4. Aukcja Malarstwa i Designu – 19 lutego, godz. 19.30

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wyjątkową, 4. edycję Aukcji Malarstwa i Designu, podczas której prezentujemy starannie wyselekcjonowane przykłady designu w otoczeniu obrazów artystów o wyjątkowym dorobku, poszukiwanych przez kolekcjonerów sztuki. To prawdziwa korespondencja sztuk, która otwiera wiele nowych możliwości aranżacji własnego wnętrza.

Licytacja odbędzie się 19 lutego o godz. 19.30, w siedzibie naszej galerii. Przed aukcją zapraszamy w sobotę (16 lutego w godzinach 12.00-19.00) na showroom kolekcjonerski, podczas którego będą mogli Państwo zobaczyć wystawiane obiekty i porozmawiać z naszymi ekspertami.

Zapraszamy!

Koji Kamoji (ur. 1935)

technika własna, sygn. ołówkiem, 31,5 x 22 cm (w świetle oprawy), 36 x 26 cm (w oprawie), sygn. na odwrocie
* do ceny wylicytowanej dodatkowo pobierana opłata Droit de suite

Żubr XXL, model Punisher

ceramika szkliwiona, malowana naszkliwnie, złocone końce rogów, 54 x 43 x 33 cm, sygn. na spodzie

Cena wywoławcza: 3000

The Edge of the Night XI, 2018

olej, płótno, 100 x 80 cm, sygn. na odwrocie

Luminacja 15, 2017

akwaforta, sucha igła, papier, 198 × 69 cm; część 1. sygn. u góry: P. Krzywdziak 2017, część 2. sygn. u dołu: P. Krzywdziak 2017, 1/20

Cena wywoławcza: 1500

Krzysztof Pająk (ur. 1956)

Kody DNA z żółtym kwadratem, 2018

olej, płótno, 50 x 61 cm, sygn. p.d.: K. Pająk

Rafał Olbiński (ur. 1943)

serigrafia, papier, A.P. 1/3, 64 x 44 cm (kompozycja), oprawa: 86 x 63 cm, sygn. p.d.: Olbiński

Cena wywoławcza: 3400

Franciszek Starowieyski (1930 - 2009)

ołówek, papier, 31 x 37 cm (arkusz), sygn. u dołu monogramem artysty, na odwrocie okrągła pieczęć: Z rysunków Franciszka Starowieyskiego oraz potwierdzenie autentyczności: J.M. Starowieyski

Piotr Tarkowski (ur. 1977)

bez tytułu, 2015

olej, płyta MDF, 100 x 80 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 4300

Tomasz Sętowski (ur. 1961)

Ulotna

brąz, wys. 41,5 cm, sygn. na podstawie

Joanna Jeżewska-Desperak (ur. 1969)

W błękitnej Materze, 2019

olej, płótno, 130 x 70 cm, sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 2500

Agata Kosmala (ur. 1973)

Uważność, 2017

olej, akryl, szlagmetal, płótno, 50 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 800

Monika Marchewka (ur. 1988)

W drodze, 2018

olej, płótno, 110 x 90 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 800

Janusz Szpyt (ur. 1960)

Pastela, 2018

olej, deska, 30 x 50 cm, sygn. p.d.: J. Szpyt

Cena wywoławcza: 4100

Koji Kamoji (ur. 1935)

serigrafia barwna, papier, 23/55, 59 x 59 cm (w świetle passe-partout), oprawa: 77 x 76,5 cm, sygn. u dołu: Koji Kamoji

Tomasz Pietrzyk (ur. 1973)

bez tytułu, 2008

olej, płótno, 100 x 70 cm, oprawa: 109 x 79 cm, sygn. l.d.: TPietrzyk 08

Cena wywoławcza: 4700

Helium, 2012

olej, płótno, 60 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1500

Jan Szancer (1902 - 1973)

Panna w niebieskiej sukni - projekt stroju

akwarela, tempera na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35 x 25 cm, sygn. p.d.: JMS

Smoke, 2018

olej, płótno, 85 x 65 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 2500

Katarzyna Banaś (ur. 1973)

Świt nad stawem, 2011

olej, płótno, 60 x 80 cm, sygn.: l. d.: K.BANAŚ'11

Cena wywoławcza: 1500

Jaremi Picz (ur. 1955)

Epicentrum D-17

olej, płótno, 100 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 3000

Małgorzata Kot (ur. 1962)

Kazuar model Beta, 2018

ceramika szkliwiona, malowana naszkliwnie, 21 x 70 x 42 cm, od spodu logo autora, studia i opis numeryczny 1/8/2018

Cena wywoławcza: 4000

Peter Fuss (ur. 1972)

bez tytułu, 2008

technika własn, płótno, 5/30, 34 x 48 cm, sygn. na odwrocie: Fuss

Cena wywoławcza: 2700

Tatihou, 2018

olej, kolaż, płótno, 50 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Igor Chołda (Aqualoopa) (ur. 1978)

Typo, 2015

2 figurki kolekcjonerskie Munny, winylowe, kolor biały, produkt Kidrobot designer toys, pomalowane ręcznie tuszem akrylowym,
wymiary: 18cm x 12cm x 10cm i 7cm x 5,5cm x 4cm, sygn. na spodzie

Wojciech Siudmak (ur. 1942)

Gałąź życia, 1999

litografia muzealna, papier, e.a., 69,5 x 55,5 cm (kompozycja), oprawa: 101 x 83 cm, sygn. p.d.: W. Siudmak

Cena wywoławcza: 4700

Tadeusz Świniarski (ur. 1961)

Bogna Gniazdowska (ur. 1964)

Tapczan, 1999

olej, płótno, 140 x 200 cm, sygn. p.d.: BG '99 oraz na odwrocie

Cena wywoławcza: 4000

Marcin Kołpanowicz (ur. 1963)

Katedra zimowa, 2018

serigrafia barwna, papier, 3/40, 57,5 x 43,6 cm (kompozycja), 82 x 65 cm, sygn. p.d.: Marcin Kołpanowicz 2018

Adam Rokowski (ur. 1977)

Brechy, tryptyk, z cyklu B. Ciała, 2018

olej, płótno, 3 x 120 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1500

Ul. Humberta 29, 2018

akwaforta, akwatinta, papier, 29,5 x 78,6 cm (odcisk płyty), 32,3 x 78,6 cm (arkusz)
sygn. i opisany u dołu ołówkiem, 1/1

Cena wywoławcza: 1000

Jan Dubiel (ur. 1945)

Mikropejzaż miasta, 1997

akryl, płótno, 73,5 x 50 cm, sygn. p.d.: J. Dubiel '97

Cena wywoławcza: 4000

Ewa Jędryk-Czarnota (ur. 1962)

bez tytułu, 2004

olej, płótno, 60 x 40 cm, oprawa: 71 x 50 cm, sygn. p.d.: E. Jędryk-Czarnota

Cena wywoławcza: 3300

Bianka Rolando (ur. 1979)

Pocieszycielka strapionych kusi

technika mieszana, papier, 17,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout), 41 x 48 cm (oprawa)

Cena wywoławcza: 700

Day, 2013

olej, płótno, 150 x 110 cm, sygn. YA2013

Zrękowiny, 2016

olej, tektura, 70 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1900

Wojciech Ćwiertniewicz (ur. 1955)

Bez tytułu (83), 1991

olej, akryl, płótno, 50 x 62 cm, sygn.p.g.

Angelika Galus (ur. 1976)

Pierwszy, 2009

olej, płótno, 70 x 80 cm, sygn. l.d.: Ange Galus 2009

Cena wywoławcza: 2000

Robert Heczko (ur. 1973)

Winne grona, 2018

olej, płótno, 40 x 30 cm, oprawa: 56 x 46 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1700

Dilan Abdulla (ur.1987)

Krokodyle łzy, 2018

olej, płótno, 110 x 130 cm, opisany na odwrocie: '[monogram artysty] | Dilan Abdulla | Krokodyle łzy | (50/18/167) | olej, płótno | 110x130 cm | 2018 r.

Henryk Albin Tomaszewski (1906-1993)

Kompozycja abstrakcyjna, 1952

olej, płyta, 170 x 89 cm, sygn. p.d.: Albin Tomaszewski 52

Cena wywoławcza: 6000

Anna Alicja Trochim (ur. 1952)

olej, płótno, 65 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1300

Jerzy Cichecki (ur. 1960)

Midnight blues, 2018

akryl, płótno, 73 x 60 cm, sygn. l.d.: J. Cichecki

Cena wywoławcza: 1000

Zbigniew Olszewski (ur. 1955)

W pędzie, 2018

Cena wywoławcza: 1000

Małgorzata Majerczyk-Sieczka (ur. 1972)

Plecy, 2014

techn. mieszana, olej, płótno, 160 x 180 cm, sygn. opisany na odwrocie

Łukasz Gierlak (ur. 1985)

Rytuał oczu

olej, płótno, 140 x 40 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 2500

Bogusław Zen (ur. 1963)

Megaliton

rzeźba kamienna, 35 cm x 29 cm x 20 cm, sygn. na spodzie

Janusz M. Brzeski (1907 - 1957)

Irmina, 1946

olej, płótno, 52 x 41 cm, sygn. l.g.: M. Brzeski '46

Cena wywoławcza: 3000

Piotr C. Kowalski (ur. 1951)

Bardzo dobry obraz, z cyklu "Być morze", 1998

olej, piasek z plaży, płótno, 52 x 147,5 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 4000

Mateusz Szczypiński (ur. 1984)

olej, kolaż, płótno, 40 x 35 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 3400

Edyta Duduś (ur. 1975)

Teraz będę miała ciszę II, 2015

akryl, płótno, 100 x 120 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 3000

Grzegorz Lerka (ur. 1969)

olej, płótno, 80 x 105 cm, niesygnowany

Cena wywoławcza: 2700

Ryszard Miłek (ur. 1955)

bez tytułu, 2010

pastel, papier, 98 x 68,5 cm (w świetle passe-partout), oprawa: 118 x 87 cm, sygn. p.d.: R.Miłek 2010

Cena wywoławcza: 9500

Małgorzata Korenkiewicz (ur. 1968)

Babie lato

olej, płótno, 90 x 90 cm, sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 1200

Grzegorz Moryciński (1936 - 2015)

Góry we mgle, 2003

olej, płótno, 73 x 92 cm, oprawa: 97,5 x 116 cm, sygn. p.d.: G. Moryciński

Cena wywoławcza: 4700

Samotny jeździec

olej, płótno, 80 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Przedpokój, 2018

olej, płótno, 50 x 50 cm, sygn. l.d.: JKH 18

Cena wywoławcza: 700

Andrzej Kasprzak (ur. 1963)

Moje serce płonie, 2011

technika mieszana (olej, akryl, kolaż) płótno, 110 x 150 cm, sygn. p.d.: A. Kasprzak

Cena wywoławcza: 4000

Izabela Kostiukow (ur. 1964)

Namiętność limitowana, 2018

technika własna, płótno, 100 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1500

Maria Werten (Wertenstein) (1888 - 1949)

The wonder bird, 1930

litografia barwna, papier, 48.30 x 41.50 cm, oprawa: 66 x 50,5 cm, sygn. l.d.: Marya Werten

Piotr Mosur (ur. 1990)

technika mieszana, płyta, 91 x 63 cm, sygn. p.d.: Mosur

Cena wywoławcza: 3500

Paweł Król (ur. 1975)

Komiksowe zapomnienie, 2018

akryl, płótno, 90 x 100 cm, sygn. p.d.: P. Król 18

Cena wywoławcza: 800

Stefan Poniewiera (ur. 1927)

Jesień XXII, 2007

olej, płyta, 50 x 55 cm, oprawa: 58 x 64 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1700

Patryk Lutomski (ur. 1973)

Zakupy, 2009

akryl, płótno, 81 x 100 cm, sygn. p.d.: P. Lutomski

Cena wywoławcza: 1000

Monika Ślósarczyk (ur. 1971)

Hamburgerożercy 2, 2017

olej, płótno, 40 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1100

Grzegorz Lerka (ur. 1969)

bez tytułu, 1999

mieszane techniki graficzne, papier, e.a. II/IV, 47 x 54 cm (arkusz), oprawa: 61 x 69 cm, sygn. p.d.: Lerka G '99

Cena wywoławcza: 1700

Przemijanie, 2019

aluminium patynowane, podstawa marmurowa, wys. 92 cm, sygn. na spodzie

Małgorzata Kosiec

Lucid Dream (Sen na jawie), 2013

technika własna, płótno, 40 x 40 cm, sygn. na odwrocie

porcelit, czarne szkliwo, natrysk na szablon, 31,5 cm;
sygn.: sygn.: PT (w złotym wieńcu)/Tułowice/Made in Poland
Zakłady Porcelitu Stołowego Tułowice, lata 60. XX w.

Figurka "Kot"

porcelit malowany, szkliwiony; 5 x 18 x 5 cm;
sygnatura: C (w wieńcu)/Chodzież/Made in Poland
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, II poł. XX w.

Stół

proj. Hanna Lachert, lata 50. XX w.
drewno, płyta szklana umieszczona na drewnianych listwach; 64 x 72 x 72 cm;
Spółdzielnia Artystów ŁAD, lata 50. XX w.
Stolik w oryginalnym stanie zachowania. Rysy użytkowe na blacie.

Cena wywoławcza: 1200

Talerz z dekoracją autorską

Krystyna Brzechwa (ur. 1928)
porcelana, farby naszkliwne; 33,3 cm;
sygn.: C/Chodzież/Made in Poland w niebieskim wieńcu i ręcznie: K.Brzechwa, "Księżniczka"
Polska, II poł. XX w.
proweniencja: Jerzy Andrzej Jedlicki (1930-2018) – polski historyk idei, profesor nauk humanistycznych, działacz opozycji w okresie PRL

Panneau

Bolesław Książek (1911-1994)
ceramika autorska, szkliwiona, 50,6 x 21 cm (w oprawie);
sygn. p. d.: znak artysty (wyciskiem), na odwrocie napis flamastrem: 28
Polska, lata 70. XX w.

Wazon "Płomień"

proj. Zbigniew Horbowy (ur.1935)
szkło sodowe, dwuwarstwowe, barwione w masie; 35 cm;
Polska, lata 80. XX w.

Figurka "Indyk"

proj. Mieczysław Naruszewicz (1923-2006),1958 r.
porcelana, 8,7 x 12,5 cm;
sygnatura: stempel fabryki i stempel: 609
Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w.
Stan zachowania: odprysk szkliwienia na dziobie.

Cena wywoławcza: 1000

Serwis "Prometeusz"

proj. Danuta Duszniak (ur.1926), 1959 r.
w skład serwisu wchodzi: sześć filiżanek ze spodeczkami, cukiernica, dzbanek i mlecznik;
porcelana; dzbanek: 23,5 x 18,5 x 10,5 cm, mlecznik: 10,5 x 9,5 x 6 cm, cukiernica: 8,5 x 9 x 9 cm, filiżanka: 6 x 7,5 x 6 cm, spodek: 2 x 11,5 x 11,5 cm;
Chodzież, Zakłady Porcelany Stołowej, lata 60. XX w;

Kilim "Małe Ciche"

wełna; 260 x 76,5 cm;
Cepelia, Zakopiańskie Warsztaty Wzorcowe, M.Bujakowa, wyk. Kaleta HI
Zachowana metka.

Kompozycja szklana

szkło; 31 x 31 x 47 cm;
Polska, lata 60. XX w.

Cena sprzedaży: 10500

porcelana, natrysk wybierany; 4,2 x 29 cm;
sygn.: Karolina/Made in Poland
Stan zachowania: drobne przetarcia.

Talerz

metal, emalia; 29,5 cm;
Olkuska Fabryka Naczyń Emaliowanych (?), II poł. XX w.

proj. Hanna Orthwein, 1956
porcelit; 21 x 18 x 13 cm;
sygn.: pieczęć fabryki
Por.: "Użytkowa fantastyka lat pięćdziesiątych", Muzeum Narodowe w Poznaniu, 1991

Patera

porcelit; 3 x 25 x 8 cm;
sygn.: pieczęć fabryki

porcelit, czarne szkliwo; 26,5 cm;
sygn.: Pruszków/Made in Poland
Zakłady Porcelitu Stołowego ''Pruszków'', lata 60. XX w.

fajans malowany, szkliwiony; 29 cm;
sygnatura: P.Z.F.F./Włocławek/Poland
Polskie Zjednoczone Fabryki Fajansu Włocławek, lata 1945-1955

Zestaw do serwowania jajek

fajans malowany, szkliwiony;
w skład zestawu wchodzą: taca (śr. 20 cm), solniczka (8 x 4 cm), 6 kieliszkó na jaja (5 x 4,2 cm);

Stolik "jamnik"

drewno, fornir, 39,5 x 91,5 x 38,5
Obornickie Fabryki Mebli, lata 60. XX w.
Stan zachowania: dwa uszczebki forniru, rysy użytkowe.

Figurka "Sarna"

projekt formy: Mieczysław Naruszewicz (1923-2006), 1958 r.
porcelana; 13 x 19 x 12 cm;
sygnatura: stempel fabryki i ręcznie: C-127-485
Fabryka Porcelany Ćmielów , lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 1050

Grzegorz Niewiedzielski

Patera dekoracyjna

Grzegorz Niewiedzielski (1944-2013) ceramika, szkliwa barwne, dekoracja reliefowa; 47,5 cm Polska, Falenica, lata 70. XX w. Grzegorz, syn Kazimierza Niewiedzielskiego znanego grawera przedwojennego mającego swoją pracownię w Warszawie. Także w prostej linii potomek Karola Niewiedzielskiego współpracownika Juliusza Frageta w jego XIX wiecznej manufakturze. Ceramik, rzemieślnik zrzeszony w Cechu Rzemiosł w Otwocku. Ukończył technikum ceramiczne, z zamiłowania także fotograf, a wcześniej Harcmistrz ZHP. Do 1972 roku pracował w Porcelicie Piaseczno , zaś w 1973 r. otworzył własną pracownię ceramiczną w Falenicy w Warszawie. W latach 1973-74 współpracował z Jerzym Nowosielskim tworząc ozdobne talerze ścienne oraz opracowując techniki ceramiczne dla Nowosielskiego. W1984 założył Zakład Ceramiki Szlachetnej w Józefowie.

Cena sprzedaży: 2900

Serwis "Fryderyka"

porcelana malowana, złocenia;
dzbanek z pokrywką: 25,5 cm, cukiernica z pokrywką: 11,5 cm, mlecznik: 9,5 cm, 6 filiżanka: 10,3 cm, spodek: 14,8 cm;
sygn.: stempel fabryki (W/Wawel/Made in Poland)
Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof", lata 70. XX w.
Stan zachowania: przetarcia złoceń.

Cena wywoławcza: 400

Wazon podwójny

proj. Jan Sowiński (1911-1990), wzór nr 208, 1957 r.
fajans szkliwiony, malowany; 19 x 13 x 10,5 cm;
Włocławek/Fajans/Made in Poland,
Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w.

Sekretarzyk

Olgierd Jan Szlekys (1908-1980), 1955 r
jesion; 141,2 x 99,5 x 45 cm;
Spółdzielnia Artystów ŁAD; lata 50./60. XX w.

Cena wywoławcza: 2500

Patera "Bałtyk"

proj. Zbigniew Horbowy (ur. 1935)
szkło sodowe, barwione, 28,5 cm;
Polska, 3. tercja XX w.
Stan zachowania: rysy użytkowe.

fajans szkliwiony, malowany; 36,5 cm;
sygn.: Zakł. Fajansu/WŁOCŁAWEK/Rewolucji 1905 stempel: 5914, mal. Z. Bykowska
Stan zachowania: po konserwacji (uzupełniony ubytek szerokości ok 1 cm na rancie).

Cena wywoławcza: 700

Krzesło

Rajmund Teofil Hałas (1925-2008)
drewno lakierowane; 85 x 46 x 58 cm;
Bydgoskie Fabryki Mebli, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 500

Figurka "Grzybiarka"

proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak (1931-2003), ok.1957 r.
porcelana malowana naszkliwnie; 17.5 cm;
sygnatura: stempel fabryki i pieczątki: Hand painted, 1-52
Wałbrzych, Fabryka Porcelany Stołowej "Krzysztof" , lata 60. XX w.

Serwis "Smok"

porcelana malowana, złocenia;
w skład serwisu wchodzi: sześć filiżanek ze spodeczkami, sześć talerzy deserowych, cukiernica, dzbanek i mlecznik;
filiżanka: 5 cm, 6 spodek: 11,4 cm, talerz: 15,3 cm, dzbanek: 19,8 cm, cukiernica: 10 cm, mlecznik: 8,3 cm;
sygnatura: pieczęć fabryki
"Steatyt" Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych (założona przez Zygmunta Buksowicza), Katowice, lata 60-70. XX w.

Cena wywoławcza: 700

Biurko

proj. Mieczysław Puchała, ok. 1960 r.
płyta meblowa, lite drewno, fornir; 73,5 x 118,5 x 59,8 cm;
Głuchołaskie Fabryki Mebli, Zakład Mebli Okleinowanych Nr 3 w Głuchołazach, lata 60./70. XX w.
Oryginalny stan zachowania.

Cena wywoławcza: 500

Figurka "Jeż"

porcelana; 6,5 x 6,5 x 10,5 cm;
sygn.: pieczęć fabryki i ręcznie: 5023/39
Zakłady Porcelany "Bogucice" w Katowicach, lata 60. XX w.

Butla

szkło sodowe, antico, barwione w masie; 30 cm;
Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, 3. tercja XX w.

Talerz okolicznościowy "Mundial 1978"

porcelana malowana; 19,6 cm;
sygn.: C/Ćmielów/Made in Poland
Fabryka Porcelany Ćmielów, 1978 r.
Stan zachowania: przetarcia napisów.

Misa dekoracyjna

proj. Jerzy Słuczan-Orkusz (1924-2002), 1976 r.
szkło barwione, ręcznie formowane; 6 x 16 cm;
Krakowska Huta Szkła, lata 70.XX w.

Figurka "Kot"

porcelana, 17,5 x 15,5 x 11 cm;
sygn.: wycisk, stempel fabryki (Ć/Ćmielów/Made in Poland), odręczne napisy
Ćmielów, I poł. XX w.

porcelana, 32,2 cm;
sygn. Wawel (zamalowane) i ręcznie: J. Ciaś, 1971, Hand painted
Stan zachowania: niewielki odprysk dekoracji, wada fabryczna.

Cena wywoławcza: 900

Tkanina dekoracyjna

bawełna, filmdruk; 269 x 136 cm
proweniencja: zakupiona od pracownika Spółdzielni Artystów ŁAD

Wazonik wiszący poziomy

proj. Andrzej Trzaska (ur.1935)
fajans szkliwiony; 10 x 18 cm;
SPPLIA "Przyjaźń" Wocławek, lata 60./70. XX w.
Zachowana metka znamionowa.

Cena wywoławcza: 200

kamionka szlachetna; 28 x 22 cm;
proj. Bronisław Wolanin (1937-2013)
sygn.: wycisk stos. po 1963 r.
Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu, lata 70. XX w.

Paterka dekoracyjna

ceramika; 6,8 x 14 cm;
sygn.: ręcznie: H.Łącka
Polska, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 500

Patera z dekoracją autorską

proj.wzoru Jan Sowiński (1911 - 1990), wzór nr 287, 1958 r.
proj. dekoracji: Wit Płażewski (1932-2004)
fajans malowany podszkliwnie; 37 cm;
sygn.: Zakłady Fajansu/Włocławek/Rewolucji 1905 i ręcznie: WIT
Zakłady Fajansu ''Włocławek'', lata 60./70. XX w.
Stan zachowania: ślad niewielkiej konserwacji na spodzie (3 x 4 cm)

Serwis do kompotu dla 5 osób

proj. Eryka Trzewik-Drost (ur. 1931)
szkło prasowane;
w skład serwisu wchodzi: pięć filiżanek ze spodeczkami, cukiernica, dzbanek i mlecznik;
dzbanek: 19,5 cm, cukiernica z pokrywką: 10 cm, filiżanki: 5,3 x 7,8 cm, spodki: 12,4 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.

Lustro

fazowane w metalowej ramie; 122 x 44 cm;
Polska, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 150

Komplet sześciu talerzyków deserowych

fajans malowany, szkliwiony; 19 cm;
sygn.: SM Chodzież
Chodzież, Fabryka Fajansu Stanisław Mańczak, 1921-1936

Cena wywoławcza: 250

Figurka "Kobieta na skale"

porcelit; 21,5 x 12 x 8 cm;
sygn.: P (w wieńcu)/Chodzież/Made in Poland i stempel:15645
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 50./60. XX w.

Cena wywoławcza: 650

Taboret

proj.: Franciszek Aplewicz, lata 70. XX w.
jesion, materiał tapicerski, 40,4 x 31,4 x 31,4 cm
Spółdzielnia Pracy Architektury Wnętrz ŁAD w Warszawie, lata 70. XX w.
Metka znamionowa.
Stan zachowania: po renowacji.

Cena wywoławcza: 600

Talerz okolicznościowy "50 lat Przegladu Sportowego"

porcelana malowana, złocenia, 32 cm
sygn.: W/Wawel/Made in Poland oraz pieczątki "Ręcznie malowane", "Echt gold aus Meisterhand"
Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, 1971 r.

Talerz

metal, emalia; 29,5 cm

Figurka "Niedzwiedź polarny"

porcelit biały, malowany, 18 x 34 x 14 cm
sygn.: P (w wieńcu)/Chodzież/Made in Poland
Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w.

Figurka "Pierwszy bal"

proj. Eryka Trzewik-Drost, 1958 r.
porcelana, 22 x 14 x 12,5
sygn.: pieczęć fabryki
Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, lata 60. XX w.

Cena sprzedaży: 9500

Figurka "Grzybiarka"

porcelana, 17.5 cm;
sygnatura: stempel fabryki i pieczątki: i ręcznie: C-506-967 40

Cena wywoławcza: 250

Figurka

porcelana, farby naszkliwne, 13 cm;
sygn. ręcznie: 505912.07
Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, 3. ćw. XX w.

Lampa gabinetowa

metal, 39 x 34 cm
plakietka znamionowa: MEOS Warszawa
Polska, lata 60. XX w.
Stan zachowania: rysy użytkowe, wtórne malowanie otoku pod kloszem.
Obiekt w typie projektów Apolinarego Gałeckiego.

Cena wywoławcza: 200

Talerz dekoracyjny "Telewizor"

projekt formy: Kazimierz Kowalski, dekoracji: Lucyna Kowalska
porcelit, dekoracja reliefowa, lustrowa, opalizująca; 36 x 33,5
Polska, Tułowice, Fabryka Porcelany i Porcelitu, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 200

Kilim zakopiański

wełna, 203 x 99 cm
Polska, lata 20./30. XX w.

proj. Michał Jakubas, 1978 r.
szkło barwione, ręcznie formowane, 41 x 12,2 cm
Instytut Szkła i Ceramiki w Krakowie, lata 70.XX w.

Cena wywoławcza: 450

kamionka szkliwiona, 33,5 cm
Spółdzielnia Rzemieślnicza "Reflex", lata 60./70. XX w.

Figurka "Osiołek"

proj. Mieczysław Naruszewicz(1923-2006), 1960 r.
porcelana; 10 x 4,5 x 12,5 cm;
sygn.: stempel fabryki i ręcznie: 5075/176
Stan zachowania: minimalne przytarcie ucha.

Wazon "Osiołek"

proj.: Czesław Zuber (ur. 1948)
szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie, 16,3 cm
Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 150

proj. Eryka Trzewik-Drost (ur.1934), lata 50./60. XX w.
porcelana, natrysk z szablonu; średnica 30 cm
sygn.: znak wytwórni
Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, 3. ćw. XX
Stan zachowania: drobne rysy

Wazon "Płomień"

Polska, lata 80. XX w.
szkło sodowe, dwuwarstwowe, barwione w masie; 27 cm;
Stan zachowania: rysy użytkowe wewnątrz wazonu.

Cena wywoławcza: 650

Stół składany

proj. Czesław Knothe, lata 50. XX w.
drewno fornirowane; 72,5 x 126,5 x 71,5 cm;
Polska, II poł. XX w.

Cena wywoławcza: 500

Para świeczników

szkło antico barwione w masie; 27,6 cm;
Huta "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w.

Figurka "Lis"

porcelit; 20 x 30 x 11,5 cm;
sygn.: P (w wieńcu)/Chodzież/Made in Poland, stemple: 15537, Ręcznie malowane
Zakłady Porcelitu Chodzież, 3. ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 250

Stolik z mozaiką

metal, mozaika, tworzywo sztuczne; 46 x 50 x 31 cm;
Polska, lata 60. XX w.

Figurka "Tygrys"

porcelana; 17 x 25 x 10 cm;
sygn.: W/Wawel/Made in Poland, stempel: ręcznie malowane i ręcznie: 1-155
Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof", 3.tercja XX w.

Cena wywoławcza: 600

Fotel RM56 (Vzór)

reedycja projektu autorstwa Romana Modzelewskiego z lat 50. XX w.
sklejka pokryta bezbarwnym lakierem (półmat), stelaż wykonany z giętego drutu, lakierowany; 78 x 58 x 71 cm
Analogiczny obiekt prezentowany w Galerii Wzornictwa Polskiego (ekspozycji stałej) w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Talerz dekoracyjny "Adam i Ewa"

porcelana, dekoracja wybierana; 32 cm;
sygn.: Wałbrzych/Made in Poland
Zakłady Porcelany Stołowej Wałbrzych, II poł. XX w.
Stan zachowania: wady produkcyjne.

Cena wywoławcza: 750

fajans szkliwiony, malowany; 29 cm;
sygn: Włocławek/Rewolucji 1905, wycisk 121
Stan zachowania: odprysk przy podstawie.
"Projekt prawdopodobnie autorstwa Marty Pietrzak. Powstały na konkurs CZPC (Centralny Zarząd Przemysłu Ceramicznego).Zatwierdzony przez Komisję Selekcyjną 18.XII.1953 r. Przyjęty do produkcji 22.II.1954 roku."(źródło: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku)

Figurka "Leżąca kotka"

proj. Mieczysław Naruszewicz (1923-2006), 1958 r.
porcelana; 13 x 31,5 x 17 cm;
sygn.: pieczęć fabryki i ręcznie: 5068-158 40

Figurka "Kobieta z ażurem"

porcelana, natrysk wybierany; 27 cm;
sygn.: stempel wytwórni (W/Wawel/Made in Poland) i stempel 1455
Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof", lata 60. XX w,

Cena wywoławcza: 3400

Figurka "Lew"

porcelana, farby naszkliwne; 9,5 x 18 x 11cm;
sygnatura: stempel fabryki
Stan zachowania: mikroodprysk na lewym uchu.

Cena wywoławcza: 250

Talerz dekoracyjny "Kawiarenki"

porcelit; 21,5 x 12 x 8 cm;
Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 50. XX w.

porcelana, farby naszkliwne, złocenie; 22 cm;
sygn.: znak fabryki (G pod koroną), stempel: 50
GIESCHE Fabryka Porcelany S.A., Katowice-Bogucice, 1929-1939

Cena wywoławcza: 250

Wazon optyczny

proj. Jan Sylwester Drost (ur. 1934)
szkło prasowane; 20,5 cm;

porcelit malowany natryskowo i ręcznie; 31,4 cm;

Kielich

Huta Szkła "Barbara" w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w.
szkło w typie antico barwione w masie z gradacją kolorów; 31 cm

Wazon ceramiczny

porcelana malowana natryskowo, wybierana; wys.: 32 cm;
sygn.: W/Wawel/Made in Poland
Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 250

porcelana; 32 cm;
sygn.: Chodzież (przekreślone) i stemple: Cepelia, Kwiatogal
Cepelia "Kwiatogal", II poł XX w.

Cena wywoławcza: 100

metal, emalia; 29,5 cm;

Lustro z dekoracyjną ramą z mozaiki

lustro, rama z mozaiki; 117 x 36,7 cm;
na odwrocie naklejka: ART.PLAST. Z. DUTKOWSKA-PALOWA oraz wyryty numer 2350

148

porcelana, kalka, złocenia; 28,5 cm;
sygn.: znak wytwórni

149

porcelit, dekoracja natrykowa, wybierana,
Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków", II poł. XX w.
Stan zachowania: wady szkliwienia.

150

Kufel z Syrenką

glina szkliwiona; 15 cm;
sygnowany monogramem wiązanym LD
Polska, II poł. XX w.

Cena wywoławcza: 200

151

Figurka "Sowa"

porcelana, natrysk wybierany; 8 x 7,8 cm;
figurka okolicznościowa, prawdopodobnie wyprodukowana z okazji 20-lecia I Liceum w Wałbrzychu ( I Lic na korpusie), na skrzydłach daty:1945 i 1965

152

Tablia ostrzegawcza "Luźne ubranie przyczyną wielu wypadków"

metal, lakier; 60 x 39,8 cm;
Polska, II poł. XX w.

153

Popielniczka

porcelana malowana, złocenia; 4,5 x 14 x 11 cm;
sygnatura: pieczęć fabryki, stempel: Ręcznie malowane, Made in Poland i ręcznie "12"
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" (założona przez Zygmunta Buksowicza), Katowice, lata 60-70. XX w.

154

Figurka "Żyrafa"

porcelana, czarna farba podszkliwna; 10 cm;
sygn: stempel fabryki i ręcznie: C-308-797
Fabryka Porcelany "Ćmielów", lata 60. XX w.
Stan zachowania: reperacja nogi

Cena wywoławcza: 350

155

Figurka "Dzik"

proj. Mieczysław Naruszewicz (1923-2006), 1957 r.
porcelana; 10 x 19 x 7,5 cm;
sygn.: stempel fabryki (W/Wawel/Made in Poland) i ręcznie: 1-92 D
Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" , lata 60. XX w.
Stan zachowania: noga po konserwacji

156

szkło sodowe, barwione w masie; 25,5 cm;
Analogiczne obiekty prezentowane były podczas wystawy "Zbigniew Horbowy" w Muzeum Mista w Gdyni w 2014 roku.

157

Figurka "Kotek siedzący "

proj. Zdana Kosicka, IWP, 1951-1954;
porcelana, dekoracja wybierana; 9,5 x 6 x 7,5 cm;
sygnatura: pieczęć fabryki i ręcznie: 15/2205

Warszawa 2019/02/19

Koji Kamoji (ur. 1935)

Warszawa 2019/02/19

Żubr XXL, model Punisher

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Luminacja 15, 2017

Warszawa 2019/02/19

Krzysztof Pająk (ur. 1956)

Warszawa 2019/02/19

Rafał Olbiński (ur. 1943)

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Piotr Tarkowski (ur. 1977)

bez tytułu, 2015

Warszawa 2019/02/19

Tomasz Sętowski (ur. 1961)

Ulotna

Warszawa 2019/02/19

W błękitnej Materze, 2019

Warszawa 2019/02/19

Agata Kosmala (ur. 1973)

Uważność, 2017

Warszawa 2019/02/19

Monika Marchewka (ur. 1988)

W drodze, 2018

Warszawa 2019/02/19

Janusz Szpyt (ur. 1960)

Pastela, 2018

Warszawa 2019/02/19

Koji Kamoji (ur. 1935)

Warszawa 2019/02/19

Tomasz Pietrzyk (ur. 1973)

bez tytułu, 2008

Warszawa 2019/02/19

Helium, 2012

Warszawa 2019/02/19

Jan Szancer (1902 - 1973)

Warszawa 2019/02/19

Smoke, 2018

Warszawa 2019/02/19

Katarzyna Banaś (ur. 1973)

Świt nad stawem, 2011

Warszawa 2019/02/19

Jaremi Picz (ur. 1955)

Epicentrum D-17

Warszawa 2019/02/19

Małgorzata Kot (ur. 1962)

Kazuar model Beta, 2018

Warszawa 2019/02/19

Peter Fuss (ur. 1972)

bez tytułu, 2008

Warszawa 2019/02/19

Tatihou, 2018

Warszawa 2019/02/19

Typo, 2015

Warszawa 2019/02/19

Wojciech Siudmak (ur. 1942)

Gałąź życia, 1999

Warszawa 2019/02/19

Tadeusz Świniarski (ur. 1961)

Warszawa 2019/02/19

Bogna Gniazdowska (ur. 1964)

Tapczan, 1999

Warszawa 2019/02/19

Marcin Kołpanowicz (ur. 1963)

Katedra zimowa, 2018

Warszawa 2019/02/19

Adam Rokowski (ur. 1977)

Warszawa 2019/02/19

Ul. Humberta 29, 2018

Warszawa 2019/02/19

Jan Dubiel (ur. 1945)

Mikropejzaż miasta, 1997

Warszawa 2019/02/19

bez tytułu, 2004

Warszawa 2019/02/19

Bianka Rolando (ur. 1979)

Warszawa 2019/02/19

Day, 2013

Warszawa 2019/02/19

Zrękowiny, 2016

Warszawa 2019/02/19

Bez tytułu (83), 1991

Warszawa 2019/02/19

Angelika Galus (ur. 1976)

Pierwszy, 2009

Warszawa 2019/02/19

Robert Heczko (ur. 1973)

Winne grona, 2018

Warszawa 2019/02/19

Dilan Abdulla (ur.1987)

Krokodyle łzy, 2018

Warszawa 2019/02/19

Kompozycja abstrakcyjna, 1952

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Jerzy Cichecki (ur. 1960)

Midnight blues, 2018

Warszawa 2019/02/19

Zbigniew Olszewski (ur. 1955)

W pędzie, 2018

Warszawa 2019/02/19

Plecy, 2014

Warszawa 2019/02/19

Łukasz Gierlak (ur. 1985)

Rytuał oczu

Warszawa 2019/02/19

Bogusław Zen (ur. 1963)

Megaliton

Warszawa 2019/02/19

Irmina, 1946

Warszawa 2019/02/19

Piotr C. Kowalski (ur. 1951)

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Edyta Duduś (ur. 1975)

Warszawa 2019/02/19

Grzegorz Lerka (ur. 1969)

Warszawa 2019/02/19

Ryszard Miłek (ur. 1955)

bez tytułu, 2010

Warszawa 2019/02/19

Babie lato

Warszawa 2019/02/19

Góry we mgle, 2003

Warszawa 2019/02/19

Samotny jeździec

Warszawa 2019/02/19

Przedpokój, 2018

Warszawa 2019/02/19

Andrzej Kasprzak (ur. 1963)

Moje serce płonie, 2011

Warszawa 2019/02/19

Izabela Kostiukow (ur. 1964)

Namiętność limitowana, 2018

Warszawa 2019/02/19

The wonder bird, 1930

Warszawa 2019/02/19

Piotr Mosur (ur. 1990)

Warszawa 2019/02/19

Paweł Król (ur. 1975)

Komiksowe zapomnienie, 2018

Warszawa 2019/02/19

Stefan Poniewiera (ur. 1927)

Jesień XXII, 2007

Warszawa 2019/02/19

Patryk Lutomski (ur. 1973)

Zakupy, 2009

Warszawa 2019/02/19

Monika Ślósarczyk (ur. 1971)

Hamburgerożercy 2, 2017

Warszawa 2019/02/19

Grzegorz Lerka (ur. 1969)

bez tytułu, 1999

Warszawa 2019/02/19

Przemijanie, 2019

Warszawa 2019/02/19

Małgorzata Kosiec

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Kot"

Warszawa 2019/02/19

Stół

Warszawa 2019/02/19

Talerz z dekoracją autorską

Krystyna Brzechwa (ur. 1928)
Polska, II poł. XX w.

Warszawa 2019/02/19

Panneau

Bolesław Książek (1911-1994)
Polska, lata 70. XX w.

Warszawa 2019/02/19

Wazon "Płomień"

Polska, lata 80. XX w.

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Indyk"

porcelana, 8,7 x 12,5 cm;

Warszawa 2019/02/19

Serwis "Prometeusz"

Warszawa 2019/02/19

Kilim "Małe Ciche"

wełna; 260 x 76,5 cm;
Zachowana metka.

Warszawa 2019/02/19

Kompozycja szklana

szkło; 31 x 31 x 47 cm;
Polska, lata 60. XX w.

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Talerz

metal, emalia; 29,5 cm;

Warszawa 2019/02/19

proj. Hanna Orthwein, 1956
porcelit; 21 x 18 x 13 cm;
sygn.: pieczęć fabryki

Warszawa 2019/02/19

Patera

porcelit; 3 x 25 x 8 cm;
sygn.: pieczęć fabryki

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Zestaw do serwowania jajek

fajans malowany, szkliwiony;

Warszawa 2019/02/19

Stolik "jamnik"

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Sarna"

porcelana; 13 x 19 x 12 cm;

Warszawa 2019/02/19

Grzegorz Niewiedzielski

Patera dekoracyjna

Warszawa 2019/02/19

Serwis "Fryderyka"

porcelana malowana, złocenia;

Warszawa 2019/02/19

Wazon podwójny

Warszawa 2019/02/19

Sekretarzyk

jesion; 141,2 x 99,5 x 45 cm;

Warszawa 2019/02/19

Patera "Bałtyk"

Polska, 3. tercja XX w.

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Krzesło

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Grzybiarka"

Warszawa 2019/02/19

Serwis "Smok"

porcelana malowana, złocenia;
sygnatura: pieczęć fabryki

Warszawa 2019/02/19

Biurko

Oryginalny stan zachowania.

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Jeż"

Warszawa 2019/02/19

Butla

Warszawa 2019/02/19

porcelana malowana; 19,6 cm;

Warszawa 2019/02/19

Misa dekoracyjna

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Kot"

Ćmielów, I poł. XX w.

Warszawa 2019/02/19

porcelana, 32,2 cm;

Warszawa 2019/02/19

Tkanina dekoracyjna

Warszawa 2019/02/19

Wazonik wiszący poziomy

Zachowana metka znamionowa.

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Paterka dekoracyjna

ceramika; 6,8 x 14 cm;
sygn.: ręcznie: H.Łącka
Polska, lata 60. XX w.

Warszawa 2019/02/19

Patera z dekoracją autorską

Warszawa 2019/02/19

Serwis do kompotu dla 5 osób

szkło prasowane;

Warszawa 2019/02/19

Lustro

Polska, lata 60./70. XX w.

Warszawa 2019/02/19

sygn.: SM Chodzież

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Kobieta na skale"

porcelit; 21,5 x 12 x 8 cm;

Warszawa 2019/02/19

Taboret

Metka znamionowa.

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Talerz

metal, emalia; 29,5 cm

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Niedzwiedź polarny"

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Pierwszy bal"

porcelana, 22 x 14 x 12,5
sygn.: pieczęć fabryki

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Grzybiarka"

porcelana, 17.5 cm;

Warszawa 2019/02/19

Figurka

sygn. ręcznie: 505912.07

Warszawa 2019/02/19

Lampa gabinetowa

metal, 39 x 34 cm
Polska, lata 60. XX w.

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Kilim zakopiański

wełna, 203 x 99 cm
Polska, lata 20./30. XX w.

Warszawa 2019/02/19

proj. Michał Jakubas, 1978 r.

Warszawa 2019/02/19

kamionka szkliwiona, 33,5 cm

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Osiołek"

Warszawa 2019/02/19

Wazon "Osiołek"

Warszawa 2019/02/19

sygn.: znak wytwórni
Stan zachowania: drobne rysy

Warszawa 2019/02/19

Wazon "Płomień"

Polska, lata 80. XX w.

Warszawa 2019/02/19

Stół składany

Polska, II poł. XX w.

Warszawa 2019/02/19

Para świeczników

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Lis"

porcelit; 20 x 30 x 11,5 cm;

Warszawa 2019/02/19

Stolik z mozaiką

Polska, lata 60. XX w.

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Tygrys"

porcelana; 17 x 25 x 10 cm;

Warszawa 2019/02/19

Fotel RM56 (Vzór)

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Leżąca kotka"

porcelana; 13 x 31,5 x 17 cm;

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Kobieta z ażurem"

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Lew"

sygnatura: stempel fabryki

Warszawa 2019/02/19

porcelit; 21,5 x 12 x 8 cm;

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Wazon optyczny

szkło prasowane; 20,5 cm;

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Kielich

Warszawa 2019/02/19

Wazon ceramiczny

sygn.: W/Wawel/Made in Poland

Warszawa 2019/02/19

porcelana; 32 cm;

Warszawa 2019/02/19

metal, emalia; 29,5 cm;

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

sygn.: znak wytwórni

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Kufel z Syrenką

glina szkliwiona; 15 cm;
Polska, II poł. XX w.

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Sowa"

Warszawa 2019/02/19

metal, lakier; 60 x 39,8 cm;
Polska, II poł. XX w.

Warszawa 2019/02/19

Popielniczka

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Żyrafa"

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Dzik"

porcelana; 10 x 19 x 7,5 cm;

Warszawa 2019/02/19

Warszawa 2019/02/19

Figurka "Kotek siedzący "

Limit ceny