Katarzyna Środowska

Katarzyna Środowska

(ur. 1971, Warszawa)

Zajmuje się malarstwem olejnym i akrylowym na płótnie. Mieszka i tworzy w Warszawie. W malarstwie poszukuje prostoty i harmonii. Tworzy obrazy na założeniach abstrakcyjnych, wprowadzając do nich elementy realistyczne. Laureatka II miejsca Pierwszego Przeglądu Twórczości Artystycznej ”Paleta”. W 2015 roku otrzymała dyplom za rozwój artystyczny w technikach akwarelowych i olejnych w pracowni Andrzeja S. Grabowskiego Królewskiej Akademii Sztuki w Wilanowie. Ważniejsze wystawy: wystawa zbiorowa ”Światło-cień” Dom Kultury Zacisze, Warszawa 2011; wystawa zbiorowa Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce 2012; wystawa zbiorowa w Nieborowie 2013; wystawa zbiorowa poplenerowa w Wilanowie, Warszawa 2015; wystawa indywidualna PROM Kultury, Warszawa 2015; wystawa indywidualna, Żywa Galeria, Warszawa 2016; wystawa zbiorowa, Galeria Sztuki „4 Strony Świata”, Pułtusk 2017. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Francji oraz Hollandii.

Galeria

Katarzyna Środowska

Na wodzie, 2017

olej, płótno, 100 x 100 cm, sygn. na odwrocie