Kacper Bożek, „Akwaforta towarzyska”

Kacper Bożek na temat ekspozycji: Moja warszawska wystawa jest wyborem grafik wykonanych w przeciągu ostatnich piętnastu lat. Są to prace nie należące do żadnego z powstałych w tym okresie cyklów graficznych: „Mistrza i Małgorzaty” oraz „Rękopisu znalezionego w Saragossie”. W odróżnieniu od grafik tekowych, których chronologiczna narracja o literackim rodowodzie budowana jest na wielu planszach, to pokazywane na wystawie grafiki są autonomicznymi historiami. To znaczy cała opowieść, anegdota kryje się wewnątrz jednej odbitki, a klucz do jej odczytania stanowi przeważnie tytuł.

Mam wrażenie, że obrazy o których mowa siłą rzeczy są bardziej nasycone moją osobistą symboliką, co z kolei prowadzi do niejednoznaczności w warstwie interpretacji. Ta właśnie rozbieżność stanowi dla mnie wartość sensu stricte. Ponieważ grafiki stają się pretekstem do snucia własnych opowieści, a widz przekształca się w twórcę. Aby przybliżyć Państwu o czym mówię pozwolę sobie zaproponować pewnego rodzaju eksperyment, lub raczej towarzyską grę. W celu porównawczym, dopuszczę się interpretacji jednej z wystawianych grafik. Proszę wyobrazić sobie piątkowy wieczór, kiedy to po ciężko przepracowanym tygodniu dla zachowania higieny psychicznej idziemy do zaprzyjaźnionej knajpy. Mroczne światło, ludzki gwar przetykany muzyką z głośników i oczywiście dobrotliwy barman nalewający kolejne piwo. Rozmowy dryfują w sobie tylko znanym kierunku, przybierając formę rwącego potoku świadomości, którego osnute mgłą zapomnienia źródło poszło właśnie po kolejny kieliszek. Wypełniony tytoniowym dymem lokal, nieco bezładna plątanina opowieści piętrzy się i nawarstwia przesłaniając granice między prawdą a łgarstwem. Mam wrażenie, że świat odbija właśnie od brzegów zdrowego rozsądku i wpływa na zupełnie nieznane wody. Całe wnętrze tonie we wszechogarniających, toksycznych A Wy, Drodzy Państwo co myślicie patrząc na grafikę pod tytułem „Oddział zatruć”?

Katalog w formie PDF do pobrania tutaj.

Wielki brat (2014)

akwaforta, sucha igła, papier, 53.5 x 79 cm (arkusz), 41.5 x 59.5 cm (odcisk płyty);
sygnowane, opisane i numerowane na dole (ołówkiem)

Cena: 1000.00

Bożek Przydrożny (2002)

akwaforta, mezzotinta, papier, 53.5 x 79 cm (arkusz), 30 x 44.5 cm (odcisk płyty);sygnowane, opisane i numerowane na dole (ołówkiem)

Cena: 900.00

Bożek Barokowy (2002)

akwaforta, akwatinta, papier, 53.5 x 79 cm (arkusz), 34.5 x 44.5 cm (odcisk płyty);sygnowane, opisane i numerowane na dole (ołówkiem)

Cena: 900.00

Vamparada (2002)

akwaforta, miękki werniks, papier, 53.5 x 79 cm (arkusz), 44.5 x 59.5 cm (odcisk płyty);sygnowane, opisane i numerowane na dole (ołówkiem)

Cena: 1200.00

Mezzotinta vs. Akwaforta (2009)

akwaforta, mezzotinta, papier, 53.5 x 79 cm (arkusz), 47 x 75 cm (odcisk płyty);sygnowane, opisane i numerowane na dole (ołówkiem)

Cena: 1000.00

Demonologia kliniczna (2013)

akwaforta, papier, 54 x 39.5 cm (arkusz), 39.5 x 29 cm (odcisk płyty);

Cena: 800.00

Dzicy lokatorzy (2001)

akwaforta, papier, 54 x 54 cm (arkusz), 31 x 30.5 cm (odcisk płyty);

Cena: 800.00

Bogate życie wewnętrzne (1999)

akwaforta, sucha igła, papier, 53.5 x 79 cm (arkusz), 36.5 x 49 cm (odcisk płyty);

Cena: 900.00

Milittes Templi (2002)

akwaforta, akwatinta, papier, 59.5 x 78.5 cm (arkusz), 49.5 x 66.5 cm (odcisk płyty);

Cena: 900.00

Bożek Ciężkozbrojny (2001)

akwaforta, akwatinta, papier, 79 x 79 cm (arkusz), 65 x 65 cm (odcisk płyty);

Cena: 900.00

Bożek z Mezzotinty (2000)

mezzotinta, papier, 54 x 54 cm (arkusz), 39 x 39 cm (odcisk płyty);

Cena: 900.00

Pastuch kosmosu (2015)

akwaforta, akwatinta, sucha igła, papier, 64.5 x 96 cm (arkusz), 49.5 x 82 cm (odcisk płyty);sygnowane, opisane i numerowane na dole (ołówkiem)

Cena: 1200.00

Zdziczała orkiestra (2014)

akwaforta, akwatinta, sucha igła, papier, 48.5 x 79 cm (arkusz), 25 x 66 cm (odcisk płyty);

Cena: 900.00

Upiorna melodia (2014)

akwaforta, sucha igła, miękki werniks, papier, 53.5 x 79 cm (arkusz), 34.5 x 49.5 cm (odcisk płyty);sygnowane, opisane i numerowane na dole (ołówkiem)

Cena: 1100.00

Oddział zatruć (2014)

akwaforta, mezzotinta, sucha igła, papier, 59.5 x 78.5 cm (arkusz), 49.5 x 65 cm (odcisk płyty);

Cena: 1100.00

Firma (2003)

akwaforta, akwatinta, papier, 78.5 x 59.5 cm (arkusz), 64.5 x 49 cm (odcisk płyty);sygnowane, opisane i numerowane na dole (ołówkiem)

Cena: 900.00

Ornitologia pancerna (2009)

mezzotinta, papier, 54 x 39.5 cm (arkusz), 25 x 16.5 cm (odcisk płyty);

Cena: 750.00

Domini Canes (2003)

akwaforta, akwatinta, papier, 59.5 x 78.5 cm (arkusz), 49 x 66 cm (odcisk płyty);

Cena: 900.00

Relikwiarz (2002)

akwaforta, akwatinta, papier, 59.5 x 78.5 cm (arkusz), 49.5 x 64.5 cm (odcisk płyty);

Cena: 800.00

Komedia romantyczna (2008)

Akwaforta, akwatinta, mezzotinta, papier, 53.5 x 79 cm (arkusz), 39 x 49 cm (odcisk płyty);

Cena: 1000.00

Warszawa 2015/05/15

Wielki brat

Warszawa 2015/05/15

Bożek Przydrożny

Warszawa 2015/05/15

Bożek Barokowy

Warszawa 2015/05/15

Vamparada

Warszawa 2015/05/15

Mezzotinta vs. Akwaforta

Warszawa 2015/05/15

Demonologia kliniczna

Warszawa 2015/05/15

Dzicy lokatorzy

Warszawa 2015/05/15

Bogate życie wewnętrzne

Warszawa 2015/05/15

Milittes Templi

Warszawa 2015/05/15

Bożek Ciężkozbrojny

Warszawa 2015/05/15

Bożek z Mezzotinty

Warszawa 2015/05/15

Pastuch kosmosu

Warszawa 2015/05/15

Zdziczała orkiestra

Warszawa 2015/05/15

Upiorna melodia

Warszawa 2015/05/15

Oddział zatruć

Warszawa 2015/05/15

Firma

Warszawa 2015/05/15

Ornitologia pancerna

Warszawa 2015/05/15

Domini Canes

Warszawa 2015/05/15

Relikwiarz

Warszawa 2015/05/15

Komedia romantyczna

Limit ceny