Ceramika

Ceramika

Talerz dekoracyjny Ćmielów

Talerz dekoracyjny Ćmielów, lata 60. XX w.; Śr. 29,5 cm; porcelana, farby naszkliwne, kalka ceramiczna złocenia; projekt dekoracji: Zofia Stryjeńska, przedstawienie tańca „Kołomyjka”(1927 r.) sygnatura: ĆMIELÓW/MADE IN POLAND pieczątka: Totalizator sportowy

Garnitur do ciast "Ryszard"

Zakłady Porcelitu Stołowego Pruszków, lata 70.-80. XX w.; Projekt: Gabriela Śleżewska-Hoffman (przed 1967 r.); patera na ciasto (śr.: 25 cm) oraz 6 talerzyków (śr.: 15 cm); brak sygnatury

Serwis "Iza", Chodzież

Serwis "Iza" proj. Józef Wrzesień (1959 r.); Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w.; składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 6 filiżanek ze spodeczkami; naczynia o smukłych, konicznych formach, szkliwione czarno, ze złoconymi krawędziami, zdobione motywem zielonkawo- szaro- pomarańczowej ""koronkowej"" rozety; dzbanek - wys. 21 cm; cukiernica - wys. 8 cm; mlecznik - wys. 8,7 cm; filiżanka - wys. 5,6 cm, średn. brzegu 6,4 cm; spodki - wys. 2,5 cm, 12 x 12,5 cm; porcelana, szkliwo czarne, druk barwny, złocenia; CHODZIEŻ/ MADE IN/ POLAND.

Figurka "Żyrafa" Chodzież

Projekt: Hanna Orthwein, Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w; porcelana, czarna farba naszkliwna, wys. 9,5 cm, znak drukowany Zakładów Porcelitu Chodzież, czarną farba: Hand painted / ch /63/4184 / SL.

Talerz ozdobny Łysa Góra

Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze, lata 60. XX w.; kamionka, szkliwo zaciekowe; śr.: 32 cm.

Misa ceramiczna

Polska, II poł. XX w; ceramika malowana ręcznie, szkliwiona, średnica: 28 cm; brak sygnatury

Figurka Mały kotek

projekt Zdana Kosicka z 1951 r; Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, lata 60. XX w; porcelana, dekoracja czarna - drapana, wym.: wys. ok 9 cm, szer., ok 8 x 6 cm; sygn.: B i ręcznie: 5023/51

Cena: 350

Figurka Żubra

proj. Mieczysław Naruszewicz, po 1957r; porcelana, czarna farba naszkliwna, 11 x 18 x 7 cm; sygnowany złotym drukiem: Ciech; białą farbą: C-213 731 / 28

Cena: 1900

Talerz dekoracyjny fason Telewizor

projekt formy: Kazimierz Kowalski, dekoracji: Lucyna Kowalska; Polska, Tułowice, Fabryka Porcelany i Porcelitu, lata 60-70. XX w; porcelit, dekoracja reliefowa, szkliwa barwne, lśniące i matowe, średnica: ok. 37,5 cm; sygnowany.

Cena: 850

Wazon wzór 429

proj. Jan Sowiński, 1960r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; wys.31 cm; wytłoczony numer: 429; sygn: WŁOCŁAWEK/Fajans/Made in Poland

Serwis do kawy Krokus

proj. Wincenty Potacki; Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów, lata 60.-70. XX w; wym.: 6 filiżanek wys: 7,7 cm, 6 talerzyków, śr. 14 cm, cukiernica 10 cm, mlecznik 13 cm, dzbanek 25,5 cm (bez przykrywki); sygn: Ć | ĆMIELÓW | MADE | IN POLAND

Cena: 1600

Figurka "Jamnik" Chodzież

Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w. porcelit malowany, szkliwiony, wym: wys. 13 cm, szer. 22cm. Sygn. C (w wieńcu)/Chodzież/Made in Poland, stempel: ręcznie malowane 13001.

Cena: 350

Talerz dekoracyjny Włocławek

Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; średnica: 30 cm; sygn: Włocławek/Zakłady Fajansu Rewol. 1905 Made in Poland 3111

Wazonik Włocławek

proj. Instytut Wzornictwa Przemysłowego,1952; Zakłady Fajansu Włocławek, II poł. XX w; fajans szkliwiony, malowany, wys. 8 cm; sygn: Włocławek/Fajans/Made in Poland

Popielnica "kula"

proj. Jan Sowiński, 1962r; Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w; fajans szkliwiony, malowany; wys.10,4 cm; sygn: Zakł. Fajansu | WŁOCŁAWEK | Rewol. 1905

Wazon Rock`n`Roll (Wawel)

proj. Danuta Duszniak, 1957; ZPS Krzysztof w Wałbrzychu, lata 60. XX w; porcelana, malatura naszkliwna, wys. 24,4 cm; sygn.: W/Wawel/MADE IN/POLAND

Cena: 2200

Serwis kawowy Prometeusz

proj. Danuta Duszniak, 1959 r; Chodzież, Zakłady Porcelany Stołowej, lata 60. XX w; porcelana, wym. 6 talerzyków śr. 11,3 cm, 6 filiżanek wys. 5,7 cm, śr. 6 cm, cukiernica wys. 5,5 cm (bez przykrywki) śr. 8 cm, mlecznik wys. 10,3 cm, śr. 5,8 cm, dzbanek wys. 20,6 cm (bez przykrywki); sygn. C / Chodzież/Made in Poland/Hand painted

Cena: 2200

Talerz dekoracyjny Ćmielów

Garnitur do ciast "Ryszard"

Serwis "Iza", Chodzież

Figurka "Żyrafa" Chodzież

Talerz ozdobny Łysa Góra

Misa ceramiczna

Figurka Mały kotek

Figurka Żubra

Wazon wzór 429

Serwis do kawy Krokus

Figurka "Jamnik" Chodzież

Talerz dekoracyjny Włocławek

Wazonik Włocławek

Popielnica "kula"

Wazon Rock`n`Roll (Wawel)

Serwis kawowy Prometeusz

telefon: 509789795
email: design@pragaleria.pl