Aukcje

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

Nagrody i wyróżnienia:

– Nagroda Miasta Sanoka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie „Kultura i Sztuka” w kategorii: „Twórczość artystyczna – sztuki wizualne”, 2019 r.
– Finalista 43. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała, 2017 r.
– Grand Prix w konkursie „Genius Saeculi – Duch naszego czasu…” w hołdzie Magdalenie Abakanowicz, Galeria r_z / ORz ZPAP, Rzeszów, 2017 r.
– Wyróżnienie na Biennale ZPAP 2016-2017, BWA Rzeszów, 2017 r.
– Nagroda specjalna na Międzynarodowym Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt 2015” pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
– Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego Szczecin 2012 – nominacja do nagrody
– Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie „Materia Medicinalis, Materia Artificialis”, Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, 2011 r.
– Nominacja miesięcznika „ART&BUSINESS” do nagrody za debiut roku 2006.

Wybrane wystawy indywidualne:

2020 – „W koło…”, Galeria r_z / ORz ZPAP, Rzeszów
2019 – „W Zwierciadle”, Galeria Miejska, Rzeszów
2018 – „True Story”, BWA Galeria Sanocka, Sanok
2018 – „Raj Utracony”, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek, Przemyśl
2017 – „Kamuflaż”, Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz
2016 – „Before the Storm”, Galerie Die Schöne, Wiedeń
2016 – „Przed Burzą”, Bohema Nowa Sztuka, Warszawa
2016 – „Historie Niezależne”, BWA, Krosno
2016 – „Dom dla Kuracjuszek”, Galeria ToTu, Rzeszów
2015 – „Partial Exposure”, POSK, Londyn
2015 – „Searching for Reality”, Galerie Die Schöne, Wiedeń
2015 – „Mistak, Stabryła, Szczepkowski”, Muzeum Historyczne, Sanok
2014 – „Realizm Niemożliwy”, Galeria Domus Aurea, Lublin
2014 – „Standbild und andere Geschichten”, „buch|bund”, Berlin
2014 – „Nowy realizm”, ArtWay Festiwal, Praga
2012 – „Duzi Chłopcy”, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków

Wybrane wystawy zbiorowe:

2020 – „Jaki znak Twój? Powstanie Warszawskie i Polska Walcząca we współczesnej kulturze i sztuce”, Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa
2020 – IV Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego, Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz
2020 – 11. Międzynarodowe Biennale Miniatury, OPK Gaude Mater, Częstochowa
2019 – „Miasteczko”, BWA Galeria Sanocka, Sanok
2019 – „War Games 1939”, Ogólnopolska wystawa sztuki z okazji 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, Galeria „Łaźnia”, Radom
2018 – „DAgART Calling”, Galeria DAgART, Rzeszów
2018 – Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt”, Przemyśl, Muzeum Zamek – Lańcut
2018 – „Trans_formacje”, BWA Galeria Sanocka, Sanok
2017 – „Couchette Coach”, Galeria Xanadu, Warszawa
2017 – 43. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała
2017 – IV Piotrkowskie Biennale Sztuki, Piotrków Trybunalski
2016 – „Funny Games”, Galeria Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Rzeszów
2016 – 25. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
2016 – „Projekt 966”, Muzeum Uniwersyteckie UMK, Toruń
2016 – „Starters”, Galeria DagmaArt, Katowice
2015 – „Kontrasty”, Expo 2015, Mediolan
2015 – „Art Territory Festival”, Łuck
2014 – Obraz, Rzeźba, Rysunek, Grafika Roku, BWA, Rzeszów
2014 – 8. Międzynarodowe Biennale Miniatury, OPK Gaude Mater, Częstochowa
2014- „Obecności i Powroty”, BWA Galeria Sanocka, Sanok
2014 – „Ars – Principia”, UMK Toruń
2013 – „Young Polish Art”, POSK, Londyn
2013- Triennale Małych Form Malarskich, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń
2013 – „3+2×3=1” – WSIZ, Rzeszów
2013 – „Cień Czarnobyla”, BWA Galeria Sanocka, Sanok
2012 – Wystawa międzynarodowa „30×30”, Galeria Miejska w Reinheim, Niemcy
2011 – „Salon Wielkopolski 2011”, Miejskie Centrum Kultury, Czarnków
2011 – II Triennale Malarstwa „Animalis”, Galeria MM, Chorzów

Wybrane wystawy indywidualne:

2007 – „Bezkresny horyzont”, malarstwo i rysunek, Muzeum Architektury, Wrocław

2008 – „Czas kamieni, czas odlotów”, malarstwo i rysunek, Galeria Sztuki Współczesnej, BWA Sandomierz

2008 – „Malarstwo”, wystawa towarzysząca XXII Festiwalowi Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, Galeria XIII Muz

2012 – „Czas kamieni, czas powrotów – malarstwo”, Galeria Na Wprost, Iława

2012 – „Rysunki i gwasze”, Galeria Grafiki Biblioteki Sztuki ISW, Zielona Góra

2017 – „Malarstwo”, w ramach XXV Festiwalu Małych Form Artystycznych, Mała Galeria, Nowy Sącz

2018 – „…a na tym kamieniu…”, Galeria Sztuki Współczesnej BCK, Brzeg – Ratusz

2018 – „Część wspólna – malarstwo” (z Jarkiem Jeschke), Galeria Nowy Wiek, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra

2019 – „TRWANIE. Obrazy pięciu dekad”, Muzeum Okręgowe, Sandomierz

2020 – „Rytm jasnych i ciemnych stref. Malarstwo – Rysunek 1980-2020”, BWA, Kielce

 

Wybrane wystawy zbiorowe:

2006 – „Terra in-cognita”, polscy malarze współcześni, Magdeburg, Bonn, Berlin

2006 – XXI. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin

2006 – „Wieżowce Wrocławia”, PWSSP-ASP 1946-2006, Muzeum Narodowe, Wrocław

2008 – Wystawa malarstwa i rzeźby pracowników Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu, Pałac Sztuki, Kraków

2009 – IV. Międzynarodowy Konkurs Rysunku, Muzeum Miejskie, Wrocław – Ratusz

2010 – Wystawa malarstwa jurorów towarzysząca XXIII. Festiwalowi Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie

2010 –  „Wrocław nie do Poznania”, wystawa malarstwa, rzeźby , instalacji dydaktyków ASP we Wrocławiu, Galeria Stary Browar, Poznań

2010 – „Struktura Rzeczy, Struktura Emocji, Struktura” sztuka dydaktyków Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu, Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz

2011 – „Co je tu/Co tu neni. Co tu jest/Czego tu nie ma” ASP Wrocław, Liberec

2012 – „Nowe Otwarcie” (100 rocznica ZPAP), Galeria ZPAP, Warszawa

2012 – „Uczta u Mistrzów”, TPSP Pałac Sztuki, Kraków

2012 – „V. Międzynarodowy Konkurs Rysunku”, Muzeum Architektury, Wrocław

2013 – „Przestrzeń pomiędzy nami”, Galeria ASP, Wrocław, Wiesbaden

2013 – „9. Triennale Małych Form Malarskich”, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń

2014 – „Idee i Obrazy”, Galeria Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zielona Góra

2015 – „Kierunek Malarstwo”, Galeria ASP, Warszawa

2016 – „Projekt 966, 1050. Rocznica Chrztu Polski”, Muzeum Uniwersytety im. Mikołaja Kopernika, Toruń

2017 – „Wratislava pro Bratislava”, Bratysława

2018 – „My po ESK”, Muzeum Architektury, Wrocław

2018 – „Malarstwo ASP we Wrocławiu”, Lwów

2019 – „Pamięci Wojciecha Kapelańskiego”, Galeria Sztuki Współczesnej, Wrocław

Wystawy indywidualne:

2019 – „ROOM 810”, Galeria Ściana, Siedlce,
2019 – „ROOM 810”, Żywa Galeria Stalowa 52, Warszawa,
2018 – „ROOM 213”, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków
2017 – „ROOM 213”, Galeria 21, Sanok
2016 – „Ingenium”, Galeria MDK, Sanok
2015 – „Femininum”, Galeria MDK, Sanok
2013 – „Lynchowanie”, Galeria MBP, Sanok

Ważniejsze wystawy zbiorowe:

2020 – „Jaki znak twój? Powstanie Warszawskie i Polska Walcząca we współczesnej kulturze i sztuce”, Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa

2019 – “War Games 1939…”, Ogólnopolska Wystawa Sztuki w 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, Galeria Łaźnia, Radom

2018 – „Srebrny czworokąt 2018” – Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat
2017 – „Skład Doczepiony”, Galeria Łaźnia, Radom
2017 – „Skład Doczepiony”, Couchette Coach, Galeria Xanadu, Warszawa
2017 – IV Piotrowskie Biennale Sztuki, Galeria ODA, Piotrków Trybunalski
2017 – „Skład Doczepiony”, wystawa poplenerowa, BWA Sanok
2017 – „Łemkowskie Jeruzalem”, Peryferie, Legnica, Gorzów
2016/2017 – „Łemkowskie Jeruzalem. Autoportret potrójny”, Gorzów, Przemyśl
2016 – „Sanok w Kościerzynie”, Stary Browar, Kościerzyna

2016 – „Skład Doczepiony”, wystawa poplenerowa, Galeria Łaźnia, Radom
2015 – „Stan podgorączkowy”, BWA Sanok
2014 – „Skład Doczepiony”, Resursa Obywatelska, Radom
2014 – „Skład Doczepiony”, Wernisaż Jednego Dnia, Galeria „De”, Sanok
2014 – „Industrial! Festiwal Sztuk”, Starachowice
2013 – „Koniec człowieka”, 2 Piotrowskie Biennale Sztuki, Galeria ODA, Piotrków Trybunalski
2013 – „Skład Doczepiony”, Galeria Łaźnia, Radom
2012 – „Wystawa Jednego Dnia”, Galeria Łaźnia, Radom
2012 – „Skład Doczepiony – Oczekiwanie”, Dworzec Główny PKP, Sanok
2011 – „Skład Doczepiony”, Dworzec Główny PKP, Sanok


Nagrody i wyróżnienia:

2018 -III miejsce Grand Prix, II Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda, Galeria Szyb Wilson, Katowice,
2013 – wyróżnienie, „Człowiek – istota energetyczna”, Karpackie Biennale Sztuki, RCKP, Krosno

Nagrody, wyróżnienia:

2019 – Wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Artystycznej Grafiteka 2019, Warszawa; 2018 – III Nagroda w konkursie Obraz, Grafika, Rzeźba, Rysunek Roku 2018, BWA Rzeszów; 2010– Wyróżnienie w konkursie „W stronę dawnych Mistrzów”, Gabinet Rycin Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego; 2010 – III Nagroda w Przeglądzie Sztuki Młodych, Podkarpacki Festiwal Sztuki, Rzeszów; 2009 – Wyróżnienie Przewodniczącego Jury w II Ogólnopolskim Triennale Granice Rysunku, Rzeszów

Udział w wystawach zbiorowych (wybór):

2020 17. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki, Polska – Łódź 2020, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi; International Virtual Engravist Printmaking Bienal, Turcja; 6th Graphic Art Biennial of Szeklerland, Rumunia, Athens Open art, Art Number 23, Thissio, Ateny; International Treinnial of Ex libris and Small Format Print Graphic – World Culture Heritate, Russia; VII Bienal Internacional de Grabado Aguafuerte 2020, Hiszpania; transPrint 2, Contemporary Polish & Greek Printmaking Exhibition, Municipal Gallery of Cyclades, Siros, Grecja

2019 Bucharest International Print Biennale 2019, Rumunia; Maxi Print Berlin 2019, Berlin, Niemcy; II Ogólnopolski Konkurs Grafiki Artystycznej Grafiteka 2019, Warszawa; Second International Print Biennale Yerevan 2019, Armenia; 20th International Print Biennial Varna, Bułgaria; 7th Guanlan International Print Biennial, Guanlan, Chiny

2018 – 10 Triennale Grafiki Polskiej, Katowice 2018, Katowice; IV International Biennial of Nude „Marko Gregović“, Montenegro, Czarnogóra; Ex libris Competition Varna 2018, Bułgaria; International Biennial Print Exhibit: 2018 ROC, National Taiwan Museum of Fine Arts, Taiwan

2014 „10 lat minęło… Najlepszy dyplom 2004–2014”, Międzynarodowe Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie; „Grafika jest kobietą. Grafika polska XX i XXI wieku”, MCSG w Krakowie; XV Międzynarodowe Biennale Małej Formy Graficznej  i Ekslibrisu, Ostrów Wielkopolski

2013 Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków – Stambuł, Turcja; The 17th International Print Biennial – Varna 2013, „Boris Georgiev”, Bułgaria;

2012 8 Triennale Grafiki Polskiej, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice; 7 Międzynarodowe Triennale Grafiki – Bitola 2012, Republic of Macedonia

2011„Agnieszka Lech-Bińczycka. Grafika”, Galeria Lamelli, Kraków; „Dotyk”, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa

2010 – „W stronę dawnych Mistrzów…”, Gabinet Rycin BUW, Warszawa; Międzynarodowe Triennale Grafiki, Horst Janssen Museum, Oldenburg; Druckfrisch. Grafika młodych twórców polskich i austriackich, Wiedeń; 2009 – 6 Ogólnopolskie Biennale Grafiki Studenckiej, Galeria Miejska Arsenał, Poznań; 7 Triennale Grafiki Polskiej, Katowice; Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej – Kraków 2009, Bunkier Sztuki, Kraków