12. Aukcja z cyklu „Wnętrze Sztuki” – 26 stycznia 2022 r. godz. 19.30

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z katalogiem i udziału w 12. Aukcji z cyklu „Wnętrze Sztuki”, która odbędzie się 26 stycznia 2022 r. o godz.: 19.30. Rekomendujemy także możliwość licytacji on-line w czasie rzeczywistym na platformie internetowej onebid.pl

KATALOG NA ONEBID

Zestaw 5 kieliszków - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło barwione w masie, tonowane, ręcznie formowane, wys. 12,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, 3.tercja XX w. Stan zachowania: ślady osadu, na jedny kieliszku zarysowania (w tym na wewnętrzynym rancie).. Por. Zbigniew Horbowy 1935-2019, [Katalog Muzeum Miejskiego we Wrocławiu], Wrocław, 2019, s. nlb.

Figurka Foksterrier - Łomonosow

porcelana malowana, szkliwiona; wys. 18 cm; na spodzie czarny znak naszkliwny wytwórni Łomonosow; ZSRR, 3 ćw. XX w.

Zestaw 4 kufli

szkło sodowe, barwione, częściowo ręcznie formowane, pieniony (jeden); 19,5, 18,8, 17, 17,5 cm.

Koszyczek

szkło barwione, tonowane, ręcznie formowane; wys. 23 cm. Europa Zachodnia, 3. tercja XX w.

Naczynie do ryb - proj. Wit PŁAŻEWSKI

wzór nr 592; fajans szkliwiony; wys. 10,5, średn. 13 cm; sygn. na spodzie: lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND, wycisk: 592; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.

Wazonik ceramiczny

ceramika szkliwiona; wys. 18 cm; na spodzie: wycisk numeryczny: 843 i znaczek importowy

Cena wywoławcza: 100

Paterka "Romby i guziczki"

szkło prasowane, barwione , cieniowane, 7,5 x 19,2 cm. Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, 3. tercja XX w.

Wazonik dwuczęciowy

porcelana szkliwiona, złocenia, wys. 22 cm; sygn.: Lindner / KUEPS Bavaria / Made in Germany; Niemcy, 3. tercja XX w. Stan zachowania: szczerba na wylewie, przetarcia złoceń.

Cena wywoławcza: 100

Zestaw sześciu kieliszków kryształowych

szkło, wys. 17,8 cm. Europa Zachodnia, 2. poł XX w.

Serwis do kawy dla 6 osób - Zakłady Fajansu "Włocławek"

porcelana, malowanie natryskowe, kalka, złocenia; w składzie dzbanek z pokrywką: 20 cm, cukiernica: 7 cm, mlecznik: 10,5 cm, 6 filiżanek: 6 cm, 6 spodków: średn. 12,5 cm. sygn. na spodzie: lilijka / WŁOCŁAWEK / PORCELANA / MADE IN POLAND; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 3. tercja XX w.

Patera z serii Pizzicato - proj. Hana MACHOVSKA

szkło barwione, wtopione pęcherzyki powietrza; 7 x 26,5 x 19,5 cm. Mstišov/Moser, lata 60. XX w. Stan zachowania: rysy użytkowe.

Wazon "Róże" - Huta Laura

szkło prasowane; wys. 21,5 cm; Huta Laura, lata 70. XX w.

Talerz dekoracyjny - Hollohaza

porcelana ręcznie malowana, szkliwiona; 4,5 x 24 cm. na spodzie zielonym drukiem znak wytwórni: Hollohaza / Hungary / 1834 i złota pieczęć: DISZTAL; Węgry, Hollohaza, lata 80./90. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Komplet 6 kieliszków

szkło barwione w masie z bąbelkami powietrza (żółto-pomaranczowe), tonowane, wys. 22,5 cm; Polska (?), 2. poł XX w. Stan zachowania: błędy technologiczne.

Wazon "Cyntia" -proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 25,5 cm; Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy - Zdroju, lata 70./80. XX w. Stan zachowania: wewnątrz osad, zabrudzenia.

Komplet dwu świeczników

szkło kryształowe, wys.17,7 cm. Europa Zachodnia, 2. poł. XX w.

Paterka z falbaną

szkło barwione w masie, warstwowe, ręcznie dekorowane; 9 x 21 x 20 cm. Ząbkowice (?), 3. tercja XX w.

Wazon - - Huta Szkła "Prądniczanka"

szkło barwione w masie na kobaltowo, ręcznie formowane; wys. 32,5 cm. Huta Szkła "Prądniczanka", Kraków, 4 ćw. XX w. Stan zachowania: osad, zabrudzenia.

Dzbanek - Lindner

porcelana szkliwiona; wys. 21,1 cm; sygn.: Lindner / KUEPS Bavaria / Made in Germany; Niemcy, 3.tercja XX w. Stan zachowania: przetacia złoceń.

Figurka “Mały zajączek”

porcelit malowany, szkliwiony; 5,5 x 7 x 6 cm; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, 3.tercja XX w.

Dzbanuszek z szerokim kołnierzem

szkło ręcznie formowane, miodowe; wys. 11,5 cm; Europa Zachodnia, 3. tercja XX w. Stan zachowania: wewnatrz osad.

Cena wywoławcza: 100

Zestaw 6 kieliszków

porcelana dekorowana, kalka, złocenia; wys. 13,5 cm; sygn.: Limoges / France (zielony stempel) oraz M.T. NICOLAS / Limoges / France; Limoges, Francja, 2. poł XX w.

Cena wywoławcza: 100

Popielniczki brydżowe - Ćmielów

porcelana, kalka, złocenia; 9 x 9 cm; sygn na spodzie: sygn. Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND; Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 70. XX w. Stan zachowania: przetarcia złoceń.

Cena wywoławcza: 100

Wazon - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło warstwowe, tonowane; wys. 20 cm. Huta Szkła „Sudety” lub Huta Szkła Artystycznego "Barbara", lata 80. XX w. por. Barbara Banaś, Zbigniew Horbowy, Wrocław 2009, s. 78. Stan zachowania: wewnątrz osad.

Wazonik ceramiczny - Lindner

porcelana malowana, szkliwiona; wys. 16 cm; sygn. na spodzie znakiem wytwórni: Lindner / Kueps Bavaria / 508; Niemcy, 3.tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Wazon - czarny

szkło barwione w masie; wys. 22 cm. Stan zachowania: zarysowania.

porcelana malowana, szkliwiona; wys. 18 cm; na spodzie czerwony znak naszkliwny wytwórni Łomonosow; ZSRR, 3 ćw. XX w.

szkło matowione, ręcznie formowe; wys. 39 cm. Europa Zachodnia, 3. tercja XX w. Stan zachowania: osad, zabrudzenia.

Wazon ceramiczny - Ingrid ATTERBERG (1920-2008)

ceramika szkliwo barwne; wys. 24 cm; sygn. na spodzie: ATTERBERG / UE SWEDEN, 6/100; Szwecja, 2. poł XX w. Stan zachowania: szczerba i pęknięcie włosowate przy wylewie.

Figurka "Murzyn" - proj. Hanna ORTHWEIN (1916-1963)

wzór z 1957 r. porcelana, malowana, szkliwiona; 14,5 x 8 x 12 cm; na spodzie stempel fakryki; Fabryka Porcelany "Ćmielów" w Ćmielowie, lata 60./70. XX w. Stan zachowania: błędy technologiczne. Por.: Barbara Banaś, Polski new look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60., Wrocław 2011, s. 115.

Zestaw pięciu kieliszków - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)?

szkło hialitowe, wys. 19,4 cm. W typie wyrobów Huty Szkła "Sudety", 3 tercja XX w.

ceramika; 13,5 cm. na spodzie wycisk: Nittsjo, nalepka: Nittsjo / Sweden; Nittsjo Keramik, Swecja, 3.tercja XX w.

Wazon z guzami

szkło matowe i przeźroczyste; wys. 20,5 cm. Europa Zachodnia, 3. tercja XX w. Stan zachowania: mikroodpryski, ślady osadu, zarysowania na spodzie.

Cukiernica "Medaliony" - Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice”

szkło prasowane, barwione w masie; 11,5cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.

Przycisk do papieru - pingwin

szkło, wys. 23 cm. Europa Zachodnia, 2. poł. XX w. Stan zachowania: drobne odpryski przy podstawie.

Wazon tzw. Labirynt - proj. Frantisek VIZNER

szkło; wys. 20 cm. Czechosłowacja, Heřmanova Huť, lata b60./70. XX w.

Patera kobaltowa

szkło barwione w masie na kobaltowo; 12 x 34,5 x 22 cm. Europa Zachodnia, 3. tercja XX w. Stan zachowania: rysy użytkowe (otarcie na kołnierzu) i niewielkie odpryski przy podstawie (użytkowe).

Paterka z falbaną

szkło prasowane; wys. 6 cm, średn.: 19 cm. Europa Zachodnia, 2. poł XX w.

Cena wywoławcza: 100

Patera szklana

szkło barwione w masie i bezbarwne, tonowane; 8,5 x 29 x 12 cm. Czechy (?), 3. tercja XX w.

Butla - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; wys. 31 cm. Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja XX w. Analogicznego rodzaju szkliwienia używał Bolesław Książek - por. B. Kostuch, Czarodziej z Łysej Góry.

Cukiernica Medaliony

szkło prasowane, lattimo; 12 cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Kielich

szkło sodowe, barwione w masie; 31,5 cm.

Kubełek na lód - proj. Rudolf JURNIKL

szkło; wys. 14 cm. Czechosłowacja, Huta Rosice, 1950 r. Stan zachowania: odprysk na wlewie.

Cena wywoławcza: 150

Wazon nr kat. 3201 - Pavel PÁNEK (1945-2008)

szkło; 13,5 cm. Czechosłowacja, Huta Rosice, 1973 r.

Cena wywoławcza: 100

Butla kobaltowa

szkło ręcznie formowane,; wys. 20,5 cm. Europa Zachodnia, 3. tercja XX w.

Kielich z ornamentem

szkło warstwowe, zdobienia formowane ręcznie, 23,8 cm.

Cena wywoławcza: 50

Jadwiga Sawicka (ur. 1959), Dobro władzy złej, 2018 - plakat

offset; 98 x 67,7 cm; 29/50; sygn. na odwrocie: Jadwiga Sawicka, 2018.

Popielniczka

szkło; 5,5 x 18 x 12 cm; Europa Zachodnia, 3. tercja XX w. Stan zachowania: niewielki odprysk.

Cena wywoławcza: 100

Dzbanek

porcelana malowana, złocenia, wys.19,5 cm. sygn. na spodzie: Delft / West Germany, 1137 i wycisk: 207; Niemcy, 3.tercja XX w.

Wazon kryształowy

szkło kryształowe, szlifowane; wysokość od 25,5 cm, średn. 21 cm. Polska, 3.tercja XX w.

Kufel - Ćmielów - X wieków Sandomierz

porcelana biała, malowana, kalkomania, wys. 15 cm; sygn.Ć w trójkącie/ĆMIELÓW/MADE/IN POLAND

porcelana; 19 cm Rosja? lata 60./70. XX w.

Świecznik - Franciszek BIELA, XX w.

szkło barwione w masie, tonowane, ręcznie formowane; wys. 16,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 91-92.

Zestaw 7 szklaneczek

szkło brązowo-miodowe, wys. 10 cm. Europa Zachodnia, 3. tercja XX w. Stan zachowania: wady produkcyjne.

Cena wywoławcza: 100

Kielich

szkło barwione na żółto, ręcznie formowane; wys. 24,5 cm. Krakowski Instytut Szkła (?), 3. tercja XX w. Stan zachowania: duże bąble powietrza, wewnątrz jeden pękniety.

szkło ręcznie formowane, barwione, tonowane; wys. 28,7 cm. Polska (?), 3. tercja XX w. Stan zachowania: rysy. Wazon w typie praca Albina Tomaszewskiego.

Zestaw deserowy "Fala" - proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

szkło prasowane, barwione na miodowo; średn. 24 i 17,5 cm. na paterze naklejka: HSG Ząbkowice; Huty Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", lata 80. XX w.

Zestaw salaterek z serii "Igloo" (lub "Flora") - proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

szkło prasowane; 5 x 24 x 15,5 i 3 x 15,2 x 10,5 cm. Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", 3.tercja XX w.

szkło miodowe, ręcznie formowane, przeźroczyste; wys. 28 cm. Polska (?), 3. tercja XX w. Stan zachowania: rysy na spodzie, drobne odpryski przy wlewie.

Cena wywoławcza: 100

Przycisk do papieru - ryba

szkło barwione, wewnątrz zatopione pęcherzyki powietrza; 11,4 x 29 x 5,5 cm. FM Konstglas Ronneby; Szwecja, 2. poł. XX w.

Patera dekoracyjna w kształcie kwiatu

szkło kryształowe; wys. 10, 5 cm. naklejka: Orrefors, Sweden; Szwecja, 2. poł. XX w.

Paterka dekoracyjna "Daisy"

szkło kryształowe, barwione; wys. 9,3 cm. naklejka: Orrefors, Sweden; Szwecja, 2. poł. XX w.

Kielich dekoracyjny z medalionem

szkło prasowane, kobaltowe; wys. 20,5 cm. USA, Fostoria Glass Company, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Figurka niedźwiedź polarny - Łomonosow

porcelana malowana, szkliwiona; wys. 11 cm; na spodzie znak naszkliwny wytwórni Łomonosow; ZSRR, 3 ćw. XX w.

Półmisek - Włocławek

fajans malowany ręcznie, szkliwiony; 6 x 25 x 31 cm. sygn na spodzie: Hand Painted / lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND; dodatkowo: numer: 9034, malowała Szalow Stefania i papierowa naklejka. Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 4. ćw. XX w.

Zestaw ze szkła kobaltowego

świecznik: wys. 24,4 , wazon: wys. 25 cm. na spodzie wazonu sygnatura ryta: HIR52/230

Zestaw szkieł - Huta Szkła "Tarnowiec"

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 29,5, 20,5 i 13 cm. Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, lata 80. XX w. Stan zachowania: niewielkie zabrudzenia i plamy.

Wazon - Ząbkowice

szkło prasowane, hialitowe; wys. 29,5 cm. Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", 3.tercja XX w.

Cena wywoławcza: 50

Autor nierozpoznany, Między wieżami

tusz, flamastry, płótno barwione naklejone na płytę; 81,5 x 42 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d. Segun / Agunsoye / 93. C

Figurka skarbonka

ceramika szkliwiona, 16,5 x 21 x 7 cm. Polska (?), 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Lampka "Pingwin"

metal malowany, plastik, tworzywo sztuczne, szkło; wys. 21 cm; regulowana wysokość źródła światła; na spodzie: ZAOS; Polska, lata 70. XX w. Stan zachowania: ślady użytkowania - korozja, pęknięcie na plastiku.

Zuza Krajewska (ur. 1975), z cyklu: "Graceful. Botero Girls"

wydruk pigmentowy/papier archiwalny;v67,7 x 47,8 cm (arkusz), 59,6 x 46,3 cm; 11/50; sygn. na odwrocie.

Cena wywoławcza: 350

Zestaw: cukiernica, łyżeczka i szczypce do cukru

plater, podstawa cukiernicy - szkło barwione; w skład zestawu wchodzą: cukiernica z pokrywą: 16 cm, łyżeczka: 12,7 cm, szczypce: 12,5 cm. Szczypce do cukru punca: Warmet Resovia.

Dwa wazony z falbanką - Huta Szkła "Tarnowiec"

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. ok. 24,5 cm. Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, lata 80. XX w. Stan zachowania: ukruszenie przy podstawie jaśniejszego wazonu.

Rzeźba ceramiczna - Włodziemrz KROCHMAT, XX / XXI w.

ceramika; 28,5 x 28,5 x 7,5 cm.

12 filiżanek z serwisu "Elegant Design"- proj. Alicja CZEBOTAR-SIEMASZKO

porcelit, wys. 5 cm; sygn. na spodzie: P w dzbanie / PRUSZKÓW / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, po 1956 r.

Paterka

szkło barwione, dekorowane, formowane ręcznie, z zatopionymi pęcherzykami powietrza; 6 x 21 x 12 cm.

Cena wywoławcza: 100

Zestaw szkła rubinowego

w składzie dzbanek: 18, 5 cm. (ślady osadu); 3 kieliszki do wódki: wys.6 cm; 6 kieliszków do likieru: wys. 8 cm; 3 kieliszki do nalewki: wys.8,8 cm.

Wazon "Osiołek" (?)

szkło barwione w masie, formowane ręcznie, cieniowane, z pęcherzykami powietrza; wys. ok. 16 cm. na spodzie wyciśnięta rozeta; Huta "Barbara" w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. ?

Kielich - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło barwione w masie na bordowo, w typie antico, ręcznie formowane; wys. 30 cm, średn. 16,8 cm. Huta Szkła „Sudety” lub Huta Szkła Artystycznego "Barbara", 3. ćw. XX w.

Wazon - butla

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 39 cm; Huta Szkła "Barbara" w Polanicy-Zdroju ?, 2 poł. XX w. Autorstwo projektu butli przypisywane Kazimierzowi Krawczykowi. Stan zachowania: osad wewnątrz.

Zestaw "Kaśka" dla 5 osób - proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

porcelit szkliwiony; dzbanek z pokrywką - wys. 22 cm (na spodzie metka), mlecznik - wys. 12 cm, 5 filiżanek - wys. 6 cm, 5 spodków - średn. 14 cm; sygn. na spodzie znakiem wytwórni: Mi / Mirostowice; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 70. XX w. Dodatkowo filiżanka ze spodkiem (filiżanka z odpryskiem na korpusie).

Para świeczników

szkło barwione w masie, wys. 18 i 22 cm. Forma przypisywana Kazimierzowi Krawczykowi.

Wazon - Zakłady Fajansu w Kole

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; wys. 23,5 cm. na spodzie pieczęć: ZF / Koło / Made in Poland oraz wycisk: 871-4; Zakłady Fajansu w Kole, 2 poł. XX w.

ceramika; wys. 48,5 cm

Świecznik 6-ramienny - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans malowany, szkliwony, 26,7 x 37 cm. sygn znakiem fabryki: sygn. na spodzie: lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Kilim

wełna; 98 x 130 cm.

Zestaw dwu naczyń - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec"

ceramika szkliwiona: dzban - wys. 50 cm.; wazon - wys. 39 cm; wazon sygn. wyciskiem wytwórni na spodzie; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Nawilżacz powietrza "Irys" - Mirostowice

ceramika szkliwiona; wys. 23 cm. Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Figurka "Sarenka" - Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

porcelit malowany, szkliwiony; 10 x 12 x 7 cm; sygn. P w wieńcu / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 70. XX w.

Wazon i kufel – Spółdzielnia „Kamionka” w Łysej Górze

szkło barwione w masie; 21 i 18,5 cm. Spółdzielnia „Kamionka” w Łysej Górze, 4 ćw. XX w.

Dzbanek ceramiczny - Milenium

ceramika szkliwiona; wys. 12cm; Krakowska Spółdzielnia Artystyczna Millenium, 2 poł. XX w.

Dwa wazony z Łysej Góry

glinka szliwiona, malowana; wyższy: 28 cm, sygn na spodzie wyciskami: Łysa Góra / Made in Poland; niższy: 24 cm. Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 70. XX w.

Wazon Łysa Góra

szkło barwione w masie; 22,5 cm. Spółdzielnia „Kamionka” w Łysej Górze, 4 ćw. XX w. Stan zachowania: wewnątrz osad.

Kafel ceramiczny - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona, malowana; 14,7 x 14,2 cm; na spodzie naklejka firmowa; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60./70. XX w.(?)

szkło barwione w masie na czerwony, ręcznie formowane, z bąblekami powietrza; wys. 30,5 cm. Huta Szkła „Sudety” lub Huta Szkła Artystycznego "Barbara", 3. ćw. XX w. Stan zachowania: niewielka szczerbka na rancie od wewnątrz.

Wazon W-113 - Mirostowice

ceramika szkliwiona; wys. 13 cm sygn. na spodzie: Mi / Mirostowice, metka; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

szkło barwione na bordowo, ręcznie formowane; wys. 29,5 cm. Europa Zachodnia, 2. poł XX w. Stan zachowania: odprysk na brzuściu, zarysowania.

Cena wywoławcza: 100

Wazon - proj. Kazimierz KRAWCZYK (ur. 1948) ?

szkło barwione w masie, tonowane, recznie formowane; wys. 38 cm; Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju, l. 70. XX w. lub: Huta Szkła Gospodarczego Sudety, l. 70. XX w.

Popielniczka - jamnik

porcelit, szkliwiony; 7 x 27,5 x 4,5 cm. Fabryka Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie (?), 3.tercja XX w.

Ikebana - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec"

ceramika szkliwiona; 10 x 18 x 6,5 cm; na spodzie wycisk fabryczny; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Zestaw do kawy dla 4 osób - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

porcelit szkliwiony; dzbanek z pokrywką – wys. 25 cm, cukiernica – wys. 7 cm, 4 filiżanek – wys. 6,8 cm, 4 spodków – średn. 12 cm; sygn. na spodzie znakiem wytwórni: Mi / Mirostowice; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 70. XX w. Dodatkowo filiżanka ze spodkiem (spodek z odpryskiem od spodu).

Wazon "Bursztyn" - Spółdzielnia "Przyjaźń", Włocławek

ceramika szkliwiona; wys. 11 cm; na spodzie papierowa metka; Spółdzielnia "Przyjaźń", Włocławek, lata 60. / 70. XX w.

szkło barwione, cieniowane, prasowane; 21 cm. Niemcy (?), 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Wazon „Kora” - Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Rękodzieło"

ceramika szkliwiona; wys. 37 cm; Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Rękodzieło", Tomaszów Mazowiecki, 3. tercja XX w. Stan zachowania: niewielki uszczerbek na podstawie.

Cena wywoławcza: 200

Zestaw 4 świeczników - proj. Kaj FRANCK

szkło; .4 x 7,5 x 7,5 cm. Finlandia, Nuutajärvi Notsjö, lata 60. XX w.

Wazon - Chodzież

porcelana, kalka, malowanie natryskowe, złocenia, wys. 20,5 cm; sygn. na spodzie: C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Talerz głęboki z zestawu dziecięcego - Włocławek

porcelana, porcelana, kalka; średn. 21 cm. sygn na spodzie: Hand Painted / lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 50

Zestaw 6 kobaltowych kieliszków

szkło barwione, złocenie; wys. 7 cm. Polska (?), lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Zegar kominkowy (N-003) - Mirostowice

ceramika szkliwiona; wys. 22,5 cm; sprawny mechanizm sprawny, kluczyk; wewnatrz stempel: Mi / Mirostowice; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 150

Autor nierozpoznany, Nad miasteczkiem

technika mieszana, sznurek; 87,5 x 40 cm; sygn. p.d. Cwef 2091 / Oloruntora ? (w ramach kompozycji)

Wazon tzw. "Płetwa rekina" - Huta Szkła "Tarnowiec”

szkło barwione w masie, warstwowe; wys. 34,5 cm. Huta Szkła "Tarnowiec” w Tarnowcu, 4. ćw. XX w. Stan zachowania: wewnątrz osad.

Wazon ceramiczny

ceramika szkliwiona; wys. 34 cm. na spodzie resztki naklejki.

Zestaw 5 kielichów dekoracyjnych

szkło barwione w masie na fioletowo; wys. 32, 30, 25 , 24,5, i 20 cm. Markora, Krosno, 3. tercja XX w. Stan zachowania: najwyższy kielich - szczerby na wylewie.

Wazon - Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Rękodzieło", Tomaszów Mazowiecki

ceramika szkliwiona; wys. 10 cm; Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Rękodzieło", Tomaszów Mazowiecki, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Wazon - proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)

ceramika szkliwiona; wys. 36cm. Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Zestaw do napojów

szkło barwione na niebiesko, iryzacja; wys.21,5 cm, szklanki: wys. ok.12,5 - 13,5 cm. Czechy ?, 2 poł. XX w.

Dzbanek kobaltowy

szkło barwione, ręcznie formowane; wys. 30 cm.

Wazonik - Chodzież

porcelit, szkliwo kobaltowe, dekoracja tamponażem; 12,2 cm. na spodzie stempel wytwórni: P w wieńcu / CHODZIEŻ / MADE IN / POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu "Chodzież" w Chodzieży, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 50

Wazon ceramiczny

ceramika szkliwiona; wys. 34 cm. Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" (?). Stan zachowania: na korpusie niewielki bład technologiczny.

Cena wywoławcza: 50

Ikebana

ceramika szkliwiona; 7 cm. W typie prac Leszka DUTKI ((1921-2014).

Cena wywoławcza: 50

Taca

porcelana ręcznie malowana, 21,5 x 21 cm; sygn. na spodzie: dwa skrzyżowane miecze; Miśnia, 2 poł. XX w.

Paterka Belle Glass

szkło; 7,5 x 15 x 15 cm; nalepka: Bell Glass / MURANO / Made in Italy; Włochy, 3. tercja XX w.

Gobelin "Konie" - Barbara PODKAŃSKA (1945-2019)

wełna; 95 x 150 cm. sygnowany i opisany na odwrocie.

Elementy serwisu do kawy - Ćmielów- dla Polskiego Związku Łowieckiego

porcelana, kalka; w składzie - dzbanek z pokrywną: 20 cm, mlecznik: 10 cm, 3 filiżanki: 6,5 cm; na spodzie sygn. pieczęcią fabryki: Ć w trójkącie/ Made in Poland; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, 3.tercja XX w.

Cena wywoławcza: 50

Ikebana - Łysa Góra

kamionka szkliwiona; 13 x 27 x 27 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Wazon - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019) ?

szkło barwione w masie; wys. 31 cm. Huta Sudety, l. 70. XX w. Stan zachowania: niewielkie błędy technologiczne, rysy użytkowe na spodzie.

Zestaw dwu flakonów - - Zakłady Fajansu "Włocławek"

porcelana szkliwona, złocenia, tamponaż; wys.: 9,3 cm. dwie różne pieczęcie fabryki: Włocławek - jedna eksportowa; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Wazon - Huta Szkła Gospodarczego „Tarnów”

szkło barwione w masie; wys. 22,5 cm. Huta Szkła w Tarnowie, lata 70. XX w. Forma wazonu może sugerować projekt Józefa Górskiego.

szkło warstwowe, tonowane; wys. 24,5cm. Huta Szkła „Sudety” lub Huta Szkła Artystycznego "Barbara", lata 80. XX w. por. Barbara Banaś, Zbigniew Horbowy, Wrocław 2009, s. 78. Stan zachowania: wewnątrz osad, zarysowania na brzuścu.

Wazon "Róże" - Huta Laura

Wazon - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec"

ceramika szkliwiona, ręcznie malowana; 23,5 cm, średn. ok. 27 cm; malatura sygn. na spodzie: J.Jeziorna; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Mlecznik i filiżanka ze spodkiem - 40 lat "Ekspresu Wieczornego"

porcelit, szkliwiony, kalka; mlecznik: 9 cm, filiżanka: 6,3 cm, spodek: średn. 13,2 cm. Fabryka Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, 1986 r.

Cena wywoławcza: 50

Karafka z korkiem

szkło, ryta dekoracja; wys. 26,5 cm. Polska (?), 2. poł. XX w. Stan zachowania: ślady osadu.

Cena wywoławcza: 100

Dzbanek i mlecznik - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit, szkliwiony; wys. 19,5 i 9,5 cm. Fabryka Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 50

Wazon ceramiczny

ceramika szkliwiona, wys. 35,5 cm. Polska (?), II poł. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Karafka z kieliszkami - "Góral"

ceramika malowana, szkliwona; w składzie: karafka z korkiem: 29,5 cm, kieliszki: 6,8 cm. Stan zachowania: ukruszona końcówka korka.

Dzban - proj. Izabela ZDRZAŁKA (1922-2010)

ceramika szkliwiona; wys. 19 cm; na spodzie wycisk; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 50

Obudowa zegara ze znakami zodiaku

ceramika szkliwiona, 28,5 x 28 cm; Polska? lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Ikebana z cherubinkiem

ceramika szkliwiona; 10 x 23 x 10 cm. Polska (?), 3. tercja XX w. Stan zachowania: wady szkliwienia, mikroodprysk przy jednym z wklewów.

Cena wywoławcza: 50

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Zestaw 4 kufli

Warszawa 2022/01/26

Koszyczek

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Wazonik ceramiczny

Warszawa 2022/01/26

Paterka "Romby i guziczki"

Warszawa 2022/01/26

Wazonik dwuczęciowy

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Wazon "Róże" - Huta Laura

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Komplet 6 kieliszków

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Komplet dwu świeczników

Warszawa 2022/01/26

Paterka z falbaną

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Dzbanek - Lindner

Warszawa 2022/01/26

Figurka “Mały zajączek”

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Zestaw 6 kieliszków

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Wazonik ceramiczny - Lindner

Warszawa 2022/01/26

Wazon - czarny

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Wazon z guzami

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Przycisk do papieru - pingwin

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Patera kobaltowa

Warszawa 2022/01/26

Paterka z falbaną

Warszawa 2022/01/26

Patera szklana

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Cukiernica Medaliony

Warszawa 2022/01/26

Kielich

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Butla kobaltowa

Warszawa 2022/01/26

Kielich z ornamentem

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Popielniczka

Warszawa 2022/01/26

Dzbanek

Warszawa 2022/01/26

Wazon kryształowy

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Zestaw 7 szklaneczek

Warszawa 2022/01/26

Kielich

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Przycisk do papieru - ryba

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Paterka dekoracyjna "Daisy"

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Półmisek - Włocławek

Warszawa 2022/01/26

Zestaw ze szkła kobaltowego

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Wazon - Ząbkowice

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Figurka skarbonka

Warszawa 2022/01/26

Lampka "Pingwin"

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Paterka

Warszawa 2022/01/26

Zestaw szkła rubinowego

Warszawa 2022/01/26

Wazon "Osiołek" (?)

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Wazon - butla

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Para świeczników

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

ceramika; wys. 48,5 cm

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Kilim

wełna; 98 x 130 cm.

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Dzbanek ceramiczny - Milenium

Warszawa 2022/01/26

Dwa wazony z Łysej Góry

Warszawa 2022/01/26

Wazon Łysa Góra

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Wazon W-113 - Mirostowice

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Popielniczka - jamnik

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Wazon - Chodzież

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Wazon ceramiczny

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Zestaw do napojów

Warszawa 2022/01/26

Dzbanek kobaltowy

Warszawa 2022/01/26

Wazonik - Chodzież

Warszawa 2022/01/26

Wazon ceramiczny

Warszawa 2022/01/26

Ikebana

Warszawa 2022/01/26

Taca

Warszawa 2022/01/26

Paterka Belle Glass

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Ikebana - Łysa Góra

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Wazon "Róże" - Huta Laura

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Karafka z korkiem

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Wazon ceramiczny

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Warszawa 2022/01/26

Ikebana z cherubinkiem

    Limit ceny