5. Aukcja Dzieł Sztuki – 1 czerwca 2022 r. godz. 19:30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 5. Aukcji Dzieł Sztuki. Licytacja odbędzie się 1 czerwca o godz. 19:30. Aukcja prowadzona będzie wyłącznie w systemie on-line, bez obecności osób licytujących na sali. Zachęcamy do rejestracji na platformach Onebid, Artinfo oraz do składania zleceń licytacji telefonicznej lub z limitem poprzez formularz dostępny na naszej stronie lub mailowo / telefonicznie. Wszystkie obiekty są dostępne do obejrzenia na żywo w Pragalerii.

Krzyż dla Malewicza, 1989

olej, płótno; 89 x 69 cm (w świetle oprawy), 103 x 83,5 cm (oprawa, rama); na odwrocie sygn. i dat. u góry: KORCZOWSKI / 1989

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

Figura

piórko, tusz, pastel, olej, collage, papier; 21,7 x 15,8 cm (w świetle oprawy), 32,5 x 26,5 cm (oprawa, rama); sygn. u dołu: E. Markowski; napis p. d.: nieczytelny ( dedykacja ?)

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

Kompozycja linearna

długopis, papier (strona z książki); 13 x 20 cm (w świetle oprawy), 32 x 26 cm (oprawa, rama); na odwrocie strona tytułowa Stiftung F.V.S. zu Hamburg Gottfried-von-Herder-Preise 1972; pieczątka Związku Polskich Artystów Plastyków stwierdzająca autentyczność rysunku; oprawa dwustronna

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Studium z Wołynia, 1909?

olej, tektura; 20 x 32,5 cm (w świetne oprawy), 37 x 49,5 cm (oprawa, rama); na odwrocie sygn. p. g. tuszem: JMalczewski 09 [? liczba mało czytelna], ponieżej opis: Studium z Wołynia [autorski?], u dołu opis nieczytelny

Cena sprzedaży: 24000

Jacek SROKA (ur. 1957)

Crevillon młodszy, 1998

olej, płótno; 72 x 49 cm (w świetle oprawy), 81 x 58 cm (oprawa, rama); sygn. i dat. p. d.: 1988 / SROKA; na odwrocie opisany: CREVILLON / MŁODSZY / 12F79 / 1998; poniżej adres artysty

Jean-Baptiste GREUZE (1725-1805) - według

Pęknięty dzban

rotograwiura?, sepia, podmalowana gwaszem, papier; 26,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy), 45 x 38,5 cm (oprawa, rama), praca w formacie owalnym w ozdobnej złoconej ramie

Cena wywoławcza: 1000

Krystyna BRZECHWA (ur. 1928)

Infantka, 1996

olej, płótno; 130 x 88 cm (w świetle oprawy), 148 x 107 cm (oprawa, rama); sygn. i dat. p. d.: K. BRZECHWA / 1996; na odwrocie opisany u góry: INFANTKA; niewielki odprysk na kotarze po lewej stronie

Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947)

Bez tytułu [Budowla na wzgórzu], 1997

pastel, papier; 48 x 68 cm (w świetle oprawy), 79 x 98,5 cm (oprawa, rama); dat. i sygn. p. d.: [?]/97 Skórzewski

Bez tytułu [Figura mężczyzny], 1996

pastel, papier; 47,5 x 69 cm (w świetle oprawy), 79 x 98,5 cm (oprawa, rama); dat. i sygn. p. d.: 18 01 96 Skórzewski

Leszek RÓZGA (1924-2015)

Sen, 1988

ołówek, kredka, akwarela, papier; 53 x 63 cm (w świetle oprawy, passe-partout), 83 x 92 cm (oprawa, rama); sygn. i dat. p. d.: RÓZGA / 1-X-1988 / SEN.

Maria RITTER (1899-1975)

Dziewczynka

olej, płótno; 83 x 68 cm (w świetle oprawy), 83 x 68 cm (oprawa, rama)

Mariusz KRAWCZYK (ur. 1967)

Obrzędy - miejsce, 2002

olej, płótno; 160 x 61 cm; na odwrociu sygn., dat. i opisany: Mariusz Krawczyk / OBRZĘDY - MIEJSCE / Rites - Place 1-261 / oil/canvas, 160 x 61 / 2002

Robert WAŁĘKA (ur. 1979)

Postać dziecka (And there will be food shortages and...)

olej, płótno; 74 x 89 cm (w świetle oprawy), 90 x 105 cm (prawa, rama); sygn. p.g.: Wałęka

Cena wywoławcza: 1000

Robert WAŁĘKA (ur. 1979)

Głowa na zielonym tle, 2007

olej, płótno; 29 x 29 cm (w świetle oprawy), 46 x 46 cm (oprawa, rama); sygn. p.g.: Wałęka; na odwrocie u góry dat. i opisany: 2007 ROBERT WAŁĘKA

Agnieszka Justyna DAWIDOWICZ (XX/XXI w.)

Portret kobiety

pastel, kredki, papier; 28 x 21 cm (w świetle oprawy), 51 x 42 cm (oprawa, rama); sygn. l. d.: A. DAWIDOWICZ.

A. KOSMALA (XX w.)

Konie

akwarela, papier; 15 x 23 cm (w świetle oprawy), 20,3 x 29 cm (ramka); sygn. p. d.: A. Kosmala

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

Córka Ben Brahima, 1938

drzeworyt barwny, papier; 49,5 x 40 cm (w świetle oprawy), 56,5 x 47,5 cm (oprawa, rama); arkusz obcięty u dołu, drobne naderwanie w obrębie kompozycji

Andrzej SZONERT (ur. 1934)

Gry olimpijskie, 1975

plakat (odbitka offsetowa), papier; 95 x 67 cm (kompozycja), 102 x 72,5 cm (oprawa, rama); sygn. w kompozycji p. d.: Andrzej Szonert 1975; opisany ołówkiem l.d.: Autooffset 5/20. "Gry olimpijskie"; p.d.: Panu pułkownikowi Gwizda / W dowód wdzięczności / ofiarowuje autor. / Andrzej Szonert 1975

Antonina DĄBSKA (1838-1873)

Portret dziewczynki

olej, płótno; 40,5 x 35 cm (w świetle oprawy), 51,5 x 46 cm (oprawa, rama); na odwrociu opisany: Antonina z Golczów / Dąmbska [sic!] / ur. 1838 / ✝ 1873

Areta KILIŃSKA (XXI w.)

Zestaw dwóch prac: Akty - studia, 2019

A. flamaster, akwarela, papier; 15 x 9,7 cm (arkusz papieru), 22,7 x 16,3 cm (oprawa, ramka); p.g. opisana: Istambul 19'; sygn. l. d.: Areta Kilińska B. cienkopis, akwarela, papier; 15 x 10 cm (arkusz papieru), 22,5 x 16,5 cm (oprawa, ramka); p. g. opisana: Istambul 19'

Areta KILIŃSKA (XXI w.)

Akt leżącej kobiety, 2019

piórko, tusz, akwarela, papier jasnoszary; 9 x 14 cm (w świetle oprawy), 12,5 x 17,8 cm (oprawa, ramka); sygn. l. d. i dat.: Instambul 19' Areta Kilińska

Areta KILIŃSKA (XXI w.)

Akt kobiecy - siedząca na krześle, 2019

flamaster, akwarela, papier; 15 x 10 cm (arkusz papieru), 21 x 16 cm (oprawa, ramka); l. d., opisana: Istambul 19'; sygn. p. d.: Arela Kilińska

Bogna KRASNODĘBSKA-GARDOWSKA (1900-1986)

Cerkiew Bojańska, 1956

drzeworyt barwny, papier japoński; 13,5 x 18 (kompozycja), 16 x 23,5 cm (wymiar arkusza); l.d. dat. i opisany: 1956 Cerkiew w Bojanie; sygn. p. d.: BgKrasnodębska

Danuta LESZCZYŃSKA KLUZA (1926-2019)

Dusza i ciało, 1957

sycha igła, papier; 27 x 23 cm (odcisk płyty), 41 x 35 cm (arkusz papieru); opisana l.d.: Dusza i ciało; śr.d.: 10/25; sygn. p. d.: Danuta / Leszczyńska-Kluza / 1957; na odwrocie opisana: "Dusza i ciało", sucha igła 1957 / Danuta Leszczyńska-Kluza / Kraków

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

ołówek, akryl, płótno; 55 x 38,5 cm; na odwrocie opisany nazwiskiem autorki; bez ramy; płótno utraciło napięcie, niewielkie uszkodzenia p. d.

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Na końcu chaos

ołówek, akryl, płótno; 55 x 38,5 cm; na odwrocie opisany nazwiskiem autorki i tytułem; bez ramy

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Bez tytułu [Okno gotyckie], 1972

akwaforta, akwatinta barwna, papier; 49 x 32 cm (odcisk płyty), 58 x 40 cm (wymiary arkusza); sygn. p. d. i dat.: Ewa Wieczorek '72

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Zupełnie nowa pora roku, 1974

akwaforta, akwatinta barwna, papier; 49 x 35,5 cm (odcisk płyty), 57,5 x 42,5 cm (wymiary arkusza); sygn. p. d. i dat.: Ewa Wieczorek '74

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Zupełnie nowa pora roku, 1973

akwaforta, akwatinta barwna, papier; 49 x 35,5 cm (odcisk płyty), 61,5 x 42 cm (wymiary arkusza); sygn. p. d. i dat.: Ewa Wieczorek '73

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Bez tytułu [Twarze], 1974

akwaforta, akwatinta, papier; 49 x 35,5 cm (odcisk płyty), 58 x 48 cm (wymiary arkusza); sygn. p. d. i dat.: Ewa Wieczorek '74

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Bez tytułu [Okno gotyckie], 1974

akwaforta, akwatinta barwna, papier; 49 x 32 cm (odcisk płyty), 64 x 39 cm (wymiary arkusza); sygn. p. d. i dat.: Ewa Wieczorek '74; poziome zagięcie papieru wzdłóż górnej krawędzi

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Bez tytułu [Słońca], 1974

akwaforta barwna, papier; 49 x 32 cm (odcisk płyty), 60,5 x 39 cm (wymiary arkusza); sygn. p. d. i dat.: Ewa Wieczorek '74; odbitka delikatnie poruszona

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Zaproszenie do raju, 1973

akwaforta, akwatinta barwna, papier; 49,5 x 32 cm (odcisk płyty), 56 x 36,5 cm (wymiary arkusza); sygn. p. d. i dat.: Ewa Wieczorek '73

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Bez tytułu [Liczby], 1972

akwaforta barwna, papier; 49,5 x 35,5 cm (odcisk płyty), 58,5 x 42,5 cm (wymiary arkusza); sygn. p. d. i dat.: Ewa Wieczorek '72

Franciszek Jan MACHNIEWICZ (1859-1897)

Portret lekarza

olej, płótno, naklejone na tekturę; 18 x 12 cm (w świetle oprawy), 34,5 x 27 cm (oprawa, rama); sygn. p. d.: JMachniewicz (ołówkiem);

Gerhard BEUTHNER (1887-1941)

Wieczór przy moście kolejowym we Wrocławiu, 1937

olej, tektura; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy), 62 x 82 cm (oprawa, rama); sygn. l. d.: i dat.: GBeuthner / 1937; na odwrocie informacja w języku niemieckim o autorze i tytuł pracy; uszkodzenia ramy

Hieronim KOZŁOWSKI (ur. 1940)

Dzieciątko Jezus z różą, 2011

akwaforta, akwatinta, papier; 11,8 x 7,8 cm (odcisk płyty), 35,5 x 25 cm (arkusz papieru); opisany u dołu: 2011 r. Hieronim KOZŁOWSKI e/a; odbitka próbna; filigran Fabriano

Hieronim KOZŁOWSKI (ur. 1940)

Portret podwójny, 2009

odbitka cyfrowa, papier; 42 x 29,8 cm (arkusz papieru), 50 x 40 cm (oprawa, podklejony papier); sygn. p. d.: Hieronim / Kozłowski / 1/10

Hieronim KOZŁOWSKI (ur. 1940)

Kompozycja z kobietą i motocyklem, 2009

akwaforta, akwatinta, papier; 39,7 x 29,5 cm (odcisk płyty), 49,5 x 35 cm (arkusz papieru); sygn. l. d. i dat.: HK 2009; filigran Fabriano

Hieronim KOZŁOWSKI (ur. 1940)

Wizyta u Rembrandta, 1978

akwaforta, akwatinta, papier; 33,5 x 27 cm (odcisk płyty), 50 x 40 cm (arkusz papieru); sygn., dat. i opisana u dołu: "Wizyta u Rembrandta" e/a HIERONIM KOZŁOWSKI 1978

Irena LIPSKA-ZWORSKA (ur. 1931)

Kościół Św. Anny w Warszawie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 24 x 18 cm (w świetle oprawy), 39,8 x 32,8 cm (oprawa, rama); sygn. p. d.: I Lipska

J. PATOCZKA (XX w.)

Stara brama, 1944

olej, tektura; 23 x 30 cm (w świetle oprawy), 37,5 x 44,5 cm (oprawa, rama); sygn. l. d.: J Patoczka / 944.

Jacek WALUSIAK (ur. 1957)

Testa divina, 1984

litografia, papier; 27 x 23 cm (kompozycja), 35,5 x 26,5 cm (arkusz papieru); sygn., dat. i opisana u dołu.: "Testa divina", Stan I 1/2, 1984. JWalusiak

Jadwiga KARKOSZKA-MIERNIK (ur. 1941)

Kicia, 2005

pastel, papier brązowy; 50 x 37,5 cm; opisana p.d.: DLA / ANDRZEJA D. / JAGA KARKOSZKA / 2005 r

Przeciw, 2006

ołówek, pastel, czerwony długopis, papier żeberkowy w kolorze piaskowym; 45 x 35 cm (w świetle oprawy), 50 x 40 cm (oprawa, passe-partout); sygn. p. d.: RYS. JAGA / STYCZEŃ 2006 / DEDYKOWANY / WSZYSTKIM TYM / KTÓRZY BYLI / I SĄ / PRZECIW...

Jan WAGNER [Jan Aleksander SOĆKO] (1937 - 1988)

Kompozycja abstrakcyjna, 1976

akryl, papier nabłyszczany; 49 x 35,5 cm; sygn. p. d.: WAGNER / 76; delikatne uszkodzenie papieru w górnym prawym rogu

Kompozycja , 1981

technika własna (czarny tusz, zdrapywanie), papier; 30 x 41,5 cm; sygn. l. d.: Wagner 81

II, 1982

akryl, papier nabłyszczany; 30 x 21 cm (rysunek), 42 x 30 cm (oprawa); pod rysunkiem, sygn. p. d.: Wagner 82

technika własna (akryl, tusz), papier kredowy; 30 x 35 cm

Kompozycja, 1988

technika własna (akryl, tusz, zdrapywanie), papier kredowy; 30 x 32 cm; p.d., sygn.: Wagner 88

I, 1982

akryl, papier kredowy; 30 x 21 cm (rysunek), 42 x 30 cm (oprawa); pod rysunkiem, sygn. p. d.: Wagner 82

Jan WIŚNIEWSKI (1904-1977)

Kwitnące kasztany

pastel, papier; 33,5 x 24 cm (w świetle oprawy), 42 x 32,5 cm (oprawa, rama); sygn. p. d.: J.WIŚNIEWSKI

Janina BERDAK (1933-2019)

Trzy Gracje, 1999

ołówek, czarny flamaster, papier; 40 x 49,5 cm; sygn. p. d. i dat.: Janina Berdak 1999.

Janina BOBIŃSKA-PASZKOWSKA (1884-1973)

Droga wzdłuż zabudowań klasztornych w Kazimierzu nad Wisłą

olej, tektura; 28 x 38 cm (w świetle oprawy), 49 x 59 cm (oprawa, rama); sygn. l. d.: J. Bobińska Paszkowska

Janusz TRZEBIATOWSKI (ur. 1936)

Studium gór, 1990

ołówek, papier; 41 x 30 (w świetle oprawy), 50 x 40 cm (oprawa, passe-partout); sygn. p. d.; na odwrocie d. naklejka z adresem artysty

Jerzy NAPIERACZ (1929 - 2018)

Karp Rio Let, 2005

piórko, tusz, papier; 29,5 x 21 cm (arkusz z rysunkiem), 50 x 40 cm (oprawa, podklejony papier i karton); sygn. p. d.: RYS. JERZY NAPIERACZ

Juliusz CZECHOWICZ (1894-1974)

Madonna

akwarela, ołówek, papier; 36,5 x 29 cm (w świetle oprawy), 46 x 38 cm (oprawa, rama); sygn. p. d.: J. Czechowicz

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

Abstrakcja

ołówek, pastel, papier pakowy (pognieciony); 29,5 x 41,5 cm (arkusz papieru), 59,8 x 76,7 cm (oprawa, rama); sygn. p. d.: JStudnicki; na odwrociu naklejka z opisem pracy

Klaudia MAŃKO (XXI)

Kompozycja w czerwieni, 2018

akryl, płótno; 30 x 30 cm, bez oprawy; sygn. p. d. i dat.: '18 Klaudia Mańko; z tyłu na blejtramie: 30 / KLAUDIA MAŃKO

Klaudia MAŃKO (XXI)

Kompozycja w bieli, 2018

olej, płyta pilśniowa; 30 x 30 cm, bez oprawy; sygn. p. d. i dat.: '18 Klaudia Mańko

Leszek WALICKI (ur. 1939)

Genezis I, z cyklu Paradise, 1977

technika mieszana (tusz, pastel, ołówek, gwasz), papier; 36 x 48 cm; sygn. i dat. p. g.: 27.VIII.77 LESZEK WALICKI

Leszek WALICKI (ur. 1939)

Kompozycja symetryczna, 1964

piórko tusz, tusz lawowany, olej, papier; 39,5 x 41,8 cm; sygn. p. d. i dat.: 5.IV.64 / LESZEK WALICKI

Leszek WALICKI (ur. 1939)

Kompozycja, 1963

olej, gwasz, papier; 37 x 27 cm; sygn. i dat.u dołu: LESZEK WALICKI VIII.63

Leszek WALICKI (ur. 1939)

Prawdziwy artysta to mózg wypełniony obrazami, 2004

ołówek, tusz, collage, papier; 25 x 21 cm (arkusz z rysunkiem), 50 x 40 cm (oprawa, passe-partout); sygn. p. d.: - L. WALICKI - 2004

Leszek WALICKI (ur. 1939)

Korzenie zbudzone, rośliny ruszone, 1985

ołówek, tusz, sangwina, papier w kolorze beżowym; 21 x 29,5 cm (arkusz z rysunkiem), 24 x 30 cm (podklejony karton); g.p. sygn. i dat.: Leszek Walicji 25.VII.85; na podklejonym kartonie g.: Korzenie zbudzone, rośliny ruszone...; d.: w ziemi nasz początek. A KOMÓRKA potęga!

Leszek WALICKI (ur. 1939)

Drzewo, 1964

czarny i niebieski tusz, papier; 33,7 x 23,5 cm; p.g. sygn i dat.: LESZEK WALICKI / 15.V.64.

M. PUCHAŁA (XX w.) ?

Rynek Starego Miasta w Warszawie, 1984

akwarela, gwasz, tektura; 6 x 8 cm (w świetle oprawy), 14,5 x 16 cm (oprawa, rama); sygn. p. d.; na odwrocie stempel: DOM SZTUKI / M. SIEMIŃSKI / Łódź, Piotrkowska 84

Malarz nieokreślony, polski

Wielkie Słońce

olej, płótno; 88 x 120 cm (płótno); sygn. p. d. nieczytelnie; praca bez blejtramu; spękania i wykruszenia wartwy malarskiej

Cena wywoławcza: 100

Maria RITTER (1899-1975)

Domy nad wodą

akwarela, papier; 11,5 x 12,5 cm (w świetle oprawy), 17 x 18,5 cm (oprawa, ramka); sygn. p. d.: MRitter (ołówkiem)

Marianna STUHR (ur. 1982)

Ancient Reminiscent, 2009

akwaforta, akwatinta, sucha igła, odbitka barwna, papier; 16,5 x 22 cm (odcisk płyty), 33,5 x 43,5 cm (oprawa, rama); opisana u dołu "Ancient Reminiscent" E/A Marianna Stuhr 2009; odbitka próbna

Marianna STUHR (ur. 1982)

Figura, 2006

linoryt, papier; 17 x 23 cm (arkusz papieru), 26 x 35 cm (oprawa, rama); sygn. l. d. i dat.

Michał GAWLAK (1906-1971)

Zestaw dwóch rysunków: A. Bunt robotników r. 1939, 1944 B. Hej, do boju, 1944-1945

A. akwarela na podrysowaniu ołówkiem, 23,7 x 25,5 cm (arkusz z rysunkiem), 27 x 28,8 cm (podklejony papier); l. d.: tytuł (ołówkiem); tytuł powtórzony u dołu na podklejonym papierze, B. kredki, ołówek, papier, 24 x 23,6 cm (arkusz z rysunkiem), 25,8 x 25,4 cm (podklejony papier); sygn. p. d.: M Gawlak/ 1944; napis l. d.(ołówkiem nieczytelnie) 1945; na odwrocie tytuł na podklejonym papierze, oraz opis autorski

Michał GAWLAK (1906-1971)

Zestaw dwóch rysunków: A. Przy pracy, ok. 1940 B. Ulica, 1942

A. ołówek, kredka, papier; 23,5 x 23,2 cm; sygn. l. d.: B. ołówek, kredka, węgiel, papier; 23,5 x 32 cm; sygn. l. d. ołówkiem: "M.G./1942"; na odwrocie adres artysty

Michał GAWLAK (1906-1971)

Zestaw trzech rysunków: A. Grupa mężczyzn wśród ruin, 1940 B. Kobieta i mężczyzna z pakunkami, 1934 C. Wygnańcy, 1939

A. ołówek, paste, papier; 21,5 x 28 cm (arkusz z rysunkiem), 26 x 23 cm (podklejony papier); sygn. p. d. i dat.; l. d. inskrypcja nieczytelna; na odwrocie adres artysty 2. ołówek, tusz, kredka, papier; 26 x 21,5 cm (arkusz z rysunkiem), 30 x 24,5 cm (podklejony papier); sygn. p. d. i dat.; na odwrocie adres artysty 3. ołówek, tusz, pastel, akwarela, papier; 23 x 25,5 cm (arkusz z rysunkiem); 26,5 x 28,5 cm (podklejony papier); sygn. l. d. i dat.; na odwrocie adres artysty i tytuł

Michał GAWLAK (1906-1971)

Zestaw dwóch rysunków: A. Smutna wiadomość, 1943 B. Ślub, 1943

A. pastel, gwasz, tusz, papier; 22 x 25,5 cm (arkusz z rysunkiem), 24,5 x 28 cm (podklejony papier); na odwrocie oprawy tytuł B. ołówek, gwasz, pastel, tusz, papier; 23,5 x 26 cm; sygn. l. d. i dat.; na odwrocie tytuł (nieczytelny) i wymiary

P. BAICYK ? (XX w.)

Stare Miasto - zadymka,

akwarela, gwasz, papier; 45 x 35 cm (w świetle oprawy), 63,5 52,5 cm (oprawa, rama); sygn. l. d. (nieczytelnie)

Rajmund NIESIOŁOWSKI (1855-1937)?

Pejzaż, 1909

olej, tektura; 12 x 15,5 cm (w świetle oprawy), 25 x 29 cm (oprawa, rama); sygn. p. d. RN. 909

Pejzaż wiejski, 1909

olej, tektura; 12 x 15,5 cm (w świetle oprawy), 25 x 29 cm (oprawa, rama); sygn. l. d. i dat.: RN 909

Siergiej I. NIKIFOROW (1920 - 2005)

Zestaw dwóch prac: A. Jesień - rzeka, 2003 B. Pejzaż, 1999

A. olej, tektura; 18 x 24 cm; brak oprawy; sygn. p.d. i dat. (cyrylicą); na odwrocie opisany (cyrylicą) B. olej, tektura; 18 x 24 cm; brak oprawy; sygn. p. d. i dat. (cyrylicą); na odwrocie opisany (cyrylicą)

Zestaw dwóch prac: A. Przy stole w ogrodzie, 1993 B. Przy cerkwi, 1991

A. olej, tektura; 17 x 24,5 cm; brak oprawy; sygn. p. d. i dat.: S. NIKIFOROW - 93; na odwocie opisany (cyrylicą) B. olej, tektura; 18,5 x 25,2 cm; brak oprawy; sygn. p. d. i dat. (cyrylicą); na odwrocie opisany na naklejce (cyrylicą)

Stefan BERDAK (1927 - 2018)

Za euro oddam wszystko co mam, 2000

czarny flamaster, papier; 50 x 40 cm; sygn. p. d. i dat.: STEFAN BERDAK 2000r

Stefan BERDAK (1927 - 2018)

Rysunek satyryczny

tusz, collage, papier; 42,3 x 30 cm (arkusz z rysunkiem), 50 x 40 cm (oprawa, podklejony karton); sygn. p. d.: STEFAN BERDAK

Szarlota Pawel, właśc. Eugenia Joanna Pawel-Kroll[a] (1947 - 2018)

Muzykujące kobiety, 1981

gwasz, papier w kolorze morskim; 32,5 x 22,5 cm; sygn. p. d. i dat.: E SPawel '81

Szczepan SKORUPKA (1903 - 1997)

Przed zachodem słońca, 1982

olej, płótno; 54,5 x 73,5 cm (w świetle oprawy), 69 x 88 cm (oprawa, rama); sygn. p. d. i dat.: Sz. Skorupka 1982; na odwrocie u dołu sygn.: Szczepan Skorupka; naklejka z tytułem: Szczepan Skorupka / N.3 "Przed zachodem Słońca" / olej

Tadeusz CIEŚLEWSKI syn (1895-1944)

Brat Albert, 1936

drzeworyt, papier; 14 x 9,5 cm (w świetle oprawy), 22,5 x 18 cm (oprawa, ramka); sygn. p. d.: T. Cieślewski syn; rycina opublikowana w: Pia Górska,"Szary brat. Opowiadania na tle życia Brata Alberta", Warszawa, Verbum, 1936

Tadeusz ESPER KAWSKI (ur. 1954)

Zamek nad rzeką

olek, płótno; 48 x 68 cm (w świetle oprawy), 64 x 83 cm (oprawa, rama); sygn. p. d.: Tadeusz Esper Kawski

Łodzie w zatoce

olej, płótno; 48 x 38 cm (w świetle oprawy), 64,5 x 53,5 cm (oprawa, rama); sygn. p. d.: Tadeusz Esper Kawski

Tadeusz WOJCIECHOWSKI (1902 - 1982)

Św. Jakub Mniejszy, 1944

gwasz, papier, 64,5 x 11, 5 cm; sygnowane i opisane na odwrocie: Tadeusz Wojciechowski, Kraków 1944 r. (...) [skala] 1:5; drobne uszkodzenia u dołu kompozycji

Św. Jakub Apostoł, 1944

Projekt witraża, 1951

gwasz, papier, 65,5 x 22 cm (w świetle oprawy); u dołu napis: PROJEKT TADEUSZ WOJCIECHOWSKI KRAKÓW 1951. WYK. S. G. ŻELEŃSKI

Tomasz MANIEWSKI (ur. 1958)

Chopin i George Sand, 1991

akwaforta, akwatinta, papier; 19 x 13,5 cm (odcisk płyty), 38 x 29 cm (oprawa, rama); sygn. l. d.: MANIEWSKI91 (na płycie); opisany u dołu: Chopin i George Sand 13/30 Maniewski '91

Włodzimierz RUTKOWSKI (1915-1992)

Sanie w zamieci

olej, płótno; 41,5 x 61 cm (w świetle oprawy), 52 x 73 cm (oprawa, rama); sygn. p. d.: W. Rutkowski

Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)

Walka centaurów

technika własna (tusz, końcówka pędzla), akwarela, papier; 35,5 x 41 cm; sygn. p. d.: W.SAWULAK; delikatne uszkodzenie papieru po lewej stronie

Pięć figur

technika własna (tusz, końcówka pędzla), tusz lawowany, papier; 24,5 x 34 cm; sygn. p. d. "W. SAWULAK"

Kompozycja abstrakcyjna

technika własna (tusz, końcówka pędzla), ołówek, akwarela, papier; 30 x 21,5 cm; sygn. p. d.: W. SAWULAK; na odwrocie pieczątka artysty

Zbigniew KOWALEWSKI (1914-2004)

Z cyklu: Drabina, lata 1960.

gwasz, tusz, papier; 29,5 x 21 cm (rysunek), 35 x 26,8 cm (oprawa, podklejony papier); sygn. p. d.: Z.K.; ślady kleju z lewej, plamy

Halszka (X), 1979?

akwarela, olej, papier; 40,5 x 29 cm (w świetle oprawy), 43,5 33 cm (oprawa, passe-partout); sygn. p. d.: ZKow.; na odwrociu opisany: Zbig. Kowalewski / "HALSZKA" /X/ / (79r.)?

Warszawa 2022/06/01

Krzyż dla Malewicza, 1989

Warszawa 2022/06/01

Figura

Warszawa 2022/06/01

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

Kompozycja linearna

Warszawa 2022/06/01

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Studium z Wołynia, 1909?

Warszawa 2022/06/01

Jacek SROKA (ur. 1957)

Crevillon młodszy, 1998

Warszawa 2022/06/01

Pęknięty dzban

Warszawa 2022/06/01

Krystyna BRZECHWA (ur. 1928)

Infantka, 1996

Warszawa 2022/06/01

Warszawa 2022/06/01

Warszawa 2022/06/01

Leszek RÓZGA (1924-2015)

Sen, 1988

Warszawa 2022/06/01

Maria RITTER (1899-1975)

Dziewczynka

Warszawa 2022/06/01

Mariusz KRAWCZYK (ur. 1967)

Obrzędy - miejsce, 2002

Warszawa 2022/06/01

Robert WAŁĘKA (ur. 1979)

Warszawa 2022/06/01

Robert WAŁĘKA (ur. 1979)

Głowa na zielonym tle, 2007

Warszawa 2022/06/01

Portret kobiety

Warszawa 2022/06/01

A. KOSMALA (XX w.)

Konie

Warszawa 2022/06/01

Córka Ben Brahima, 1938

Warszawa 2022/06/01

Andrzej SZONERT (ur. 1934)

Gry olimpijskie, 1975

Warszawa 2022/06/01

Antonina DĄBSKA (1838-1873)

Portret dziewczynki

Warszawa 2022/06/01

Areta KILIŃSKA (XXI w.)

Warszawa 2022/06/01

Areta KILIŃSKA (XXI w.)

Akt leżącej kobiety, 2019

Warszawa 2022/06/01

Areta KILIŃSKA (XXI w.)

Warszawa 2022/06/01

Cerkiew Bojańska, 1956

Warszawa 2022/06/01

Dusza i ciało, 1957

Warszawa 2022/06/01

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Warszawa 2022/06/01

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Na końcu chaos

Warszawa 2022/06/01

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Warszawa 2022/06/01

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Zupełnie nowa pora roku, 1974

Warszawa 2022/06/01

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Zupełnie nowa pora roku, 1973

Warszawa 2022/06/01

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Bez tytułu [Twarze], 1974

Warszawa 2022/06/01

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Warszawa 2022/06/01

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Bez tytułu [Słońca], 1974

Warszawa 2022/06/01

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Zaproszenie do raju, 1973

Warszawa 2022/06/01

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Bez tytułu [Liczby], 1972

Warszawa 2022/06/01

Portret lekarza

Warszawa 2022/06/01

Gerhard BEUTHNER (1887-1941)

Warszawa 2022/06/01

Hieronim KOZŁOWSKI (ur. 1940)

Dzieciątko Jezus z różą, 2011

Warszawa 2022/06/01

Hieronim KOZŁOWSKI (ur. 1940)

Portret podwójny, 2009

Warszawa 2022/06/01

Hieronim KOZŁOWSKI (ur. 1940)

Warszawa 2022/06/01

Hieronim KOZŁOWSKI (ur. 1940)

Wizyta u Rembrandta, 1978

Warszawa 2022/06/01

Kościół Św. Anny w Warszawie

Warszawa 2022/06/01

J. PATOCZKA (XX w.)

Stara brama, 1944

Warszawa 2022/06/01

Jacek WALUSIAK (ur. 1957)

Testa divina, 1984

Warszawa 2022/06/01

Kicia, 2005

Warszawa 2022/06/01

Przeciw, 2006

Warszawa 2022/06/01

Kompozycja abstrakcyjna, 1976

Warszawa 2022/06/01

Kompozycja , 1981

Warszawa 2022/06/01

II, 1982

Warszawa 2022/06/01

Warszawa 2022/06/01

Kompozycja, 1988

Warszawa 2022/06/01

I, 1982

Warszawa 2022/06/01

Jan WIŚNIEWSKI (1904-1977)

Kwitnące kasztany

Warszawa 2022/06/01

Janina BERDAK (1933-2019)

Trzy Gracje, 1999

Warszawa 2022/06/01

Warszawa 2022/06/01

Studium gór, 1990

Warszawa 2022/06/01

Jerzy NAPIERACZ (1929 - 2018)

Karp Rio Let, 2005

Warszawa 2022/06/01

Madonna

Warszawa 2022/06/01

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

Abstrakcja

Warszawa 2022/06/01

Klaudia MAŃKO (XXI)

Kompozycja w czerwieni, 2018

Warszawa 2022/06/01

Klaudia MAŃKO (XXI)

Kompozycja w bieli, 2018

Warszawa 2022/06/01

Leszek WALICKI (ur. 1939)

Warszawa 2022/06/01

Leszek WALICKI (ur. 1939)

Kompozycja symetryczna, 1964

Warszawa 2022/06/01

Leszek WALICKI (ur. 1939)

Kompozycja, 1963

Warszawa 2022/06/01

Leszek WALICKI (ur. 1939)

Warszawa 2022/06/01

Leszek WALICKI (ur. 1939)

Warszawa 2022/06/01

Leszek WALICKI (ur. 1939)

Drzewo, 1964

Warszawa 2022/06/01

M. PUCHAŁA (XX w.) ?

Warszawa 2022/06/01

Malarz nieokreślony

Wielkie Słońce

Warszawa 2022/06/01

Maria RITTER (1899-1975)

Domy nad wodą

Warszawa 2022/06/01

Marianna STUHR (ur. 1982)

Ancient Reminiscent, 2009

Warszawa 2022/06/01

Marianna STUHR (ur. 1982)

Figura, 2006

Warszawa 2022/06/01

Michał GAWLAK (1906-1971)

Warszawa 2022/06/01

Michał GAWLAK (1906-1971)

Warszawa 2022/06/01

Michał GAWLAK (1906-1971)

Warszawa 2022/06/01

Michał GAWLAK (1906-1971)

Warszawa 2022/06/01

P. BAICYK ? (XX w.)

Stare Miasto - zadymka,

Warszawa 2022/06/01

Pejzaż, 1909

Warszawa 2022/06/01

Pejzaż wiejski, 1909

Warszawa 2022/06/01

Warszawa 2022/06/01

Warszawa 2022/06/01

Stefan BERDAK (1927 - 2018)

Warszawa 2022/06/01

Stefan BERDAK (1927 - 2018)

Rysunek satyryczny

Warszawa 2022/06/01

Muzykujące kobiety, 1981

Warszawa 2022/06/01

Przed zachodem słońca, 1982

Warszawa 2022/06/01

Brat Albert, 1936

Warszawa 2022/06/01

Zamek nad rzeką

Warszawa 2022/06/01

Łodzie w zatoce

Warszawa 2022/06/01

Św. Jakub Mniejszy, 1944

Warszawa 2022/06/01

Św. Jakub Apostoł, 1944

Warszawa 2022/06/01

Projekt witraża, 1951

Warszawa 2022/06/01

Tomasz MANIEWSKI (ur. 1958)

Chopin i George Sand, 1991

Warszawa 2022/06/01

Sanie w zamieci

Warszawa 2022/06/01

Walka centaurów

Warszawa 2022/06/01

Pięć figur

Warszawa 2022/06/01

Kompozycja abstrakcyjna

Warszawa 2022/06/01

Z cyklu: Drabina, lata 1960.

Warszawa 2022/06/01

Halszka (X), 1979?

    Limit ceny