5. Aukcja Designu – 6 czerwca 2018

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Aukcji Designu w Pragalerii, która odbędzie się 6 czerwca, o godz. 19.30, w siedzibie naszej galerii. Przed aukcją zapraszamy w weekend 26 – 27 maja w godzinach 12.00-18.00 na showroom kolekcjonerski, podczas którego będą mogli Państwo zobaczyć wystawiane obiekty i porozmawiać z naszymi ekspertami.

Patera kapelusz

proj. Jan Sowiński, 1960r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; śr.30 cm; sygn: Zakł. Fajansu | WŁOCŁAWEK | Rewol. 1905; pieczątki: Made in Poland, Hand painted 3293

Fotel tapicerowany typ 365

proj. Kintopf, 1960 r; Swarzędzka Fabryka Krzeseł w Swarzędzu, lata 60. XX w; szkielet z drewna, elementy tapicerowane, wym: 77x40,55x60 cm. Fotel po profesjonalnej renowacji.

Cena: 1300

Figurka Żubra

proj. Mieczysław Naruszewicz, po 1957r; porcelana, czarna farba naszkliwna, 11 x 18 x 7 cm; sygnowany złotym drukiem: Ciech; białą farbą: C-213 731 / 28

Serwis do kawy Wałbrzych

ZPS Wałbrzych w Wałbrzychu, projekt po 1965 roku; porcelana, dzbanek (23x21 cm), mlecznik (wys.10,5 cm), cukiernica (11,5x8 cm), 6 filiżanek (8x10,5 cm), 6 spodków (14,5 cm); sygn: Wałbrzych / MADE IN POLAND

Wazon Cyntia

proj. Zbigniew Horbowy, 1977; Huta Szkła Artystycznego Barbara w Polanicy-Zdroju, lata 70.XX w; szkło sodowe z zastosowaniem barwek (czarno-kremowe), wys. 22 cm.

Jolanta Owidzka, Grawitacja

Jolanta Owidzka (ur. 1927), Warszawa, 1989r; len, wełna, skóra, miedź, wym:75x123 cm; sygnowana na wszytej, skórzanej plakiecie

Wazon Kropla

proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak, 1957 r; ZPS Ćmielów, lata 60.XX w; porcelana, natrysk wybierany, wys.27 cm; sygn: C/Ćmielów/Made in Poladn, stempel z ceną i ręcznie: C-322-1216

Serwis do kompotu

  Proj. Eryka Trzewik-Drost; HSG”Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX wieku; szkło prasowane, wym: dzbanek 19,5 cm., cukiernica z pokrywką wys. 10, sześć filiżanek wys. 5,3, śr.7,8 cm, sześć spodków śr. 12,4 cm.

Fotel RM58 (Vzór)

reedycja projektu autorstwa Romana Modzelewskiego z 1958; polietylen (LDPE), stal malowana proszkowo, wymiary: 72/68/67 cm.

Malwina Konopacka, TERESA, 2018

  ceramika szlachetna, malowany naszkliwnie płynnym złotem, szkliwo przezroczyste, wys. 78 cm, średnica 25 cm. Sygnowany na podstawie. Premiera Teresy miała miejsce na początku 2018 r. w Muzeum Narodowym w Warszawie na aukcji "Spragnieni Piękna" na rzecz Muzeum. Do interwencji artystycznych zostało zaproszonych 10 najwybitniejszych polskich twórców.

Cena: 4800

Wazon W-336

proj. Jerzy Słuczan-Orkusz, 1970 r; Krakowska Huta Szkła, lata 70. XX w; wys. 23 cm

Kredens Interier Praha

proj. J. Jiroutek, lata 60.XX w; Czechy,Interier Praha; buk, szkło, tworzywo sztuczne, wym: 151x110x45 cm. Kredens składa się z komody z drzwiami przesuwnymi i zdejmowanej nadstawki. Zachowane szyby oraz klucz. Metka znamionowa. Oryginalny stan zachowania (ślady użytkowania).

Figurka chłopca Steatyt

Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, lata 60.XXw; porcelana, farby ceramiczne, złocenie metaliczne; wys. 28 cm; sygn: STEATYT/ZB/KATOWICE Niewielkie ukruszenie tylnej części żagla.

Lampa sufitowa WMF Ikora

Niemcy,WMF, lata 30. XX w; 3 klosze: szkło Ikora, warstwowe, fakturowe, średnica: 20 cm; sznur, metalowa obudowa; wysokość: 104 cm.

Cena: 1100

Patera kapelusz

proj. Jan Sowiński, 1960r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany, wys. 10 cm, śr.37 cm; sygn: Zakł. Fajansu/WŁOCŁAWEK/Rewol. 1905 pieczątki: Made in Poland, mal. H. Mustakl. Stan zachowania: pęknięcie widoczne z obu stron talerza.

Cena: 650

Wazon proj. Adam Jabłoński

proj. Adam Jabłoński; Polska, 3 tercja XX w; szkło kryształowe, barwione, wys. 33 cm; sygnowany na spodzie: Adam Jabłoński

Talerz dekoracyjny fason Telewizor

projekt formy: Kazimierz Kowalski, dekoracji: Lucyna Kowalska; Polska, Tułowice, Fabryka Porcelany i Porcelitu, lata 60-70. XX w; porcelit, dekoracja reliefowa, szkliwa barwne, lśniące i matowe, średnica: ok. 37,5 cm; sygnowany.

Cena: 550

Zestaw toaletowy

II poł. XX w; szkło prasowane, barwione na kolor różowy, dekoracja szlifowana; w skład zestawu wchodzi: tacka (24x7,5 cm), puzderko (wys.13,5 cm) i flakon (wys.14 cm)

Kredens z szufladami, Interier Praha

proj. J. Jiroutek, lata 60.XX w; Czechy,Interier Praha; buk, szkło, tworzywo sztuczne, wym: 151x110x45 cm. Kredens składa się z komody z szufladami i zdejmowanej nadstawki. Zachowane szyby oraz klucz. Metka znamionowa. Oryginalny stan zachowania (ślady użytkowania).

Wazon podwójny

proj. Zofia Przybyszewska, 1956; Zakład Ceramiki IWP; porcelana szkliwiona, wys. 17,4 cm; sygn: Karolina/Made in Poland. W zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. Opisany w katalogu wystawy: "Użytkowa fantastyka lat pięćdziesiątych" Muzeum Rzemiosł Artystycznych. Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, 1991

Wazon ceramiczny z stylu picasso

Niemcy,Porzellanfabrik Metzler & Ortloff K.G. (1959-1972); porcelana, czarna farba naszkliwna, wys. 21,5 cm; sygn: GERMANY

Figurka psa Chodzież

Chodzież,Zakłady Porcelany i Porcelitu, 3 tercja XX w. porcelit malowany, wym: 12x12.5x8.5

Wazon proj. Stanisław Macha

proj: Stanisław Macha; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, II poł. XX wieku; szkło sodowe, barwione, dekorowane, wys. 30,5 cm.

Cena: 450

Figurka Mały kotek

projekt Zdana Kosicka z 1951 r; Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, lata 60. XX w; porcelana, dekoracja czarna - drapana, wym.: wys. ok 9 cm, szer., ok 8 x 6 cm; sygn.: B i ręcznie: 5023/51

Cena: 250

Talerz dekoracyjny Wałbrzych

ZPS Wałbrzych, lata 60./70. XX w; porcelana, farby naszkliwne, malowany ręcznie, śr: 32,3 cm; sygn: Wałbrzych/Made in Poland i odręczny, naszkliwny napis: L.Nowosielski Stan zachowania: drobny odprysk farby na lustrze.

Komplet do napojów Bohemia

Czechosłowacja, II poł. XX w; szkło, złocenia, dekoracja barwna; w skład zestawu wchodzą: karafka z korkiem (26 cm.), 6 szklanek (wys.7 cm.) Naklejka: Bohemia Glass Czechoslovakia

Wentylator stołowy typ WS1

Fabryka Wodomierzy we Wrocławiu 1958 r; metal, średnica obudowy: 22,5 cm.

Zestaw toaletowy

II poł. XX w; szkło prasowane, barwione na kolor zielony, dekoracja szlifowana; w skład zestawu wchodzi: tacka (23,7x7,5 cm), puzderko (wys.14 cm), perfumetka (wys.10 cm) i flakon ( wys. 14 cm)

Wazon krakowski

proj. Michał Jakubas, 1979 r; Krakowski Instytut Szkła, lata 70. XX w; szkło barwione na kolor zielony, ręcznie zrobione, wys.wazonu: 24 cm.

Cena: 350

Patera kapelusz

proj. Jan Sowiński, 1960r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany, wys. 10 cm, śr.37 cm; sygn. Włocławek/FAJANS/Made in Poland

Cena: 650

Kielichy Manchester

HSG”Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX wieku; projekt: Jan Sylwester Drost; szkło barwione, prasowane, wys.:13,9 cm, szer. wlewu:7,8 cm;

Lampa mocowana do biurka

Polska, lata 60./70. XX w; metal, wym: 61x15,3 cm. Na mocowaniu wycisk "Kubacki" i numer serii.

Lampa stołowa New Age

Niemcy, Siform Tisch, lata 70. XX w; metal emaliowany, tworzywo sztuczne; wym: wys. 50 cm, średnica klosza: 38 cm. Oryginalny stan zachowania.

Talerz dekoracyjny (ciemny)

Olkuska Fabryka Naczyń Emaliowanych (?), II poł. XXw; metal, dekoracja emaliowana, śr.29,5 cm.

Zydel ŁAD

proj.: Franciszek Aplewicz; Spółdzielnia Pracy Architektury Wnętrz ŁAD w Warszawie, lata 70.XX w; jesion, wym.: 83x37x37cm; Metka znamionowa. Oryginalny stan zachowania

Cena: 650

Ikebana Steatyt

Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, lata 70. XX w; porcelana, farby naszkliwne, wym:26x14 cm; sygnatura: STEATYT/ZB/KATOWICE, wytłoczony znak: XA

Cena: 250

Kinkiet Mirostowice

Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, Polam, lata 70.XX w. porcelit szkliwiony, malowany, wym: 30 x 10 x 16 cm; sygn: Mi/Mirostowice

Cena: 250

Wazon Bolesławiec

Zakłady Ceramiczne Bolesławiec, 3.tercja XX w; ceramika szkliwiona, wym: 29,5x24 cm; sygnowany wydrapanym, szkliwionym znakiem Zachowana naklejka znamionowa.

Cena: 50

Lampa Ikora WMF czerwona

Niemcy, WMF, 2.tercja XX w; szkło zdobione techniką IKORA, metal niklowany, wym: 37x22 cm; punca: WMF IKORA Abażur współczesny.

Cena: 950

Wazon Rock`n`Roll (Wawel)

proj. Danuta Duszniak, 1957; ZPS Krzysztof w Wałbrzychu, lata 60. XX w; porcelana, malatura naszkliwna, wys. 24,4 cm; sygn.: W/Wawel/MADE IN/POLAND

Komplet dwóch paterek Wawel

ZPS Krzysztof w Wałbrzychu, lata 60. XX w; porcelana, natrysk wybierany, 24 x 14 cm; sygn.: W/Wawel/MADE IN POLAND

Wazon "bałwanek"

Huta Szkła Tarnowiec, 3.tercja II w; szkło warstwowe, wym: 35 x11,8 cm.

Wazon Calyspo Ćmielów

proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak, 1957r; Fabryka Porcelany Ćmielów w Ćmielowie; porcelana, natrysk wybierany, wys.35 cm; sygn. C/Ćmielów/Made in Poland i ręcznie: C M6-12-08 26

Figurka żyrafy

ZPS Ćmielów, po 1960; proj: Hanna Orthwein; porcelana, czarna farba podszkliwna, wys. 10 cm; sygn: ręcznie: 4184/3P/"C"

Lampka biurkowa Dell

proj: Christian Dell, model: 6556; wym: wys. 45, średnica klosza: 21cm. Znakowana tłoczonym napisem na kloszu. Stan zachowania: po renowacji.

Cena: 750

Wazon Moser (białe szkło)

Ludwig Moser & Sohne, Karlsbad - Czechy, lata 30. XXw; szkło ołowiowe, szlifowane, wysokość: 26 cm, szerokość: 7 cm; na spodzie trawiony znak firmowy: "Moser" w owalu

Wazon Moser

Ludwig Moser & Sohne, Karlsbad - Czechy, lata 30. XXw; szkło ołowiowe, częściowo barwione w masie, szlifowane, wysokość: 19,5 cm, szerokość: 5,5 cm; na spodzie trawiony znak firmowy: "Moser" w owalu

Fotel RM57 (Vzór)

reedycja projektu autorstwa Romana Modzelewskiego z 1957; tapicerowane siedzisko, nogi ze stali malowanej proszkowo, wymiary: 71/62/55 cm.

Fotel RM57 (Vzór)

Serwis Prometeusz z dekoracją Leszka Nowosielskiego

proj. Danuta Duszniak, 1959r; dekoracja: Leszek Nowosielski, lata 60. XX w; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w; porcelana malowana, dekoracja naszliwna; wym. 6 talerzyków śr. 11,3 cm, 6 filiżanek wys. 5,7 cm, śr. 6 cm, cukiernica wys. 5,5 cm (bez przykrywki) śr. 8 cm, mlecznik wys. 10,3 cm, śr. 5,8 cm, dzbanek wys. 20,6 cm (bez przykrywki); sygn.: Chodzież | Made in Poland i ręcznie: L. Nowosielski. Brak ręcznych napisów na spodkach. Stan zachowania: jeden spodek posiada niewielkie ukruszenie.

Cena: 2200

Półmisek ozdobny Chodzież

Zakłady Porcelitu w Chodzieży, lata 50./60. XX w; malowanie natrysk wybierany, złocenie, wym: 32x8x20 cm; sygn: (P w wieńcu) CHODZIEŻ/ Made in Poland

Wazon proj. S. Macha

proj: Stanisław Macha Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, II poł. XX wieku; szkło sodowe, formowane ręcznie, dno szlifowane i polerowane, wys:19cm.

Świecznik Steatyt

Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, lata 70. XX w; porcelana, farby naszkliwne, wym:12,6x12,9x6,3 cm; sygnatura: STEATYT/ZB/KATOWICE

Świecznik Steatyt

Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, lata 70. XX w; porcelana, farby naszkliwne, wym: 12x12,3x6,3 cm; sygnatura: STEATYT/ZB/KATOWICE

Zestaw dla dwojga z serwisu Kula

proj. Bogdan Wendorf, 1932-1934r. Polska, Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych "Ćmielów" w Ćmielowie, porcelana szkliwiona, dekorowana, wym.: dzbanek wys. 14 cm, śr. 14 cm; mlecznik wys. 7 cm, śr. 8 cm; cukiernica wys. 10 cm, śr. 10 cm; 2 filiżanki wys. 5 cm, śr. 6,7 cm; 2 spodki wys. 1,2 cm, śr. 11,5 cm; sygn: naszkliwne czernią litera "Ć" w trójkącie niżej "Ćmielów", wyciskane: litera "Ć", Cw trójkącie (na filiżankach, C/Ćmielów/ 2012 na spodkach, C/Ćmielów (dzbanek i cukiernica). Niedoszkliwenie wewnątrz dzbanka.

Cena: 1100

Maselniczka Ćmielów

Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych "Ćmielów" w Ćmielowie, lata 30.XX w; porcelana szkliwiona, dekorowana, wym.:7x14,5 cm. sygn: naszkliwne czernią litera "Ć" w trójkącie niżej "Ćmielów", wyciskane: litera "Ć

Lampa gabinetowa

Niemcy, Helo Leuchten, lata 60. XX w; metal, niklowany pałąk; wym: wys. 50 cm, średnica klosza: 41 cm. Stan zachowania: po renowacji.

Stolik BFM

Polska, Bydgoskie Fabryki Mebli, 1950-1959; wym: 59x68x68 cm. Zachowane fragmenty naklejki znamionowej.

Cena: 1900

Jadwiga Kożuchowska, Ćma

Jadwiga Kożuchowska (ur. 1936); sizal, konopie, wym: 110x134 cm; niesygnowany

Cena: 950

Patera dekoracyjna (kora)

projekt: Jan Sowiński, 1966r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; wym. 25x30 cm; sygn. Włocławek/FAJANS/Made in Poland 6313, 400

Leszek Dutka, Ikebana

Leszek Dutka (1921-2014); glina szkliwiona, wys. 8 cm; sygnowany monogramem wiązanym LD

Wazon Chodzież

Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w; porcelit szkliwiony, malowany, wys. 28,5 cm; sygn. Chodzież/Made in Poland

Radiola z radiem Juwee

Polska, lata 60.XX w; płyta fornirowana, uchwyty-tworzywo sztuczne, radio Juwee (Made in Germany), wym: 98x100,5x39 cm. Mebel był wykonany na zamówienie.

Olkuska Fabryka Naczyń Emaliowanych (?), II poł. XX w; metal, dekoracja emaliowana, śr.29,5 cm.

Popielnica "kula"

proj. Jan Sowiński, 1962r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; wys.10,4 cm; sygn: Zakł. Fajansu | WŁOCŁAWEK | Rewol. 1905

Sofa modułowa

proj.Ingmar Relling, lata 60.XXw; Norwegia, Rykken (każdy moduł sygnowany na płozie); drewno, płótno na pasach, skóra, wym: całość: 77x189x85, moduł:77x60/65/85 cm. Sofa rozkłada się na trzy samodzielne moduły – fotele. Oryginalny, bardzo dobry stan zachowania.

Cena: 2250

Barometr

na podstawie okolicznościowej, na cokole plakieta: Komendantowi COOSUiE / płk mgr Wilhelmowi Zabłockiemu / Kadra Wydziału Technicznego. / OLSZTYN, 10. I. 71 r; barometr, 11 x 13 cm, Fisher, NRD,ok. 1970 r; wymiary całości: 18 x 17 x 23,5 cm; Polska, 1971 r.

Wazon „Krokodyl”

Warszawa, Spółdzielnia "Reflex", lata 60. XX w; ceramika szkliwiona, wys. 38,5 cm; brak sygnatury

Misa ceramiczna

Polska, II poł. XX w; ceramika malowana ręcznie, szkliwiona, średnica: 28 cm; brak sygnatury

Zegar "Kula"

Predom Metron model: Z 312-1; Zakłady Maszyn Biurowych Predom Metron w Toruniu, lata 70. XX w.; plastik, szkło; 19,5 x 18 cm..

Plakat "POLSKIE LINIE LOTNICZE LOT"

proj. Tomasz Rumiński (1930-1982), 1961 r; wydawca: Krajowa Agencja Wydawnicza, druk PZG Bydgoszcz, 1997 r; druk, papier, 96x66,5 cm.

Cena: 1600

Plakat: "LOT. Pół wieku w powietrzu"

druk, papier, 97x67,5 cm; sygnowany: Wenerski '78; Krajowa Agencja Wydawnicza, 1978 r. Niewielkie uszkodzenie w prawym górnym rogu.

Przycisk do papieru "Łza"

proj. Adam Jabłoński; Polska, 3 tercja XX w; szkło kryształowe, wtopione dekoracje, wys. 14 cm; na spodzie sygnowany: 'AJ', z boku naklejka: HAND MADE IN POLAND

Elementy z zestawu "Perełki"

proj. Wanda Zawidzka-Manteuffel, 1951r; HSG Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej; w skład zestawu wchodzą: salaterka (7x20,5 cm), 3 miseczki (4,3x11,7 cm) i 3 talerzyki (2,8x4,3 cm); szkło prasowane, cienkościenne, barwione

Cena: 250

Wazon proj. Pavel Hlava

proj. Pavel Hlava, lata 60. XX w; szkło warstwowe, szlifowane, technika sommerso, wym. 28x8,5x6 cm; sygnowany: EXBOR Czechoslovakia

Cena: 750

Wazonik Włocławek

proj. Instytut Wzornictwa Przemysłowego,1952; Zakłady Fajansu Włocławek, II poł. XX w; fajans szkliwiony, malowany, wys. 8 cm; sygn: Włocławek/Fajans/Made in Poland

Karafka i sześć kieliszków w typie art deco

Polska, lata 30.XX w; szkło barwione, szlifowane, wys. karafki bez korka: 12,7 cm, wys. kieliszków: 6 cm. Stan zachowania: porysowany spód karafki, uszczerbek przy wlewie, drobne ubytki na kieliszkach.

Cena: 1100

Wazon Calypso Wawel

proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak, 1957r; ZPS Krzysztof w Wałbrzychu, lata 70. XX w; porcelana malowana, złocenia, wys.35,7 cm; sygn. W/Wawel/Made in Poland

Taca Niemen

Huty Szklane J. Stolle Niemen, lata 30. XX w; Numer katalogowy: 1806 z 1926 r; szkło barwione w masie, prasowane; wym: 40,3x11,8 cm.

Lampa podłogowa POLAM

Z.S.O.Polam Poznań, lata 70./80. XX w; szkło sodowe, oprawki na dwie żarówki E27, włącznik; wys.podstawy 112 cm, wys. całkowita 138 cm. Abażur współczesny.

Wazon Rosenthal

proj. Victor Vasarely (1906-1997); Niemcy, Rosenthal, Studio line, lata 70. XX w; porcelana szkliwiona, dekoracja nawiązująca do stylistyki op-artu, wym: 18,3x8,5 cm.

Patera dekoracyjna Łysa Góra

Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60. XX w; kamionka, kamionka malowana, dekoracja, brak szkliwienia, śr. 31,3 cm. Zachowane fragmenty naklejki.Talerz posiada pęknięcie widoczne z obu stron.

"Lampka biurkowa Dell, lata 70 "

proj: Christian Dell; model: 6786; wym: wys. 42, średnica klosza: 26,5 cm. Oryginalny stan zachowania.

Bombonierka Chodzież

Zakłady Porcelitu w Chodzieży, II poł.XX w; porcelit, malowanie natryskowo, wym: 6x16,5x13,3 cm; sygn.P/Chodzież/Made in Poland, stempel: 15788, wycisk

Wazon wzór 429

proj. Jan Sowiński, 1960r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; wys.31 cm; wytłoczony numer: 429; sygn: WŁOCŁAWEK/Fajans/Made in Poland

Butla proj. S. Sadowski

proj. Stefan Sadowski; HSG „Sudety” w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w; szkło w typie antico, barwione, wys. 31

Wazon Włocławek

proj. Wit Płażewski, 1960 r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; wys.26,4 cm; sygn: Zakł. Fajansu | WŁOCŁAWEK | Rewol. 1905; pieczątki: Made in Poland, Hand painted

Cena: 350

Talerz dekoracyjny Włocławek

Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; średnica: 30 cm; sygn: Włocławek/Zakłady Fajansu Rewol. 1905 Made in Poland 3111

Cena: 250

Karafka i sześć kieliszków

II poł. XX w; szkło dymne, w zestawie: karafka (wys.22,5 cm) i 6 kieliszków (wys. 6,4 cm)

Cena: 1300

Wazon Włocławek (IWP)

proj. Instytut Wzornictwa Przemysłowego przed 1958; wzór nr 243; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany, wym. 14,5x20,5x9,5 cm; sygn: Włocławek/Rewolucji 1905

Wazon Cyntia z serii INCO

ZZG INCO, Wrocław, lata 80. XX w; szkło sodowe, dymne, wys: 12 cm.

Garnitur do ciast Wałbrzych

ZPS Wałbrzych w Wałbrzychu, lata 60./70. XX w; porcelana malowana, złocenia, śr: 27,3, 17,7 cm; sygn: Wałbrzych/Made in Poland, na paterze ręcznie: mal. H.Sekolkówna Przetarcia użytkowe

Wazon Wawel

ZPS Krzysztof w Wałbrzychu, lata 60. XX w; porcelana malowana natryskowo, wybierana, wys. 19 cm; sygn: W/Wawel/Made in Poland/4

Bombonierka Chodzież (okrągła)

Zakłady Porcelitu w Chodzieży, II poł.XX w; porcelit, malowanie natryskowo, wym: 7x14 cm; sygn.P/Chodzież/Made in Poland, stempel: 15648

Popielniczka ORNO

Orno, Romuald Rochacki, przed 1963 r., srebro, pr. 3, m. 111g; średnica ok. 13 cm.

Cena: 650

Figurka charta Wałbrzych

ZPS Wałbrzych w Wałbrzychu, lata 60. XX w; porcelana malowana, wym: 12x33x11 cm; sygnatura: Wałbrzych / MADE IN POLAND

Talerz dekoracyjny Ćmielów

ZPS Ćmielów, II poł XX w; porcelana, kalka ceramiczna, złocenia, śr. 29,5 cm; C/Ćmielów/Made in Poland/1

Popielniczki łezki

ZPS Karolina, od 1957 r; w zestawie 4 popielniczki; porcelana, wym. 10,5 x 8 cm.

Figurka Żyrafa Wawel

ZPS Krzysztof w Wałbrzychu, lata 60-te XX w; porcelana, wys. 24 cm; sygn. W/Wawel/Made in Poland, stempel: FF

Wazon Steatyt

Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, lata 70. XX w.; porcelana, farby naszkliwne, wys. 29 cm; sygnatura: STEATYT /ZB/KATOWICE i wycisk: DC/XIX

Cena: 450

Maciej Syrek, Sowa

Maciej Syrek (ur.1951); brąz, zielony marmur, wys. z podstawą: 9 cm, bez podstawy: 6,8 cm; na cokole tabliczka: Created by Maciej Syrek; stempel ze spiralą i literami A S

Wazon Chodzież

Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, II poł. XX w; porcelit, szkliwo czarne, złocenia, dekoracja w formie tamponażu, wym: 43 x 22 cm; na spodzie znak wytwórni

Garnitur do ciast

Chodzież,Zakłady Porcelany i Porcelitu, II poł. XX w. porcelit, szkliwo czarne, złocenia, dekoracja w formie tamponażu; wym: patera: śr. 29,5 cm, talerzyki: śr. 17 cm; na spodzie znak wytwórni

Serwis Iza

proj. Józef Wrzesień, 1959 r; Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, II poł. XX w; dzbanek (wys. 21 cm), cukiernica (wys. 8 cm), mlecznik (wys. 8,7 cm), 6 filiżanek (wys. 5,6 cm, śr. 6,4 cm), 6 spodków (śr. 13 cm.) porcelit, szkliwo czarne, złocenia, dekoracja w formie tamponażu; na spodzie znak wytwórni

Witold Śliwiński, Essense

szkło, mosiądz, wym: 18x5x18 cm. Witold Śliwiński ( ur. 1963 r, Krosno), absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym, kierunek – formy użytkowe, wychowanek Władysława Kandefera, ucznia Ksawerego Dunikowskiego. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa”.

Cena: 1300

Plansza komiksowa, Jungle Girl

Oryginalna plansza komiksowa, papier (oryginalny karton wydawnictwa Dark Hosre), kredka, tusz, 28 x 43 cm; Autor: Will Meugniot Na odwrocie fanart z postacią Batmana i Superbohaterek.

Cena: 1700

Plansza komiksowa z diapozytywem: Kajtek i Koko w kosmosie

Plansza 150 - komplet - (Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne 1974) oryginalna plansza (paski naklejone na karton), papier, tusz, 32,4x 22,8 cm + kolor i diapozytyw (29,4 x 19,5 cm).

Cena: 1100

Plansza komiksowa: Batman: I, Joker, 1998

Batman: I, Joker, s. 13 (DC, 1998) Oryginalna plansza komiksowa, papier (oryginalny karton wydawnictwa DC Comics), ołówek, 43 x 28 cm; Autor: Bob Hall.

Cena: 950

Plakat ZOO Market

edycja limitowana, egzemplarz 10/12; papier, wym. 96,5x70 cm. Paweł Ryżko (1984 r.) absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Przez 5 lat współpracował z grupą Twożywo. Jest autorem okładki albumu Franka Zappy „Hammersmith Odeon” wydanego z okazji 70. rocznicy urodzin artysty. W roku 2012 otrzymał stypendium ministra kultury „Młoda Polska”. Jego twórczość opiera się głównie na plakacie, typografii, muralu i szablonie, stylistycznie nawiązując do tradycji konstruktywizmu. Prace Pawła Ryżko były pokazywane w ramach wielu wystaw zbiorowych i nagradzane na konkursach graficznych.

Warszawa 2018/06/06

Patera kapelusz

Warszawa 2018/06/06

Fotel tapicerowany typ 365

Warszawa 2018/06/06

Figurka Żubra

Warszawa 2018/06/06

Serwis do kawy Wałbrzych

Warszawa 2018/06/06

Wazon Cyntia

Warszawa 2018/06/06

Jolanta Owidzka, Grawitacja

Warszawa 2018/06/06

Wazon Kropla

Warszawa 2018/06/06

Serwis do kompotu

Warszawa 2018/06/06

Fotel RM58 (Vzór)

Warszawa 2018/06/06

Warszawa 2018/06/06

Wazon W-336

Warszawa 2018/06/06

Kredens Interier Praha

Warszawa 2018/06/06

Figurka chłopca Steatyt

Warszawa 2018/06/06

Lampa sufitowa WMF Ikora

Warszawa 2018/06/06

Patera kapelusz

Warszawa 2018/06/06

Wazon proj. Adam Jabłoński

Warszawa 2018/06/06

Warszawa 2018/06/06

Zestaw toaletowy

Warszawa 2018/06/06

Warszawa 2018/06/06

Wazon podwójny

Warszawa 2018/06/06

Warszawa 2018/06/06

Figurka psa Chodzież

Warszawa 2018/06/06

Wazon proj. Stanisław Macha

Warszawa 2018/06/06

Figurka Mały kotek

Warszawa 2018/06/06

Talerz dekoracyjny Wałbrzych

Warszawa 2018/06/06

Komplet do napojów Bohemia

Warszawa 2018/06/06

Wentylator stołowy typ WS1

Warszawa 2018/06/06

Zestaw toaletowy

Warszawa 2018/06/06

Wazon krakowski

Warszawa 2018/06/06

Patera kapelusz

Warszawa 2018/06/06

Kielichy Manchester

Warszawa 2018/06/06

Lampa mocowana do biurka

Warszawa 2018/06/06

Lampa stołowa New Age

Warszawa 2018/06/06

Talerz dekoracyjny (ciemny)

Warszawa 2018/06/06

Zydel ŁAD

Warszawa 2018/06/06

Ikebana Steatyt

Warszawa 2018/06/06

Kinkiet Mirostowice

Warszawa 2018/06/06

Wazon Bolesławiec

Warszawa 2018/06/06

Lampa Ikora WMF czerwona

Warszawa 2018/06/06

Wazon Rock`n`Roll (Wawel)

Warszawa 2018/06/06

Komplet dwóch paterek Wawel

Warszawa 2018/06/06

Wazon "bałwanek"

Warszawa 2018/06/06

Wazon Calyspo Ćmielów

Warszawa 2018/06/06

Figurka żyrafy

Warszawa 2018/06/06

Lampka biurkowa Dell

Warszawa 2018/06/06

Wazon Moser (białe szkło)

Warszawa 2018/06/06

Wazon Moser

Warszawa 2018/06/06

Fotel RM57 (Vzór)

Warszawa 2018/06/06

Fotel RM57 (Vzór)

Warszawa 2018/06/06

Warszawa 2018/06/06

Półmisek ozdobny Chodzież

Warszawa 2018/06/06

Wazon proj. S. Macha

Warszawa 2018/06/06

Świecznik Steatyt

Warszawa 2018/06/06

Świecznik Steatyt

Warszawa 2018/06/06

Warszawa 2018/06/06

Maselniczka Ćmielów

Warszawa 2018/06/06

Lampa gabinetowa

Warszawa 2018/06/06

Stolik BFM

Warszawa 2018/06/06

Jadwiga Kożuchowska, Ćma

Warszawa 2018/06/06

Patera dekoracyjna (kora)

Warszawa 2018/06/06

Leszek Dutka, Ikebana

Warszawa 2018/06/06

Wazon Chodzież

Warszawa 2018/06/06

Radiola z radiem Juwee

Warszawa 2018/06/06

Warszawa 2018/06/06

Popielnica "kula"

Warszawa 2018/06/06

Sofa modułowa

Warszawa 2018/06/06

Barometr

Warszawa 2018/06/06

Wazon „Krokodyl”

Warszawa 2018/06/06

Misa ceramiczna

Warszawa 2018/06/06

Zegar "Kula"

Warszawa 2018/06/06

Warszawa 2018/06/06

Warszawa 2018/06/06

Przycisk do papieru "Łza"

Warszawa 2018/06/06

Elementy z zestawu "Perełki"

Warszawa 2018/06/06

Wazon proj. Pavel Hlava

Warszawa 2018/06/06

Wazonik Włocławek

Warszawa 2018/06/06

Warszawa 2018/06/06

Wazon Calypso Wawel

Warszawa 2018/06/06

Taca Niemen

Warszawa 2018/06/06

Lampa podłogowa POLAM

Warszawa 2018/06/06

Wazon Rosenthal

Warszawa 2018/06/06

Patera dekoracyjna Łysa Góra

Warszawa 2018/06/06

Warszawa 2018/06/06

Bombonierka Chodzież

Warszawa 2018/06/06

Wazon wzór 429

Warszawa 2018/06/06

Butla proj. S. Sadowski

Warszawa 2018/06/06

Wazon Włocławek

Warszawa 2018/06/06

Talerz dekoracyjny Włocławek

Warszawa 2018/06/06

Karafka i sześć kieliszków

Warszawa 2018/06/06

Wazon Włocławek (IWP)

Warszawa 2018/06/06

Wazon Cyntia z serii INCO

Warszawa 2018/06/06

Garnitur do ciast Wałbrzych

Warszawa 2018/06/06

Wazon Wawel

Warszawa 2018/06/06

Warszawa 2018/06/06

Popielniczka ORNO

Warszawa 2018/06/06

Figurka charta Wałbrzych

Warszawa 2018/06/06

Talerz dekoracyjny Ćmielów

Warszawa 2018/06/06

Popielniczki łezki

Warszawa 2018/06/06

Figurka Żyrafa Wawel

Warszawa 2018/06/06

Wazon Steatyt

Warszawa 2018/06/06

Maciej Syrek, Sowa

Warszawa 2018/06/06

Wazon Chodzież

Warszawa 2018/06/06

Garnitur do ciast

Warszawa 2018/06/06

Serwis Iza

Warszawa 2018/06/06

Witold Śliwiński, Essense

Warszawa 2018/06/06

Warszawa 2018/06/06

Warszawa 2018/06/06

Warszawa 2018/06/06

Plakat ZOO Market

Limit ceny