Ceramika

Ceramika

Talerz dekoracyjny Włocławek

Patera dekoracyjna  typu  „kapelusz” Włocławek, lata 60. XX w.; Śr. 30cm; fajans, farby podszkliwne; zgeometryzowane żółte, zielone i fioletowe owoce na niebieskim tle; numer dekoracji: 3111; sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; pieczątki „Made in Poland”, „Hand painted”.

Cena: 450

Talerz dekoracyjny Włocławek

Talerz dekoracyjny Włocławek, ok. 1960 r.; Śr. 24 cm; fajans, farby podszkliwne, technika „kory”; numer dekoracji: 6355; projekt dekoracji Elżbieta Piwek Białoborska; sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; pieczątki „Made in Poland”, „Hand painted”.

Talerz dekoracyjny Ćmielów

Talerz dekoracyjny Ćmielów, lata 60. XX w.; Śr. 29,5 cm; porcelana, farby naszkliwne, kalka ceramiczna złocenia; projekt dekoracji: Zofia Stryjeńska, przedstawienie tańca „Kołomyjka”(1927 r.) sygnatura: ĆMIELÓW/MADE IN POLAND pieczątka: Totalizator sportowy

Garnitur do ciast "Ryszard"

Zakłady Porcelitu Stołowego Pruszków, lata 70.-80. XX w.; Projekt: Gabriela Śleżewska-Hoffman (przed 1967 r.); patera na ciasto (śr.: 25 cm) oraz 6 talerzyków (śr.: 15 cm); brak sygnatury

Serwis "Iza", Chodzież

Serwis "Iza" proj. Józef Wrzesień (1959 r.); Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w.; składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 6 filiżanek ze spodeczkami; naczynia o smukłych, konicznych formach, szkliwione czarno, ze złoconymi krawędziami, zdobione motywem zielonkawo- szaro- pomarańczowej ""koronkowej"" rozety; dzbanek - wys. 21 cm; cukiernica - wys. 8 cm; mlecznik - wys. 8,7 cm; filiżanka - wys. 5,6 cm, średn. brzegu 6,4 cm; spodki - wys. 2,5 cm, 12 x 12,5 cm; porcelana, szkliwo czarne, druk barwny, złocenia; CHODZIEŻ/ MADE IN/ POLAND.

Popielnica Włocławek

Popielnica Włocławek, lata 60. XX w. wys. 6 cm., szer. 10 cm. fajans, farby podszkliwne; numer dekoracji: 3016 sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; niewielkie zabrudzenia.

Komplet "Rosenthal meets Tapio Wirkkala"

Komplet Rosenthal meets Tapio Wirkkala proj.: Tapio Wirkkala ; Niemcy, Rosenthal, lata 80. XX w.; porcelana; wym.: wazon: wys.19 cm., szer wlewu: 11 cm., bomboniera: wys. 11 cm. szer. 15 c., cukiernica: wys. 6 cm, szer. 13,5 cm., świeczniki: wys. 7,5 cm., szer. wleu:7,5 cm.

Wazon Włocławek

Wazon Włocławek Włocławek, wzór nr 205; Proj. Jan Sowiński, 1957 r. Fajans szkliwiony, ręcznie malowany; biały w kobaltowe, pionowe faliste linie i jasnokobaltowe pionowe pasy wys. 15 cm, śr. 15x14,3 cm. Opisany w: P. Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa, Włocławek 2008, s.45.

Patera Włocławek

Paterka Włocławek Włocławek, lata 60. XX w. Fajans ręcznie malowany; Wym. wys: 6,5 cm, szer: 22 cm.

Cena: 550

Dzban "Pingwin"

Dzban „Pingwin” proj.: Jan Sowiński, 1957 r. Włocławek, lata 60. fajans szkliwiony, malowany; wymiary: wys.: 33,5 cm, szer.: 11,9 cm

Serwis SOHOLM

Serwis SOHOLM Dania, II poł. XX w. Imbryk największy: długość: 25,5 cm., szer. 10cm., wys. 15 cm. Imbryk mniejszy: : długość: 16 cm., szer. 8 cm., wys. 10 cm. Imbryk najmniejszy: : długość: 14 cm., szer. 6,5 cm., wys. 8,5 cm.

Cena: 1100

Komplet do herbaty

Komplet do herbaty proj. Luigi Colani, Polrzellanfabrik Friesland, Niemcy lata 80. czajnik na podstawie z podgrzewaczem: szer. 29 cm., wys. 26 cm. cukiernica: średnica: 9,5 cm., szer. 13,5 cm., wys. 5,3 cm. mlecznik: szer.: 13x11 cm., średnica: 9 cm., wys. 5,7 cm. dwie filiżanki: szer. 15,5 cm., średnica: 12 cm., wys. 4,3 cm. dwa spodeczki: średnica: 17 cm. dwa talerzyki deserowe: 18,6 cm.

Cena: 650

Talerz dekoracyjny Włocławek

Talerz dekoracyjny Włocławek

Talerz dekoracyjny Ćmielów

Garnitur do ciast "Ryszard"

Serwis "Iza", Chodzież

Popielnica Włocławek

Wazon Włocławek

Patera Włocławek

Dzban "Pingwin"

Serwis SOHOLM

Komplet do herbaty

telefon: 509789795
email: design@pragaleria.pl