Design – oferta poaukcyjna

Design – oferta poaukcyjna

Dziękujemy za udział w 3. Aukcji Designu (7 czerwca 2017 (środa) o godz. 19:30).

Poniżej znajdziecie Państwo wyniki licytacji oraz przedmioty, które jeszcze nie znalazły właściciela. Obiekty, przy których nie ma podanej ceny sprzedaży nadal sa dostępne w naszej galerii.

Zapraszamy na  WIRTUALNY SPACER po wystawie i obejrzenie eksponatów w przestrzeni galeryjnej.

Wystawa trwała od 31 maja do aukcji 7 czerwca 2017 r.(katalog do pobrania w formie pdf.).

Kolejna aukcja 30 sierpnia.

Rzeźba Henryk Albin Tomaszewski

Henryk Albin Tomaszewski Kompozycja szklana Polska, II poł XX w. szkło, wysokość: 46 cm., średnica podstawy: 9,5 cm. Rzeźba posiada widoczne zadrapanie. (Literatura: Helena Michałowska, Paweł Banaś,” Henryk Albin Tomaszewski”, Arkady, Warszawa 1992 r. Henryk Albin Tomaszewski, katalog Domu Aukcyjnego Rempex , Warszawa 2004 r.)

Wazon Henryk Albin Tomaszewski

Wazon OKO

Wazon z kolekcji AutoOKO / 2016 Projekt: Malwina Konopacka kalkomania, farby podszkliwne; wym.: wys.: 42 cm, średnica:19 cm.; sygnowany na podstawie. Prezentowany przez Fundację Polskiej Sztuki Nowoczesnej w salonie DS Automobiles.

Wazon Steatyt (duży

Wazon Steatyt Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, lata 60. XX w.; porcelana, złocenia; wys. 29,5 cm., szerokość wlewu: 13 cm; sygnatura: STEATYT | ZB | KATOWICE wazon w innej malaturze znajduje się w zbiorach Muzeum Historii Katowic; literatura: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław 2015 s. 46.

Wazon Steatyt (mały

Wazon Steatyt Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, lata 70. XX w.; porcelana, farby naszkliwne; wys. 29 cm.; sygnatura: STEATYT | ZB| KATOWICE literatura: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław 2015

Kielich Horbowy

Kielich proj. Zbigniew Horbowy HS „Barbara” w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło w typie antico, barwione w masie z gradacją kolorów oranżu i czerwieni, ; Baniasta czasza kielicha wsparta na smukłej, doklejonej nóżce płasko rozszerzonej w górnej partii i okrągłej stopie; wys. 31 cm

Cena w ofercie poaukcyjnej: 350

Wazon Rotterdam

Wazon „Rotterdam” HSG" Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX wieku; szkło barwione w masie ręcznie formowane metodą prasowania i wyciągania; wys.: 46 cm. (literatura: Paweł Banaś, „Polskie współczesne szkło artystyczne”, Wrocław 1982, s. 176)

Wazon Kaszmir (Drost)

Wazon „Kaszmir” HSG "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.; proj. Jan Sylwester Drost (1970 r.); wym.: 21,7/7,8; szkło sodowe barwione w masie na kolor jasnego błękitu, formowane ręcznie metodą prasowania. Wazon o walcowatej budowie nieznacznie poszerzający się ku górze, na całej powierzchni ornamentowany układem zawiłych, stylizowanych wici roślinnych prasowanych z formy; Katalogowany.

Cena sprzedaży: 360

Wazon (Horbowy)

Wazon proj. Zbigniew Horbowy (?); Polska, lata 70. XX w.; szkło barwione w masie na kolorze ultramaryny, przy wylewie zdobiony białą oblamówką; budowa stożkowata, w górnej partii kulisty; wys. 22,5cm.

Dzban proj. Fiedorowicz (czerwony-żółty-biały)

Dzban szklany proj.: Ludwik Fiedorowicz H.S.A."Staszic" (filia HSG "Ząbkowice") Polska, lata 80. XX w. pierścienie z wydłużoną szyjką z zatopionym wylewem; dzban z nałożonym uchem dekorowany esownicą. szkło formowane ręcznie wielobarwne z gradacją koloru od żółci do czerwieni,; wys.: 34 cm.

Wazon szkło miodowe

Wazon Proj. Jerzy Słuczan – Orkusz Polska, II poł. XX w. Szkło w typie antico, barwione w masie na kolor bursztynowy, o owalnej formie zwężającej się ku górze, z typowym dla artysty ażurowym przebiciem w centralnej partii wazonu, dekorowany na brzuścu perełkowaniem; wys. 27 cm.

Kufel, proj. Ludwik Fiedorowicz

HS "Staszic" w Dąbrowie Górniczej (filia HSG „Ząbkowice”), lata 80. XX w. Naczynie z walcowatą podstawą i układem pierścieni rozszerzający się ku wylewowi. Kufel z nałożonym uchem z bezbarwnego szkła. szkło formowane ręcznie wielobarwne z gradacją koloru od żółci do czerwieni.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 250

Wazon proj. S. Sadowski

Wazon proj. Stefan Sadowski HSG „Sudety” w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w. Szkło w typie anticol, barwione w masie na kolor miodowy; wys. 30 cm.

Wazon "Osiołek"

Wazon „Osiołek” proj.: Czesław Zuber; HSA „Barbara”, Polanica Zdrój, lata 70. XX w.; szkło sodowe barwione w masie wolnoformowane; wazon o walcowatym brzuścu i baniastej obręczy u góry rozcięty w układ trzech łódkowatych form doklejonych do bryły wazonu; wys.: 14 cm.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 200

Para wazonkiów Słuczan-Orkusz

Para wazoników proj. Jerzy Słuczan – Orkusz; Polska, II poł. XX w.; szkło barwione w masie na kolor rubinowy, na zewnętrznej partii dekorowany formowanym ręcznie szkłem bezbarwnym; Wys. 16 cm, 10 cm..

wazon "Fala"

Wazon „Fala” HSG Ząbkowice, 2. połowa XX w.; projekt: Jan Sylwester Drost (?); szkło bezbarwne ręcznie formowane metodą prasowania; wazon na całej powierzchni dekorowany uproszczonym ornamentem imitującym fale . szkło barwione w masie na kolor hialitowy ręcznie formowane metodą prasowania; wazon na całej powierzchni dekorowany uproszczonym ornamentem imitującym fale; wym.: wys.: 24,5 cm, szer.wlewu: 12,6 cm.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 120

wazon "Fala"

Wazon „Fala” (szkło hialitowe) HSG Ząbkowice, 2. połowa XX w.; projekt: Jan Sylwester Drost (?); szkło barwione w masie na kolor hialitowy ręcznie formowane metodą prasowania; wazon na całej powierzchni dekorowany uproszczonym ornamentem imitującym fale; wym.: wys.: 24,5 cm, szer.wlewu: 12,6 cm

Wazon COSTA BODA

Wazon szklany Szwecja, Costa Boda, lata 60. XX w.; szkło barwione w masie na kolor granatowy, dekorowane; wys. 32 cm.; Sygnowany.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 600

Wazon art deco

proj. Henry Günther Schlevogt szkło malachitowe, lane, szlifowane, dekoracja wyciskana w masie; wys. 25 cm, średnica wylewu 9,5 cm, średnica brzuśca ca 17 cm; Czechy, proj.1934, późniejsze powtórzenie

Cena w ofercie poaukcyjnej: 1500

Wazon art deco

Wazon art deco HSG Hortensja, Polska, lata 30. XX w.; Wym.: wys.:21,5 cm, szer. wlewu:6,6 cm; szkło barwione w masie na kolor hialitowy ręcznie formowane metodą prasowania; wazon na całej powierzchni dekorowany uproszczonym ornamentem imitującym fale; katalog firmowy z 1936 roku, nr katalogowy: 291.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 150

Wazon Włocławek

Wazon Włocławek Włocławek, lata 60. XX w.; Wys.. 30cm; fajans, farby podszkliwne; sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905;

Wazonik Brydżowy

Wazonik brydżowy ZPS "Karolina",Jaworzyna Sląska, lata 60 XX w.; nr katalogowy formy: 208; porcelana natrysk, złocenie; sygnowany: KAROLINA I MADE IN POLAND (Literatura: Bożena Kostuch , „Ceramika z II poł. XX wieku w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie.”, Kraków 2005, s.183)

Popielniczki Ćmielów 2 sztuki (czarne)

Para popielniczek ZPS Ćmielów, Ćmielów, lata 60. XX w.; proj. Zofia Przybyszewska; wym.: 5x13,5x13,5 cm; porcelana, szkliwienie natryskowe; sygnatura: pieczęć zakładu Ćmielów. W zbiorach m.in. Muzeum Narodowego w Krakowie, opisana w: B. Banaś, "Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60."

Popielniczki Ćmielów 2 sztuki (czerwone)

talerz dekoracyjny Chodzież

Patera dekoracyjna Chodzież, lata 60. XX w.; Śr. 32 cm; porcelana malowana natryskowo, wybierana; czarno-biała scena z życia codziennego; zgeometryzowane przedstawienie trzech postaci na tle piętrowego budynku; sygnatura: C/CHODZIEŻ/MADE IN POLAND/1.

talerz dekoracyjny Chodzież

Patera dekoracyjna Chodzież, lata 60. XX w.; śr. 30,8 cm porcelana malowana natryskowo, wybierana; czarno-biała zgeometryzowany wzór; sygnatura: P/CHODZIEŻ/MADE IN POLAND stempel: S5265/JH

Cena w ofercie poaukcyjnej: 550

Patera ozdobna

Patera ozdobna Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze, lata 60. XX w.; kamionka, szkliwo zaciekowe; śr.: 32 cm.

Patera dekoracyjna Włocławek

Patera dekoracyjna typu „kapelusz” Włocławek, lata 60. XX w.; Śr. 30cm; fajans, farby podszkliwne; zgeometryzowane żółte, zielone i fioletowe owoce na niebieskim tle; numer dekoracji: 3111; sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; pieczątki „Made in Poland”, „Hand painted”.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 450

Patera dekoracyjna Włocławek, ok. 1960 r.; proj. Elżbieta Piwek-Białoborska; śr. 30,5 cm; fajans, farby podszkliwne, technika „kory”; numer dekoracji: 6479; sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; pieczątki „Made in Poland”, „Hand painted”; niewielkie skazy.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 400

Talerz dekoracyjny Włocławek, ok. 1960 r.; Śr. 24 cm; fajans, farby podszkliwne, technika „kory”; numer dekoracji: 6355; projekt dekoracji Elżbieta Piwek Białoborska; sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; pieczątki „Made in Poland”, „Hand painted”.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 300

Talerz dekoracyjny (mały "kapelusz")

Talerz dekoracyjny Włocławek, ok. 1960 r.; Śr. 24,5, wys. 5,5 cm; fajans, farby podszkliwne; numer dekoracji: 7059; sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; pieczątki „Made in Poland”, „Hand painted”.

Talerz dekoracyjny Ćmielów, lata 60. XX w.; Śr. 29,5 cm; porcelana, farby naszkliwne, kalka ceramiczna złocenia; projekt dekoracji: Zofia Stryjeńska, przedstawienie tańca „Kołomyjka”(1927 r.) sygnatura: ĆMIELÓW/MADE IN POLAND pieczątka: Totalizator sportowy

Patera art deco

Patera art deco proj.: Karl Wiedmann; Niemcy,WMF, lata 30. XX w.; szkło Ikora, warstwowe, fakturowe; średnica: 33 cm.; kolista misa, z głębokim lustrem o motywie sześciopłatkowego kwiatu; szeroki kołnierz z motywem pajęczyny; krawędź pogrubiona.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 1200

Patera art deco

Patera art deco proj.: Karl Wiedmann; Niemcy,WMF, lata 30. XX w.; szkło Ikora, warstwowe, fakturowe; średnica: 23,5 cm.; kolista misa, z głębokim lustrem o motywie sześciopłatkowego kwiatu; szeroki kołnierz z motywem pajęczyny; krawędź pogrubiona.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 500

Kosz do owoców

Kosz do owoców Włocławek, po 1957 r.; projekt Wit Płażewski; wzór nr 199; wzór dekoracji: 3226; fajans, farby podszkliwne; wymiary: wys. 15,2, dł. 37,0 cm., szer. 23,6 cm.; Sygn.: Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; Pieczątki: Hand painted, Made in Poland.

Komplet deserowy Włocławek

Garnitur do ciast Włocławek, lata 60. XX w. fajans szkliwiony, malowany; w skład kompletu wchodzi patera do ciast i 6 talerzy deserowych; wymiary: patera: 30x30 cm, talerze deserowe: 20x20 cm; sygnatura: 'Zakł. Fajansu | WŁOCŁAWEK | Rewol. 1905'

Komplet deserowy

Komplet deserowy Chodzież, lata 60. XX w.; proj. Józef Wrzesień; 6 talerzyków deserowych (śr.:17 cm), patera na ciasto (śr.:29 cm), porcelit czarny, szkliwiony, złocenia nakładane metodą tamponażu; sygnatura : 'P | CHODZIEŻ | MADE IN | POLAND.

Cena sprzedaży: 320

Komplet deserowy Ryszard

Zestaw deserowy Ryszard Zakłady Porcelitu Stołowego Pruszków, lata 70.-80. XX w.; Projekt: Gabriela Śleżewska-Hoffman (przed 1967 r.); patera na ciasto (śr.: 25 cm) oraz 6 talerzyków (śr.: 15 cm); porcelana; brak sygnatury

Serwis "Krokus"

Serwis „ Krokus” proj.:Wincenty Potacki; Polska, Ćmielów, lata 70. XX w.; porcelana, farby naszkliwne (z natrysku), złocenia; dzbanek:wys. 22,5 cm, mlecznik: wys. 10 cm; cukiernica wys. 10 cm; 5 filiżanek: wys. 7,8 cm, średn. 7,5 cm; 5 spodków: wys. 2 cm, średn. 14,5 cm; sygnatura: ĆMIELÓW/ M A D E/ IN POLAND

Serwis do kawy Aldona (żółty)

Serwis „Aldona” proj. Józef Wrzesień, 1959 r.; Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w.; składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 6 filiżanek ze spodeczkami; naczynia o smukłych, konicznych formach, bukieciki pomarańczowych kwiatków z drobnymi listkami na tle ze spiralek malowanych cienką czarną linią. Pokrywki i kołnierze spodków pomarańczowe, wnętrza filiżanek, uszka, dziobki i uchwyty – złocone; porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wym.: dzbanek - wys. 21 cm; cukiernica - wys. 8 cm; mlecznik - wys. 8,7 cm; filiżanka - wys. 5,6 cm, średn. brzegu 6,4 cm; spodki - wys. 2,5 cm, 12 x 12,5 cm; sygnowany: CHODZIEŻ/ MADE IN/ POLAND oraz znaki cyfrowe i literowe: K, 10 8 02.

Serwis Elżbieta

Serwis  Elżbieta Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w. składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 6 filiżanek ze spodeczkami; zdobienia typowe dla modelu  „Prometeusz”; porcelana, farby podszkliwne; złocenia; dzbanek - wys. 21 cm; cukiernica - wys. 8 cm; mlecznik - wys. 8,7 cm; filiżanka - wys. 5,6 cm, średn. brzegu 6,4 cm; spodki - wys. 2,5 cm, 12 x 12,5 cm; sygnatura: C I CHODZIEŻ I MADE IN POLAND  oraz znaki cyfrowe i literowe: 4725/K, Hand painted

Serwis Ćmielów

Serwis Ćmielów Polska, Ćmielów, lata 60./70. XX w. składa się z dzbanka do kawy z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 6 filiżanek ze spodkami; naczynia o lekko konicznych czaszach, zielone, ze złoceniami uszek, guzikowych uchwytów i krawędzi; porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wym.: dzbanek - wys. 20,5 cm, cukiernica - wys. 8 cm, szer. 14 cm; mlecznik - wys. 9 cm; filiżanka - wys. 6,8 cm, średn. 7,6 cm; spodek - wys. 1,8 cm, średn. 13,2 cm; sygn. żółtawym, lekko opalizującym lub zielonym drukiem: Ć w trójkącie, niżej: ĆMIELóW/ M A D E/ IN POLAND; cztery filiżanki tylko z literą E lub B.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 800

Serwis do kawy "Iza"

Serwis "Iza" proj. Józef Wrzesień (1959 r.); Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w.; składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 6 filiżanek ze spodeczkami; naczynia o smukłych, konicznych formach, szkliwione czarno, ze złoconymi krawędziami, zdobione motywem zielonkawo- szaro- pomarańczowej "koronkowej" rozety; dzbanek - wys. 21 cm; cukiernica - wys. 8 cm; mlecznik - wys. 8,7 cm; filiżanka - wys. 5,6 cm, średn. brzegu 6,4 cm; spodki - wys. 2,5 cm, 12 x 12,5 cm; porcelana, szkliwo czarne, druk barwny, złocenia; CHODZIEŻ/ MADE IN/ POLAND.

Serwis Chodzież piłki

Serwis Chodzież Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w. składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy, mlecznika i 5 filiżanek ze spodeczkami;; porcelana malowana podszkliwnie; filiżanka - wys. 6 cm., spodek śr. – 12,5 cm., dzbanek - wys. 20 cm; cukiernica - wys. 7 cm; mlecznik – wys. 9 cm; sygnatura: C (w złotym wieńcu) I CHODZIEŻ I MADE IN POLAND oraz znaki cyfrowe i literowe: 4352M, Hand painted.

Serwis do napojów

Komplet do napojów dzban i sześć szklanek, Fabryka Porcelitu Stołowego Pruszków, lata 70. XX w.; porcelit czarny, złocenia; wym. Dzban: wys. 27 cm., szklanki: wys. 11,5 cm.

Serwis do napojów

Komplet do napojów dzban i sześć szklanek, Polska, lata 70. XX w.; szkło w typie antico, barwione w masie, gradacja kolorów; wym. dzban: wys.: 26,5 cm., szklanki:12,5 cm.

Zestaw naczyń deserowych art deco

Zestaw naczyń deserowych art deco HS „Hortensja”, Piotrków Trybunalski, lata 30. XX w.; wymiary: miska duża 8 x 24,5 x 23,5 cm, miseczki 4 x 13 x 12 cm; w składzie miska duża oraz 6 miseczek małych; o półkolistej formie, z bocznymi, prostokątnymi uchwytami, "połaczonymi" trzema pasami przezroczystym - matowym - przezroczystym, bok matowy nieco poniżej połowy wysokości przezroczysty pas z reliefem zakosów; szkło barwione w masie jasnoróżowe, prasowane, częściowo matowione.

Kielichy "Manchester"

Kielichy "Manchester" HSG" Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX wieku; projekt: Jan Sylwester Drost; wys.:13,9 cm, szer. wlewu:7,8 cm; szkło barwione w masie na kolor uranowej zieleni formowane ręcznie metodą prasowania; kieliszki na nodze z profilowanym pierścieniem, pokryte żeberkowaniem.

Patera Sahara (zielona)

Patera "Sahara" projekt: Jan Sylwester Drost; HSG "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. szkło formowane ręcznie metoda prasowania;talerz płaski o nieregularnym otoku na calej powierzchni dekorowany „drobnym barankiem”; średnica: 30 cm. Patera była prezentowana na Ogólnopolskiej Wystawie Szkła Artystycznego i Użytkowego w Katowicach w 1974 roku.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 220

Igloo 1+6

Komplet deserowy z zestawu "Flora" / "Igloo" proj.: Eryka Trzewik-Drost, 1972 - 1974, HSG "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.; szkło sodowe bezbarwne, formowane ręcznie metodą prasowania; patera i sześć okrągłych talerzyków o nieregularnej linii brzegów, całościowo pokryte strukturą kontrastujących ze sobą gładkich i reliefowych powierzchni prasowanych w formie; średnia patery: 24 cm., średnica talerzyków: 18 cm.;

Komplet miseczek Asteroid (1+6)

Komplet misek z serii „Asteroid” proj.: Jan Sylwester Drost (1975 r.) HSG "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. szkło formowane ręcznie metodą prasowania, szkło formowane ręcznie metodą prasowania; miski o nieregularnej krawędzi dekorowane układem wypukłych guzków różnej wielkości zmniejszających się ku otokowi; średnica: duża: 27 cm., małe: 12,5 cm. Złoty medal na Triennale Szkła w Jablońcu nad Nysą w 1976 r.

Owocarka + 6 talerzyków Asteroid

Owocarka i sześć talerzyków z serii „Asteroid” proj.: Jan Sylwester Drost HSG "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 1975 r. szkło bezbarwne formowane ręcznie metodą prasowania; naczynia o nieregularnej krawędzi dekorowane układem wypukłych guzków różnej wielkości zmniejszających się ku otokowi. owocarka: wysokość: 20 cm., średnica:. 20 cm., talerze średnica: 14,5 cm. Złoty medal na Triennale Szkła w Jablońcu nad Nysą w 1976 r.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 320

6 miseczek Asteroid (kolor)

6 misek z serii „Asteroid” proj.: Jan Sylwester Drost HSG „Ząbkowice” (Crystallite), lata 90. XX w. szkło bezbarwne, dekorowane emalią formowane ręcznie metodą prasowania, miski o nieregularnej krawędzi dekorowane układem wypukłych guzków różnej wielkości zmniejszających się ku otokowi; średnica: 13 cm.

6 talerzy deserowych Asteroid (kolor)

6 talerzy z serii „Asteroid” proj.: Jan Sylwester Drost HSG „Ząbkowice” (Crystallite), lata 90. XX w. szkło bezbarwne, dekorowane emalią formowane ręcznie metodą prasowania; talerze o nieregularnej krawędzi dekorowane układem wypukłych guzków różnej wielkości zmniejszających się ku otokowi; średnica: 20,5 cm.

Muszle Fiedorowicza (1+6)

Komplet salaterek "Muszle" proj.: Ludwik Fiedorowicz HSG „Ząbkowice”, lata 70. XX w. komplet składa się z jednej dużej i 6 małych salaterek; szkło bezbarwne formowane ręcznie metodą prasowania,naczynia o formie muszlowatej z lekko podniesionym otokiem dekorowane zdobiną imitującą strukturę muszli; wymiary: duża: 23,5x17, małe: 13,5x10 cm.

ORNO

Pierścionek, Warszawa, ORNO, 1949-1963 srebro, pr. 3 (0,800), imiennik: Franciszka Szymanek, gmerek ORNO (przetarcie), nefryt.

ORNO

Pierścionek, Warszawa, ORNO, 1963-1986 srebro, pr. 3 (0,800), gmerek ORNO, dodatkowa punca srebra, agat.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 700

ORNO

Klipsy, Warszawa, ORNO, po 1986 r. srebro, pr. 925, gmerek ORNO.

lampa gabinetowa

Lampa gabinetowa proj.: Christian Dell model: 6630; KAISER Idell, lata 30. XX w. . wym.: wys.: 41, średnia klosza: 29,5 cm. znakowana tłoczonym napisem na kloszu; stan: po renowacji.

Para lamp gabinetowych

Para lamp gabinetowych Niemcy, lampa Helo Leuchten, lata 60. XX w., metal, kolor czerwony; wym.: wys. 50 cm. ,średnica klosza: 41 cm.

Cena sprzedaży: 2700

lampa A. Marciniak sygnowana

Lampa Marciniak Polska, Fabryka Żyrandoli Elektrycznych A. Marciniak, lata 30. XX w.; metal, wym.: wys.: 43 cm., średnica klosza 15 cm.; sygnowana, po renowacji, niewielkie wgniecenia na podstawie i kloszu.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 750

Lampka biurkowa ZAOS po renowacji

Lampa biurkowa ZAOS Polska, Zakłady Sprzętu Oświetleniowego ZAOS, lata 70. XX w. model ST-18; metal, wym.:wys. 50 cm, średnica podstawy: 18 cm, średnica lampy: 24 cm.; po renowacji.

Lampka Lumet

Lampka Lumet Polska, Spółdzielnia Pracy „Lumet” w Poznaniu, lata 60. XX w.; metal, chrom; wym.: wys.: 16 cm., szer. 13,3 cm. po renowacji. Opisana w książce Beaty Bochińskiej „Zacznij kochać dizajn.”

Lampa podłogowa

Lampa podłogowa Polska, lata 60. XX w.; trzy ruchome pręty w górnej części; klosze szklane, metal chromowany; wys. 195 cm z kloszami; oryginalny stan zachowania, klosze wtórne.

Lampka szkliwo zbiegające

Lampka proj. Wiesława Gołajewska, Polska, Fabryka Porcelitu Stołowego Pruszków, lata '60 XX w.; porcelit, szkliwo zbiegające; lampka bez abażuru.

Miś Haribo XL pomarańczowy

Niemcy, lata 80. XX w. Kultowa lampka w formie misia Haribo rozm. XL. wys. 75 cm plastik, kolor żółty.

Lampka Łoś żółta

Lampka „Łoś” Niemcy, lata 80. XX w. lampka w formie łosia; wys. 30 cm.; plastik, kolor żółty.

lampka Tukan

Lampa biurkowa „Tukan” ikona popartu lat 80.; Niemcy, lata 80. XX w. proj. H.T. Huang; wys. 31 cm; kolor: biały

lampka Tukan

Lampa biurkowa „Tukan” ikona popartu lat 80.; Niemcy, lata 80. XX w. proj. H.T. Huang; wys. 31 cm; kolor: zielony

Zegar kominkowy Predom Metron

Zegar Predom Metron model: Z 312-1; Zakłady Maszyn Biurowych Predom Metron w Toruniu, lata 70. XX w.; plastik, szkło; 19,5 x 18 cm..

Głowa na słuchawki Ceramex

Głowa na słuchawki CERAMEX Pracownia Ceramiki Szlachetnej „Ceramax”, lata 60. XX w.; ceramika szkliwiona w kolorze czerwonym,; wysokość: 21 cm.; plakietka znamionowa.

Pablo Picasso

litografia offsetowa kolorowa na papierze czerpanym Modigliani 270 g, sygn. z płyty Picasso 12.01.1951, na odwrociu stempel “Origine garantie art.org.es” wym.: 50x40 cm Litografia wykonana wg. oryginalnej kalki narysowanej przez Pabla Picassa, po raz pierwszy ukazała się jako strona główna lokalnej gazety "Le Patriote du Nice" z 30 Stycznia 1951 z okazji Karnawału w Nicei. Wydawca Galerie l'Art et la Paix, 2000 r., załączony certyfikat autentyczności

Pablo Picasso

litografia offsetowa kolorowa na papierze czerpanym Modigliani 270 g, sygn. z płyty Picasso 26.01.1958, na odwrociu stempel “Origine garantie art.org.es” wym.: 50x40 cm

Plakat

Plakat „XXIV International fair Poznań” Polska, 1955 r. papier, wym.: 148x67 cm.

Plakat

Plakat „Wczoraj piłeś, dziś nie lataj” proj.: J. Jurecki; Polska, lata 60. XX w.; papier, wym.: 84,5x58,5 cm.

Plakat

Plakat filmowy „Trzy dni kondora” proj.: Z. Czerniawski Polska, 1978 r.; papier, wym.: 93x67 cm.

Komplet komiksów Hans Kloss

Komplet sześciu komiksów „Hans Kloss” wydanie 1. Wydawnictwo „Sport i turystyka” numery: 1-5 – 1971 r. numer 6 – 1972 r. wym.: 25x17,4 cm.

Zegar kominkowy

Zegar kominkowy Niemcy, firma Franz Hermle, lata 50. XX w.; drewno, metal, szkło; wym.:18x20 cm.

Kredens z nadstawką

Kredens z nadstawką typ 548 VAR B; Polska, Włocławskie Fabryki Mebli, lata 60. XX w.; z tyłu metka znamionowa, wym.: dolna część: wys. 81cm, szer. 175 cm, gł. 48. Od lewej: szafka zamykana z pólką, szafka przeszkolna z półką (oryginalne szyby czarna i żółta - mają ślady użytkowania), barek z szufladą i półka, zamykany na kluczyk (w komplecie). Nadstawka nie jest mocowana na stałe; wym.: , dł. 104, gł. 28. Oryginalne szkło i lustro z tyłu. Od lewej: witryna przeszkolna i szafka zamykana drzwiczkami; mebel oryginalny, kompletny w bardzo dobrym stanie zachowania.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 2800

Komoda proj. R. Hałas

Komoda typ 1019 proj. R. Hałas; Polska, lata 60. Drewno: buk; wys.87 cm., szer. 160, gł.50 cm; oryginalny stan zachowania.

Biblioteczka Bytomskie Fabryki Mebli

Biblioteczka Polska, Bytomska Fabryka Mebli, lata 70. XX w.; drewno fornirowane orzechem, szkło; wys.:142 cm., szer.110 cm., gł.32 cm.; oryginalny stan zachowania.

Komoda Bytomskie Fabryki Mebli

Komoda z drewna bukowego Polska, Bytomskie Fabryki Mebli, lata 70. lite drewno bukowe w okleinie orzechowej lakierowanej na wysoki połysk; wys.:77 cm, szer.: 165 cm, gł.: 42 cm; mebel odświeżony.

Komoda Bilea

Komoda "BILEA" Rumunia, lata 60. XX w. fornir orzech z klonową intarsją wym. wys. 83 cm., szer. 180x54 m. oryginalny stan zachowania. Prezentowana na wystawie “Gdzie jest Permafo” we wrocławskim Muzeum Sztuki Współczesnej.

Stolik rtv Bilea

Stolik rtv "BILEA", Rumunia, lata 60. XX w.; fornir orzech z klonową intarsją; wym. 68,5 cm., szer.: 70x70 cm.; oryginalny stan zachowania.

Barek Bilea

Barek "BILEA", Rumunia, lata 60. XX w.; fornir orzech z klonową intarsją; wym.: wys. 83 cm., szer. 63x49 cm.; oryginalny stan zachowania.

Krzesło proj. M. Chomentowska

Krzesło proj. Maria Chomentowska 1959 r., plakietka znamionowa: typ: 200102, Polska, Zakłady im. Wielkiego Proletariatu w Elblągu, 1966 r. ; buk, sklejka; wym.: 76 x 41,5 x 42,5 cm Krzesła prezentowane były na wystawie sztuki użytkowej w Zachęcie w 1963 roku, w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, prezentowane podczas wystawy "Chcemy być nowocześni" w 2011 r.

Zydel

Zydel proj.: Olgierd Szlekys i Władysław Wincze Polska, Spółdzielnia Artystów ŁAD, lata 60. XX w.; drewno jesionowe, siedzisko dwudzielne, zaplecek trójkątny, lakier matowy; wym.: 81,5x40x44 cm po gruntownej renowacji. Obiekt m.in. w zbiorach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie.

Skoczki

Krzesła „skoczki” Polska, lata 60. XX w.; drewno, tkanina obiciowa; wymiary: 73x48x48 cm; krzesła po całkowitej renowacji.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 850

Komplet czteru krzeseł z lat 40. XX w.

Cztery krzesła z lat 40. Polska, Gościńska Fabryka Mebli, lata 40. XX w. drewno, tkanina obiciowa wysokogatunkowa; wysokość: 82, szerokość: 38, głębokość siedziska: 37 po całkowitej renowacji.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 1800

Fotel klubowy "Ewa"

Fotel „Ewa” Polska, Strzeleckie Zakłady Przemysłu Terenowego, lata 60. XX w.; metal, tkanina; wys:75 cm, szer. 41 cm, gł.:45 cm.; po całkowitej renowacji.

Fotel klubowy

Fotel klubowy Lata 50. XX w.; drewno, tkanina wysokogatunkowa 3d; Wysokość:73cm, wysokość oparcia od siedziska:38cm, szerokość siedziska: 49cm, głębokość siedziska: 46cm; po całkowitej renowacji.

Fotel obrotowy 2 szt.

Fotele obrotowe DDR, lata 60. XX w.; metal, tkanina obiciowa wysokogatunkowa; wysokość 76, wysokość do siedziska 52cm, wysokość oparcia 15, głębokość siedziska 48, szerokość siedziska 43; po całkowitej renowacji.

Fotele turkusowe

Para foteli na kółkach Polska, lata 70. XX w. materiał wysokiej ścieralności w dwa wzory jodły, kółka wymiary: wys.: 69cm, szer.: 72cm, głębokość: 53 cm.; po całkowitej renowacji.

Kwietnik z blatem mozaiką

Kwietnik z blatem mozaiką DDR, lata 70. XX w. drewno, ceramiczna mozaika, mosiężna oblamówka; wys. 32 cm, blat: ok. 30x30 cm.

Kwietnik czeczotowy

Kwietnik w stylu art. deco Polska, firma Piwoński w Radomiu, 1964 r. czeczot; wym.: 80x80 cm. oryginalny stan zachowania.

Stolik "trójnóg"

Stolik z wzorem mozaiki DDR, lata 60. XX w.; bakelit, drewno, mosiądz, tworzywo sztuczne; wys.: 59 cm, szer. 65 cm, gł. 65 cm.; oryginalny stan zachowania.

Fotel Muszla Patyczak.

Fotel „muszelka” DDR, lata 60. XX w. drewno, tkanina obiciowa wysokogatunkowa; po całkowitej renowacji.

Dwa krzesła w kropki

Krzesła „patyczaki” DDR, lata 60. XX w.; Drewno, tkanina obiciowa wysokogatunkowa; wysokość 76, wysokość do siedziska 36cm, wysokość oparcia 43, głębokość siedziska 44, szerokość siedziska 43; po całkowitej renowacji.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 1000

Fotele hunter

Fotele Śnieżnik w stylu „Hunter” Polska, Zjednoczenie Przemysłu Meblarskiego Bystrzyckie Fabryki Mebli w Bystrzycy Kłodzkiej, lata 70. XX w.; drewno, tkanina obiciowa wysokogatunkowa; wysokość 78 , szerokość 58, głębokość 67 po całkowitej renowacji.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 1400

Neseser

Neseser męski z aktówką Warszawa, Spółdzielcze Laboratorium Galanteryjno-Rymarskie , 1967 r. skóra cielęca koloru czarnego, skórą skiwer; neseser o wymiarach 45 x 34 x 12 cm z dwoma zamkami na kluczyk, we wnętrzu 3 kieszonki. Aktówka o wymiarach 40 x 26 cm z zamkiem na kluczyk, z jedną przegrodą we wnętrzu. Zestaw (neseser i aktówka) w zdejmowanym tkaninowym pokrowcu koloru khaki, zamykanym na 11 guzików. Komplet jest w idealnym stanie, nigdy nie był używany.

Syfon

Syfon typ 10 DT; Polska, lata 70. XX w.; wys. 30,5 cm.; metal, plastik; sygn. 1509, na spodzie naklejka "TYP 10 DT".

Komplet Świeczników metaloplastyka 2 szt.

Para świeczników trójramiennych Polska, druga poł XX w. metaloplastyka wym. 32,5 cm., szer. 20 cm.

Świecznik duży metaloplastyka

Świecznik Polska, druga poł XX w. metaloplastyka wym. 45 cm., szer. 24 cm.

Ikebana Włocławek

Ikebana Włocławek Włocławek, po 1968 r.; Wym.: wys.:12 cm, szer. 34 cm, fajans, farby podszkliwne; sygnatura WŁOCŁAWEK/FAJANS/MADE IN POLAND

Komplet Rosenthal Versace

Komplet Rosenthal meets Versace proj.: Gianni i Donatella Versace; Niemcy, Rosenthal, lata 90. XX w.; Porcelana, złocenia; wym.: popielniczka: 13,5x13,5 cm., świecznik:wys. 21 cm., szer.podstawy: 8,5 cm., patera: wys. 15,5 cm. czasza:19,5x19,5 cm., podstawa: 8,5x8,5 cm., bomboniera: wys. 9,5 cm., szer. 15 cm., wazon: wys. 18 cm., wlew 17x11 cm.

Rosenthal model:polygon

Komplet Rosenthal meets Tapio Wirkkala proj.: Tapio Wirkkala ; Niemcy, Rosenthal, lata 80. XX w.; porcelana; wym.: wazon: wys.19 cm., szer wlewu: 11 cm., bomboniera: wys. 11 cm. szer. 15 c., cukiernica: wys. 6 cm, szer. 13,5 cm., świeczniki: wys. 7,5 cm., szer. wleu:7,5 cm.

Cena w ofercie poaukcyjnej: 900

Kwietnik ozdobny

Kwietnik ozdobny DDR, lata 60. XX w.; drewno, metal, płyta laminowana; drewniany okrąg ustawiony na stoliku, z trzema rozmieszczonymi nieregularnie blatami na rośliny doniczkowe, jeden blat podwieszany na łańcuchu; szer.: 101 cm., wys.: 96cm.

telefon: 884 798852

Limit ceny