Cielesność – wystawa towarzysząca Aukcji Aktu na onebid.pl

Zapraszamy na wystawę aktu “Cielesność”, która towarzyszy internetowej Aukcji Aktu, organizowanej na platformie onebid.pl w dniach 4-20 lipca 2016 r. (zakończenie o godz. 21.00): https://pragaleria.onebid.pl/auction/19/
Wystawa czynna od 4 do 20 lipca 2016 r. od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-19.00 i w soboty w godz. 11.00-16.00.

Wystawa i towarzysząca jej aukcja, to świetna okazja, by przekonać się o tym, na ile sposobów przedstawić można ten pozornie tak banalny temat, jakim jest ciało ludzkie. W katalogu aukcji znalazły się zarówno pozycje bardziej realistyczne, jak i takie, które w swojej stylistyce zbliżają się niemal do abstrakcji, subtelne i dosadne, klasyczne i grające z konwencją.

Wśród zgromadzonych w katalogu prac można odnaleźć pozycje, które zadowolą kolekcjonerów twórczości polskich klasyków, artystów średniego pokolenia, i sztuki młodej. Dla tych pierwszych przygotowaliśmy takie propozycje, jak niepokojąca litografia Jana Lebensteina, subtelny rysunek sangwinowy Zygmunta Menkesa, surrealistyczne kompozycje Rafała Olbińskiego czy szkicowe studium anatomiczne Franciszka Starowieyskiego.

Miłośników sztuki najnowszej z pewnością zainteresuje nazwisko Agnieszki Pietrzykowskiej, która wyjątkowo często sięga po formułę aktu – w katalogu znalazły się dwie jej prace, intensywny w kolorze akt malarski oraz kompozycja bardziej kameralna, wykonana w technice graficznej. Warte uwagi są też prace Joanny Półkośnik, która prezentuje obraz utrzymany w interesującej, ciepłej kolorystyce, i Olgi Pelipas, której płótno zachwyca swoją bliską secesyjnej dekoracyjnością. Dla kolekcjonerów grafiki szczególnie ciekawą pozycją będzie praca Kacpra Bożka.

Zwolennikom konwencji realistycznej polecamy prace Sylwestra Stabryły, Klaudii Ka, Jakuba Godziszewskiego czy interesującą technicznie kompozycję Macieja Wierzbickiego, utrzymaną w estetyce fresku. Warto zwrócić uwagę także na bardziej nietypowe ujęcia tematu, takie jak szkicowy niemal obraz Marcina Dybowskiego przywodzący na myśl twórczość Egona Schielego, fragmentaryczny rysunek węglem Piotra Trusika wykonany z wykorzystaniem techniki własnej, ekspresjonistyczną kompozycję Partyka Różyckiego czy płótno Andrzeja Domżalskiego.

Aga Pietrzykowska

Akt czerwony (2012)

akryl płótno, 73x92 cm

sygn. l.d.: aga Pietrzykowska, opisany na odwrociu: aga PIETRZYKOWSKA „AKT CZERWONY” AKRYL PŁÓTNO

Bez tytułu (Akt) (2015)

węgiel, kredka, tusz, papier, 151x89 cm

opisany na odwrocie: TRUSIK

Franciszek Starowieyski

Studium anatomiczne

ołówek, papier, 39,5x42 cm

na odwrocie pieczęć "Z rysunków Franciszka Starowieyskiego. Potwierdzam autentyczność T. Starowieyska

Bez tytułu (2016)

olej, płótno, 70x100 cm

sygn. p.d. Pelipas

Rafał Olbiński

serigrafia, papier, 62,5 x 47 cm (kompozycja), praca w oprawie, sygn. l. d.: Olbiński (w ramach kompozycji), opisany na dole: A.P. 1/3 Olbiński (ołówkiem)

XII (2014)

olej, akryl, płótno, 50x70 cm

sygn. : J.P.14, opisany na odwrocie: Joanna Półkośnik "XII" 2014 r.

Kamila Jarecka

3 Muzy (2016)

akryl, płótno, 150x100 cm

sygn. p.d.: K. JARECKA 2015

Zygmunt Menkes

Akt podwójny ( l.30. XX w)

sangwina, papier, 59,5x41 cm w świetle passe-partout, praca w oprawie

sygn. p.d.: Menkes

Weronika Pawłowska

Na szezlongu (2015)

olej, płótno, 100×80 cm

opisany na odwrocie: Weronika Pawłowska 2015

Małgorzata Stępniak

Kąpiel (2015)

olej, płótno, 20x30 cm

sygn. l.d.: MS'15, opisany na odwrocie: MAŁGORZATA STĘPNIAK 2015 "KĄPIEL" 20x30

Katarzyna Janiec-Piłat

Akt (2016)

akryl, płótno, 120x90 cm

sygn. p.d. KJP, opisany na odwrocie: Katarzyna Janiec-Piłat 2016

Honorata Chajec

Bez tytułu (2015)

akryl, płótno, 70x100 cm

sygn. p.d. Honorata Chajec 2015, opisany na odwrocie: Honorata Chajec 2015

Marcin Painta

Europa, Europa 4 (2014)

akryl, płótno, 100x80 cm

sygn.

Jan Lebenstein

Akt na niebieskim tle (1973)

litografia, papier, 70x49,5 cm

sygn. l.g.: Lebenstein 73, nakład 7/100

Andrzej Domżalski

Związki nieformalne (2015)

akryl, płótno, 100x130 cm

sygn. p.d.: And Domżalski 2015 r., opisany na odwrocie: ANDRZEJ DOMŻALSKI, TYTUŁ: „ZWIĄZKI NIEFORMALNE” 2015 ROK

Sylwester Stabryła

Rozbitkowie (2015)

olej, płótno, 100x100 cm

opisany na odwrocie: SYLWESTER STABRYŁA "Rozbitkowie" 100x100cm olej na płótnie 2015r oraz pieczęć autorska

Stormtrooper of Love (2015)

akwaforta, sucha igła, akryl, 49,2x64,5 cm (odcisk płyty), 59,5x78,5 cm (arkusz)

sygn. u dołu: 23/100 STORMTROOPER of LOVE KACPER BOŻEK XV/XXI

Po kąpieli (2016)

akryl, olej, płótno, 92x73 cm

sygn. p.d.: PD

Agnieszka Pietrzykowska

Zamyślona (2016)

tusz, odbitka, papier, 50x70 cm, praca w oprawie

sygn. p.d.: Aga Pietrzykowska 2016

Bez tytułu 5 (2015)

olej, płótno, 100x81 cm

sygn. l.d.: M. Dybowski, opisany na odwrocie: Bez tytułu 5 100x81 cm olej na płótnie 2015 M. Dybowski

Rafał Olbiński

Mistrz i Małgorzata

Akt 2 (2015)

akryl na płycie, 79x109,5 cm (kompozycja), praca w oprawie autorskiej

opisany na odwrociu: Maciej Wierzbicki "Akt 2" Akryl na płycie 2015 r.

Iwona Dombek-Rybczyńska

Rower (2012)

akryl, płótno, 100x100 cm

opisany na odwrocie: Iwona Dombek-Rybczyńska 100/100 „Rower”

Patryk Różycki

Zabijać należy ich wszystkich, z cyklu Powiem jej prawdę (2014)

technika mieszana, płyta, 100x100 cm

opisany na odwrocie: Patryk Różycki oraz pieczątka autorska

Jakub Godziszewski

Cesarski smok (2015)

olej, płótno, 80x60 cm

opisany na odwrocie: JAKUB GODZISZEWSKI 2015 –CESARSKI SMOK-

Grzegorz L. Piotrowski

Zimowa dama (2015)

akryl, płótno, 100x90 cm

opisany na odwrocie: grzegorz leon piotrowski

Renata Magda

Upalny poranek (2016)

akryl, płótno, 70x100 cm

sygn. p.d.: monogramem RENMAG, opisany na odwrocie: UPALNY PORANEK RENATA MAGDA 2016 r

Grzegorz Wawrzyńczak

Tatuowanie (2010)

olej, płótno, 100x90 cm,

opisany na odwrocie: GRZEGORZ WAWRZYŃCZAK „TATUOWANIE” 2010 OLEJ 100x90

Klaudia Ka /Klaudia Jaworska/

Sen (2016)

akryl, olej, płótno, 100x70 cm

opisany na odwrocie: Klaudia Ka Sen / Dream 100x70 cm akryl i olej na płótnie / acrilic and oil on canvas 2016

Warszawa 2016/07/20

Aga Pietrzykowska

Akt czerwony

akryl płótno, 73x92 cm

Warszawa 2016/07/20

Bez tytułu (Akt)

opisany na odwrocie: TRUSIK

Warszawa 2016/07/20

Franciszek Starowieyski

Studium anatomiczne

ołówek, papier, 39,5x42 cm

Warszawa 2016/07/20

olej, płótno, 70x100 cm

sygn. p.d. Pelipas

Warszawa 2016/07/20

Rafał Olbiński

Warszawa 2016/07/20

XII

olej, akryl, płótno, 50x70 cm

Warszawa 2016/07/20

Kamila Jarecka

3 Muzy

akryl, płótno, 150x100 cm

sygn. p.d.: K. JARECKA 2015

Warszawa 2016/07/20

Zygmunt Menkes

Akt podwójny

sygn. p.d.: Menkes

Warszawa 2016/07/20

Weronika Pawłowska

Na szezlongu

olej, płótno, 100×80 cm

Warszawa 2016/07/20

Małgorzata Stępniak

Kąpiel

olej, płótno, 20x30 cm

Warszawa 2016/07/20

Katarzyna Janiec-Piłat

akryl, płótno, 120x90 cm

Warszawa 2016/07/20

Honorata Chajec

akryl, płótno, 70x100 cm

Warszawa 2016/07/20

Marcin Painta

Europa, Europa 4

akryl, płótno, 100x80 cm

sygn.

Warszawa 2016/07/20

Jan Lebenstein

Akt na niebieskim tle

Warszawa 2016/07/20

Andrzej Domżalski

Związki nieformalne

akryl, płótno, 100x130 cm

Warszawa 2016/07/20

Sylwester Stabryła

Rozbitkowie

olej, płótno, 100x100 cm

Warszawa 2016/07/20

Stormtrooper of Love

Warszawa 2016/07/20

Po kąpieli

akryl, olej, płótno, 92x73 cm

sygn. p.d.: PD

Warszawa 2016/07/20

Agnieszka Pietrzykowska

Zamyślona

Warszawa 2016/07/20

Bez tytułu 5

olej, płótno, 100x81 cm

Warszawa 2016/07/20

Rafał Olbiński

Mistrz i Małgorzata

Warszawa 2016/07/20

Akt 2

Warszawa 2016/07/20

Iwona Dombek-Rybczyńska

Rower

akryl, płótno, 100x100 cm

Warszawa 2016/07/20

Patryk Różycki

Zabijać należy ich wszystkich, z cyklu Powiem jej prawdę

Warszawa 2016/07/20

Jakub Godziszewski

Cesarski smok

olej, płótno, 80x60 cm

Warszawa 2016/07/20

Grzegorz L. Piotrowski

Zimowa dama

akryl, płótno, 100x90 cm

Warszawa 2016/07/20

Renata Magda

Upalny poranek

akryl, płótno, 70x100 cm

Warszawa 2016/07/20

Grzegorz Wawrzyńczak

Tatuowanie

olej, płótno, 100x90 cm,

Warszawa 2016/07/20

Klaudia Ka /Klaudia Jaworska/

Sen

Limit ceny