Aukcja Design & Loft – 22 czerwca 2016 r. godz. 19.30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem pierwszej, organizowanej przez Pragalerię, aukcji Design & Loft, która odbędzie się w środę 22 czerwca 2016 r. o godz. 19.30. Wystawa przedaukcyjna czynna jest od 11 czerwca 2016 r. w godzinach pracy galerii, a na showroom kolekcjonerski zapraszamy w weekend 18-19 czerwca 2016 r. – w sobotę w godz. 11.00-18.00, a w niedzielę w godz. 12.00-18.00.

Tym z Państwa, którzy nie będą mogli osobiście wziąć udziału w licytacji, przypominamy o możliwości licytacji internetowej w czasie rzeczywistym na portalu onebid.pl, a także składnia zleceń telefonicznych lub z limitem za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Obcowanie osobiste ze sztuką każdego rodzaju, także tą użytkową, jest niezwykle ważne, jednak zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy z Państwa mają możliwość odwiedzenia osobistego Pragalerii. Dlatego tradycyjnie przygotowaliśmy wirtualny spacer po wystawie. To doskonały sposób na zapoznanie się z obiektami, sprawdzenie ich stanu zachowania, wyobrażenie sobie ich wielkości i dyspozycji we wnętrzu.

Aukcja Design & Loft to świetna okazja do uzupełnienia wystroju wnętrza o wyjątkowe obiekty z duszą. Osoby zainteresowane historią wzornictwa z pewnością zwrócą uwagę na takie pozycje jak: krzesła „Skoczki”, których projekt zainspirowany został dokonaniami polskich skoczków narciarskich; kultowe fotele typu 366 projektu Józefa Chierowskiego; krzesło Zydel produkowane przez Spółdzielnię Ład, czy aparat fotograficzny Alfa 2 zaprojektowany w Zakładach Artystyczno-Badawczych warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dla kolekcjonerów obiektów z  historią przygotowaliśmy prawdziwe rarytasy, takie jak reflektor filmowy z lat 60. wykorzystywany przy kręceniu filmu „Czterej Pancerni i pies”, radio Saba Wildbad, czy lampa nożycowa z lat 20. XX w.

Miłośników polskiej ceramiki z pewnością zadowoli niemała kolekcja prac sygnowanych nazwami takich wytwórni jak Ćmielów, Wawel, Tułowice czy Włocławek, w tym figurka pingwina z Ćmielowa utrzymana w estetyce najlepszych projektów tego zakładu, wazon Włocławek w stylu picassowskim projektu Wita Płażewskiego, czy zestaw wyjątkowych dekoracyjnych talerzy Włocławek zdobionych techniką kory.

Oprócz designerskich perełek z okresu PRL-u na aukcji znajdą się także obiekty dla zwolenników stylu loft. Tych zainteresować powinny takie pozycje jak lampy przemysłowe w różnej postaci – od dużych lamp sufitowych po skromniejsze, które z powodzeniem oświetlą mniejsze wnętrza, szafki na dokumenty, stołki warsztatowe, czy fotel z siedziskiem pochodzącym z ciągnika. To również obiekty z historią, które dzięki swojemu ponadczasowemu charakterowi i świetnej jakości wykonania posłużą jeszcze długie lata.

Na aukcji znajdą Państwo również szeroki wybór sprzętów użytkowych, takich jak radziecki telewizor Elektronika, wentylator Zefir z lat 60., zegar Metron czy takie ciekawostki jak syrena strażacka czy górnicza lampa karbidowa. Warto dodać, że wszystkie znajdujące się w katalogu pozycje to sprzęty w pełni sprawne.

    Limit ceny