2. Aukcja „Wyprzedaż Kolekcjonera” – 3 lutego 2021 r., godz. 19.30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 2. Aukcji „Wyprzedaż Kolekcjonera”. Licytacja odbędzie się 3 lutego o godz. 19.30. Aukcja prowadzona będzie wyłącznie w systemie on-line, bez obecności osób licytujących na sali. Zachęcamy do rejestracji na platformie Onebid oraz do składania zleceń licytacji telefonicznej lub z limitem poprzez formularz dostępny na naszej stronie lub mailowo / telefonicznie.

Na wschód od Edenu, 1990

litografia barwna, papier; 38,7 x 48 cm (wymiar kompozycji), 50,5 x 57 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: „Na wschód od Edenu” Litografia 10/20 w II H. Opałka 90 (ołówkiem).

Cena sprzedaży: 260

Wojciech CIEŚNIEWSKI (ur. 1958)

Martwa natura, 1984/1985

gwasz, tusz, papier; 30,3 x 42,8 cm;
na odwrocie pieczątka autorska z adnotacjami artysty.

Zofia LATEK (ur. 1951)

Martwa natura z kwiatami

olej, płótno; 55 x 70 cm;
sygn. p. d.: Latek.

Aleksander PADOCHIN, XX w.

Słoneczniki w wazonie

olej, płótno; 69 x 49 cm; sygn. p. d.: ALEX; stan zachowania: uszkodzenia płótna. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Barbara RĘKAWEK, XX w.

Martwa natura z kwitnącymi gałązkami

olej, płótno; 42,5 x 30,5 cm; sygn. śr. d.: B. Rękawek. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Kazimierz GÓRSKI (1863-1943)

Morze

olej, tektura; 14,3 x 23 cm;
sygn. p. d.: K. Górski;
na odwrocie uszkodzona nalepka.

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945) - ?

olej, tektura; 25 x 22 cm;
sygn. p. d.: J. Karszniewicz.

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

Las

technika mieszana (olej, akryl), płótno; 50 x 50 cm.

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

Gałęzie

akryl, płótno; 70 x 140 cm.

Robert ESCALAR (ur. 1969)

akryl, płótno; 140 x 120 cm;
sygn. p. d.: robert Escalar;
na odwrocie nalepki autorskie z opisami i lakową pieczęcią.

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

Leży

technika mieszana (olej, akryl), płótno; 120 x 139,5 cm.

Katarzyna ŁĘGOWSKA, XX / XXI w.

akryl, płótno; 70 x 100 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie, na płótnie: Bez tytułu / KŁęgowska 2018. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Robert ESCALAR (ur. 1969)

akryl, płótno; 100 x 100 cm;
na odwrocie nalepki z autorskim opisem, sygnaturą, tytułem oraz suchymi pieczęciami.

Paweł DUNAL (ur. 1978)

Rysunek, 2006

tempera, czarny karton; 70 x 100 cm;
sygn. l. d.: P. D.

Siedzące postacie, 1983

węgiel, papier; 30 x 42 cm;
na odwrocie stempel autorski z ręcznie wypisaną informacją o szkicu w tym datą i tytułem.

Cena sprzedaży: 110

Robert WAŁĘKA (ur. 1979)

Człowiek z gilem, 1998

technika mieszana (ołówek, pastel), papier; 44 x 28,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie.

Cena wywoławcza: 100

Jan Serwin SOKOŁOWSKI, XX w.

Modelka Zofia

olej, płótno; 97 x 69 cm; na odwrocie, na krośnie malarskim papierowa nalepka z informacją o obrazie: Jan Serwin Sokołowski / Modelka Zofia / Kraków 1947 r. (pisana na maszynie). *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Justyna GIERMAKOWSKA (ur. 1984)

Miękko pod stopami, 2007

akryl, płótno; 80 x 64 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JG 2007, poniżej opis: Justyna Giermakowska "Miękko pod stopami".

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

Leci

akryl, płótno; 140 x 90 cm.

Akt, 1983/84

węgiel, papier, 29,5 x 41,6 cm;

Cena sprzedaży: 190

Fragment rzeźby ze świątyni Apolla

litografia offsetowa, papier; 41 x 29,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
na odwrocie certyfikat w języku niemieckim.

Cena wywoławcza: 100

Oskar KOKOSCHKA (1886-1980) – według

Z greckiego szkicownika: Głowa brodacza

litografia offsetowa, papier; 33 x 26 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);

Leonard PĘKALSKI (1896-1944) - przypisywany

Siedzący mężczyzna

akwarela, papier jasnobrązowy; 31 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: L P… (słabo czytelnie, ołówkiem).

Mirosław ŚLEDŹ (ur. 1961)

Na plaży [Obraz 1151]

gwasz, papier; 50,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi: M. ŚLEDŹ.

Pablo PICASSO (1881-1973) - według

druk artystyczny, papier; 34,5 x 26 cm (w świetle oprawy); podpis artysty w formie nadruku p. d.: picasso; numerowany l. d.: 121/250 (ołówkiem).

Kariatyda ze świątyni Apollina w Koryncie

litografia offsetowa, papier; 38 x 27 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

akryl, płótno; 100 x 100 cm.

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

Parys zdecydował

akryl, płótno; 150 x 100 cm.

Orbium Coelestium, 2010

olej, płótno; 100 x 100 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: ORBIUM COELESTIUM / KORCZOWSKI / 2010; oraz autorskie potwierdzenie autentyczności.

Alfred BARTYCKI, XX w.

Sianokosy

olej, tektura; 26 x 30 cm;
sygn. p. d.: A.Bartycki (słabo czytelnie, ryte w warstwie malarskiej).

Zbigniew PIECZYŃSKI, XX w.

Pejzaż podgórski

olej, sklejka; 23,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: ... (słabo czytelnie, ryte w warstwie malarskiej, ze śladami ołówka);
stan zachowania: zarysowania warstwy malarskiej.

Autor nieokreślony, XX w.

Chaty w górach

akwarela, gwasz, karton fakturowany; 35 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: … ( nieczytelnie, ołówkiem).

Cena sprzedaży: 110

Akropol

litografia offsetowa, papier; 39 x 35 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);

Cena sprzedaży: 260

Autor nieokreślony, XX w. wg. Elias Pieter van BOMMEL (1819-1890)

olej, płótno naklejone na płytę (lub płyta fakturowana); 22,5 x 28,5 cm.

Cisza przemawia, 2018

akryl, płótno; 80 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie, na płótnie: "Cisza przemawia" / KŁęgowska 2018.

Robert ESCALAR (ur. 1969)

akryl, farby opalizujące, płótno; 75 x 65 cm;
sygn. p. d.: r. Escalar;

Robert ESCALAR (ur. 1969)

akryl, technika własna, płótno; 40 x 40 cm;
sygn. l. d.: r. Escalar;

Robert ESCALAR (ur. 1969)

akryl, płótno; 40 x 40 cm; sygn. p. d.: r. Escalar; na odwrocie nalepki autorskie z opisami i lakową pieczęcią. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Bez tytułu [Niebieska kompozycja], 1988

własna technika graficzna, papier; 65,5 x 50 cm (wymiar arkusza i kompozycji); sygn., dat. i opis u dołu: 3/10 EA Bogdan Korczowski 1988. (ołówkiem).

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

Gracja

akryl, płótno; 100 x 140 cm.

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

Studium torsu

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

akryl, płótno; 150 x 100 cm.

Cena sprzedaży: 280

Aleksander PADOCHIN, XX w.

Gwiazda betlejemska

olej, płótno; 60 x 80 cm; stan zachowania: uszkodzenia płótna. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 100

Maria RAMYOK, XX / XXI w.

Deseń

akryl, technika własna, płótno; 65,5 x 88 cm; na odwrocie, na płótnie liczne opisy autorskie w języku angielskim (ołówkiem) *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Aleksander PADOCHIN, XX w.

Lilie i niezapominajki

olej, płótno; 80 x 55 cm;
sygn. p. d.: ALEX;
stan zachowania: uszkodzenia płótna.

Cena wywoławcza: 100

Eugeniusz GAWROŃSKI, XX w., wg. Willem Claesz HEDA (1594-1680)

Śniadanie

olej, płótno; 59,5 x 59 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Eugeniusz Gawroński / Przybylskiego 11 ... / "Śniadanie" wg Willem Claesz Heda.

Max SLEVOGT (1868-1932)

Hektors Kampf mit Ajax, 1921

litografia, papier chiński; 30 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: [podpis artysty] (ołówkiem).

Videolit IV, 1987

litografia, papier; 55,5 x 80 cm (wymiar kompozycji), 66 x 89 cm (wymiar arkusza); sygn., dt. i opisana u dołu: "Videolit IV" 87, Litografia 3/15, H. Opałka 87 (ołówkiem). *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Strona z: Album de Wilna Publie par Jean Kasimir Wilczynski 2e serie

chromolitografia, papier; 43 x 32 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); poniżej, w kompozycji na środku: E. Hauger Invel … oraz poniżej kompozycji: IMPRIME EN COULEUR PAR LEMERCIER, RUE DE SEINE 55 A PARIS.

Warszawa 2021/02/03

Na wschód od Edenu, 1990

Warszawa 2021/02/03

Martwa natura, 1984/1985

Warszawa 2021/02/03

Zofia LATEK (ur. 1951)

Martwa natura z kwiatami

olej, płótno; 55 x 70 cm;
sygn. p. d.: Latek.

Warszawa 2021/02/03

Aleksander PADOCHIN

Słoneczniki w wazonie

olej, płótno; 69 x 49 cm; sygn. p. d.: ALEX; stan zachowania: uszkodzenia płótna.

Warszawa 2021/02/03

Barbara RĘKAWEK

olej, płótno; 42,5 x 30,5 cm; sygn. śr. d.: B. Rękawek.

Warszawa 2021/02/03

Kazimierz GÓRSKI (1863-1943)

Morze

olej, tektura; 14,3 x 23 cm;
sygn. p. d.: K. Górski;

Warszawa 2021/02/03

olej, tektura; 25 x 22 cm;
sygn. p. d.: J. Karszniewicz.

Warszawa 2021/02/03

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

Las

Warszawa 2021/02/03

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

Gałęzie

akryl, płótno; 70 x 140 cm.

Warszawa 2021/02/03

Robert ESCALAR (ur. 1969)

akryl, płótno; 140 x 120 cm;
sygn. p. d.: robert Escalar;

Warszawa 2021/02/03

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

Leży

Warszawa 2021/02/03

Katarzyna ŁĘGOWSKA

akryl, płótno; 70 x 100 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie, na płótnie: Bez tytułu / KŁęgowska 2018.

Warszawa 2021/02/03

Robert ESCALAR (ur. 1969)

akryl, płótno; 100 x 100 cm;

Warszawa 2021/02/03

Paweł DUNAL (ur. 1978)

Rysunek, 2006

sygn. l. d.: P. D.

Warszawa 2021/02/03

Siedzące postacie, 1983

węgiel, papier; 30 x 42 cm;

Warszawa 2021/02/03

Robert WAŁĘKA (ur. 1979)

Człowiek z gilem, 1998

Warszawa 2021/02/03

Jan Serwin SOKOŁOWSKI

Modelka Zofia

olej, płótno; 97 x 69 cm; na odwrocie, na krośnie malarskim papierowa nalepka z informacją o obrazie: Jan Serwin Sokołowski / Modelka Zofia / Kraków 1947 r. (pisana na maszynie).

Warszawa 2021/02/03

Miękko pod stopami, 2007

akryl, płótno; 80 x 64 cm;

Warszawa 2021/02/03

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

Leci

akryl, płótno; 140 x 90 cm.

Warszawa 2021/02/03

Akt, 1983/84

Warszawa 2021/02/03

Warszawa 2021/02/03

Warszawa 2021/02/03

Siedzący mężczyzna

Warszawa 2021/02/03

Mirosław ŚLEDŹ (ur. 1961)

Na plaży [Obraz 1151]

Warszawa 2021/02/03

Warszawa 2021/02/03

Warszawa 2021/02/03

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

akryl, płótno; 100 x 100 cm.

Warszawa 2021/02/03

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

Parys zdecydował

akryl, płótno; 150 x 100 cm.

Warszawa 2021/02/03

Orbium Coelestium, 2010

Warszawa 2021/02/03

Alfred BARTYCKI, XX w.

Sianokosy

olej, tektura; 26 x 30 cm;

Warszawa 2021/02/03

Zbigniew PIECZYŃSKI, XX w.

Pejzaż podgórski

Warszawa 2021/02/03

Autor nieokreślony, XX w.

Chaty w górach

Warszawa 2021/02/03

Akropol

Warszawa 2021/02/03

Warszawa 2021/02/03

Cisza przemawia, 2018

akryl, płótno; 80 x 80 cm;

Warszawa 2021/02/03

Robert ESCALAR (ur. 1969)

sygn. p. d.: r. Escalar;

Warszawa 2021/02/03

Robert ESCALAR (ur. 1969)

sygn. l. d.: r. Escalar;

Warszawa 2021/02/03

Robert ESCALAR (ur. 1969)

akryl, płótno; 40 x 40 cm; sygn. p. d.: r. Escalar; na odwrocie nalepki autorskie z opisami i lakową pieczęcią.

Warszawa 2021/02/03

Warszawa 2021/02/03

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

Gracja

akryl, płótno; 100 x 140 cm.

Warszawa 2021/02/03

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

Studium torsu

Warszawa 2021/02/03

Weronika LIPKA, XX / XXI w.

akryl, płótno; 150 x 100 cm.

Warszawa 2021/02/03

Aleksander PADOCHIN

Gwiazda betlejemska

olej, płótno; 60 x 80 cm; stan zachowania: uszkodzenia płótna.

Warszawa 2021/02/03

Maria RAMYOK

Deseń

akryl, technika własna, płótno; 65,5 x 88 cm; na odwrocie, na płótnie liczne opisy autorskie w języku angielskim (ołówkiem)

Warszawa 2021/02/03

Aleksander PADOCHIN, XX w.

Lilie i niezapominajki

olej, płótno; 80 x 55 cm;
sygn. p. d.: ALEX;

Warszawa 2021/02/03

Śniadanie

olej, płótno; 59,5 x 59 cm;

Warszawa 2021/02/03

Max SLEVOGT (1868-1932)

Hektors Kampf mit Ajax, 1921

Warszawa 2021/02/03

Videolit IV, 1987

litografia, papier; 55,5 x 80 cm (wymiar kompozycji), 66 x 89 cm (wymiar arkusza); sygn., dt. i opisana u dołu: "Videolit IV" 87, Litografia 3/15, H. Opałka 87 (ołówkiem).

Warszawa 2021/02/03

    Limit ceny