7. Aukcja Designu – 29 maja, godz. 19.30

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Aukcji Designu w Pragalerii, która odbędzie się 29 maja, o godz. 19.30, w siedzibie naszej galerii.
Przed aukcją zapraszamy w sobotę 25 maja w godzinach 12.00-19.00 na showroom kolekcjonerski, podczas którego będą mogli Państwo zobaczyć wystawiane obiekty i porozmawiać z naszymi ekspertami.

proj. Henryk Baran, 1957 r.
porcelana, natrysk wybierany; 19 cm;
pieczęć wytworni;
Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, lata 60. XX w.
Wazon znajduje się w zbiorach m.in. Muzeum Narodowego w Krakowie;
Opisany w: B.Kostuch, Ceramika z drugiej połowy XX w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie.

Malwina Konopacka, talerz "OKO"

ceramika szlachetna,
malowany podszkliwnie, kalkomania, platyna; śr. 23,5 cm;
od spodu pieczatka: OKO / 2017 / Malwina Konopacka / No2 / PLTN / mk

Kosz do owoców

proj. Wit Płażewski (1932-2004), 1957 r., wzór nr 199;
fajans malowany podszkliwnie; 15,5 x 36,5 x 23,5 cm;
sygn.: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905
Zakłady Fajansu "Włocławek", lata 60. XX w.

Figurka "Mazowsze"

proj. Mieczysław Naruszewicz (1923-2006), 1957 r.
porcelana, farby naszkliwne; 10,5 x 12,3 x 9 cm;
sygn. i oznaczenia: stempel fabryki, stemple z cena, ręcznie: C-115-373 44;
Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w.

Talerz dekoracyjny Pruszków

porcelit, czarne szkliwo; 26,5 cm;
pieczęć wytworni;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków", lata 60. XX w.

porcelit, natrysk wybierany; 10 x 10 cm;
sygn.: stempel fabryki, stemple numeryczne;
Zakłady Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w.

Patera dekoracyjna z ażurem

ceramika malowana, szkliwiona; 5 x 25 x 24,5 cm;
SPPA RZUT Toruń (?), lata 60./70. XX w.

Butla Alicja

proj. Zbigniew Horbowy (ur. 1935), 1971 r.
szkło sodowe, antico, barwione w masie; 26,5 x 23,8 cm;
Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej, 3. ćw. XX w.

Cena: 650

Komódka z szufladami

proj. Izabela Sternińska
drewno, dąb; 72 x 72 x 44,5 cm;
Spółdzielnia Artystów Plastyków ŁAD, lata 60. XX w.
Metka znamionowa.
Po kompleksowej renowacji.

Cena: 1900

Serwis do kawy "Ina"

proj. Lubomir Tomaszewski (1923-2018), 1962 r.
porcelana, natrysk wybierany;
w skład zestawu wchodzi: dzbanek z pokrywką, cukiernica (brak pokrywki), mlecznik, 6 filiżanek, 6 spodków
dzbanek: 12 x 23,7 x 9,5 cm, mlecznik: 9,5 x 12,3 x 7 cm, cukiernica: 5 x 12 x 9,3 cm, filiżanka: 6,5 x 9,4 x 7,5 cm, spodek: 2 x 11,5 cm;
sygn.i oznaczenia: C / Ćmielów Made in Poland, stemple: kl.10, 5563.

porcelana; średnica: 32 cm;
pieczęć wytworni;

Popielniczka "Ryba"

porcelit, zielone szkliwo, złocenia; 2,5 x 15 x 12,3 cm;
pieczęć wytworni;
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, II poł. XX w.

Cena: 50

proj. Wit Płażewski (1932-2004), 1965 r., wzór nr 648
fajans szkliwiony, malowany; 11 x 12,5 x 8 cm;
sygn.: Włocławek / Fajans / Made in Poland, wycisk;
Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60./70. XX w.

ceramika; 21 x 21 cm;
Millenium Kraków, 1970;
Zachowana naklejka: Millenium Kraków / Floriańska 37 / Cepelia;
Stan zachowania: krakelura, pęknięcie szkliwa (wada fabryczna). Brak uszkodzeń mechanicznych.

Figurka Sudanka

porcelana; 18 x 8,5 x 8,5 cm;
sygn. i ozanczenia: stempel fabryki, stempel z ceną, wypis: C-608-1198 40;
Fabryka Porcelany Ćmielów, II poł. XX w.

Kilim

wełna; 312 x 196 cm;
Kraków, lata 20./30. XX w.

Cena: 650

proj. Bronisław Wolanin (1937-2013)
kamionka szlachetna; 24 x 24 cm;
wycisk stosowany po 1963 r.
Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu, lata 70. XX w.

Popielniczka fason "13"

porcelana malowana, złocenia; 3 x 12 x 9,7 cm;
sygn. i oznaczenia: pieczęć fabryki, stempel: Ręcznie malowane, Made in Poland i ręcznie "13";
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" (założona przez Zygmunta Buksowicza), Katowice, lata 70. XX w.
Stan zachowania: przetarcia złoceń.

Biurko

fornir jesion; 70,5 x 80-114 x 50 cm;
Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT Toruń, lata 60. XX w.
Obiekt po kompleksowej renowacji.
Analogiczny obiekt był prezentowany na wystawie: "Wszechstronni Rzemieślnicy i Utalentowani Artyści. Spółdzielnia RZUT 1935–1996" w ramach festiwalu "TORMIAR". CSW Toruń, 2015

Cena: 1900

Figurka "Ćma"

proj.: Mieczysław Naruszewicz (1923-2006), 1965 r.
porcelana malowana naszkliwnie, iryzowana; 9 x 19 x 7 cm;
brak oznaczeń fabrycznych;
Zakłady Porcelany Stołowej ''Karolina'' w Jaworzynie Śląskiej (?), II poł. XX w.

Tkanina

bawełna, filmdruk; 260 x 140,4 cm;
Spółdzielnia Artystów Plastyków ŁAD, 1959 r.

Cena: 1100

Figurka „Kotka leżąca”

proj. Mieczysław Naruszewicz (1923-2006), 1958 r.
porcelana; 12,5 x 31 x 17 cm;
sygn. i oznaczenia: pieczęć fabryki, stempel: 62, ręcznie: 50681-158;

Patera dekoracyjna

metal, emalia; 29,5 cm;
Olkuska Fabryka Naczyń Emaliowanych (?), II poł. XX w.

Cena: 50

Komplet dwu talerzyków dekoracyjnych

ceramika malowana, szkliwiona; 20,8 cm; 20,6 cm;
Polska, lata 60./70. XX w.

Popielniczka

porcelit, dekoracja natrykowa, wybierana; 9 x 12,5 x 9 cm;
pieczęć fabryki;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków", II poł. XX w.

Cena: 350

Tacka

wzór 482
proj. "Minex", 1961 r.
fajans malowany; 2,8 x 26 x 12,4 cm;
sygn.: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905, Hand painted, Made in Poland;
Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w.

Wazon W-104

porcelit, szkliwo zaciekowe; 12 x 15 x 10 cm;
pieczęć fabryki;

Wazon W-107

porcelit, szkliwo zaciekowe; 21,5 x 11 x 8 cm;
sygn.: Mi / Mirostowice 130Mirostowice;

Para wazonów W-108

porcelit, szkliwo zaciekowe; 23 cm;
sygn.: Mi / Mirostowice, metka papierowa;

Leszek Nowosielski, Biesiada polska, 1988

Leszek Nowosielski (1918-1999)
Biesiada polska, 1988
8 części - każda składająca się z 3 kafli ceramicznych;
ceramika szkliwiona, konstrukcja drewniana; 120 x 32 cm (wymiar każdej z 8 części);
jedna część sygnowana: L. Nowosielski / (znak artysty) / 1988 / Pologne / PODKOWA / LEŚNA / HELENÓW (?) (...).
Analogiczna praca prezentowana podczas wystawy "Atelier Nowosielskich" w Muzeum Narodowym w Gdańsku w 2016 r.
Stan zachowania: drobne naprawy i odpryski.

Cena: 45000

Wazon Bohemia

szkło ręcznie formowane; 13,5 cm;
naklejki: Bohemia Glass Czechoslovakia, Hand made Skrolovice / Czechoslovakia;
Czechosłowacja, Skrolovice, II poł. XX w.

Cena: 50

Zestaw szkła Bohemia

w skład zestawu wchodzą: wazon (26 cm) i paterka (7 cm) w oryginalnym pudełku;
naklejka: Bohemia Glass Czechoslovakia;
Czechosłowacja, Skrolovice (?), II poł. XX w.

Patera

szkło barwione w masie w typie "antico"; 6,5 x 29 x 26,5 cm;
Polska (?), II poł XX w.

Popielnica

natrysk wybierany, czarne szkliwo; 14,5 x 12 cm;
pieczęć fabryki;
Zakłady Porcelitu Stołowego ''Pruszków'', II poł. XX w.

porcelana, natrysk wybierany; 26,5 cm;
sygn. i oznaczenia: stempel fabryki i ręcznie: 1166 98;
Ćmielów, lata 60./70. XX w.

Tacka

proj. "Minex", 1961; wzór 482

Kaganek

szkło barwione w masie, formowane ręcznie; 11 x 17,5 x 6,5 cm;
Polska, II poł. XX w.
Stan zachowania: drobne rysy użytkowe.

Cena: 50

Patera "Kapelusz"

autor nieokreślony, proj. zatw. w 1953 r; wzór 122
fajans malowany, szkliwiony; 30 cm;
sygn. Zakłady Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905, Hand painted, Made in Poland, 6460;

proj. Eryka Trzewik-Drost (ur. 1931), 1984 r.
szkło prasowane; 25,5 cm;
Huta Szkła "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 4 ćw. XX w.

Figurka Czapla

porcelana, natrysk; 19 x 9,8 x 7 cm;
pieczęć wytwórni;
Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina", 3 ćw. XX w.

Wazon kręcony

porcelana, kalka, złocenia; 28,5 cm;
pieczęć wytwórni;

Cena: 250

Świecznik

proj. Wit Płażewski (1932-2004), 1958 r., wzór nr 274
fajans malowany, szkliwiony; 13 x 10 x 8 cm;
sygn.: Włocławek / Fajans / Made in Poland;

Wazon do ikebany

proj.: Wiesława Gołajewska (1928-2015), 1963-1964
porcelit, szkliwo zbiegające; 13,5 cm;
pieczęć wytwórni;
Zakłady Porcelitu Stołowego w Pruszkowie, lata 60. XX w.
Stan zachowania: brak wkładu.

Wazon kręcony

pieczęć wytwórni;

Cena: 250

proj. Henryk Baran, 1957 r.
pieczęć wytwórni;

Ikebana naścienna

porcelana, farby naszkliwne; wym: 26 x 14 cm;
pieczęć wytwórni;
Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych (założona przez Zygmunta Buksowicza), Katowice, lata 70. XX w.

Wazon Steatyt

porcelana, farby naszkliwne; wym: 28,5 x 16 cm;
sygn. i oznaczenia: STEATYT/ZB/KATOWICE i ręcznie: F;

Figurka "Pantera"

porcelana, farby naszkliwne; 7 x 22,3 x 8,5 cm;
sygn. i oznaczenia: wypis: 5029/46;
Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach (?), II poł. XX w.

Serwis "Aldona"

w skład zestawu wchodzi: dzbanek z pokrywką (15,5 x 23,5 x 13,5 cm), cukiernica z pokrywką (10 x 12 cm), mlecznik (10 x 10,5 x 7,5 cm), 6 filiżanek (6 x 12 x 10 cm), 6 spodków (15 cm);
sygn.i oznaczenia: zielonym stemplem C / Chodzież / Made in Poland, złoty stempel: 06-3-88;
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, 3. tercja XX w.

Cena: 250

Figurka "Siłacz"

proj. Lubomir Tomaszewski (1923-2018), 1959 r.
porcelana; 13 x 9,3 x 7,5 cm;
brak oznaczeń fabrycznych;
Fabryka Porcelany Ćmielów (?), II poł. XX w.

szkło; 21,5 cm;
Polska, 4. ćw. XX w.
W typie prac Ludwika Fiedorowicza dla HSA "Staszic".

Figurka "Kot siedzący"

proj. Mieczysław Naruszewicz (1923-2006), 1956 r.
porcelana; 16,5 x 6,5 x 5 cm;
sygn.i oznaczenia: pieczęć wytwórni, wypis: C-407-1026 44;
(szkliwo szare, turkusowe oczy)

Cena: 350

natrysk wybierany; średnica 32 cm;
sygn. i oznaczenia: pieczęć wytwórni i ręcznie: Hand painted 4428/L;

Figurka "Owieczka"

porcelit; 10,5 x 8 x 4 cm;
pieczęć wytwórni;
Zakłady Porcelitu w Chodzieży, 3 ćw. XX w.

porcelit, czarne szkliwo, emalia; 26,5 cm;
sygn. i oznaczenia: pieczęć wytwórni przykryta papierową metką;
Zakłady Porcelitu Stołowego ''Pruszków'', lata 60. XX w.

Lustro w metalowej ramie

metaloplastyka; średnica 20 cm.

Zestaw wazoników

porcelana, natrysk wybierany i malowanie ręczne; wys. ok. 11,8 cm;
pieczęć wytwórni;

porcelit, natrysk wybierany; średnica 31 cm;
sygn.i oznacczenia: pieczęć wytwórni i pieczęć: S5265 L;
Stan zachowania: zabrudzenia na płycie.

porcelana, natrysk wybierany; 23 x 11,5 x 9,5 cm;
sygn. i oznaczenia: pieczęć wytwórni, stempel: 98;

Figurka Gibon

proj. Hanna Orthwein (1916-1968)
porcelana, malowana natryskowo; wys. 15 cm;
ZPS Ćmielów.

kamionka szkliwiona; średnica 33 cm;
naklejka: Patera 5-75 KAMIONKA Łysa Góra;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, II poł. XX w.

Cena: 250

Butla

proj. Zbigniew Horbowy (ur. 1935), po 1965 r.
z brzuścem spłaszczonym lekkimi wklęśnięciami;
szkło barwione w masie typu "antico", wydmuchiwane w formie; 21,5 x 12,3 x 12 cm;
Huta "Sudety" w Szczytnej Śląskiej;

szkło barwione w masie; wys. 26,5 cm;
Polska, II poł. XX w.;
W typie prac Zbigniewa Horbowego.

Popielniczka

proj. Wit Płażewski (1932-2004), 1958 r., wzór nr 305
fajans malowany, szkliwiony; 3,5 x 17 x 12 cm;
sygn.: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905, fragment naklejki;

Świecznik

metal ręcznie formowany; 22,5 x 22 x 5,5 cm;
Polska (?), II poł. XX w.

Stolik

proj. Hanna Lachert (ur. 1927), lata 50. XX w.
drewno, płyta szklana umieszczona na drewnianych listwach; 66 x 64 x 64 cm;
Spółdzielnia Artystów ŁAD, lata 50. XX w.
Stolik w oryginalnym stanie zachowania. Rysy użytkowe na blacie.

Figurka „Murzynka”

ceramika szkliwiona; 14,5 x 5,5 x 15 cm;
Polska (?), II poł. XX w.

Patera dekoracyjna

fajans malowany, szkliwiony; 5 x 29,5 x 29,5 cm;
sygn.: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905, 5741, mal. J. Kedelarska (?);

Lampka biurkowa

proj.: Christian Dell, KAISER Idell, lata 30. XX w.
model 6551;
wys.: 41, szer.: 16 (klosz), 18 (podstawa);
znakowana tłoczonym napisem na kloszu;
Oryginalny stan zachowania: odpryski farby.

proj. Wit Płażewski (1932-2004), 1958 r., wzór nr 257
fajans szkliwiony, malowany, wym. 23 x 14,5 x 13,7 cm;
sygn: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905;
Wazon w tym samym zdobieniu znajduje sie w zbiorach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Cena: 650

Figurka szklana „Słoń”

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; 6,5 x 9,5 x 6,5 cm;
na spodzie zachowana naklejka: Szkło artystyczne SUDETY / Made in Poland;
Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, II poł. XX w.

Komplet 4 talerzy z serii "Bajki"

porcelana; dekoracja wykonana w technice sitodruku; średnica ok. 24 cm;
pieczęć wytwórni;
Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w.

Talerz z serii "Bajki"

porcelana; dekoracja wykonana w technice sitodruku; średnica: 32 cm;
pieczęć wytwórni;
Zakłady porcelitu Stołowego Tułowice, II poł. XX w.

Podstawa bombonierki

proj. Wit Płażewski (1932-2004), 1957 r.; wzór nr 200
fajans szkliwony; 7,5 x 20 x 12 cm;
sygn.: Włocławek / Fajans / Made in Poland, wycisk: 200;
Stan zachowania: brak pokrywki.

Patera "Kapelusz"

proj. Jan Sowiński (1911-1990), 1958 r.; wzór nr 287
fajans malowany, dekoracja typu "kora"; 37 cm;
sygn.: Zakłady Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905;
Stan zachowania: odprysk na podstawie

Zestaw trzech obiektów

dzbanek: 16,5 x 7,5 cm;
wazonik: 15 x 8,3 cm;
wazon podwójny: 13 x 14,3 x 9,5 cm;
Białostockie Rękodzieło Ludowe w Białymstoku (?), 3. ćw. XX w.

porcelana, natrysk wybierany; średnica: 27 cm;
pieczęć wytwórni;

Bombonierka nr 263

proj. Instytut Wzornictwa Przemysłowego, 1958 r.;wzór nr 263
fajans malowany, szkliwiony; 8 x 20 x 13 cm;
sygn: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905, wycisk: 263;
Zakłady Fajansu Włocławek we Włocławku; lata 60. XX w.

kamionka, szkliwo zaciekowe; 25,5 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60./70. XX w.

Figurki "Pingwiny"

porcelana; wys.: 17,5, 15,5, 9,5 cm;
sygn. i oznaczenia: duży: pieczęć wytwórni, ręcznie: C-600-980; średni: pieczęć fabryki, stempel z ceną, ręcznie: C-601-081 2; mały: brak pieczęci fabryki, ręcznie: C-602-982 29

proj. Wit Płażewski (1932-2004), 1960 r., wzór nr 433
fajans szkliwiony, malowany, wym. 26 x 13 x 12,5 cm;
Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60. XX w.;
Stan zachowania: dwa pęknięcia włosowate przy wlewie, mały ubytek przy podstawie.

Figurka "Siedzący lis"

proj.: Mieczysław Naruszewicz (1923-2006), 1957 r.
porcelana; 14,5 x 7 x 8,5 cm;
sygn. i oznaczenia: Ć / Ćmielów / Made in Poland, pieczątka: 35, ręcznie: C-117-357 16;
Stan zachowania: przetarcie malatury na ogonie.

Serwis "Iza"

w skład zestawu wchodzi: dzbanek z pokrywką, cukiernica z pokrywką, mlecznik, 6 filiżanek, 6 spodków;
porcelit, czarne szkliwo, złocenia; dzbanek: 21 x 17 x 9 cm; cukiernica: 8,5 x 8 x 7,5 cm, mlecznik: 9 x 8,5 x 6,3 cm, filiżanka: 6 x 7,5 x 6,5 cm, spodek: 2,5 x 13 cm;
pieczęć wytwórni;

Wazon nr 243

proj. Instytut Wzornictwa Przemysłowego przed 1958; wzór nr 243
fajans szkliwiony, malowany; wym. 13,5 x 20,3 x 9,5 cm;

Figurka Byk

proj. Wincenty Potacki (1904-2001), 1962 r.
porcelana; 13,3 x 22,5 x 6,7 cm;
sygn. i oznaczenia: stempel wytwórni, stempel: C 108.54 Hand painted;

Talerz z dekoracją typu "kora"

fajans malowany, szkliwiony; średnica: 24 cm;
sygn: Zakłady Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905 i stempel: 6283;

Figurka "Kotek siedzący"

proj. Zdana Kosicka, IWP 1951-1954
porcelana, dekoracja wybierana; 9,5 x 6 x 7,5 cm;
sygn. i oznaczenia: pieczęć wytwórni i ręcznie: 5022/5;

porcelana, kalka, złocenia; śr: 29,5 cm;
pieczęć wytwórni;
Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów", II poł XX w.

proj. Jerzy Słuczan-Orkusz (?)
szkło barwione w masie, ręcznie dekorowane; 30 cm;
Huta Szkła "Tarnowiec", lata 70. XX w.

Rzeźba "Milion"

Stanisław Sikora (1911-2000)
brąz; 16,5 cm.

Cena: 1900

Kielich

proj. Zbigniew Horbowy (ur. 1935)
szkło sodowe, antico, barwione w masie; 36 x 14,5 cm;
Polska, 3. ćw. XX w.

Popielniczka

porcelit, natrysk wybierany; 10 x 14,3 cm;
sygn. i oznaczenia: P / Chodzież / Made in Poland (w niebieski wieńcu), stemple: Ręcznie malowane, s15687, wycisk: 1941 (?).

Cena: 50

Dwa elementy z kompletu "Brydżowego" do palenia

proj.: Jan Sowniński, 1958 r., wzór nr 282
fajans malowany, szkliwiony;
w skład zestawu wchodzi: tacka (19,7 x 19,4 cm) i pojemnik (6,1 x 5,4 x 5,4 cm);

Metaloplastyka "Lajkonik"

metal ręcznie formowany; 21 x 14,3 cm;
Polska, II poł. XX w.;
W typie projektów Jerzego Jarnuszkiewicza (1919 - 2005).

Tkanina żakardowa "Warszawa / Zamek Królewski"

proj. Danuta Thomas (ur. 1920);
żakard; 95 x 77,5 cm;
Spółdzielnia Artystów Plastyków ŁAD, 1975 r.

Cena: 650

Krzesło z Sali Kongresowej

drewno, tkanina; 90 x 46 x 54 cm;
tabliczka z numerem miejsca: "37"
Bydgoskie Fabryki Mebli, lata 50. XX w.

Kandelabr

aluminium; 36 x 15,5 x 25 cm;
Polska, lata 50. XX w.

szkło barwione w masie; wys. 16,5 cm;
Polska (?), II poł. XX w.;

Cena: 250

Rzeźba ceramiczna

porcelit malowany; 30 x 13 x 13,5 cm;
pieczęć wytwórni;
Zakłady Porcelitu Stołowego Tułowice, II poł. XX w.
Na cokole napis: "BOJOWNIKOM O WOLNOŚĆ ŚLĄSKA OPOLSKIEGO"

Cena: 250

Patera dekoracyjna

ceramika malowana, szkliwiona, otwory, sznur do zawieszenia na ścianie; 4,5 x 30,5 x 22,3 cm;
SPPA RZUT Toruń, lata 60./70. XX w.
Zachowane fragmenty naklejki.

Butla

szkło barwione w masie typu "antico", wydmuchiwane w formie; 15 x 13 cm;
Huta "Sudety" w Szczytnej Śląskiej.

Cena: 350

fajans malowany, szkliwiony; 15 x 15,3 cm;
pieczęć wytwórni;
Polskie Zjednoczone Fabryki Fajansu Włocławek, lata 1945-1955.

proj. Elżbieta Piwek-Białoborska (1922-1989), 1956 r, wzór nr 166;
fajans malowany, szkliwiony; 11,5 x 11,5 cm;
Zakłady Fajansu Włocławek, lata 60.XX w.

Plakieta z Syrenką

Rzemieślnicza Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu „Technoplastyka” Kraków
ceramika malowana, szkliwiona; 15 x 7,5 cm;
Polska, II poł. XX w.

proj. Bronisław Wolanin (1937-2013);
kamionka szlachetna; 23,5 x 20 cm;

Zydel

proj.: Franciszek Aplewicz;
dąb, wym.: 83 x3 7 x 37 cm;
Spółdzielnia Pracy Architektury Wnętrz ŁAD w Warszawie, lata 70. XX w.;
Metka znamionowa. Oryginalny stan zachowania.

Cena: 650

Piotr Grabowski, "Miasteczko"

wełna; 105 x 138 cm;
Cepelia, II poł. XX w.
Prace Piotra Grabowskiego były prezentowane na wystawie wystawy "Irena i Piotr Grabowscy - malarstwo, tkanina, ceramika" w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w 2012 r.

Rzeźba "Górnik"

brąz; 30 x 11 cm;
na cokole napis: "Od Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Katowicach. Katowic, czerwiec 1984 r."

Talerz okolicznościowy

porcelana, sitodruk; 29,5 cm;
pieczęć wytwórni;
Fabryka Porcelany Ćmielów, 3. ćw. XX w.

Rzeźba "Orzeł"

drewno; 50 x 40 x 25 cm;
ryty napis na cokole: "40 lat MO / SB"
sygnowany z tyłu: Wasilewski, 1984.

Tablica ostrzegawcza

"Luźne ubranie przyczyną wielu wypadków"
metal malowany; 60 x 39,7 cm;
Stan zachowania: zadrapania, wgniecenia.

Figurka "Trzygłowy smok"

porcelana; 22 x 9,5 x 14,3 cm;
sygn.: Hollohaza / Hungary / 1831 / 7 / kezzel festett;
Węgry, lata 80. XX w.

Figurka "Kobieta z lustrem"

porcelana; 23,4 x 12 x 11,2 cm;
sygn.: Pecs/1
Węgry, lata 70./80. XX w.

Warszawa 2019/05/29

proj. Henryk Baran, 1957 r.
pieczęć wytworni;

Warszawa 2019/05/29

ceramika szlachetna,

Warszawa 2019/05/29

Kosz do owoców

Warszawa 2019/05/29

Figurka "Mazowsze"

Warszawa 2019/05/29

Talerz dekoracyjny Pruszków

pieczęć wytworni;

Warszawa 2019/05/29

Warszawa 2019/05/29

Patera dekoracyjna z ażurem

Warszawa 2019/05/29

Butla Alicja

Warszawa 2019/05/29

Komódka z szufladami

proj. Izabela Sternińska
Metka znamionowa.
Po kompleksowej renowacji.

Warszawa 2019/05/29

Serwis do kawy "Ina"

porcelana, natrysk wybierany;

Warszawa 2019/05/29

porcelana; średnica: 32 cm;
pieczęć wytworni;

Warszawa 2019/05/29

Popielniczka "Ryba"

pieczęć wytworni;

Warszawa 2019/05/29

Warszawa 2019/05/29

ceramika; 21 x 21 cm;
Millenium Kraków, 1970;

Warszawa 2019/05/29

Figurka Sudanka

porcelana; 18 x 8,5 x 8,5 cm;

Warszawa 2019/05/29

Kilim

wełna; 312 x 196 cm;
Kraków, lata 20./30. XX w.

Warszawa 2019/05/29

wycisk stosowany po 1963 r.

Warszawa 2019/05/29

Popielniczka fason "13"

Warszawa 2019/05/29

Biurko

Warszawa 2019/05/29

Figurka "Ćma"

brak oznaczeń fabrycznych;

Warszawa 2019/05/29

Tkanina

Warszawa 2019/05/29

Figurka „Kotka leżąca”

porcelana; 12,5 x 31 x 17 cm;

Warszawa 2019/05/29

Patera dekoracyjna

metal, emalia; 29,5 cm;

Warszawa 2019/05/29

Polska, lata 60./70. XX w.

Warszawa 2019/05/29

Popielniczka

pieczęć fabryki;

Warszawa 2019/05/29

Tacka

wzór 482
proj. "Minex", 1961 r.

Warszawa 2019/05/29

Wazon W-104

pieczęć fabryki;

Warszawa 2019/05/29

Wazon W-107

Warszawa 2019/05/29

Para wazonów W-108

Warszawa 2019/05/29

Biesiada polska, 1988

Warszawa 2019/05/29

Wazon Bohemia

Warszawa 2019/05/29

Zestaw szkła Bohemia

Warszawa 2019/05/29

Patera

Polska (?), II poł XX w.

Warszawa 2019/05/29

Popielnica

pieczęć fabryki;

Warszawa 2019/05/29

Ćmielów, lata 60./70. XX w.

Warszawa 2019/05/29

Tacka

proj. "Minex", 1961; wzór 482

Warszawa 2019/05/29

Kaganek

Polska, II poł. XX w.

Warszawa 2019/05/29

Patera "Kapelusz"

Warszawa 2019/05/29

szkło prasowane; 25,5 cm;

Warszawa 2019/05/29

Figurka Czapla

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/05/29

Wazon kręcony

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/05/29

Świecznik

Warszawa 2019/05/29

Wazon do ikebany

pieczęć wytwórni;
Stan zachowania: brak wkładu.

Warszawa 2019/05/29

Wazon kręcony

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/05/29

proj. Henryk Baran, 1957 r.
pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/05/29

Ikebana naścienna

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/05/29

Wazon Steatyt

Warszawa 2019/05/29

Figurka "Pantera"

Warszawa 2019/05/29

Serwis "Aldona"

Warszawa 2019/05/29

Figurka "Siłacz"

porcelana; 13 x 9,3 x 7,5 cm;
brak oznaczeń fabrycznych;

Warszawa 2019/05/29

szkło; 21,5 cm;
Polska, 4. ćw. XX w.

Warszawa 2019/05/29

Figurka "Kot siedzący"

porcelana; 16,5 x 6,5 x 5 cm;

Warszawa 2019/05/29

Warszawa 2019/05/29

Figurka "Owieczka"

porcelit; 10,5 x 8 x 4 cm;
pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/05/29

Warszawa 2019/05/29

Lustro w metalowej ramie

Warszawa 2019/05/29

Zestaw wazoników

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/05/29

Warszawa 2019/05/29

Warszawa 2019/05/29

Figurka Gibon

ZPS Ćmielów.

Warszawa 2019/05/29

Warszawa 2019/05/29

Butla

Warszawa 2019/05/29

Polska, II poł. XX w.;

Warszawa 2019/05/29

Popielniczka

Warszawa 2019/05/29

Świecznik

Polska (?), II poł. XX w.

Warszawa 2019/05/29

Stolik

Warszawa 2019/05/29

Figurka „Murzynka”

Polska (?), II poł. XX w.

Warszawa 2019/05/29

Patera dekoracyjna

Warszawa 2019/05/29

Lampka biurkowa

model 6551;

Warszawa 2019/05/29

Warszawa 2019/05/29

Figurka szklana „Słoń”

Warszawa 2019/05/29

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/05/29

Talerz z serii "Bajki"

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/05/29

Podstawa bombonierki

Warszawa 2019/05/29

Patera "Kapelusz"

Warszawa 2019/05/29

Zestaw trzech obiektów

dzbanek: 16,5 x 7,5 cm;
wazonik: 15 x 8,3 cm;

Warszawa 2019/05/29

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/05/29

Bombonierka nr 263

Warszawa 2019/05/29

Warszawa 2019/05/29

Figurki "Pingwiny"

Warszawa 2019/05/29

Warszawa 2019/05/29

Figurka "Siedzący lis"

porcelana; 14,5 x 7 x 8,5 cm;

Warszawa 2019/05/29

Serwis "Iza"

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/05/29

Wazon nr 243

Warszawa 2019/05/29

Figurka Byk

Warszawa 2019/05/29

Warszawa 2019/05/29

Figurka "Kotek siedzący"

Warszawa 2019/05/29

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/05/29

Warszawa 2019/05/29

Rzeźba "Milion"

Stanisław Sikora (1911-2000)
brąz; 16,5 cm.

Warszawa 2019/05/29

Kielich

Polska, 3. ćw. XX w.

Warszawa 2019/05/29

Popielniczka

Warszawa 2019/05/29

fajans malowany, szkliwiony;

Warszawa 2019/05/29

Metaloplastyka "Lajkonik"

Polska, II poł. XX w.;

Warszawa 2019/05/29

żakard; 95 x 77,5 cm;

Warszawa 2019/05/29

Krzesło z Sali Kongresowej

Warszawa 2019/05/29

Kandelabr

aluminium; 36 x 15,5 x 25 cm;
Polska, lata 50. XX w.

Warszawa 2019/05/29

Polska (?), II poł. XX w.;

Warszawa 2019/05/29

Rzeźba ceramiczna

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/05/29

Patera dekoracyjna

Zachowane fragmenty naklejki.

Warszawa 2019/05/29

Butla

Warszawa 2019/05/29

pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/05/29

Warszawa 2019/05/29

Plakieta z Syrenką

Polska, II poł. XX w.

Warszawa 2019/05/29

Warszawa 2019/05/29

Zydel

proj.: Franciszek Aplewicz;
dąb, wym.: 83 x3 7 x 37 cm;

Warszawa 2019/05/29

Piotr Grabowski, "Miasteczko"

wełna; 105 x 138 cm;
Cepelia, II poł. XX w.

Warszawa 2019/05/29

Rzeźba "Górnik"

brąz; 30 x 11 cm;

Warszawa 2019/05/29

Talerz okolicznościowy

porcelana, sitodruk; 29,5 cm;
pieczęć wytwórni;

Warszawa 2019/05/29

Rzeźba "Orzeł"

drewno; 50 x 40 x 25 cm;

Warszawa 2019/05/29

Tablica ostrzegawcza

metal malowany; 60 x 39,7 cm;

Warszawa 2019/05/29

Figurka "Trzygłowy smok"

Węgry, lata 80. XX w.

Warszawa 2019/05/29

Figurka "Kobieta z lustrem"

sygn.: Pecs/1
Węgry, lata 70./80. XX w.

Limit ceny

[recaptcha]