Ceramika

Ceramika

Talerz dekoracyjny Włocławek

Talerz dekoracyjny Włocławek, ok. 1960 r.; Śr. 24 cm; fajans, farby podszkliwne, technika „kory”; numer dekoracji: 6355; projekt dekoracji Elżbieta Piwek Białoborska; sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905; pieczątki „Made in Poland”, „Hand painted”.

Talerz dekoracyjny Ćmielów

Talerz dekoracyjny Ćmielów, lata 60. XX w.; Śr. 29,5 cm; porcelana, farby naszkliwne, kalka ceramiczna złocenia; projekt dekoracji: Zofia Stryjeńska, przedstawienie tańca „Kołomyjka”(1927 r.) sygnatura: ĆMIELÓW/MADE IN POLAND pieczątka: Totalizator sportowy

Garnitur do ciast "Ryszard"

Zakłady Porcelitu Stołowego Pruszków, lata 70.-80. XX w.; Projekt: Gabriela Śleżewska-Hoffman (przed 1967 r.); patera na ciasto (śr.: 25 cm) oraz 6 talerzyków (śr.: 15 cm); brak sygnatury

Serwis "Iza", Chodzież

Serwis "Iza" proj. Józef Wrzesień (1959 r.); Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w.; składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 6 filiżanek ze spodeczkami; naczynia o smukłych, konicznych formach, szkliwione czarno, ze złoconymi krawędziami, zdobione motywem zielonkawo- szaro- pomarańczowej ""koronkowej"" rozety; dzbanek - wys. 21 cm; cukiernica - wys. 8 cm; mlecznik - wys. 8,7 cm; filiżanka - wys. 5,6 cm, średn. brzegu 6,4 cm; spodki - wys. 2,5 cm, 12 x 12,5 cm; porcelana, szkliwo czarne, druk barwny, złocenia; CHODZIEŻ/ MADE IN/ POLAND.

Figurka "Żyrafa" Chodzież

Projekt: Hanna Orthwein, Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w; porcelana, czarna farba naszkliwna, wys. 9,5 cm, znak drukowany Zakładów Porcelitu Chodzież, czarną farba: Hand painted / ch /63/4184 / SL.

Talerz ozdobny Łysa Góra

Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze, lata 60. XX w.; kamionka, szkliwo zaciekowe; śr.: 32 cm.

Talerz dekoracyjny Włocławek

Talerz dekoracyjny Ćmielów

Garnitur do ciast "Ryszard"

Serwis "Iza", Chodzież

Figurka "Żyrafa" Chodzież

Talerz ozdobny Łysa Góra

telefon: 509789795
email: design@pragaleria.pl