1. Aukcja Upominkowa – 10 grudnia 2019 r., godz. 19.30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 1. Aukcji Upominkowej, która odbędzie się w Pragalerii 10 grudnia (wtorek) 2019 r. o godz. 19.30. Wystawa przedaukcyjna czynna będzie od 29 listopada 2019 r. Zapraszamy także na showroom kolekcjonerski, w trakcie którego omówić można z naszymi ekspertami nie tylko ofertę katalogową, ale także porozmawiać o sztuce, inwestowaniu lub strategii budowania kolekcji. Odbędzie się on w sobotę poprzedzającą licytację, czyli 7 grudnia 2019 r. W showroomową sobotę , galeria będzie czynna w godzinach 12.00-19.00.

Taniec i oni, 1993

litografia barwna, papier; 43,5 x 54 cm (wymiar arkusza), 33,5 x 45 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisana u dołu: „Taniec i Oni”, Litografia 4/23, H Opałka 93 (ołówkiem).

Plakat – Wojciech FANGOR. Malarstwo. Wnętrze-zewnętrze.

offset, papier; 67,8 x 98,4 cm;
Plakat okolicznościowy dotyczący wystawy Wojciecha Fangora odbywającej się w ramach I Festiwalu Nauki i Sztuki w Łodzi. Wystawa miała miejsce w Galerii 261 Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, której to prezentacji towarzyszyło spotkanie autorskie.

Sławomir IWAŃSKI (ur. 1947) - projektant

KOBRO – Plakat

offset, papier; 70 x 100 cm.

Edyta JARKIEWICZ (ur. 1969)

Bez tytułu, 1997

akryl, płótno; 89 x 116 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: E/J/A/R/K/I/E/W/I/C/Z;
Opisany na odwrocie: EDYTA JARKIEWICZ / PŁÓTNO, AKRYL 1997.

Robert ESCALAR (ur. 1969)

Kompozycja czerwona, 2017; Kompozycja niebieska, 2017; Kompozycja żółta, 2017

akryl, płótno; 20 x 20 cm;
sygn. p. d.: r.escalar;
na odwrocie nalepki z autorskim opisem, sygnaturą tytułem oraz lakową pieczęcią.;
akryl, płótno; 20 x 20 cm;
sygn. p. d.: r.e;
akryl, płótno; 20 x 20 cm;
sygn. p. d.: r.e;
na odwrocie nalepki z autorskim opisem, sygnaturą tytułem oraz lakową pieczęcią.

Jakub STĘPIEŃ aka HAKOBO (ur. 1976) – projektant

Rasbass – Soundsystem. Roots. Bud. Reggae.

offset, papier; 100 x 69,5 cm.

Karolina GRUDZIŃSKA (ur. 1979) – projektantka

Plakat – Sztuka nowych mediów

offset, papier; 100 x 70 cm.

Coca-Cola, smakuj wywrotowo

offset, papier błyszczący; 100 x 68,2 cm.

Autor nieokreślony, XX w.

olej, płótno naklejone na tekturę; 30 x 37 cm.

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

Polskie ptaki, 1996

sitodruk, papier; 55 x 85 cm (wymiar kompozycji), 70 x 100 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: „Polskie Ptaki”, sitodruk e/a, Janusz Antoszczyk’ 96 (ołówkiem).

Janusz EYSYMONT (1930-1991)

W południe, 1975

akryl, płótno; 54 x 74,5 cm;
sygn. i dat. p. d: Janusz Eysmont 75;
na odwrocie nalepka autorska z tytułem, techniką i wymiarami pracy.

Autor nieokreślony

Brąz, 2005

olej, płótno; 65 x 72,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: ZWIERZ 05.

Moskwa

offset, papier; 100 x 70 cm.

Mirosław ŚLEDŹ (ur. 1961)

Łódka [1416]

gwasz, papier; 60 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi: M. Śledź.

Mirosław ŚLEDŹ (ur. 1961)

Bez tytułu [620]

gwasz, papier; 59 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Śledź.

Jacek ZABORSKI (ur. 1953) – projektant

17. festiwal piosenki studenckiej. Kraków

offset, papier; 97 x 67,5 cm;
Plakat zaprojektowany w 1980 r.

Wiesław WAŁKUSKI (ur. 1956) – projektant

Nieistniejąca galeria plakatu

offset, papier; 97,7 x 67,5 cm.

Henryk TOMASZEWSKI (1914-2005) - projektant

50-eme Anniversaire de l’Union Internationale de la Marionnette, 1978

offset, papier; 47,5 x 33,5 cm;
sygn. i dat. drukiem przy lewej krawędzi: H. Tomaszewski 78;
Miniaturowa wersja plakatu, dodatek do czasopisma „Projekt” - ze względu na to plakat został złożony "na cztery";
Plakat ten otrzymał I Nagrodę za plakat kulturalny Międzynarodowego Biennale Plakatu w Lahti w 1979 r.

Autor nieokreślony, XX w.

Senne mary

gwasz, płyta; 27 x 40,5 cm.

Autor nieokreślony, XX w.

Kompozycja szara

gwasz, płyta; 26,5 x 40,5 cm.

Plakat do wystawy Bridget Riley odbywającej się w Muzeum Sztuki w Łodzi w 2005 r.

offset, papier; 100 x 70 cm.

Zbigniew KUPCZYŃSKI (ur. 1928)

Kompozycja, 1962

gwasz, papier; 32 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kupczyński 1962;
Obraz uszkodzony po lewej, przy dolnej krawędzi.

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

W galerii Olimpus, 2002

linoryt, monotypia, papier; 44,4 x 32 cm (wymiar kompozycji), 66,3 x 47,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: „W galerii Olimpus”, 8/20 (1/1) linoryt+ 2002 (A.P.) Henryk Płóciennik (ołówkiem).

Mirosław ŚLEDŹ (ur. 1961)

Chata [1357]

sygn. po prawej u góry: M. Śledź.

Olga GADOMSKA, XX w.

W lesie

pastel, papier żeberkowy; 63,5 x 43,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Olga Gadomska 1996 (ołówkiem).

Zofia LATEK (ur. 1951)

olej, płótno; 33,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: Latek.

J. KLUSKA, XX w.

olej, sklejka; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: Kluska J.;
obraz opisany na odwrocie.

Zofia LATEK (ur. 1951)

Pejzaż z domem

olej, płótno; 33,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Latek.

Autor nieokreślony, XX w.

Chaty w górach

akwarela, gwasz, karton fakturowany; 35 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: … ( nieczytelnie, ołówkiem).

Autor nieokreślony, XX w.

Sukiennice w Krakowie

litografia, papier; 46 x 63 cm.

Na stokach Gruzji, 1986

litografia, papier; 34,5 x 26 cm (wymiar arkusza), 26 x 19,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisana u dołu: Na stokach Gruzji, Litografia 4/20, H. Opałka 86 (ołówkiem).

J. WYSOKIŃSKA (?)

Motyw z Ogrodu Saskiego

olej, tektura; 17 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Jwysokińska;
Na odwrocie fragment nalepki z napisem: Motyw Ogrodu Saskiego / Wysokińska Jad[wiga] ? (piórem).

Autor nieokreślony, XX w.

Motyw górski

olej, tektura; 34,5 x 44,5 cm;
opisany p. d.: H.B. 55 (ryte w warstwie malarskiej).

Elżbieta ZAJĄCZKOWSKA (ur. 1954) ?

Na jeziorze, 1988

akwarela, gwasz, papier; 19 x 22 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Zajączkowska 1988.

Autor nieokreślony, XX w.

grafika barwna, papier, 26/50, 51 x 39 cm (w świetle oprawy), numerowana: l. d.: 26/50, sygn. p. d.: Olga ... (słabo czytelna); Oprawiona, passe-partout, szara rama ok. 70 x 57 cm.

Vladimir Suchánek

litografia barwna, papier; 54 x 43,4 cm (kompozycja); sygn. u dołu, po środku: Vlad Suchánek / 49/90; Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009) – projektant

Plakat do spektaklu „Szczęśliwa przystań”

offset, papier; 83 x 58 cm.

Stanisław KLUCZYKOWSKI (ur. 1937)

Grafika Pabla Picassa z okresu 16.3.68-5.10.68. z kolekcji Ludwiga w Akwizgranie

offset, papier; 83,5 x 59 cm.

Pocałunek kozicy, 1991

litografia, papier; 66 x 88 cm (wymiar arkusza), 56 x 78 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisana u dołu: „Pocałunek kozicy”, Litografia 2/8 w I, H. Opałka 91.

Struktury

litografia, papier; 66,5 x 82 cm (wymiar arkusza), 55 x 73 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i opisana u dołu: „Struktury”, Litografia 7/10, H. Opałka (ołówkiem).

Autor nieokreślony, XX w.

Abstrakcja

olej, płyta; 40 x 137 cm;
sygn. l. d.: Curt Olin (?)

Autor nieokreślony, XX w.

olej, płótno; 122 x 88 cm.

Autor nieokreślony, XX w.

Studium postaci w błękitach

olej, płótno; 138,5 x 87 cm.

Jacek MARKUNAS (1952-2005)

pastel, papier kolorowy; 42 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MARKUNAS 2003 (ołówkiem),

Maria URBAN-MIESZKOWSKA (1929-2000)

Kasieńka

olej, płyta; 46 x 38,5 cm;
Na odwrocie opis: KASIEŃKA / MARIA URBAN / MIESZKOWSKA / … (słabo czytelnie).

Monogramista SB (Stefania Brandt 1911-1980 ?)

Dziewczynka i kurczaczki

akwaforta, papier; 9 x 6,8 cm;
sygn. p. d.: S. B.

Stefania BRANDT (1911-1980)

Dzieciaczki

litografia, papier; 29 x 21 cm (w świetle passe-partout);
opisana l. d.: Brandt Stefania / 1954 r. (ołówkiem);
Stan zachowania: ślady po zawilgoceniu passe-partout.

Autor nieokreślony, XX w.

Kobieta w kapeluszu

olej, sklejka; 54 x 57 cm.

Autor nieokreślony, XX w.

Siedzący mężczyzna

akwarela, papier jasno-brązowy; 31 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: L P… (słaboczytelnie, ołówkiem).

Oskar KOKOSCHKA (1886-1980) – według

Fragment rzeźby ze świątyni Apolla

litografia, papier; 41 x 29,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); na odwrocie certyfikat w języku niemiecki; egzemplarz nr: XXIX z nakładu: 500 numerowanych cyframi arabskimi oraz 100 numerowanych liczbami rzymskimi.

Fragment rzeźby Walka bogów z gigantami

Bogusław BALICKI (ur. 1937) – projektant

Plakat do wystawy Jerzego Dudy-Gracza w BWA w Łodzi w 1995 r.

offset, papier; 48 x 67,5 cm.

Edmund BURKE (1912-1999)

olej, tektura; 29 x 37 cm;
sygn. p. d.: EB (inicjał wiązany).

Autor nieokreślony, XX w.

olej, tektura; 26 x 30 cm.

Autor nieokreślony, XX w.

Kaczeńce

olej, płyta; 30 x 40 cm;
sygn. l. d.: Wł. G(…)dziejewski ?

Autor nieokreślony, XX w.

Widok Pragi

podmalowana ręcznie fotografia, papier; 27,5 x 48 cm (w świetle oprawy); Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Autor nieokreślony, XX w.

Chaty

akwarela, papier; 17,5 x 24,5 cm;
ślad po sygnaturze p. d.; na odwrocie stempel (?).

Autor nieokreślony, XX w.

Mała Fatra

akwarela, papier; 17,5 x 23 cm;
sygn. i opisany p. g.: „MAŁA FATRA” A. H… 99 (?)

Janusz STRZAŁECKI (1902-1983)

Motyw miejski, 1972

ołówek, papier; 19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Strzałecki / 2. 5. 72.

Bronisław Józef TOMECKI (1905-1994)

Lublin

linoryt (?), papier; 22 x 36 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: Lublin, JB Tomecki (ołówkiem);

Daniela Havlíčková

Obyčejný Zátiší, 1987

sucha igła, technika mieszana, papier; 58/100, 49,8 x 32 cm (odcisk płyty); sygn. u dołu, pośrodku: 55/100 Dhavlíčková; Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Daniela Havlíčková

Flying dreams, 1987

sucha igła, technika mieszana, papier; 51/100, 49 x 32 cm (odcisk płyty); sygn. u dołu, pośrodku: 56/100 Dhavlíčková; Oprawiona, passe-partout, rama aluminiowa, drewniana apla, ok. 91 x 71 cm

Autor nieokreślony, XX w.

Bez tytułu [Martwa natura]

olej, tektura; 13,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy).

Zofia LATEK (ur. 1951)

Kwiaty w wazonie

olej, płótno; 39 x 34 cm;
sygn. p. d.: Latek.

Edmund BURKE (1912-1999)

Jesienny bukiet, 1948

olej, płótno; 60 x 82 cm;
sygn. p. d.: EBurke (inicjał wiązany);
opisany na odwrocie na płótnie: BURKE EDMUND / TYT. JESIENNY BUKIET / FORMAT 60 X 82. / 1948 R. oraz 2 [w kole] / ZACHĘTA, na krośnie: WYSTAWA MDM 1953.

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)

Rumianki w wazonie

olej, płyta; 23 x 17 cm;
sygn. p. d.: A Maślakiewicz-Brzozowska.

Karol Maciej MIELŻYŃSKI (1906–1994) ?

Peonie w wazonie

olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. l. d.: M. Mielżyński (?)

Autor nieokreślony, XX w.

Kwiaty w wazonie

olej, płótno; 59,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Shabisiak (?)

Autor nieokreślony, XX w.

Bukiet

olej, płótno; 59,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Shabisiak (?)

M. GOŁANDZINSKI (?)

Kwiaty, 1982

olej, płyta; 24 x 18 cm;
sygn. i dat. p. d.: M.GOŁANDZIN / 1982.

Autor nieokreślony, XX w.

Bzy w wazonie

technika własna, karton naklejony na tekturę; 40 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: … (słabo czytelnie).

Helena JASTRZĘBSKA (1908-1968) ?

Martwa natura z pelargoniami

olej, gwasz, papier; 29,5 x 41,5 cm;
opisany l. d.: Jastrzębska / 48 (ołówkiem).

Goździki w wazonie

olej, płyta; 25 x 17 cm;

Autor nieokreślony, XX w.

Martwa natura z figurką

olej, płótno; 43 x 51 cm.

Paris – zestaw 3 prac

offset, papier; 32 x 24 cm (każda).

L-art graphique polonais contemporain

teka z 1954 r.
offset, papier; 50 x 35 cm;
Wewnątrz 31 plansz, oraz spis 32 ilustracji, których autorami są m.in.: Jan Tarasin, Konrad Srzednicki, Adam Marczyński, Władysław Lam, Tadeusz Kulisiewicz, Halina Chrostowska, Maria Hiszpańska-Neuman (brak jednej planszy).

Warszawa 2019/12/10

Taniec i oni, 1993

Warszawa 2019/12/10

Warszawa 2019/12/10

KOBRO – Plakat

offset, papier; 70 x 100 cm.

Warszawa 2019/12/10

Edyta JARKIEWICZ (ur. 1969)

Bez tytułu, 1997

akryl, płótno; 89 x 116 cm;

Warszawa 2019/12/10

Robert ESCALAR (ur. 1969)

akryl, płótno; 20 x 20 cm;
sygn. p. d.: r.escalar;
akryl, płótno; 20 x 20 cm;
sygn. p. d.: r.e;
akryl, płótno; 20 x 20 cm;
sygn. p. d.: r.e;

Warszawa 2019/12/10

Warszawa 2019/12/10

Plakat – Sztuka nowych mediów

offset, papier; 100 x 70 cm.

Warszawa 2019/12/10

Coca-Cola, smakuj wywrotowo

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Warszawa 2019/12/10

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

Polskie ptaki, 1996

Warszawa 2019/12/10

Janusz EYSYMONT (1930-1991)

W południe, 1975

akryl, płótno; 54 x 74,5 cm;

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony

Brąz, 2005

olej, płótno; 65 x 72,5 cm;

Warszawa 2019/12/10

Moskwa

offset, papier; 100 x 70 cm.

Warszawa 2019/12/10

Mirosław ŚLEDŹ (ur. 1961)

Łódka [1416]

Warszawa 2019/12/10

Mirosław ŚLEDŹ (ur. 1961)

Bez tytułu [620]

sygn. p. d.: M. Śledź.

Warszawa 2019/12/10

offset, papier; 97 x 67,5 cm;

Warszawa 2019/12/10

Nieistniejąca galeria plakatu

Warszawa 2019/12/10

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Senne mary

gwasz, płyta; 27 x 40,5 cm.

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Kompozycja szara

gwasz, płyta; 26,5 x 40,5 cm.

Warszawa 2019/12/10

offset, papier; 100 x 70 cm.

Warszawa 2019/12/10

Kompozycja, 1962

gwasz, papier; 32 x 24 cm;

Warszawa 2019/12/10

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

W galerii Olimpus, 2002

Warszawa 2019/12/10

Mirosław ŚLEDŹ (ur. 1961)

Chata [1357]

Warszawa 2019/12/10

Olga GADOMSKA, XX w.

W lesie

Warszawa 2019/12/10

Zofia LATEK (ur. 1951)

olej, płótno; 33,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: Latek.

Warszawa 2019/12/10

J. KLUSKA, XX w.

olej, sklejka; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: Kluska J.;
obraz opisany na odwrocie.

Warszawa 2019/12/10

Zofia LATEK (ur. 1951)

Pejzaż z domem

olej, płótno; 33,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Latek.

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Chaty w górach

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Sukiennice w Krakowie

Warszawa 2019/12/10

Na stokach Gruzji, 1986

Warszawa 2019/12/10

J. WYSOKIŃSKA (?)

Motyw z Ogrodu Saskiego

sygn. p. g.: Jwysokińska;

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Motyw górski

Warszawa 2019/12/10

Na jeziorze, 1988

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Warszawa 2019/12/10

Vladimir Suchánek

Warszawa 2019/12/10

offset, papier; 83 x 58 cm.

Warszawa 2019/12/10

offset, papier; 83,5 x 59 cm.

Warszawa 2019/12/10

Pocałunek kozicy, 1991

Warszawa 2019/12/10

Struktury

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Abstrakcja

olej, płyta; 40 x 137 cm;
sygn. l. d.: Curt Olin (?)

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

olej, płótno; 122 x 88 cm.

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Studium postaci w błękitach

olej, płótno; 138,5 x 87 cm.

Warszawa 2019/12/10

Jacek MARKUNAS (1952-2005)

Warszawa 2019/12/10

Kasieńka

olej, płyta; 46 x 38,5 cm;

Warszawa 2019/12/10

Dziewczynka i kurczaczki

sygn. p. d.: S. B.

Warszawa 2019/12/10

Stefania BRANDT (1911-1980)

Dzieciaczki

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Kobieta w kapeluszu

olej, sklejka; 54 x 57 cm.

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Siedzący mężczyzna

Warszawa 2019/12/10

Warszawa 2019/12/10

Warszawa 2019/12/10

offset, papier; 48 x 67,5 cm.

Warszawa 2019/12/10

Edmund BURKE (1912-1999)

olej, tektura; 29 x 37 cm;

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

olej, tektura; 26 x 30 cm.

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Kaczeńce

olej, płyta; 30 x 40 cm;

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Widok Pragi

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Chaty

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Mała Fatra

Warszawa 2019/12/10

Janusz STRZAŁECKI (1902-1983)

Motyw miejski, 1972

Warszawa 2019/12/10

Lublin

Warszawa 2019/12/10

Daniela Havlíčková

Obyčejný Zátiší, 1987

Warszawa 2019/12/10

Daniela Havlíčková

Flying dreams, 1987

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Bez tytułu [Martwa natura]

Warszawa 2019/12/10

Zofia LATEK (ur. 1951)

Kwiaty w wazonie

olej, płótno; 39 x 34 cm;
sygn. p. d.: Latek.

Warszawa 2019/12/10

Edmund BURKE (1912-1999)

Jesienny bukiet, 1948

olej, płótno; 60 x 82 cm;

Warszawa 2019/12/10

Rumianki w wazonie

olej, płyta; 23 x 17 cm;

Warszawa 2019/12/10

Peonie w wazonie

olej, płótno; 55 x 46 cm;

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Kwiaty w wazonie

olej, płótno; 59,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Shabisiak (?)

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Bukiet

olej, płótno; 59,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Shabisiak (?)

Warszawa 2019/12/10

M. GOŁANDZINSKI (?)

Kwiaty, 1982

olej, płyta; 24 x 18 cm;

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Bzy w wazonie

Warszawa 2019/12/10

Martwa natura z pelargoniami

Warszawa 2019/12/10

Goździki w wazonie

olej, płyta; 25 x 17 cm;

Warszawa 2019/12/10

Autor nieokreślony, XX w.

Martwa natura z figurką

olej, płótno; 43 x 51 cm.

Warszawa 2019/12/10

Paris – zestaw 3 prac

Warszawa 2019/12/10

teka z 1954 r.
offset, papier; 50 x 35 cm;

Limit ceny