ur. 19.08.1993 r. w Świnoujściu, Ukończone Liceum Plastyczne w Szczecinie specjalność reklama wizualna. Studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Wydział Sztuk Pięknych na kierunku Grafika w pracowni Pani prof. Bogumiły Pręgowskiej i Pana dra hab. Marka Zajko.

Uczestniczyła w wielu  projektach artystycznych krajowych oraz międzynarodowych, m.in.:

2013  Międzynarodowy Plener i wystawa „Polsko Niemieckie spotkania sztuki Wolin-Usedom” Galeria Kalejdoskop;  Usedom

2015 Międzynarodowy Plener i wystawa „Inspiracje i Interpretacje” Niezależne Stowarzyszenie Twórców im. Ewy Dąbrowskiej; Trzebież – Police

2017 Międzynarodowy Plener i wystawa „Trzebieskie Spotkania” Niezależne Stowarzyszenie Twórców im. Ewy Dąbrowskiej; Trzebież – Police

Stypendia artystyczne

2010, 2011, 2012, 2013  Stypendium Prezydenta Miasta Szczecin

2011  Stypendium Prezesa Zarządu Neptun Developer – Jolanty Drąszkowskiej za działalność artystyczą – Szczecin

2012  Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Warszawa

2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18  Stypendium Rektora UMK dla najlepszych studentów – Toruń

Wystawy indywidualne i zbiorowe

2010  Indywidualna wystawa rysunku  „Mt 27; 46” – Galeria Akademicka „Oda w Sercu” –  Szczecin

2012  Indywidualna wystawa rysunku „Love will tear us apart” – Galeria 111 – Szczecin

2013  Indywidualna wystawa rysunku „Delirium” – Galeria ND – Szczecin

2014  Wystawa litografii Eweliny Kołakowskiej, Klubokawiarnia Ahoj! Cafe; wrzesień-październik – Toruń

2015  Wystawa litografii Eweliny Kołakowskiej, Zezowate Szczęscie; lipiec-wrzesień – Toruń

2016  Indywidualna wystawa grafiki i malarstwa „Darkness visible” Galeria Centrum Kultury – Dwór Artusa – Toruń

2017  Indywidualna wystawa grafiki „Ciało/chaos pragnień i gniewów” Galeria Dom Muz – Toruń

2013/14 „Jasinski&Friends II – malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba, pozłotnictwo” Galeria Przy Teatrze AMARISTO, grudzień-styczeń – Warszawa

2014  Wystawa pokonkursowa „NOTO-Notatnik artysty” Galeria Fundacji Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ Maj – Kraków

2014  Wystawa pokonkursowa „XV Biennale Małej Formy Graficznej i Exlibrisu” lipiec – Ostrów Wielkopolski

2016  Wystawa pokonkursowa „XVI Biennale Małej Formy Graficznej i Exlibrisu” sierpień –  Ostrów Wielkopolski

2016  Udział w wystawie 45 edycji Pomorskiej Grafiki Roku – Gdańsk

2016  Udział w wystawie 1 Międzynarodowego Biennale Grafiki – Łódź

2017  Wystawa pokonkursowa 45. POMORSKIEJ GRAFIKI ROKU – Warszawa

2017 Udział w wystawie pokonkursowej Guanlan international Print Biennial – Chiny

2017 Wystawa pokonkursowa 1. Międzynarodowego Triennale Grafiki – Cieszyn

2017 Wystawa pokonkursowa 16. Międzynarodowego Triennale Małe Formy Grafiki – Łódź 2017

2017 Nagroda im. prof.  Edmunda Piotrowicza w roku akademickim 2016/17 w dyscyplinie: GRAFIKA, przyznana przez Dziekana Wydziału Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Panią prof.dr hab. Elżbietę Basiul

2016  Indywidualna wystawa grafiki „Ciało/chaos pragnień i gniewów”

2017  Wyróżnienie honorowe i udział w wystawie 2. Międzynarodowego Biennale Grafiki – Łódź

Body-crave 2017

intaglio, papier, 70 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 1700

Bodyfication 2017

intaglio, papier, 100 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 1700

Bodyfixion 2017

Cena: 1700

Bodylent 2017

Cena: 1700

Bodylent II 2017

Cena: 1700

Bodyscape 2017

intaglio, papier, 100 x 140 cm, sygn. na odwrocie

Cena sprzedaży: 3500

Bodysfaction 2017

Cena: 1700

Bodystruction 2017

Cena: 1700

Bodyviolent 2017

Body Intaglio 2017

Cena: 1700

VRSNSMV SMQLIVIB 2017

Cena: 1700

014015016017 II 2017

technika mieszana, płótno, 120 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 3500

Body-anxiety 2017

Bodylence I 2017

technika mieszana, płótno, 110 x 130 cm, sygn. na odwrocie

Cena sprzedaży: 3500

Bodylence II 2017

technika mieszana, płótno, 110 x 110 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 3500

Bodylief 2017

technika mieszana, płótno, 130 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 3500

Bodylotion II 2017

olej, płótno, 100 x 130 cm, sygn. na odwrocie

Cena sprzedaży: 3500

Bodylotion III 2017

olej, płótno, 110 x 130 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 3500

Pazyfae, 2018

technika mieszana, płótno, 100 x 120 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 3500

8, 2018

olej, płótno, 120 x 100 cm, sygn. p.d.

Cena: 3500

Figury 152, z cyklu Darkness Visible

olej, płyta pilśniowa, 90 x 100 cm, sygn. l.d.

Cena: 2200

1506181331, 2018

technika mieszana, płótno, 100 x 120 cm, sygn. p.d.

Cena: 3500

4121395895, 2018

technika mieszana, płótno, 120 x 100 cm, sygn. p.d.

Cena: 3500

110418, 2018

technika mieszana, płótno, 130 x 100 cm, sygn. p.d.

Cena: 3500

technika mieszana, płótno, 60 x 80 cm, sygn. p.d.

technika mieszana, płótno, 70 x 90 cm, sygn. p.d.

Body-crave 2017

Bodyfication 2017

Bodyfixion 2017

Bodylent 2017

Bodylent II 2017

Bodyscape 2017

Bodysfaction 2017

Bodystruction 2017

Bodyviolent 2017

Body Intaglio 2017

VRSNSMV SMQLIVIB 2017

014015016017 II 2017

Body-anxiety 2017

Bodylence I 2017

Bodylence II 2017

Bodylief 2017

Bodylotion II 2017

Bodylotion III 2017

Pazyfae, 2018

8, 2018

1506181331, 2018

4121395895, 2018

110418, 2018