Charytatywna Aukcja Designu na rzecz Azylu dla bezdomnych psów – 17 września, godz. 16.30 (Warszawa ul. Targowa 56)

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem Charytatywnej Aukcji Designu na rzecz Azylu dla bezdomnych psów, która odbędzie się w Centrum Kreatywności Targowa (Warszawa ul. Targowa 56) 17 września (niedziala) 2017 r. o godz. 16.30. Wystawa przedaukcyjna czynna będzie 16 oraz 17 września 2017 r. w Centrum Kreatywności Targowa.

Projekt wsparli:
MOkun
Malwina Konopacka
Aleksandra Kujawska
Weronika Sołtysiak
Anita Grochola
Look Inside
Retro-Bibelot – Galeria rzeczy ładnych
Paweł Naszkiewicz
Lata 60-te
Stefan – sprzedaż rzeczy
Norbert De Niro
Maria Łużyńska
Agata Tupczyńska

Partner wydarzenia:
OneBid
https://onebid.pl/pl/aukcje/-/343
Zapraszamy!

Wazon proj. Z. Horbowego (?)

Wazon proj. Z. Horbowego (?)

Wazon proj. Zbigniew Horbowy (?) Huta „Sudety” w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w. szkło warstwowe antico, barwione; wys. 25 DARCZYŃCA: Maria Łużyńska

Komplet misek z serii „Asteroid” (6+1)

proj.: Jan Sylwester Drost (1975 r.) HSG "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. szkło formowane ręcznie metodą prasowania; miski o nieregularnej krawędzi dekorowane układem wypukłych guzków różnej wielkości zmniejszających się ku otokowi; średnica: duża: 27 cm., małe: 12,5 cm. Złoty medal na Triennale Szkła w Jablońcu nad Nysą w 1976 r. DARCZYŃCA: Agata Tupczyńska

Aleksandra Kujawska

Aleksandra Kujawska

Szkło kryształowe wykonane metodą hutniczą, ręcznie formowane bez użycia formy, ręcznie szlifowane i polerowane,Szkło kryształowe wykonane metodą hutniczą, ręcznie formowane z piszczeli bez użycia formy, ręcznie szlifowane i polerowane długość ok. 40 cm, wysokość ok. 25 cm.

Kacper Bożek, Maniakalna potrzeba komfortu (22/100)

wymiary w świetle oprawy 48,1 x 78,6 | odcisk płyty 29,1 x 69,7 | sygn. p.d. I DARCZYŃCA: Kacper Bożek

proj. Jerzy Słuczan-Orkusz (?), Huta szkła Tarnowiec, lata 80. XX wieku, wys. 40,2 cm. DARCZYŃCA: Maria Łużyńska

Wazon, proj. L Fiedorowicza

proj. Ludwik Fiedorowicz, Huta"Staszic" filia Huty Ząbkowice, lata 80. XX wieku szkło barwione w masie na kolor rubinowy, dmuchane wys. 35 cm., śr.:11,7 cm. DARCZYŃCA: Weronika Sołtysiak

Wazon "Okulus"

Wazon "Okulus"

proj. Jan Sylwester Drost Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 60. XX w. szkło sodowe, prasowane, barwione w masie na kolor miodowy, wys.: 22 cm, śr.: 10 cm. DARCZYŃCA: Anita Grochola

Dwa świeczniki z zestawu "Cora"

proj. Eryka Trzewik-Drost, 1978 r. HSG ""Ząbkowice"" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. szkło formowane ręcznie metodą prasowania średnica: 11,8 cm, wys. 8,3 cm. DARCZYŃCA: MOkun

Dwie owocarki na nodze

Dwie owocarki na nodze

proj. Eryka Trzewik-Drost, HSG "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. szkło formowane ręcznie metodą prasowania; wymiary: duża: średnica: 20 cm, wys. 20 cm; mała: średnica: 12,5 cm, wys. 12,5 cm. DARCZYŃCA: MOkun

Dzban proj. Z. Horbowego

Dzban proj. Z. Horbowego

proj. Zbigniew Horbowy Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej, lata 70. XX w. szkło dmuchane w formę, sodowe, barwione w masie, wys. 41 cm. DARCZYŃCA: Maria Łużyńska

Jakub Niewdana, Nosorożec (seria podróżnicza)

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 25 x 15 x 10cm, sygnowana od spodu nazwiskiem i numerem. DARCZYŃCA: Jakub Niewdana

Lampa biurkowa „Tukan”

Lampa biurkowa „Tukan”

ikona popartu lat 80.; proj. H.T. Huang Niemcy, lata 80. XX w. wys. 31 cm; kolor zielony DARCZYŃCA: Stefan - sprzedaż rzeczy.

Miska i cztery różne talerzyki kolekcjonerskie z serii „Asteroid”

proj.: Jan Sylwester Drost (1975 r.) HSG "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. szkło formowane ręcznie metodą prasowania; miski o nieregularnej krawędzi dekorowane układem wypukłych guzków różnej wielkości zmniejszających się ku otokowi; średnica: duża: 27 cm., małe: 12,5 cm. Złoty medal na Triennale Szkła w Jablońcu nad Nysą w 1976 r. DARCZYŃCA: Retro Bibelot

Mariusz Dydo, Gamma Bear model Matisse, 2017

ceramika szkliwiona transparentnie, malowana naszkliwnie, technika maskowania, 19 x 11 x 15,5 cm cm, logo autora od spodu. DARCZYŃCA: Mariusz Dydo

Komplet salaterek „Cora” (6+1)

proj. Eryka Trzewik-Drost, 1978 r. HSG ""Ząbkowice"" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. szkło formowane ręcznie metodą prasowania; wymiary: duża:23,5x16 cm; małe: 17,7x12 cm. DARCZYŃCA: MOkun

Malwina Konopacka, Pies na baby, 2017

Malwina Konopacka

kolaż, tusz, papier kolorowy Ilustracja do cyklu Zwykłego Życia "Gumowe ucho" ( książka "Gumowe ucho" w prezencie od wydawnictwa Zwykłe życie) DARCZYŃCA: Malwina Konopacka

Cena sprzedaży: 190

Proj. Jerzy Słuczan – Orkusz (?) Polska, II poł. XX w. Szkło w typie antico, barwione w masie na kolor rubinowy, o owalnej formie zwężającej się ku górze, z ażurowym przebiciem w centralnej partii wazonu, dekorowany na brzuścu perełkowaniem; wys. 27 cm. DARCZYŃCA: Lata 60

Wazon-szkło krakowskie (obiekt po konserwacji)

proj. Michał Jakubas , 1979 r. Zakład Doświadczalny w Krakowie, lata 70. XX wieku, Szkło artystyczne, wys. 12 cm. Zachowana oryginalna naklejka „Z.D.I.S.I.C. Kraków”. DARCZYŃCA: Paweł Naszkiewicz

Zegar Heges-Junghaus

Zegar Heges-Junghaus

Niemcy, lata 70. XX wieku; wys. 12,2 cm, szer. 22,6 cm, gł. 6,5 cm. Zegar w pełni sprawny, posiada roczną gwarancję od zegarmistrza. DARCZYŃCA: Look inside

Polska, II poł. XX wieku Szkło artystyczne, wys. 40 cm. DARCZYŃCA: MOkun

Cena sprzedaży: 130

Dzban proj. L. Fiedorowicza

Dzban proj. L. Fiedorowicza

Huta "Staszic", filia Huty Ząbkowice, lata 80. XX w. naklejka: "Ząbkowice. POLAND", szkło artystyczne, wys. 25 cm. DARCZYŃCA: Maria Łużyńska

Paweł Ryżko, Plakat "ZOO MARKET" ,2016

Paweł Ryżko

edycja limitowana, egzemplarz 12/12 wym. 96,5x70 cm. Paweł Ryżko (1984 r.) absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Przez 5 lat współpracował z grupą Twożywo. Jest autorem okładki albumu Franka Zappy „Hammersmith Odeon” wydanego z okazji 70. rocznicy urodzin artysty. W roku 2012 otrzymał stypendium ministra kultury „Młoda Polska”. Jego twórczość opiera się głównie na plakacie, typografii, muralu i szablonie, stylistycznie nawiązując do tradycji konstruktywizmu. Prace Pawła Ryżko były pokazywane w ramach wielu wystaw zbiorowych i nagradzane na konkursach graficznych. DARCZYŃCA: Marcin Brzóska (inicjator i założyciel ZOO Marketu)

Cena sprzedaży: 340

Talerz dekoracyjny Chodzież

Talerz dekoracyjny Chodzież

Chodzież, lata 60. XX w.; śr. 30,8 cm porcelana malowana natryskowo, wybierana; czarno-biała zgeometryzowany wzór; sygnatura: P/CHODZIEŻ/MADE IN POLAND stempel: S5265/JH DARCZYŃCA: PRAGALERIA DESIGN

Cena sprzedaży: 420

Warszawa 2017/09/17

Wazon proj. Z. Horbowego (?)

Wazon proj. Z. Horbowego (?)

Warszawa 2017/09/17

Warszawa 2017/09/17

Aleksandra Kujawska

Aleksandra Kujawska

Warszawa 2017/09/17

Warszawa 2017/09/17

Warszawa 2017/09/17

Wazon, proj. L Fiedorowicza

Warszawa 2017/09/17

Wazon "Okulus"

Wazon "Okulus"

Warszawa 2017/09/17

Warszawa 2017/09/17

Dwie owocarki na nodze

Dwie owocarki na nodze

Warszawa 2017/09/17

Dzban proj. Z. Horbowego

Dzban proj. Z. Horbowego

Warszawa 2017/09/17

Warszawa 2017/09/17

Lampa biurkowa „Tukan”

Lampa biurkowa „Tukan”

Warszawa 2017/09/17

Warszawa 2017/09/17

Warszawa 2017/09/17

Warszawa 2017/09/17

Malwina Konopacka

Warszawa 2017/09/17

Warszawa 2017/09/17

Warszawa 2017/09/17

Zegar Heges-Junghaus

Zegar Heges-Junghaus

Warszawa 2017/09/17

Warszawa 2017/09/17

Dzban proj. L. Fiedorowicza

Dzban proj. L. Fiedorowicza

Warszawa 2017/09/17

Paweł Ryżko

Warszawa 2017/09/17

Talerz dekoracyjny Chodzież

Talerz dekoracyjny Chodzież

Limit ceny