1. Aukcja Sztuki Współczesnej – 30 października 2019 r., godz. 19.30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 1. Aukcji Sztuki Współczesnej, która odbędzie się w Pragalerii 30 października (środa) 2019 r. o godz. 19.30. Zachęcamy do obejrzenia wszystkich oferowanych dzieł “na żywo” podczas trwającej wystawy przedaukcyjnej oraz uczestniczenia w licytacji. W najbliższą sobotę, 26 października w godz.: 12.00-19.00, odbędzie się również showroom kolekcjonerski, kiedy to będzie można porozmawiać oraz dokładniej zapoznać się z zaprezentowanymi dziełami sztuki. W katalogu znalazły się prace takich twórców jak Kazimierz Mikulski, Jerzy Tchórzewski, Ryszard Winiarski, Tadeusz Dominik, Jan Lebenstein, Bogdan Korczowski, Jan Szancenbach czy na przykład kompozycje artystów młodszego pokolenia jak Tomasz Daniec, Nickita Tsoy, Katarzyna Banaś, czy Grupa Twożywo. Ci z Państwa, którzy nie będą mogli uczestniczyć w aukcji osobiście, mogą składać zlecenia telefoniczne lub limity licytacyjne do czego służy specjalny przycisk przy każdym z obiektów w katalogu aukcyjnym. Polecamy także możliwość licytacji on-line w czasie rzeczywistym na platformie internetowej onebid.pl. oraz zapoznanie się z WIRTUALNYM SPACEREM po wystawie przedaukcyjnej, do którego link znajdziecie Państwo TUTAJ.

olej, technika mieszana, tektura; 61 x 83,5 cm;
sygn. p. d.: KORCZOWSKI.

Katarzyna Banaś (ur. 1973)

Wieczór w porcie, 2014

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. BANAŚ'14.

Cena wywoławcza: 1900

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 - 1999)

Głowa Dziewczyny, 1956

gwasz, papier; 49 x 33,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. l. d.: JTchórzewski 56; Obraz wystawiany: 1. Wystawa retrospektywna: Jerzy Tchórzewski z cyklu: Mistrzowie polskiego malarstwa współczesnego, ABC Gallery, Poznań, czerwiec 2001; 2. Wystawa retrospektywna: Jerzy Tchórzewski z cyklu: Mistrzowie polskiego malarstwa współczesnego, PSG w Sopocie, Sopot, listopad 2001; 3. Wystawa retrospektywna: Jerzy Tchórzewski, BWA w Katowicach, Katowice, kwiecień 2002; 4. Wystawa: Jerzy Tchórzewski – obrazy z lat 50.-tych, Galeria Krzysztofory, Kraków, czerwiec 2002. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena sprzedaży: 15000

Igor MITORAJ (1944-2014)

Głowa - breloczek

metal srebrzony; 4 x 3 x 1,5 cm; sygn. na odwrocie: Mitoraj, oraz napis: amnesty / international. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Mikołaj KASPRZYK (ur. 1952)

Leci, 1993

olej, płótno; 101 x 120 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: MIKOŁAJ KASPRZYK / „LECI” OLEJ 93 / 120 X 100.

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Akt siedzący

olej, gwasz; 48 x 42 cm;
sygn. p. d. monogramem wiązanym: TK.
Z kolekcji St. Marczaka-Oborskiego.

Teodor DURSKI (ur. 1976)

W oczekiwaniu na podróż – dyptyk, 2004

serigrafia, papier czerwony; 100 x 70 cm (wymiar każdego arkusza)
sygn., dat. i opisany w kompozycji: „W oczekiwaniu na podróż”, Serigrafia 11/18, 3/3, Teodor Durski 2004 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 800

Marian TOMASZEWSKI (1904-1968)

Głowa

piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 25 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 69 / TM (długopisem).

Cena wywoławcza: 500

Jacek MARKUNAS (1952-2005)

pastel, papier kolorowy; 42 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MARKUNAS 2003 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 150

Andrzej BIERNACKI (ur. 1958)

Akt podwójny, 1987

olej, płótno; 140 x 130 cm; sygn. i dat. l. d.: Andrzej Biernacki '87;
na odwrocie opis autorski....;
Obraz reprodukowany: Biernacki, z tekstami: Ryszarda Winiarskiego, Tomasza Rudomino, Adama Myjaka i Marty Kucharskiej,Galerie Im Turm, il. 33 (s. nlb.).
Obraz przed konserwacją.

Cena wywoławcza: 9000

Mikołaj KASPRZYK (ur. 1952)

Młody mężczyzna, 1987

olej, płótno; 119 x 100 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: „Gui durchtrainierter koerper eines jungen / mannes” / OLEJ 87’ / MIKOŁAJ KASPRZYK, na blejtramie data: 13.X.87.

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

Koncert

technika własna, karton; 86 x 60 cm;
sygn. p. d.: Zlachur.

Look down, 2018

olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Nickita Tsoy / "Look down" / 100 x 100 / oil, canvas / [sygn. artysty].

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Figura, 1963

tusz, piórko, tusz lawowany, technika własna, papier; 52,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 63 (długopisem), p. d. dedykacja: pour Ralph Bernstein / Paris le 1.9.63 (długopisem).

Cena wywoławcza: 19000

Orbium coelestium, 2009/2010

technika mieszana, akryl, płótno; 100 x 81 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; opisany na odwrocie: ORBIUM COELESTIUM / KORCZOWSKI;
do obrazu dołączony certyfikat autorski z informacją o obrazie.

Cena sprzedaży: 2700

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)

Kompozycja, 2004-2011

kolaż (gwasz, aplikacje, bibuła,technika własna), papier brązowy; 67 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. w kompozycji: MUSIAŁOWICZ (długopisem).

Cena wywoławcza: 6700

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

Róża wiatrów, 1973

technika własna, graficzna, papier; 39,8 x 36,8 cm (wymiar kompozycji w świetle oprawy);
grafika opisana u dołu: „Róża wiatrów”, 8/15, St. Borysowski 1973 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 1400

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

R-IX-78, 1978

tusz, papier; 19,4 x 19,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KZ (ołówkiem);
Pochodzenie: ze spuścizny po artyście.

Antoni HAJDECKI (1927-1991)

olej, collage, płótno; 54 x 65 cm;
na odwrocie, na krośnie dwie nalepki w tym jedna z TPSP w Krakowie z maszynowo wypisaną informacją o artyście i obrazie oraz dopisaną datą 1959.

Cena wywoławcza: 2500

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

W galerii Olimpus, 2002

linoryt, monotypia, papier; 44,4 x 32 cm (wymiar kompozycji), 66,3 x 47,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: „W galerii Olimpus”, 8/20 (1/1) linoryt+ 2002 (A.P.) Henryk Płóciennik (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 700

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

Kryształ Przestrzeni Artysty (Horme klasyczne nr 6, Ars-hormegram turkusowy, Ars-hormegram nr 1), 1974

tempera, płótno; 33,3 x 27,4 cm;
sygn. i dat. u dołu: B. Szwacz 1974;
na odwrocie napisy autorskie;
Obraz zdobył pierwszą nagrodę w konkursie im. Jana Spychalskiego w Poznaniu.
Wystawiany: Bogusław Szwacz, Galeria w Willi Struvego, grudzień 2004, w katalogu nr 34.

Tomasz Sętowski (ur. 1961)

olej, płótno; 81 x 81 cm; Sygn. l. d.: T. SĘTOWSKI. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 9000

Alfred LENICA (1899-1977)

gwasz, technika własna, papier naklejony na karton; 21 x 15 cm;
sygn. śr. d.: Lenica (ołówkiem).

Alfons MAZURKIEWICZ (1922-1975)

Forma abstrakcyjna, ok. 1970

olej, płótno; 117 x 108 cm.
Obraz po konserwacji.

Cena wywoławcza: 18000

Jan LENICA (1928-2001) - projektant

Gorączka w El Pao, 1972

offset, papier; 82 x 57 cm.

Cena wywoławcza: 1400

Henryk TOMASZEWSKI (1914-2005) - projektant

50-eme Anniversaire de l’Union Internationale de la Marionnette, 1978

offset, papier; 47,5 x 33,5 cm;
sygn. i dat. drukiem przy lewej krawędzi: H. Tomaszewski 78;
Miniaturowa wersja plakatu, dodatek do czasopisma „Projekt” - ze względu na to plakat został złożony "na cztery";
Plakat ten otrzymał I Nagrodę za plakat kulturalny Międzynarodowego Biennale Plakatu w Lahti w 1979 r.

Cena wywoławcza: 700

Andrzej SMOCZYŃSKI (1944-2010) - projektant

Plakat z autografem – Wojciech FANGOR. Malarstwo. Wnętrze-zewnętrze.

offset, papier; 67,8 x 98,4 cm;
po środku autograf artysty: Fangor (odręcznie), na literze „N” autograf projektanta plakatu: AnS (odręcznie);
Plakat okolicznościowy dotyczący wystawy Wojciecha Fangora odbywającej się w ramach I Festiwalu Nauki i Sztuki w Łodzi. Wystawa miała miejsce w Galerii 261 Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, której to prezentacji towarzyszyło spotkanie autorskie.

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000) - projektant

Cyrk: clown z trąbką, 1969

offset, papier; 97 x 67 cm;
stan zachowania: naddarcia, ślady po złożeniu arkusza.

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

Seico II

tempera, papier; 29 x 21 cm;
na odwrocie prostokątna pieczątka autorska: JAN MŁODOŻENIEC / UL. NARUSZEWICZA (...) / WARSZAWA / (...).

Cena wywoławcza: 2900

Henryk WANIEK (ur. 1942)

Droga do zamku Wieczornego z Białej Doliny, 2005

akwarela, papier czerpany; 40 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany w kompozycji, przy prawej krawędzi: HENRYKWANIEK. DEC. 2005. DROGA DO ZAMKUWIECZORNEGOZBIAŁEJ DOLINY.

Cena wywoławcza: 2700

Rafał Olbiński (ur. 1943)

serigrafia, papier; 84 x 57 cm (wymiar kompozycji), 94 x 65 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem), l. d. numer serigrafii: 50/350 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 1500

Stanisław Jerzy SUDER (1951-2015)

Para obrazów

1. Ptak - olej, płyta; 20 x 20 cm; sygn. p. d.: S. J. SUDER (ołówkiem); na odwrocie stempel wywozowy. 2. Kompozycja - olej, płyta; 22,5 x 22,5 cm. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Zbigniew MAKOWSKI (1930-2019)

Córo Zeusa Przędząca Podstęp (Safona), 2009

ołówek, tusz, gwasz, karton; 36 x 52 cm; sygn. i dat. p. d.: Zbigniew Makowski. X. 2009; na odwrocie opis autorski: "Córo Zeusa Przędząca Podstęp (Safona)" / 36 x 52, 2009, ołówek, tusz, gwasz. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena sprzedaży: 10000

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

Noc na Łysej Górze, 1982

olej, płótno; 72 x 60 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Kmikulski / Kraków 1982 / „Noc na Łysej Górze”;
obraz ukazany w filmie Ireny Wollen "Milczący świat Kazimierza Mikulskiego" z 1997 r.

Cena sprzedaży: 80000

Joachim BIAŁAS, XX w.

olej, płótno; 65 x 51 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: jałasBJoachim / KRAKÓW 95.

Cena wywoławcza: 800

Autor nieokreślony, XX w.

Ostatnia melodia

ceramika lub gips szkliwiony, wybierany; 17,5 x 13 x 9 cm.

Cena wywoławcza: 1000

Autor nieokreślony, XX w.

Uścisk

ceramika szkliwiona; 17,5 x 9,5 x 11 cm.

Cena wywoławcza: 1000

Grupa Twożywo

Siataniści, 2007

szablon, papier; 44 x 44 cm (wymiar kompozycji) 53 x 53 cm (wymiar arkusza); egzemplarz autorski, sygn. i dat. na odwrocie: Twożywo 2007 egz. aut.; praca jest ujęta w jednej z autorskich książek wykonanych w technice szablonodruku Grupy Twożywo, Mural przedstawiający tę kompozycję znajdował się w Krakowie.

Cena wywoławcza: 3900

Zbigniew RYBCZYŃSKI (ur. 1949)

Analiza San Francisco, 2007

technika własna (print), papier; 29 x 21,8 cm (wymiar kompozycji), 43 x 43 cm (wymiar arkusza), sygn. i dat. p. d.: Zbig /2007 (ołówkiem); po środku tytuł pracy ołówkiem i okrągła pieczątka: ZB/IG; po lewej "5/10" - odbitka piąta z dziesięciu wykonanych przez artystę.
Praca opatrzona pieczątką: "ZBIG" oraz suchym okrągłym tłokiem "ZBIG VISION LTD. / CORPORATE/SEAL/1985 / NEW YORK".

Cena wywoławcza: 3300

Zupa, 2007

technika własna [print], papier; 26,5 x 35 cm (wymiar kompozycji), 43 x 43 cm (wymiar arkusza), sygn. i dat. p. d.: Zbig /2007 (ołówkiem), pośrodku tytuł pracy; odbitka 5/10.
Film Zupa zrealizowany w SMFF Se-ma-for, Łódź w 1974 r.

Cena wywoławcza: 4000

Ostatni kawałek lodu

olej, płótno; 81 x 65 cm; sygn. p. d.: Magdalena Daniec; sygn. na odwrocie.

Cena wywoławcza: 2000

Danuta LEWANDOWSKA (1927-1977)

Błękitne formy

olej, collage, płótno; 61 x 86,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: góra / "BŁĘKITNE FORMY" / DANUTA LEWANDOWSKA / WARSZAWA.

Cena wywoławcza: 9000

Ryszard WINIARSKI (1936-2006)

Para projektów rysunkowych do magazynu Permafo, l. 70. XX w.

tusz, papier; 38,5 x 7,5 cm (w świetle oprawy);
każdy z rysunków opisany na odwrocie (oznaczenia odnośnie druku, numery, adnotacje);
Do rysunków dołączona kopia strony z magazynu Permafo z dnia 24 kwietnai 1979.

Cena wywoławcza: 10000

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

Relief, 1985

akryl, płyta, 25 x 25 cm;
sygn. i dat. na odwrocie.: 1985 / H. Stażewski.

Cena wywoławcza: 33000

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Kompozycja 1962

gwasz, papier; 29,5 x 20 cm;
dat. przy prawej krawędzi: 28.IV.1962.

Cena wywoławcza: 3800

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

Polskie ptaki, 1996

sitodruk, papier; 55 x 85 cm (wymiar kompozycji), 70 x 100 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisany u dołu: „Polskie Ptaki”, sitodruk e/a, Janusz Antoszczyk’ 96 (ołówkiem). *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 150

Andrzej PĄGOWSKI (ur. 1953)

Ilustracja do Playboy'a

offset, tempera, papier; 25 x 25 cm;
sygn. l. d.: A. Pągowski (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 2400

Waldemar ŚWIERZY (1931-2013) - projektant

Spotkanie w Warszawie, 1955

offset, papier; 85 x 58 cm;
film produkcji ZSRR.

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949) - projektant

Pułapka na myszy, 1988

offset, papier; 84 x 57 cm;
według powieści Agaty Christie, dla teatru Siemaszkowej.

Maria HISZPAŃSKA-NEUMANN (1917-1980)

Widok na miasto, 1946

drzeworyt, papier; 17 x 12 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: MHiszpańska oraz gmerk autorski (ołówkiem), dat. p. d.: 1946 (ołówkiem).

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

Wazon z kwiatami

tusz lawowany, papier; 41,5 x 29,5 cm;
sygn. p. g.: Eugeniusz Eibisch;
u góry dedykacja autora: Drogiemu Bodziowi Serdecznemu / przyjacielowi E.E.

Cena wywoławcza: 1000

Helena ZAREMBA-CYBISOWA (1911-1986)

Plaża w Świnoujściu, 1978

akwarela, ołówek, pióro (tusz czarny), papier czerpany; 23,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: H. Cybisowa (piórem);
na odwrocie adnotacje: HZC Plaża Świnoujście 1972 23,5 x 30,5 cm (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 2000

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 - 2011)

Cerkiew, l. 80. XX w.

olej, płótno; 33,5 x 41,5 cm; sygn. i opisany na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI / JERZY NOWOSIELSKI LATA 80. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 58000

Jan CYBIS (1897-1972)

Pejzaż z Nieborowa, 1953

akwarela, ołówek, karton; 24,5 x 33 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: Jan Cybis, Nieborów 53 r. (ołówkiem);
na odwrocie adnotacje 544 [w okręgu] (ołówkiem numer inwentaryzacyjny (?)), Nieborów 1953 r. / Nieborów / Pejzaż I / ,1953 25 x 33 / Arkady 784 (ołówkiem – ostatnia informacja odnosi się do numeru pozycji w katalogu prac Jana Cybisa);
Lit.: Tadeusz Dominik „Jan Cybis”, wydawnictwo Arkady, 1984, poz. w wykazie dzieł nr 784.

Cena wywoławcza: 9000

Edmund BURKE (1912-1999)

olej, tektura; 29 x 37 cm;
sygn. p. d.: EB (inicjał wiązany).

Cena wywoławcza: 1500

Juliusz JONIAK (ur. 1925)

Cassis, 2017

olej, płótno; 73 x 92 cm; sygn. i dat. p. d.: Joniak’17. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 15000

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

Siemiany - Widok z okna, 1984

olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: W ZAKRZEWSKI; na odwrocie opis autorski: W ZAKRZEWSKI 1984 (...) SIEMIANY / WIDOK Z OKA / Z ŁĄKĄ I / DĘBOWYMI / FOTELAMI / 54 X 65 OL PT oraz dedykacja: Kochanemu Leonowi Rurakowi (?) / Włodek / Autor / Warszawa 9.V. 67.

Cena wywoławcza: 4800

Tadeusz DOMINIK (1928 - 2014)

akryl, płótno; 55,5 x 61 cm; sygn. p. d.; Dominik; sygn., dat. i opisany na odwrocie: DOMINIK / 55 x 61 (…) AKRYL / „PEJZAŻ” 1970 (słabo czytelnie); obok potwierdzenie autentyczności obrazu przez Tomasza Dominika z 2016 r.: POTWIERDZAM / AUTENTYCZNOŚĆ / OBRAZU MOJEGO OJCA [podpis] KWIECIEŃ TOMASZ DOMINIK / 2016. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 23000

Stanisław MAZUŚ (ur. 1940)

W kwiatach - Jędrzychowice, 2015

olej, płótno naklejone na płytę; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: S. Mazuś, dat. l. d.: 2015;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Stanisław MAZUŚ / "W KWIATACH - JĘDRZYCHOWICE" / 2015 r. / 35 x 50 cm - olej - płótno naklejone na płycie HDF / obraz 6712 / gwarancja 500 lat [podpis artysty].

Cena wywoławcza: 2900

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

Martwa natura z pomidorami, 1995

olej, tektura; 21 x 31 cm;
sygn. i dat. p. d.: GB 95;
BEDNARSKI / MARTWA NATURA Z POMIDORAMI / 1995 / 21 X 31.

Cena wywoławcza: 3800

Praga, 1981

akwarela, pisak czarny, karton; 24 x 30 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: Praga H. Cybisowa 81 r. (pisakiem);
na odwrocie adnotacje: HZC Wa-Praga 24 x 30 1981 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 2000

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

Morskie Oko - zachód słońca, 1997

olej, płótno; 75 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
na odwrocie opis autorski: JAN SZANCENBACH/ MORSKIE OKO - ZACHÓD SŁOŃCA / 1997.

Cena sprzedaży: 17000

Wanderlust XI, 2019

olej, płótno; 96,5 x 115 cm;
sygn. i dat. p. d.: DANIEC 2019.

Jan STOKFISZ-DELARUE (ur. 1950)

Kawiarnia

olej, płótno; 30 x 30 cm;
sygn. p. d.: STOKFISZ / DELARUE.

Edmund BURKE (1912-1999)

Jesienny bukiet, 1948

olej, płótno; 60 x 82 cm;
sygn. p. d.: EBurke (inicjał wiązany);
opisany na odwrocie na płótnie: BURKE EDMUND / TYT. JESIENNY BUKIET / FORMAT 60 X 82. / 1948 R. oraz 2 [w kole] / ZACHĘTA, na krośnie: WYSTAWA MDM 1953.

Cena wywoławcza: 2000

Tadeusz DOMINIK (1928 - 2014)

Piwonie w wazonie, l. 50. XX w.

olej, płótno; 46 x 61 cm; sygn. p. d.: Dominik. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 12000

Mariusz KAŁDOWSKI (ur. 1962)

Martwa natura z farbami

olej, płótno; 70 x 50 cm;
opisany na odwrocie: Leszkowi / przy pierwszej / „małej wódce” M. Kałdowski 85 oraz M / K / A/ Ł /D /A /W / S /K /I.

Cena wywoławcza: 1500

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

Martwa natura z cebulą, 1994

olej, tektura; 21 x 30,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: BG 94;
na odwrocie opis autorski: BEDNARSKI / MARTWA NATURA / Z CEBULĄ / OL / 1994 / 21 X 30,5.

Cena wywoławcza: 3800

Stanisław ZAGAJEWSKI (1927-2008)

Forma rzeźbiarska

glina wypalana; 36 x 34 x 20 cm;
papierowa nalepka z autorem i ceną formy.

Wojciech Ćwiertniewicz (ur. 1955)

Bez tytułu (369), 1998

olej, papier; 20,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Ćwiertniewicz’98;
Na odwrocie pieczątka i opis autorski: Wojciech Ćwiertniewicz (pieczątka) Bez tytułu (369) / 1998, olej / papier (farbą) oraz numery ołówkiem.

Cena wywoławcza: 500

Warszawa 2019/10/30

sygn. p. d.: KORCZOWSKI.

Warszawa 2019/10/30

Katarzyna Banaś (ur. 1973)

Wieczór w porcie, 2014

olej, płótno; 60 x 80 cm;

Warszawa 2019/10/30

Głowa Dziewczyny, 1956

Warszawa 2019/10/30

Igor MITORAJ (1944-2014)

Głowa - breloczek

Warszawa 2019/10/30

Mikołaj KASPRZYK (ur. 1952)

Leci, 1993

Warszawa 2019/10/30

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Akt siedzący

olej, gwasz; 48 x 42 cm;

Warszawa 2019/10/30

Teodor DURSKI (ur. 1976)

Warszawa 2019/10/30

Głowa

Warszawa 2019/10/30

Jacek MARKUNAS (1952-2005)

Warszawa 2019/10/30

Andrzej BIERNACKI (ur. 1958)

Akt podwójny, 1987

Obraz przed konserwacją.

Warszawa 2019/10/30

Mikołaj KASPRZYK (ur. 1952)

Młody mężczyzna, 1987

Warszawa 2019/10/30

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

Koncert

sygn. p. d.: Zlachur.

Warszawa 2019/10/30

Look down, 2018

olej, płótno; 100 x 100 cm;

Warszawa 2019/10/30

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Figura, 1963

Warszawa 2019/10/30

Orbium coelestium, 2009/2010

Warszawa 2019/10/30

Kompozycja, 2004-2011

Warszawa 2019/10/30

Róża wiatrów, 1973

Warszawa 2019/10/30

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

R-IX-78, 1978

sygn. p. d.: KZ (ołówkiem);

Warszawa 2019/10/30

Antoni HAJDECKI (1927-1991)

Warszawa 2019/10/30

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

W galerii Olimpus, 2002

Warszawa 2019/10/30

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

na odwrocie napisy autorskie;

Warszawa 2019/10/30

Tomasz Sętowski (ur. 1961)

olej, płótno; 81 x 81 cm; Sygn. l. d.: T. SĘTOWSKI.

Warszawa 2019/10/30

Alfred LENICA (1899-1977)

Warszawa 2019/10/30

Forma abstrakcyjna, ok. 1970

olej, płótno; 117 x 108 cm.
Obraz po konserwacji.

Warszawa 2019/10/30

Gorączka w El Pao, 1972

offset, papier; 82 x 57 cm.

Warszawa 2019/10/30

Warszawa 2019/10/30

Warszawa 2019/10/30

Cyrk: clown z trąbką, 1969

offset, papier; 97 x 67 cm;

Warszawa 2019/10/30

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

Seico II

tempera, papier; 29 x 21 cm;

Warszawa 2019/10/30

Henryk WANIEK (ur. 1942)

Warszawa 2019/10/30

Rafał Olbiński (ur. 1943)

Warszawa 2019/10/30

Para obrazów

Warszawa 2019/10/30

Zbigniew MAKOWSKI (1930-2019)

Warszawa 2019/10/30

Noc na Łysej Górze, 1982

Warszawa 2019/10/30

Joachim BIAŁAS, XX w.

olej, płótno; 65 x 51 cm;

Warszawa 2019/10/30

Autor nieokreślony, XX w.

Ostatnia melodia

Warszawa 2019/10/30

Autor nieokreślony, XX w.

Uścisk

Warszawa 2019/10/30

Grupa Twożywo

Siataniści, 2007

Warszawa 2019/10/30

Analiza San Francisco, 2007

Warszawa 2019/10/30

Zupa, 2007

Warszawa 2019/10/30

Ostatni kawałek lodu

Warszawa 2019/10/30

Błękitne formy

Warszawa 2019/10/30

Ryszard WINIARSKI (1936-2006)

Warszawa 2019/10/30

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

Relief, 1985

akryl, płyta, 25 x 25 cm;

Warszawa 2019/10/30

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Kompozycja 1962

gwasz, papier; 29,5 x 20 cm;

Warszawa 2019/10/30

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

Polskie ptaki, 1996

Warszawa 2019/10/30

Andrzej PĄGOWSKI (ur. 1953)

Ilustracja do Playboy'a

Warszawa 2019/10/30

Spotkanie w Warszawie, 1955

offset, papier; 85 x 58 cm;
film produkcji ZSRR.

Warszawa 2019/10/30

Pułapka na myszy, 1988

offset, papier; 84 x 57 cm;

Warszawa 2019/10/30

Widok na miasto, 1946

Warszawa 2019/10/30

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

Wazon z kwiatami

Warszawa 2019/10/30

Plaża w Świnoujściu, 1978

Warszawa 2019/10/30

Cerkiew, l. 80. XX w.

Warszawa 2019/10/30

Jan CYBIS (1897-1972)

Pejzaż z Nieborowa, 1953

Warszawa 2019/10/30

Edmund BURKE (1912-1999)

olej, tektura; 29 x 37 cm;

Warszawa 2019/10/30

Juliusz JONIAK (ur. 1925)

Cassis, 2017

Warszawa 2019/10/30

Siemiany - Widok z okna, 1984

olej, płótno; 54,5 x 65 cm;

Warszawa 2019/10/30

Tadeusz DOMINIK (1928 - 2014)

Warszawa 2019/10/30

Stanisław MAZUŚ (ur. 1940)

Warszawa 2019/10/30

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

olej, tektura; 21 x 31 cm;
sygn. i dat. p. d.: GB 95;

Warszawa 2019/10/30

Praga, 1981

Warszawa 2019/10/30

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

olej, płótno; 75 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;

Warszawa 2019/10/30

Wanderlust XI, 2019

olej, płótno; 96,5 x 115 cm;

Warszawa 2019/10/30

Kawiarnia

olej, płótno; 30 x 30 cm;

Warszawa 2019/10/30

Edmund BURKE (1912-1999)

Jesienny bukiet, 1948

olej, płótno; 60 x 82 cm;

Warszawa 2019/10/30

Tadeusz DOMINIK (1928 - 2014)

Warszawa 2019/10/30

Mariusz KAŁDOWSKI (ur. 1962)

Martwa natura z farbami

olej, płótno; 70 x 50 cm;

Warszawa 2019/10/30

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

Martwa natura z cebulą, 1994

olej, tektura; 21 x 30,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: BG 94;

Warszawa 2019/10/30

Forma rzeźbiarska

Warszawa 2019/10/30

Bez tytułu (369), 1998

    Limit ceny