Facebook

3 Aukcja Sztuka Aktualna - 9 grudnia 2015 r. godz. 19:30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 3 Aukcji Sztuka Aktualna. Licytacja odbędzie się 9 grudnia 2015 r. o godz. 19.30. Wystawa przedaukcyjna rozpocznie się w Pragalerii 3 grudnia 2015 r., a zwiedzać ją można do dnia aukcji włącznie, codziennie od godz. 12.00 do 18.00. Szczególnie serdecznie zapraszamy na showroom przedaukcyjny, który odbędzie się w nadchodzący weekend (5-6 grudnia 2015 r.). Showroom to wyjątkowa okazja do rozmów o sztuce współczesnej, bieżących wydarzeniach sceny artystycznej, zasadach budowania kolekcji oraz do wnikliwej analizy prac oferowanych na licytacji, w czym pomogą nasi eksperci.

Jeżeli nie możecie być Państwo na aukcji osobiście, zachęcamy do składania zleceń telefonicznych oraz do licytacji przez internet na  www.onebid.pl

3 Aukcja Sztuka Aktualna prezentuje 67 prac, wśród których znalazły się dwie rzeźby. Obie poświęcone są tematyce animalistycznej, jednak ujęcie tematu każdej z nich jest zgoła odmienne. Warto porównać twórczość Bogusława Zena i Marioli Wawrzusiak i wybrać tę formę rzeźbiarskiej ekspresji, która jest nam estetycznie bliższa.Oferta prac malarskich jest zróżnicowana i obfituje w dzieła ciekawe, co nie dziwi, gdyż okres grudniowy skłania artystów do udziału w licytacjach i wystawiania prac najlepszych. Na szczególna uwagę zasługują kreacje ekspresjonistyczne, a w ich kręgu obrazy Andrzeja Kasprzaka, Andrzeja Folfasa i Tadeusza Świniarskiego. Przeciwwagą dla nich jest nastrojowe malarstwo Ewy Zawadzkiej, Ewy Pełki i Stanisława Kortyki. Warto zwrócić uwagę na dzieła artystów, którzy w różny sposób zastanawiają się nad kondycją człowieka. Wśród nich na przeciwległych biegunach plasuje się malarstwo Bartłomieja Jarmolińskiego, akty Grzegorza L. Piotrowskiego i idące w kierunku abstrakcji figury Agnieszki Pietrzykowskiej. Nadrealizm to domena Henryka Laskowskiego, a na aukcji do kupienia jedna z najciekawszych prac artysty z ostatnich lat. Realistkami dla odmiany jest Iwona Wojewoda-Jedynak oraz Bogna Gniazdowska. Jej koty to nie tylko świetne malarstwo, ale też i doskonały prezent. Częstym tematem malarskim jest architektura, którą można ująć bardzo różnorodnie. Takim porównaniom sprzyjają katalogi aukcyjne, w Przypadku 3 Aukcji Aktualnej świetnie wypada zestawienie prac Andrzeja Fronczaka, Agnieszki Kicińskiej i Majki Kiesner. Nie pozostawiamy też w niedosycie miłośników malarstwa abstrakcyjnego. Polecamy twórczość Edyty Dzierż, Stanisława Tomalaka, Andrzeja Batora i Lecha Maślankiewicza. Nie zawsze najważniejszy jest duży format pracy, czasami warto sięgnąć po wyjątkową kompozycję subtelniejszej wielkości. Dlatego bardzo świadomie staramy się włączać do naszej oferty tak atrakcyjne wizualnie drobiazgi jak Joanny Małeckiej, Bartka Materki i Małgorzaty Jastrzębskiej. Nie ma możliwości opisania wszystkach oferowanych na aukcji prac, na zakończenie więc chcemy zwrócić uwagę jeszcze na kilka nazwisk artystów, których twórczość wymyka się nieco jednoznacznym kwalifikacjom, a którzy budują swoimi pracami wyjątkowy klimat. Są to m.in. Artur Wąsowski, Anna Wojciechowska-Paprocka, Agnieszka Rogowska, Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik i Agata Rościecha. Hitem aukcji natomiast powinny stać się prace Soni Ruciak (w wyjątkowej oprawie) i Łukasza Gierlaka.

Małgorzata Stępniak (1975)

Śpiewaczka (2015)

olej, płótno, 80x60 cm
sygn. p.d.: MS 15, opisany na odwrocie: MAŁGORZATA STĘPNIAK „ŚPIEWACZKA” 80x60 cm

Andrzej Folfas (1947)

Tango (2015)

olej, płótno (obraz dwustronny), 100x100 cm

opisany na odwrocie: FOLFAS 2015

Sonia Ruciak (1987)

Bez końca (2011)

akryl na płótnie, 140x80 cm
sygn. p.d.: Ruciak S., na odwrociu pieczęć autorska

Cena sprzedaży: 5000.00

Anna Wojciechowska-Paprocka (1962)

Lista uczuć (2015)

akryl, płótno, 92x73 cm

opisany na odwrocie: LISTA UCZUĆ/2015 ANNA WOJCIECHOWSKA-PAPROCKA

Ilona Herc (1972)

W drodze I (2014)

olej, płótno, 100x50 cm

sygn. p.d.: Ilona Herc 2014 r., opisany na odwrocie: ILONA HERC „W DROCZE I” KRAKÓW 2014 r.

Patryk Lutomski (1973)

Zakupy II (2009)

akryl, płótno, 100x82 cm

sygn. p.d.: Patryk Lutomski, opisany na odwrocie: Patryk Lutomski ’09 r.„Zakupy” II

Andrzej Fronczak (1959)

Metropolis XIX (2015)

technika własna, płótno, 100x70 cm

sygn. p.d.: A. Fronczak 15

Cena sprzedaży: 1600.00

Bogna Gniazdowska (1964)

A-a-a kotki dwa (2013)

olej, płótno, 4x(40x40) cm

opisany na odwrocie: BOGNA GNIAZDOWSKA „A-A-A KOTKI DWA”OLEJ, 2013 4x40x40 /80x80 cm

Ewa Zawadzka (1950)

z cyklu Materia ciszy (2014)

olej, płótno, 70x80 cm

opisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA

Cena sprzedaży: 3400.00

Rafał Bojdys (1967)

Wiosłowanie w tropikach (2015)

akryl, płótno, 50x70 cm

sygn. pd.: Bojdys ’15, opisany na odwrocie: RAFAŁ BOJDYS „WIOSŁOWANIE W TROPIKACH” 2015 R.

Grzegorz Lerka (1969)

Fragile (2013)

olej, płótno, 135x80 cm

sygn. p.d.: LerkaG 2013

Robert Jaworski (1968)

Zapis XI. Krew (2015)

olej, płótno, 80x110 cm

opisany na odwrocie: ZAPIS XI KREW 2015 robert jaworski

Tomek Mistak (1978)

Bozon Higgsa (2015)

akryl, płótno, 90x120 cm

opisany na odwrocie: - BOZON HIGSA – AKRYL MISTAK 2015

Jolanta Johnsson (1955)

W jednym pokoju (2010)

olej, płótno, 130x90 cm

sygn. l.d. :JOHNSSON 2010

Artur Wąsowski (1967)

Chwile z cyklu Przejścia (2012)

2012 akryl, płótno, 160x116 cm

opisany na odwrocie: ARTUR WĄSOWSKI CHWILE 2012

Bartek Materka (1973)

bez tytułu (2004)

olej, płótno, 35x35 cm

opisany na odwrocie: BARTEK MATERKA 2004

Cena sprzedaży: 4000.00

Edyta Dzierż (1977)

Źródło nadziei (2013)

olej, akryl, płótno, 80x100 cm

opisany na odwrocie: Edyta Dzierż Źródło nadziei olej/akryl na płótnie + technika własna 80x100 cm

Agnieszka Kicińska (1973)

Dubai 2 (2009/2010)

olej, płótno, 160x90 cm

opisany na odwrocie: AGNIESZKA KICIŃSKA „DUBAI ‘2” 2009/2010 160X90 CM olej, płótno

Andrzej Kasprzak (1963)

Sur rendez vous (2012)

olej, akryl, cement, płótno, 140x90 cm

sygn. p.d.: A. Kasprzak, opisany na odwrocie: 2012 A.KASPRZAK Sur rendez vous OIL, AKRYLIC, CEMENT ON CANVAS

Cena sprzedaży: 1900.00

Wojciech Ćwiertniewicz (1955)

bez tytułu(68) (2007)

olej, płótno, 46x61 cm

sygn. Ćwiertniewicz ’07, opisany na odwrocie: 68 3/5/07 oraz nalepka autorska

Agnieszka Rogowska (1973)

Pejzaż (2012)

olej, płótno, 73x92 cm

sygn. l.d.: ROGOWSKA, opisany na odwrocie: ROGOWSKA AGNIESZKA PEJZAŻ 2012 R. 73x92 OLEJ NA PŁÓTNIE

Piotr Szczur (1987)

Gracz, z cyklu Przestrzenie prywatne (2013)

olej, płótno, 90x110 cm

opisany na odwrociu: Portret Mateusza Krasonia | olej na płótnie | 90 x 110 2013

Wanda Badowska-Twarowska (1950)

I przejdą̨ deszcze (2013)

akryl, płótno, 100x140 cm

opisany na odwrocie: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA „I PRZEJDĄ DESZCZE” / AKRYL 100X140,  2013

Aga Pietrzykowska (1978)

Francja jest kobietą II - Ciężar błękitnego nieba (2015)

akryl, płótno, 70x50 cm

sygn. l.d.: aga Pietrzykowska, opisany na odwrocie: FRANCJA JEST KOBIETĄ II – Ciężar błękitnego nieba

L.Tadeusz Serafin (1953)

bez tytułu (2009)

akryl, pastele, ołówek, płyta, 80x120 cm

sygn. LTS 2009, opisany na odwrocie: LTS  L. TADEUSZ SERAFIN 80x120 płyta – akryl, pastele, ołówek

Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik (1966)

Na skraju (2015)

olej, płótno, 72x80 cm

sygn. pd.: J.K/H ’15, opisany na odwrocie: JAGODA KACZMARCZYK-HUDZIK 2015 „NA SKRAJU” Z CYKLU „BIOSFERA” OLEJ NA PLÓTNIE

Mariola Wawrzusiak (1971)

Zwiadowca (2015)

metal spawany, 42x45x40 cm

sygn.

Jerzy Cichecki (1960)

Czerwona rapsodia (2015)

akryl, płótno, 55x46 cm

sygn. JCichecki, opisany na odwrocie: JERZY CICHECKI „CZERWONA RAPSODIA”

Sylwia Górak (1979)

Pejzaż metafizyczny (2013)

olej, płótno, 110x70 cm

opisany na odwrocie: METAFIZIC Pejzaż Sylwia Górak

Agata Rościecha (1968)

Muzy operowe 2 (2015)

akryl, 100x50 cm

sygn. p.d.: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha „Muzy operowe 2” akryl, 100x50 cm 2015

Piotr Tarkowski (1977)

bez tytułu (2013)

olej, płyta, 80x100 cm

91x111 cm w oprawie, opisany na odwrocie: TARKOWSKI 2013

Cena sprzedaży: 3000.00

Maria Sołtyk-Koc (1935)

Kazimierz (2010)

olej, płótno, 50x70 cm

sygn. p.d.: SOŁTYK, opisany na odwrocie: 70x50 cm MARIA SOŁTYK-KOC

Stanisław Ryszard Kortyka (1943)

Skąd światło..? (2015)

olej, płótno, 60x60 cm

opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA „Skąd światło...?” 2015 olej 60x60

Cena sprzedaży: 1600.00

Małgorzata Korenkyewicz (1968)

Trutnie (2008)

olej, płótno, 130x140 cm

sygn. p.d.: Korenkiewicz-Zen 2009

Bogusław Zen (1963)

Jaszczurka (2015)

kamień piaskowiec, 20x50x7 cm

sygn. p.d.: ZEN

Maja Kiesner (1976)

olej, płótno, 60x40 cm

opisany na odwrocie: Kiesner 2015

Iwona Wojewoda-Jedynak (1976)

Granat (2015)

tempera jajowa, laserunki olejne, 70x100 cm

opisany na odwrocie: IWONA WOJEWODA-JEDYNAK „GRANAT” 2015 TEMPERA ŻÓŁTKOWA / OLEJ 70x100 cm

Iza Staręga (1964)

bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach (2015)

olej, płótno, 64x94 cm

opisany na odwrocie: IZA STARĘGA bez tytułu Z CYKLU KOBIETY W CHUSTACH MĘZCZYŹNI W HEŁMACH

Magda Bielesz (1977)

bez tytułu (2003)

olej, płótno, 50x90 cm

opisany na odwrocie: MAGDA BIELESZ

Henryk Laskowski (1951)

Pejzaż pamięci (2014)

akryl, kolaż, płótno, 110x89 cm

opisany na odwrocie: „PEJZAŻ PAMIĘCI – PAMIĘĆ PEJZAŻU” H. LASKOWSKI 2014 89x110 cm

Tadeusz Świniarski (1961)

olej, płótno, 110x130 cm

opisany na odwrocie: „Bez tytułu” Tadeusz Świniarski 2015 110x130 cm

Stanisław Tomalak (1955)

Kwadrat 274 (2015)

technika własna, płótno, 100x100 cm

sygn. l.d.: Stanisław Tomalak Kwadrat 274, opisany na odwrocie: Kwadrat 274 acrilic on canvas

Bartłomiej Jarmoliński (1975)

Ren z cyklu Organica (2014)

akryl, płótno, 100x100 cm

sygn. p.d.: B.Jarmolinski, opisany na odwrocie: ,,Ren", 2014 B.Jarmolinski

Ewa Pełka (1952)

IX-MM z cyklu Rzeźba ziemi (2000)

olej, płótno, 60x120 cm

opisany na odwrocie: Ewa Pełka 2000 60x120 cm „IX-MM” RZEŹBA ZIEMI Z CYKLU

Łukasz Gierlak (1985)

Rytuał oczu (2015)

olej, płótno, 140x40 cm

opisany na odwrocie: Łukasz Gierlak, Rytuał oczu 140 x 40 cm olej na płótnie

Jarek Jeschke (1977)

bez tytułu (2008)

akryl, płótno,  50x50 cm

opisany na odwrocie: Jarek Jeschke „Bez tytułu” akryl na plótnie 50x50

Joanna Małecka (1975)

Memorex D/C (2013)

grafika, płótno, 40x40 cm

nakład 2/2 cmsygn. u dołu” MEMOREX D/C 2/2 SERIA SLAGAARTT JOANNA MAŁECKA 2013 r., opisany na odwrocie: MEMOREX D/C 2/2 SERIA SLAGAARTT JOANNA MAŁECKA 2013

Andrzej Bator (1951)

Przenikanie (1989)

akryl, płótno, 96x90 cm

opisany na odwrocie: ANDRZEJ BATOR PRZENIKANIE ‘89

Ewa Żochowska (1976)

Bez tytułu (8) (2007)

olej, płótno, 65x162 cm

opisany na odwrocie: Ewa Żochowska „Bez tytułu” 162x65 cm olej na płótnie 2007

Ireneusz Walczak (1961)

Wakacje – dyptyk (2015)

akryl, olej, płótno, 2x(75x75) cm

sygn. p. d.: Ireneusz Walczak, opisany na odwrocie: Ireneusz Walczak akryl, olej, płótno 2x75x75cm 2015 "Wakacje - dyptyk" oraz pieczęć autorska

Justyna Strąk (1987)

bez tytułu (dyptyk) (2007)

akryl, płótno, 40x80 cm

opisany na odwrocie: Justyna Strąk 2007

Grzegorz L. Piotrowski (1976)

Zimowa dama (2015)

akryl, płótno, 100x90 cm

opisany na odwrocie: grzegorz leon piotrowski

Michał Jędrczak (1955)

Obserwator (2015)

olej, płótno, 110x60 cm

na odwrocie nalepka autorska

Krzysztof Wróblewski (1962)

Figury (2010)

olej, płótno, 35x70 cm

opisany na odwrocie: KRZYSZTOF WRÓBLEWSKI 2010 „FIGURY” OLEJ NA PŁÓTNIE 35x70 CM

Magdalena Daniec (1974)

Pejzaż – Wypalenie (2012)

olej, kolaż, płótno, 70x65 cm

opisany na odwrocie: Pejzaż – Wypalenie Magdalena Daniec

Cena sprzedaży: 1600.00

Make it Simple /Lech Maślankiewicz/ (1983)

Metro Marymont (2014)

akryl, płótno, 100x100 cm

opisany na odwrocie: MAKE IT SIMLE „METRO MARYMONT” 2014

Piotr C. Kowalski (1951)

Amber z cyklu Obrazy Przejściowe (2015)

Technika: kurz i pył z ulicy Św. Marcin w Poznaniu w dniu 11 listopada 2015 r.,120 x 60 cm

sygn. pieczątką PIOTR c. KOWALSKI, podpisem w lewym górnym rogu, opisany na odwrocie: Piotr C. Kowalski kurz i pył z ulicy Św. Marcin w Poznaniu w dniu 11 listopada 2015 roku

Hanna Pyrzyńska (1957)

Marcin Świetlicki (2014)

akryl, płótno, 50x60 cm

opisany na odwrocie: „HANNA PYRZYŃSKA” „PAN MARCIN ŚWIETLICKI Z PSEM” 2015 – AKRYL – 50x60 cm

Wojtek Wierzbicki (1953)

The Blooming Rose of Anarchy (1990-2015)

akryl, płótno, 130x180 cm

opisany na odwrocie: WOJTEK WIERZBICKI „THE BLOOMING ROSE OF ANARCHY” ACRILIC ON LINEN 130x180 cm 1990-2015 ww

Michał Baca (1958)

Infantki (2015)

akryl, olej, płótno, 85x100 cm

sygn. p.d.: Michał Baca 2015, opisany na odwrocie: Michał Baca „Infantki” akryl, olej na płótnie 2015 r.

Kacper Bożek (1974)

Stormtrooper of Love (2015)

akwaforta, sucha igła, akryl, 49,2x64,5 cm (odcisk płyty), 59,5x78,5 cm (arkusz)

sygn. u dołu: 23/100 STORMTROOPER of LOVE KACPER BOŻEK XV/XXI

Jasiek Balcerzak (1976)

Sosny 16 (2012)

olej, płótno, 100x100 cm

opisany na odwrocie: JASIEK BALCERZAK OLEJ/PŁÓTNO 2012 100x100 „SOSNY 16”

Małgorzata Jastrzębska (1975)

nr 406 (2014/2015)

olej, płótno, 43x30 cm

opisany na odwrocie: MAŁGORZATA JASTRZĘBSKA 25.IX.204/2015 406.

Marek Ejsmond-Ślusarczyk (1974)

Pejzaż (2015)

akryl, płótno, 54x73 cm

opisany na odwrocie: Marek Ejsmond-Ślusarczyk 2015

Filip Pręgowski (1973)

Normalni 1 (2009)

olej, płótno, 100x90 cm

opisany na odwrocie: FILIP PRĘGOWSKI „NORMALNI”, 2009

Paweł Zapendowski (1962)

Paris Je t'aime (2015)

olej, płótno, 70x70 cm

sygn. p.d.: ZAPENDO

Katarzyna Zawierucha (1970)

olej, płótno, 75x75 cm

opisany na odwrocie: Katarzyna Zawierucha 75x75 olej na płótnie 2015

Zgłoszenie chęci licytacji

W celu zgłoszenia chęci licytacji należy wypełnić formularz.

telefon: 884 798852

szukaj
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.