Ceramika

Ceramika

Talerz dekoracyjny Włocławek

Patera dekoracyjna  typu  „kapelusz” Włocławek, lata 60. XX w.; Śr. 30cm; fajans, farby podszkliwne; zgeometryzowane żółte, zielone i fioletowe owoce na niebieskim tle; numer dekoracji: 3111; sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; pieczątki „Made in Poland”, „Hand painted”.

Cena: 450

Talerz dekoracyjny Włocławek

Talerz dekoracyjny Włocławek, ok. 1960 r.; Śr. 24 cm; fajans, farby podszkliwne, technika „kory”; numer dekoracji: 6355; projekt dekoracji Elżbieta Piwek Białoborska; sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; pieczątki „Made in Poland”, „Hand painted”.

Talerz dekoracyjny Ćmielów

Talerz dekoracyjny Ćmielów, lata 60. XX w.; Śr. 29,5 cm; porcelana, farby naszkliwne, kalka ceramiczna złocenia; projekt dekoracji: Zofia Stryjeńska, przedstawienie tańca „Kołomyjka”(1927 r.) sygnatura: ĆMIELÓW/MADE IN POLAND pieczątka: Totalizator sportowy

Garnitur do ciast "Ryszard"

Zakłady Porcelitu Stołowego Pruszków, lata 70.-80. XX w.; Projekt: Gabriela Śleżewska-Hoffman (przed 1967 r.); patera na ciasto (śr.: 25 cm) oraz 6 talerzyków (śr.: 15 cm); brak sygnatury

Serwis "Iza", Chodzież

Serwis "Iza" proj. Józef Wrzesień (1959 r.); Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w.; składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 6 filiżanek ze spodeczkami; naczynia o smukłych, konicznych formach, szkliwione czarno, ze złoconymi krawędziami, zdobione motywem zielonkawo- szaro- pomarańczowej ""koronkowej"" rozety; dzbanek - wys. 21 cm; cukiernica - wys. 8 cm; mlecznik - wys. 8,7 cm; filiżanka - wys. 5,6 cm, średn. brzegu 6,4 cm; spodki - wys. 2,5 cm, 12 x 12,5 cm; porcelana, szkliwo czarne, druk barwny, złocenia; CHODZIEŻ/ MADE IN/ POLAND.

Popielnica Włocławek

Popielnica Włocławek, lata 60. XX w. wys. 6 cm., szer. 10 cm. fajans, farby podszkliwne; numer dekoracji: 3016 sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; niewielkie zabrudzenia.

Komplet "Rosenthal meets Tapio Wirkkala"

Komplet Rosenthal meets Tapio Wirkkala proj.: Tapio Wirkkala ; Niemcy, Rosenthal, lata 80. XX w.; porcelana; wym.: wazon: wys.19 cm., szer wlewu: 11 cm., bomboniera: wys. 11 cm. szer. 15 c., cukiernica: wys. 6 cm, szer. 13,5 cm., świeczniki: wys. 7,5 cm., szer. wleu:7,5 cm.

Patera Włocławek

Paterka Włocławek Włocławek, lata 60. XX w. Fajans ręcznie malowany; Wym. wys: 6,5 cm, szer: 22 cm.

Cena: 550

Dzban "Pingwin"

Dzban „Pingwin” proj.: Jan Sowiński, 1957 r. Włocławek, lata 60. fajans szkliwiony, malowany; wymiary: wys.: 33,5 cm, szer.: 11,9 cm

Serwis SOHOLM

Serwis SOHOLM Dania, II poł. XX w. Imbryk największy: długość: 25,5 cm., szer. 10cm., wys. 15 cm. Imbryk mniejszy: : długość: 16 cm., szer. 8 cm., wys. 10 cm. Imbryk najmniejszy: : długość: 14 cm., szer. 6,5 cm., wys. 8,5 cm.

Cena: 1100

Figurka "Tygrys" Chodzież

proj. Henryk Jędrasiak, ok. 1957 r., Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w. porcelit, malowany naszkliwnie, dł. 21 cm.

Cena: 750

Figurka "Mały kotek"

projekt Zdana Kosicka z 1951r. Fabryki Porcelany „Bogucice” w Katowicach, lata 60. XX w. porcelana, dekoracja czarna – drapana, wym.: wys. ok 9 cm, szer., ok 8 x 6 cm. sygn.: B i ręcznie: 5023/51

Cena: 550

Serwis do kawy "Krokus"

proj. Wincenty Potacki, Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów w Ćmielowie, lata 60.-70. XX w. wym.: 6 filiżanek wys: 7,7 cm, 6 talerzyków, śr. 14 cm, cukiernica 10 cm, mlecznik 13 cm, dzbanek 25,5 cm (bez przykrywki). sygn: 'Ć/Ćmielów/MADE IN POLAND

Cena: 2200

Figura "Niedźwiedź" Józefów

ceramika szkliwiona wym: wys. 40 cm, dł. ok. 53 cm. sygn. Koło Józefów, wycisk: momogram. Doskonały stan zachowania.

Cena: 3700

Talerz dekoracyjny fason "telewizor"

projekt formy: Kazimierz Kowalski, dekoracji: Lucyna Kowalska; Polska, Tułowice, Fabryka Porcelany i Porcelitu, lata 60-70. XX w. porcelit, dekoracja reliefowa, szkliwa barwne, lśniące i matowe; średnica: ok. 37,5 cm; sygnowany.

Cena: 850

Figurka "Żyrafa" Chodzież

Projekt: Hanna Orthwein, Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w; porcelana, czarna farba naszkliwna, wys. 9,5 cm, znak drukowany Zakładów Porcelitu Chodzież, czarną farba: Hand painted / ch /63/4184 / SL.

Talerz ozdobny Łysa Góra

Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60. XX w.; kamionka, szkliwo zaciekowe; śr.: 32 cm.

Talerz dekoracyjny fason "Telewizor"

Cena: 850

Wazonik brydżowy

Wazonik brydżowy ZPS "Karolina"

Wazonik brydżowy ZPS "Karolina",Jaworzyna Sląska, lata 60 XX w.; nr katalogowy formy: 208; porcelana natrysk, złocenie; wymiary: wys. cm, szer. cm, gł. cm, sygnowany: KAROLINA I MADE IN POLAND (Literatura: Bożena Kostuch , "Ceramika z II poł. XX wieku w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie.", Kraków 2005, s.183)

Cena: 250

Talerz dekoracyjny Włocławek

Talerz dekoracyjny Włocławek

Talerz dekoracyjny Ćmielów

Garnitur do ciast "Ryszard"

Serwis "Iza", Chodzież

Popielnica Włocławek

Patera Włocławek

Dzban "Pingwin"

Serwis SOHOLM

Figurka "Tygrys" Chodzież

Figurka "Mały kotek"

Serwis do kawy "Krokus"

Figura "Niedźwiedź" Józefów

Figurka "Żyrafa" Chodzież

Talerz ozdobny Łysa Góra

Wazonik brydżowy

telefon: 509789795
email: design@pragaleria.pl