4. Aukcja z cyklu „Wnętrze Sztuki” – 13 maja 2020 r. godz., 19.30

Zapraszamy Państwa do udziału w 4. Aukcji z cyklu „Wnętrze Sztuki”, która odbędzie się 13 maja 2020 r. o godz.: 19.30.

Zachęcamy do odwiedzenia wirtualnej wystawy przedaukcyjnej oraz zapoznania się z katalogiem aukcyjnym.

Rekomendujemy także możliwość licytacji on-line w czasie rzeczywistym na platformie internetowej onebid.pl

Wszystkie ceny wywoławcze to 50, 100 lub 500 zł

„Wnętrze Sztuki” to autorski cykl aukcyjny Pragalerii, w którym przedstawiamy Państwu unikatową, starannie wyselekcjonowaną ofertę obiektów użytkowych z pogranicza designu i rzemiosła artystycznego. Przedmioty ze szkła i ceramiki, takie jak np. wazony, serwisy czy talerze, przez ostatnie półwiecze nie tylko zdobiły wnętrza naszych mieszkań ale przede wszystkim – spełniały w nich rolę utylitarną. W dzisiejszych czasach, w których coraz częściej zmęczeni jesteśmy powtarzalnością seryjnych, szybkich projektów z wielkich sieci wnętrzarskich, Aukcja „Wnętrze Sztuki” daje Państwu możliwość zakupu obiektów nie tylko pięknych, o szczególnej wartości, którą nadał im upływający czas ale również – praktycznych. Wszystkie prezentowane przez nas przedmioty mają bardzo atrakcyjne ceny wywoławcze – dzięki czemu stają się łatwo dostępne dla wszystkich tych z Państwa, którzy pragną sprawić, aby ich wnętrze nabrało unikatowego charakteru.

Wazon - Fabryki Porcelany "Bogucice"

porcelana dekorowana na różowo, szkliwo iryzowane; wys. 21 cm;
na spodzie oznaczenie: B w wieńcu;
Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Kosz do owoców, wzór nr 443 - proj. Wit PŁAŻEWSKI (1932-2004)

proj. Wit PŁAŻEWSKI (1932-2004)
fajans malowany podszkliwnie; 11,5 x 28 x 28 cm;
Zakłady Fajansu ''Włocławek'' we Włocławku, wzór z roku 1960, 3. tercja XX w.

Wazon "Róże" - Huta Laura

szkło prasowane, barwione; wys. 21,5 cm;
Huta Laura, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Sumak "Spichlerz"

proj. O. Kulikowski, 1955;
wełna; 98 x 40 cm (z frędzlami);
zachowana metka z informacją m.in.: Sumak "Spichlerz" / O. Kulikowski.

Serwis do kawy na 5 osób - Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

w skład zestawu wchodzi: 5 filiżanek: wys.7,3 cm;5 spodków: śr.14 cm; dzbanek: wys. 20 cm; mlecznik: wys.10 cm; cukiernica: wys. 7,5 cm;
porcelit, szkliwo, złocenia, dekoracja w formie tamponażu;
sygn.: Chodzież/Made in Poland;
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 500

Karafka "Baba" - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)
szkło sodowe typu antico, formowane ręcznie, barwione w masie; wysokość 26 cm;
Huta Szkła Kryształowego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, 3. tercja XX w.
Brak korka.

Plakieta - Dama z wachlarzem - Leszek DUTKA (1921-2014)

Leszek DUTKA (1921-2014);
ceramika szkliwiona; 25 x 9 cm; Kraków, l. 60. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Nawilżacz powietrza - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

ceramika szkliwiona, 14,5 x 29 x 7 cm;

Cena wywoławcza: 100

Wazon - proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)

proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)
kamionka, szkliwo niebieskie; wys. 39,5 cm;
sygn. na spodzie;
Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu, l. 70. XX w.;
rysy od użytkowania.

Owocarka "Migdały" - proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)
szkło prasowane, barwione w masie; wys.: 20,5 cm, średnica: 20 cm.
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, II poł. XX w.

Popielniczka linii lotniczych Lot, model Liść - Zakłady Porcelany Stołowej ''Karolina''

proj. Danuta DUSZNIAK (ur. 1926),
porcelana malowana,
wym.: 4,5 cm x 13 cm x 12 cm
sygnatura: Karolina / MADE IN POLAND;
Zakłady Porcelany Stołowej ''Karolina'' w Jaworzynie Śląskiej, 3. tercja XX w.
przetarcia dekoracji.

Cena sprzedaży: 320

Patera - symbol: 18-46 - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

kamionka szkliwiona; średn. 29 cm;
na spodzie metka z odręczną adnotacją: Patera 9-75 / 18-46 / 3 / 168 (długopisem);
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Bombonierka - Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

porcelit, malowanie natryskowo, wym: 6 x 16,5 x 13,3 cm;
sygn na spodzie: P/Chodzież/Made in Poland, stempel: 15788, wycisk;
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, II poł. XX w.

Wazon – proj. Pavel JEZEK (1938-1999)

proj. Pavel JEZEK (1938-1999); szkło pienione, ręcznie formowane; wys. 22,5 cm; Czechy, Skrdlovice, lata 70. XX w.

Naczynie z kulami -proj. Pavel JEZEK (1938-1999)

proj. Pavel JEZEK (1938-1999); 1979; szkło mleczne i zielone; wys. 12,5 cm; Czechy, Skrdlovice, 3. tercja XX w.

Naczynie z kulą - proj. Pavel JEZEK (1938-1999)

proj. Pavel JEZEK (1938-1999); 1979; szkło mleczne i zielone; wys. 7,5 cm; Czechy, Skrdlovice, 3. tercja XX w.

Cena sprzedaży: 80

6 talerzyków deserowych - Fabryka Fajansu Stanisława Mańczaka

fajans malowany, szkliwiony; 19 cm;
sygn.: SM Chodzież;
Chodzież, Fabryka Fajansu Stanisława Mańczaka,
1921-1936.

Cena sprzedaży: 260

Plakat - 1 maja - I. POLAK - projektant

offset, papier; 96,5 x 66,5 cm;
odręczna adnotacja czerwonym flamastrem;
stan zachowania: zagniecenie papieru.

Tacka z zestawu "brydżowego" do palenia

proj.: Jan Sowiński, 1958 r., wzór nr 282
fajans malowany, szkliwiony; 19,7 x 19,4 cm;
sygn.: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905, Hand painted, Made in Poland;
Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w.

Tablica ostrzegawcza

"Zapoznaj się z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy";
tekstolit, farba, szablon, 30 x 59,7 cm;
Stan zachowania: liczne zarysowania.

Osłonka na doniczkę

ceramika szkliwiona, ręcznie malowana; 8 x 22,5 x 10 cm;
Niemcy (?), 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Wazon - Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof"

porcelana malowana natryskowo, wybierana; wys.: 32 cm;
sygn.: W/Wawel/Made in Poland;
Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, lata 60. XX w.

Plakieta - Dama w czepcu - Leszek DUTKA (1921-2014)

Leszek DUTKA (1921-2014);
ceramika szkliwiona; 27 x 7,5 cm; Kraków

Pucharek – proj. Józef PODLASEK (1934-1995)

proj. Józef PODLASEK (1934-1995);
szkło sodowe, barwione w masie na kolor miodowy, pęcherzyki powietrza; wys. 16,5 cm;
Huta Szkła w Zawierciu, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

szkło sodowe, barwione w masie na kolor miodowy, pęcherzyki powietrza; wys. 12 cm;

Cena wywoławcza: 100

Talerz dekoracyjny fason "Telewizor"

projekt formy: Kazimierz KOWALSKI (1931 - 1999), dekoracji: Lucyna KOWALSKA (1930-2006);
porcelit, dekoracja reliefowa, lustrowa, opalizująca; 36 x 33,5 cm;
Polska, Tułowice, Fabryka Porcelany i Porcelitu, lata 60./70. XX w.

Cena sprzedaży: 320

Wazon - Millenium, Kraków

ceramika, szkliwo zaciekowe; wys. wazonu: 14 cm; Millenium, Kraków, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Wazon i popienica - Krakowska ceramika Millenium

ceramika, szkliwo zaciekowe; wys. wazonu: 16,5 cm, popielnica: 3 x 10,5 x 8,5 cm;
Millenium Kraków, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Lampa podłogowa – Z.S.O. Polam Poznań

szkło sodowe, oprawki na żarówkę E27, włącznik;
bez abażuru 62 cm, wys. całkowita 74 cm;
abażur współczesny.
Z.S.O. Polam Poznań, lata 70./80. XX w.

Plakat - Międzynarodowy dzień dziecka - Maciej URBANIEC (1925-2004) - projektant

proj. 1973 r.;
offset, papier; 40 x 28 cm;
stan zachowania: naddarcia papieru.

Zestaw z zastawy stołowej - Zakłady Porcelany Stołowej Krzysztof (Wawel)

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; półmisek: 30,5 x 21,5 cm, miseczka: 6 x 18,5 x 18,5 cm, sosjerka: wys. 7,5 cm, średn. 18 cm, dzbanek z pokrywką wys.: 17,5; na spodzie oznaczenie WAWEL i nr ...9184…;
Zakłady Porcelany Stołowej Krzysztof (Wawel) w Wałbrzychu, lata 60./70/ XX w.

Cena wywoławcza: 100

6 talerzyków deserowych i patera - Zakłady Porcelany Stołowej Krzysztof (Wawel)

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; wymiary: talerzyk: 16 x 16 cm, patera: 24 x 24 cm;
na spodzie oznaczenie WAWEL i nr.;

Plakieta - Dama w kapeluszu z piórami - Leszek DUTKA (1921-2014)

Leszek DUTKA (1921-2014);

Wazon model „Rotterdam” - proj. Bogdan KUPCZYK (ur. 1934)

proj. Bogdan KUPCZYK (ur. 1934);
szkło barwione w masie w kolorze zielonym; wys. 40,5 cm;
HSG "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w.
Stan zachowania: drobne otarcia od użytkowania.

Wazon - Polskie Zjednoczone Fabryki Fajansu "Włocławek"

fajans malowany, szkliwiony; 15 x 15,3 cm;
pieczęć wytwórni;
Polskie Zjednoczone Fabryki Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 1945-1955.

Cena wywoławcza: 100

Żardiniera - Huta Szkła Gospodarczego "Hortensja"

szkło prasowane; 11,5 x 25 x 11 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Hortensja" w Piotrkowie Trybunalskim, II poł. XX w.;
stan zachowania: drobne zarysowanie i uszczerbienia.

Cena wywoławcza: 100

Wazon - Huta Szkła Gospodarczego "Hortensja"

szkło prasowane; wys. 22,5 cm;

Cena wywoławcza: 100

Wazon – Huta "Sudety"

szkło warstwowe, niebiesko-zielone, ręcznie zdobione, wys. 72 cm;
Huta "Sudety" w Szczytnej Śląskiej

Fajansowy talerz ozdobny

fajans szkliwiony, malowany; średn.: 30 cm;
na spodzie znak wytwórni: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewol. 1905 oraz numer 3111;
Zakłady Fajansu ''Włocławek'' we Włocławku, l. 60. XX w.;
stan zachowania: niewielki ubytek.

Cena wywoławcza: 100

Świecznik - Białostockie Rękodzieło Ludowe

ceramika szkliwiona; 11,5 x 19 x 9 cm;
Białostockie Rękodzieło Ludowe w Białymstoku, 3. ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Plakat - Elektronika i amatorzy - Piotr STOLARCZYK (ur. 1951) - projektant

offset, papier; 67 x 48 cm;
Plakat wystawy "Elektronika i Amatorzy" w Muzeum Techniki PKiN.

Plakieta - Madonna Apokaliptyczna - Leszek DUTKA (1921-2014)

Leszek DUTKA (1921-2014);
ceramika szkliwiona; 26 x 7,5 cm; Kraków

Lampa sufitowa "Tykwa" - proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

proj. Adam SADULSKI (1934-2010);
porcelit, szkliwa zaciekowe; wys. ok. 51 cm;
sygn.: na dwóch z trzech kloszy;

Serwis do kawy "Iza" - proj. Józef WRZESIEŃ (1959 r.)

proj. Józef WRZESIEŃ (1959 r.);
składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 6 filiżanek ze spodeczkami;
dzbanek - wys. 21 cm; cukiernica - wys. 8 cm; mlecznik - wys. 8,7 cm; filiżanka - wys. 5,6 cm, średn. brzegu - 6,4 cm; spodki - wys. 2,5 cm, 12 x 12,5 cm;
porcelana, szkliwo czarne, druk barwny, złocenia;
Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w.;

Flakon "Spirelli" - Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice"

szkło sodowe, prasowane, barwione w masie; wys. 12 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej
Zachowana oryginalna nalepka.

Cena wywoławcza: 100

Plakat - UFO. Informacje i opinie

offset, papier; 66 x 46 cm.

Popielniczka - Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

porcelit, natrysk wybierany; 10 x 14,3 cm;
sygn. i oznaczenia: P / Chodzież / Made in Poland (w niebieski wieńcu), stemple: Ręcznie malowane, s15687, wycisk: 1941 (?);

Para wazonów - Zakłady Porcelany Stołowej ''Karolina''

porcelana, natrysk wybierany i malowanie ręczne; wys. ok. 11,8 cm;
pieczęć wytwórni;
Zakłady Porcelany Stołowej ''Karolina'' w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w.

Wazon - proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990)

proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990)
fajans szkliwiony; wys. 39,5 cm;
sygn: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewol. 1905;

Cena wywoławcza: 100

Amfora - Rejonowa Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego, Tomaszów Mazowiecki

ceramika, szkliwo opalizujące; wys. 18,5 cm;
Rejonowa Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego, Tomaszów Mazowiecki, 2 poł. XX w.

ceramika, szkliwo opalizujące; wys. 21 cm;
Polska, ceramika krakowska, XX w.

Cena sprzedaży: 80

Serwis do kawy Krokus - proj. Wincenty POTACKI (1904-2001)

proj. Wincenty POTACKI (1904-2001);
Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów, lata 60.-70. XX w;
wym.: 6 filiżanek wys: 7,7 cm, 6 talerzyków, śr. 14 cm, cukiernica 10 cm, mlecznik 13 cm, dzbanek 25,5 cm (bez przykrywki);
sygn: Ć | ĆMIELÓW

proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013);
kamionka szkliwiona; wys. 17 cm;
sygn. na spodzie;
Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

kamionka szkliwiona; wys. 12 cm;

Patera z zestawu do ciasta - proj. Elżbieta PIWEK-BIAŁOBORSKA (1922-1989)

proj. Elżbieta PIWEK-BIAŁOBORSKA (1922-1989), 1957; wzór nr 186;
fajans malowany podszkliwnie, 4 x 31,5 x 28,5 cm;
sygn. na spodzie: Zakłady Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 oraz numer: 9135;
Zakłady Fajansu Włocławek, lata 50./60. XX w.

Serwis "Millenium" na 12 osób - Zakłady Porcelany Stołowej Krzysztof (Wawel)

w skład zestawu wchodzą: dzbanek z przykrywką, cukiernica z przykrywką, mlecznik, 12 spodków, 12 filiżanek;
porcelana, złocenia;
wym.: dzbanek wysokość : 17,5 cm (bez przykrywki), mlecznik wys.: 7,5 cm, cukiernica wys.: 6 cm (wymiar bez przykrywki), filiżanka wys.: 6,5 cm, spodek: 13 cm;

Cena wywoławcza: 500

metal, emalia; 29,5 cm; Olkuska Fabryka Naczyń Emaliowanych (?), II poł. XX w.

Plakat - Grunwald 1410 / Berlin 1945 - Tadeusz TREPKOWSKI (1914-1954) - projektant

offset, papier; 67 x 49 cm;
reprint, ślad po złożeniu papieru "na cztery".

Głowa – maska – Spółdzielnia "Przyjaźń" Włocławek

ceramika szkliwiona; 16,5 x 10 cm;
Spółdzielnia "Przyjaźń" Włocławek

ceramika szkliwiona, wys. 40 cm;
Europa Zachodnia, lata 60. / 70. XX w.;
stan zachowania: niewielki odprysk na korpusie.

Cena wywoławcza: 100

Ikebana i wazon - Krakowska ceramika Millenium

ceramika, szkliwo zaciekowe; wym. ikebany: 7 x 13 x 8,5 cm, wys. wazonu: 20 cm;

Cena wywoławcza: 100

szkło prasowane, barwione; wys. 23 cm;

Plakat - 1 maja. Trzeba nam pokoju, jedności, pracy

offset, papier; 89 x 66 cm.

kamionka szkliwiona; wys. 26 cm;
Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu, 3 tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Maska – Sadulski - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

proj. Adam SADULSKI (1934 - 2010); ceramika szkliwiona, 33 x 14 cm; sygn. na spodzie: Mi / Mirostowice / 3, Mirostowice; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w.

Pojemnik - proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)

kamionka szkliwiona; wys. 14,5 cm;
na spodzie oznaczenie;

Para pojemników - proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)

kamionka szkliwiona; wys. 15,5 cm (każdy);
sygn. na spodzie;

Cena wywoławcza: 100

Para amfor - proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)

z monopolu Spirytusowego
kamionka szkliwiona; wys. 13,5 oraz 14,5 cm;

Cena wywoławcza: 100

Dzban - Krakowska ceramika Millenium

Dzbanek: ceramika, szkliwo zaciekowe; wys. 17 cm; Millenium, Kraków, lata. 70. XX w. [uszkodzenie fabryczne na wylewie];
Pojemnik: ceramika szkliwiona, wys. 15 cm.

Cena wywoławcza: 50

Świecznik - ceramika krakowska Millenium

ceramika szkliwiona; 23,5 x 29 x 3,5 cm;
ceramika krakowska Millenium, 3 tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

kamionka szkliwiona; wys. 31,5 cm;
na spodzie zachowany fragment metki;
Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Plakat - Jakub i Ezaw. Prawie kabaret - Marian STACHURSKI (1931-1980) - projektant

offset, papier; 83 x 57,5 cm.

Wazon wzór 291 - Huta Szkła Gospodarczego "Hortensja"

wzór 291 z 1936 r.
szkło prasowane, iryzowane; wys. 21,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Hortensja" w Piotrkowie Trybunalskim

Cena wywoławcza: 100

Wazon kręcony - Fabryki Porcelany "Bogucice"

porcelana, kalka, złocenia; 28,5 cm;
pieczęć wytwórni;
Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, lata 60. XX w.

Plansza BHP - Jak uchronić się od zatrucia pokarmowego - J. Przygodzki - projektant

offset, papier; 96,5 x 67 cm;
stan zachowania: zaplamienia papieru.

Cena wywoławcza: 100

Talerz dekoracyjny - Rosenthal

proj. - Bjorn Wiinblaud
Bajki Sindbada;
porcelana biała, szkliwiona, dekorowana kalką i złocona;
średn. 15 cm;
sygn. na spodzie: Rosenthal / studio-line / >GERMANY<;
Niemcy, Rosenthal, XX w.

pieczęć wytwórni;

Cena sprzedaży: 260

Patera - Grażyna BIELSKA-KOZAKIEWICZ (ur. 1955)

Grażyna BIELSKA-KOZAKIEWICZ (ur. 1955), 2007; szkło warstwowe matowe i przeźroczyste, 36,5 x 36,5 cm; sygn. monogramem: GBKoz

Cena wywoławcza: 500

Wazon "Fala" - proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934), 1980-1981 r.
szkło prasowane; wys. 24,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Plakieta z postacią mnicha - Leszek DUTKA (1921-2014)

Leszek DUTKA (1921-2014);
ceramika szkliwiona; 28 x 10 cm; Kraków

Figurka - Połonne

porcelana, farby podszkliwne i naszkliwne; wys. 11 cm;
na spodzie znak wytwórni;
ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973

Cena wywoławcza: 100

Tablica ostrzegawcza

"Nieuwaga przy pracy to śmierć lub kalectwo"

Cena wywoławcza: 100

Plakieta - Madonna z Dzieciątkiem - Leszek DUTKA (1921-2014)

Leszek DUTKA (1921-2014);
ceramika szkliwiona; 25,5 x 8 cm; Kraków

Lampa sufitowa D-156

blacha niklowana, blacha chromowana, przewód elektryczny, tworzywo. Wymiary 70 cm x 37 cm x 37 cm;
Zakłady Wytwórcze Lamp Elektrycznych POLAM w Bielsku-Białej, lata 70 XX w.
Drobne rysy na metalu, odprysk na podsufitce. Brak tabliczki znamionowej.

Inżynierowie wielkiej emigracji - S. JASIŃSKI - projektant

offset, papier; 96 x 66 cm;
stan zachowania: uszkodzenia papieru, zagniecenia.

Cena wywoławcza: 100

Para talerzy - Zakłady Fajansu ''Włocławek''

fajans ręcznie malowany; średn. 23,5 cm (każdy);
sygn. na spodzie:Lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND oraz odpowiednie numery i autorzy malatur;
Zakłady Fajansu ''Włocławek'' we Włocławku, 3. tercja XX w.

Zestaw talerzy - Zakłady Fajansu w Kole

fajans ręcznie malowany; średn. 19,5 i 24 cm;
sygn. na spodzie;
Zakłady Fajansu w Kole, 2 poł. XX w.

kamionka szkliwiona; wys. 25,5 cm;
na spodzie metka;

Cena wywoławcza: 100

Para talerzy - Zakłady Fajansu w Kole

fajans ręcznie malowany; średn. 27 cm (każdy);
sygn. na spodzie;

Cena wywoławcza: 50

Zestaw 3 figurek - Połonne

porcelana, farby podszkliwnie i naszkliwne; wys. pumy: 15,5 cm, wys. konia: 10 cm, wys. kozicy: 24 cm;
na spodzie znak wytwórni;

Cena wywoławcza: 100

kamionka szkliwiona; wys. 13 cm;
sygn. na spodzie;

Cena wywoławcza: 100

fajans ręcznie malowany; średn. 24 cm (każdy);

Wazon na jeden kwiat

porcelana dekorowana na różowo, szkliwo iryzowane; wys. 17,5 cm;

Talerz dekoracyjny - Fabryki Porcelany "Bogucice"

porcelana biała, natrysk wybierany, złocenie; średn.: 30,5 cm;
sygn. na spodzie: B w wieńcu / 5 / MADE IN POLAND oraz Ręcznie malowane / MELICH B.;
Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, 3 tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Wazon - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

czerwona glinka, szkliwiona, malowana; wys. 30,5 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60. XX w.
Zachowana oryginalna nalepka.

Cena wywoławcza: 100

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Wazon "Róże" - Huta Laura

Huta Laura, lata 70. XX w.

Warszawa 2020/05/13

Sumak "Spichlerz"

proj. O. Kulikowski, 1955;

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Brak korka.

Warszawa 2020/05/13

Leszek DUTKA (1921-2014);

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Plakat - „Orbis” vous invite en Pologne pendant toute l’année - Bogusław LUSTYK (ur. 1940) - projektant

offset, papier; 84 x 57 cm.

Warszawa 2020/05/13

sygn. na spodzie;
rysy od użytkowania.

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

porcelana malowana,
wym.: 4,5 cm x 13 cm x 12 cm
przetarcia dekoracji.

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

sygn.: SM Chodzież;
1921-1936.

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Tablica ostrzegawcza

Warszawa 2020/05/13

Osłonka na doniczkę

Niemcy (?), 2 poł. XX w.

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Leszek DUTKA (1921-2014);

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Wazon - Millenium, Kraków

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

abażur współczesny.

Warszawa 2020/05/13

proj. 1973 r.;
offset, papier; 40 x 28 cm;

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Leszek DUTKA (1921-2014);

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Wazon – Huta "Sudety"

Warszawa 2020/05/13

Fajansowy talerz ozdobny

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

offset, papier; 67 x 48 cm;

Warszawa 2020/05/13

Leszek DUTKA (1921-2014);

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Zachowana oryginalna nalepka.

Warszawa 2020/05/13

offset, papier; 66 x 46 cm.

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

sygn: Ć | ĆMIELÓW

Warszawa 2020/05/13

sygn. na spodzie;

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

porcelana, złocenia;

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

offset, papier; 67 x 49 cm;

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

offset, papier; 89 x 66 cm.

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

na spodzie oznaczenie;

Warszawa 2020/05/13

sygn. na spodzie;

Warszawa 2020/05/13

z monopolu Spirytusowego

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

offset, papier; 83 x 57,5 cm.

Warszawa 2020/05/13

wzór 291 z 1936 r.

Warszawa 2020/05/13

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2020/05/13

offset, papier; 96,5 x 67 cm;

Warszawa 2020/05/13

proj. - Bjorn Wiinblaud
Bajki Sindbada;
średn. 15 cm;
Niemcy, Rosenthal, XX w.

Warszawa 2020/05/13

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Leszek DUTKA (1921-2014);

Warszawa 2020/05/13

Figurka - Połonne

na spodzie znak wytwórni;

Warszawa 2020/05/13

Tablica ostrzegawcza

Warszawa 2020/05/13

Leszek DUTKA (1921-2014);

Warszawa 2020/05/13

Lampa sufitowa D-156

Warszawa 2020/05/13

offset, papier; 96 x 66 cm;

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

sygn. na spodzie;

Warszawa 2020/05/13

na spodzie metka;

Warszawa 2020/05/13

sygn. na spodzie;

Warszawa 2020/05/13

Zestaw 3 figurek - Połonne

na spodzie znak wytwórni;

Warszawa 2020/05/13

sygn. na spodzie;

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Wazon na jeden kwiat

Warszawa 2020/05/13

Warszawa 2020/05/13

Zachowana oryginalna nalepka.

    Limit ceny