4. Aukcja Designu – 29 listopada 2017

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Aukcji Designu w Pragalerii, która odbędzie się 29 listopada, o godz. 19.30, w siedzibie naszej galerii. Przed aukcją zapraszamy w weekend (25 – 26 listopada w godzinach 12.00-18.00) na showroom kolekcjonerski, podczas którego będą mogli Państwo zobaczyć wystawiane obiekty i porozmawiać z naszymi ekspertami.

Tym razem, nasza oferta obejmuje ponad 100, starannie wyselekcjonowanych przykładów klasyki designu. Znalazło się miejsce dla wielu niezwykle interesujących bibelotów, pięknych lamp, funkcjonalnych mebli i szkła artystycznego. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem i odwiedzenia wystawy przedaukcyjnej!

Figurka "Żyrafa" Chodzież

Projekt: Hanna Orthwein, Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w; porcelana, czarna farba naszkliwna, wys. 9,5 cm, znak drukowany Zakładów Porcelitu Chodzież, czarną farba: Hand painted / ch /63/4184 / SL.

Plakat: "Niewinni czarodzieje"

Wojciech Fangor, 1960 r. Plakat do filmu Andrzeja Wajdy pt. “Niewinni czarodzieje” (1960 r.), wym. 84,5 cm x 59 cm.

Stolik RTV

proj. Leśniewski Lejkowski, Krakowska Fabryka Mebli, lata 60. XX w. nogi z masywu brzozowego, elementy poziome pod blatami – płyta stolarska oklejona czereśnią, wym: wys. 68 cm, blat: 70 x 40 cm. Zachowana naklejka znamionowa.Stolik po renowacji.

Wazon - dzbanek Włocławek

proj. Jan Sowiński, 1958 r. Włocławek, lata 60. XX w.; fajans, farby podszkliwne, wys. 29 cm. numer dekoracji: 5438, sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905. Niewielkie ukruszenie na podstawie.

Lampa “Rogata”

proj. Elżbiety Piwek-Białoborskiej z 1959 roku, Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r., lata 60./70. XX w. fajans, farby ceramiczne, wys. ok. 30 cm, śr. 30X29,4 cm. sygn.: WŁOCŁAWEK/Zakłady Fajansu/Rewolucji 1905 r. Po wewnętrznej stronie klosza delikatne pęknięcie włosowate zakończone uszczerbieniem.

Para foteli

Polska, Swarzędzka Fabryka Mebli , lata 60. XX w. wym: wys. max 77 cm, szer. max 66 cm, gł. max 74 cm. Krzesła po profesjonalnej konserwacji stolarsko-tapicerskiej.

Talerz dekoracyjny fason "telewizor"

projekt formy: Kazimierz Kowalski, dekoracji: Lucyna Kowalska; Polska, Tułowice, Fabryka Porcelany i Porcelitu, lata 60-70. XX w. porcelit, dekoracja reliefowa, szkliwa barwne, lśniące i matowe; średnica: ok. 37,5 cm; sygnowany.

Figurka "Kot leżący" Bogucice

projekt Mieczysława Naruszewicza z 1958r. Fabryki Porcelany „Bogucice” w Katowicach, lata 60. XX w. porcelana, dekoracja czarna – drapana, wym.: 12,5 x 31 x 18 cm, sygn.: B (Bogucice)

Malwina Konopacka

ceramika szlachetna, wys. 42 cm, srednica 19 cm. szliwo transparentne, malowane naszkliwnie platyna; sygnowane u dolu: Malwina Konopacka / 2017 / No 15 / PLTNA; Wazon przygotowany na wystawe TEXTURA; w ramach London Design Days 2017, organizowanej przez IAM.

Fotel z podnóżkiem proj. E. Homa (GFM-64

proj. Edmund Homa, Polska, Gościńskie Fabryki Mebli, 1965 r. buk lakierowany, wysokogatunkowa tkanina obiciowa, wym: fotel 98/38x63x73, podnóżek 100x52 cm. Fotel po profesjonalnej konserwacji stolarsko-tapicerskiej.

Figura "Niedźwiedź" Józefów

ceramika szkliwiona wym: wys. 40 cm, dł. ok. 53 cm. sygn. Koło Józefów, wycisk: momogram. Doskonały stan zachowania.

Popielniczka Włocławek

Włocławek, lata 60. XX w.; fajans, farby podszkliwne, wym: wys. 9 cm, śr. 12,5x 9,4 cm. numer dekoracji: 5523, sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905.

Leszek Nowosielski

Polska, lata 60./70. XX w. ceramika, szkliwienia barwne, wym. 42,3x18,5 cm.

Leszek Nowosielski

Polska, lata 60./70. XX w. ceramika, szkliwienia barwne, wym. 38,5x19,5 cm.

Wazon Chribska

proj. Josef Hospodka, Czechosłowacja, lata 60. XX w. szkło ręcznie formowane, wys.25 cm.

Popielniczka Steatyt

Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" Zygmunt Buksowicz, Katowice, lata 80. XX w. wym: wys. 14 cm, szer. 15X10,5 cm. sygnatura: Steatyt / ZB / Katowice

Wazon Chribska

proj. Josef Hospodka, Czechosłowacja, lata 60. XX w. szkło ręcznie formowane; wys. 25 cm.

Zegar klapkowy Predom

Predom Metron, II poł. XX w. wym. 9,5x17x11,5 cm.

Wazon Włocławek

Włocławek, lata 60. XX w.; fajans, farby podszkliwne, Wys. 48cm sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905 Na podstawie zachowane fragmenty naklejki.

Talerz dekoracyjny fason "Telewizor"

Komoda Bydgoskie Fabryki Mebli

Bydgoskie Fabryki Mebli, lata 60. XX w. drewno: dąb, szkło wym: wys. 87, szer.160, gł. 50 cm Mebel jest częścią zestawu. Komoda po profesjonalnej renowacji.

Serwis kawowy "London" Ćmielów

proj. Wincenty Potacki, Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów w Ćmielowie, lata 60. XX w. Porcelana zdobiona techniką tamponażu, dzbanek (wys.: 24,5 cm, szer.: 22 cm), mlecznik (wys.: 10,5 cm, szer.: 11 cm), cukiernica (wys.: 11 cm, szer.: 8 cm), 6 filiżanek (wys.: 8,5 cm, szer.: 8,5 cm), 6 spodków (śr.: 14,3 cm), sygnowany: : Ć/Ćmielów/Made in Poland

Wazon proj. J.S.Drost

proj.: Jan Sylwester Drost, Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX wieku, szkło sodowe, formowane ręcznie metodą prasowania, dno szlifowane i polerowane, wym: 26 cm.

Wazon proj. S.Sadowski

proj. Stefan Sadowski HSG "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w. Szkło w typie antico, gradacja kolorów; wys. 30 cm.

Plakat: "Orbis"

proj. A. Kapusta, 1987 r. plakat reklamujący biura podróży Orbis, 94x66,5 cm.

Wazon proj. Pavel Hlava

proj. Pavel Hlava, Czechy, lata 60-70. XX w. szkło warstwowe, technika sommerso, wys. 24 cm, szer. 8,5 cm, gł. 5,5 cm.

ceramika szkliwiona, malowana naszkliwnie, platynowana, wym.19 x 39 x 13 cm, od spodu logo autora i opis numeryczny: 10/2017

Serwis Karolina (unikat)

Proj. Adam Sadulski, Jaworzyna Śląska, 1975r. porcelana, malowana naszkliwnie, wym: dzbanek: 20 cm, mlecznik: 11,5 cm, cukiernica wys. 8 cm, 6 filiżanek wys. 7 cm, 6 spodków śr. 12,5 cm sygn.: przekreślone: Karolina/Made in Poland, odręcznie: Ręcznie malowane. Hand decorated, St. Borwko, W-wa 1975

Zegar Junghans

Niemcy, lata 70. XX w. Zegar mechaniczny, wagowy, z membranowym z dwutonowym gongiem; wym: tarczy: 29,5x29,5 cm., zawiesie: 131 cm. W pełni sprawny, z roczną gwarancją zegarmistrzowską.

Butla "Alicja"

proj. Zbigniew Horbowy, Huta Sudety w Szczytnej Śląskiej, 1971 r. szkło sodowe antico, barwione w masie; wys. 31 cm.

Patera Włocławek

Włocławek, lata 60. XX w.; fajans, farby podszkliwne; wym: 30,5x27,5 cm. wym. numer dekoracji: 6068, sygnatura Zakłady Fajansu /WŁOCŁAWEK/ Rewolucji 1905

Wazonik Mirostowice

Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w. porcelit, szkliwo zaciekowe, wys.: 19,2 cm. sygn: Mi/Mirostowice. Zachowany fragment naklejki.

Dzban antico

proj.:Zbigniew Horbowy szkło typu antico w kolorze dymnym, wys: 29,5 cm

Cena sprzedaży: 360

Figurka "Jamnik" Chodzież

Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w. porcelit malowany, szkliwiony, wym: wys. 13 cm, szer. 22cm. Sygn. C (w wieńcu)/Chodzież/Made in Poland, stempel: ręcznie malowane 13001.

Polskie Radio - zestaw plansz propagandowych. 1952 r.

6 plansz propagandowych Collage, technika mieszana, papier, 29,8 x 20,8 cm (arkusz), 13 x 13 cm (kompozycja)

Talerz ozdobny Łysa Góra

Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60. XX w.; kamionka, szkliwo zaciekowe; śr.: 32 cm.

Serwis Karolina (unikat)

Jaworzyna Śląska, lata 70. XX w. porcelana, malowana naszkliwnie, wym: dzbanek: 19 cm, mlecznik: 10 cm, cukiernica wys.9 cm, 6 filiżanek wys. 4,3cm, 6 spodków śr.11 cm. Sygn.:Karolina/Made in Poland, pieczątka: J.N. ręcznie mal.,odręcznie: Niziński. Każdy element serwisu ma inną dekorację.

Figurka "Pudel" Steatyt

Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" Zygmunt Buksowicz. Katowice, lata 60. XX w. porcelana, farby naszkliwne, wys. 26,5 cm, znak drukowany srebrny: "Steatyt / ZB / Katowice

Lampka "grzybek"

ZAOS, lata 60. XX w. wym: wys. 27,5 cm, szer. klosza: 20 cm. wycisk w podstawie: ZAOS LN-5/ MADE IN POLAND Obiekt w typie projektów Apolinarego Gałeckiego.

Stolik pomocniczy

proj. Hanna Lachert Spółdzielnia Artystów ŁAD, lata 50. XX w. jesion, blat: szyba lakierowana na czarno, wym: wys.64, blat: 72×72 cm. Zachowana naklejka znamionowa.Stolik po profesjonalnej konserwacji.

Wazon "Calyspo"

proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak, 1957 r.; Fabryka Porcelany Ćmielów w Ćmielowie porcelana, natrysk wybierany; wys. 36 cm.

Para foteli TATRA

Czechy, lata 60. XX w. drewno bukowe gięte, lakierowane, siedziska tapicerowane, wym.: 68.x 80x 76 cm. Fotel po profesjonalnej renowacji stolarsko-tapicerskiej.

Figurka "Sarna"

projekt Mieczysław Naruszewicz, 1958  Fabryka Porcelany Ćmielów , lata 60. XX w. porcelana, 13 x 19 x 12 cm sygn: Ć/Ćmielów/Made in Poland i ręcznie: c-127-1267-37

Garnitur do ciasta Chodzież

Chodzieskie Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w. porcelit malowany, Wym: 28,5 cm,16,5 cm. Na mniejszych talerzykach niewielkie przetarcia.

Lampa Ikora WMF (czerwona)

Niemcy, Wűrttembergische Metallwarenfabrik, lata 30./40. XX w. szkło zdobione techniką IKORA, metal niklowany; wym: wys. wazonu: cm, średnica brzuśca ca 20 cm; wys. z oprawką ca 26 cm. Abażur współczesny.

Lampa Ikora WMF (zielona)

Kilim bawełniany Art Deco

Polska, lata 30. XX w. wymiary: około 300 x 190 cm. Niewielka reperacja w jednym z rogów.

Fotel proj. J.Halabala (H-269)

Czechy, lata 30. XX w. drewno bukowe gięte, lakierowane, prostokątne poduszki oparcia i siedzenia tapicerowane, wym.: 76,5 x 68,5 x 86 cm. Fotel po profesjonalnej renowacji stolarsko-tapicerskiej.

Stolik w stylu art deco

Bydgoskie Fabryki Mebli, 1950-1959 wym: wys.59 cm, szer.68 cm, gł.68 cm. Zachowana naklejka znamionowa.Stolik po profesjonalnej konserwacji.

Konrad Ziółkowski

z cyklu "popiersia postkubistyczne", 2010 r. żywica, gips, wymiary podstawy: 37cm x 23cm, wysokość 60 cm.

Popielnica art deco

proj. Julia Keilowa, Polska, ok.1930 r. Srebro, 113,5 g, próba 3 (800), 12,5x13,5 cm. Puncowanie: WWS

Plakat "Polska. Nabożeństwo w Łowickiem"

proj. Stefan Norblin, 1925 r. plakat wykonany na zamówienie Ministerstwa Transportu, Litografia, 95x66,5 cm.

Lampa biurkowa

Stołeczne Zakłady Metalowe (SZM), lata 50/60. XX w. wym: wys. 27,5 cm, szer. klosza: 20 cm. wycisk w podstawie: S.Z.M.2 W-wa . Obiekt w typie projektów Apolinarego Gałeckiego.

Serwis "Kula" Ćmielów

proj. Bogdan Wedorf, Polska, Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych "Ćmielów" w Ćmielowie, ok. 1930 r. porcelana szkliwiona, dekorowana, wym.: dzbanek wys. 14 cm, średn. 14 cm; mlecznik wys. 7 cm, średn. 8 cm; cukiernica wys. 10 cm, średn. 10 cm; filiżanki wys. 5 cm, średn. 6,7 cm; spodki wys. 1,2 cm, średn. 11,5 cm; oznaczenia: naszkliwne czernią litera "Ć" w trójkącie niżej "Ćmielów", nr "2017", wyciskane: litera "Ć" w trójkącie.

Cena sprzedaży: 12000

Lampa Dell President

proj.: Christian Dell model: 6631; KAISER Idell, lata 30. XX w. . wym.: wys.: 41, średnia klosza: 29,5 cm. Znakowana tłoczonym napisem na kloszu.

Witold Śliwiński "Below"

szkło, aluminium, wym. 18 x 18 x 5 cm

Cztery krzesła proj. J.Halabala (H-214 )

proj.: Jinricha Halabala, Czechy, lata 30. XX w. drewno bukowe, wysokogatunkowy materiał tapicerski wym.:81x 46 x 46 cm. Krzesła po profesjonalnej konserwacji stolarsko-tapicerskiej.

Plakat "Polen ein Paradies fur Jager"

proj. Rafał Olbiński, 1979 r. “Polska to raj dla myśliwych”. Plakat zapraszający do odwiedzenia Polski. Wym. 68X48 cm.

Wazon "Kropla"

proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak, 1957 r.; porcelana, wys.: 26 cm Zakład Porcelany Stołowej "Wawel" w Wałbrzychu,II poł. XX w.

Cena sprzedaży: 420

Stół rozkładany

Bydgoskie Fabryki Mebli, lata 60. XX w. Wymiary: blat 120 x 80 cm po rozłożeniu 170 x 80 cm | wysokość 76 cm rama z litego drewna dębowego, blat lakierowany, Zachowana naklejka znamionowa. Stół po profesjonalnej renowacji.

Komplet do napojów proj. Z.Horbowy

Komplet do napojów proj. Z.Horbowy Polska, lata 70. XX w.; dzban i sześć szklanek, szkło w typie antico, barwione w masie, gradacja kolorów; wym. dzban: wys. 22 cm., 6 szklanek: 10,5 cm.

Wazonik brydżowy

ZPS "Karolina",Jaworzyna Sląska, lata 60 XX w.; nr katalogowy formy: 208; porcelana natrysk, złocenie; sygnowany: KAROLINA I MADE IN POLAND. (Literatura: Bożena Kostuch , "Ceramika z II poł. XX wieku w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie.", Kraków 2005, s.183)

Serwis brydżowy do kawy dla 4 osób

Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 70. XX w. porcelit szkliwiony, malowany, wym: filiżanki: wys.: 7 cm, szer.: 10 cm, spodki:śr.:14,4 cm, popielniczki: śr.: 9,2 cm. sygn: 'C/Chodzież/MADE IN POLAND

Duża Sowa z serii "Safarii" ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem. Seria limitowana 30 sztuk. Kolor szary matowy, nr 1/30. Sygnowany od spodu.

Wazon "Lidia" Ćmielów

projekt formy: Wincenty Potacki, Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów, lata 60 . XX w. porcelana malowana natryskowo, malatura naszkliwna, wym: wys.27 cm. Sygn: C/Cmielów/Made in Poladn i ręcznie; c-125-709-93

Lampka gabinetowa MEOS

Lampka gabinetowa MEOS, lata 60. XX w. wym: wys: ok. 39 cm, szer. klosza: ok. 34 cm. Plakietka znamionowa: MEOS Warszawa. Obiekt w typie projektów Apolinarego Gałeckiego.

Figurka "Łabędź" Ćmielów

proj. Mieczysław Naruszewicz, 1960 r., Fabryka Porcelany Ćmielów w Ćmielowie porcelana szkliwiona; wys. 16 cm sygn. Ręcznie: c-500-961-20 I stempel: cena 40 zł.

Serwis do kawy "Krokus"

proj. Wincenty Potacki, Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów w Ćmielowie, lata 60.-70. XX w. wym.: 6 filiżanek wys: 7,7 cm, 6 talerzyków, śr. 14 cm, cukiernica 10 cm, mlecznik 13 cm, dzbanek 25,5 cm (bez przykrywki). sygn: 'Ć/Ćmielów/MADE IN POLAND

Wazon Ćmielów

Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów,1957 r porcelana, dekoracja malowana, wys. 24 cm. sygn.:`Ć/Ćmielów/Made in Poland i ręcznie: c-421-356-52 Minimalne ukruszenie na jednym z wlewów.

Plakat: "Te wspaniałe pojazdy"

proj. Tadeusz Jodłowski, 1978 r. wym. 98 x 67,5 cm. Plakat przygotowany na wystawę “Motoryzacyjny retro-koktail”, która odbyła się w Muzeum Techniki w 1978 r.

Wazon "Ufo"

Huta "Barbara" Polanica Zdrój, lata 70./80. XX w. szkło sodowe barwione w masie. wys.: 14 cm. Forma eksponowana na wystawie w Gdyni, w 2014 r.

Serwis do kawy "Elżbieta" Chodzież

proj. Wacław Górski, ok. 1958 r. Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w. porcelana; dzbanek - wys. 17,7 (bez pokrywki) cm; cukiernica - wys. 8,4 cm; mlecznik - wys. 10,3 cm; 6 filiżanek - wys. 6 cm, 6 spodków - wys. 14,7cm; sygnatura: C w wieńcu/ Chodzież / MADE IN POLAND i ręcznie: Hand painted, 472r/N

Figurka "Kot leżący" Bogucice (szary)

projekt: Mieczysława Naruszewicza z 1958r. Fabryki Porcelany „Bogucice” w Katowicach, lata 60. XX w. porcelana, dekoracja szara, wym.: 12,5 x 31 x 18 cm, sygn.: B (Bogucice) Drobne zadrapania na grzbiecie.

Świecznik metaloplastyka

Polska, druga poł XX w. metaloplastyka, wym: wys. 31 cm., szer. 24 cm.

Dzban szklany biały

proj.: Ludwik Fiedorowicz H.S.A."Staszic" (filia HSG "Ząbkowice"), lata 80. XX w. szkło formowane ręcznie, wys.: 25 cm.

Dzban szklany biały

proj.: Ludwik Fiedorowicz H.S.A."Staszic" (filia HSG "Ząbkowice"), lata 80. XX w. szkło formowane ręcznie, wys.: 33,5 cm.

Wazon Murano

szkło wielobarwne, wym: wys. 44,5, szer., 44 cm. Włochy, Murano (?), 3 tercja XX w.

Plakat "LOT"

proj. Janusz Grabiański, 1971 r. Plakat reklamujący Polskie Linie Lotnicze LOT 94,5x67 cm.

Forma dekoracyjna/wazon

Szczytna Śląska, Huta Sudety, lata 60./70. XX w. wys. 47,5 cm. Naklejka: Szkło artystyczne/SUDETY/Made in Poland

proj. Zbigniew Horbowy, Polska, II połowa XX wieku wys.20 cm.

Popielnczka proj. Pavel Hlava

proj. Pavel Hlava, Czechy, lata 60./70. XX w. wym: wys. 7,5; szer. 8,5x8,5 cm.

Talerz dekoracyjny Bogucice (unikat)

Zakłady Porcelany Bogucice, II poł. XX w. porcelana, malowana naszkliwnie; wys. 4 cm, średnica 33,5cm. Sygn.: znak wytwórni, pieczatka „ZAP” , ręcznie: „Taniec”, JN.

Plakat: "Polen ein Paradies fur Angler"

proj. Leszek Hołdanowicz, 1981 r. Polska to raj dla wędkarzy. Plakat zapraszający do odwiedzenia Polski. Wym. 97X67 cm.

Amfora- szkło krakowskie

Krakowska Huta Szkła, lata 70. XX w. Wys: 37,6 cm.

Puchar - szkło krakowskie

proj. Jerzy Słuczan-Orkusz, 1974 r. Krakowska Huta Szkła, lata 70. XX w. Wys. 28 cm

Puchar - szkło krakowskie

proj. Jerzy Słuczan-Orkusz, 1976 r. Krakowska Huta Szkła, lata 70. XX w. Wys. 43,5 cm.

Talerz ozdobny Koło

Koło, l. 60. XX w. fajans, szkliwo naciekowe, śr. 30 cm. sygn. wycisk KOŁO 30

Cena sprzedaży: 340

Wazon z zieloną smugą

proj.: Henryk Albin Tomaszewski, HSG „Targówek” w Warszawie, lata 60. XX wieku; szkło sodowe, wolnokształtowane na gorąco, wys: 32 cm.

Figurka "Tygrys" Chodzież

proj. Henryk Jędrasiak, ok. 1957 r., Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w. porcelit, malowany naszkliwnie, dł. 21 cm.

Kalina Bańka, Ja Cię Klosze!, 2015

szkło dmuchane, wys:  19 i 16,5 cm Szklane klosze stworzone z myślą o zabawnym przechowywaniu słodkości.

Wazon Wawel

Zakłady Porcelany Stołowej "Wawel" w Wałbrzychu, lata 60 . XX w. porcelana malowana natryskowo, wybierana, wym: wys.32 cm, śr.podst. 9,5 cm. Sygn: W/Wawel/Made in Poland/3

Komplet czterech porcelanowych talerzy dekoracyjnych z serii “Bajki”

Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w. średnica: 24 cm; porcelana; dekoracja wykonana w technice sitodruku; sygnatura: Karolina/MADE IN POLAND (Talerz "Królewna Śnieżka" ma niewielki ubytek na rancie).

Wazon Włocławek

proj. Wit Płażewski, 1960r. Włocławek, lata 60. XX w.; fajans, farby podszkliwne, wys. 26 cm. numer dekoracji: 5438 sygnatura: WŁOCŁAWEK/ Fajans/Made in Poland

Franciszek Starowieyski

Franciszek Starowieyski (1930-2009) Projekt plakatu na 9 Międzynarodowe Biennale Plakatu,1984 r. akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier, 30 x 21 cm: Praca pochodzi od rodziny artysty.

Talerz ozdobny "Ewa" Tułowice

Tułowice, lata 60. XX w. porcelana, śr. 31 cm. PT/Tułowice Made in Poland Drobne ubytki malatury, ślady użytowania.

Wazon "Kostka" Ćmielów

proj. Danuta Duszniak, Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów,1957 r. porcelana, dekoracja malowana, 24 x 8 cm sygn.:`Ć/Ćmielów/Made in Poland i ręcznie: c-107-945/26

Figurka "Mały kotek"

projekt Zdana Kosicka z 1951r. Fabryki Porcelany „Bogucice” w Katowicach, lata 60. XX w. porcelana, dekoracja czarna – drapana, wym.: wys. ok 9 cm, szer., ok 8 x 6 cm. sygn.: B i ręcznie: 5023/51

BEDNARSKI M. Krzysztof

żywica syntetyczna termoutwardzalna, wata szklana, akryl, wym.34,5 x 40 x 35 cm; sygnowany, wewnątrz dedykacja dla prof. Piotra Szuberta. * do ceny wylicytowanej dodatkowo pobierana opłata Droit de suite w wysokości 5%

Cena sprzedaży: 22000

Zestaw wazonów

II połowa XX wieku, szkło sodowe barwione w masie, wys. 30 cm.

Dzban szklany czerwony

proj.: Ludwik Fiedorowicz, H.S.A."Staszic" (filia HSG "Ząbkowice") Polska, lata 80. XX w. szkło formowane ręcznie, wys.: 33 cm.

Wazon szklany

proj.: Ludwik Fiedorowicz , H.S.A."Staszic" (filia HSG "Ząbkowice") Polska, lata 80. XX w. szkło formowane ręcznie, wys.: 22 cm.

Cena sprzedaży: 90

Wazon z falbanką proj. J.S. Drost

proj. Jan Sylwester Drost , Huta Staszic, filia HSG „Ząbkowic”, lata 80. XX w. szkło dmuchane do formy, wys. ok 30 cm.

Plakat filmowy La Muerte Viene del Espacio

Plakat filmowy La Muerte Viene del Espacio, 1958 r. Meksyk 1958 r. Papier, 32 x 40,8 cm.

Madonna z Krużlowej – plakieta

Plakieta z wizerunkiem kobiety proj.: Leszek Dutka (?) Polska, Kraków, lata 60. XX w. glina szkliwiona, wym. 16x10 cm Sygn. D Obiekt w typie prac Leszka Dutki (1921-2014) wykonywanych na zlecenie Cepelii.

Kielich

proj. Zbigniew Horbowy, HS "Barbara" w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w. szkło w typie antico, barwione w masie z gradacją kolorów, baniasta czasza kielicha wsparta na smukłej, doklejonej nóżce płasko rozszerzonej w górnej partii i okrągłej stopie; wys. 31 cm.

Wazon z falbanką proj. L.Fiedorowicz

proj. L. Fiedorowicz, Huta Staszic, filia HSG „Ząbkowic”, lata 80. XX w. szkło dmuchane do formy, wys. ok. 30 cm.

Wazon optyczny

proj. Jan Sylwester Drost, Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, 1963 r. szkło sodowe, formowane ręcznie metodą prasowania , wys. 16 cm.

Wazon Steatyt

Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" Zygmunt Buksowicz, Katowice, lata 60. XX w. porcelana biała, natrysk zieloną farbą, złocenie, wys. 29,5 cm; sygnatura: Steatyt / ZB / Katowice

Pete Alvarado

Pete Alvarado (1920-2003) Siostrzeńcy Kaczora Donalda, lata 60. XX w. ołówek, kredka, papier, 26,6 x 20,7 cm; Rysunek powstał na zlecenie wytwórni Walta Disneya, z którą Alvarado był związany przez wiele lat, plansza została wykorzystana w komiksie lub książeczce dla dzieci.

J.W. Christa

Janusz Wincenty Christa (1934 - 2008) Kajtek i Koko oryginalna plansza (544) Papier, collage, piórko, tusz, 32,4 x 22,8 cm; Cena wyw. 800

J.W. Christa

Janusz Wincenty Christa (1934 - 2008) Kajtek i Koko (181) oryginalna plansza (papier, collage, piórko, tusz, 32,4x 22,8 cm) i diapozytyw (29,4x19,5 cm) z numerem 181
Warszawa 2017/11/30

Figurka "Żyrafa" Chodzież

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Stolik RTV

Warszawa 2017/11/30

Wazon - dzbanek Włocławek

Warszawa 2017/11/30

Lampa “Rogata”

Warszawa 2017/11/30

Para foteli

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Figurka "Kot leżący" Bogucice

Warszawa 2017/11/30

Malwina Konopacka

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Figura "Niedźwiedź" Józefów

Warszawa 2017/11/30

Popielniczka Włocławek

Warszawa 2017/11/30

Leszek Nowosielski

Warszawa 2017/11/30

Leszek Nowosielski

Warszawa 2017/11/30

Wazon Chribska

Warszawa 2017/11/30

Popielniczka Steatyt

Warszawa 2017/11/30

Wazon Chribska

Warszawa 2017/11/30

Zegar klapkowy Predom

Warszawa 2017/11/30

Wazon Włocławek

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Wazon proj. J.S.Drost

Warszawa 2017/11/30

Wazon proj. S.Sadowski

Warszawa 2017/11/30

Plakat: "Orbis"

Warszawa 2017/11/30

Wazon proj. Pavel Hlava

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Serwis Karolina (unikat)

Warszawa 2017/11/30

Zegar Junghans

Warszawa 2017/11/30

Butla "Alicja"

Warszawa 2017/11/30

Patera Włocławek

Warszawa 2017/11/30

Wazonik Mirostowice

Warszawa 2017/11/30

Dzban antico

Warszawa 2017/11/30

Figurka "Jamnik" Chodzież

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Talerz ozdobny Łysa Góra

Warszawa 2017/11/30

Serwis Karolina (unikat)

Warszawa 2017/11/30

Figurka "Pudel" Steatyt

Warszawa 2017/11/30

Lampka "grzybek"

Warszawa 2017/11/30

Stolik pomocniczy

Warszawa 2017/11/30

Wazon "Calyspo"

Warszawa 2017/11/30

Para foteli TATRA

Warszawa 2017/11/30

Figurka "Sarna"

Warszawa 2017/11/30

Garnitur do ciasta Chodzież

Warszawa 2017/11/30

Lampa Ikora WMF (czerwona)

Warszawa 2017/11/30

Lampa Ikora WMF (zielona)

Warszawa 2017/11/30

Kilim bawełniany Art Deco

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Stolik w stylu art deco

Warszawa 2017/11/30

Konrad Ziółkowski

Warszawa 2017/11/30

Popielnica art deco

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Lampa biurkowa

Warszawa 2017/11/30

Serwis "Kula" Ćmielów

Warszawa 2017/11/30

Lampa Dell President

Warszawa 2017/11/30

Witold Śliwiński "Below"

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Wazon "Kropla"

Warszawa 2017/11/30

Stół rozkładany

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Wazonik brydżowy

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Wazon "Lidia" Ćmielów

Warszawa 2017/11/30

Lampka gabinetowa MEOS

Warszawa 2017/11/30

Figurka "Łabędź" Ćmielów

Warszawa 2017/11/30

Serwis do kawy "Krokus"

Warszawa 2017/11/30

Wazon Ćmielów

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Wazon "Ufo"

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Świecznik metaloplastyka

Warszawa 2017/11/30

Dzban szklany biały

Warszawa 2017/11/30

Dzban szklany biały

Warszawa 2017/11/30

Wazon Murano

Warszawa 2017/11/30

Plakat "LOT"

Warszawa 2017/11/30

Forma dekoracyjna/wazon

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Popielnczka proj. Pavel Hlava

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Amfora- szkło krakowskie

Warszawa 2017/11/30

Puchar - szkło krakowskie

Warszawa 2017/11/30

Puchar - szkło krakowskie

Warszawa 2017/11/30

Talerz ozdobny Koło

Warszawa 2017/11/30

Wazon z zieloną smugą

Warszawa 2017/11/30

Figurka "Tygrys" Chodzież

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Wazon Wawel

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Wazon Włocławek

Warszawa 2017/11/30

Franciszek Starowieyski

Warszawa 2017/11/30

Talerz ozdobny "Ewa" Tułowice

Warszawa 2017/11/30

Wazon "Kostka" Ćmielów

Warszawa 2017/11/30

Figurka "Mały kotek"

Warszawa 2017/11/30

BEDNARSKI M. Krzysztof

Warszawa 2017/11/30

Zestaw wazonów

Warszawa 2017/11/30

Dzban szklany czerwony

Warszawa 2017/11/30

Wazon szklany

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Kielich

Warszawa 2017/11/30

Warszawa 2017/11/30

Wazon optyczny

Warszawa 2017/11/30

Wazon Steatyt

Warszawa 2017/11/30

Pete Alvarado

Warszawa 2017/11/30

J.W. Christa

Warszawa 2017/11/30

J.W. Christa

Limit ceny