Tomasz Winiarski

Tomasz Winiarski

Ur. 1982, Bielsko – Biała. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W 2008 roku otrzymał dyplom w Pracowni Wklęsłodruku. Od 2006 roku pracuje na stanowisku asystenta w Pracowni Wklęsłodruku, prowadzonej przez prof. Henryka Ożoga.

W swoich pracach posługuje się głównie technikami metalowymi. Od kilku lat rozwija cykl graficzny „Perpetuum mobile”, na który składa się ponad 80 grafik, wykonanych w technikach graficznych takich jak: mezzotinta, sucha igła, akwaforta i akwatinta.
Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w Chinach, Hiszpanii, Japonii, Meksyku, Norwegii, Rosji, Serbii, Turcji, USA i na Litwie.

Tomasz Winiarski

Perpetuum mobile LXXX, 2015

mezzotinta, papier, 1/30, 70 x 100 cm, sygn. u dołu

Tomasz Winiarski

Perpetuum mobile LXXXVI

mezzotinta, sucha igła, AP I/VI, 100 x 120 cm, sygn. na odwrocie

Tomasz Winiarski

Perpetuum mobile LXXX, 2015

Tomasz Winiarski

Perpetuum mobile LXXXVI