Szkło

Szkło

Patera Ikora

Patera art deco proj.: Karl Wiedmann; Niemcy,WMF, lata 30. XX w.; szkło Ikora, warstwowe, fakturowe; średnica: 33 cm.; kolista misa, z głębokim lustrem o motywie sześciopłatkowego kwiatu; szeroki kołnierz z motywem pajęczyny; krawędź pogrubiona.

Patera Ikora

Patera art deco szkło Ikora; Niemcy, lata 30. XX w.; w typie projektów Karla Wiedmanna; średnica: 23,5 cm.; szkło warstwowe, fakturowe; kolista misa, z głębokim lustrem o motywie sześciopłatkowego kwiatu; szeroki kołnierz z motywem pajęczyny; krawędź pogrubiona.

Patera Ikora

Patera "Sahara"

Patera Sahara proj.:Jan Sylwester Drost; HSG Ząbkowice, lata 70 XX w. Szkło prasowane, barwione w masie, zdobione fakturą baranka; śr..: 23,5 cm patera była prezentowana na Ogólnopolskiej Wystawie Szkła Artystycznego i Użytkowego w Katowicach w 1974 roku.

Patera "Sahara"

Patera "Sahara" projekt: Jan Sylwester Drost; HSG ""Ząbkowice"" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. szkło formowane ręcznie metoda prasowania;talerz płaski o nieregularnym otoku na calej powierzchni dekorowany „drobnym barankiem”; średnica: 30 cm. Patera była prezentowana na Ogólnopolskiej Wystawie Szkła Artystycznego i Użytkowego w Katowicach w 1974 roku.

Cena: 250

Komplet misek z serii „Asteroid”

Komplet misek z serii „Asteroid” proj.: Jan Sylwester Drost (1975 r.) HSG ""Ząbkowice"" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. szkło formowane ręcznie metodą prasowania, szkło formowane ręcznie metodą prasowania; miski o nieregularnej krawędzi dekorowane układem wypukłych guzków różnej wielkości zmniejszających się ku otokowi; średnica: duża: 27 cm., małe: 12,5 cm. Złoty medal na Triennale Szkła w Jablońcu nad Nysą w 1976 r.

Kielichy "Manchester"

Kielichy "Manchester" HSG"" Ząbkowice"" w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX wieku; projekt: Jan Sylwester Drost; wys.:13,9 cm, szer. wlewu:7,8 cm; szkło barwione w masie na kolor uranowej zieleni formowane ręcznie metodą prasowania; kieliszki na nodze z profilowanym pierścieniem, pokryte żeberkowaniem.

Cena: 250

Komplet naczyń Barovier&Toso

Komplet naczyń Barovier & Toso Włochy, lata 70. XX w. składa się z 3 miseczek i 3 kielichów; wym.: miseczka: średnica: 16 cm, wys. 7 cm., kielich: średnica: 6,5 cm., wys. 15 cm. Szkło murano, oryginalne naklejki producenta. Barovier & Toso to jedna z najstarszych marek na świecie. Wywodzi się z wyspy Murano.

Para szklanych świeczników Litalla

Para świeczników Iittalla, Finlandia, II poł. XX w. wym.: śr. 6,5 cm., wys. 6, 2 cm.

Wazon art deco

proj. Henry Günther Schlevogt szkło malachitowe, lane, szlifowane, dekoracja wyciskana w masie; wys. 25 cm, średnica wylewu 9,5 cm, średnica brzuśca ca 17 cm; Czechy, proj.1934, późniejsze powtórzenie

Cena: 1300

Wazon Kosta Boda

Wazon szklany Szwecja, Kosta Boda, lata 60. XX w.; szkło barwione w masie na kolor granatowy, dekorowane; wys. 32 cm.; sygnowany.

Wazonik art deco

HSG Hortensja, Polska, lata 30. XX w.; Wym.: wys.:21,5 cm, szer. wlewu:6,6 cm; szkło prasowane, iryzowane, kształt cylindryczny, reliefowa ornamentyka.

Cena: 120

Patera Ikora

Patera Ikora

Patera Ikora

Patera "Sahara"

Patera "Sahara"

Kielichy "Manchester"

Komplet naczyń Barovier&Toso

Wazon art deco

Wazon Kosta Boda

Wazonik art deco

telefon: 509789795
email: design@pragaleria.pl