Pragaleria zaprasza na „Aukcję designu z kolekcji Beaty Bochińskiej”, historyczki designu, kolekcjonerki i miłośniczki dobrych wzorów, autorki książki „Zacznij kochać dizajn.” Aukcja odbędzie się 4 listopada 2020 r., o godzinie 19.30. Poprzedzi ją cykl spotkań z Beatą Bochińską oraz wirtualny spacer po wystawie przedaukcyjnej, zorganizowanej we wnętrzach klimatycznego domu w Milanówku, w którym konteksty i wspomnienia wyłaniają się z każdego zakamarka.
Design czy dizajn? Oto jest pytanie! Jednak to nie spór o formę zapisu tego słowa i późniejsze komplikacje związane z jego odmianą są tu najważniejsze. Kluczowe jest to, że chodzi o wzornictwo i dobry projekt przedmiotów codziennego użytku. Pragaleria stanęła po stronie „designu”, za to autorka jednej z najpopularniejszych książek o kolekcjonowaniu form, miłośniczka sztuki użytkowej – po stronie „dizajnu”. Ten drobiazg nie przeszkodził nam jednak w obopólnym zachwycie nad utylitarnym pięknem prezentowanych w katalogu obiektów i połączeniu sił w celu promocji dobrze zaprojektowanych rzeczy.
Liczne filmy, wywiady z główną bohaterką, zawierające historię związaną z samym miejscem, opowieści o jej strategiach kolekcjonowania, analiza najciekawszych, zaprezentowanych w katalogu obiektów oraz niejedna anegdota, to dobry początek, by zachęcić wszystkich do rozpoczęcia przygody ze zbieraniem dobrych projektów. Dzięki temu, stwierdzenie że: Beata Bochińska przekazując wiedzę i dzieląc się sekretami domu w Milanówku, „mówi do rzeczy”, nabiera dodatkowego znaczenia. I jak tu „nie kochać dizajnu?!”
Beata Bochińska – Autorka książki “Zacznij kochać dizajn”
Historyczka designu, specjalistka zarządzania designem i rozwojem produktu, kolekcjonerka.
Autorka metodologii prognozowania trendów stylistycznych z wykorzystaniem profili klienta. W tym obszarze współpracuje z największymi sieciami wyposażenia wnętrz i producentami. Autorka kilkuset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych zarządzaniu designem. Producentka i współautorka filmów dla TV i kontentu dla portali branżowych. Wykładowczyni krytyki designu na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania rozwojem nowego produktu w SGH w Warszawie. Prowadzi dedykowane warsztaty dla firm z tworzenia korzyści biznesowych w oparciu o wykorzystanie designu i szkolenia dla kolekcjonerów i miłośników designu.Jurorka konkursów projektowania usług o zasięgu globalnym (Nowy Jork, Sydney, Kair, Warszawa) w dziedzinach: design, digital media i software design.