2. Aukcja Malarstwa i Rzeźby – 10 marca 2021 r., godz. 19.30

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z katalogiem i udziału w 2. Aukcja Malarstwa i Rzeźby, która odbędzie się 10 marca 2021 r. o godz.: 19.30. Rekomendujemy także możliwość licytacji on-line w czasie rzeczywistym na platformie internetowej onebid.pl lub artinfo.pl.

KATALOG NA ONEBID

Jan PAMUŁA (ur. 1944)

Pole dyskretnych zmian barwnych, 2019

grafika cyfrowa, papier; 19,5 x 19,5 cm (wymiar arkusza), 29 x 29 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); sygn., dat. i opisana u dołu: 2019 - Pole dyskretnych zmian barwnych 2019/56 - Jan Pamuła / A. P. (ołówkiem).

Orange / violet / yellow, 2019

technika mieszana (akryl, olej, technika własna), ok. 119 x 73 x 25 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 2000

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

Projekt maski kobiecej

akwarela, ołówek, papier; 14,5 x 12 cm (w świetle passe-partout).

Cena wywoławcza: 650*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Projekt maski męskiej

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

Gracja

technika własna (piórko, tusz, flamaster, akwarela), karton; 51 x 36 cm; sygn. l. d.: H. Płóciennik (piórem); praca na autorskim podkładzie imitującym passe-partout.

Paweł KAŁUŻYŃSKI (ur. 1979)

Bez tytułu, 2015

olej, akryl, płótno; 100 x 150 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Paweł Kałużyński / 2015.

Magdalena Karłowicz (ur. 1978)

Polka II, 2020

brąz patynowany, 40 x 17 x 11 cm, 3/8, sygn. na podstawie: Magdalena Karłowicz

Bronisław CHROMY (1925-2017)

Statuetka pamiątkowa - Orzeł

brąz; 12 x 9,5 x 2,5 cm.

Zdzisław Nitka (ur. 1962)

Ptaki, 1997

technika własna (akryl, gwasz), papier (tapeta); 54 x 75 cm, sygn. i dat. p. d.: Z. Nitka 97 (długopisem).

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Bez tytułu, 1962

akryl, karton; 51,5 x 26,8 cm; sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / - AK / 1962.

Cena wywoławcza: 11000*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Bronisław CHROMY (1925-2017)

Statutetka pamiątkowa - Rocznica pontyfikatu Jana Pawła II

brąz; 13,5 x 11,5 x 1,5 cm; av.: XX ROCZNICA PONTYFIKATU / PAPIEŻA JANA PAWŁA II / KRAKÓW 16.10.1998; rv.: KRAJOWA WYSTAWA FILATELIS / TYCZNA / KRAKÓW - TARNÓW 98.

Bronisław CHROMY (1925-2017)

Statuetka pamiątkowa - Pamięci Papieża Jana Pawła II

brąz; 12 x 11 x 3 cm; rv.: KRAJOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA / PAMIĘCI / PAPIEŻA / JANA PAWŁA II / KRAKÓW 18V 2005 / ZARZĄD MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGU PZF / DYREKCJA OKRĘGU POCZTY W KRAKOWIE.

Tadeusz DĘBSKI (ur. 1950)

Kwiaty

akryl, płótno; 50 x 61 cm; sygn. l. d.: Dębski.

Dariusz MLĄCKI (ur. 1963)

Koperty z pieczęcią, 2020

akryl, płótno; 70 x 90 cm, sygn., dat. I opisany na odwrocie: Mlącki / „Koperty / z pieczęcią”/ 2020 / akryl

Cena wywoławcza: 6000

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

Dziennik 23 VII - 29 VII, 2013

olej, ołówek, płótno; 60 x 40 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / 60 X 40 DZIENNIK 23 VII - 29 VII / 2013.

Cena sprzedaży: 18000

Konrad Ziółkowski (ur. 1981)

Asyn I, 2019

brąz, podstawa marmurowa, 40 x 18 x 17, 1/5, sygn. na podstawie: Konrad Ziółkowski

Piotr KOTLICKI (ur. 1972)

O Gregorze można powiedzieć wszystko, 2017

olej, płótno; 25 x 25 cm; sygn. i dat. na odwrocie: PIOTR / KOTLICKI / 2017 (w prostokącie). Obraz wystawiany: 2017 Czarne obrazy, Assembly Gallery, Poznań, Polska 2018 Mascullinea, BWA, Kielce, Polska

Rafał Olbiński (ur. 1943)

Pokój z widokiem

inkografia (grafika cyfrowa), karton; 52 x 70 cm (wymiar arkusza), 45 x 66,7 cm (zadruk); sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem) oraz w kompozycji drukiem, l. d.: III / XX (ołowkiem) oraz suchy tłok z łabędziem (autorski).

Cena wywoławcza: 2400*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Michał KULIGOWSKI (ur. 1972)

Cinque Solar 5, 2004/5

negatyw średnioformatowy AGFA APX 100, solaryzacja, skan bębnowy, naświetlarka foto, papier fotograficzny silver / pearl, 38 x 30 cm (w świetle oprawy autorskiej), sygn. przy prawej krawędzi u dołu: Kuligowski, na odwrocie oprawy opis autorski; nakład: a.p. (planowany 4 szt. + 2 a.p.) Oprawa autorska, szyba antyrefleksyjna, nitowane ręcznie metalem w rogach passe-partout.

Cena wywoławcza: 1500

Protagonista, 2017

olej, płótno, 150 x 120 cm, sygn. na odwrocie

Alfred ABERDAM (1894-1963)

Scena w Karczmie

olej, płótno; 50 x 61 cm; sygn. p. g.: Aberdam.

Cena wywoławcza: 18000*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Roman CIEŚLEWICZ (1930-1996) – projektant

Miłość jest radosna, miłość jest smutna, 1967

offset, kolaż, papier; 29,5 x 21,5 cm; sygnowany i datowany cienkopisem wzdłuż lewej krawędzi: R. CIEŚLEWICZ 1967., dedykowany ołówkiem wzdłuż dolnej i prawej krawędzi. Stan zachowania: zagniecenia papieru.

Cena wywoławcza: 4000*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Lettre a Malevitz, 1985

olej, płótno; 120 x 60 cm; sygn. i dat. p. d.: KORCZOWSKI'85; sygn., dat. i opisany na odwrocie: KORCZOWSKI 85 / LETTRE A MALEVITZ; oraz autorskie potwierdzenie autentyczności; obraz prezentowany na wystawie na przełomie 1985/1986 roku w galerii: Galerie Michel Vogel oraz w Polskim Muzeum w Ameryce w 1986 roku.

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Bez tytułu, 2000

ołówek, karton; 49 x 62 cm; sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 2000 (ołowkiem).

Cena wywoławcza: 6000*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Władysław JACKIEWICZ (1924-2016)

Akt, 1984

olej, płótno; 80 x 60 cm; p. d. opis: Jack 84, l. d. opis: Leonowi - Wadik / 27. IX. 88; na odwrocie na blejtramie: XV/76 W. JACKIEWICZ GDAŃSK MARIACKA 50-2 oraz wymiar, nalepka z nr 18 oraz numerem inwetaryzacyjnym; dalej: W. JACKIEWICZ OBRAZ II/84; dalej: P.A. XVI/75, nalepka z napisem: W. JACKIEWICZ Dedykacja dla Leona Zatonia znajomego artysty z Gdańska.

Zjawa eko, 2021

brąz; 40 x 19 x 13 cm; sygn. z tyłu: P. / BUBAK / 2021.

Cena sprzedaży: 2900

Jan Aleksander SOĆKO [Jan WAGNER] (1937-1988)

Żongler, 1986

olej, płótno; 65 x 50 cm; sygn. i dat. p. f.: Wagner / 86; na odwrocie opis autorski: Jan Wagner / [adres] / "Żongler" 65 x 50 cm.

Witold SKULICZ (1926-2009)

Ognisty ptak, 1985

akwarela, piórko, tusz, kredka, karton; 61,5 x 49 cm; sygn. i dat. p. d.: Skulicz 85 (ołówkiem), l. d.: "ognisty ptak"

Maciej ŻWINIS (1926-2010)

Wielki ptak, 2005

technika własna (gwasz, collage, długopis), papier; 49,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: MACIEJ / ŻWINIS / 2005 (długopisem).

Igor MITORAJ (1944-1914)

Perseusz

brąz; 26,5 x 25,5 x 5,5 cm (wymiary rzeźby), wys. z podstawą: 47 cm; sygn. p. d.: MITORAJ; na odwrocie: B355 / 1000 HC

Cena sprzedaży: 41000

Paweł KAŁUŻYŃSKI (ur. 1979)

Superman, 2009

olej, akryl, płótno; 100 x 150 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: P. Kałużyński / "Superman" / 2009.

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

Parnas

gwasz, papier w kratkę; 29,7 x 21 cm; na odwrocie: JAN MŁODOŻENIEC / UL. NARUSZEWICZA ... / 02627 WARSZAWA / tel ... (stempel, czarnym tuszem); niewielkie odpryski malatury.

Cena wywoławcza: 3000*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Bronisław CHROMY (1925-2017)

Statuetka Pamiątkowa - 10. rocznica pobytu Jana Pawła II w Zakopanem

brąz; 11 x 10 x 2 cm; z napisem w otoku: 10 ROCZNICA POBYTU / JANA PAWŁA II W ZAKOPANEM; rv.: OKRĘGOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA / PZF W ZAKOPANEM / 3-10 VI 2007.

Cena wywoławcza: 700*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Bronisław CHROMY (1925-2017)

Statuetka pamiątkowa - 30. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

brąz; 11 x 10,5 x 3 cm; z napisem w otoku: 30 ROCZNICA PIERWSZEJ PIELGRZYMKI PAPIEŻA JANA PAWŁA II W POLSCE; rv.: OKRĘGOWA WYSTAWA FILATELISTCZNA / KRAKÓW 2-7 VI 2009 PFZ W KRAKOWIE.

Bronisław CHROMY (1925-2017)

Sowa

brąz, kamień; wys. całkowita: 46,5 cm; wym. rzeźby: 35,5 x 21,5 x 10 cm.

Cena wywoławcza: 3900*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Danuta WESTRYCH (1955-2014)

Bez tytułu, 1986

olej, płótno; 75 x 70 cm; sygn. i dat. p. d.: Danuta Westrych 86.

Józef SKROBIŃSKI (1910-1979)

Spotkanie na szczycie

olej, płótno, 38 x 55,5 cm; sygn. p. d.: J. Skrobiński.

Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)

Solo 2, 2004

gwasz, karton szary; 35,7 x 40,5 cm; sygn. l. d.: ŚWIERZY; na odwrocie napisy autorskie: 20 w okręgu / SOLO 2 2004; u dołu arkusza kartonu nadruk fabryczny.

Cena wywoławcza: 5000*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Grupa TWOŻYWO (Pinokio)

Czy obietnica w świecie zdrady jest lepsza od sztuki?

serigrafia, papier do drukarki igłowej; 33 x 30,5 cm; sygn. pieczątką w kompozycji: *PINOKIO* / WARSZAWA - 131 PO BOX 34; na odwrocie arkusz zadrukowany.

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

Rma - I - 9B, z cyklu: Poliptyk podwójny, 1993

akryl, płyta pilśniowa; 62 x 62 cm; na odwrocie nalepka autorska z pełnym opisem pracy: Autor - Krystyn Zieliński / Stocka 7, m. 27 93-191 Łódź / Tytuł RMA - I - 93 [8] z cyklu "Poliptyk podwójny" / Wymiary 62 x 62 cm / Rok powstania 1993 / 8 dopisane długopisem 3 / Technika - akryl, płyta pilśniowa (pismo maszynowe i odręczne).

Cena wywoławcza: 9000*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Leszek RÓZGA (1924-2015)

Pejzaż wiosenny z drogą, 1977

akwaforta barwna, papier kremowy; 46 x 33,5 cm (wymiar arkusza), 32 x 24,5 cm (wymiar kompozycji); sygn., dat. i opisana u dołu: Pejzaż wiosenny z drogą - Staszkowi F. dedykuję - akwaforta barwna - (wzór koloru) e.a. LeszekRózga / imp 1977 (ołówkiem).

Videolit III, 1990

litografia, papier; 67 x 97,5 cm (wymiar arkusza), 46,5 x 72,5 cm (wymiar kompozycji); sygn., dat. i opisana u dołu: Videolit III 90, Litografia 8/8 H. Opałka (ołówkiem).

Tadeusz ZLAMAL (1932-2018)

tusz, tusz lawowany, gwasz, złota i srebrna farba, papier; 44 x 26,5 cm; sygn. p. d.: TZlamal.

Tomasz JURGIELEWICZ, XX / XXI w.

Marzenie, 1993

akwarela, tusz, piórko, papier; 43 x 31,5 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: TOMEK / JURGIELEWICZ 93

Wiktor ZIN (1925-2007)

Brama

flamaster; papier; 12,5 x 19,5 cm; sygn. p.d .:WiktorZinn.

Andrzej FOGTT (ur. 1950)

Portret Adama Konopackiego, historyka sztuki, 2009

olej, płótno; 50 x 50 cm; sygn. i dat. przy prawej krawędzi: Fogtt 2008 + 1; opisany na odwrocie: Adamowi z serdeczności / autor / 23/2/2009 / Historyk / Sztuki / i inne nauki; obraz po niewielkiej konserwacji. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 15000*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Warszawa 2021/03/10

Jan PAMUŁA (ur. 1944)

Warszawa 2021/03/10

Warszawa 2021/03/10

Projekt maski kobiecej

Warszawa 2021/03/10

Projekt maski męskiej

Warszawa 2021/03/10

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

Gracja

Warszawa 2021/03/10

Paweł KAŁUŻYŃSKI (ur. 1979)

Bez tytułu, 2015

Warszawa 2021/03/10

Polka II, 2020

Warszawa 2021/03/10

Bronisław CHROMY (1925-2017)

Statuetka pamiątkowa - Orzeł

brąz; 12 x 9,5 x 2,5 cm.

Warszawa 2021/03/10

Zdzisław Nitka (ur. 1962)

Ptaki, 1997

Warszawa 2021/03/10

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Bez tytułu, 1962

Warszawa 2021/03/10

Bronisław CHROMY (1925-2017)

Warszawa 2021/03/10

Bronisław CHROMY (1925-2017)

Warszawa 2021/03/10

Tadeusz DĘBSKI (ur. 1950)

Kwiaty

Warszawa 2021/03/10

Dariusz MLĄCKI (ur. 1963)

Koperty z pieczęcią, 2020

Warszawa 2021/03/10

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

Warszawa 2021/03/10

Konrad Ziółkowski (ur. 1981)

Asyn I, 2019

Warszawa 2021/03/10

Piotr KOTLICKI (ur. 1972)

Warszawa 2021/03/10

Rafał Olbiński (ur. 1943)

Pokój z widokiem

Warszawa 2021/03/10

Michał KULIGOWSKI (ur. 1972)

Cinque Solar 5, 2004/5

Warszawa 2021/03/10

Protagonista, 2017

Warszawa 2021/03/10

Alfred ABERDAM (1894-1963)

Scena w Karczmie

Warszawa 2021/03/10

Warszawa 2021/03/10

Lettre a Malevitz, 1985

Warszawa 2021/03/10

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Bez tytułu, 2000

Warszawa 2021/03/10

Akt, 1984

Warszawa 2021/03/10

Zjawa eko, 2021

Warszawa 2021/03/10

Żongler, 1986

Warszawa 2021/03/10

Witold SKULICZ (1926-2009)

Ognisty ptak, 1985

Warszawa 2021/03/10

Maciej ŻWINIS (1926-2010)

Wielki ptak, 2005

Warszawa 2021/03/10

Igor MITORAJ (1944-1914)

Perseusz

Warszawa 2021/03/10

Paweł KAŁUŻYŃSKI (ur. 1979)

Superman, 2009

Warszawa 2021/03/10

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

Parnas

Warszawa 2021/03/10

Bronisław CHROMY (1925-2017)

Warszawa 2021/03/10

Bronisław CHROMY (1925-2017)

Warszawa 2021/03/10

Bronisław CHROMY (1925-2017)

Sowa

Warszawa 2021/03/10

Danuta WESTRYCH (1955-2014)

Bez tytułu, 1986

Warszawa 2021/03/10

Józef SKROBIŃSKI (1910-1979)

Spotkanie na szczycie

Warszawa 2021/03/10

Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)

Solo 2, 2004

Warszawa 2021/03/10

Grupa TWOŻYWO (Pinokio)

Warszawa 2021/03/10

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

Warszawa 2021/03/10

Leszek RÓZGA (1924-2015)

Pejzaż wiosenny z drogą, 1977

Warszawa 2021/03/10

Videolit III, 1990

Warszawa 2021/03/10

Tadeusz ZLAMAL (1932-2018)

Warszawa 2021/03/10

Marzenie, 1993

Warszawa 2021/03/10

Wiktor ZIN (1925-2007)

Brama

Warszawa 2021/03/10

Andrzej FOGTT (ur. 1950)

    Limit ceny