1. Aukcja Dzieł Sztuki – 6 października 2021 r. godz. 19:30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 1. Aukcji Dzieł Sztuki. Licytacja odbędzie się 6 października o godz. 19:30. Aukcja prowadzona będzie wyłącznie w systemie on-line, bez obecności osób licytujących na sali. Zachęcamy do rejestracji na platformie Onebid, raz do składania zleceń licytacji telefonicznej lub z limitem poprzez formularz dostępny na naszej stronie lub mailowo / telefonicznie. Wszystkie obiekty są dostępne do obejrzenia na żywo w Pragalerii.

ZOBACZ KATALOG

Mieczysław Tadeusz JANIKOWSKI (1912-1968)

Kompozycja geometryczna

olej, płótno; 16 x 24 cm; sygn. p. d.: JMT; na odwrocie, na blejtramie: M.T. Janikowski / Paris 2 Passage de Dantzig.

Andrzej WADAS (ur. 1930)

Ruchome czerwienie, 1981

olej, płótno; 94,5 x 134,7 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: ANDRZEJ WADAS / "RUCHOME CZERWIENIE" / 1981 r. WYM. 134,7 x 94,5 cm.

Ireneusz PIERZGALSKI (1929-2019)

Bez tytułu, 1959

piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 30,5 x 43 cm; sygn. i dat. Pierzgalski 59.

Eugeniusz WANIEK (1906 - 2009)

Macierzyństwo

drzeworyt, papier; 26 x 20 cm; opisany u dołu: eug. waniek, 1933 (ołówkiem); uszkodzenia krawędzi papieru.

Zbysław Marek MACIEJEWSKI (1946-1999)

Zestaw 4 rysunków, 1963

1. Akt żółty, 1963 - tusz, pióro, akwarela, papier; 13 x 12,5 cm; sygn. p. g.: Maciejewski (ołówkiem), dat. p. d.: 16. XI. 1963 / II; 2. Akt barwny, 1963 - tusz, piórko, akwarela, papier; 13,5 x 13 cm; sygn. l. d.: Maciejewski (ołówkiem), dat. p. d.: 16. XI. 1963 / III; 3. Akty czarne, 1963 - tusz, piórko, akwarela, papier; 13 x 10 cm; dat. p. d.: 16. XI. 1963 / I; sygn. na odwrocie: Maciejewski (ołówkiem); 4. Akty, 1963 - tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 11,5 x 17,5 cm; sygn. l. g.: Maciejewski (ołówkiem), dat. p. d.: 16. XI. 1963 / I.

ZBIOK (Sławomir Czajkowski) (ur. 1982)

Pretty Face, 2010

tusz, papier; 70 x 50 cm (w świetle passe-partout); sygn., dat. i opisany p. d.: PRETTY / FACE ZBIOK / 2010.

Zefiryn ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)

akwarela, ołówek, papier; 39 x 32 cm (w świetle oprawy); na odwrocie pisana na maszynie nalepka: sygn.: Z. Ćwikliński 1912 / /Zefir Ćwikliński 1871-1930/; stan zachowania: uszkodzenie arkusza w prawym dolnym rogu.

Tadeusz KUREK (1906-1974)

Zakopane - Krokusy

olej, karton, 34 x 45 cm; sygn. i dat. p. d.: T. Kurek 1957; na odwrocie opis autorski: „KROKUSY” / Zakopane / T. Kurek.

Cena wywoławcza: 1300*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

Nokturn, 1938

gwasz, karton; 24 x 34 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa / 1938; Ślady po zawilgoceniu w górnej partii obrazu.

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875 - 1944)

Capri 1925

akwarela, papier naklejony na karton; 33,5 x 25,5 cm; sygn., dat. i opisany p. d.: F. M. Wygrzywalski / Capri / 1925.

Cena wywoławcza: 5500

Stefan PIENIĄŻEK (1888-1958)

Wschód słońca na morzu

olej, tektura; 15 x 21 cm; sygn. p. d.: SPieniążek; na odwrocie oprawy napis autorski (?): Pieniążek Stefan / Wschód słońca / na morzu (piórem).

Siergiej NIKIFOROW (1920-2005)

Zestaw 5 prac, 2000/2001

olej, karton naklejony na płytę; wym. ok.17 x 23 cm (każda, dwie kompozycje pionowe; każda praca sygn. i dat. p. d.; prace z lat 2000-2001.

Iwo ZANIEWSKI (ur. 1956)

Chałupy w Kaszewcu, 1982

serigrafia, papier; 33 x 42 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: e.a. chałupy w Kaszewcu, IwoZaniewski 82 (ołówkiem).

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

Czerwiec w górach, 1952

ołówek, papier; 13,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy); opisany i dat. p. d.: 52 / czerwiec (ołówkiem).

Stefan ROSTWOROWSKI (1921-2000)

Wnętrze lasu, 1977

olej, płótno; 70 x 50 cm; sygn. p. d.: Stefan Rostworowski, dat. l. d.: 77; na odwrocie na krośnie malarskim napis: Lanckorona III 1977.

Michał GAWLAK (1906-1971)

Praca chmurników, 1940

kredka, papier naklejony na karton; 29 x 24 cm; sygn. i dat. l. d.: ... (zatarta), powtórzona na kartonowym podkładzie wraz z tytułem: "Praca chmurników" / Gawlak / 1940 (ołówkiem).

Ewa STAROWIEYSKA (ur. 1930)

Ilustracja

gwasz, ołowek, collage, papier; 29,5 x 20,5 cm; sygn. p. d.: E. Starowieyska (ołowkiem), opisany l. d.: "Świniopas i księżniczka" (ołówkiem). Ślady po podklejeniu arkusza taśmą.

Barbara PODKAŃSKA (1945-2019)

Przenikanie, 1979

akryl, płótno; 94 x 110 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: PODKAŃSKA BARBARA / "PRZENIKANIE" / akryl 1979 r. / 100 x 90 cm.

Konrad SMOLEŃSKI (ur. 1977)

Film video Tribute to Krasiński, 2008

technika własna, papier milimetrowy; 29 x 20 cm; do filmu dołączony egzemplarz papieru milimetrowego sygnowany przez artystę, ed. 19/30, czas trwania: 36 min 49 s.

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Bez tytułu, 1962

akryl, gwasz, karton; 45 x 23,5 cm; sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962; Praca oprawiona w dwie szyby.

Cena sprzedaży: 9000

Grzegorz PABEL (ur. 1940)

Bez tytułu, 1990

olej, karton; 39 x 27,5 cm (w świetle autorskiego passe-partout); sygn. i dat. na passe-partout: Grzegorz Pabel / Warszawa 1990 (ołówkiem).

Ryszard HOROWITZ (ur. 1939)

Para rysunków

tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 21 x 15 cm, 23 x 17,5 cm; sygn. p. d.: Horowitz (ołówkiem). Ślad po złożeniu arkuszy na pół.

Michał GAWLAK (1906-1971)

Para prac: "Do Warszawy" - 1956 oraz "Warszawa stara i nowa"

"Do Warszawy"- gwasz, papier; 19 x 23 cm; sygn., dat. i opisana u dołu: M. Gawlak "Do W-wa. - r. 1956 - (ołówkiem); "Warszawa stara i nowa" - kredka ołówek, karton; 18,5 x 23 cm; opisana l. d.: Warszawa stara i nowa (ołówkiem); na odwrocie liczne zapiski, ślad po złożeniu arkusza na pół.

Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)

Para grafik - "Wawel" oraz "Kościół Mariacki"

akwaforty podmalowane akwarelą, papier; 7,7 x 7,5 cm, 8 x 10,4 cm (odcisk płyty każdej z nich); grafiki sygn. i opisane u dołu: ... Wł. Zakrzewski (ołówkiem).

Gęstwina - Las

akwarela, papier; 27,5 x 20 cm; opisana u dołu: Kraków 47 (długopisem), E. Waniek.

Miron DUDA (1893-1950)

Pejzaż z Kazimierza Dolnego

olej, płótno; 37 x 45 cm; sygn. l. d.: Miron.

Piotr GRABOWSKI, XX w.

Zakopane – Przełęcz, 1988/1993

olej, płótno; 65 x 81 cm; sygn. i dat. przy prawej krawędzi Piotr Grabowski 1993; na odwrocie opis autorski.

Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)

Stary Kraków

olej, płyta; 23 x 27,5 cm; na odwrocie pieczątka autorska oraz dopisek: 8 [w kole] / STARY - KRAKÓW / OLEJ.

Zestaw 5 prac

olej, karton naklejony na płytę; wym. ok. 23 x 17 cm (każda, jedna kompozycja pozioma); każda praca sygn. i dat. p. d.; prace z lat 1994, 1999, 2000, 2001.

Stanisław GRABOWSKI (1901-1957)

Pejzaż z Grasse, ok. 1942

olej, płótno; 27 x 35 cm; sygn. l. d.: Grabowski.

Autor nieokreślony, XX w.

Akordeonista, 1932

akwarela, papier; 35 x 23 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.:M ZEN... (dalej nieczytelnie) 1932 (piórem).

Marian PUCHALSKI (1912-1970)

Świątynia Sybilli, 1943

drzeworyt, papier; 8,5 x 9,7 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: M. Puchalski 43 (ołówkiem).

Henryk MĄDRAWSKI (1933-2009)

Zestaw 4 grafik, l. 80. XX w.

1. Pochód - sucha igła, papier; 18,5 x 12,5 cm (odcisk płyty), 24 x 18 cm (arkusz); sygn., dat. i opisana u dołu: "Pochód" - sucha igła 20/50 Mądrawski 1971 / ... / Sopot 27071988 [podpis] (ołówkiem). 2. Ratusz w Hamburgu - mezzotinta, papier; 19,5 x 16,5 cm (odcisk płyty), 24 x 21 cm (wymiar arkusza); sygn. dat. i opisana u dołu: "Ratusz w Hamburgu" - mezzot. Mądrawski 80 / ... / Sopot 27 07 1988 (ołówkiem). 3. Rybak - mezzotinta, papier; średn. kompozycji: 16,5 cm, 28 x 22 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: "Fischer" - mezzot. 2/100 Madra 1984 / ... / Sopot 27 07 1988 [podpis] (ołówkiem). 4. Widok na Hamburg - akwaforta lub sucha igła, papier; 20 x 15 cm (odcisk płyty); 23,5 x 17 cm (wymiar arkusza); sygn. dat. i opisana u dołu: "Widok na ...." - Hamburg Mądrawski 88 / Uli - Henryk / Sopot 27 07 1988 (ołowkiem).

Tadeusz Michał SIARA (ur. 1941)

Zestaw 3 grafik

1. Niepewność, 1992 - akwaforta, akwatinta, papier; 49 x 35,5 cm (wymiar kompozycji), 69 x 50 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: "Niepewność" 10/50 (akwaforta, akwatinta) Siara ... 92 (ołówkiem); 2. Szepty, 1974 - akwaforta, papier; 49 x 37 cm (wymiar kompozycji), 70 x 50,5 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: "Szepty" 10/25 (akwaforta) Siara ... 74 (ołówkiem); 3. Przywidzenie, 1996 - akwaforta, akwatinta, papier; 49 x 38,5 cm (wymiar kompozycji), 76 x 57 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: "Przywidzenie" 9/50 (akwaforta, akwatinta) Siara ... 96 (ołówkiem).

Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)

Kościółek podkarpacki z XV w., 1946

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier; 60 x 38 cm; sygn. i dat. l. d.: Z. M. Wierciak. 946., opisana l. d.: Kościółek podkarpacki z XV wieku (ołówkiem).

Jan KACZKOWSKI (ur. 1943)

Droga, 1986

akwaforta, akwatinta, papier fakturowany; 34 x 29 cm (odcisk płyty), 35,5 x 30,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); sygn. dat. i opisana u dołu ołówkiem: Droga, 33/40, akwaforta +akwatinta, Jan Kaczkowski 86 (ołówkiem).

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Zestaw 7 grafik, 1971-1973

1. Podzwonne 8, 1972 - akwaforta, akwatinta, papier; 63 x 43 cm (wymiar arkusza), sygn., dat. i opisana u dołu; 2. Bez tytułu, 1971 - akwaforta, akwatinta, papier; 57 x 45 cm (wymiar arkusza), sygn., dat. i opisana u dołu; 3. Bez tytułu [kwiat], 1973 - akwaforta, akwatinta, papier; 56 x 39 cm (wymiar arkusza), sygn., dat. i opisana u dołu; 4. Andersenowi I, 1973 - akwaforta, akwatinta, papier; 55 x 39 cm (wymiar arkusza), sygn., dat. i opisana u dołu; 5. Bez tytułu [Reminiscencje], 1973 - akwaforta, papier; 38 x 54,5 cm (wymiar arkusza), sygn., dat. i opisana u dołu; 6. Bez tytułu [krzesła], 1973 - akwaforta, akwatinta, papier; 55 x 39 cm (wymiar arkusza), sygn., dat. i opisana u dołu; 7. Zupełnie nowa pora roku V, 1971 - akwaforta, akwatinta, papier; 64 x 40,5 cm (wymiar arkusza), sygn., dat. i opisana u dołu. Ślady po podklejeniu grafik.

Bohdan BOROWSKI (1923-1989)

Kompozycja, 1983

technika własna (olej, collage), płyta; 72 x 54,5 cm (wymiar wraz z autorską oprawą); sygn. i dat. p. d.: B. Borowski 83; na odwrocie nalepka autorska z informacją o pracy.

Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)

Kompozycja przestrzenna

tempera, collage, karton; 68 x 41,5 cm; na odwrocie oprawy opis: Jadwiga Żołyniak 25. V 1977 / Kompozycja przestrzenna / na pamiątkę Panu Profesorowi / tempera (ołówkiem).

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

Transfiguracja na znakach prostych, 1987

ołówek, akwarela, gwasz, papier; 33 x 24 cm; sygn. i dat. p.d.: J. Grabowski / 1987.

Cena wywoławcza: 5600*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Bez tytułu, 1965

piórko, tusz, papier; 32,5 x 16 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: Pierzgalski 65 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 1200*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Janusz STANNY (1932 - 2014)

Dzień Matki, 1980

tusz, papier; 28 x 20 cm; sygn. i dat. p. d.: Stanny 8. III. 80. (piórem); poniżej wklejka: Ona mi pierwsza pokazała księżyc i pierwszy śnieg na świerkach i pierwszy ... 26 V Dzień Matki.

Koji Kamoji (ur. 1935)

technika własna; 31,5 x 22 cm (w świetle oprawy), 36 x 26 cm (w oprawie) poniżej: Koji Kamoji; na odwrocie: WALDEMAR ANDZELM / COLLECTION; interwencja artystyczna wykonana na okładce katalogu wystawy Koji Kamoji, Galeria Sztuki Współczesnej.

Cena wywoławcza: 2300*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Jan Aleksander SOĆKO [Jan WAGNER] (1937-1988)

Bez tytułu, 1988

technika własna, karton; 35 x 27,5 cm; sygn. i dat. l. d.: Wagner 88 (długopisem).

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

Rysunek, 2020

flamaster, papier; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy); sygn., dat. i opisany u dołu: WŁODZIMIERZ PAWLAK RYSUNEK 2020 (ołówkiem).

Michał JANICA (ur. 1986)

Small boobs

flamaster, papier; 14 x 8,5 cm.

Michał JANICA (ur. 1986)

She is sex, he is Rolex

Michał JANICA (ur. 1986)

I like youngers but olders too

POZYCJA WYCOFANA

technika własna, ołówek, gwasz, papier; 15 x 21 cm; sygn. p. d.: SARAPATA; na odwrocie napis: Sarapata (ołówkiem).

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

Wawel

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 36 x 49,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: HENRYK UZIEMBŁO.

Ruciane, 1959

ołówek, papier; 12 x 16 cm (w świetle oprawy); opisany i dat. l. d.: Ruciane 59 (ołówkiem).

Edward WIECZOREK (1901-1988)

Motyw zimowy

olej, tektura fakturowana; 30 x 42 cm; sygn. p. d.: Edward Wieczorek.

Dora KON-RAWSKA (1900-po 1984) - przypisywana

Miasteczko

olej, płótno naklejone na płytę; 39 x 50 cm; sygn. p. d.: Rawska Kon (pierwsza część sygn. zatarta).

Autor nieokreślony, XX w.

Pejzaż nadwodny

olej, sklejka; 12 x 23 cm, sygn. l. d.: MPintnerówna (? - słaboczytelnie).

Cena wywoławcza: 500

Tadeusz KUREK (1906-1974)

Szałas w górach

olej, tektura, 34 x 44 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: T. Kurek.

Zdzisław ZAWADZKI (1928-1994)

Spotkanie

olej, płótno; 60 x 45 cm; sygn. p. g.: Z.Z.; na odwrocie, na krośnie malarskim napis: Zdzisław Zawadzki (Wrocław) (długopisem) oraz: Spotkanie ... (ołówkiem). Wypaczony blejtram.

Lech JAKUBIAK (1932-2019)

Zmierzch

olej, technika własna, płótno; 50 x 65 cm; sygn. i opisany na odwrocie: Jakubiak Lech / WARSZAWA / [zamazane] / 65 x 50 ZMIERZCH.

Rycerz

akwarela, papier; 41 x 29 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); sygn. p. d.: W. SAWULAK (długopisem); na odwrocie oprawy pieczątka autorska.

Jan Wacław (Zawado) ZAWADOWSKI (1891-1982)

Plakat do wystawy własnej z odręczną ilustracją w akwareli

offset, akwarela, papier; 55 x 38,5 cm

Zestaw dwóch prac: obraz i Designer Toy (model Qee)

forma, akryl, tworzywo sztuczne, wymiary obrazu: 50 x 40 cm, wysokość figurki: 19 cm, obraz sygn. p. g.: OTECKI, figurka sygn. z tyłu: OTECKI, oznaczenie producenta pod spodem: Qee / TOY2R; Zestaw składa się z obrazu oraz designer toy; Designer toy powstała jako personalizacja figurki z firmy Toy2R, model Qee.

Cena wywoławcza: 1900*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Kazimierz Stefan URBAŃSKI (ur. 1929) - ?

Zestaw 4 grafik

1. Kompozycja czerwona, 1972 - linoryt, druk wypukły, papier; 48 x 31,5 cm (wymiar arkusza), 19,5 x 15 cm (wymiar kompozycji), sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem, nakład: 48/55; 2. Kompozycja, 1972 - linoryt, druk wypukły, papier; 32 x 35 cm (wymiar arkusza), 18 x 24 cm (wymiar kompozycji), sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem, nakład: 10/45; 3. Kompozycja szara, 1972 - linoryt, druk wypukły, papier; 64 x 45,5 cm (wymiar arkusza), 33,5 x 24 cm (wymiar kompozycji), sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem, nakład: 20/40; 4. Kompozycja [aorta], 1972 - linoryt, druk wypukły, papier; 90 x 63 cm (wymiar arkusza), 40 x 40 cm (wymiar kompozycji), sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem, nakład: 64/65.

Ryszard Miłek (ur. 1955)

pastel, papier; 29 x 38 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: RM.

Andrzej WADAS (ur. 1930)

Pejzaż miejski

olej, płótno; 70 x 80 cm; na odwrocie, na krośnie malarskim dwa napisy: A WADAS (farbą) oraz PODKAŃSKA (ołówkiem).

Martwa natura z czerwonym dzbankiem

akwarela, gwasz, papier; 12 x 14 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: Grabowski oraz d. śr.: Paris.

Antoni TESLAR (1898-1972)

Astry w zielonym wazonie, 1967

olej, tektura; 60,5 x 49 cm; sygn. l. d.: a. Teslar / 1967; na odwrocie papierowa nalepka z odręcznym opisem: Nr kat. 1843 / Antoni Teslar / Warszawa [pełny adres] / Astry / olej 50 x 60 / 2. 000 zł (długopisem).

Lech GRZEŚKIEWICZ (1913-2012)

Martwa natura z kwiatami, 2002

akryl, płótno; 60,5 x 74 cm; sygn. i dat. p. d.: L. Grześkiewicz / 2002.

Janusz LEŚNIAK (ur. 1947)

Mandala, 2009

fotografia barwna, wydruk autorski na papierze archiwalnym Hahnemühle; 10,5 x 10,5 cm; sygn. p. d.: Janusz Leśniak; l. d.: Leśniaki - Mandala 2320/2009. (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 600*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Łukasz JASTRUBCZAK (ur. 1984)

Próbując zakleić wielką linię, 2009

fotografia barwna, papier; 20 x 29 cm; Praca pochodzi z teki Tribute to Edward Krasiński, wyd. ArtBazaar.

Barbara PODKAŃSKA (1945-2019)

Nokturn, 1979

akryl, płótno; 106 x 130 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: PODKAŃSKA BARBARA / "NOKTURN" / akryl 1979 r. / 100 x 90 cm. Niewielkie wgniecenie i uszkodzenie malatury w lewym dolnym rogu.

Rajmund PIETKIEWICZ (ur. 1920)

Krajobraz zimowy, 1977

olej, płótno; 70 x 90 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Rajmund Pietkiewicz / Krajobraz Zimowy / 77 r.

Stefan GAŁKOWSKI (1912-1984)

Scena biblijna

technika własna, fiksatywa, płótno naklejone na deskę składającą się z kilku elementów; 46 x 63,5 cm; sygn. na krawędzi u dołu: Stefan Gałkowski. Zarysowania, pęknięcia deski widoczne na licu.

Medytacje, 1964

akwarela, kredka, papier; 29,5 x 40 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p. d.: W. SAWULAK / 1964 (długopisem).; na odwrocie oprawy opis autorski (?) z tytułem: Medytacje, autorem, datą powstania i techniką wykonania.

Jan MICHALSKI (ur. 1958?)

Zabawa z obsesją I, 1984

akwatinta i mezzotinta (?), papier; 24,5 x 30,5 cm (wymiar kompozycji), 40,5 x 49,5 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: "Zabawa z obsesją" I 4/30, Jan Michalski 1984 r. (ołówkiem).

Adam SUZIN (ur. 1938)

W knajpce

tusz, akwarela, papier; 29,5 x 42 cm; sygn. p. d.: A. SUZIN. Ślad po złożeniu arkusza na pół.

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

Martwa natura

akwarela, papier; 32 x 24 cm; sygn. p. d.: H. Rudzka C. na odwrocie druga kompozycja w akwareli, sygn. p. d.: R.C.

Klasztor Kamedułów na Bielanach w Krakowie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 27 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: St. Żurawski (ołówkiem).

Antoni WAŚKOWSKI (1885-1966)

akwarela, karton; 35,5 x 50,5 cm; sygn. p. d.: Antoni ... (piórem).

Ludwik LILLE (1897-1957)

Postacie

ołówek, kredka, papier; 12,5 x 19 cm (w świetle passe-partout).

Krystyna HIEROWSKA (1925-1982)

Exl. Nazim Hikmet

grafika (akwaforta ?), podmalowana, papier; 11 x 15,5 cm (odcisk płyty), 14,5 x 19 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); sygn., dat. i opisana u dołu: "Exl. Nazim Hikmet" 45/50 Krystyna Hierowska 2002 (? ostatnia cyfra daty słabo czytelna, ołówkiem).

Konstanty GORBATOWSKI (1914 - 1984)

olej, płótno; 38 x 46 cm; sygn. p. d.: K. Gorbatowski; na odwrocie dedykacja okolicznościowa z 1983 r.

Jarosław KAWIORSKI (ur. 1955)

Zestaw 3 szkiców

tusz, papier; 42 x 30 cm (każdy); każdy sygn. KAWIORSKI (kredką).

Autor nieokreślony

Rysunek satyryczny, 1942

kredka, papier naklejony na karton; 23,5 x 65 cm; sygn. i dat. l. g.: ... 1942.

Antoni WASILEWSKI (1905-1975)

Gotuj na gazie, ok. 1937

piórko, tusz, akwarela, ołówek, papier; 31 x 27 cm; sygn. wraz z datą i dedykacją p. d.: Kochanemu Julkowi / ... Tolek ... 12 IV 1937 (część dedykacji słabo czytelna)

Michał GACZYŃSKI (1893-?) - przypisywany

Młodzieniec w kapeluszu

olej, karton naklejony na tekturę; 31,5 x 14 cm; sygn. i dat. p. d.: Gaczyński Michał / 1924. (? - nazwisko słabo czytelnie).

Józef CHARYTON (1912-1975)

Portret brodatego mężczyzny

olej, tektura; 44 x 35 cm; sygn. i dat. p. d.: 19[7]3 (trzecia cyfra słabo czytelna) / JCharyton.

Autor nieokreślony, XX w.

Głowa

tusz, papier naklejony na karton; 30 x 28,5 cm; sygn. p. d.: Opaliński R (ołówkiem).

Grzegorz BIENIAS (ur. 1958)

Rozmowa

grafika artystyczna, papier; 63 x 49,5 cm (wymiar kompozycji), 73 x 56 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: e/a Grzegorz Bienias Rozmowa (ołówkiem); Zaplamienia arkusza.

Andrzej KURKOWSKI (1927-1994)

Honoré de Balzac

piórko, tusz, tusz lawowany; papier; 23 x 32,5 cm; sygn. i dat. p. d.: a.k. 93 (długopisem); praca przytwierdzona zszywaczem do passe-partout.

Magdalena STARSKA (ur. 1980)

ołówek, węgiel, papier; 29 x 41 cm (w świetle oprawy)

Guido Reck (1919-1981)

olej, płótno; 48 x 70 cm; sygn. p. g.; na odwrocie nalepka z informacją o obrazie z BWA w Szczecinie z wystawy indywidualnej artysty z tytułem: Kompozycja, autorem oraz techniką wykonania.

Cena wywoławcza: 3500*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Autor nieokreślony, XX w.

Martwa natura z winogronami

olej, płyta; 49 x 54 cm; sygn. i dat. przy prawej krawędzi: ... (nieczytelnie).

Edmund Ludwik BARTŁOMIEJCZYK (1885- 1950)

Błyskawice (Burza)

drzeworyt (?), papier; 22,5 x 27 cm (w świetle passe-partout); sygn. na klocku l. g. : EB (gmerk).

Bogna KRASNODĘBSKA-GARDOWSKA (1900-1986)

Wylęgarnia kur, 1950

drzeworyt, bibuła; 20 x 14,5 cm (zadruk), 27 x 17,5 cm (arkusz); sygn., dat. i opisany u dołu: Wylęgarnia kur 1950, BGKrasnodębskaGard (ołówkiem).

Pejzaż z drogą

litografia, papier; 29,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout).

Tryptyk, 1988

technika własna, papier fotograficzny; 35 x 28 cm; sygn. i dat. 88 WAGNER (flamastrem, każda).

Bliźniaki

olej, płótno; 50 x 61 cm; sygn. i tytuł wraz z opisem na odwrocie: Jan Wagner / ... / "BLIŹNIAKI" ... (flamastrem).

Maria DIDUCH (ur. 1947) - ?

Bez tytułu, 1999

technika własna, papier czerpany; 30 x 21 cm; sygn. i dat. p. d.: M. Diduch 99 (pisakiem).

Andrzej DUDZIŃSKI (ur. 1945)

Tryptyk

ołówek, papier; 23,5 x 15,5 cm (każdy); każda praca sygn.: AD (ołówkiem).

Joanna PIECH-KALARUS (ur. 1951)

Modlitwa, 1993

linoryt, papier; 92 x 63 cm; sygn., dat. i opisany u dołu: "Modlitwa" linoryt, 2/30, imp. Joanna Piech' 93 (ołówkiem).

Autor nieokreślony, XX w.

Bez tytułu, 1983

technika własna (tusz, farby wodne, olej), karton; 30,5 x 50,5 cm; sygn. i dat. na odwrocie: ... / SIMEK 83 (? - długopisem).

Warszawa 2021/10/06

Kompozycja geometryczna

Warszawa 2021/10/06

Andrzej WADAS (ur. 1930)

Ruchome czerwienie, 1981

Warszawa 2021/10/06

Bez tytułu, 1959

Warszawa 2021/10/06

Macierzyństwo

Warszawa 2021/10/06

Zestaw 4 rysunków, 1963

Warszawa 2021/10/06

Pretty Face, 2010

Warszawa 2021/10/06

Warszawa 2021/10/06

Tadeusz KUREK (1906-1974)

Zakopane - Krokusy

Warszawa 2021/10/06

Nokturn, 1938

Warszawa 2021/10/06

Capri 1925

Warszawa 2021/10/06

Stefan PIENIĄŻEK (1888-1958)

Wschód słońca na morzu

Warszawa 2021/10/06

Zestaw 5 prac, 2000/2001

Warszawa 2021/10/06

Iwo ZANIEWSKI (ur. 1956)

Chałupy w Kaszewcu, 1982

Warszawa 2021/10/06

Czerwiec w górach, 1952

Warszawa 2021/10/06

Wnętrze lasu, 1977

Warszawa 2021/10/06

Michał GAWLAK (1906-1971)

Praca chmurników, 1940

Warszawa 2021/10/06

Ewa STAROWIEYSKA (ur. 1930)

Ilustracja

Warszawa 2021/10/06

Barbara PODKAŃSKA (1945-2019)

Przenikanie, 1979

Warszawa 2021/10/06

Konrad SMOLEŃSKI (ur. 1977)

Warszawa 2021/10/06

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

Bez tytułu, 1962

Warszawa 2021/10/06

Grzegorz PABEL (ur. 1940)

Bez tytułu, 1990

Warszawa 2021/10/06

Ryszard HOROWITZ (ur. 1939)

Para rysunków

Warszawa 2021/10/06

Michał GAWLAK (1906-1971)

Warszawa 2021/10/06

Warszawa 2021/10/06

Gęstwina - Las

Warszawa 2021/10/06

Miron DUDA (1893-1950)

Pejzaż z Kazimierza Dolnego

Warszawa 2021/10/06

Piotr GRABOWSKI, XX w.

Warszawa 2021/10/06

Stary Kraków

Warszawa 2021/10/06

Zestaw 5 prac

Warszawa 2021/10/06

Pejzaż z Grasse, ok. 1942

Warszawa 2021/10/06

Autor nieokreślony, XX w.

Akordeonista, 1932

Warszawa 2021/10/06

Marian PUCHALSKI (1912-1970)

Świątynia Sybilli, 1943

Warszawa 2021/10/06

Henryk MĄDRAWSKI (1933-2009)

Zestaw 4 grafik, l. 80. XX w.

Warszawa 2021/10/06

Zestaw 3 grafik

Warszawa 2021/10/06

Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)

Warszawa 2021/10/06

Jan KACZKOWSKI (ur. 1943)

Droga, 1986

Warszawa 2021/10/06

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Zestaw 7 grafik, 1971-1973

Warszawa 2021/10/06

Bohdan BOROWSKI (1923-1989)

Kompozycja, 1983

Warszawa 2021/10/06

Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)

Kompozycja przestrzenna

Warszawa 2021/10/06

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

Warszawa 2021/10/06

Bez tytułu, 1965

Warszawa 2021/10/06

Janusz STANNY (1932 - 2014)

Dzień Matki, 1980

Warszawa 2021/10/06

Koji Kamoji (ur. 1935)

Warszawa 2021/10/06

Bez tytułu, 1988

Warszawa 2021/10/06

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

Rysunek, 2020

Warszawa 2021/10/06

Michał JANICA (ur. 1986)

Small boobs

Warszawa 2021/10/06

Michał JANICA (ur. 1986)

She is sex, he is Rolex

Warszawa 2021/10/06

Michał JANICA (ur. 1986)

Warszawa 2021/10/06

POZYCJA WYCOFANA

Warszawa 2021/10/06

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

Wawel

Warszawa 2021/10/06

Ruciane, 1959

Warszawa 2021/10/06

Edward WIECZOREK (1901-1988)

Motyw zimowy

Warszawa 2021/10/06

Miasteczko

Warszawa 2021/10/06

Autor nieokreślony, XX w.

Pejzaż nadwodny

Warszawa 2021/10/06

Tadeusz KUREK (1906-1974)

Szałas w górach

Warszawa 2021/10/06

Zdzisław ZAWADZKI (1928-1994)

Spotkanie

Warszawa 2021/10/06

Lech JAKUBIAK (1932-2019)

Zmierzch

Warszawa 2021/10/06

Rycerz

Warszawa 2021/10/06

Warszawa 2021/10/06

Warszawa 2021/10/06

Zestaw 4 grafik

Warszawa 2021/10/06

Ryszard Miłek (ur. 1955)

Warszawa 2021/10/06

Andrzej WADAS (ur. 1930)

Pejzaż miejski

Warszawa 2021/10/06

Warszawa 2021/10/06

Antoni TESLAR (1898-1972)

Warszawa 2021/10/06

Lech GRZEŚKIEWICZ (1913-2012)

Warszawa 2021/10/06

Janusz LEŚNIAK (ur. 1947)

Mandala, 2009

Warszawa 2021/10/06

Łukasz JASTRUBCZAK (ur. 1984)

Warszawa 2021/10/06

Barbara PODKAŃSKA (1945-2019)

Nokturn, 1979

Warszawa 2021/10/06

Krajobraz zimowy, 1977

Warszawa 2021/10/06

Stefan GAŁKOWSKI (1912-1984)

Scena biblijna

Warszawa 2021/10/06

Medytacje, 1964

Warszawa 2021/10/06

Jan MICHALSKI (ur. 1958?)

Zabawa z obsesją I, 1984

Warszawa 2021/10/06

Adam SUZIN (ur. 1938)

W knajpce

Warszawa 2021/10/06

Martwa natura

Warszawa 2021/10/06

Warszawa 2021/10/06

Antoni WAŚKOWSKI (1885-1966)

Warszawa 2021/10/06

Ludwik LILLE (1897-1957)

Postacie

Warszawa 2021/10/06

Exl. Nazim Hikmet

Warszawa 2021/10/06

Warszawa 2021/10/06

Jarosław KAWIORSKI (ur. 1955)

Zestaw 3 szkiców

Warszawa 2021/10/06

Autor nieokreślony

Rysunek satyryczny, 1942

Warszawa 2021/10/06

Antoni WASILEWSKI (1905-1975)

Gotuj na gazie, ok. 1937

Warszawa 2021/10/06

Młodzieniec w kapeluszu

Warszawa 2021/10/06

Józef CHARYTON (1912-1975)

Portret brodatego mężczyzny

Warszawa 2021/10/06

Autor nieokreślony

Głowa

Warszawa 2021/10/06

Grzegorz BIENIAS (ur. 1958)

Rozmowa

Warszawa 2021/10/06

Andrzej KURKOWSKI (1927-1994)

Honoré de Balzac

Warszawa 2021/10/06

Magdalena STARSKA (ur. 1980)

Warszawa 2021/10/06

Guido Reck (1919-1981)

Warszawa 2021/10/06

Autor nieokreślony, XX w.

Martwa natura z winogronami

Warszawa 2021/10/06

Błyskawice (Burza)

Warszawa 2021/10/06

Wylęgarnia kur, 1950

Warszawa 2021/10/06

Pejzaż z drogą

Warszawa 2021/10/06

Tryptyk, 1988

Warszawa 2021/10/06

Bliźniaki

Warszawa 2021/10/06

Maria DIDUCH (ur. 1947) - ?

Bez tytułu, 1999

Warszawa 2021/10/06

Andrzej DUDZIŃSKI (ur. 1945)

Tryptyk

Warszawa 2021/10/06

Modlitwa, 1993

Warszawa 2021/10/06

Autor nieokreślony, XX w.

Bez tytułu, 1983

    Limit ceny