Jakub Niewdana to pochodzący z Brzezia (okolice Krakowa) artysta, zajmujący się głównie ceramiką oraz fotografią.

W 2014 ukończył, z wyróżnieniem, Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale rzeźby u profesora Jerzego Nowakowskiego. W tym samym roku otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2015 rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Obecnie z otwartym przewodem doktorskim. Jakub Niewdana brał udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą. Od 2015 prowadzi autorską pracownię ceramiki. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach oraz instytucjach (m.in. Galeria Agencja Artystyczna GAP) w kraju i za granicą. W 2018 roku w Galerii Sztuki Grodzka w Krakowie miała miejsce jego indywidualną wystawa. Prezentowane tam prace pochodziły z animalistycznej serii „Safari”, inspirowanej egzotycznymi podróżami artysty. Zwierzęta powstające w pracowni Jakuba Niewdany niezmiennie zachwycają bogactwem koloru i mistrzostwem syntezy formy. Artysta każdy z opracowanych modeli przygotowuje w wielu wersjach barwnych. W swoich pracach często łączy dwie pasje – fotografię oraz ceramikę.

Nosorożec micro biały

ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary ok 12x6x4 cm

Cena: 160

Nosorożec micro żółty

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok 12 x 6 x 4 cm, sygn. na spodzie

Cena: 160

Nosorożec micro granatowy

ceramika szkliwiona, wymiary ok 12 x 6 x 4 cm, sygn. na spodzie

Cena: 160

Nosorożec micro czerwony

Cena: 160

Nosorożec micro turkusowy

Cena: 160

Nosorożec Micro szary

Micro Nosorożec, ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary ok 12x6x4 cm

Cena: 160

Nosorożec micro czarny

ceramika szkliwiona, platynowana, wymiary ok 12 x 6 x 4 cm, sygn. na spodzie

Cena: 160

Nosorożec micro zielony

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok 12x6x4 cm

Cena: 160

Micro Nosorożec

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 12x6x4 cm, 2019, sygnowana od spodu, seria nielimitowana

Cena: 160

Micro Nosorożec

Cena: 160

Nosorożec micro różowy

Cena: 160

Nosorożec mały (seria podróżnicza) - kolor turkusowy

ceramika szkliwiona i platynowana, 25 x 15 x 10 cm, sygnowana od spodu nazwiskiem i numerem.

Nosorożec mały (seria podróżnicza) - kolor żółty

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 25 x 15 x 10 cm, sygnowana od spodu nazwiskiem i numerem.

Nosorożec mały (seria podróżnicza) - kolor czarny

Nosorożec Mały, seria "Safari", 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 25 x 15 x 10 cm, sygn. na spodzie

Mały Nosorożec, z serii Safari

ceramika szkliwiona i złocona, wymiary 25 x 15 x 10 cm, sygn. od spodu:  Jakub Niewdana, 2018

ceramika szkliwiona i złocona, 25 x 15 x 10cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018

Mały Nosorożec

ceramika nieszkliwiona, tlenkowana, wymiary 25x15x10 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu. seria nielimitowana

Mały Nosorożec

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 25x15x10 cm, 2019 sygnowany i numerowany od spodu, seria nielimitowana

Mały Nosorożec

ceramika szkliwiona i złocona 24k, 25 x 15 x 10 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Mały Nosorożec

Nosorożec Duży fakturowany, seria "Safari", 2019

ceramika nieszkliwiona, tlenkowana, 50 x 28 x 18 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana

Cena: 5200

Nosorożec Duży, seria "Safari", 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 50 x 28 x 18 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana

Głowa nosorożca

ceramika szkliwiona i platynowana, 20 x 17 x 10 cm

Głowa nosorożca

Głowa Nosorożca, z serii Safari

ceramika szkliwiona i złocona, 20 x 17 x 10 cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018

Głowa Nosorożca

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 20 x 17 x 10 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana

Głowa Nosorożca

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 20 x 17 x 10 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Głowa Nosorożca

Głowa Nosorożca

Głowa Nosorożca

Micro Zebra

ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, wymiary 14x12x6cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana

Cena: 330

Micro Zebra

Cena: 330

Micro Zebra

ceramika szkliwiona, złocona, zdobiona naszkliwnie, wymiary 14 x 12 x 6 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Cena: 330

Micro Zebra

Cena: 330

Micro Zebra

Cena: 330

Micro Zebra

Cena: 330

Micro Zebra

Cena: 330

Micro Zebra

ceramika szkliwiona, złocona, zdobiona naszkliwnie, 14 x 12 x 6 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Cena: 330

Mała Zebra

ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie i platynowana, wymiary ok. 30 cm x 30 cm x 12 cm

Cena: 1700

Zebra Mała, z serii Safari

ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie oraz złocona, ok. 30 x 30 x 12 cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018

Cena: 1700

Mała Zebra

ceramika szkliwiona zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, wymiary ok. 30 cm x 30 cm x 12 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana

Cena: 1700

Zebra Mała, seria "Safari", 2018

ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, ok. 30 x 30 x 12 cm, sygn. na spodzie

Cena: 1700

Sowa micro

ceramika szkliwiona i złocona, wymiary 3 x 2 x 1 cm, sygnowana na spodzie

Sowa micro

ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary 3 x 2 x 1 cm, sygnowana na spodzie

Mała sowa biała

ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, seria nielimitowana, sygnowana i numerowana.

Cena: 260

Mała Sowa szara

ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm

Cena: 260

Mała Sowa czarna

ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary 11x8x6cm

Cena: 260

Mała Sowa czerwona

ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11x8x5,5 cm

Cena: 260

Mała Sowa

ceramika szkliwiona, złocona 24k złotem, wymiary 11 x 8 x 6 cm, sygn. na spodzie

Cena: 260

Mała sowa piórko

ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, sygn. na spodzie

Cena: 320

Mała sowa piórko

Cena: 320

Mała sowa platynowana

ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, sygn. na spodzie

Mała Sowa

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 11x8x6 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana

Cena: 260

Mała Sowa

Cena: 260

Mała Sowa

Cena: 260

Mała Sowa

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 11 x 8 x 6 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana

Cena: 260

Mała Sowa

Cena: 260

Sowa Duża niebieska wersja "Piórko",seria "Safari"

ceramika angobowana, szkliwiona i złocona 24k złotem, 35 x 25 x 20 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana

Cena: 1900

Niebieski Koziorożec

ceramika szkliwiona i złocona 24k, 32 x 25 x 14 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Cena: 1700

Biały Koziorożec

Cena: 1700

Czerwony Koziorożec, z serii Safari, 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 32 x 25 x 14 cm, seria numerowana nielimitowana, sygnowana od spodu

Cena: 1700

Kobaltowy Koziorożec, z serii Safari, 2019

Cena: 1700

Jednorożec z serii Fantastyczne Zwierzęta, 2019

ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, 40 x 29 x 13 cm, seria numerowana, nielimitowana

Cena: 1900

Krowa micro, 2019

ceramika szkliwiona, złocona, 9 x 12,5 x 13 cm, sygn. na spodzie

Cena: 260

Krowa micro

Cena: 260

Krowa micro

ceramika szkliwiona, złocona, wymiary 10 x 7 x 6 cm, sygnowana spodu

Cena: 260

Krowa micro

Cena: 260

Krowa micro

Cena: 260

Krowa micro

ceramika szkliwiona, złocona, wymiary 10 x 7 x 6 cm, sygnowana spodu,

Cena: 260

Krowa micro, model lustro

ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, wymiary 10 x 7 x 6 cm , sygnowana od spodu

Cena: 330

Krowa Ankole-Watussi

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wypalana w piecu elektrycznym, 36 x 29 x 22 cm, seria nielimitowa, numerowana i sygnowana od spodu.

Cena: 1700

Krowa Ankole-Watussi, seria "Safari", 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 36 x 29 x 22 cm, sygn. na spodzie

Cena: 1700

Cena: 1700

Krowa Ankole-Watussi

ceramika tlenkowa, 36 x 29 x 22 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Cena: 1900

Krokodyl micro, z serii Safari

ceramika angobowana i szkliwiona, 3 x 2 x 2 cm, sygn. od spodu

Cena: 170

Cena: 170

Cena: 170

Cena: 170

Cena: 170

Cena: 170

Cena: 170

Krokodyl, seria "Safari", 2018

ceramika angobowana i szkliwiona, 35 x 15 x 10 cm, sygn. na spodzie

Cena: 1050

Rekin

ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie, złocona 24k, 38 x 15 x 19 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Cena: 1300

Rekin

Cena: 1300

Mały Goryl

ceramika szkliwiona i złocona 24k, 26 x 25 x 18 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Cena: 1700

Mały Goryl

Cena: 1700

Mały Goryl

Cena: 1700

Goryl, seria "Safari", 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 49 x 45 x 30 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana

Koziorożec

ceramika tlenkowa, 32 x 25 x 14 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Cena: 1900

Kozica, z serii Safari, 2020

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok 28 x 21 x 10 cm, sygn. na spodzie

Kozica, z serii Safari, 2020

Pegaz, z serii: Fantastyczne Zwierzęta, 2020

ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, wymiary ok. 30 cm x 30 cm x 26 cm, sygn. na spodzie

Cena: 1900

Koziorożec, z serii "Safari"

Cena: 1700

Kozica, z serii Safari, 2021

Orzeł, z serii "Safari"

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok. 18 x 13 x 12 cm, sygn. i numerowany na spodzie

Cena: 1050

Orzeł, z serii "Safari"

Cena: 1050

Orzeł, z serii "Safari"

Cena: 1050

ceramika angobowana i szkliwiona, 35 x 15 x 10 cm, sygn. na spodzie i numerowana

Cena: 1050

Mała Żyrafa, z serii Safari, 2022

ceramika szkliwiona i złocona, wymiary ok 32 x 18 x 14 cm, sygn. i numerowan na spodzie

Nosorożec micro biały

Nosorożec micro żółty

Nosorożec micro granatowy

Nosorożec micro czerwony

Nosorożec micro turkusowy

Nosorożec Micro szary

Nosorożec micro czarny

Nosorożec micro zielony

Micro Nosorożec

Micro Nosorożec

Nosorożec micro różowy

Mały Nosorożec

Mały Nosorożec

Mały Nosorożec

Mały Nosorożec

Głowa nosorożca

Głowa nosorożca

Głowa Nosorożca

Głowa Nosorożca

Głowa Nosorożca

Głowa Nosorożca

Głowa Nosorożca

Micro Zebra

Micro Zebra

Micro Zebra

Micro Zebra

Micro Zebra

Micro Zebra

Micro Zebra

Micro Zebra

Mała Zebra

Zebra Mała, z serii Safari

Mała Zebra

Sowa micro

Sowa micro

Mała sowa biała

Mała Sowa szara

Mała Sowa czarna

Mała Sowa czerwona

Mała Sowa

Mała sowa piórko

Mała sowa piórko

Mała sowa platynowana

Mała Sowa

Mała Sowa

Mała Sowa

Mała Sowa

Mała Sowa

Niebieski Koziorożec

Biały Koziorożec

Krowa micro, 2019

Krowa micro

Krowa micro

Krowa micro

Krowa micro

Krowa micro

Krowa micro, model lustro

Krowa Ankole-Watussi

Krowa Ankole-Watussi

Rekin

Rekin

Mały Goryl

Mały Goryl

Mały Goryl

Goryl, seria "Safari", 2019

Koziorożec

Kozica, z serii Safari, 2020

Kozica, z serii Safari, 2020

Koziorożec, z serii "Safari"

Kozica, z serii Safari, 2021

Orzeł, z serii "Safari"

Orzeł, z serii "Safari"

Orzeł, z serii "Safari"