4 Aukcja Sztuka Aktualna – 17 lutego 2016 r. godz. 19:30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 4 Aukcji Sztuka Aktualna. Licytacja odbędzie się 17 lutego 2016 r. o godz. 19.30, w siedzibie Pragalerii (Warszawa, ul. Stalowa 3). Wystawa przedaukcyjna czynna jest od 13 lutego 2016 r. Szczególnie serdecznie zapraszamy na showroom kolekcjonerski, który odbędzie się w najbliższy weekend w godzinach 12.00-18.00. To doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z ofertą aukcyjną w towarzystwie eksperta, ale także do rozmów o sztuce w szerszym kontekście. Zachęcamy do poruszania tematów dotyczących inwestowania, świadomego budowania zbiorów, oprawy, eksponowania prac we wnętrzu itp. Katalog 4 Aukcji Sztuka Aktualna to bardzo wyselekcjonowana oferta, pozwalająca skupić się na wybranych pracach i nazwiskach. Na pewno uwagę kolekcjonerów przykuje „Aura” Małgorzaty Kosiec – portret, który ma szczególny klimat i uwodzi niedopowiedzianym uśmiechem, a jednocześnie prezentuje format, którego – w przypadku tej autorki – jeszcze w sprzedaży aukcyjnej nie było (100×120 cm).

Przypominamy o możliwości licytacji przez internet na platformie onebid.pl

Inną frapującą pracą jest „Karmienie kotów” Katarzyny Słowiańskiej-Kucz, praca sprzed kilku lat, kiedy artystka przywiązywała wielką wagę do światła i delikatnych barwnych niuansów w swoich obrazach – walorów, które zapewne docenią wielbiciele subtelnych przejść tonalnych i delikatnych bieli, ale także kolekcjonerzy bieżącej twórczości tej malarki. Czujność kolekcjonerów na pewno też wzbudzi „Donkiszoteria” Tomasza Sętowskiego, jednego z najwybitniejszych polskich twórców nurtu realizmu magicznego, którego malarstwo cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W ofercie należy zwrócić uwagę na kilka prac o niewielkich formatach, a bardzo subtelnych walorach barwnych i niepowtarzalnej atmosferze. Należy do nich portretowe przedstawienie Miry Skoczek-Wojnickej, scena we wnętrzu Iwony Wojewody-Jedynak, architektoniczna wariacja Majki Kiesner oraz abstrakcyjny dyptyk Magdaleny Daniec. To propozycje dla uważnych, wnikliwych wielbicieli malarstwa najwyższej próby. Polecić chcemy też tym razem surrealizującą kompozycję Jerzego Cicheckiego i bardzo wyrazisty portret Izy Staręgi z bardzo znanego cyklu artystki, choć wybijający się na jego tle. Ciekawostką aukcji jest propozycja z zakresu designu – unikatowy, ręcznie malowany wazon Malwiny Konopackiej z cenionej serii „Jungle”, który powstał w limitowanym nakładzie 20 egzemplarzy. To wyjątkowo eleganckie dopełnienie każdego wnętrza z charakterem.

Tomek Mistak

Quantum entanglement (2016)

akryl, płótno, 90x130 cm

opisany na odwrocie: SPLĄTANIE KWANTOWE / QUANTUM ENTANGLEMENT AKRYL MISTAK 2016

Cena wywoławcza: 1000.00

Ireneusz Walczak

Do widzenia (2015)

alej, akryl, płótno, 6x(20x20) cm

opisany na odwrocie: IRENEUSZ WALCZAK OL/AKRYL/PŁ „DO WIDZENIA” 6x(20x20 cm) 2015

Cena wywoławcza: 1000.00

Małgorzata Kosiec

Aura (2016)

olej, płótno, 100x120 cm

sygn. p.d.: Kosiec, opisane na odwrocie: MAŁGORZATA KOSIEC AURA / 2016

Cena sprzedaży: 9500.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Magdalena Gryska

Anywhere (2015)

olej, płótno, 100x100 cm

opisany na odwrocie: MAGDALENA GRYSKA ANYWHERE, 2014, OLEJ, PŁÓTNO, 100x100

Cena wywoławcza: 1000.00

z cyklu Materia Ciszy (2016)

technika własna, płótno, 70x80 cm

opisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA - z cyklu MATERIA CISZY 2016 70x80

Cena sprzedaży: 1600.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Agnieszka Kicińska

Batumi 4 (2015)

olej, płótno, 110x110 cm

opisany na odwrocie: AGNIESZKA KICIŃSKA „BATUMI 4” 2015 rok 110x110 cm olej, płótno

Cena wywoławcza: 1000.00

Arcanum valle (2015)

technika własna, płótno, 70x100 cm

sygn. p.d.: A Fronczak 15

Cena wywoławcza: 1000.00

Katarzyna Słowiańska-Kucz

Karmienie kotów (2004)

olej, płótno, 73x92 cm

sygn. u dołu: KSłowiańska

Cena sprzedaży: 6000.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik

Motyw III (Widok z Góry Lanckorońskiej) z cyklu Biosfera (2015)

olej, płótno, 85x110 cm

sygn. p.d.: J.K./H 16, opisany na odwrocie: JAGODA KACZMARCZYK-HUDZIK „MOTYW III” / WIDOK Z GÓRY LANCKOROŃSKIEJ CYKL „BIOSFERA” 2016 85x110 cm

Cena wywoławcza: 1000.00

Tomasz Sętowski

Donkiszoteria

olej, płótno, 80x60 cm

sygn. l.d.: T.Sętowski

Cena sprzedaży: 11000.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Stanisław Ryszard Kortyka

Zmierzch II (2015)

olej, płótno, 80x60 cm

sygn. St.R.2015, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA – „Zmierzch II” – olej 80x60 cm

Cena wywoławcza: 1000.00

Atlantyk (2015)

olej, płótno 75x115 cm

sygn. p.d.: monogramem 2015, opisany na odwrocie: Michał Jędrczak 2015 Atlanty oraz nalepka autorska

Cena wywoławcza: 1000.00

Ewa Sycha

bez tytułu (2003)

akryl, płótno, 60x150x7 cm

sygn. p.d. szablonem

Cena wywoławcza: 1000.00

Paweł Bitka

Biała łazienka - Montparnasse (2015)

pastel, akryl, płótno, 60x70 cm

sygn. p.d.: pb, opisany na odwrocie: Paweł Bitka Biała łazienka – Montparnasse Parie 2015

Cena wywoławcza: 1000.00

Małgorzata Stępniak

Piano Bar (2015)

olej, płótno, 30x40 cm

sygn. p.d.: MS’15, opisany na odwrocie: MAŁGORZATA STĘPNIAK 2015 „PIANO BAR” 30x40

Cena wywoławcza: 1000.00

Fragment 164 (2013-2016)

technika własna, płótno, 100x110 cm

sygn. p.d.: S.J.A. Tomalak, opisane na odwrocie: S.J.A. Tomalak Fragment 164/2013-2016 oraz nalepka autorska

Cena wywoławcza: 1000.00

Make it Simple /Lech Maślankiewicz/

Pl. Słoneczny (2013)

akryl, płótno, 90x90 cm

sygn. p.d.: Make it Simple, opisany na odwrocie: Make it Simple „Pl. Słoneczny” 2013

Cena wywoławcza: 1000.00

Intensive love (2014)

olej, akryl, cement, płótno, 130x80 cm

sygn. l.g.: INTENSIVE LOVE 2014 monogram, opisany na odwrocie: OIL, ACRYLIC, PENCIL, COLLAGE ON CANVAS A. KASPRZAK 2014

Cena wywoławcza: 1000.00

Jakub Adamek

Remont (2007)

olej, płótno, 130x110 cm

opisany na odwrocie: J. Adamek „Remont” 2007 r.

Cena sprzedaży: 1700.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Pejzaż otwarty 1 (2014)

olej, płótno, 60x40 cm

opisany na odwrocie: Jolanta Johnsson 2014 z cyklu „Pejzaże otwarte” 1

Cena wywoławcza: 1000.00

Iwona Wojewoda-Jedynak

ES (2015)

olej, deska, 30x40 cm, 46,5x36,5 cm w oprawie

opisany na odwrocie: IWONA WOJEWODA-JEDYNAK „ES” OLEJ 30x40 cm 2015 inspiracja poezją Ewy Sonnenberg

Cena wywoławcza: 1000.00

Maja Kiesner

bez tytułu (2016)

olej, płótno, 40x50 cm

opisany na odwrocie: Kiesner Maria 2016

Cena wywoławcza: 1000.00

Iza Staręga

Z CYKLU KOBIETY W CHUSTACH, MĘZCZYŹNI W HEŁMACH (2015)

olej, płótno, 100x90 cm

sygn. p.d.: IZA STARĘGA, opisany na odwrocie: IZA STARĘGA z cyklu KOBIETY W CHUSTACH MĘŻCZYŹNI W CHEŁMACH 2015

Cena sprzedaży: 2600.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Bogna Gniazdowska

Owoce i warzywa (2013)

olej, płótno, 54x72 cm

sygn. p.d.: BG ’12, opisany na odwrocie: BOGNA GNIAZDOWSKA „OWOCE I WARZYWA” OLEJ 2013

Cena wywoławcza: 1000.00

Agata Rościecha

Zwoje sekretów 4 (2016)

technika mieszana, olej, 150x50 cm

sygn. p.d.: A.Rościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha „Zwoje sekretów 4” tech. mieszana 150x50 cm 2016

Cena sprzedaży: 1900.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Piotr Szczur

Próba generalna (2013)

olej, płótno, 60x90 cm

opisany na odwrocie: Próba generalna olej płótno 60x90, 2013

Cena wywoławcza: 1000.00

Miasto gry (2016)

akryl, płótno, 60x60 cm

sygn. p.d.: J.Cichecki, opisany na odwrocie: JERZY CICHECKI „MIASTO GRY”

Cena wywoławcza: 1000.00

Aqualoopa /Igor Chołda/

Straż (2015)

akryl, płótno, 100x100 cm

sygn. l.d.: Aqualoopa, opisany na odwrocie: AQUALOOPA / IGOR CHOŁDA/ „STRAŻ”/ AKRYL/ 2015

Cena sprzedaży: 2600.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Elżbieta Kozera

Grusza (2012)

tempera, płótno, 50x70 cm

opisany na odwrocie: Elżbieta Kozera „grusza” tempera 2012

Cena wywoławcza: 1000.00

Monika Solorz

Chłopak z kijem (2016)

technika własna, płótno, 40x40 cm

opisany na odwrocie: „Chłopak z kijem” Monika Solorz 2016

Cena sprzedaży: 1600.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Dyptyk 2 (2015)

olej, płótno, 49x59 cm

opisany na odwrocie: Magdalena Daniec 2015 Dyptyk

Cena wywoławcza: 1000.00

Hanna Pyrzyńska

Wącham kwiat (dyptyk) (2007)

akryl, płótno, 2x(50x30) cm

opisany na odwrocie: HANNA PYRZYŃSKA-PIŁAT „WĄCHAM KWIAT” 50X30 ACRYL 2007

Cena wywoławcza: 1000.00

Piotr Tarkowski

Bez tytułu (2015)

olej, płyta, 35x75 cm

opisany na odwrociu: TARKOWSKI 2015

Cena wywoławcza: 1000.00

Mira Skoczek-Wojnicka

Odlotowa fryzura na infantkę (2016)

olej, płótno, 40x30 cm

sygn. p.d.: M MIR 2016, opisany na odwrocie: „ODLOTOWA FRYZURA – NA INFANTKĘ” OLEJ, 2015 30x40 cm MIRA SKOCZEK-WOJNICKA

Cena wywoławcza: 1000.00

Włodzimierz Kowalski

Dziewczyna z rozwianymi włosami (2016)

olej, płótno, 48x61 cm

opisany na odwrocie: - WŁODZIMIERZ KOWALSKI – DZIEWCZYNA Z ROZWIANYMI WŁOSAMI – OLEJ 2016 – 48x61 cm WKowalski

Cena wywoławcza: 1000.00

Sylwia Górak

Goplana (2015)

olej, płótno, 72x95 cm

opisany na odwrocie: SYLWIA GÓRAK GOPLANA

Cena wywoławcza: 1000.00

Anna Wojciechowska-Paprocka

Monodram (2015)

akryl, płótno, 65x81 cm

sygn. p.l.: monogramem, opisany na odwrocie: MONODRAM /2015 ANNA WOJCIECHOWSKA-PAPROCKA

Cena wywoławcza: 1000.00

Robert Jaworski

Zapis III (2015)

olej, płótno, 120x90 cm

opisany na odwrocie: zapis III 2015 robert jaworski

Cena sprzedaży: 2600.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Zaklęty rycerz

czerwony granit, 29x20 cm

sygn. na spodzie: ZEN

Cena wywoławcza: 1000.00

bez tytułu (4) (2016)

olej, płótno, 40x60 cm

sygn. p.d.: Ćwiertniewicz 2016, opisany na odwrocie: 4 21/1/16 oraz nalepka autorska

Cena wywoławcza: 1000.00

Żwirownia 4 (1991)

olej, płótno, 73,5x100 cm

opisany na odwrocie: PIOTR CE KOWALSKI 1991 OIL 73,5x100 ŻWIROWNIA 4 POZNAŃ POLSKA

Cena wywoławcza: 1000.00

Dominika Kowynia

Michelle (2013)

olej, płótno, 100x100 cm

opisany na odwrocie: „MICHELLE” DOMINIKA KOWYNIA 2013

Cena sprzedaży: 1700.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Joanna Pawlik

bez tytułu (Cień) z serii Wszystko cieknie (2007)

olej, płótno, 70x100 cm

opisany na odwrocie: JOANNA PAWLIK 2007 OLEJ/PŁÓTNO AUTOPORTRET

Cena wywoławcza: 1000.00

Upiorna melodia (2014)

Akwaforta, sucha igła, miękki werniks, papier, 53,5x77 cm (arkusz) 34,5x49,5 cm (odcisk płyty)

sygn. u dołu: 26/100 UPIORNA MELODIA KACPER BOŻEK XIV XXI

Cena wywoławcza: 1000.00

Agnieszka Pietrzykowska

Macierzyństwo (2011)

akryl, płótno 100x50 cm

sygn. Aga Pietrzykowska

PRACA SPRZEDANA

Cena sprzedaży: 3000.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Arkadiusz Andrejkow

Postura I (2016)

olej, spray, płótno, 110x100 cm

opisany na odwrocie: Arkadiusz Andrejkow „Postura I” olej, sprey 2016

Cena wywoławcza: 1000.00

Ewa Żochowska

Louise z cyklu Martwe kwiaty (2015)

olej, płótno, 100x120 cm

sygn. p.d.: Martwe kwiaty – Louise EwaZo 2015, opisany na odwrocie: Ewa Żochowska Martwe kwiaty – Louise olej na płótnie 100x120 cm 2015 r.

Cena wywoławcza: 1000.00

Jarek Jeschke

bez tytułu (2009)

olej, płótno, 40x50 cm

opisany na odwrocie: Jarek Jeschke 2009 „Bez tytułu” olej na płótnie 40x50

Cena wywoławcza: 1000.00

The Green (1) (2014)

akryl, płótno, 100x100 cm

opisany na odwrocie: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA „THE GREEN” (1) akryl, 100x100 2014

Cena wywoławcza: 1000.00

Michał Baca

Pomona (2015)

olej, płótno, 90x73 cm

sygn. p.g.: MBaca 2010, opisany na odwrocie: Michał Baca „Pomona” olej/płótno 90x73 cm 2010 r.

Cena wywoławcza: 1000.00

Marta Sieciarz

Znaki 9 z cyklu cyklu Znaki (2006)

olej, płótno, 120x120 cm

sygn. l.d.: M. Sieciarz, opisany na odwrocie: Marta Sieciarz Znaki 9, 2006 120x120 cm olej, płótno

Cena wywoławcza: 1000.00

Piotr Szwabe vel Pisz

Żer (2009)

olej, płótno, 130x97 cm

opisany na odwrocie: PIOTR SZWABE (PISZ) ŻER 130x97 cm

Cena wywoławcza: 1000.00

Patryk Lutomski

Pearl Harbor (2009)

olej, płótno, 100x80 cm

opisany na odwrocie: „Pearl Harbor” 2009 Patryk Lutomski

Cena wywoławcza: 1000.00

Próba utrzymania równowagi (2009)

olej, płótno, 120x105 cm

opisany na odwrocie: „PRÓBA UTRZYMANIA RÓWNOWAGI” 2009 120x105 cm Świniarski Tadeusz

Cena wywoławcza: 1000.00

Filip Pręgowski

Don’t Be Naive (2014)

olej, płótno, 100x120 cm

opisany na odwrocie: FILIP PRĘGOWSKI „DON’T BE NAIVE”

Cena wywoławcza: 1000.00

Michał Kotula

Już jestem spóźniony… (2006)

akryl, płótno, 90x130 cm

opisany na odwrocie: MICHAŁ KOTULA „JUŻ JESTEM SPÓŻNIONY…” AKRYL/PŁÓTNO 90x130 2006 r

Cena wywoławcza: 1000.00

L.Tadeusz Serafin

VIII (2010)

akryl, pastele olejne, kredki, ołówek, płótno, 80x120 cm

sygn. p.d.: LTS ’10 VIII, opisany na odwrocie: L. TADEUSZ SERAFIN LTS 80x120 płyta – akryl, pastele olejne, kredki, ołówek

Cena wywoławcza: 1000.00

Warszawa 2016/02/17

Tomek Mistak

Quantum entanglement

akryl, płótno, 90x130 cm

Warszawa 2016/02/17

Ireneusz Walczak

Do widzenia

Warszawa 2016/02/17

Małgorzata Kosiec

Aura

olej, płótno, 100x120 cm

Warszawa 2016/02/17

Magdalena Gryska

Anywhere

olej, płótno, 100x100 cm

Warszawa 2016/02/17

z cyklu Materia Ciszy

Warszawa 2016/02/17

Agnieszka Kicińska

Batumi 4

olej, płótno, 110x110 cm

Warszawa 2016/02/17

Arcanum valle

sygn. p.d.: A Fronczak 15

Warszawa 2016/02/17

Katarzyna Słowiańska-Kucz

Karmienie kotów

olej, płótno, 73x92 cm

sygn. u dołu: KSłowiańska

Warszawa 2016/02/17

Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik

Motyw III (Widok z Góry Lanckorońskiej) z cyklu Biosfera

olej, płótno, 85x110 cm

Warszawa 2016/02/17

Tomasz Sętowski

Donkiszoteria

olej, płótno, 80x60 cm

sygn. l.d.: T.Sętowski

Warszawa 2016/02/17

Stanisław Ryszard Kortyka

Zmierzch II

olej, płótno, 80x60 cm

Warszawa 2016/02/17

Atlantyk

olej, płótno 75x115 cm

Warszawa 2016/02/17

Ewa Sycha

akryl, płótno, 60x150x7 cm

sygn. p.d. szablonem

Warszawa 2016/02/17

Paweł Bitka

Biała łazienka - Montparnasse

Warszawa 2016/02/17

Małgorzata Stępniak

Piano Bar

olej, płótno, 30x40 cm

Warszawa 2016/02/17

Fragment 164

Warszawa 2016/02/17

Pl. Słoneczny

akryl, płótno, 90x90 cm

Warszawa 2016/02/17

Intensive love

Warszawa 2016/02/17

Jakub Adamek

Remont

olej, płótno, 130x110 cm

Warszawa 2016/02/17

Pejzaż otwarty 1

olej, płótno, 60x40 cm

Warszawa 2016/02/17

Iwona Wojewoda-Jedynak

ES

Warszawa 2016/02/17

Maja Kiesner

olej, płótno, 40x50 cm

Warszawa 2016/02/17

Iza Staręga

Z CYKLU KOBIETY W CHUSTACH, MĘZCZYŹNI W HEŁMACH

olej, płótno, 100x90 cm

Warszawa 2016/02/17

Bogna Gniazdowska

Owoce i warzywa

olej, płótno, 54x72 cm

Warszawa 2016/02/17

Agata Rościecha

Zwoje sekretów 4

Warszawa 2016/02/17

Piotr Szczur

Próba generalna

olej, płótno, 60x90 cm

Warszawa 2016/02/17

Miasto gry

akryl, płótno, 60x60 cm

Warszawa 2016/02/17

Aqualoopa /Igor Chołda/

Straż

akryl, płótno, 100x100 cm

Warszawa 2016/02/17

Elżbieta Kozera

Grusza

tempera, płótno, 50x70 cm

Warszawa 2016/02/17

Monika Solorz

Chłopak z kijem

Warszawa 2016/02/17

Dyptyk 2

olej, płótno, 49x59 cm

Warszawa 2016/02/17

Hanna Pyrzyńska

Wącham kwiat (dyptyk)

akryl, płótno, 2x(50x30) cm

Warszawa 2016/02/17

Piotr Tarkowski

olej, płyta, 35x75 cm

Warszawa 2016/02/17

Mira Skoczek-Wojnicka

Odlotowa fryzura na infantkę

olej, płótno, 40x30 cm

Warszawa 2016/02/17

Włodzimierz Kowalski

Dziewczyna z rozwianymi włosami

olej, płótno, 48x61 cm

Warszawa 2016/02/17

Sylwia Górak

Goplana

olej, płótno, 72x95 cm

Warszawa 2016/02/17

Anna Wojciechowska-Paprocka

Monodram

akryl, płótno, 65x81 cm

Warszawa 2016/02/17

Robert Jaworski

Zapis III

olej, płótno, 120x90 cm

Warszawa 2016/02/17

Zaklęty rycerz

czerwony granit, 29x20 cm

sygn. na spodzie: ZEN

Warszawa 2016/02/17

bez tytułu (4)

olej, płótno, 40x60 cm

Warszawa 2016/02/17

Żwirownia 4

olej, płótno, 73,5x100 cm

Warszawa 2016/02/17

Dominika Kowynia

Michelle

olej, płótno, 100x100 cm

Warszawa 2016/02/17

Joanna Pawlik

bez tytułu (Cień) z serii Wszystko cieknie

olej, płótno, 70x100 cm

Warszawa 2016/02/17

Upiorna melodia

Warszawa 2016/02/17

Agnieszka Pietrzykowska

Macierzyństwo

akryl, płótno 100x50 cm

sygn. Aga Pietrzykowska

PRACA SPRZEDANA

Warszawa 2016/02/17

Arkadiusz Andrejkow

Postura I

Warszawa 2016/02/17

Ewa Żochowska

Louise z cyklu Martwe kwiaty

olej, płótno, 100x120 cm

Warszawa 2016/02/17

Jarek Jeschke

olej, płótno, 40x50 cm

Warszawa 2016/02/17

The Green (1)

akryl, płótno, 100x100 cm

Warszawa 2016/02/17

Michał Baca

Pomona

olej, płótno, 90x73 cm

Warszawa 2016/02/17

Marta Sieciarz

Znaki 9 z cyklu cyklu Znaki

olej, płótno, 120x120 cm

Warszawa 2016/02/17

Piotr Szwabe vel Pisz

Żer

olej, płótno, 130x97 cm

Warszawa 2016/02/17

Patryk Lutomski

Pearl Harbor

olej, płótno, 100x80 cm

Warszawa 2016/02/17

Próba utrzymania równowagi

olej, płótno, 120x105 cm

Warszawa 2016/02/17

Filip Pręgowski

Don’t Be Naive

olej, płótno, 100x120 cm

Warszawa 2016/02/17

Michał Kotula

Już jestem spóźniony…

akryl, płótno, 90x130 cm

Warszawa 2016/02/17

L.Tadeusz Serafin

VIII

Limit ceny