14. Aukcja z cyklu „Wnętrze Sztuki” – 24 maja 2022 r. godz. 19:30

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Aukcji „Wnętrza Sztuki” w Pragalerii, która odbędzie się 25 maja, o godz. 19.30.

Wszystkie prezentowane w katalogu pozycje są dostępne do obejrzenia “na żywo” w galerii przy ulicy Konopackiej 17 w Warszawie, po wcześniejszym umówieniu się.

Już od 16.05 zapraszamy na wystawę przedaukcyjną najbliższej 14. Aukcji „Wnętrze Sztuki”.
Aukcja odbędzie się już 25. maja o godzinie 19:30. Wiosenne „Wnętrze Sztuki” to przede wszystkim kolor w pracach najlepszych polskich i zagranicznych projektantek i projektantów oraz rzemieślniczek i rzemieślników.

Katalog aukcji udostępniamy na platformie aukcyjnej onebid.pl.

Zapraszamy!

Wazon - proj. Bogdan KUPCZYK (ur. 1934)

szkło sodowe, barwione w masie, wybarwienie płomieniste, prasowane; wys. 20 cm, śr. wlewu 7 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 60./70. XX w. Stan zachowania: niewielkie ubicie u podstawy.

Plakat filmowy "Ostatni etap" - proj. Tadeusz TREPKOWSKI (1914-1954)

offset, 84 cm x 59 cm; dodruk

Zestaw dwóch talerzy dekoracyjnych - Spółdzielnia "Kamionka" Łysa Góra

czerwona glinka; średn. 21 cm; wycisk na spodzie: ŁYSA GÓRA; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, poł. XX w.

Wazon - proj. Ludwik FERENZ (ur. 1945)

szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie; wys. 28,5 cm; Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju, lata 80. XX w.

Zestaw do kawy "Goplana" - proj. Wincenty POTACKI (1904-2001)

w składzie zestawu: dzbnek z porywką wys. 25 cm, cukiernica z pokrywką 12,5 cm, 4 filiżanki z spodkami wys. 7,5 cm, mlecznik z serwisu "London" (dobierany); porcelana biała, szkliwiona, szkliwo typu luster; sygn. podszkliwnie Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, lata 60. XX w. Stan zachowania: uruszenie na pokrywce cukiernicy, wada fabryczna na jednym ze spodków

Zestaw dwóch kufli - Instytut Szkła i Ceramiki w Krakowie

szkło sodowe, barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 20,2 cm i 22 cm; Krakowski Instytut Szkła; lata 70. XX w.

Wazon "Mimoza" - proj. Stanisław KOWALCZYK (ur. 1947) i Janusz KAZANECKI (1950-2021)

szkło sodowe, formowane ręcznie, barwione powierzchniowo tlenkami metali; wys. 29 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Hortensja", lata 70. XX w. stan zachowania: delikatne ukruszenie na rancie.

Wazon kręcony - Fabryki Porcelany "Bogucice"

porcelana, natrysk; 28,5 cm; pieczęć wytwórni i odręczny napis numeryczny; Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, lata 60. XX w. Stan zachowania: wadyprodukcyjne szkliwa.

Bombonierka "Kaczka" - Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice"

szkło sodowe, barwione w masie na kolor rosalinowy, prasowane; wys. 11,5 cm, dł. 18 cm, szer 10,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 3.tercja, XX w.

Zestaw do kawy "Opole" - proj. Kazimierz KOWALSKI (1931-1991)

zestaw składa się z dzbanka, mlecznika i cukiernicy; porcelit szkliwiony, złocony, kalka ceramiczna; wymiary - dzbanek wys. 26 cm, szer. 21 cm, cukiernica wys. 12 cm, mlecznik wys. 10,5 cm; na spodzie sygnatura podszkliwna: "P T" w wieńcu / TUŁOWICE / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice" w Tułowicach, 3. tercja XX w, wzór z 1961 r.

Cena: 50

Figurka "Dama z szalem" - Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”

porcelana, farby naszkliwne, wys.: 18,4 cm; sygnatura podszkliwna STEATYT / ZB / KATOWICE; Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, l. 70. XX w.

Cena: 50

Para paterek - Zakłady Fajansu "Koło"

fajans malowany podszkliwnie, szkliwiony; wys. 2,5 cm, 20 cm x 9,2 cm; sygn. podszkliwnie pieczęcią fabryki: KOŁO / FAJANS / JANPOL (SIANPOL?) / MADE IN POLAND / HAND PAINTED, na jednym wycisk 55/80; Zakłady Fajansu "Koło" w Kole, 3. tercja XX w.

Wazon - proj. Lucyna PIJACZEWSKA ?

szkło barwione w masie, warstwowe; wys. 31 cm. Huta Szkła „Sudety” lub Huta Szkła Artystycznego "Barbara", lata 70. XX w. W typie projektów Lucyny Pijaczewskiej.

Plakat filmowy "Viva Maria" - proj. Leszek HOŁDANOWICZ(ur. 1937), 1966

offset, 84 cm x 59 cm

Wazon "Cyntia" - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło sodowe, barwione w masie na kolor rubinowy, wys. 23 cm; Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju, lata 70.-80. XX w.

Komplet do kawy "Fryderyka" - ZPS "Wałbrzych"

porcelana, złocona, kalka ceramiczna; dzbanek, mlecznik, cukiernica, 6 filiżanek, 6 spodków; sygn. pieczątka W / WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND, ręczny wypis 20000-20 oraz pieczęć Zdob. St. Sroka platyną; Zakałdy Porcelany Stołowej "Wałbrzych" w Wałbrzychu, 3. tercja XX w.

Butla zielona - proj. Cwetan CACZEW

szkło sodowe, barwione w masie na kolor butelkowy, wolnoformowane; wys. 32 cm; Polska, lata 90. XX w.

Zestaw 2 popielniczek - Krakowski Instytut Szkła i Ceramiki

szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane; średn. 2,8 x 12,5 i 3 x 12 cm. Krakowski Instytut Szkła i Ceramiki, lata 70. XX w. Stan zachowania: na jasnej popielniczce rysa i kołnierzu.

Lampa stołowa - Huta Szkła Oświetleniowego w Białymstoku

szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie, stal niklowana, intalacja elektryczna; wys. 40 cm, śr. klosza 30 cm; Vitropol, Huta Szkła Oświetleniowego "Białystok" w Białymstoku, lata 70. XX w.

Para krzeseł "Swing" - proj. G. van Os, Van Os Culemborg

lakierowane drewno brzozowe, siedzisko z giętej sklejki, sztuczna skóra tłoczona we wzór tkaniny; 87 cm x 45 cm x 57 cm; Fabryka Mebli Van Os Culemborg, Holandia, projekt z 1951 roku, produkcja lata 50./60. XX w.; stan zachowania: krzesła w stanie oryginalnym, ślady użytkowania na elementach drewnianych, zabrudzenia skaju.

Zestaw dwóch butli - proj. Cwetan CACZEW

szkło sodowe, barwione w masie na kolor butelkowy, mąscone, wolnoformowane; wys. 31 cm i 29 cm; na jednej z butli naklejka producenta: DESIGN / C. CACZEW; Polska, lata 90. XX w.

Wazon - Huta Szkła Tarnowiec

szkło barwione w masie, warstwowe ręcznie formowane; wys. 22 cm. Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, lata 80. XX w. Stan zachowania: wady technologiczne.

Kilim grzebyczkowy "Łąka" - Elżbieta LESIAK-WĘGRZECKA

wełna; 100 x 210 cm; zachowana metka "ŁĄKA" / GOBELIN, WEŁNA 100% / WYKONANA W 1993 / AUTOR: / ELŻBIETA LESIAK-WĘDRZECKA; pracownia autorska, 1993 r

Patera na tort "Migdały"- proj. Eryka TRZEWIK - DROST (ur. 1931)

szkło sodowe, barwine w masie na kolor lazurowy, prasowane; wys. 12 cm, śr. 29 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", lata 70. XX w.

Owocarka "Migdały" - proj. Eryka TRZEWIK - DROST (ur. 1931)

szkło sodowe, prasowane, barwione w masie na kolor błękitny; wys. 20 cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w.

Talerz dekoracyjny - Wałbrzych

porcelana, kalka ceramiczna; śr. 24 cm; na spodzie: pieczątka WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND; Fabryka Porcelany "Wałbrzych", 3. tercja XX w.

Wazon - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie; wys. 37,5 cm; Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju, lata 80. XX w.

Butla kobaltowa - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)?

szkło sodowe, barwione w masie na kolor kobaltowy, napowietrzane; wys. 18,5 cm; Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju, lata 80. XX w.

Wazon ceramiczny - "La Musa" Ceramica di Palermo

czerwona glinka, malowana, szkliwiona; wys. 45 cm. na spodzie stepel: MADE IN / ITALY; La Musa Ceramiche di Palermo, Włochy; XX / XXI w.

Wazon tzw. Szpula - proj. Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948)?

szkło ręcznie formowane, barwione w masie na czerwono; wys. 36,7 cm; l. 70. XX w. Stan zachowania: wewnątrz osad.

Dzbanek - proj. FIEDOROWICZ

szkło barwione w masie, warstwowe, dekoracja optyczna, formowane ręcznie; 27,5 cm; Huta Szkła Artystycznego "Staszic" w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX w. Stan zachowania: niewielkie ślady użytkowania na spodzie.

Patera "Kratka" - proj. Ryszard SERWICKI

szkło sodowe, prasowane, barwione w masie na kolor czerwony; śr. 31 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.

Patera dekoracyjna z motywem kwiatowym - Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów

porcelana, natrysk, kalka; średn. 29 cm. sygn. na spodzie: Ć (w trójkącie) / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów, lata 60. / 70. XX w

Popielniczki "Rybka" - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit szkliwiony; dł. 13,5 cm; sygn. na spodzie: Dzban / PRUSZKÓW / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, lata 70. XX w.

Kufel - proj. Lucyna PIJACZEWSKA (1935-2019) ?

szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie, tonowane; wys. 19,5 cm; Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju, lata 80. XX w.

Plakat filmowy "Złoto Mackenny" - proj. Jacek NEUGEBAUER (1934-2021), 1970

offset, 84 cm x 59 cm; plakat po delikatnej interwencji konserwatora

Lustro w rzemieślniczej ramie - wyk. Jan CZERSKI, Cepelia

drewno, elementy metaloplastyczne, szkło; wymiary z ramą 50,5 cm x 36 cm; zachowana metka: Spółdzielcze Zrzeszenie Wytwórców / Przem. Lud. i Art. w Warszawie / Spółdzielnia Zrzeszona w Związku / "CEPELIA" / Wytwórca: Jan Czerski; warsztat rzemieślniczy, 1969 r.

Zestaw form dekoracynych - Tadeusz SZYMAŃSKI (1908 - 1976)

szkło sodowe, barwione pudrami, mącone, wolonoformowane; wys. 28, 21 i 12 cm; Huta "Wołomin", lata 70./80. XX w.

Wazon - Tadeusz SZYMAŃSKI (1908 - 1976)

szkło sodowe, barwione pudrami, mącone, wolnoformowane; wys. 35 cm; Huta "Wołomin", lata 70./80 XX w.

Wazon - Fabryka Fajansu "Włocławek" - realizacja projektu z lat 50. XX w.

ceramika, malowana, szkliwiona; wys. 32 cm; sygn. współczesna; Fabryka Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 2022 r. unikatowy wyrób współczesny, realizacja projektu z lat 50. XX w.

Cena: 350

Kabaret "Sahara" - proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

szkło prasowane; 25,5 x 24,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 3.tercja, XX w.

Paterka na tort "Migdały" - proj. Eryka TRZEWIK - DROST (ur. 1931)

szkło sodowe, prasowane, barwione w masie na kolor bursztynowy; wys. 18,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w.

Cena: 50

Patera - ZPPS "Chodzież"

porcelit szkliwiony, malowany natryskowo, natrysk wybierany; śr. 26 cm; sygn. podszkliwnie P w wieńcu / CHODZIEŻ / MADE IN / POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu Stołowego "Chodzież" w Chodzieży, lata 60. XX w. Stan zachowania: punktowe zarysowanie natrysku.

Plakat Filmowy "Romantyczna angielka" - proj. Hanna BODNAR (ur.1929), 1976

offset, 84 cm x 59 cm

Wazon i popielnica "Osiołek" - proj. Czesław ZUBER (ur. 1948)

szkło sodowe, barwione w masie na kolor rubinowy, formowane ręcznie; wys. ok 17 i 8 x 15 cm. Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju, lata 70. XX wieku.

Dzban - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie; wys. 22,5 cm; Huta Szkłą Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju, lata 80. XX w.

Dzban z medalionem - 75 KWK Gliwice

szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie; wys. 18 cm; Huta Szkła „Sudety” lub Huta Szkła Artystycznego "Barbara", lata 70. XX w.

Pokal - proj. Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948)

szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie, tonowane; wys. 19 cm; Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju, lata 80. XX w.

Stolik kawowy w stylu art-déco

buk, fornir brzozowy; 70 cm x 70 cm x 70 cm; Europa Zachodnia, I połowa XX w. Stan zachowania: oryginalny lakier, pojedyncze ubytki forniru na krawędziach mebla.

Patera ceramiczna - proj. Lisa LARSON (ur.1931)

kamionka, szkliwiona, malowana; średn. 21 cm. na spodzie znak wytwórni; Gustavsberg, Szwecja, lata 50. / 60. XX w.

Cena: 50

Zestaw czterech szklanek - proj. Wszewłod SARNECKI (ur. 1936)

szkło sodowe, barwione w masie na kolor lazurowy, formowane ręcznie, złocone; wys. 10 cm; Krośnieńskie Huty Szkła w Krośnie, lata 60./70. XX w. Stan zachowania: przetarcia złocenia.

Patera dekoracyjna - Spółdzielnia "Kamionka"

glinka szkliwiona, szkliwa zaciekowe; śr. 25 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w. Stan zachowania: rysy na powierzchni patery.

Wazon gliniany - proj. Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)?

glina malowana, szkliwiona; wys. 23 cm; Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego "kamionka" w Łysej Górze, lata 60. XX w. Stan zachowania: delikatne odpryski szkliwa

Kilim grzebyczkowy "Łąka" - U. MAZUREK

wełna; 75 cm x 58 cm; podpis na odwrociu: ŁĄKA / U. MAZUREK

Zestaw 1+5 tzw. "Jaskółka" - proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

szkło prasowane, barwione w masie na kolor bursztynowy; średn. 25,7 i 16 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 3. tercja XX w. Stan zachowania: rysy użytkowe.

szkło sodowe, prasowane, barwione w masie; wys. 20 cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w.

Zestaw trzech wazonów "Carola" - proj. Fritz KEUCHEL (1935-2019)

szkło prasowane; wys. 22,5, 30,8, 28,5 cm. Niemcy, Huta Szkła w Schwepnitz, (proj z 1968), lata 60. - 70. XX w.

Wazon porcelanowy - VEB Unterweißbach, Niemcy

porcelana szkliwiona, kalka, złocenia; 21,8 cm; sygnowane podszkliwnie: konorna / UNTER / WEIß / BACH; Fabryka Porcelany VEB Unterweißbach, NRD, lata 60./70. XX w.; sygnatura z lat 1958 - 1976.

Komplet do przystawek Asteroid - proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

szkło prasowane; duża salaterka (4 x 15 x 23 cm), 6 małych salaterek (3 x 10 x 15 cm); Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. Stan zachowania: wady produkcyjne typowe dla szkła prasowanego.

Cena: 50

Wazonik - proj. Henryk BARAN

porcelana szkliwiona, kalka ceramiczna, lustry; wys. 18,5 cm; sygn. podszkliwna: B; Zakłady Porcelany Stołowej "Bogucice" w Katowicach-Bogucicach, lata 60./70. XX w.

Patera dekoracyjna - Spółdzielnia "Kwiatogal"

porcelana malowana, średn.32 cm; na spodzie: zamalowana sygnatura wytwórni "Chodzież, pieczątka Spółdzielni "Kwiatogal"; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kwiatogal", lata 60. XX w.

Wazon i dzban z serii "Florida" - proj. H. Löffelhardt

szkło barwione w masie, pienione; 21,5 i 15 cm; Schott Zwiesel, Niemcy, lata 70. XX w.

Wazon - Huta Szkła Tarnowiec

szkło barwione w masie, warstwowe ręcznie formowane; wys.19 i 18 cm. Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, lata 80. XX w. Stan zachowania: wady technologiczne.

Zestaw trzech wazoników - Huta Szkła "Prądniczanka"

szkło sodowe, barwione w masie na kolor kobaltowy i transparentne, parsowane; wys. 12 cm, 15 cm i 15 cm; Huta Szkła Prądniczanka w Krakowie, lata 70. XX w.

Wazon - proj. Zbigniew HORBOWY (1935 - 2019 )?

szkło barwione w masie na kolor kobaltowy; wys. 32 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej?, lata 70. XX w. Stan zachowania: wewnątrz osad.

Zestaw ceramiki - Scheurich

ceramika malowana, szkliwona; wys. 34,5 cm; na spodzie naklejka producenta i wyciski numeryczne oraz wycisk: W.GERMANY' Niemcy, 3.tercja XX w.

Zestaw pater "Rotor" - proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

szkło sodowe, prasowane, malowane nawierzchniowo; śr. 23,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Zabkowice" w Dąbrowie Górniczej, wzór z lat 70. XX w. Stan zachowania: punktowe uszkodzenia wartwy malatury.

Plakat Filmowy "Świątynia diabła" - proj. Tomasz RUMIŃSKI (1930-1982), 1971

Patera na nodze

szkło barwione w masie na kolor kobaltowy, wys. 10 cm. średn. 31 cm. Polska, 3.tercja XX . Stan zachowania: wady masy.

Cena: 50

Zestaw 5 talerzyków deserowych z serwisu "Opole" - proj. Kazimierz KOWALSKI (1931-1991)

porcelit szkliwiony, malowany naszkliwnie; śr. 17 cm; sygn. złotem naszkliwnie PT w wieńcu / TUŁOWICE / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice" w Tułowicach, lata 60. XX wieku, wzór z 1961.

Patera dekoracyjna

szkło pienione, ręcznie dekorowane; średn. 32 cm.

Naczynie na ryby - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; 8,5 x 23 x 15 cm; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 3. tercja XX w.

Wazon wzór nr 661 - Zakłady Fajansu "Koło"

fajans szkliwiony, malowany, szkliwo zaciekowe; wys. 27,5 cm; na spodzie wycisk: KOŁO / 661; Zakłady Fajansu "Koło" w Kole, lata 60. XX w. Stan zachowania: odprysk szkliwa przy wlewie.

Figurka "Woltyżerka" - Royal Dux

porcelana, 36 x 28 cm; Czechosłowacja, Royal Dux, 3 tercja, XX w.

Zestaw dzbanów - Huta Szkła Tarnowiec

szkło barwione w masie, warstwowe ręcznie formowane; wys. 40 cm. Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, lata 80. XX w. Stan zachowania: wady technologiczne.

Wazon - proj. proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

szkło barwione, warstwowe; 29,2 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX w. Stan zachowania: ukruszenie na zewnętrznym rancie.

Para wazonów - proj. Zbigniew HORBOWY (1935 - 2019 )

szkło sodowe, barwione w masie, warstwowe, formowane ręcznie; wys. 19,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej, lata 70. XX w.

szkło barwione w masie; wys. 31,2 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej?, lata 70. XX w.

Zestaw 2 kielichów dekoracyjnych - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło sodowe barwione w masie na kolor rubinowy, ręcznie formowane, z bąblekami powietrza; wys. 30,5 cm. Huta Szkła „Sudety” lub Huta Szkła Artystycznego "Barbara", 3. ćw. XX w. Stan zachowania: niewielkie zarysowania na czarze, wewnątrz wlewu odprysk.

Wazon - proj. Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948)?

szkło barwione w masie, cieniowane, warstwowe; wys. 28,5 cm; Huta Szkła Artystycznego "Staszic" w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX w. Stan zachowania: na rancie wady produkcyjne.

Dzbanek z serwisu "Anna" - proj. Wincenty Potacki, 197 r.

porcelana, natrysk, złocenia; wys. 20 cm. sygnowane podszkliwnie: Ć (w trójkącie) / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów", 3. tercja XX w. Stan zachowania: prztarcia złoceń, osad.

Wazon - proj. Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948)

szkło sodowe, barwione w masie; wys. 28,5 cm; na brzuściu naklejka huty; Huta Szkła Artystycznego "Staszic" w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX w. Stan zachowania: szczerbki na rancie.

Wazon - proj. Wiesław SAWCZUK (1933-1999)

szkło sodowe, barwione pudrami, mącone, formowane ręcznie; wys. 27 cm; Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka" w Łysej Górze, lata 80. XX w.;

Zestaw naczyń - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

porcelit szkliwiony; w skład zestawu wchodzą: wazon W-129 - wys. 20 cm; świecznik N001 - wys. 17 cm. 6 kubków "Zośka" - wys. 9,6 cm. na spodzie pieczątka: Mi / Mirostowice; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, 3. tercja XX w.

Figurka "Sarenka" - Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

porcelit malowany, szkliwiony; 10 x 12 x 7 cm; sygn. P w wieńcu / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 70. XX w. Stan zachowania: wad szkliwienia, przytate ucho.

Wazon - Huta "Laura"

szkło barwione; 35,5 cm. Huta "Laura", Tarnów, l. 70. XX w.

Dwa kubki - Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów"

porcelana szkliwiona, kalka ceramiczna, złocenia; sygnowane podszkliwnie: Ć (w trójkącie) / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów", 3. tercja XX w.

Wazon - Fabrika Stakla "Prokuplje", Jugosławia

szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie; wys. 41 cm; Fabrika Stakla "Prokuplje", Jugosławia, lata 70. XX w.;

szkło barwione, cieniowane, antico; wys. 36,2 i 31,5 cm. Huta "Barbara" w Polanicy Zdrój, lata 80. XX w. Stan zachowania: na wyższym ukruszenie na rancie.

Plakieta dekoracyjna "Sowa" - Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" ?

szkło sodowe, barwione w masie na kolor czerwony, prasowane ręcznie; 12 x 14,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej ?, lata 70./80. XX w.

Wazon - Huta Szkła Artystyczego "Staszic" ?

szkło sodowe, barwione w masie, formowane ręcznie; wys. 13 cm; Huta Szkła Artystyczego "Staszic" ?

Klosz do lampy sufitowej - Pieńska Huta Szkła w Pieńsku

szkło sodowe, barwione w masie, warstwowe; 25,5 cm. zachowana metka Vitropol; Pieńska Huta Szkła w Pieńsku lata 70. XX w.; stan zachowania: na obrzeżu ukruszenia użytkowe (niewidoczne z zewnątrz).

Cena: 50

Wazon - proj. Barbara KACZMAREK-GÓRSKA (ur. 1941)

szkło sodowe, barwione w masie, warstowe, formowane ręcznie; wys. 40 cm; Huta Szkła Gospodarczego w Tarnowie, lata 70. XX w.

Cena: 250

Zestaw szkieł - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (ur.1934)

szkło sodowe, barwione w masie, warstwowe, formowane ręcznie; wys. 27 cm oraz 17 cm; na szyjce dzbanka naklejka: HST / HAND MADE / MADE IN / POLAND; Huta Szkła "Tarnowiec", lata 80. XX w.

Wazon "Napoleon" - Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. ok. 24,5 cm. Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, lata 80. XX w.

Kryształowy puchar

szkło kryształowe, formowane ręcznie, szlifowane; wys. 64 cm; Polska?, 3. tercja XX w.

Zestaw dwóch szklanek do ustawiania w stosy - proj. Wszewłod SARNECKI (ur. 1936)

szkło sodowe, barwione w masie na kolor dymny, formowane ręcznie; wys. 15,5 cm, śr. 7 cm; Krośnieńskie Huty Szkła w Krośnie, lata 70. XX w.

Dzbanek "Artur" - Zakłady Porcelitu "Tułowice"

porcelit, szkliwiony; wys. 12,5 cm; Zakłady Porcelitu "Tułowice" w Tułowicach, lata 60. XX w. Stan zachowania: niewielki ubytek na rancie sitka.

Zestaw wazonów - Huta Szkła Tarnowiec

szkło barwione w masie, warstwowe ręcznie formowane; wys. 22 cm. Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, lata 80. XX w. Stan zachowania: odpryski na wewnętrzym rancie różowego wazonu.

Popielnica - Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów

porcelana malowana naszkliwnie, złocona; 4 x 18 cm. sygn. na spodzie:Ć / Ćmielów / Made in Poland; Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów, lata 60. / 70. XX w. Stan zachowania: przetarcia złoceń.

Para wazonów - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło sodowe, barwione w masie na kolor różowy, formowane ręcznie; wys. 18 i 26 cm; na wazonie różowym naklejka: logo HST / MADE IN / POLAND; Huta Szkła "Tarnowiec", lata 70./80. XX w.

Filiżanka ze spodkiem z serwisu "Gniezno"

porcelana malowana ręcznie, złocona; wys. filiżanki: 6 cm, średn, spodka: 6 cm. sygn. niebieską farbą Ć w trójkącie / Ćmielów oraz wycisk Ć w trojkącie; Fabryka porcelany w Ćmielowie, po 1920 r.

Lampka biurkowa

metal,emaliowany klosz i podstawa, chromowana rama; wys. 46 cm; regulowane ramię ze źródłem światła; Polska, 3. tercja XX w.

Kilim grzebyczkowy "Kwiaty" - U. MAZUREK

wełna; 75 cm x 51 cm; podpis na odwrociu: KWIATY / U. MAZUREK

szkło sodowe, bezbarwne, prasowane; wys. 11,5 cm, dł. 18 cm, szer 10,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 3.tercja, XX w.

Patera dekoracyjna - Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina"

porcelana, kalka, złocenie; 28,2 x 27 cm; pieczęć wytwórni: Karolina [pod koroną] / MADE IN POLAND / 3 oraz nr 489; Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej, 3.tercja XX w.

Naczynie do ikeabany nr 496 - proj. Wit PŁAŻEWSKI

fajans malowany, szkliwiony; wys. 9,2 cm, dł. 22,3 cm, szer. 9,5 cm; sygn. podszkliwnie znakiem lilii / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND oraz 100 wycisk 496; Zakłady Fajansu "Wocławek" we Włocławku, projekt z 1962 r. Stan zachowania: brak wkładu. Reprodukowany w katalogu "Fantastyczna ceramika użytkowa" P. Nowakowski 2008, s. 107.

Zestaw dwóch wazonów - Spółdzielnia Białystok

kamionka, szkliwiona; wys. 22,5 cm i 20 cm; Białostocka Spółdzielnia Rękodzieła Ludowego w Białymstoku, lata 60./70. XX w.

Krzesło tapicerowane z oparciem

drewn, tkanina tapicerska; 71 x 53 x 42 cm. Stan zachowania: mebel przed renowacją.

Wazon wzór nr W-104 - Mirostowice

porcelit, szkliwiony, szkliwa zaciekowe; wys. 11,5 cm; sygn. podszkliwnie Mi; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60. XX w.

Wazonik - Zakłady "Bogucice"

porcelana szkliwiona, lustry; wys. 18 cm; sygn. podszkliwna: B; Zakłady Porcelany Stołowej "Bogucice" w Katowicach-Bogucicach, lata 60./70. XX w.

Żardiniera - Huta Szkła Gosporadczego "Ząbkowice"

szkło sodowe, barwione w masie na kolor miodowy, prasowane; wys. 10 cm, szer. 24 cm, gł. 13 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.

Zestaw wazonów dekoracyjnych - Huta Szkła Tarnowiec

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. ok. 16,5 i 18 cm. Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, lata 80. XX w. Stan zachowania: na pomarańczowym zarysowanie na brzuściu.

Zestaw talerzy "Zbójnicki" - ZPS "Chodzież", proj. kalki Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

porcelana szkliwiona, platynowana, kalka ceramiczna; średnica 24 cm; sygn. podszkliwna C w trójkącie / MADE IN POLAND / 3; Zakłądy Porcelany Stołowwej "Chodzież" w Chodzieży, 3. tercja XX w; stan zachowania: użytkowe przetarcia platyny i kalki

Bombonierka - ZPS Ćmielów, proj. kalki Zofia STRYJEŃSKA z teki "Tańce Polskie"

porcelana, kalka ceramiczna, złocenia; 4,5 x 9 cm. sygnowane podszkliwnie: Ć (w trójkącie) / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, 3. tercja XX w.

Wazonik kryształowy - proj. Adam JABŁOŃSKI (1936-2018)

szkło kryształowe, formowane ręcznie; wys. 21 cm; nalepka: UNIQUE CRYSTAL / Jabłoński / HANDE MADE IN POLAND oraz nieczytelny grawer na spodzie; autorska huta szkła, lata 90. XX w.

Butla do alkoholi - przełom XIX/XX w.

szkło sodowe, formowane ręcznie, cichodmuchane; wys. 28,5 cm; Europa, przełom XIX i XX w.

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

offset, 84 cm x 59 cm; dodruk

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

offset, 84 cm x 59 cm

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Wazon - Huta Szkła Tarnowiec

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Plakat filmowy "Pożądanie zwane Anada" - proj. Waldemar ANDRZEJEWSKI (1934-1993), 1971

offset, 84 cm x 59 cm

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Dzbanek - proj. FIEDOROWICZ

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Patera - ZPPS "Chodzież"

Warszawa 2022/05/25

offset, 84 cm x 59 cm

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Wazonik - proj. Henryk BARAN

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Wazon - Huta Szkła Tarnowiec

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Zestaw ceramiki - Scheurich

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Patera na nodze

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Patera dekoracyjna

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Wazon - Huta "Laura"

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Kryształowy puchar

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Lampka biurkowa

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Wazonik - Zakłady "Bogucice"

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

Warszawa 2022/05/25

    Limit ceny