Szymon Biernacki, „Naturalnie” – GRAFIKA CYFROWA

Wystawa prac Szymona Biernackiego jest doskonałym okazją do tego, by zapoznać się z szerokimi spektrum możliwości jakie daje twórcy i odbiorcy współczesne malarstwo cyfrowe. W przeciwieństwie do tradycyjnych dziedzin sztuki, dzieła cyfrowe nie są ograniczone do jednego nośnika.  Na wystawie „Naturalnie” będzie można podziwiać prace przeniesione na bardzo różne podłoża, takie jak papier, płótno czy dibond.  To unikatowa sposobność do tego, aby na własne oczy przekonać się, jak zmienia się odbiór dzieła w zależności od użytego medium.

Szymon Biernacki jest wyjątkowo skrupulatny. Przed przystąpieniem do prac, zawsze dokonuje pogłębionych badań tematu, którymi będzie się zajmował. Twórca najczęściej pracuje w oparciu o własne, zgromadzone podczas licznych podróży, materiały. Uzbrojony w zdobyte doświadczenie, rozpoczyna precyzyjną analizę. Bada kolorystykę naturalnego pejzażu, układ rozkładania się światła i jego wpływu na otoczenie. Opracowuje strukturę poszczególnych form. Wykonana praca pozwala mu na realizację swoich założeń artystycznych. W koncepcyjnych pracach Szymona, mimo że w swojej istocie są sztuką pomysłu i autorskiej kreacji, źródła należy się doszukiwać w pogłębionej analizie i empirycznym poznaniu tematu. To podejście do aktu twórczego dopełnia emanująca z prac artysty dziecięca radość i wrażliwość, widoczna w kreacji postaci oraz nowych i nieznanych światów. Zabawny, przemyślany styl oraz sposób opowiadania historii obrazem to również znak rozpoznawczy twórczości Biernackiego.

Efekt opisanego wyżej sposobu pracy artysty widoczny jest już na pierwszy rzut oka w obrazach z wystawy „Naturalnie”. W większości są to egzotyczne pejzaże, ujęcia natury, które w charakterystyczny sposób zostały przetworzone przez Biernackiego. Żywa kolorystyka i niezwykle atrakcyjna geometryzacja brył stawia go na pograniczu malarstwa kubizującego i realistycznego. Dzięki mocnemu uproszczeniu form, przedstawione sceny w pełni oddają nastrój malowanych miejsc. Warto zwrócić uwagę na wspomniane oddanie światła i jego wpływ na finalną kompozycję. Artysta w bezbłędny sposób wychwytuje te niuanse i sprawnie przenosi do swoich prac malarskich, oddając klimat i charakter pejzażu.

Obok omawianych pejzaży obejrzeć możemy prace o bajkowym wydźwięku. Przepełnione radością, dowcipem oraz zabawną historią przenoszą nas w świat dziecięcej wyobraźni. Warto, choć przez chwilę, potowarzyszyć Szymonowi Biernackiemu w tej podroży!

WSZYSTKIE EKSPONOWANE DZIEŁA POWSTAŁY W NIEWIELKICH LIMITOWANYCH EDYCJACH I SĄ RĘCZNIE NUMEROWANE ORAZ SYGNOWANE PRZEZ ARTYSTĘ.

Szymon Biernacki

Arches 1 (2016)

Adobe Photoshop, wydruk giclée, 50x50cm; sygnowana i opisana u dołu, nakład 1/20.

Cena: 1500.00

Szymon Biernacki

Arches 2 (2016)

Adobe Photoshop,wydruk giclée, 50x50cm; sygnowana i opisana u dołu, nakład 1/20.

Cena: 1500.00

Szymon Biernacki

Arizona 1 (2016)

Cena: 1500.00

Szymon Biernacki

Arizona 2 (2016)

Cena: 1500.00

Szymon Biernacki

Bawaria 1 (2015)

Adobe Photoshop,wydruk giclée, 50x75cm; sygnowana i opisana u dołu, nakład 1/20.

Cena: 1700.00

Szymon Biernacki

Bawaria 2 (2015)

Adobe Photoshop,wydruk giclée,  50x80cm; sygnowana i opisana u dołu, nakład 1/20.

Cena: 1700.00

Szymon Biernacki

Bawaria 3 (2016)

Cena: 1500.00

Szymon Biernacki

Dzień Dobry (2015)

Adobe Photoshop,wydruk giclée, 50 x 35cm; sygnowana i opisana u dołu, nakład 1/20.

Cena: 1200.00

Szymon Biernacki

Islandia 1 (2014)

Adobe Photoshop,wydruk giclée, 35x60cm; sygnowana i opisana u dołu, nakład 1/20.

Cena: 1200.00

Szymon Biernacki

Islandia 2 (2014)

Adobe Photoshop,wydruk giclée, 35x60cm; sygnowana i opisana u dołu, nakład 1/20.sygnowana i opisana u dołu,nakład 1/20.

Cena: 1200.00

Szymon Biernacki

Islandia 3 (2014)

Adobe Photoshop,wydruk giclée, 30x50cm; sygnowana i opisana u dołu, nakład 1/20.

Cena: 1200.00

Szymon Biernacki

Islandia 4 (2014)

Cena: 1500.00

Szymon Biernacki

Islandia 5 (2016)

Cena: 1500.00

Szymon Biernacki

Islandia 6 (2016)

Cena: 1500.00

Szymon Biernacki

Islandia 7 (2016)

Cena: 1500.00

Szymon Biernacki

Monkey Business (2016)

Adobe Photoshop,wydruk giclée, 50x95cm; sygnowanau dółu  i opisana na odwrocie, nakład 1/20.

Cena: 2100.00

Szymon Biernacki

Monument Valley (2016)

Cena: 1500.00

Szymon Biernacki

Skalna Chata (2015)

Adobe Photoshop,wydruk giclée, 30x60cm; sygnowana i opisana u dołu,nakład 1/20.

Cena: 1200.00

Szymon Biernacki

Łowcy (2016)

Adobe Photoshop,wydruk giclée, 30x40cm; sygnowana i opisana u dołu, nakład 2/20.

Cena: 750.00

Szymon Biernacki

Przesłuchania (2009)

Adobe Photoshop, Corel Painter, wydruk giclée, płótno, 50x130cm; sygnowana u dołu i opisana na odwrocie, nakład 3/5.

Cena: 1700.00

Szymon Biernacki

Secret Agent (2014)

Adobe Photoshop, Corel Painter, wydruk giclée, płótno, 76x100cm; wydruk giclée, płótno, 50x130cm; sygnowana u dołu i opisana na odwrocie, nakład 2/5.

Cena: 1800.00

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Arches 1

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Arches 2

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Arizona 1

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Arizona 2

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Bawaria 1

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Bawaria 2

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Bawaria 3

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Dzień Dobry

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Islandia 1

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Islandia 2

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Islandia 3

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Islandia 4

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Islandia 5

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Islandia 6

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Islandia 7

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Monkey Business

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Monument Valley

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Skalna Chata

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Łowcy

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Przesłuchania

Warszawa 2017/01/03

Szymon Biernacki

Secret Agent

Limit ceny