5. Aukcja Designu – 6 czerwca 2018

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Aukcji Designu w Pragalerii, która odbędzie się 6 czerwca, o godz. 19.30, w siedzibie naszej galerii. Przed aukcją zapraszamy w weekend 26 – 27 maja w godzinach 12.00-18.00 na showroom kolekcjonerski, podczas którego będą mogli Państwo zobaczyć wystawiane obiekty i porozmawiać z naszymi ekspertami.

Patera kapelusz

proj. Jan Sowiński, 1960r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; śr.30 cm; sygn: Zakł. Fajansu | WŁOCŁAWEK | Rewol. 1905; pieczątki: Made in Poland, Hand painted 3293

Cena sprzedaży: 440

Fotel tapicerowany typ 365

proj. Kintopf, 1960 r; Swarzędzka Fabryka Krzeseł w Swarzędzu, lata 60. XX w; szkielet z drewna, elementy tapicerowane, wym: 77x40,55x60 cm. Fotel po profesjonalnej renowacji.

Figurka Żubra

proj. Mieczysław Naruszewicz, po 1957r; porcelana, czarna farba naszkliwna, 11 x 18 x 7 cm; sygnowany złotym drukiem: Ciech; białą farbą: C-213 731 / 28

Cena wywoławcza: 1900

Serwis do kawy Wałbrzych

ZPS Wałbrzych w Wałbrzychu, projekt po 1965 roku; porcelana, dzbanek (23x21 cm), mlecznik (wys.10,5 cm), cukiernica (11,5x8 cm), 6 filiżanek (8x10,5 cm), 6 spodków (14,5 cm); sygn: Wałbrzych / MADE IN POLAND

Cena sprzedaży: 340

Wazon Cyntia

proj. Zbigniew Horbowy, 1977; Huta Szkła Artystycznego Barbara w Polanicy-Zdroju, lata 70.XX w; szkło sodowe z zastosowaniem barwek (czarno-kremowe), wys. 22 cm.

Cena wywoławcza: 500

Jolanta Owidzka, Grawitacja

Jolanta Owidzka (ur. 1927), Warszawa, 1989r; len, wełna, skóra, miedź, wym:75x123 cm; sygnowana na wszytej, skórzanej plakiecie

Cena wywoławcza: 1400

Wazon Kropla

proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak, 1957 r; ZPS Ćmielów, lata 60.XX w; porcelana, natrysk wybierany, wys.27 cm; sygn: C/Ćmielów/Made in Poladn, stempel z ceną i ręcznie: C-322-1216

Serwis do kompotu

  Proj. Eryka Trzewik-Drost; HSG”Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX wieku; szkło prasowane, wym: dzbanek 19,5 cm., cukiernica z pokrywką wys. 10, sześć filiżanek wys. 5,3, śr.7,8 cm, sześć spodków śr. 12,4 cm.

Fotel RM58 (Vzór)

reedycja projektu autorstwa Romana Modzelewskiego z 1958; polietylen (LDPE), stal malowana proszkowo, wymiary: 72/68/67 cm.

Cena wywoławcza: 2200

Malwina Konopacka, TERESA, 2018

  ceramika szlachetna, malowany naszkliwnie płynnym złotem, szkliwo przezroczyste, wys. 78 cm, średnica 25 cm. Sygnowany na podstawie. Premiera Teresy miała miejsce na początku 2018 r. w Muzeum Narodowym w Warszawie na aukcji "Spragnieni Piękna" na rzecz Muzeum. Do interwencji artystycznych zostało zaproszonych 10 najwybitniejszych polskich twórców.

Cena sprzedaży: 4800

Wazon W-336

proj. Jerzy Słuczan-Orkusz, 1970 r; Krakowska Huta Szkła, lata 70. XX w; wys. 23 cm

Cena sprzedaży: 360

Kredens Interier Praha

proj. J. Jiroutek, lata 60.XX w; Czechy,Interier Praha; buk, szkło, tworzywo sztuczne, wym: 151x110x45 cm. Kredens składa się z komody z drzwiami przesuwnymi i zdejmowanej nadstawki. Zachowane szyby oraz klucz. Metka znamionowa. Oryginalny stan zachowania (ślady użytkowania).

Cena wywoławcza: 1500

Figurka chłopca Steatyt

Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, lata 60.XXw; porcelana, farby ceramiczne, złocenie metaliczne; wys. 28 cm; sygn: STEATYT/ZB/KATOWICE Niewielkie ukruszenie tylnej części żagla.

Cena wywoławcza: 200

Lampa sufitowa WMF Ikora

Niemcy,WMF, lata 30. XX w; 3 klosze: szkło Ikora, warstwowe, fakturowe, średnica: 20 cm; sznur, metalowa obudowa; wysokość: 104 cm.

Cena wywoławcza: 1100

Patera kapelusz

proj. Jan Sowiński, 1960r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany, wys. 10 cm, śr.37 cm; sygn: Zakł. Fajansu/WŁOCŁAWEK/Rewol. 1905 pieczątki: Made in Poland, mal. H. Mustakl. Stan zachowania: pęknięcie widoczne z obu stron talerza.

Wazon proj. Adam Jabłoński

proj. Adam Jabłoński; Polska, 3 tercja XX w; szkło kryształowe, barwione, wys. 33 cm; sygnowany na spodzie: Adam Jabłoński

Cena wywoławcza: 300

Talerz dekoracyjny fason Telewizor

projekt formy: Kazimierz Kowalski, dekoracji: Lucyna Kowalska; Polska, Tułowice, Fabryka Porcelany i Porcelitu, lata 60-70. XX w; porcelit, dekoracja reliefowa, szkliwa barwne, lśniące i matowe, średnica: ok. 37,5 cm; sygnowany.

Cena wywoławcza: 850

Zestaw toaletowy

II poł. XX w; szkło prasowane, barwione na kolor różowy, dekoracja szlifowana; w skład zestawu wchodzi: tacka (24x7,5 cm), puzderko (wys.13,5 cm) i flakon (wys.14 cm)

Cena wywoławcza: 100

Kredens z szufladami, Interier Praha

proj. J. Jiroutek, lata 60.XX w; Czechy,Interier Praha; buk, szkło, tworzywo sztuczne, wym: 151x110x45 cm. Kredens składa się z komody z szufladami i zdejmowanej nadstawki. Zachowane szyby oraz klucz. Metka znamionowa. Oryginalny stan zachowania (ślady użytkowania).

Cena wywoławcza: 1500

Wazon podwójny

proj. Zofia Przybyszewska, 1956; Zakład Ceramiki IWP; porcelana szkliwiona, wys. 17,4 cm; sygn: Karolina/Made in Poland. W zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. Opisany w katalogu wystawy: "Użytkowa fantastyka lat pięćdziesiątych" Muzeum Rzemiosł Artystycznych. Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, 1991

Wazon ceramiczny z stylu picasso

Niemcy,Porzellanfabrik Metzler & Ortloff K.G. (1959-1972); porcelana, czarna farba naszkliwna, wys. 21,5 cm; sygn: GERMANY

Figurka psa Chodzież

Chodzież,Zakłady Porcelany i Porcelitu, 3 tercja XX w. porcelit malowany, wym: 12x12.5x8.5

Wazon proj. Stanisław Macha

proj: Stanisław Macha; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, II poł. XX wieku; szkło sodowe, barwione, dekorowane, wys. 30,5 cm.

Cena wywoławcza: 450

Figurka Mały kotek

projekt Zdana Kosicka z 1951 r; Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, lata 60. XX w; porcelana, dekoracja czarna - drapana, wym.: wys. ok 9 cm, szer., ok 8 x 6 cm; sygn.: B i ręcznie: 5023/51

Cena wywoławcza: 350

Talerz dekoracyjny Wałbrzych

ZPS Wałbrzych, lata 60./70. XX w; porcelana, farby naszkliwne, malowany ręcznie, śr: 32,3 cm; sygn: Wałbrzych/Made in Poland i odręczny, naszkliwny napis: L.Nowosielski Stan zachowania: drobny odprysk farby na lustrze.

Komplet do napojów Bohemia

Czechosłowacja, II poł. XX w; szkło, złocenia, dekoracja barwna; w skład zestawu wchodzą: karafka z korkiem (26 cm.), 6 szklanek (wys.7 cm.) Naklejka: Bohemia Glass Czechoslovakia

Wentylator stołowy typ WS1

Fabryka Wodomierzy we Wrocławiu 1958 r; metal, średnica obudowy: 22,5 cm.

Zestaw toaletowy

II poł. XX w; szkło prasowane, barwione na kolor zielony, dekoracja szlifowana; w skład zestawu wchodzi: tacka (23,7x7,5 cm), puzderko (wys.14 cm), perfumetka (wys.10 cm) i flakon ( wys. 14 cm)

Cena wywoławcza: 100

Wazon krakowski

proj. Michał Jakubas, 1979 r; Krakowski Instytut Szkła, lata 70. XX w; szkło barwione na kolor zielony, ręcznie zrobione, wys.wazonu: 24 cm.

Cena wywoławcza: 350

Patera kapelusz

proj. Jan Sowiński, 1960r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany, wys. 10 cm, śr.37 cm; sygn. Włocławek/FAJANS/Made in Poland

Kielichy Manchester

HSG”Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX wieku; projekt: Jan Sylwester Drost; szkło barwione, prasowane, wys.:13,9 cm, szer. wlewu:7,8 cm;

Lampa mocowana do biurka

Polska, lata 60./70. XX w; metal, wym: 61x15,3 cm. Na mocowaniu wycisk "Kubacki" i numer serii.

Cena wywoławcza: 200

Lampa stołowa New Age

Niemcy, Siform Tisch, lata 70. XX w; metal emaliowany, tworzywo sztuczne; wym: wys. 50 cm, średnica klosza: 38 cm. Oryginalny stan zachowania.

Cena wywoławcza: 1000

Talerz dekoracyjny (ciemny)

Olkuska Fabryka Naczyń Emaliowanych (?), II poł. XXw; metal, dekoracja emaliowana, śr.29,5 cm.

Zydel ŁAD

proj.: Franciszek Aplewicz; Spółdzielnia Pracy Architektury Wnętrz ŁAD w Warszawie, lata 70.XX w; jesion, wym.: 83x37x37cm; Metka znamionowa. Oryginalny stan zachowania

Ikebana Steatyt

Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, lata 70. XX w; porcelana, farby naszkliwne, wym:26x14 cm; sygnatura: STEATYT/ZB/KATOWICE, wytłoczony znak: XA

Kinkiet Mirostowice

Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, Polam, lata 70.XX w. porcelit szkliwiony, malowany, wym: 30 x 10 x 16 cm; sygn: Mi/Mirostowice

Cena wywoławcza: 250

Wazon Bolesławiec

Zakłady Ceramiczne Bolesławiec, 3.tercja XX w; ceramika szkliwiona, wym: 29,5x24 cm; sygnowany wydrapanym, szkliwionym znakiem Zachowana naklejka znamionowa.

Lampa Ikora WMF czerwona

Niemcy, WMF, 2.tercja XX w; szkło zdobione techniką IKORA, metal niklowany, wym: 37x22 cm; punca: WMF IKORA Abażur współczesny.

Cena wywoławcza: 950

Wazon Rock`n`Roll (Wawel)

proj. Danuta Duszniak, 1957; ZPS Krzysztof w Wałbrzychu, lata 60. XX w; porcelana, malatura naszkliwna, wys. 24,4 cm; sygn.: W/Wawel/MADE IN/POLAND

Cena wywoławcza: 2200

Komplet dwóch paterek Wawel

ZPS Krzysztof w Wałbrzychu, lata 60. XX w; porcelana, natrysk wybierany, 24 x 14 cm; sygn.: W/Wawel/MADE IN POLAND

Cena wywoławcza: 600

Wazon "bałwanek"

Huta Szkła Tarnowiec, 3.tercja II w; szkło warstwowe, wym: 35 x11,8 cm.

Wazon Calyspo Ćmielów

proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak, 1957r; Fabryka Porcelany Ćmielów w Ćmielowie; porcelana, natrysk wybierany, wys.35 cm; sygn. C/Ćmielów/Made in Poland i ręcznie: C M6-12-08 26

Cena wywoławcza: 500

Figurka żyrafy

ZPS Ćmielów, po 1960; proj: Hanna Orthwein; porcelana, czarna farba podszkliwna, wys. 10 cm; sygn: ręcznie: 4184/3P/"C"

Cena wywoławcza: 300

Lampka biurkowa Dell

proj: Christian Dell, model: 6556; wym: wys. 45, średnica klosza: 21cm. Znakowana tłoczonym napisem na kloszu. Stan zachowania: po renowacji.

Cena wywoławcza: 750

Wazon Moser (białe szkło)

Ludwig Moser & Sohne, Karlsbad - Czechy, lata 30. XXw; szkło ołowiowe, szlifowane, wysokość: 26 cm, szerokość: 7 cm; na spodzie trawiony znak firmowy: "Moser" w owalu

Cena wywoławcza: 500

Wazon Moser

Ludwig Moser & Sohne, Karlsbad - Czechy, lata 30. XXw; szkło ołowiowe, częściowo barwione w masie, szlifowane, wysokość: 19,5 cm, szerokość: 5,5 cm; na spodzie trawiony znak firmowy: "Moser" w owalu

Cena wywoławcza: 600

Fotel RM57 (Vzór)

reedycja projektu autorstwa Romana Modzelewskiego z 1957; tapicerowane siedzisko, nogi ze stali malowanej proszkowo, wymiary: 71/62/55 cm.

Cena wywoławcza: 1500

Fotel RM57 (Vzór)

Cena wywoławcza: 1500

Serwis Prometeusz z dekoracją Leszka Nowosielskiego

proj. Danuta Duszniak, 1959r; dekoracja: Leszek Nowosielski, lata 60. XX w; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w; porcelana malowana, dekoracja naszliwna; wym. 6 talerzyków śr. 11,3 cm, 6 filiżanek wys. 5,7 cm, śr. 6 cm, cukiernica wys. 5,5 cm (bez przykrywki) śr. 8 cm, mlecznik wys. 10,3 cm, śr. 5,8 cm, dzbanek wys. 20,6 cm (bez przykrywki); sygn.: Chodzież | Made in Poland i ręcznie: L. Nowosielski. Brak ręcznych napisów na spodkach. Stan zachowania: jeden spodek posiada niewielkie ukruszenie.

Cena sprzedaży: 8500

Półmisek ozdobny Chodzież

Zakłady Porcelitu w Chodzieży, lata 50./60. XX w; malowanie natrysk wybierany, złocenie, wym: 32x8x20 cm; sygn: (P w wieńcu) CHODZIEŻ/ Made in Poland

Wazon proj. S. Macha

proj: Stanisław Macha Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, II poł. XX wieku; szkło sodowe, formowane ręcznie, dno szlifowane i polerowane, wys:19cm.

Świecznik Steatyt

Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, lata 70. XX w; porcelana, farby naszkliwne, wym:12,6x12,9x6,3 cm; sygnatura: STEATYT/ZB/KATOWICE

Cena wywoławcza: 200

Świecznik Steatyt

Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, lata 70. XX w; porcelana, farby naszkliwne, wym: 12x12,3x6,3 cm; sygnatura: STEATYT/ZB/KATOWICE

Cena wywoławcza: 200

Zestaw dla dwojga z serwisu Kula

proj. Bogdan Wendorf, 1932-1934r. Polska, Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych "Ćmielów" w Ćmielowie, porcelana szkliwiona, dekorowana, wym.: dzbanek wys. 14 cm, śr. 14 cm; mlecznik wys. 7 cm, śr. 8 cm; cukiernica wys. 10 cm, śr. 10 cm; 2 filiżanki wys. 5 cm, śr. 6,7 cm; 2 spodki wys. 1,2 cm, śr. 11,5 cm; sygn: naszkliwne czernią litera "Ć" w trójkącie niżej "Ćmielów", wyciskane: litera "Ć", Cw trójkącie (na filiżankach, C/Ćmielów/ 2012 na spodkach, C/Ćmielów (dzbanek i cukiernica). Niedoszkliwenie wewnątrz dzbanka.

Maselniczka Ćmielów

Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych "Ćmielów" w Ćmielowie, lata 30.XX w; porcelana szkliwiona, dekorowana, wym.:7x14,5 cm. sygn: naszkliwne czernią litera "Ć" w trójkącie niżej "Ćmielów", wyciskane: litera "Ć

Cena sprzedaży: 460

Lampa gabinetowa

Niemcy, Helo Leuchten, lata 60. XX w; metal, niklowany pałąk; wym: wys. 50 cm, średnica klosza: 41 cm. Stan zachowania: po renowacji.

Cena wywoławcza: 1400

Stolik BFM

Polska, Bydgoskie Fabryki Mebli, 1950-1959; wym: 59x68x68 cm. Zachowane fragmenty naklejki znamionowej.

Cena wywoławcza: 1900

Jadwiga Kożuchowska, Ćma

Jadwiga Kożuchowska (ur. 1936); sizal, konopie, wym: 110x134 cm; niesygnowany

Patera dekoracyjna (kora)

projekt: Jan Sowiński, 1966r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; wym. 25x30 cm; sygn. Włocławek/FAJANS/Made in Poland 6313, 400

Leszek Dutka, Ikebana

Leszek Dutka (1921-2014); glina szkliwiona, wys. 8 cm; sygnowany monogramem wiązanym LD

Wazon Chodzież

Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w; porcelit szkliwiony, malowany, wys. 28,5 cm; sygn. Chodzież/Made in Poland

Cena wywoławcza: 150

Radiola z radiem Juwee

Polska, lata 60.XX w; płyta fornirowana, uchwyty-tworzywo sztuczne, radio Juwee (Made in Germany), wym: 98x100,5x39 cm. Mebel był wykonany na zamówienie.

Cena wywoławcza: 500

Olkuska Fabryka Naczyń Emaliowanych (?), II poł. XX w; metal, dekoracja emaliowana, śr.29,5 cm.

Popielnica "kula"

proj. Jan Sowiński, 1962r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; wys.10,4 cm; sygn: Zakł. Fajansu | WŁOCŁAWEK | Rewol. 1905

Cena wywoławcza: 600

Sofa modułowa

proj.Ingmar Relling, lata 60.XXw; Norwegia, Rykken (każdy moduł sygnowany na płozie); drewno, płótno na pasach, skóra, wym: całość: 77x189x85, moduł:77x60/65/85 cm. Sofa rozkłada się na trzy samodzielne moduły – fotele. Oryginalny, bardzo dobry stan zachowania.

Cena wywoławcza: 2250

Barometr

na podstawie okolicznościowej, na cokole plakieta: Komendantowi COOSUiE / płk mgr Wilhelmowi Zabłockiemu / Kadra Wydziału Technicznego. / OLSZTYN, 10. I. 71 r; barometr, 11 x 13 cm, Fisher, NRD,ok. 1970 r; wymiary całości: 18 x 17 x 23,5 cm; Polska, 1971 r.

Wazon „Krokodyl”

Warszawa, Spółdzielnia "Reflex", lata 60. XX w; ceramika szkliwiona, wys. 38,5 cm; brak sygnatury

Cena sprzedaży: 260

Misa ceramiczna

Polska, II poł. XX w; ceramika malowana ręcznie, szkliwiona, średnica: 28 cm; brak sygnatury

Cena wywoławcza: 200

Zegar "Kula"

Predom Metron model: Z 312-1; Zakłady Maszyn Biurowych Predom Metron w Toruniu, lata 70. XX w.; plastik, szkło; 19,5 x 18 cm..

Cena sprzedaży: 440

Plakat "POLSKIE LINIE LOTNICZE LOT"

proj. Tomasz Rumiński (1930-1982), 1961 r; wydawca: Krajowa Agencja Wydawnicza, druk PZG Bydgoszcz, 1997 r; druk, papier, 96x66,5 cm.

Cena wywoławcza: 1600

Plakat: "LOT. Pół wieku w powietrzu"

druk, papier, 97x67,5 cm; sygnowany: Wenerski '78; Krajowa Agencja Wydawnicza, 1978 r. Niewielkie uszkodzenie w prawym górnym rogu.

Cena wywoławcza: 1200

Przycisk do papieru "Łza"

proj. Adam Jabłoński; Polska, 3 tercja XX w; szkło kryształowe, wtopione dekoracje, wys. 14 cm; na spodzie sygnowany: 'AJ', z boku naklejka: HAND MADE IN POLAND

Cena wywoławcza: 150

Elementy z zestawu "Perełki"

proj. Wanda Zawidzka-Manteuffel, 1951r; HSG Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej; w skład zestawu wchodzą: salaterka (7x20,5 cm), 3 miseczki (4,3x11,7 cm) i 3 talerzyki (2,8x4,3 cm); szkło prasowane, cienkościenne, barwione

Cena wywoławcza: 250

Wazon proj. Pavel Hlava

proj. Pavel Hlava, lata 60. XX w; szkło warstwowe, szlifowane, technika sommerso, wym. 28x8,5x6 cm; sygnowany: EXBOR Czechoslovakia

Cena wywoławcza: 900

Wazonik Włocławek

proj. Instytut Wzornictwa Przemysłowego,1952; Zakłady Fajansu Włocławek, II poł. XX w; fajans szkliwiony, malowany, wys. 8 cm; sygn: Włocławek/Fajans/Made in Poland

Cena wywoławcza: 300

Karafka i sześć kieliszków w typie art deco

Polska, lata 30.XX w; szkło barwione, szlifowane, wys. karafki bez korka: 12,7 cm, wys. kieliszków: 6 cm. Stan zachowania: porysowany spód karafki, uszczerbek przy wlewie, drobne ubytki na kieliszkach.

Cena wywoławcza: 1100

Wazon Calypso Wawel

proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak, 1957r; ZPS Krzysztof w Wałbrzychu, lata 70. XX w; porcelana malowana, złocenia, wys.35,7 cm; sygn. W/Wawel/Made in Poland

Taca Niemen

Huty Szklane J. Stolle Niemen, lata 30. XX w; Numer katalogowy: 1806 z 1926 r; szkło barwione w masie, prasowane; wym: 40,3x11,8 cm.

Lampa podłogowa POLAM

Z.S.O.Polam Poznań, lata 70./80. XX w; szkło sodowe, oprawki na dwie żarówki E27, włącznik; wys.podstawy 112 cm, wys. całkowita 138 cm. Abażur współczesny.

Wazon Rosenthal

proj. Victor Vasarely (1906-1997); Niemcy, Rosenthal, Studio line, lata 70. XX w; porcelana szkliwiona, dekoracja nawiązująca do stylistyki op-artu, wym: 18,3x8,5 cm.

Cena sprzedaży: 480

Patera dekoracyjna Łysa Góra

Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60. XX w; kamionka, kamionka malowana, dekoracja, brak szkliwienia, śr. 31,3 cm. Zachowane fragmenty naklejki.Talerz posiada pęknięcie widoczne z obu stron.

"Lampka biurkowa Dell, lata 70 "

proj: Christian Dell; model: 6786; wym: wys. 42, średnica klosza: 26,5 cm. Oryginalny stan zachowania.

Cena wywoławcza: 1000

Bombonierka Chodzież

Zakłady Porcelitu w Chodzieży, II poł.XX w; porcelit, malowanie natryskowo, wym: 6x16,5x13,3 cm; sygn.P/Chodzież/Made in Poland, stempel: 15788, wycisk

Wazon wzór 429

proj. Jan Sowiński, 1960r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; wys.31 cm; wytłoczony numer: 429; sygn: WŁOCŁAWEK/Fajans/Made in Poland

Cena wywoławcza: 1200

Butla proj. S. Sadowski

proj. Stefan Sadowski; HSG „Sudety” w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w; szkło w typie antico, barwione, wys. 31

Cena sprzedaży: 460

Wazon Włocławek

proj. Wit Płażewski, 1960 r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; wys.26,4 cm; sygn: Zakł. Fajansu | WŁOCŁAWEK | Rewol. 1905; pieczątki: Made in Poland, Hand painted

Talerz dekoracyjny Włocławek

Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; średnica: 30 cm; sygn: Włocławek/Zakłady Fajansu Rewol. 1905 Made in Poland 3111

Cena wywoławcza: 400

Karafka i sześć kieliszków

II poł. XX w; szkło dymne, w zestawie: karafka (wys.22,5 cm) i 6 kieliszków (wys. 6,4 cm)

Cena wywoławcza: 1300

Wazon Włocławek (IWP)

proj. Instytut Wzornictwa Przemysłowego przed 1958; wzór nr 243; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany, wym. 14,5x20,5x9,5 cm; sygn: Włocławek/Rewolucji 1905

Wazon Cyntia z serii INCO

ZZG INCO, Wrocław, lata 80. XX w; szkło sodowe, dymne, wys: 12 cm.

Garnitur do ciast Wałbrzych

ZPS Wałbrzych w Wałbrzychu, lata 60./70. XX w; porcelana malowana, złocenia, śr: 27,3, 17,7 cm; sygn: Wałbrzych/Made in Poland, na paterze ręcznie: mal. H.Sekolkówna Przetarcia użytkowe

Cena sprzedaży: 460

Wazon Wawel

ZPS Krzysztof w Wałbrzychu, lata 60. XX w; porcelana malowana natryskowo, wybierana, wys. 19 cm; sygn: W/Wawel/Made in Poland/4

Cena wywoławcza: 100

Bombonierka Chodzież (okrągła)

Zakłady Porcelitu w Chodzieży, II poł.XX w; porcelit, malowanie natryskowo, wym: 7x14 cm; sygn.P/Chodzież/Made in Poland, stempel: 15648

Cena wywoławcza: 100

Popielniczka ORNO

Orno, Romuald Rochacki, przed 1963 r., srebro, pr. 3, m. 111g; średnica ok. 13 cm.

Figurka charta Wałbrzych

ZPS Wałbrzych w Wałbrzychu, lata 60. XX w; porcelana malowana, wym: 12x33x11 cm; sygnatura: Wałbrzych / MADE IN POLAND

Talerz dekoracyjny Ćmielów

ZPS Ćmielów, II poł XX w; porcelana, kalka ceramiczna, złocenia, śr. 29,5 cm; C/Ćmielów/Made in Poland/1

Popielniczki łezki

ZPS Karolina, od 1957 r; w zestawie 4 popielniczki; porcelana, wym. 10,5 x 8 cm.

Figurka Żyrafa Wawel

ZPS Krzysztof w Wałbrzychu, lata 60-te XX w; porcelana, wys. 24 cm; sygn. W/Wawel/Made in Poland, stempel: FF

Cena wywoławcza: 900

Wazon Steatyt

Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, lata 70. XX w.; porcelana, farby naszkliwne, wys. 29 cm; sygnatura: STEATYT /ZB/KATOWICE i wycisk: DC/XIX

Maciej Syrek, Sowa

Maciej Syrek (ur.1951); brąz, zielony marmur, wys. z podstawą: 9 cm, bez podstawy: 6,8 cm; na cokole tabliczka: Created by Maciej Syrek; stempel ze spiralą i literami A S

Wazon Chodzież

Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, II poł. XX w; porcelit, szkliwo czarne, złocenia, dekoracja w formie tamponażu, wym: 43 x 22 cm; na spodzie znak wytwórni

Garnitur do ciast

Chodzież,Zakłady Porcelany i Porcelitu, II poł. XX w. porcelit, szkliwo czarne, złocenia, dekoracja w formie tamponażu; wym: patera: śr. 29,5 cm, talerzyki: śr. 17 cm; na spodzie znak wytwórni

Serwis Iza

proj. Józef Wrzesień, 1959 r; Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, II poł. XX w; dzbanek (wys. 21 cm), cukiernica (wys. 8 cm), mlecznik (wys. 8,7 cm), 6 filiżanek (wys. 5,6 cm, śr. 6,4 cm), 6 spodków (śr. 13 cm.) porcelit, szkliwo czarne, złocenia, dekoracja w formie tamponażu; na spodzie znak wytwórni

Witold Śliwiński, Essense

szkło, mosiądz, wym: 18x5x18 cm. Witold Śliwiński ( ur. 1963 r, Krosno), absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym, kierunek – formy użytkowe, wychowanek Władysława Kandefera, ucznia Ksawerego Dunikowskiego. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa”.

Cena wywoławcza: 1300

Plansza komiksowa, Jungle Girl

Oryginalna plansza komiksowa, papier (oryginalny karton wydawnictwa Dark Hosre), kredka, tusz, 28 x 43 cm; Autor: Will Meugniot Na odwrocie fanart z postacią Batmana i Superbohaterek.

Cena wywoławcza: 1700

Plansza komiksowa z diapozytywem: Kajtek i Koko w kosmosie

Plansza 150 - komplet - (Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne 1974) oryginalna plansza (paski naklejone na karton), papier, tusz, 32,4x 22,8 cm + kolor i diapozytyw (29,4 x 19,5 cm).

Plansza komiksowa: Batman: I, Joker, 1998

Batman: I, Joker, s. 13 (DC, 1998) Oryginalna plansza komiksowa, papier (oryginalny karton wydawnictwa DC Comics), ołówek, 43 x 28 cm; Autor: Bob Hall.

Plakat ZOO Market

edycja limitowana, egzemplarz 10/12; papier, wym. 96,5x70 cm. Paweł Ryżko (1984 r.) absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Przez 5 lat współpracował z grupą Twożywo. Jest autorem okładki albumu Franka Zappy „Hammersmith Odeon” wydanego z okazji 70. rocznicy urodzin artysty. W roku 2012 otrzymał stypendium ministra kultury „Młoda Polska”. Jego twórczość opiera się głównie na plakacie, typografii, muralu i szablonie, stylistycznie nawiązując do tradycji konstruktywizmu. Prace Pawła Ryżko były pokazywane w ramach wielu wystaw zbiorowych i nagradzane na konkursach graficznych.

Patera kapelusz

Fotel tapicerowany typ 365

Figurka Żubra

Serwis do kawy Wałbrzych

Wazon Cyntia

Jolanta Owidzka, Grawitacja

Wazon Kropla

Serwis do kompotu

Fotel RM58 (Vzór)

Wazon W-336

Kredens Interier Praha

Figurka chłopca Steatyt

Lampa sufitowa WMF Ikora

Patera kapelusz

Wazon proj. Adam Jabłoński

Zestaw toaletowy

Wazon podwójny

Figurka psa Chodzież

Wazon proj. Stanisław Macha

Figurka Mały kotek

Talerz dekoracyjny Wałbrzych

Komplet do napojów Bohemia

Wentylator stołowy typ WS1

Zestaw toaletowy

Wazon krakowski

Patera kapelusz

Kielichy Manchester

Lampa mocowana do biurka

Lampa stołowa New Age

Talerz dekoracyjny (ciemny)

Zydel ŁAD

Ikebana Steatyt

Kinkiet Mirostowice

Wazon Bolesławiec

Lampa Ikora WMF czerwona

Wazon Rock`n`Roll (Wawel)

Komplet dwóch paterek Wawel

Wazon "bałwanek"

Wazon Calyspo Ćmielów

Figurka żyrafy

Lampka biurkowa Dell

Wazon Moser (białe szkło)

Wazon Moser

Fotel RM57 (Vzór)

Fotel RM57 (Vzór)

Półmisek ozdobny Chodzież

Wazon proj. S. Macha

Świecznik Steatyt

Świecznik Steatyt

Maselniczka Ćmielów

Lampa gabinetowa

Stolik BFM

Jadwiga Kożuchowska, Ćma

Patera dekoracyjna (kora)

Leszek Dutka, Ikebana

Wazon Chodzież

Radiola z radiem Juwee

Popielnica "kula"

Sofa modułowa

Barometr

Wazon „Krokodyl”

Misa ceramiczna

Zegar "Kula"

Przycisk do papieru "Łza"

Elementy z zestawu "Perełki"

Wazon proj. Pavel Hlava

Wazonik Włocławek

Wazon Calypso Wawel

Taca Niemen

Lampa podłogowa POLAM

Wazon Rosenthal

Patera dekoracyjna Łysa Góra

Bombonierka Chodzież

Wazon wzór 429

Butla proj. S. Sadowski

Wazon Włocławek

Talerz dekoracyjny Włocławek

Karafka i sześć kieliszków

Wazon Włocławek (IWP)

Wazon Cyntia z serii INCO

Garnitur do ciast Wałbrzych

Wazon Wawel

Popielniczka ORNO

Figurka charta Wałbrzych

Talerz dekoracyjny Ćmielów

Popielniczki łezki

Figurka Żyrafa Wawel

Wazon Steatyt

Maciej Syrek, Sowa

Wazon Chodzież

Garnitur do ciast

Serwis Iza

Witold Śliwiński, Essense

Plakat ZOO Market

Limit ceny