2. Aukcja Kolekcji Designu – 18 sierpnia 2021 r. godz. 19:30

Serdecznie zapraszamy na kolejną aukcję w Pragalerii, która odbędzie się 18 sierpnia, o godz. 19:30.

Wszystkie prezentowane w katalogu pozycje są dostępne do obejrzenia “na żywo” w siedzibie galerii. Zachęcamy również do kontaktu i zadawania wszelkich pytań na temat stanu zachowania obiektów. Z przyjemności przekażemy pełne informacje oraz prześlemy dodatkowe zdjęcia interesujących Państwa pozycji. Jak zwykle, przygotowaliśmy również WIRTUALNY SPACER po wystawie przedaukcyjnej, który będzie dostępny już wkrótce. Dzięki wirtualnemu zwiedzaniu będziecie Państwo mogli sprawdzić dyspozycję przedmiotów we wnętrzu.

KATALOG NA ONEBID

Figurka "Sarna" - proj. Lubomir TOMASZEWSKI (1923-2018)

porcelana szkliwiona, natrysk; 13 x 19 x 12 cm; sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND i wypis: C-127-485; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, projekt z 1956 roku, lata 60. XX w. Por.: Barbara Banaś, Polski new look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60., Wrocław 2011, s. 72.

Świecznik - firma Rosenthal

porcelana biała, szkliwiona, dekorowana kalką; 19 x 35 x 12 cm; sygn. na spodzie: skrzyżowane róże / Rosenthal / Germany / - oraz wycisk: 872; Niemcy, firma Rosenthal, l. 40. XX w.

Wazon - proj. Józef GÓRSKI (ur. 1941)

szkło warstwowe, brązowo-żółte i granatowe, pienione; wys. 22 cm; HSG "Tarnów" w Tarnowie, l. 60. - 70. XX w. Stan zachowania: znaczne szczerby na wylewie, wylew skrócony (?).

Patera dekoracyjna - Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku

fajans malowany, szkliwiony; 5 x 29,5 x 29,5 cm; sygn.: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905, 5741, mal. J. Kedelarska (?); Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.

Komplet do grzanego wina "Jaś" - proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

w składzie: dzban: 21 x 17 x 13 cm, 6 kubeczków: wys. 7,5 cm, średn. 7,5 cm; porcelit szkliwiony; sygn. na spodzie: Mi Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 70. XX w.

Popielnica gabinetowa - proj. Zofia PRZYBYSZEWSKA (1901-1966)

porcelana, natrysk, szkliwienie; 6 x 17 x 17 cm; sygn. na spodzie: W / WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej "Wałbrzych" w Wałbrzychu, 3. ćw. XX w. Stan zachowania: niewielkie otarcia wewnątrz.

4 talerzyki deserowe oraz patera na ciasto

zestaw dobierany w tej samej malaturze; 1. fajans ręcznie malowany, szkliwiony; średn. ok 18 cm; sygn. na spodzie: lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND oraz numer; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.; stan zachowania: przetarcia całej powierzchni malatury jednego z talerzyków - znacznie jaśniejsze kolory. 2. Patera z zestawu do ciasta - proj. Elżbieta PIWEK-BIAŁOBORSKA (1922-1989); wzór nr 186; fajans malowany podszkliwnie; 4 x 31,5 x 28,5 cm; sygn. na spodzie: Zakłady Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 oraz numer: 5010 / mal. D. Lewandowska; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 50. - 60. XX w. stan zachowania: krakelulura zabarwiona.

Figurka "Byk" - proj. Wincenty POTACKI (1904-2001)

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 13,5 cm, szer. 6 cm, dł. 22 cm; sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND oraz dwa stemple m.in. C-108 – 54 ; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, l. 60. XX w. Stan: niewielkie uszczerbienie na tylnej nodze, otarcia, mikro ubytki malatury.

Owocarka "Migdały" - proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

szkło prasowane, barwione w masie; wys.: 20,5 cm, średnica: 20 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 2. poł. XX w.

Talerz dekoracyjny "Telewizor" - projekt formy: Kazimierz KOWALSKI (1931 - 1999), dekoracji: Lucyna KOWALSKA (1930-2006)

porcelit, dekoracja reliefowa, szkliwa barwne, lśniące i matowe, średnica: ok. 37,5 cm; pieczęć fabryki, ręcznie: "MetalChem" Gliwice; Polska, Tułowice, Fabryka Porcelany i Porcelitu, lata 60-70. XX w.

Elementy serwisu do kawy – Zakłady Porcelany Stołowej “Wałbrzych”

w składzie dzbanek z pokrywką: 21,5 x 21 x 9,5 cm, 2 filiżanki (dodatkowo 2 filiżanki: jedna uszkodzona, druga z niewielką szczerbą): wys. 6,5 cm, średn. 6,5 cm cukiernica z pokrywką wys. 9 cm, średn. 7,5 cm; porcelana biała, szkliwiona, natrysk; sygn. na spodzie: WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND oraz wyciski lub wypisy farbą; Zakłady Porcelany Stołowej “Wałbrzych” w Wałbrzychu, l. 60. – 70. XX w.

Żardiniera art déco - Huta Szkła Gospodarczego "Hortensja"

szkło lane, barwione w masie na rozalinowo, prasowane; 11 x 26 x 11 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Hortensja" w Piotrkowie Trybunalskim, 2 tercja XX w.

Wazon "Chusta"

szkło barwione w masie na czerwono i czarno; wys. 20 cm; Polska, Huta Szkła w Kośnie (?), 3. tercja XX w.

Wazon - proj. Stefan SADOWSKI (ur. 1941)

szkło barwione w masie, warstwowe, ręcznie formowane; wys. 42,5 cm; Polska, Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, l. 70. XX w. Stan zachowania: wewnątrz osad, minimalna szczerba na wylewie.

Cena: 250

Serwis do kawy "Milo" na 5 osób

porcelit, szkliwo, złocenia, dekoracja w formie tamponażu; wym: 5 filiżanek: wys.7,3 cm;5 spodków: śr.14 cm; dzbanek: wys.20 cm; mlecznik: wys.10 cm; cukiernica: wys. 7,5 cm. sygn.: Chodzież/Made in Poland; Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w

Talerz dekoracyjny - Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku

fajans malowany, szkliwiony; 30 cm; sygn.: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905, 3044; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.

Wazon W-105 - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

porcelit, szkliwo zaciekowe; wys. 23 cm; sygn.: Mi / Mirostowice 130 Mirostowice; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60. / 70. XX w.

Figurka "Jamnik" - Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

porcelit malowany, szkliwiony; 13,5 x 22 x 7 cm; sygn. na spodzie: P w wieńcu z napisem CHODZIEŻ/ MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu Stołowego "Chodzież" w Chodzieży, l. 50. XX w.

Wazon w stylu art deco

szkło barwione w masie na miodowo; wys. 19,5 cm; Czechy, w typie wyrobów firmy Moser (?), 2. tercja XX w.

Owocarka - Huta Szkła "Zawiercie"

szkło ołowiowe; wys. 19 cm, średn. 21,6 cm; projekt Janusza Robaszewskiego dla HSK "Violetta" w Stroniu Śląskim, byc może wykonane w hucie szkła w Zawierciu jako praca zlecona, XX / XXI w.

Wazon - Huta Szkła "Tarnowiec"

szkło warstwowe, mleczne i przeźroczyste; wym: 35 x 11,8 cm; Huta Szkła "Tarnowiec", 3.tercja XX w.

Wazon - "Tańce polskie" - Zbójnicki - Zakłady Porcelany i Porcelitu "Chodzież"

porcelana biała, szkliwiona, dekorwana kalką; wys. 21 cm; sygn. na spodzie: C w trójkącie / Chodzież / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu "Chodzież" w Chodzieży, 3. ćw. XX w.

Przycisk do papieru

szkło warstwowe; wys. 14 cm; stan zachowania: rysy użytkowe.

Cena: 50

Taca z zestawu dla palacza - Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; 21,5 x 15 cm; sygn. na spodzie znakiem wytwórni: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewol. 1905 oraz 5054 / D. L.; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, l. 50. - 60. XX w. Wzór 229, proj. Jan Sowiński z 1958 r.

Flakon "Spirelli" - Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice"

szkło sodowe, prasowane, barwione w masie; wys. 12 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej Zachowana oryginalna nalepka.

Cena: 50

Serwis Ira na 6 osób - proj. Józef WRZESIEŃ (1930-2007)

porcelit dekorowany, szkliwiony, złocenia; w składzie dzbanek z pokrywką - wys. 21,5 cm, mlecznik - wys. 9 cm, cukiernica z pokrywką - wys. 9 cm, 6 filiżanek - wys. 6 cm i 6 spodków - średn. - 14 cm; sygn. na spodzie: P w wieńcu / ChODZIEŻ / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, 3. tercja XX w.

Talerz dekoracyjny "Bohaterom Warszawy 1939-1945" - proj. J. ZAREMBA - Wawel

porcelana szkliwiona, złocenia, srebrzenia, farba; średn. 32 cm; sygn. drukiem zielonym: litera W, niżej: Wawel/ MADE IN/ POLAND / 1; Wałbrzych, Fabryka Porcelany Stołowej "Wawel" (dawn. Karl Krister Porzellanmanufaktur, zał. 1831), proj. z roku 1970, 4. ćw. XX w. Por.: Irena Gatys, Roman Gatys, Wzornictwo przemysłowe fabryki porcelany Krister - Wawel - Kristoff w Wałbrzychu, Nakło Śląśkie, 2015, s. 191.

Wazon "Róże" - Huta Laura

szkło prasowane, barwione; wys. 21,5 cm; Huta Laura, lata 70. XX w.

Plakieta "Walka ze smokiem"

ceramika szkliwiona, szkliwiona; 17 x 16,5 cm; Kraków, 2 poł. XX w.

Figurka "Kot siedzący" - proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006)

porcelana szkliwiona, dekorowana natryskiem; 16,5 x 4,5 x 5 cm; niesygn., projekt z roku 1956. Stan zachowania: niewielkie otarcia.

Misa "Asteroid" - proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

szkło prasowane; wys. 11 cm, średn. 26,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, proj. ok. 1975 roku, l. 70. XX w.

Cukiernica "Migdały" - proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

szkło prasowane, barwione w masie; wys. 12,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 2. poł. XX w.

Cena: 50

Kompozycja szklana

szkło barwione w masie; średn. 36,5 cm; Huta Szkła w Chorzowie, 4 ćw. XX w.

Wazon ceramiczny i karafka

1. Wazon - ceramika szkliwiona; 19,5 x 9 x 9 cm; 2. Karafka - ceramika szkliwiona; 23 x 12 x 10 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XX w.

Cena: 50

Wazon "Kora" - Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Rękodzieło"

ceramika szkliwiona; wys. 36 cm. na spodzie papierowa metka: "Rękodzieło" / Sp-nia Pracy Przem. Lud.I Art. / Tomaszów Maz. / Artykuł Kora / Symb. 18-156/74; Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Rękodzieło", Tomaszów Mazowiecki, 3. tercja XX w. Stan zachowania: niewielkie ubytki przy podstawie i na korpusie.

Wazon W-107 - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych

porcelit, szkliwo zaciekowe; 21,5 x 11 x 8 cm; sygn.: Mi / Mirostowice 130Mirostowice; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w.

Popielniczka - Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice"

porcelit szkliwiony; 4 x 13 x 11 cm; sygn. na spodzie: [znak wytwórni] / TUŁOWICE / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice" w Tułowicach, l. 60. XX w.

Ikebana naścienna - Fabryka Naczyń Kamionkowych, Bochnia

kamionka szkliwiona, 21 x 8 cm; Fabryka Naczyń Kamionkowych, Bochnia lata 60. XX w.

Cena: 50

Wieko od kasety na przybory malarskie - Regina ALEKSANDROWICZ

bakelit; wys. 12 cm, szer. 22 cm, głęb. 23 cm; na wieku napis: RAK /FABRYCZNY SKŁAD PAPIERU / R. ALEKSANDROWICZ / SYNOWIE / KRAKÓW / oddziały: / LWÓW / POZNAŃ / KATOWICE / BYDGOSZCZ; Polska, lata 20. - 30. XX w. Stan zachowania: niewielkie odpryski.

Talerz "Trzech amigos"

porcelana biała, szkliwiona, natrysk wybierany średn.: 33 cm na spodzie oznaczenie W/ WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND; stan zachowania, talerz po naprawie pękniecia na krawędzi kołnierza.

Imbryk - Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; wys. 15 cm, szer. 22 cm; sygn. na spodzie: lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND oraz numer; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.; stan zachowania: ubytek na dziubku.

Wazon rock & roll - Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof"

porcelana biała, szkliwiona, dekorowana tamponażem; wys. 24 cm; sygn. na spodzie: W / Wawel / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, 3. tercja XX w.

Zestaw 4 (różnych) talerzyków z serii "Asteroid" - proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

szkło prasowane; średn. 13,5 cm, 16,5 cm, 17 cm, 19 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, proj. ok. 1975 roku, l. 70. XX w.

Kielich - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie na zielono, tonowane, ręcznie formowane; wys. 24,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.; na stopie zatopiony kartusz.

Para lampek w stylu art deco

metal chromowany, tworzywo sztuczne, szkło mleczne barwione na zielono; wys. ok. 19 cm (regulowana), średn. podstawy 12,5 cm; na spodzie stempel: M. ŻELEWSKI / Agnieszki 2 / KRAKÓW; lampy po renowacji elektryfikacji, istnieje możliwość zawieszenia ich jako kinkietów. Polska, Kraków, 2. tercja XX w.

Talerz dekoracyjny z dekoracją typu kora - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; średn. 24 cm; sygn: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewol. 1905 oraz Walczewska; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 50. / 60. XX w. Stan zachowania: niewielka szczerbka od spodu.

Cena: 250

Wazon - Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu

kamionka szkliwiona; wys. 25 cm; na spodzie metka; Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu, l. 70. XX w.

Sumak

wełna; wym. 38 x 32 cm; Polska, Cepelia (?), lata 50. XX w.

Cena: 50

Kufel "Zagłoba" - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych

ceramika szkliwiona; wys. 13 cm; sygn. na spodzie: Mi / MIROSTOWICE / 8; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, 3. tercja XX w.

Cena: 50

Wazon z serii "Nefre" - proj. Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948)

szkło w kolorze kobaltowym, przeźroczyste, barwione w masie, warstwowe; wys. 14 cm; ZSA "Siemianowice" w Siemianowicach Ślaskich, filia HSG "Ząbkowice", l. 70. XX w. Stan zachowania: drobne zarysowania od użytkowania oraz rysa technologiczna na korpusie; Por.: Kolekcja szkła użytkowego Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu, red. Ewa Chmielewska, Paweł Dusza, s. 219, poz. kat. 544, il.: s. 323.

porcelit szkliwiony; 3 x 17 x 10,8 cm; sygn. na spodzie: [znak wytwórni] / TUŁOWICE / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice" w Tułowicach, l. 60. XX w.

Figurka "Pantera" - Połonne

porcelana, farby podszkliwnie i naszkliwne; wys.: 15,5 cm; na spodzie znak wytwórni; ZSRR, Ukraina, Połonne, po 1973.

Wazon art déco

szkło dymne z formy; wys. 19 cm; Polska, w typie Huta Szkła J. Stolle „Niemen” (?), lata 30. XX w. Stan zachowania: wewnątrz osad.

Talerz dekoracyjny - Ratusz w Poznaniu - Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu

porcelit szkliwiony, natrysk wybierany, złocenia; średn. 24,5 cm; na spodzie pieczęć wytwórni; Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 80. XX w.

Figurka "Łabędź królewski" - Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów"

porcelana szkliwiona, malowana; 16 x 13,5 x 5,5 cm; sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND oraz wypis: C-500-961 i wycisk: IWP; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, l. 60. XX w. Stan zachowania: niewielki odprysk na dziubku, niewielki otarcia malatury w tym na szczycie główki. Projekt przypisywany Hannie Orthwein lub Mieczysławowi Naruszewiczowi.

Bombonierka wzór nr 386 - Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; 12 x 17 x 9 cm; sygn. widoczny fragment numery i metka firmowa: FAJANS / Włocławek / I GAT / Cena / zł 30.00.; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w. Projekt z przed 1959 r. prawdopodobnie opracowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego; Por.: Piotr Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa, Włocławek 2008, s. 74, nr kat. 97. [177]. Stan zachowania: pokrywa dobierana

Popielniczka - proj. Wit PŁAŻEWSKI (1932-2004)

1958 r., wzór nr 305 fajans malowany, szkliwiony; 3,5 x 17 x 12 cm; sygn.: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905, fragment naklejki; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w.

Lampa sufitowa "Tykwa" - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych

proj. Adam SADULSKI (1934 - 2010); porcelit, szkliwa zaciekowe; wys. 26 cm, średn. klosza: 15,5 cm; sygn.: Mi / Mirostowice Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w.

Figurka / Lampa "Piesek" - Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”

porcealna szkliwiona; wys. 15 cm; sygn. na spodzie: Steatyt / ZB w dzbanie / Katowice / Ręcznie malowane; Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, 3. tercja XX w.

Patera dekoracyjna "Kapelusz" - Jan SOWIŃSKI (1911-1990)

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; średnica: 30 cm; sygn: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewol. 1905 ; proj. formy: Jan Sowiński, Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w., wzór z roku 1953, Por.: Piotr Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa, Włocławek 2008, s. 27, nr kat. 17. [27]; Barbara Banaś, Polski new look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60., Wrocław 2011, s. 165.

Wazonik iryzowany - Fabryki Porcelany "Bogucice"

porcelana biała, ręcznie malowana, szkliwo iryzowane; wys. 16 cm; sygn. na spodzie: B w wieńcu oraz wycisk: 5281; Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, lata 60. XX w.; stan zachowania: wewnątrz pęknięcie włosowate (uszkodzenie szkliwa).

Cukiernica

szkło rozalinowe, prasowane; wys. 12,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej (?), 2 poł. XX w.

Cena: 50

Wazonik brydżowy - ZPS "Karolina"

nr katalogowy formy: 208; porcelana natrysk, złocenie; wys. 11 cm; sygn. pieczęcią fabryki; ZPS "Karolina", Jaworzyna Śląska, lata 60 XX w.

Kielich - Wazon - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 28 cm; Krakowski Instytut Szkła, lata 70. XX w.

Para nawilżaczy powietrza "Motyl" - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych

porcelit szkliwiony; 13 x 28,5 x 5,5 cm (każdy); sygn. z tyłu, na korpusie: Mi; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 70. XX w.

Wazon W-104 - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych

porcelit, szkliwo zaciekowe; 12 x 15 x 10 cm; pieczęć fabryki; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w.

ceramika szkliwiona; wys. 21 cm; Ceramika krakowska, Milenium, 2 poł. XX w.

Cena: 50

Wazonik - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit szkliwiony; wys. 17 cm; sygn. na spodzie: dzban z wpisaną lierą P / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, l. 80. XX w.

Cena: 50

metal, dekoracja emaliowana, śr: 29,5 cm; Olkuska Fabryka Naczyń Emaliowanych (?), II poł. XX w.

Serwis do kawy na 6 osób - Zakłady Fajansu "Włocławek"

porcelana, ręcznie malowana, tamponaż, złocenia; dzbanek z pokrywką - wys. 24,5 cm - z dodatkowym oznaczeniem: ręcznie malowane MS ostrzeszów (złoty stempel), cukiernia - wys. 7 cm, 6 filiżanek - wys. 8 cm (mikro szczerba na jednej z nich); mlecznik - wys. 10,5 cm; 6 spodków - średn. 15 cm (jeden z małą szczerbą) oraz z dodatkowym oznaczeniem: ręcznie malowane MS ostrzeszów (złoty stempel); sygn. na spodzie: lilijka / WŁOCŁAWEK / PORCELANA / MADE IN POLAND; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 4 ćw. XX w.

Popielnica - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit szkliwiony; 4,5 x 18 x 18 cm; sygn. na spodzie dzban z dopiskiem PRUSZKÓW / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, 3 tercja XX w.

Cena: 50

Patera dekoracyjna

ceramika szkliwiona; wys. 12,5 cm; Spółdzielnia Rzemieślnicza Reflex (?), 3. tercja XX w.

Talerz dekoracyjny "Lilie" - Fabryki Porcelany "Bogucice"

porcelana biała, natrysk wybierany, złocenie; średn.: 30,5 cm; sygn. na spodzie: B w wieńcu / 5 / MADE IN POLAND oraz Ręcznie malowane / MELICH B.; Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, 3 tercja XX w.

Plakieta ceramiczna 3 sowy na gałęzi

ceramika szkliwiona; wym. 21 x 25 x 5 cm.

Wazon "Chusta" - Makora, Krosno

szkło barwione w masie na niebiesko oraz bezbarwne; wys. 37 x 28 x 26 cm; Makora, Krosno, 3. tercja XX w.

Wazonik -Zakłady Porcelany Stołowej "Lubiana"

porcelana biala, dekorowana kalką, szkliwiona; wys. 16 cm; Zakłady Porcelany Stołowej "Lubiana" w Łubianej, lata 70./80. XX w.

Cena: 50

Talerz dekoracyjny - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; średn. 36,5 cm; sygn. Zakłady Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905, mal. S. (?) Zajkowska; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 50. XX w. Stan zachowania: niewielkie odpryski na krawędzi kołnierza, zamalowane.

Cena: 250

Popielnica

szkło prasowane, bezbarwne, przeźroczyste; wys. 3 cm, średn. 12,5 cm.

Cena: 50

Wazon "Strawberry" - proj. Eryka Trzewik-Drost (ur. 1931)

szkło prasowane; wys. 25 cm; Huta Szkła "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, proj. z 1984 roku, 4 ćw. XX w.

Zestaw - karafka i 6 kieliszków - Huta Szkła "Hortensja"

szkło; karafka: wys. 22,5 cm, śr. 9 cm, kieliszki: wys. 7 cm, śr. 4,5 cm; Huta Szkła "Hortensja" w Piotrkowie Trybunalskim, l. 30. XX w. Zestaw dobierany.

Serwis do kawy “Helena / Millenium” dla 4 osób - proj. Edmund RUSZCZYŃSKI (1929-1997)

w składzie: dzbanek z pokrywką: 21,5 x 21 x 12 cm, cukiernica: 9 x 12 x 9,5 cm, mlecznik: 9 x 9,5 x 7 cm, 4 filiżanki: 6,5 x 10 x 7,5 cm, 4 spodki: 13 x 13 cm; porcelana biała, dekoracja z kalki i natrysku, szkliwiona, złocona; sygn. na spodzie zielenią: W / Wawel / MADE IN / POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej “Krzysztof” w Wałbrzychu, (projekt k. l. 50. XX w. ?), l. 60. XX w.

Wazon - Polskie Zjednoczone Fabryki Fajansu Włocławek

fajans malowany, szkliwiony; 15 x 15,3 cm; pieczęć wytwórni; Polskie Zjednoczone Fabryki Fajansu Włocławek, lata 1945-1955.

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; średn. 24 cm; sygn: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewol. 1905 oraz Walczewska; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 50. / 60. XX w. Stan zachowania: niedoszkliwienie kołnierza, niewielka szczerbka od spodu.

Cena: 250

Popielniczka, z kompletu do palenia - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans szkliwiony, ręcznie malowany (rozmazanie malatury – fabryczne), wys. 7 cm, średn. ok. 10 cm; sygn. Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewol. 1905; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 50. / 60. XX w.

Zestaw deserowy "Ryszard" - proj. Gabriela ŚLEŻEWSKA-HOFFMAN (ur. 1923)

porcelit szkliwiony, kobaltowy; talerzyki 15,5 x 14,5 cm, patery: 24 x 24 cm (każda); niesygnowany; proj. przed 1967 r., Zakłady Porcelitu Stołowego Pruszków, l. 70. - 80. XX w; stan zachowania: ślady użytkowania.

szkło barwione w masie na ciemno-granatowo i szkło przeźroczyste; wys. 25 cm; na spodzie, w masie szklanej: RGH [w domku]; Niemcy (?), Römische Glashütte (?), 2 poł. XX w.

Figurka "Pingwin" - Hollohaza

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; 16 x 10,5 x 6,5 cm; na spodzie znak wytwórni Hollohaza (słabo czytelny); Węgry, Hollohaza, l. 80. XX w.

Talerz dekoracyjny - Zakłady Porcelany Stołowej "Wałbrzych"

porcelana biała, szkliwiona, natrysk, złocenia; średn. 24,5 cm; sygn. na spodzie: W / WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND oraz LN (inicjał wiązany farbą); Zakłady Porcelany Stołowej "Wałbrzych" w Wałbrzychu, 3. ćw. XX w. Stan zachowania: liczne przetarcia

Figurka "Kotek siedzący" - proj. Zdana KOSICKA (1894-1972)

porcelana szkliwiona, dekoracja wybierana; 9,5 x 6 x 7,5 cm; na spodzie wypis: C-212-730 (farbą); projekt: IWP 1951-1954; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, l. 60. XX w. stan: otarcia natrysku, niewielka szczerbka, pomiędzy nóżkami.

Cena: 250

Tacka - Zakłady Fajansu "Włocławek"

proj. "Minex", 1961; wzór 482 fajans malowany; 2,8 x 26 x 12,4 cm; sygn.: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905, Hand painted, Made in Poland; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku lata 60. XX w.

Wazon - proj. Josef HOSPODKA

szkło warstwowe barwione w masie, przeźroczyste; wys. 27 cm; Czechosłowacja, Huta szkła Chŕibska, l. 70. XX w. Stan zachowania: niewielkie rysy użytkowe.

Talerz "Kołomyjka" z cyklu: "Tańce polskie" - Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów"

po 1963 r. porcelit, kalkomania, śred. 32,5 cm; sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / MADE / IN POLAND 4 oraz Totalizator sportowy; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie; 2 poł. XX w.

Sosjerka - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit szkliwiony; 8,5 x 21 x 9,5 cm; sygn. na spodzie: P w dzbanie; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, 3 tercja XX w.

Cena: 50

Koszyk - proj. Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948)

szkło barwione w masie na żółto-czerwono, tonowane, ręcznie formowane; 25 x 21 x 21 cm; HSA „Staszic” (filia HSG „Ząbkowice” z Dąbrowy Górniczej, l. 80. XX w.

Talerz okolicznościowy "550 lat Chodzieży"

porcelit szkliwiony, kalka; średn. 32 cm; na spodzie pieczęć wytwórni; Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 80. XX w.

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 24,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Figurka psa - Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt"

porcelana, malowana, szkliwiona; 15,5 x 20 x 7 cm; sygn. na lewej tylniej łapie: STEATYT / ZB [wpisane w dzban ] / Katowice; Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" Zygmunt Buksowicz, Katowice, 4 ćw. XX w. Stan zachowania: niewielkie wady fabryczne w malaturze.

Wazonik kulisty

porcelana biała, szkliwiona, dekorowana tamponażem; wys. 10 cm.

Cena: 50

Serwis do kawy na 12 osób - Zakład Porcelany Stołowej "Krzysztof"

porcelana biała, szkliwiona, dekorowana kalką; w składzie: dzbanek z pokrywką - wys. 24 cm, cukiernica z pokrywką - wys. 11,5 cm, mlecznik - wys. 9 cm; 12 filiżanek - wys. 7 cm, 12 spodków - średn. 14 cm; sygn. na spodzie: W / Wawel / MADE IN / POLAND; Zakład Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, 2 poł. XX w.

Talerzyk z motywem roślinnym ażurowy

z reliefowym przedstawieniem kwiatów, ceramika szkliwiona; średn. 20 cm; Polska (?), 2 poł. XX w.

Cena: 50

Bigośnica - waza - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit szkliwiony; 13,5 x 22 x 18 cm; sygn. na spodzie: P w dzbanie; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, 3 tercja XX w.

Cena: 50

Dwie filiżanki ze spodkami

ceramika szkliwiona; wys. filiżanki 5 cm, średn. spodka: 11 cm; Polska (?), 2 poł. XX w.

Cena: 50

Wazonik fioletowy

szkło prasowane, barwione w masie na fioletowo; wys. 20 cm.

Cena: 50

Serwis dla 2 osób (tete-a-tete) Villeroy Boch

ceramika szkliwiona, natrysk niebieski; dzbanek z pokrywką wys. 18 cm, cukiernica otwarta wys. 5 cm, mlecznik wys. 8,5 cm, filiżanka wys. 5 cm, spodek średn. 13 cm, taca owalna wym. 35 x 28,5 cm; sygn. na spodzie: uskrzydlona główka Hermesa z dwoma kaduceuszami, niżej w szyldzie: VILLEROY & BOCH, w półkolu z pętelkowaniem: BONN (brunatny stempel) oraz budowla z wieżą, niżej w kartuszu BONN / VILLEROY & BOCH / ALEMANIA (zielony stempel), na niektórych elementach wyciski numeryczne; Niemcy, Villeroy & Boch, 1 poł. XX w. (?); stan zachowania: liczne spękania szkliwa, zabrudzenia dzbanka.

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Świecznik - firma Rosenthal

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Wazon "Chusta"

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Wazon w stylu art deco

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Przycisk do papieru

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Wazon "Róże" - Huta Laura

Warszawa 2021/08/10

Plakieta "Walka ze smokiem"

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Kompozycja szklana

Warszawa 2021/08/10

Wazon ceramiczny i karafka

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Talerz "Trzech amigos"

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Para lampek w stylu art deco

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Sumak

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Figurka "Pantera" - Połonne

Warszawa 2021/08/10

Wazon art déco

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Cukiernica

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Patera dekoracyjna

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Popielnica

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Figurka "Pingwin" - Hollohaza

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Wazon - proj. Josef HOSPODKA

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Wazonik kulisty

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Warszawa 2021/08/10

Dwie filiżanki ze spodkami

Warszawa 2021/08/10

Wazonik fioletowy

Warszawa 2021/08/10

    Limit ceny