3. Aukcja “Wyprzedaż Kolekcjonera”

Serdecznie zapraszamy na kolejną, trzecią odsłonę Aukcji “Wyprzedaż Kolekcjonera”, która odbędzie się 21 lipca, o godz. 19.30.

Wszystkie prezentowane w katalogu pozycje są dostępne do obejrzenia “na żywo” w galerii po wcześniejszym umówieniu się.

KATALOG NA ONEBID

Serwis do kawy "Ada" - proj. Wincenty POTACKI (1904-2001)

porcelana biała, szkliwiona, złocona; dzbanek wys. 23 cm, mlecznik wys. 11 cm, cukiernica wys. 9 cm, spodek (6 szt.) śerdn. 13 cm, filiżanka (4 szt.) wys. 6 cm; sygn na spodzie:Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, projekt z 1970 r., 4. ćw. XX w.

Wazon "Osiołek" - Czesław Zuber

szkło barwione w masie na żółto, tonowane, ręcznie formowane; wys. 17 cm; Huta Szkła "Barbara" w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w.

Kilim "Powój"

wełna, bawełna; 40 x 40 cm; na odwrocie wszyta materiałowa, firmowa metka z nazwiskiem: E. Marfhut (?); Polska, 2 poł. XX w.

Zestaw 3 filiżanek ze spodkami - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit szkliwiony i malowany; filiżanka: 6 x 10 x 7 cm spodek średn. 14 cm; sygn. na spodzie: P w dzbanie; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, 3 tercja XX w.

Cena sprzedaży: 80

ceramika szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 29 cm; na spodzie papierowa metka wytwórni; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Katarzyna ŁĘGOWSKA, XX / XXI w.

akryl, płótno; 70 x 100 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie, na płótnie: Bez tytułu / KŁęgowska 2018.

szkło barwione w masie na miodowo; wys. 18,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", 2 poł. XX w. Stan zachowania: rysy i niewielkie szczerbki przy podstawie, wady technologiczne na korpusie.

Cena sprzedaży: 80

Bombonierka

szkło barwione w masie na pomarańczowo; wys. 11 cm; Czechy, 2. tercja XX w. Stan zachowania: szczerbka na sterczynce.

Cena wywoławcza: 150

Iza Staręga

Kolorowy ptak, 2004

technika własna, papier; 60 x 32 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: IZA STARĘGA '04.

Patera dekoracyjna - Spółdzielnia Artystów Plastyków "RZUT"

ceramika szkliwiona ręcznie dekorowana; średn. 30 cm; na spodzie wycisk: MADE / IN / POLAND oraz liczba 10; Spółdzielnia Artystów Plastyków "RZUT", Toruń, l. 60. - 70. XX w.

Lampa ceramiczna

ceramika szkliwiona, szklany klosz (mleczny); wys. 26 cm; Polska (?), 4 ćw. XX w.

Tadeusz DĘBSKI (ur. 1950)

Kwiaty, 2006

akryl, płótno; 61 x 50 cm; sygn. i dat. l. d.: Dębski 06.

Cena wywoławcza: 200*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Wazon rozalinowy

szkło barwione w masie na różowo, lane; wys. 19 cm.

Karafka z korkiem - Huta Szkła "Hortensja"

szkło barwione na rozalinowo, przeźroczyste i szkło hialitowe; wys. 22 cm; Huta Szkła "Hortensja" w Piotrkowie Trybunalskim, l. 30. XX w. Stan zachowania: szczerba przy wylewie, osad.

Jan PAMUŁA (ur. 1944)

Pole dyskretnych zmian barwnych, 2019

grafika cyfrowa, papier; 19,5 x 19,5 cm (wymiar arkusza), 29 x 29 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); sygn., dat. i opisana u dołu: 2019 - Pole dyskretnych zmian barwnych 2019/56 - Jan Pamuła / A. P. (ołówkiem).

ceramika szkliwiona; wys. 20 cm; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w. Zapewne projekt Izabeli Zdrzałki. Stan zachowania: niewielkie błędy technologiczne na korpusie.

Cena wywoławcza: 80

Kaganek ceramiczny

ceramika szkliwiona; wys. 16 cm; Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku (?), l. 60. XX w.

Cena wywoławcza: 50

szkło barwione w masie na niebiesko; wys. 24 cm; na spodzie nalepka firmowa: a L'Ondee / 6, Rue de Rive / GENEWA; Szwajcaria, XX / XXI w.

Zuzanna KOSSAKOWSKA, XX w.

Bez tytułu, 1996

akwarela, papier; 34 x 44 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. w kompozycji: ZUZANNA KOSSAKOWSKA 96; na odwrocie nalepka autorska.

Świecznik

szkło barwione w masie na czerwono; 29 x 27 x 8,5 cm; Krakowski Instytut Szkła (?), 3. tercja XX w.

Patera - Huta Szkła "Wołomin"

szkło barwione w masie na brązowo; 10 x 30 x 22 cm; Huta szkła "Wołomin", 2 poł. XX w.

Płaskorzeźba

metaloplastyka; 33 x 18 cm; Polska (?), 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 80

Serwetnik "Rogi" - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

ceramika szkliwiona; 6,5 x 13,5 x 4 cm; sygn. na spodzie: Mi; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 60. - 70. XX w.

Cena sprzedaży: 80

Edward ZALEWSKI, XX / XXI w.

Pejzaż z zachodzącym słońcem, 2000

olej, płótno; 18 x 24 cm; sygn. i opisany na odwrocie: W/G H.C. Delpy. / Edw. Zalewski 200 r.

Zofia LATEK (ur. 1951)

Pejzaż wiosenny

olej, płótno; 46 x 61 cm; sygn. p. d.: Latek.

Zestaw 3 pojemniczków - Zakłady Fajansu w Kole

fajans dekorowany kobaltem, szkliwiony; wys. 7 cm, średn. 9 cm; sygn. na spodzie: ZF / KOŁO w trójkącie / MADE IN POLAND; Zakłady Fajansu w Kole, 3. tercja XX w.

9. Dzban

szkło barwione w masie, mleczne i przeźroczyste; wys. 32 cm; Włochy, 4 ćw. XX w. (?).

Zofia LATEK (ur. 1951)

Morze

Teresa MANTURO, XX / XXI w.

Letnie kwiaty, 1998

olej, płótno; 56 x 46 cm; sygn. p. d.: T.M.; sygn. i dat. na odwrocie: TERESA MANTURO / 1998 r.

Wazon - proj. Barbara KACZMAREK-GÓRSKA (ur. 1941)

szkło barwione w masie na czerwono, pienione, szkło bezbarwne przezroczyste ręcznie formowane; wys. 40 cm; Huta Szkła "Laura" w Tarnowie, lata 70. XX w. Stan zachowania: wewnątrz osad.

Komplet do napojów

szkło barwione w masie na bordowo, matowe i przezroczyste, szkło bezbarwne; dzbanek wys. 24 cm, kubek (6 szt.) wys. 7 cm; Huta Szkła "Tarnowiec” w Tarnowcu (?), 4. ćw. XX w.

Taca z motywem orientalnym

porcelana biała, szkliwiona, dekorowana motywem orientalnym; 48 x 26 cm; na spodzie oznaczenia wytwórni oraz importera (?); 2 poł. XX w. Stan zachowania: pęknięcie jednego ucha od spodu.

Cena wywoławcza: 100

Figurka "Amorek" - Rosenthal

biskwit; wys. 10 cm; sygn. na spodzie znakiem wytwórni z dopiskiem Rosenthal / studio - haus; Niemcy, Rosenthal, XX / XXI w.

Greckie impresje

litografia offsetowa, papier; 42 x 26 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); na odwrocie certyfikat w języku niemieckim.

Świecznik - Rosenthal

porcelana biała, szkliwiona, złocona; 18 x 28 x 12 cm; sygn. na spodzie: dwie róże pod koroną / Rosenthal / Germany / ^ (zielenią); Niemcy, Rosenthal, 2 poł. XX w.

Lampa w stylu art déco

plastik, metal, szkło, tworzywo sztuczne; wys. 20 cm; Niemcy, 3. tercja XX w. Stan zachowania: niewielkie wżery na podstawie.

Lustro w mosiężnej ramie

mosiądz, tafla szklana; 38 x 24 cm.

Edward ZALEWSKI, XX / XXI w.

Martwa natura, 1989

olej, płyta; 38 x 28 cm (w świetle oprawy); sygn. Ed. Zalewski 89 r.

Paterka

emalia; 5 x 25 x 14 cm; Europa Zachodnia (?), 2 poł. XX w.

Bez tytułu, 1986

własna technika graficzna; 50 x 65 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: 10/10 E. A. Bogdan Korczowski 1986 (ołówkiem).

Bez tytułu, 2008

olej, płyta; 30 x 40 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie.

szkło barwione w masie; wys. 29 cm; Włochy (?), 2 poł. XX w.

Włodzimierz SZPINGER (ur. 1942)

W drogę

kredka, flamaster, papier; 20 x 30 cm; sygn. p. d. Szpinger.

Patera na ciasto

szkło prasowane; średn. 33 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej (?), 3. tercja XX w.

6 koziołków do sztućców - firma Br. Henneberg

plater; dł. 8,5 cm; sygn.: BR. HENNEBERG; Warszawa, firma Br. Henneberg, 1 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 150*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Dzban - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło dymne; wys. 37 cm; Zjednoczone Zakłady Gospodarcze INCO we Wrocławiu, l. 80. XX w. Stan zachowania: niewielkie rysy na korpusie.

Anna JELONEK-SOCHA (ur. 1932)

Wędrowcy, z cyklu: Ogrody, 1988

litografia, papier; 40 x 50 cm (wymiar kompozycji), 51,5 x 64 cm; sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: Cykl "Ogrody" - Wędrowcy. litografia 1988, 2/30, Anna J. Socha (ołówkiem).

Wazon z szerokim kołnierzem - Huta "Laura"

szkło barwione w masie na miodowo; wys. 11 cm; Huta "Laura", Tarnów, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Władysław OŁDZIEJEWSKI-ŻUKOWSKI, XX / XXI w.

Słoneczniki

olej, tektura; 60 x 38 cm.

Wazon "Osiołek" - proj. Czesław ZUBER (ur. 1948)

szkło barwione w masie na żółto, tonowane, ręcznie formowane; wys. 14 cm; Huta Szkła "Barbara" w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w.

Popielniczka

szkło barwione w masie na żółto; wys. 7 cm, średn. 13 cm; Czechy, 2 tercja XX w. Stan zachowania: niewielkie szczerby na brzegach.

Zestaw do herbaty

w składzie: dzbanek z pokrywką: 16 cm, 4 filiżanek: wys. 6 cm (każda), taca: 25 cm; porcelana dekorowana motywem orientalnym, szkliwiona; na spodzie oznaczenia; Chiny, 4 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Para dzbanuszków - proj. Izabela ZDRZAŁKA (1922-2010)

ceramika szkliwiona; większy: wys. 18 cm, mniejszy: wys. 12 cm; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Wazon ceramiczny

ceramika szkliwiona; wys. 34 cm; Stan zachowania: na korpusie niewielki bład technologiczny i otarcie.

Cena wywoławcza: 100

Teresa CHROMY, XX w.

Suchy bukiet, 1984

olej, płótno; 55 x 46 cm; sygn. i dat. p. d.: TERESA CHROMY 84; na odwrocie nalepka autorska: 5. Obraz - "Suchy bukiet" (olej) / Teresa Chromy Gąsiorowska ... (długopisem).

Pojemnik na "Potpourri"

fajans szkliwiony; wys. 16 cm.

Cukiernica w róże

ceramika szkliwiona, dekorowana różami; wys. 11 cm; sygn. na spodzie: (...) 1985; Polska, l. 80. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Autor nieokreślony, XX w.

Bukiet w wazonie

olej, płyta; 10 x 10 cm (w świetle oprawy); na odwrocie oprawy pieczątka: "DESA" / Dzieła Sztuki i Antyki.

Bez tytułu, 2008

olej, płyta; 30 x 40 cm; sygn. i dat. p. d.: A.CIBOREK 08.

Cisza przemawia, 2018

akryl, płótno; 80 x 80 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie, na płótnie: "Cisza przemawia" / KŁęgowska 2018.

Zestaw 3 kieliszków na zielonych nóżkach

szkło barwione w masie na zielono i przezroczyste; wys. 14 cm; Europa środkowa, 2. poł. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Paterka na ciasto "Migdał" - proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

szkło prasowane, bezbarwne i przezroczyste; wys. 7 cm, średn. 18 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 3. tercja XX w.

Cena sprzedaży: 80

Garnitur do herbaty

w składzie: dzbanek z pokrywką: wys. 21 cm, cukiernica z pokrywką: wys 11 cm, mlecznik: wys. 8 cm; metal; Niemcy, 4 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Komplet sztućców na 6 osób oraz dodatkowe elementy, model "Wschodni"

metal srebrzony; widelec dł. 20 cm, nóż dł. 21 cm, łyżka dł. 20 cm; Hefra, Warszawa, dodatkowo elementy środka stołu oraz noże i łyżki; Polska, Warszawa, Hefra, 2 poł. XX .w

litografia, papier; 59 x 74 cm (wymiar kompozycji), 68,5 x 83 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisany u dołu: Lito. 5/15 H. Opałka (ołówkiem). Stan zachowania: niewielkie zagniecenia papieru.

Para karafek - Huta Szkła "Hortensja"

szkło barwione w masie na różowo i szkło hialitowe; 22 cm i 20 cm; Huta Szkła "Hortensja" w Piotrkowie Trybunalskim, l. 30. XX w.

Zestaw do gorącej czekolady na 6 osób

ceramika; dzbanek wys. 17 cm, mlecznik wys. 6 cm, filiżanka (6 szt.) wys. 4 cm, spodek (6 szt.) średn. 11 cm, kubek wys. 4 cm.

Cena wywoławcza: 100

Dzban - Huta Szkła "Wołomin"

szkło barwione w masie na brązowo, ręcznie formowane; wys. 16 cm; Huta Szkła "Wołomin", 3 tercja XX w.

Kilim

wełna, bawełna; 40 x 40 cm; na odwrocie wszyta materiałowa, firmowa metka z nazwiskiem: Szczęsnowicz; Polska, 2 poł. XX w.

Cena sprzedaży: 80

Półmisek i salaterka - Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów"

porcelana szkliwiona, dekorowana kalką, złocenia (przetarcia); półmisek średn. 31 cm salaterka: 22 x 22 cm; sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW (czarny stempel), 1027 (czarny stempel), Ć w trójkącie / ĆMIELÓW (wycisk); Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie; 2 ćw. XX w.

Zestaw 3 filiżanek ze spodkami do mokki - Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof"

porcelana biała, szkliwiona dekorowana kalką; filiżanka: 4 x 8 x 7 cm spodek: średn. 11 cm; sygn na spodzie W / Wałbrzych / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, 3. tercja XX w.

Autor nieokreślony, XX w.

Martwa natura

olej, płyta; 54,5 x 44 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: ... (zatarta).

Edward ZALEWSKI, XX / XXI w.

Martwa natura, 1999

olej, płótno; 46 x 33 cm; sygn. i opisany na odwrocie: W/G P. Claesz / Edw. Zalewski 1999 r.

Garnitur na biurko

marmur, brąz, szkło; podstawa pod pióro z kałamarzami: 12 x 35 x 22 cm, suszka: 9 x 15 x 7 cm, podstawka na stalówki: wys. 8 cm, podstawka na zapałki: wys. 12 cm; Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.

Patera art déco

plater, drewno; wys. 25 cm, średn. 28 cm; niesygn.

Wazon z falbaną

szkło bezbarwne, przezroczyste, ręcznie formowane; wys. 32 cm.

Cena wywoławcza: 100

Autor nieokreślony, XX w.

Zima

olej, płyta; 11 x 23 cm;

Cena sprzedaży: 80

Autor nieokreślony, XX w.

Przedwiośnie

olej, płyta; 30 x 38 cm.

Autor nieokreślony, XX w.

Popiersie

gips, wys. 54 cm

Cena wywoławcza: 500

Autor nieokreślony, XX w.

Naburmuszek

olej, płótno; 60 x 50,5 cm; sygn. p. d.: ... (nieczytelnie).

Zegar na kamiennej podstawie

kamienna podstawa, mosiądz patynowany; 22 x 34 x 9 cm.

Kufel ceramiczny - Mikołaj Kopernik

ceramika; 14 x 19 x 10 cm; Polska, 4. ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Zestaw 3 solniczek z łyżeczkami

metal, szkło; wys. solniczki 4 cm; Polska, 4. ćw. XX w.

Komplet 6 łyżeczek do kawy w etui

metal srebrzony; dł. 10 cm; na spodzie etuii papierowa metka: SPÓŁDZIELNIA RZEMIEŚLNICZA "ŻOLIBORZ" WARSZAWA; Polska, 2 poł. XX w.

Cena sprzedaży: 80

Bez tytułu, 1985

własna technika graficzna; 50 x 65,5 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: 10/10 Ep'd'art, Bogdan Korczowski 1985 (ołówkiem).

szkło barwione w masie na miodowo; wys. 29,5 cm; Polska, 3. tercja XX w. Szkła przypisywane Zbigniewowi Horbowemu.

Para wazonów

szkło barwione w masie na miodowo lub bezbarwne, przezroczyste; wys. 19 cm (każdy).

Cena wywoławcza: 50

Greckie impresje

litografia offsetowa, papier; 38 x 33 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); na odwrocie certyfikat w języku niemieckim.

Cena wywoławcza: 200

Para naczyń "Koń u wozu"

szkło bezbarwne, przezroczyste, lane; większy: 9,5 x 22 x 8,5 cm, mniejszy: 5 x 11,5 x 5 cm.

Cena sprzedaży: 80

szkło barwione w masie na niebiesko-turkusowo; wys. 18,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", 2 poł. XX w. Stan zachowania: rysy i niewielkie szczerbki przy podstawie, wady technologiczne na korpusie.

Edward ZALEWSKI, XX / XXI w.

Pejzaż holenderski, 1995

olej, płyta; 13 x 18 cm; sygn. i dat. śr. d.: Edw. Zalewski 1995 r.

Edward ZALEWSKI, XX / XXI w.

Motyw wiejski w zimowej scenerii, 1998

olej, płótno; 33 x 41 cm; sygn. i opisany l. g.: W/G. F. M. Kruseman. Edw. Zalewski 1998 r.

Para wazoników

ceramika szkliwiona; wys. 11 cm (każdy); Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze (?), 3 tercja. XX w.

Lampa

metal srebrzony; wys. 43 cm; Stan zachowania: świecznik w typie polskich platerów firmy Fraget (nr modelu 1282), zelektryfikowany, patyna.

OLBRYCH, XX w.

Lilie wodne

olej, płótno; 40 x 70 cm; sygn. p. d.: Olbrych.

ceramika szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 29 cm; sygn. na spodzie znakiem wytwórni; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w. Stan zachowania: niewielka szczerbka przy podstawie.

Cena wywoławcza: 50*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Para pojemników z pokrywkami - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; pojemnik: wys. 22 cm; sygn. Hand Painted / lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 4. ćw. XX w. Stan zachowania: jedno z uszek pokrywki klejone, otarcia, niewielkie odbarwienia, niewielkie szczerby na korpusie i pokrywce.

Autor nieokreślony, XX w.

Erotyk, 1934

tusz, pióro, akwarela, papier; 32 x 21 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. H.Ż'34; na odwrocie oprawy, pieczątka katowickiej Desy.

Agnieszka SMIRNOW, XX / XXI w.

Akt, 2004

pastel, papier; 70 x 100 cm; sygn. i dat. l. d.: A. Smirnow 07 05 04

Zestaw sztućców na 12 osób

do głównego dania: 12 noży, 12 widelcy, 12 łyżek; 12 łyżeczek do herbaty, 12 łyżeczek do ciasta, 12 widelcy do ciasta, 12 łyżek do lodów (?), 12 noży do przystawek, 12 widelców do przystawek, 12 noży do masła lub sera i 12 widelcy do ryb; środek stołu: nóż i widelec do mięsa, dwa widelce, nóż, 3 rodzaje łyżek do serwowania, szpatułka do ciasta oraz widelec do wędlin, nóż do sera, mała chochelka do sosu; nikiel, brąz, drewno; kaseta: 10 x 50 x 43 cm; Tajlandia, John T. Jewelry, XX w.

Wazon z warszawskim motywem

szkło barwione w masie na czerwono, okucia z puklowaną (tłoczoną dekoracją); wys. 29 cm; Polska, 4. ćw. XX w.

Krzysztof RACZYŃSKI (ur. 1947)

Pejzaż z Kazimierza

olej, płótno; 18,5 x 24 cm; sygn. KRZYR; sygn., dat. i opisany na odwrocie: KAZIMIERZ / PEJZAŻ / OLEJ 18 x 24 1997 / KRZYR - KRZYSZTOF / RACZYŃSKI.

Autor nieokreślony, XX w.

Motyw miejski

olej, tektura; 18 x 13 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: ... (słaboczytelnie); na odwrocie oprawy stempel załkadu ramiarskiego Wacława Markowa z Warszawy.

Edward ZALEWSKI, XX / XXI w.

Na morzu, 1996

olej, płyta; 13 x 18 cm; sygn. i opisany p. d.: W/G. WALDRP. ANTONE. E. Zalewski 1996 r.

Cena sprzedaży: 80

szkło barwione w masie na bordowo, ręcznie formowane; wys. 23 cm; Polska, 2 poł. XX w.

Zestaw 6 kieliszków z motywem myśliwskim

szkło, aplikacja metalowa z motywem myśliwskim; wys. 11 cm; Polska (?), 2 poł. XX w.

Podstawki pod kieliszki - 10 szt.

metal; średn. 7 cm.

Greckie impresje

litografia offsetowa, papier; 42 x 32 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); na odwrocie certyfikat w języku niemieckim.

Fluo-Graf, 2008

olej, płyta; 40 x 50 cm; sygn. i dat. p. d.: ACiborek / 08.

Zestaw szkieł

szkło barwione w masie mleczne i przeźroczyste, szkło warstwowe; puchar: 21 cm, dzban: 23 cm, wazon: 16 cm; Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, l. 80. XX w.

Dzbanek do wody - Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

fajans szkliwiony; wys. 20 cm; sygn. na spodzie: P w wieńcu / Chodzież / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, 3. tercja XX w.

Wazon - Chodzież

porcelana biała dekorowana kalką, szkliwiona; wys. 15 cm; sygn. na spodzie: C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, 3. tercja XX w.

Autor nieokreślony, XX w.

Martwa natura z bukietem kwiatów

olej, płyta; 13 x 10 cm.

Kazimierz - Klasztor

olej, płótno; 19 x 24 cm; sygn. l. d.: KRZYR; opisany na odwrocie: KLASZTOR / KAZIMIERZ / OLEJ 18 x 24 1997 / ... KRZYSZTOF RACZYŃSKI.

M. CICHOŃ, XX w.

Pejzaż z drogą

24 x 33,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: M.CICHOŃ.

Miseczka z ażurowym kołnierzem - ceramika autorska

ceramika szkliwiona ręcznie dekorowana; wys. 5 cm, średn. 17 cm; sygn. na spodzie: MKurowski (?); Polska, 3 ćw. XX w.

Pojemnik i deska - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; pojemnik: wys. 14 cm, deska: wys. 21 cm, szer. 16 cm; sygn. Hand Painted / lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 4 ćw. XX w. Stan zachowania: szczerbka na pokrywce od wewnątrz.

Zestaw 6 kokilek - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit szkliwiony; wys. 4 cm, średn. 10 cm; sygn. na spodzie: P w dzbanie; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, 4. ćw. XX w.

Dzbanuszek

ceramika szkliwiona; wys. 20 cm; Ceramika niemiecka (?), 2 poł. XX w.

olej, technika własna, płyta (4 fragmenty połączone w całość); 80 x 80 cm.

Wazonik z pasem dekoracji kwiatowej

ceramika szkliwiona; wys. 16 cm; Polska (?), 2 poł. XX w.

W. DĄBROWSKI, XX w.

Panorama miasta - Zamek Królewski w Warszawie

akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 10 x 16 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: W. Dąbrowski.

6 kieliszków do wódki

metal, wys. 6 cm.

Zestaw deserowy

szkło bezbarwne, lane; patera: średn. 27 cm, talerzyk (6 szt.): średn. 14,5 cm.

Cena sprzedaży: 80

Struktury

litografia, papier; 55 x 73 cm (wymiar kompozycji), 65 x 82 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisany u dołu: "Struktury" Litografia 4/10 H. Opałka (ołówkiem).

Pojemnik w formie Baby (do sera) - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec"

kamionka szkliwiona, dekorowana; wys. 14 cm, średn. 14 cm; na spodzie: Zamek z wpisana literą B i napisem: HAND MADE IN POLAND numer oraz nazwisko autorki malatury; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 4. ćw. XX w.

Krzysztof KOŚCIESZA [KICIOR], XX / XXI w.

Morze, 2001

olej, tektura; 30 x 100 cm; sygn. i dat. p. d.: KICIOR 2001.

Zofia LATEK (ur. 1951)

Zatoka

Autor nieokreślony, XX w.

Ślizgawka

olej, płyta; 11 x 23 cm.

Zestaw do herbaty na 6 osób

w składzie: dzbanek wys. 26 cm, filiżanka (6 szt.) wys. 7 cm, cukiernica wys. 12 cm, mlecznik wys. 10 cm, talerzyk (6 szt.) średn. 18 cm, spodek (6 szt.) średn. 13 cm; ceramika biała, szkliwiona, dekorowana złotem; sygn na spodzie [ptak] / MADE IN D.P.R.K; Korea Południowa, 4 ćw. XX w.

Chochelka

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; dł. 30 cm; sygn. na spodzie: A. M. Tenerowicz /Łomianki / Hand Painted; Polska, 4. ćw. XX w.

Zofia LATEK (ur. 1951)

Pejzaż z wierzbami

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Kilim "Powój"

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Bombonierka

Warszawa 2021/07/21

Iza Staręga

Kolorowy ptak, 2004

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Lampa ceramiczna

Warszawa 2021/07/21

Tadeusz DĘBSKI (ur. 1950)

Kwiaty, 2006

Warszawa 2021/07/21

Wazon rozalinowy

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Jan PAMUŁA (ur. 1944)

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Kaganek ceramiczny

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Zuzanna KOSSAKOWSKA, XX w.

Bez tytułu, 1996

Warszawa 2021/07/21

Świecznik

Warszawa 2021/07/21

Patera - Huta Szkła "Wołomin"

Warszawa 2021/07/21

Płaskorzeźba

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Edward ZALEWSKI, XX / XXI w.

Warszawa 2021/07/21

Zofia LATEK (ur. 1951)

Pejzaż wiosenny

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

9. Dzban

Warszawa 2021/07/21

Zofia LATEK (ur. 1951)

Morze

Warszawa 2021/07/21

Teresa MANTURO, XX / XXI w.

Letnie kwiaty, 1998

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Komplet do napojów

Warszawa 2021/07/21

Taca z motywem orientalnym

Warszawa 2021/07/21

Figurka "Amorek" - Rosenthal

Warszawa 2021/07/21

Greckie impresje

Warszawa 2021/07/21

Świecznik - Rosenthal

Warszawa 2021/07/21

Lampa w stylu art déco

Warszawa 2021/07/21

Lustro w mosiężnej ramie

Warszawa 2021/07/21

Edward ZALEWSKI, XX / XXI w.

Martwa natura, 1989

Warszawa 2021/07/21

Paterka

Warszawa 2021/07/21

Bez tytułu, 1986

Warszawa 2021/07/21

Bez tytułu, 2008

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

W drogę

Warszawa 2021/07/21

Patera na ciasto

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Anna JELONEK-SOCHA (ur. 1932)

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Słoneczniki

olej, tektura; 60 x 38 cm.

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Popielniczka

Warszawa 2021/07/21

Zestaw do herbaty

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Wazon ceramiczny

Warszawa 2021/07/21

Teresa CHROMY, XX w.

Suchy bukiet, 1984

Warszawa 2021/07/21

Pojemnik na "Potpourri"

Warszawa 2021/07/21

Cukiernica w róże

Warszawa 2021/07/21

Autor nieokreślony, XX w.

Bukiet w wazonie

Warszawa 2021/07/21

Bez tytułu, 2008

Warszawa 2021/07/21

Cisza przemawia, 2018

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Garnitur do herbaty

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Dzban - Huta Szkła "Wołomin"

Warszawa 2021/07/21

Kilim

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Autor nieokreślony, XX w.

Martwa natura

Warszawa 2021/07/21

Edward ZALEWSKI, XX / XXI w.

Martwa natura, 1999

Warszawa 2021/07/21

Garnitur na biurko

Warszawa 2021/07/21

Patera art déco

Warszawa 2021/07/21

Wazon z falbaną

Warszawa 2021/07/21

Autor nieokreślony, XX w.

Zima

olej, płyta; 11 x 23 cm;

Warszawa 2021/07/21

Autor nieokreślony, XX w.

Przedwiośnie

olej, płyta; 30 x 38 cm.

Warszawa 2021/07/21

Autor nieokreślony, XX w.

Popiersie

gips, wys. 54 cm

Warszawa 2021/07/21

Autor nieokreślony, XX w.

Naburmuszek

Warszawa 2021/07/21

Zegar na kamiennej podstawie

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Bez tytułu, 1985

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Para wazonów

Warszawa 2021/07/21

Greckie impresje

Warszawa 2021/07/21

Para naczyń "Koń u wozu"

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Edward ZALEWSKI, XX / XXI w.

Pejzaż holenderski, 1995

Warszawa 2021/07/21

Edward ZALEWSKI, XX / XXI w.

Warszawa 2021/07/21

Para wazoników

Warszawa 2021/07/21

Lampa

Warszawa 2021/07/21

OLBRYCH, XX w.

Lilie wodne

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Autor nieokreślony, XX w.

Erotyk, 1934

Warszawa 2021/07/21

Akt, 2004

Warszawa 2021/07/21

Zestaw sztućców na 12 osób

Warszawa 2021/07/21

Wazon z warszawskim motywem

Warszawa 2021/07/21

Pejzaż z Kazimierza

Warszawa 2021/07/21

Autor nieokreślony, XX w.

Motyw miejski

Warszawa 2021/07/21

Edward ZALEWSKI, XX / XXI w.

Na morzu, 1996

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

metal; średn. 7 cm.

Warszawa 2021/07/21

Greckie impresje

Warszawa 2021/07/21

Fluo-Graf, 2008

Warszawa 2021/07/21

Zestaw szkieł

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Wazon - Chodzież

Warszawa 2021/07/21

Autor nieokreślony, XX w.

olej, płyta; 13 x 10 cm.

Warszawa 2021/07/21

Kazimierz - Klasztor

Warszawa 2021/07/21

M. CICHOŃ, XX w.

Pejzaż z drogą

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Dzbanuszek

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

W. DĄBROWSKI, XX w.

Warszawa 2021/07/21

6 kieliszków do wódki

metal, wys. 6 cm.

Warszawa 2021/07/21

Zestaw deserowy

Warszawa 2021/07/21

Struktury

Warszawa 2021/07/21

Warszawa 2021/07/21

Morze, 2001

Warszawa 2021/07/21

Zofia LATEK (ur. 1951)

Zatoka

Warszawa 2021/07/21

Autor nieokreślony, XX w.

Ślizgawka

olej, płyta; 11 x 23 cm.

Warszawa 2021/07/21

Zestaw do herbaty na 6 osób

Warszawa 2021/07/21

Chochelka

Warszawa 2021/07/21

Zofia LATEK (ur. 1951)

Pejzaż z wierzbami

    Limit ceny