3 Aukcja Młoda – 25 listopada 2015 r. godz. 19:30

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

3 Aukcja Młoda – 25 listopada 2015 r. godz. 19:30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 3 Aukcji Sztuka Młoda, przygotowanym przez Pragalerię. Licytacje zaplanowaliśmy na 25 listopada 2015 r., a rozpoczniemy ją tradycyjnie o godz. 19.30. Wystawa przedaukcyjna czynna będzie od 19 listopada 2015 r. codziennie w godz. 12.00-18.00. Szczególnie serdecznie zapraszamy na showroom kolekcjonerski, odbywający się w weekend 21-22 listopada 2015 r. Showroom to doskonała okazja do szerszych rozmów o sztuce. W czasie jego trwania nasi eksperci przedstawią zarówno dorobek i portfolia artystów, których prace wystawione są na aukcji, jak i chętnie porozmawiają na bardziej ogólne tematy związane z rynkiem sztuki, inwestowaniem, strategią budowy kolekcji prywatnej i firmowej, oprawą, konserwacją, oświetleniem i innymi aspektami ekspozycji prac.

Katalog w formacie PDF do pobrania tutaj.

Jeżeli nie możecie być Państwo na aukcji osobiście, zachęcamy do licytacji przez internet https://pragaleria.onebid.pl.

Czytaj więcej »

3 Aukcja Młoda Sztuka obejmuje 84 prace malarskie, wśród których nie zabrakło autorów cieszących się ogromnym powodzeniem i uznaniem, takich jak Wojtek Brewka, Agnieszka Butkowska, Justyna Jędrzejowska i Marcin Painta. W zestawie znalazło się kilka wybitnie ciekawych prac pejzażowych, prezentujących ujęcie klasyczne, jak i idące w kierunku abstrakcji. W tym nurcie warto zwrócić uwagę na obrazy Barbary Hubert, Joanny Szostak, Macieja Pauksztełło, Radosława Jastrzębskiego, Dominiki Wlazło i Katarzyny Kordyasz. Na ich tle bardzo interesująco prezentują się prace inspirowane natura, jednak poddane stylizacji autorstwa Joanny Półkośnik, Katarzyny Misiórskiej i Izabeli Ołdak. Silna reprezentacja abstrakcji, w tym prac o znaczących formatach, zadowoli na pewno tych, którzy poszukują ciekawych zestawień kolorystycznych. W tej grupie warto zwrócić uwagę na prace Anny Jarzymowskiej, Michała Bartosza Hoppe-Sadowskiego, Olgi Szczechowskiej, Anny Nosowicz, Iwony Lenik, Anny Wójcik, Judyty Krawczyk, Natalii Karasińskiej i Anny Piotrowiak. W katalogu znalazło się też kilka spektakularnych prac o tematyce kobiecej, głównie portretów, wobec których trudno przejść obojętnie. Kompozycje Alicji Kappy, Iwony Kołodziej i Iwony Górskiej na pewno zasługują na wzmożoną uwagę. Spośród pozostały warto polecić malarstwo artystów tworzący we własnym osobistym języku, których oryginalność wymyka się prostym kwalifikacjom. Są to wysmakowane obrazy Ziemowita Fincka, Edyty hul, Ewy Guzy, Erwina Wyjadłowskiego, Małgorzaty Śliwy, Łukasza Szostkiewicza i Michała Bojary. W otaczającej nas bardzo dosłownej, żeby nie powiedzieć brutalnej, rzeczywistości istnieje potrzeba pewnej umowności, umieszczenia w nawiasie, odrealnienia. Tym tropem, docenianym przez kolekcjonerów, idzie kilku artystów, na których prace warto zwrócić uwagę: Paweł Porada, Tomasz Witkowski, Patryk Kowalczyk, Agnieszka Giera, Dawid Polony, Małgorzata Warias, Katarzyna Jaruga, Hanna Gąsiorowska. Na koniec dwie grupy prac także godne zainteresowania. Pierwsza to artyści poszukujący w obrębie nurtów surrealistycznych, których prace bardzo intrygują: Klaudia Kudelska, Julia Kowalska, Kamil Jakóbczak i Konrad Trzeszkowski. Ostatnia propozycja jest dla osób poszukujących w malarstwie skupienia i wyciszenia. Autorów nie łączy powinowactwo stylistyczne a coś, co można nazwać postawą kontemplacyjną. Tu polecamy prace Bartka Górnego, Pawła Rogalskiego, Włodzimierza Krężlewicza i Katarzyny Orońskiej.

Zgłoszenie chęci kupna

W celu zgłoszenia chęci kupna należy wypełnić formularz.

Prosimy o wpisaniu w pole "dodatkowe uwagi" informacji na temat preferowanego sposobu płatności (przelew, gotówka, karta, przelew) oraz sposobu odbioru prac (osobisty, przesyłka pocztowa, przesyłka kurierska) oraz ewentualnie czy są Państwo zainteresowani innymi pracami tego artysty.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
telefon: 884798852
email: info@pragaleria.pl
    Metoda licytacji

    Limit ceny

    Akceptuję regulamin oferty galeryjnej