dat. p. d.: Marek Dzienkiewicz 2016;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Marek / Dzienkiewicz / 2016-5 / akryl na płótnie.

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

Liber Generationis, 2010

litografia, papier; 49 x 66 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana: "Liber Generationis" litografia 6/15 Tomasz Dominik 2010.

Małgorzata KOSIEC (ur. 1975)

Luxia VI, 2014

akryl, płotno; 40 x 40 cm;
sygn. na krawędzi płótna: KOSIEC;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: GOSIA / KOSIEC / 2014 / LUXIA VI.

Nikita TSOY (ur. 1991)

Phenantrene, 2018

olej, płótno, 70 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Autor nieokreślony

Sportowiec

olej, płótno; 101 x 70,5 cm.

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

Opowieść o dwojgu, z cyklu: Ikonostas, 1986

technika własna, papier; 32 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu: Opowieść o dwojgu - z cyklu "IKONOSTAS" Zieliński 1986 (ołówkiem).

Władysław ROGOWSKI

Regatta

olej, płyta; 91,5 x 61 cm;
sygn. l. d .: Rogowski.

Iza STARĘGA (ur. 1964)

Ryba, 2009

olej, płótno; 55 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: IZA STARĘGA '09.

Aleksandra OSADZIŃSKA (ur. 1984)

Między nami, 2012

wydruk cyfrowy, płótno, 55 x 65 cm, sygn. na odwrocie

Roman OPAŁKA (1931-2011)

Tygrys, Ilustracja do książki Roberta Stillera "Skamieniały statek", 1967

tempera, papier; 24 x 20 cm;
na odwrocie oprawy liczne pieczątki w tym pieczątki Fundacji Opalka;
Roman Opałka, Katalog wczesnych prac, Warszaw 1998;
stan zachowania: drobne odpryski malatury w dolnej partii.

Małgorzata Kot (ur. 1962)

Kolumna, model Dots, 2018

ceramika malowana podszkliwnie, szkliwiona, malowana naszkliwnie, 45 x 32 x 16 cm, od spodu logo autorki i studia, opis numeryczny.

Cena: 2800

Franciszek Starowieyski (1930 - 2009)

Szkice postaci

ołówek, papier; 21 x 29,5 cm;
na odwrocie pieczęć okrągła z napisem w otoku: z rysunków Franciszka Starowieyskiego oraz inicjałem wiązanym artysty w środku oraz z podpisem Teresy Starowieyskiej;
szkic wykonany na Liście kandydatów na członków założycieli Stowarzyszenia Kultury Polskiej z wymienionymi nazwiskami m.in.: Jadwigi Staniszkis, Magdaleny Abakanowicz, Gustawa Holoubka, Zbigniewa Wodeckeigo, Jana Englerta, Krzysztofa Krauzego, i innych.

Jan TARASIN (1926-2009)

Kompozycja, 1983

akwarela, papier; 50 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 83 (ołówkiem).

Cena: 20000

Sławomir GRABOWY (ur. 1947)

Moja żona i ja 1, 2002

linoryt, papier; 40,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu: Moja żona i ja 1 (mała) linoryt 19 (?) I/X Sł Grabowy 2002

Videolit II, 1991

litografia, papier; 55 x 79 cm (wymiar kompozycji), 58 x 81 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana u dołu: Videolit II - 91 Litografia 1/10 H.Opałka (ołówkiem).

Robert JANKOWSKI (ur. 1971)

Kompozycja, 1995

technika własna (olej, collage), płyta; 67 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: JANKOWSKI 95.

Wanderlust X, 2019

olej, płótno, 66 x 115 cm, sygnowany p. d.

Cena: 2800

Eliza KOPEĆ (ur. 1960)

Bez tytułu, 2004

akryl, płótno; 24 x 24 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie, na blejtramie: z. t. E. Kopeć 2004.

Wielka mistyfikacja, 2017

akwaforta, sucha igła, akryl, papier; 59 x 78,2 cm (wymiar arkusza), 49,2 x 64,8 cm (odcisk płyty);
sygn., dat. i opisana u dołu: 2/100 WIELKA MISTYFIKACJA KACPER BOŻEKXVII/XXI (ołówkiem).

Waldemar PETRYK (ur. 1950)

Drzwi, 2017

metale kolorowe, akryl, drewno, płyta; 37 x 25 cm (wymiar całości w autorskiej oprawie);
sygn., dat. I opisany na odwrocie: Waldemar / Petryk / W-wa 2017 / metale kolorowe, akryl, drewno, płyta.

Waldemar PETRYK (ur. 1950)

Tata choć na pierogi

collage, papier żółty; 28 x 20,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Petryk (ołówkiem).

Jadwiga MAZIARSKA (1916-2003)

Kompozycja, 1963

grafika, papier naklejony na karton;
18,5 x 13 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
sygn. w kompozycji p. d.: Maziarska J.

Maria HISZPAŃSKA-NEUMANN (1917-1980)

Bułgaria - Klasztor Baczkowski, 1954

drzeworyt, papier; 35 x 24 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: [rysunek myszy] MHiszpańska-Neumann / Bułgaria - Klasztor Baczkowski (drzeworyt) 1954 (ołówkiem);
stan zachowania: zaplamienia papieru.

Alfred LENICA (1899-1977)

Bez tytułu, lata 40. XX w.

technika własna (gwasz, pastel, tusz), papier; 98 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lenica;
stan zachowania: drobne uszkodzenia papieru u góry kompozycji.

Karol CHROBOK (ur. 1960)

Czekając nocą, 1985

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Karol Chrobak 85;
na odwrocie opisany: Karol Chrobok / olej, płótno, 85 r. / "Czekając nocą" / 80 x 60 cm / (...).

Alfred ABERDAM (1894-1963)

Scena w Karczmie

olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. g.: Aberdam.

Cena: 20000

Barbara ŁANGOWSKA (ur. 1924)

Olka, 1968

olej, płótno; 70 x 55 cm;
sygn. p. d.: Łangowska;
na odwrocie, na krośnie nalepka wystawowa oraz liczne napisy: Olka / 1968.

Zbigniew OLKIEWICZ (ur. 1951)

olej, płótno; 89 x 99 cm.

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

Dyptyk - Kropki A-Z, 1979

akryl, płyta; 33 x 36 cm (wymiar każdej z części kompozycji);
na odwrocie każdej z pracy nalepka z informacją: Krystyn Zieliński / "KROPKI ..." dyptyk / płyta akryl / 33 x 36 2001 [skreślone i dopisane u góry 79;
obraz ujęte w katalogu: Krystyn Zieliński 1929-2007. Sztuka bez granic, Łódź, 2010, poz kat. I.C. 9 oraz I.C. 10.

Tadeusz Świniarski (ur. 1961)

olej, płótno, 95 x 80 cm, sygn. na odwrocie

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

Tompkins Square, 2006

olej, płótno; 31 x 38,5 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: „S. MŁODOŻENIEC / „Tompkins Sq” 2006.

Cena: 1900

Iwona KOBRYŃ (ur. 1966)

akryl, płótno, 92 x 72 cm, sygn. na odwrocie

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992) - projektant

PARTIA - Polityczny plakat propagandowy

offset, papier; 95 x 47 cm (w świetle oprawy);
przy prawej krawędzi drukowany napis: Wydz. Prop. KW PZPR w Krakowie WAG. Kraków Opracowanie graf. W. Zakrzewski / KZG nr 2 zam. nr 477/68 nakład 10 000 + 100 L-6 (8713) stan zachowania: arkusz sfalowany.

Źródła podają że plakat został zaprojektowany ok. 1955-1968. Analogiczna kompozycja o zbliżonych wymiarach znajduje się w zbiorach Muzeum Etnograficznego w Krakowie.Według informacji zawartych w opisie muzealnym plakat powstał w 1968 r. na zamówienie Wydziału Propagandy Komitetu Wojewódzkiego PZPR ( Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej) w Krakowie.

Plakat - Bez alkoholu urlop udany!

offset, papier; 98 x 67 cm;
sygn. w kompozycji przy prawej krawędzi u góry (druk): A. KRZYSZTOFORSKI;
u dołu druk: Nakład Ośrodka Informacji i Propagandy SKP.

Cena: 550

Plakat - Przez jakość pracy do jakości życia, 1977

offset, papier; 97 x 67 cm.
stan zachowania: uszkodzenie dolnej krawędzi papieru.

Cena: 350

Plakat - Źle tankujesz

offset, papier; 68 x 48 cm;
dodatkowe informacje: Nakład Ministerstwa Komunikacji, WAG / RSW PRASA;
stan zachowania: uszkodzenia krawędzi papieru, naddarcia ok. 4 cm.

Jerzy FLISAK (1930-2008) - projektant

Plakat - Nie tak. Zmień narzędzie, 1969

offset, papier; 68 x 47 cm;
sygn. przy prawej krawędzi u dołu: Flisak (drukiem);
poniżej liczne drukowane napisy m.in.: bhp / SZKOLENIE / POPULARYZACJA, Wydawnictwo związkowe CRZZ. Warszawa 1969 / nakład 1000 + 150 egz.;
stan zachowania: liczne naddarcia.

Istvan Pekary (1905 - 1981)

Postacie w strojach ludowych, 1937

akwaforta, ręcznie podmalowana, papier, 21 x 15 cm (odcisk płyty), 36 x 27,5 cm (oprawa), sygn. ołówkiem p.d.: 19 Pekary 37

Istvan Pekary (1905 - 1981)

Postacie w strojach ludowych, 1938

akwaforta, ręcznie podmalowana, papier, 21 x 15,5 cm (odcisk płyty), 35 x 27 cm (oprawa), sygn. ołówkiem p.d.: 19 Pekary 38

Talerz reklamowy: " TTT - Kultura Trzeźwość Bezpieczeństwo"

porcelana; 32 cm;
sygn.: pieczęć fabryki;
Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana w Wałbrzychu, II poł. XX w.
(skrót "TTT" - Towarzystwo Trzeźwości Transportowców)

Cena: 250

Woj

Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999)
ceramika szkliwiona; wys. 29 cm;
Por.: Altelier Nowosielskich. Ceramiczny Świat Hanny i Leszka Nowosielskich., Gdańsk, 2016, s. 51.

Cena: 2900

Stolik 'Uznam"

blaty: łupek – Brazylia oraz drewno – stodoła z Polski, podstawa: stal malowana proszkowo; 42 x 90 x 60 cm.
lessform.pl

"W prostocie i autentyczności odnajdujemy prawdziwą harmonię, dlatego dzielimy się meblami, które mogłyby żyć w naszych własnych domach. Szczególną uwagę poświęcamy materiałom i detalom, ponieważ zależy nam, aby każdy nasz mebel był oryginalny i dopracowany. Chcielibyśmy, żeby otaczały nas piękne i starannie wykonane przedmioty. Praktyczne i prawdziwe." Ela i Michał

Lampa podłogowa

metal, oplot igielitowy, wys. 141 cm
Polska, lata 50./60. XX w.

Kilim w pawie, 1975

Piotr GRABOWSKI - projektant
wełna; 200 x 150 cm;
metka z informacją o tkaninie: Opolska .... / 45-007 OPOLE (stempel nieczytelny), Projektant: Art. Pl. Piotr Grabowski / Wykonawca: (stempel) Kotyrba A. Ł. / III 1975 r. (dopisane na maszynie).

Cena: 1900

Malwina Konopacka (ur.1982)

Wazon "Kula"

unikat
ceramika szlachetna
wys. 24 / szer. 28 cm
malowany podszkliwnie
sygn. u dołu: 2019 / MK

Cena: 1900

Piotr STACHLEWSKI (ur. 1964)

Talerz dekoracyjny A172 z cyklu: Ciała niebieskie, 2017

ceramika szkliwiona (kamionka); średn. 38,5 cm;
na spodzie sygnatura wraz z numerem i znakiem artysty: A172 / [znak artysty] / P.Stachlewski / 2017 (ryte w masie lub wyciskane)

porcelana, natrysk wybierany; 23,5 cm;
pieczęć wytwórni;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków", lata 60. XX w.
Stan zachowania: zmatowinenia szkliwa przy podstawie.

Lampa podłogowa

szkło sodowe, oprawki na żarówkę E27, włącznik;
bez abażuru 62 cm, wys. całkowita 74 cm;
abażur współczesny.
Z.S.O.Polam Poznań, lata 70./80. XX w.

Figura "Niedźwiedź polarny"

ceramika biała, szkliwiona; 40 x 53 x 19,5 cm;
na spodzie czarna sygnatura: [przedstawienie niedźwiedzia] z napisem w prostokącie: JOZEFÓW;
Polska, 2. poł. XX w.

Plakieta "Leda z łabędziem"

Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999);
ceramika, szkliwiona; 29 x 40 cm;
Stan zachowania: pęknięcie kafla.

Serwis dla 2 osób (tete-a-tete) Villeroy & Boch

ceramika szkliwiona, natrysk niebieski; dzbanek z pokrywką wys. 18 cm, cukiernica otwarta wys. 5 cm, mlecznik wys. 8,5 cm, filiżanka wys. 5 cm, spodek średn. 13 cm, taca owalna wym. 35 x 28,5 cm; sygn. na spodzie: uskrzydlona główka Hermesa z dwoma kaduceuszami, niżej w szyldzie: VILLEROY & BOCH, w półkolu z pętelkowaniem: BONN (brunatny stempel) oraz budowla z wieżą, niżej w kartuszu BONN / VILLEROY & BOCH / ALEMANIA (zielony stempel), na niektórych elementach wyciski numeryczne; Niemcy, Villeroy & Boch, 1 poł. XX w. (?); stan zachowania: liczne spękania szkliwa, zabrudzenia dzbanka.

Plakieta dekoracyjna

glina rytowana, szkliwiona; 17,5 x 5,5 cm;
Polska, Technoplastyka Kraków (?), lata 60. XX w.
W typie prac Leszka Dutki (1921-2014).
Por. Plakiety dekoracyjne Leszka Dutki w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

Figurka "Tygrys"

proj. Henryk JĘDRASIAK (1916-2002), ok. 1957
porcelit, malowany naszkliwnie; dł. 21 cm
sygn.: P w wieńcu/Made in Poland i stemple: "rećznie mlaowane" i 15520
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w.

Wazon "Kropla"

proj. Zbigniewa ŚLIWOWSKA-WAWRZYNIAK (1931-2003), 1957
porcelana; wys.27 cm
sygn: W/Wawel/Made in Poland
Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, lata 70. XX w.

Figurka "Mamut"

proj. Lubomir TOMSZEWSKI (1923-2018), 1959;
porcelana biała, natrysk wybierany; 13 x 15 x 6,5 cm;
na spodzie wydrapane oznaczenia: C 141 - 154 / 22 oraz stempel: Cena / 55,-
Fabryka Porcelany Ćmielów, II poł. XX w.

Cena: 3900

czarne szkliwo, natrysk z szablonu, kropki nakładane ręcznie;
porcelit, 32 cm;
Zakłady Porcelitu Stołowego Tułowice, lata 60. XX w.

Wazon z falbanką i paterka

proj. Jerzy SŁUCZN-ORKUSZ (1924-2002);
szkło sodowe, dwuwarstwowe, ręcznie formowane; wys.: 20 i 7,2 cm;
Huta Szkła "Tarnowiec", lata 80. XXw.
Stan zachowania: rysy od użytkowania na spodzie, drobna wada fabryczna na kołnierzu.

Figurka "Murzyn grający na bębnie"

proj. Hanna ORTHWEIN (1916-1963), lata 50. XX w.
porcelana, malowana, malatura wybierana, szkliwiona, 14,5 x 8 x 12 cm;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie z napisami (zatarty czarny stempel) oraz numer: C 106-307 (czarną farbą);
Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w.

Wazon kręcony

porcelana biała, szkliwiona, malowana (przetarcia); wys. 28,5 cm;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND oraz pomarańczową farbą: B-5072 i stemplem: 30;
Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów w Ćmielowie, l. 60 XX w. (?)

Cena: 250

Figurka "Jeździec meksykański"

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1959 r.
porcelana biała szkliwiona, czarny natrysk wybierany, 15 x 14 x 5 cm;
sygn. i oznaczenia: C - 317 775 20 (czarną farbą) oraz: cena / zł 50,- (stempel);

Kilim w typie art deco

o geometrycznym wzorze w barwach zgaszonej zieleni, pomarańczu i brązu;
wełna; 199 x 146 cm;
Polska, 2 tercja XX w.

Cena: 550

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 28,5 cm;
Krakowska Huta Szkła (?), lata 60./70. XX w.

proj. Wit PŁAŻEWSKI (1932-2004), 1960 r., wzór nr 433
fajans szkliwiony, malowany, 26 x 13 x 12,5 cm;
sygn: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905;
Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w.

Popielnica

szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane; 4,5 x 15 cm;
Krakowska Huta Szkła (?), lata 70. XX w.

porcelana, natrysk wybierany; średn. 24 cm;
pieczęć wytwórni;

Mieczysław SZADKOWSKI (1920-1990)

Forma przestrzenna

gips malowany (przetarcia malatury); ok. 22 x 22 x 22 cm;
Forma przestrzenna pochodzi ze spuścizny po artyście.

Kilim w geometryczne wzory

wełna; ok. 194 x 140 cm;
Polska, 2 tercja XX w.

Cena: 550

Zbigniew HORBOWY (1935-2019);
szkło sodowe barwione w masie; 55,5 cm;
Huta szkła "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w.

Popielniczka fason "14"

porcelana biała, szkliwiona dekorowana zielenią (drobne przetarcia); 6 x 10 x 15,5 cm;
sygn. na spodzie: STEATYT / ZB [w dzbanie] / KATOWICE / Ręcznie malowane / MADE IN / POLAND (stempel), nr: 14 (czarną farbą),
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" Zygmunt Buksowicz, Katowice, lata 70. XX w.

Serwis do kawy "Iza"

proj. Józef WRZESIEŃ (1930-2007), 1959 r.
druk, natrysk wybierany, porcelit szkliwiony; dzbanek z pokrywką - wys. 22 cm, cukiernica z pokrywką - wys. 8 cm, mlecznik - wys. 8,5 cm, 6 filiżanek - wys. 5,5 cm (każda), 6 spodków - średn. 13 cm;
sygn. na spodzie: P w wieńcu oraz napis: CHODZIEŻ / MADE IN / POLAND, na niektórych elementach dodatkowe numery: SI3744 D;
Zakład Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w.;
Stan zachowania: przetarcia na pokrywkach i spodkach.

Filiżanka

porcelana malowana; 5,5 x 9,5 cm;
sygn.: pieczęć fabryki i ręcznie: "Hand painted";
według przekazu malatura wykonana w Spółdzielni ŁAD przez malarkę tkanin w 1959 roku;
Fabryka Porcelany Stołowej "Karolina", II poł. XX w.

Pas kontuszowy

żakard; ok. 327 x 35 cm;
Manufaktura Tkacka ŁAD, około 1996 r.

Cena: 1300

proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002);
szkło sodowe, dwuwarstwowe, ręcznie formowane; 17 cm;
Analogiczny obiekt prezentowany podczas wystawy "W pogoni za kolorem" w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. W zbiorach tegoż.

Zestaw 4 stolików tzw. "stolik w stolik"

drewno gięte, bukowe (?); 70 x 36 x 58 cm (wymiar największego, pod którym mieszczą się pozostałe);
na spodzie najmnieszego stolika nalepka firmowa z napisem: THONET (lekko uszkodzona);
stan zachowania: uszkodzenia powierzchni blatu w dwóch stolikach, otarcia dolnych partii nóg;
Thonet, lata 20./30. XX w.

Kielich dekoracyjny

szkło barwione, ręcznie formowane; 24,5 cm
Instytut Szkła i Ceramiki w Krakowie, lata 70.XX w.

Figurka "Lis skradający się"

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1957 r.
porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; 4,5 x 20 x 9 cm;
sygn. i oznaczenia: [znak firmowy] / WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND, nr: W/17/22325 / 3 (czarną farbą);
Zakład Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, lata 60. XX w.

Figurka "Żyrafa"

proj. Stanisław MOŻDŻEŃ (ur. 1938), lata 50. XX w.
porcelana szkliwiona, malatura, farba, luster; 24 x 13 x 7,5 cm;
sygn.: W / Wawel / MADE IN POLAND (stempel) oraz nr: 1-115 (czarną farbą);
Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, 2. poł. XX w.
W zbiorach Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Patera "kapelusz"

proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990), 1960;
fajans szkliwiony, malowany; śr: 30 cm.
sygn: Zakł. Fajansu | WŁOCŁAWEK | Rewol. 1905;
pieczątki: Hand painted 3293

Figurka "Łabędź królewski"

porcelana biała, szkliwiona, 16,2 x 5 x 13 cm;
sygn. na spodzie zielenią: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND, oraz nr: C - 500 - 746 28;

ceramika szkliwiona; 48 cm;
na spodzie ryty inicjał i znak artysty;
Podkowa Leśna, lata 60./70. XX w.
Stan zachowania: drobne ubytki w dekoracji.

Cena: 3500

Zestaw toaletowy

w składzie: podstawka 21,5 x 8 cm, flakon na perfumy wys. 13 cm, flakon z korkiem wys. 18 cm;
szkło niebieskie;
sygn. na spodzie: Moser / Karlsbad (w owalu), 2 ćw. XX w.
Czechy, Karlovy Vary; firma Moser, lata 30. XX w.

Cena: 350

Figurka szarego psa (jamnika)

porcelana, malowana, szkliwiona; 17 x 34 x 11 cm;
fragment sygnatury na spodzie lewej, przedniej łapy: ZB [wpisane w dzban ] / Katowice (ceglasty stempel, niedobity);
Stan zachowania: wady fabryczne w malaturze i szkliwieniu.

Figurka "Pingwin"

proj. Mieczysław NRUSZEWICZ (1923-2006), 1957 r.
porcelana szkliwiona, malowana; wys.: 17,5 cm;
sygn. i oznaczenia: C-600-980 / 24 (czarną farbą) oraz cena / zł 40 ,- (stempel);

szkło barwione w masie, typu antico, ręcznie formowane; wys. 15,5 cm;

Figurka "Pudel"

porcelana malowana; wys. 25 cm;
sygn.: pieczęć fabryki (niewyraźnie)
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" (założona przez Zygmunta Buksowicza), Katowice, lata 70. XX w.

Podstawa do lampy elektrycznej

mosiądz kuty, giloszowany, porcelanowa obsadka na żarówkę; wys. 25 cm, waga: 700 g.;
Polska, Warszawa (?) l. 30. XX w. (?);
Lampa w typie wyrobów Stefana Szubskiego, właściciela firmy Relief, współpracownika Julii Keilowej oraz wytwórni platerów Braci Henneberg. Podstawa wykonana ręcznie.

Cena: 550

Komoda

drewno: dąb, fornir: orzech; 95,5/106,5 x 125 x 55 cm;
Pracownia Mebli Artystycznych Albina Maya z 1927 roku;
na zachowanej naklejce: skrót Z.K.W.A.M.Z. (Z.Kunstmoebel Werke Albin May Zeulenroda)
Niemcy, lata 20. XX w.

Rzeźba ceramiczna "Misie"

glina; 13 x 14,5 x 14,5 cm;
sygnatura ryta: DL 1959

Makata

konopie, sizal; ok. 126 x 80 cm;
W typie prac Jadwigi Kożuchowskiej (ur.1936)
Polska, lata 60. XX w.
Stan zachowania: jeden ze sznurów wymaga naprawy.

Figurka "Dama" z serii "Kostiumologia", 1991 r.

Hanna MODRZEWSKA-NOWOSIELSKA (1917-2008)
ceramika szkliwiona; 24,5 cm;
sygn. na spodzie: HN (inicjał ryty w masie);
Stan zachowania: uszkodzenia dekoracji kapelusza.

Lampka nocna

projekt: Apolinary GAŁECKI (1924-2006), 1963;
oryginalny włącznik, metal, tworzywo; 18,5 x 14 x 11 cm;
Stołeczne Zakłady Metalowe nr 2 Przemysłu Terenowego w Warszawie,

Cena: 650

Biurko żaluzjowe

drewno fornirowane; 89 x 84 x 60 cm;
Polska , lata 50. XX w.
Stan zachowania: do renowacji.

Zestaw 3 talerzy dekoracyjnych

fajans, dekoracja typu "kora"; śr. każdego: 23,7 cm;
sygn. na spodzie: Zakłady Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 oraz Hand painted, Made in Poland (zielenią, stempel) numer: 6348, 6526, 6042;

Patera z garnituru do ciast

proj. Elżbiera PIWEK-BIAŁOBORSKA, 1957; wzór nr 186;
fajans malowany podszkliwnie, 4 x 31,5 x 28,5 cm;
sygn. na spodzie: Zakłady Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 oraz numer: 9135;
Zakłady Fajansu Włocławek, lata 50./60. XX w.

Wazon N006

porcelit szkliwiony, malowany; 18,5 cm;
sygn.: pieczęć wytwórni;

kamionka szkliwiona; średnica 33 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, II poł. XX w.
Zachowany fragment naklejki;
stan zachowania: pęknięcie dł. ok. 2 cm na krawędzi talerza (wada fabryczna?).

Zestaw 3 stolików tzw. "stolik w stolik", 1979

dąb; 48 x 51 x 34 cm;
na spodzie nalepka firmowa z opisem i datą: 1979;
Spółdzielnia Artystów Plastyków ŁAD, 1979 r.

ceramika; 15 cm;
Millenium Kraków (?), lata 70. XX w.
Atrybucja na podstawie analizy porównawczej z innymi obiektami wytwórni.

ceramika; 19 cm;
Millenium Kraków, lata 70. XX w.

Komplet trzech wazonów

ceramika malowana, szkliwiona; wys. 26, 13,5, 11,5 cm;
Rzemieślnicza Spółdzielnia "Technoplastyka" Kraków, II poł. XX w.

Cena: 250

kamionka szkliwiona; średnica 32 cm;

Zabawka "Jamnik"

drewno, skóra, metal; 19 x 37 x 6,6 cm;
na podstawie naklejka: Kowalewska Hanna, nieczytelnie słowo: "autor"

Patera w kształcie muszli

szkło warstwowe, formowane ręcznie, 14 x 54, 5 x 35 cm
Makora Krosno (?); 3. tercja XX w.

Cena: 250

Wazon "Flora"

proj. Danuta DUSZNIAK (ur.1926 r.);
porcelana, natrysk wybierany i malowanie ręczne; wys. 24 cm;
sygn. na spodzie: pod koroną w owalu napis Karolina / MADE IN POLAND / 4
Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w.

Cena: 250

Naczynie do przystawek

proj. Wit PŁAŻEWSKI\ (1932-2004), 1964 r., wzór nr 597;
fajans malowany podszkliwnie; 3 x 27 cm;
sygn.: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905
Zakłady Fajansu "Włocławek", lata 60. XX w.

Pufa

drewno czernione, siedzisko tapicerowane, drążek metalowy; 46 x 42 x 35 cm;
Polska, 2 ćw. XX w.
Zakłady Wyrobów Metalowych "Konrad, Jarnuszkiewicz i S-ka" (?) Atrybucja na podstawie analizy porównawczej z zestawem mebli z lat 30. znajdującej się w kolekcji prywatnej.

Wazon cylindryczny

proj. František VIZNER (1936-2011), lata 70.XX w.
szkło zielone i bezbarwne, przeźroczyste; wys. 28,3 cm, średn. 10 cm;
Czechy, Škrdlovice, lata 70. XX w.
Stan zachowania: rysy na spodzie (ślady użytkowania).

proj. Jan Sylwester Drost (ur. 1934), 1976 r.
szkło sodowe, formowne ręcznie, cieniowane; 37,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 3. tercja XX w.
Stan zachowania: rysy użytkowe na spodzie.

Warszawa 2019/08/28

Bez tytułu, 2001

Warszawa 2019/08/28

Miriam II, 2014

Warszawa 2019/08/28

Galille [Galileusz], 1993

olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: KORCZOWSKI;

Warszawa 2019/08/28

Warszawa 2019/08/28

Edna ROSEN (ur. 1940)

Never again, 1994

olej, płyta; 83 x 124 cm

Warszawa 2019/08/28

Lech KUNKA (1920-1978)

Koła, 1963

Warszawa 2019/08/28

Jan TARASIN (1926-2009)

Morze, 1970

Warszawa 2019/08/28

Nocte VII, 2019

Warszawa 2019/08/28

Marek DZIENKIEWICZ (ur. 1951)

Bez tytułu, 2015-2016

akryl, płótno; 80 x 59 cm;

Warszawa 2019/08/28

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

Liber Generationis, 2010

Warszawa 2019/08/28

Małgorzata KOSIEC (ur. 1975)

Luxia VI, 2014

akryl, płotno; 40 x 40 cm;

Warszawa 2019/08/28

Nikita TSOY (ur. 1991)

Phenantrene, 2018

Warszawa 2019/08/28

Autor nieokreślony

Sportowiec

olej, płótno; 101 x 70,5 cm.

Warszawa 2019/08/28

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

Warszawa 2019/08/28

Władysław ROGOWSKI

Regatta

olej, płyta; 91,5 x 61 cm;
sygn. l. d .: Rogowski.

Warszawa 2019/08/28

Iza STARĘGA (ur. 1964)

Ryba, 2009

olej, płótno; 55 x 90 cm;

Warszawa 2019/08/28

Między nami, 2012

Warszawa 2019/08/28

Roman OPAŁKA (1931-2011)

tempera, papier; 24 x 20 cm;

Warszawa 2019/08/28

Małgorzata Kot (ur. 1962)

Kolumna, model Dots, 2018

Warszawa 2019/08/28

Szkice postaci

ołówek, papier; 21 x 29,5 cm;

Warszawa 2019/08/28

Jan TARASIN (1926-2009)

Kompozycja, 1983

akwarela, papier; 50 x 39 cm;

Warszawa 2019/08/28

Sławomir GRABOWY (ur. 1947)

Moja żona i ja 1, 2002

Warszawa 2019/08/28

Videolit II, 1991

Warszawa 2019/08/28

Robert JANKOWSKI (ur. 1971)

Kompozycja, 1995

Warszawa 2019/08/28

Wanderlust X, 2019

Warszawa 2019/08/28

Eliza KOPEĆ (ur. 1960)

Bez tytułu, 2004

akryl, płótno; 24 x 24 cm;

Warszawa 2019/08/28

Wielka mistyfikacja, 2017

Warszawa 2019/08/28

Waldemar PETRYK (ur. 1950)

Drzwi, 2017

Warszawa 2019/08/28

Waldemar PETRYK (ur. 1950)

Tata choć na pierogi

Warszawa 2019/08/28

Jadwiga MAZIARSKA (1916-2003)

Kompozycja, 1963

Warszawa 2019/08/28

Warszawa 2019/08/28

Alfred LENICA (1899-1977)

Bez tytułu, lata 40. XX w.

sygn. l. d.: Lenica;

Warszawa 2019/08/28

Karol CHROBOK (ur. 1960)

Czekając nocą, 1985

olej, płótno; 80 x 60 cm;

Warszawa 2019/08/28

Alfred ABERDAM (1894-1963)

Scena w Karczmie

olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. g.: Aberdam.

Warszawa 2019/08/28

Barbara ŁANGOWSKA (ur. 1924)

Olka, 1968

olej, płótno; 70 x 55 cm;
sygn. p. d.: Łangowska;

Warszawa 2019/08/28

Zbigniew OLKIEWICZ (ur. 1951)

olej, płótno; 89 x 99 cm.

Warszawa 2019/08/28

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

Dyptyk - Kropki A-Z, 1979

Warszawa 2019/08/28

Tadeusz Świniarski (ur. 1961)

Warszawa 2019/08/28

Tompkins Square, 2006

olej, płótno; 31 x 38,5 cm;

Warszawa 2019/08/28

Iwona KOBRYŃ (ur. 1966)

Warszawa 2019/08/28

Warszawa 2019/08/28

offset, papier; 98 x 67 cm;

Warszawa 2019/08/28

offset, papier; 97 x 67 cm.

Warszawa 2019/08/28

Plakat - Źle tankujesz

offset, papier; 68 x 48 cm;

Warszawa 2019/08/28

offset, papier; 68 x 47 cm;

Warszawa 2019/08/28

Istvan Pekary (1905 - 1981)

Warszawa 2019/08/28

Istvan Pekary (1905 - 1981)

Warszawa 2019/08/28

porcelana; 32 cm;
sygn.: pieczęć fabryki;

Warszawa 2019/08/28

Woj

Warszawa 2019/08/28

Stolik 'Uznam"

lessform.pl

Warszawa 2019/08/28

Lampa podłogowa

Polska, lata 50./60. XX w.

Warszawa 2019/08/28

Kilim w pawie, 1975

Piotr GRABOWSKI - projektant
wełna; 200 x 150 cm;

Warszawa 2019/08/28

Malwina Konopacka (ur.1982)

Wazon "Kula"

unikat
ceramika szlachetna
wys. 24 / szer. 28 cm
malowany podszkliwnie
sygn. u dołu: 2019 / MK

Warszawa 2019/08/28

Piotr STACHLEWSKI (ur. 1964)

Warszawa 2019/08/28

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/08/28

Lampa podłogowa

abażur współczesny.

Warszawa 2019/08/28

Figura "Niedźwiedź polarny"

Polska, 2. poł. XX w.

Warszawa 2019/08/28

Plakieta "Leda z łabędziem"

Warszawa 2019/08/28

Warszawa 2019/08/28

Plakieta dekoracyjna

Warszawa 2019/08/28

Figurka "Tygrys"

Warszawa 2019/08/28

Wazon "Kropla"

porcelana; wys.27 cm
sygn: W/Wawel/Made in Poland

Warszawa 2019/08/28

Figurka "Mamut"

Warszawa 2019/08/28

porcelit, 32 cm;

Warszawa 2019/08/28

Wazon z falbanką i paterka

Warszawa 2019/08/28

Warszawa 2019/08/28

Wazon kręcony

Warszawa 2019/08/28

Warszawa 2019/08/28

Kilim w typie art deco

wełna; 199 x 146 cm;
Polska, 2 tercja XX w.

Warszawa 2019/08/28

Warszawa 2019/08/28

Warszawa 2019/08/28

Popielnica

Warszawa 2019/08/28

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/08/28

Forma przestrzenna

Warszawa 2019/08/28

Kilim w geometryczne wzory

wełna; ok. 194 x 140 cm;
Polska, 2 tercja XX w.

Warszawa 2019/08/28

Zbigniew HORBOWY (1935-2019);

Warszawa 2019/08/28

Popielniczka fason "14"

Warszawa 2019/08/28

Serwis do kawy "Iza"

Warszawa 2019/08/28

Filiżanka

Warszawa 2019/08/28

Pas kontuszowy

żakard; ok. 327 x 35 cm;

Warszawa 2019/08/28

Warszawa 2019/08/28

Thonet, lata 20./30. XX w.

Warszawa 2019/08/28

Kielich dekoracyjny

Warszawa 2019/08/28

Figurka "Lis skradający się"

Warszawa 2019/08/28

Figurka "Żyrafa"

Warszawa 2019/08/28

Patera "kapelusz"

pieczątki: Hand painted 3293

Warszawa 2019/08/28

Figurka "Łabędź królewski"

Warszawa 2019/08/28

ceramika szkliwiona; 48 cm;

Warszawa 2019/08/28

Zestaw toaletowy

szkło niebieskie;

Warszawa 2019/08/28

Figurka szarego psa (jamnika)

Warszawa 2019/08/28

Figurka "Pingwin"

Warszawa 2019/08/28

Warszawa 2019/08/28

Figurka "Pudel"

Warszawa 2019/08/28

Warszawa 2019/08/28

Komoda

Niemcy, lata 20. XX w.

Warszawa 2019/08/28

Rzeźba ceramiczna "Misie"

glina; 13 x 14,5 x 14,5 cm;
sygnatura ryta: DL 1959

Warszawa 2019/08/28

Makata

Polska, lata 60. XX w.

Warszawa 2019/08/28

ceramika szkliwiona; 24,5 cm;

Warszawa 2019/08/28

Lampka nocna

Warszawa 2019/08/28

Biurko żaluzjowe

Polska , lata 50. XX w.

Warszawa 2019/08/28

Warszawa 2019/08/28

Patera z garnituru do ciast

Warszawa 2019/08/28

Wazon N006

sygn.: pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/08/28

Zachowany fragment naklejki;

Warszawa 2019/08/28

dąb; 48 x 51 x 34 cm;

Warszawa 2019/08/28

ceramika; 15 cm;

Warszawa 2019/08/28

ceramika; 19 cm;

Warszawa 2019/08/28

Komplet trzech wazonów

Warszawa 2019/08/28

Warszawa 2019/08/28

Zabawka "Jamnik"

Warszawa 2019/08/28

Patera w kształcie muszli

Warszawa 2019/08/28

Wazon "Flora"

Warszawa 2019/08/28

Naczynie do przystawek

Warszawa 2019/08/28

Pufa

Polska, 2 ćw. XX w.

Warszawa 2019/08/28

Wazon cylindryczny

Warszawa 2019/08/28

Limit ceny