2. Aukcja Rzeźby i Form Przestrzennych – 26 kwietnia 2021 r. godz. 19:30

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z katalogiem i udziału w 2. Aukcji Rzeźby i Form Przestrzennych, która odbędzie się 26 kwietnia 2021 r. o godz. 19:30. Rekomendujemy także możliwość licytacji on-line w czasie rzeczywistym na platformie internetowej onebid.pl

Niebieskie zeszyty, 2021

technika mieszana, płyta, 26 x 26 x 26 cm, sygn. w środku kubika: Piotr Woroniec jr

Cena wywoławcza: 500

proj. Maria VELTUZEN-NAGRABECKA (ur. 1942)

Para form szklanych

szkło ręcznie formowane, barwione w masie; wys. 61 cm i wys. 54 cm.

Grażyna Katarzyna PŁOCICA (ur. 1952)

Para wazonów

ceramika szkliwiona; wys. 18 cm, średn. 20 cm i wys. 15 cm, średn. 16 cm; sygn. na spodzie PK (inicjał wiązany antytetycznie).

Sowa duża, 2021

ceramika angobowana, szkliwiona i złocona oraz platynowana, 35 x 25 x 20 cm, 6/30, sygn. na spodzie, seria limitowana

Cena wywoławcza: 900

Edmund MOLSKI (ur. 1942)

Plakieta - Znak zodiaku

ceramika szkliwiona; malowana ręcznie; 29 x 18 x 8 cm.

Anna KAMIEŃSKA-ŁAPIŃSKA (1932-2007)

Forma przestrzenna

ceramika szkliwiona; 18 x 20 x 13 cm.

Antonina LORYŚ, XX / XXI w.

Pingwin

biskwit; 26 x 28 x 10 cm; stan zachowania: niewielka szczerba z tyłu.

Cena wywoławcza: 100

Stanisław MOŻDŻEŃ (ur. 1938)

Forma Ceramiczna

ceramika; wys. 19 cm; stan zachowania: ubytek jednego z rogów formy.

Konrad Ziółkowski (ur. 1981)

Lorelei, z cyklu: Popiersia postkubistyczne-Lorelei, 2010

żywica, gips; wymiary podstawy: 37cm x 23cm, wysokość 60 cm.

Cena wywoławcza: 1800

Złota geometria, 2021

technika mieszana (drewno, szlagmetal, pianka poliuretanowa), płótno, 30 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 600

Kobieta w fotelu

brąz; 14 x 7 x 4 cm.

Barbara LEONIAK (ur. 1950)

Forma przestrzenna

brąz patynowany; 9 x 16 x 9 cm; sygn. z tyłu: LEONIAK.

Autor nieokreślony, XX w.

Figurka "Kot"

brąz patynowany; 6 x 14 x 9 cm; Europa Zachodnia (?), 1 poł. XX w.

Wiktoria CZECHOWSKA-ANTONIEWSKA (ur. 1929)

Władysław Reymont

brąz; 25 x 20,5 cm; sygn. l. d.: WCA.

Jean-Baptiste CARPEAUX (1827-1875)

Popiersie młodego rybaka (Uśmiechnięty Neapolitańczyk)

brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 48,5 cm, szer. 28,5 cm, głęb. 25,5 cm. Francja, 3 ćw. XIX w., odlew XX w.

Ludwik SANDECKI (1951-2014)

Postać, 1996

drewno; wys. 41 cm; sygn. i dat. na spodzie: SANDECKI LUDWIK 1996 (ryta).

Wanda WOLF (ur. 1959)

Kuropatwy 2021

ręcznie formowany szamot, wypalony w temp. 1250 ; wym. kompozycji: 30cm x 20cm x 11cm , sygn. i dat. na spodzie: WWolf 21 (każda).

Na ławeczce

ceramika; 13 x 21 x 11 cm; sygn z tyłu: AKŁ (inicjał wiązany); na spodzie stempel wywozowy (?) z Muzeum Narodowego w Warszawie.

Janina KARCZEWSKA-KONIECZNA, XX w.

Tancerka

brąz, kamienna podstawa; wys. z podstawą: 29 cm.

Antoni Janusz PASTWA (ur. 1944)

Wenus, 1988

ceramika; 20 x 20 cm; sygn. i dat. na spodzie: Pastwa / 88.

Cena wywoławcza: 3900

Włodziemrz KROCHMAT, XX / XXI w.

Para główek, 1983

ceramika szkliwiona; wys. 12 cm (każda); sygn. i dat. WK83; stan zachowania: niewielka szczerba.

Marek ZALEWSKI (ur. 1953)

Akt męski

brąz; wys. 37,5 cm; sygn. na stopie: MZ.

Autor nieokreślony, XX w.

Polski olimpijczyk

brąz patynowany, marmur; wys. 24,5 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 6,2 cm. Polska, lata 30. XX w.

Autor nieokreślony, XX w.

Figurka "Marszałek Józef Piłsudski"

brąz patynowany; wys. 24 cm; sygn wewnątrz plinty: - R - Polska, 1 poł. XX w.

Tors, 2021

drewno lipowe, 22 x 9,6 x 7,2 cm, sygn. na spodzie: Mihran 2021

Cena wywoławcza: 1000

Dreamer, 2020

akryl, sklejka drewniana, 70 x 38 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 600

Ewa WALCZAK, XX / XXI w.

Ręka

ceramika malowana; wys. 25 cm.

Cena wywoławcza: 100

Adolf RYSZKA (1935-1995)

Para plakiet - Sen córki (1973) oraz Uwolniona I z cyklu: Złudzenia (1970)

brąz patynowany; 11 x 11,5 cm, 19 x 17 cm; obie plakiety z nalepkami, jedna z nich z napisem: "THE DAUGHTER'S DREAM" / 1973 BRONZ 175 x 195 mm /"SEN CÓRKI" / ADOLF RYSZKA.

Misa ceramiczna

ceramika autorska; 27 x 51 x 38 cm.

Wincenty CHOREMBALSKI (1890-1960)

W kąpieli, 1926

ceramika; wys. 22 cm; sygn. na plincie, w masie: E. Win. CHOREMBALSKI / 15/III 26 r. (ryte w masie); stan zachowania: rzeźba po naprawie podstawy i nogi przedstawionej postaci.

Plakieta z Chopinem

brąz; średn. ok. 12 cm.

Autor nieokreślony, XX w.

Figurka "Pies"

żeliwo patynowane na czarno; 9 x 22 x 9 cm; wewnątrz sygn.: KASLI / 1985 (cyrylicą); Rosja, KASLI (odlewnia zał. 1747), XX w.

Bogusław Zen (ur. 1963)

Sowa, 2019

granit czerwony, ok. 32 x 27 x 15 cm, sygn. na odwrocie: Zen

Cena wywoławcza: 1400

Tomasz KURAN (ur. 1971)

Tukan, 2019

drewno lakierowane, sygn. na podstawce: T. Kuran

Cena wywoławcza: 1500

Swan, 2021

brąz, marmur, ok. 11 x 20 x 13 cm, sygn.

Cena wywoławcza: 600

Piotr SZWABE vel PISZ (ur. 1975)

Polonicus Ikarus, 2021

drewno, farba ftalowa, 70 x 40 cm, sygn. na spodzie prawej nogi: pisz 21

Cena wywoławcza: 800

Wanda WOLF (ur. 1959)

Bliskość, 2021

ceramika wypalana w technice Naked Raku, szkliwiona punktowo; 12,5 x 10 x 7 cm (wymiar całej grupy).

Irena LIPSKA-ZWORSKA (ur. 1931), Misa i 5 form ceramicznych

Misa i 5 form ceramicznych

ceramika szkliwiona; 7 x 20 x 16 cm; na spodzie inicjał wiązany: ILZ (ryte w masie).

Złodziej osobowości, 2021

glina rzeźbiarska, wypalona, surowa, wys. ok 23 cm, szer. ok. 19 cm, podstawa: 11,5 x 11,5 cm, sygn. na spodzie: EM 21

Warszawa 2021/04/26

Niebieskie zeszyty, 2021

Warszawa 2021/04/26

Para form szklanych

Warszawa 2021/04/26

Para wazonów

Warszawa 2021/04/26

Sowa duża, 2021

Warszawa 2021/04/26

Edmund MOLSKI (ur. 1942)

Plakieta - Znak zodiaku

Warszawa 2021/04/26

Forma przestrzenna

Warszawa 2021/04/26

Antonina LORYŚ

Pingwin

Warszawa 2021/04/26

Stanisław MOŻDŻEŃ (ur. 1938)

Forma Ceramiczna

Warszawa 2021/04/26

Konrad Ziółkowski (ur. 1981)

Warszawa 2021/04/26

Złota geometria, 2021

Warszawa 2021/04/26

Kobieta w fotelu

brąz; 14 x 7 x 4 cm.

Warszawa 2021/04/26

Barbara LEONIAK (ur. 1950)

Forma przestrzenna

Warszawa 2021/04/26

Autor nieokreślony, XX w.

Figurka "Kot"

Warszawa 2021/04/26

Władysław Reymont

Warszawa 2021/04/26

Warszawa 2021/04/26

Ludwik SANDECKI (1951-2014)

Postać, 1996

Warszawa 2021/04/26

Wanda WOLF (ur. 1959)

Kuropatwy 2021

Warszawa 2021/04/26

Na ławeczce

Warszawa 2021/04/26

Tancerka

Warszawa 2021/04/26

Wenus, 1988

Warszawa 2021/04/26

Włodziemrz KROCHMAT

Para główek, 1983

Warszawa 2021/04/26

Marek ZALEWSKI (ur. 1953)

Akt męski

Warszawa 2021/04/26

Autor nieokreślony, XX w.

Polski olimpijczyk

Warszawa 2021/04/26

Autor nieokreślony, XX w.

Warszawa 2021/04/26

Tors, 2021

Warszawa 2021/04/26

Dreamer, 2020

Warszawa 2021/04/26

Ewa WALCZAK

Ręka

Warszawa 2021/04/26

Adolf RYSZKA (1935-1995)

Warszawa 2021/04/26

Misa ceramiczna

Warszawa 2021/04/26

W kąpieli, 1926

Warszawa 2021/04/26

Plakieta z Chopinem

brąz; średn. ok. 12 cm.

Warszawa 2021/04/26

Autor nieokreślony

Figurka "Pies"

Warszawa 2021/04/26

Bogusław Zen (ur. 1963)

Sowa, 2019

Warszawa 2021/04/26

Tomasz KURAN (ur. 1971)

Tukan, 2019

Warszawa 2021/04/26

Swan, 2021

Warszawa 2021/04/26

Polonicus Ikarus, 2021

Warszawa 2021/04/26

Wanda WOLF (ur. 1959)

Bliskość, 2021

Warszawa 2021/04/26

Irena LIPSKA-ZWORSKA (ur. 1931)

Misa i 5 form ceramicznych

Warszawa 2021/04/26

Złodziej osobowości, 2021

    Limit ceny